Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.23. 20:05:51

soadroli írta:
2022.01.23. 19:45:18
Ter Stegen, Dest, Araujo, Piqué, Alba, Busquets, F. De Jong, Pedri, Abde, Luuk de Jong, Ferran Torres
Na ez érdekes lehet. Dest bizonyíthat, FDJ meg reméljük megtalálja magát.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.01.23. 20:01:12

Andris írta:
2022.01.23. 19:50:09

Neharagudj, de mi köze van a nyilatkozatoknak ahhoz, hogy mit csinálnak a pályán? Én látom hogy mennyire irritálnak téged, de ez a te személyes problémád, nem az övék. Nálam is vannak - voltak ilyen játékosok, ez van sajnos.
Nyilván ezt akkor nagyon másképp látjuk, de ez legalább egy konkrét dolog, nincs mit érvelni. Én úgy látom, hogy megszakadnak a csapatért. Sajnos sokszor hiába. Te meg nem.

Ha nem mindegy mi lesz 1 vagy 5 év múlva akkor mégiscsak mindegy kik játszanak nem?:D


Szerintem sok, lélektanilag rottyon vannak ezek a játékosok, főleg ha vert helyzetben vagyunk, és fordítani kéne, stb. Ez kihat a többiekre is.

Nem a személyes problémám, lásd elég sokan írjuk ugyanazt, csak máshogy.
Ha levesszük a barcás szemüveget, és mondjuk hajlandóak vagyunk körbe nézni mi az általános vélekedés ezekről a játékosokról, akkor meg azt látni, hogy nevetség tárgyai. És úgy vélekednek, hogy addig jó, amíg ők játszanak.
Érdemes néha a barcan kívül is tekinteni, mert mi nyilván elfogultak vagyunk a mieinkkel kapcsolatban, és ez nem is baj.



Na mindegy, nyerjünk ma, ez a fontos.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.23. 19:54:06

én megvárnám a nyarat annak az értékelésével, hogy most végül is mennyiben számítanak az öregekre. ha Busquets jövőre is alapvetés, meg Piquehez is ragaszkodnak a kezdőben, akkor az para. de a történelmi mélypontot jelentő szezon közepén nem látom sok értelmét azon rugózni, hogy az egyébként is rekord fiatal csapatban miért kezdő még mindig Busquets meg Pique. Ahogy Andris is írta, jelenleg nincs náluk jobb. Lenglet, Dest, Garcia komolytalan, Baldé súlytalan. esetleg De Jong kipróbálását Busi helyén lehetne joggal várni, ha felépül rendesen Pedri, de nekem azért a De Jong-Gavi-Pedri középpályával kapcsolatban sincsenek egyelőre illúzióim, ahogy sztem senkinek...

1-2 éve lett volna aktualitás a rendes vérfrissítés és az öregek cseréje, de ha már így alakult, hogy akkor nem történt meg, akkor engem most ők kevéssé zavarnak, a körülményeket szem előtt tartva. jobban idegesít, amikor az állítólagos jövő emberek (Dest, Garcia) csinálnak bohócot magukból a pályán, arra a félelemre erősítve rá ezzel, hogy jócskán benéztük ezeket az igazolásokat és valójában kuka kategória.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zozzy 5 2022.01.23. 20:02:32-kor.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.23. 19:50:09

csababarca írta:
2022.01.23. 19:33:04
Andris írta:
2022.01.23. 19:12:50
attól még Alves, Piqué, Busquets, Alba, ha úgy tetszik a szent tehenek kiteszik a lelküket. Megszakadnak a csapatért. Előbbi három mindenképpen.
Én is így látom, főleg, amikor rezzenéstelen arccal nyomják bele meccs végén a sablon válaszokat egy egy zakó után a kamerába.
Vagy amikor Busquets az összes kontránál sétál, jobb esetben kocog hátra.

Írtál olyasmit, hogy nincsenek jobbak náluk, addig játszanak.
Ha 5 évig nem lesz náluk jobb, akkor 5 év múlva is őket kell nézni?
(ez csak akkor áll persze, ha annyira elfogultak maradunk velük, hogy még mindig ilyeneket beszélünk hogy ők jók :lol: atyaég)

Nincs jelentősége igazából a vitának, mert Ti fogtok nyerni. Olyan értelemben, hogy ezek a játékosok még évekig boldogítanak titeket, aztán jövőre se fogunk mást hallani, hogy lassan majd jön jobb, akkor kiszorulnak.
Hát persze.

Írtad azt is hogy máshol is játszanak az öregek.
Igaz. De milyen színvonalon? EGy Modric pl sokadvirágzását éli a realban. Dinamikus, tempós, pattog, akar. És ami fontos, ha kifullad lecserélik.
Nálunk meg még ezt se.
Neharagudj, de mi köze van a nyilatkozatoknak ahhoz, hogy mit csinálnak a pályán? Én látom hogy mennyire irritálnak téged, de ez a te személyes problémád, nem az övék. Nálam is vannak - voltak ilyen játékosok, ez van sajnos.
Nyilván ezt akkor nagyon másképp látjuk, de ez legalább egy konkrét dolog, nincs mit érvelni. Én úgy látom, hogy megszakadnak a csapatért. Sajnos sokszor hiába. Te meg nem.

Nemtom, most nem mindegy hogy mi lesz 1 év múlva, meg 5 év múlva? Mármint a téma szempontjából. Azért rakjunk be gyengébb játékosokat most, tovább rontva az esélyeinket, hogy 5 év múlva ne Piqué kezdjen? Nem tudom összekötni a kettőt. Csak azért mert játszanak kvázi kényszerből, senki nem gondolja, hogy akkor az ő posztjuk pipa a jövőre nézve. Se én, se a többiek, se Xavi, se Alemany.

Szerintem pl Busquets is sokadvirágzását éli nálunk. Nyilván ez is egy dolog, amit másként látunk. Modric hiába pörög ezerrel, neki is irtó sz.r meccsei is vannak. Busquetsnek fénykorában is voltak hajmeresztő hibái, és akkor se volt villámléptű, a kontráknál esélye se volt soha. Mégis a világ legjobbja volt a posztján. Én úgy látom, hogy a játék legtöbb elemében most is klasszist hoz, és nem véletlen, hogy stabil kezdő, pedig ő az egyetlen a szent tehenek közül, akinek van bőven minőségi alternatívája.
Ezen felül szerintem abban sincs igazad, hogy nem cserélik le. Nem esküdnék meg rá, de szerintem Busquets csak akkor nem jött le, amikor nem volt kit felhozni a helyére, vagy más még rosszabb állapotban volt és őt kellett cserélni. Sajnos ez volt a meccsek többsége egyébként. Én is látom, hogy elfogy az utolsó harmadra. Csak a többiek még hamarabb, gyakran.

Egyébként abban nincs vita, hogy kell-e még évekig boldogítaniuk minket. Nincs egy ember szerintem ezen a fórumon, aki azt gondolja, hogy mondjuk két kerek év múlva még bármelyikük kezdő közelében lehet majd, akármilyen körülmények közt. De jövőre még lesz közülük, akinek meghatározó szerep juthat, mert nem tudunk majd eleget igazolni. Az egyetlen reményünk, hogy Eric, Dest, Frenkie és Baldé nagyot fejlődnek a jelenlegi sajátmagukhoz képest. Én nagyon szeretném ezt, hidd el.
szerk: meg fogják kapni a lehetőséget, amint egészségesek, előbb utóbb játszani fognak. Kivéve ha Xavi úgy ítéli meg valamelyiknél, hogy esélytelen hozni, amit kell. De szerintem pályán fogjuk látni, hogy ki mennyire tud javulni.

szerk 2: nagyon fontos leszögeznem, hogy én elsősorban Xavi döntéseit védem, nem pedig azt állítom, hogy ezek az öregek nagy általánosságban fenomenálisak, vagy akár csak eléggé jók.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5167
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.01.23. 19:45:18

Ter Stegen, Dest, Araujo, Piqué, Alba, Busquets, F. De Jong, Pedri, Abde, Luuk de Jong, Ferran Torres
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2022.01.23. 19:44:06

Elnézve a rettentően gyenge keretet, szerintem kb pont mindegy ki játszik. Öregek vagy fiatalak egy kutya.
EL talán meglesz jövőre meg majd ha Laporta bankot robbant és intéz 4-5 minőségi játékost akkor van miről beszélni, ez a csapat így jelenleg egy Barca B.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.01.23. 19:33:04

Andris írta:
2022.01.23. 19:12:50
attól még Alves, Piqué, Busquets, Alba, ha úgy tetszik a szent tehenek kiteszik a lelküket. Megszakadnak a csapatért. Előbbi három mindenképpen.
Én is így látom, főleg, amikor rezzenéstelen arccal nyomják bele meccs végén a sablon válaszokat egy egy zakó után a kamerába.
Vagy amikor Busquets az összes kontránál sétál, jobb esetben kocog hátra.

Írtál olyasmit, hogy nincsenek jobbak náluk, addig játszanak.
Ha 5 évig nem lesz náluk jobb, akkor 5 év múlva is őket kell nézni?
(ez csak akkor áll persze, ha annyira elfogultak maradunk velük, hogy még mindig ilyeneket beszélünk hogy ők jók :lol: atyaég)

Nincs jelentősége igazából a vitának, mert Ti fogtok nyerni. Olyan értelemben, hogy ezek a játékosok még évekig boldogítanak titeket, aztán jövőre se fogunk mást hallani, hogy lassan majd jön jobb, akkor kiszorulnak.
Hát persze.

Írtad azt is hogy máshol is játszanak az öregek.
Igaz. De milyen színvonalon? EGy Modric pl sokadvirágzását éli a realban. Dinamikus, tempós, pattog, akar. És ami fontos, ha kifullad lecserélik.
Nálunk meg még ezt se.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.23. 19:12:50

csababarca írta:
2022.01.23. 18:16:55
Andris írta:
2022.01.23. 15:27:14

Csak azert nem fogunk lemondani a negyedik helyrol is, hogy neked ne kelljen a bamba Piquet bamulni. #-o
őszintén úgy gondolod, hogy pl Piqué a kulcs a negyedik helyhez?
ez az öregek múlik tényleg?

Nem akarjátok megérteni a mondandót, Peter is leírta, ördögi kör amiben vagyunk.
homokba dugjuk a fejünket, és hiszünk abban, hogy az öregek a stabil pontok.
hosszútávon Pedrire, Gavira, Nicora olyan mentális gátat rakhat ez, ami zajlik a klub körül, hogy rosszul fogunk járni.

ezer példát tudnék írni, akár aktuálpolitikait is, hogy milyen módon gondolkoztok, gondolkozik a klub az öregekről, de mivel 4-5 éve erről pofázunk páran, és akkor is azzal nyugtattatok minket, akik kritikusan írtunk, hogy nyugi, 1-2-3 év és már nem lesznek.
erre itt van 5 évvel később, és jobban számolunk velük, mint valaha.

És mondjuk el lehetne kezdeni ott a dolgokat, hogy Xavi nem játszatja őket orrvérzésig.
kezdő lépésként ez sem lenne rossz, akkor látnánk a szándékot.
Igen, őszintén úgy gondolom, hogy igen.
Persze, ez kifejtésre szorul, mert nyilván nem Piquéről beszélek.
Egyrészt arról van szó, hogy Xavi egy játékot próbál meghonosítani, illetve az elképzeléseit, és számtalanszor lenyilatkozta, hogy gondjai vannak egyelőre az alap elképzelések átvitelével is. Sajnos nekem úgy fest, hogy ehhez akár még egy fizikailag, vagy adott esetben csúcsteljesítményben lényegesen gyengébb öreg játékos jobban megfelel. A gyakorlatban én ezt egyelőre Alves és Busquets esetébene látom nagyon szembetűnően. Ez a megfontolás, hogy valaki esetleg gyengébb (már) az adottságokat illetően, de mégis jobban hajtja végre azt, amit Xavi kér(ne).
Másrészt nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy kikről beszélünk, és kiket tudnánk betenni a helyükre. Én azt látom, hogy ha vannak is gyengébb meccseik, különösen az erősebb ellenfelek esetén, attól még Alves, Piqué, Busquets, Alba, ha úgy tetszik a szent tehenek kiteszik a lelküket. Megszakadnak a csapatért. Előbbi három mindenképpen.
És kit lehetne betenni? Piqué helyett jelenleg Lenglet a következő a sorban. Szerintem jelenleg is gyengébbek a képessségei, és végképp nem gondolom, hogy úgy menne a csapatért, mint Piqué. Fura lenne, ha ezt bárki vitatná.
Dest lehetne Alves helyett, állítólag buta mint a tök. Ha jól emlékszem, azt olvastam, hogy Xavi őt tudja legkevésbé "rávenni" bárminek a megértésére. Persze ez lehet pletyka. De amúgy meg mindegy, mert eddig sérült is volt, már jó ideje, majdnem annyi, amennyi ideje itt van Xavi.
Alba helyett Baldé, aki nagyon fiatal kis csikó, és még alig láttuk játszani. Jó lenne látni, hogy mire képes, igazából elfogadom sőt én is így gondolom. Csak hogy ő is már vagy másfél hónapja sérült volt asszem.
Busquets lenne az egyetlen, akinek a posztjára akadnak extra jelentkezők. Csak hogy ebből hárman 17-18 évesek (egy most tért csak vissza), plusz még itt van Frenkie, aki meg konkrétan tízszer rosszabb még a gyengébb meccseket kifogó szenttehén Busquetsnél is, pedig folyamatosan játszik.
Egy szó mint száz, igen, szerintem Piqué, Busquets, Alves kihagyásával tovább gyengülünk, és a negyedik hely is kartávon kívülre kerülhet. Jelenleg így állunk.

Lehet beszélni itt minden ördögi körről, meg hogy nem értjük a lényeget... lehet hogy én tényleg nem értem. Mond el nekem, mivel járnánk jobban, ha olyan emberek játszanának, akik fiatalabb koruk ellenére egyértelműen gyengébbek, Xavinak is nehezebb dolga van velük, és nem is adják ki a címerért a 110%-ot?
Aztán tőlem majd jöhet SR próbaképp Alves helyére, meg Eric Piqué helyére, meg Baldé már most is, meg Nico/Frenkie Busquets helyére rotálva (nagyon fontos!). Csak hogy eddig erre lehetőség se volt, és előbbi kettőnél továbbra sincs. Busquets meg szerintem látványosan hiányozni fog ha padoztatják, de ne legyen igazam.

+ Xavi szerintem abszolút nem tervez ezekkel az öregekkel hosszú távon. Max jövőre egy részükkel, ha nagyon nem bírnánk igazolni valamelyik posztra, vagy nagyon nem válna be az alternatíva. Egyelőre azt látom, hogy maximálisan igazat mond: mindenki csak a teljesítménye alapján kerül kezdőbe, vagy annak közelébe.
Más csapatokban is játszanak az öregek, mert nem tudnak minden egyes helyre jobbat igazolni. Jelenleg ebben a helyzetben vagyunk, és nem öt perc kimászni belőle.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.23. 19:06:45

Az én véleményem hogy Xavi is le akarja cserélni az öregeket.

Mielőtt jött is mondtam, az hogy ő már 2015-ben hajlandó volt padról beszállva játszani, és csapatkapitányként kiegészítő lenni, ez óriási szó.
Ez mindent elmond az ő mentalitásáról, a játék és a győzelem a legfontosabb, és ha ő nem bír futni, akkor nem játszik.

Nem fogja megengedni másoknak se, hogy sétálgassanak, önmagának sem tette. Kemény ember ő, magával, és másokkal is, de fair, és ésszerű, ahogy kell.

Jelenleg még játszanak az öregek, de tuti nem fognak, ha lesz jobb helyettük. És itt akkor tényleg csak felesleges körök vannak. Majd meglátjuk ki hogy fejlődik és mennyi pénz lesz.
Alba gyenge most kb mindenben, Busi csak labdabirtoklással felépített támadásban jó, védekezésben és váltásban védekezésből támadásba valamint támadásból védekezésbe nem, Pique eddig idén jó, de van jobb a piacon. Alvés az egyetlen aki képes labdatartón támadni mint JHV, ezért játszik. Dest-et úgy tűnik nem kedveli, Mingu azon a poszton nem elég jó, és nincs más.

Az hogy pl Busit dicséri.. felesleges belelátni bármit. Mindenkit dicsér, próbálja magasan tartani a morált és az önbizalmat. Nyilván nem mondja hogy tetű lassú és bealszik a meccsbe ezért bármelyik fürge csatár könnyedén lelopja a lábáról a labdát. Ez a dicséret hogy "blbablabalba" nem annak szól hogy még 10 évet tervez vele.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2022.01.23. 18:43:40

grgly50 írta:
2022.01.23. 18:26:34
Abban vitáznék veled, hogyha nézed a meccseket, láthatod kiket kell lecserélni a második félidő második felében fáradság miatt. NEM AZ ÖREGEKET!!
És azt is nézed a többiek mennyit dolgoznak rájuk, helyettük?...
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.01.23. 18:26:34

Sonoma írta:
2022.01.23. 18:12:40
Peter írta:
2022.01.23. 16:00:01
Andris írta:
2022.01.23. 15:27:14
. #-o
V.
A baj, hogy nincsenek erős igazolások a " legendák" posztjaira.
Akik meg vannak Garcia vagy FdJ nem tudják kiszorítani őket.
Viszont a "legendák" nem bírnak 90 percet végig tolni, Xavi meg nem lépi meg a cseréjüket bármennyire is elfáradnak és/vagy rosszul megy a játék nekik. Értem én, hogy kell minden egyes pont, de miattuk (is) ül le a játékunk sokszor a második félidőben.
Abban vitáznék veled, hogyha nézed a meccseket, láthatod kiket kell lecserélni a második félidő második felében fáradság miatt. NEM AZ ÖREGEKET!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.01.23. 18:16:55

Andris írta:
2022.01.23. 15:27:14

Csak azert nem fogunk lemondani a negyedik helyrol is, hogy neked ne kelljen a bamba Piquet bamulni. #-o
őszintén úgy gondolod, hogy pl Piqué a kulcs a negyedik helyhez?
ez az öregek múlik tényleg?

Nem akarjátok megérteni a mondandót, Peter is leírta, ördögi kör amiben vagyunk.
homokba dugjuk a fejünket, és hiszünk abban, hogy az öregek a stabil pontok.
hosszútávon Pedrire, Gavira, Nicora olyan mentális gátat rakhat ez, ami zajlik a klub körül, hogy rosszul fogunk járni.

ezer példát tudnék írni, akár aktuálpolitikait is, hogy milyen módon gondolkoztok, gondolkozik a klub az öregekről, de mivel 4-5 éve erről pofázunk páran, és akkor is azzal nyugtattatok minket, akik kritikusan írtunk, hogy nyugi, 1-2-3 év és már nem lesznek.
erre itt van 5 évvel később, és jobban számolunk velük, mint valaha.


És mondjuk el lehetne kezdeni ott a dolgokat, hogy Xavi nem játszatja őket orrvérzésig.
kezdő lépésként ez sem lenne rossz, akkor látnánk a szándékot.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1860
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.01.23. 18:15:40

visca el barca írta:
2022.01.23. 18:03:25
Andris írta:
2022.01.23. 15:27:14
Csak azert nem fogunk lemondani a negyedik helyrol is, hogy neked ne kelljen a bamba Piquet bamulni. #-o
A kis kedvenceiddel jelenleg 7. helyen vagyunk a tabellan, gondoltam szolok, hatha lemaradtal valamirol. Ezzel még a konfetti ligába se tudnank elindulni. Szuperkupan eltaknyoltunk, kupabol kiestunk. Valamit kihagytam?

Mellesleg en meg azt unom h ezeket az immaron vesztes jatekosokat mosdatod minden topicban, megsem rugok beled minden hozzaszolasomban.
igen, ket meccsel kevesebbet jatszottunk a tobbieknel :)
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2022.01.23. 18:12:40

Peter írta:
2022.01.23. 16:00:01
Andris írta:
2022.01.23. 15:27:14
Csak azert nem fogunk lemondani a negyedik helyrol is, hogy neked ne kelljen a bamba Piquet bamulni. #-o
Véleményem szerint ez sajnos sokkal többről szól, mint az aktuálisnak tünő bambulásról.

Ezzel pontosan az ördögi körben maradunk....ősztől pedig majd azért maradnak tovább az öregek, hogy a BL csoportkör 3.helye meglegyen....így gáncsoljuk ki saját magunkat lépésről lépésre, és ez megy már évről évre....ezért gátjai a fejlődésnek a szent tehenek....
A baj, hogy nincsenek erős igazolások a " legendák" posztjaira.
Akik meg vannak Garcia vagy FdJ nem tudják kiszorítani őket.
Viszont a "legendák" nem bírnak 90 percet végig tolni, Xavi meg nem lépi meg a cseréjüket bármennyire is elfáradnak és/vagy rosszul megy a játék nekik. Értem én, hogy kell minden egyes pont, de miattuk (is) ül le a játékunk sokszor a második félidőben.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.01.23. 18:03:25

Andris írta:
2022.01.23. 15:27:14
Csak azert nem fogunk lemondani a negyedik helyrol is, hogy neked ne kelljen a bamba Piquet bamulni. #-o
A kis kedvenceiddel jelenleg 7. helyen vagyunk a tabellan, gondoltam szolok, hatha lemaradtal valamirol. Ezzel még a konfetti ligába se tudnank elindulni. Szuperkupan eltaknyoltunk, kupabol kiestunk. Valamit kihagytam?

Mellesleg en meg azt unom h ezeket az immaron vesztes jatekosokat mosdatod minden topicban, megsem rugok beled minden hozzaszolasomban.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.01.23. 17:59:41

Ja, ezt a részét megértem és teljesen egyetértek: nem egy sztárcsatárba kéne beforgatni a csapat pénzét, hanem növelni a mélységet, lehetőleg több fiatal játékossal. Amire reagáltam, hogy például Piquét vagy Albát nincs értelme felelősségre vonni azért, mert még mindig itt vannak, a klubvezetés felelőssége, hogy bebiztosítsa a helyetteseiket, így nélkülözhetővé tegye őket - ami nem történt meg.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.23. 17:21:41

De nincs is törekvés a pótlásukra. Minden összekapart pénzt támadókra költünk/fogjuk költeni. Persze nem mintha elöl nem férna rá a csapatra az erősítés, de amikor még Messi és Suarez volt elől, a vége felé már akkor is buktuk a komolyabb meccseket, mert hátul annyira kevesek voltunk. Ezért az építkezést onnan kellene kezdeni. Mert ha még jönne is Haaland, a top csapatok akkor is megtömnének minket. A norvég esetleg lőne becsületgólt, mint Suarez 20-ban a Bayernnak, vagy mint Messi 21-ben a PSG-nek.
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.01.23. 17:08:29

LG írta:
2022.01.23. 17:01:48
Így van. Persze mindig ki lehet őket mostatni valamivel, ha nagyon akarjuk, de ők voltak a főszereplők a legnagyobb égéseinknél. A 8-2 után pedig már igazán nem lenne keresnivalójuk a csapatban. Maga a nagy Pique böfögte be, hogy itt már nem lehet mismásolni, változások kellenek. Aztán csak ott voltak az idei nagy BL-pofonoknál is a kezdőben, és ott lesznek jövőre is, és még ki tudja hány évig. Szerinem teljesen jogosan van elege ebből néhány szurkolónak, hogy folyamatosan ilyen-olyan indokokkal, de elsumákolják az aktuális illetékesek a valódi megújulást. Aztán még visszahoznak egy Alvést, hogy vele építsük a jövő csapatát. #-o
De mit értesz megújulás alatt? Alba, Piqué, Busquets a szerződésük miatt eladhatatlan (Sergi Roberto is, a meghosszabbítása is anomália lenne, de könyvelői zsonglőrködés miatt akarja a klub). Úgyhogy az egyedüli megoldás, ha saját maguktól visszavonulnak. Akkor viszont pótolni kellene őket, de ezt a feladatot a csapatok szimbolikus módon oldják meg - olyan papírlapokért cserébe, amin sok nulla van és az Európai Unió szimbóluma. A Barcelonának pont ilyen eszközei nincsenek. Úgyhogy mivel kell a játékos, maradnak, az meg igazán nem őket minősíti, hogy a játékosállomány gyengesége miatt bérelt helyük van a kezdőben.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.23. 17:01:48

Peter írta:
2022.01.23. 16:00:01
Andris írta:
2022.01.23. 15:27:14
Csak azert nem fogunk lemondani a negyedik helyrol is, hogy neked ne kelljen a bamba Piquet bamulni. #-o
Véleményem szerint ez sajnos sokkal többről szól, mint az aktuálisnak tünő bambulásról.

Ezzel pontosan az ördögi körben maradunk....ősztől pedig majd azért maradnak tovább az öregek, hogy a BL csoportkör 3.helye meglegyen....így gáncsoljuk ki saját magunkat lépésről lépésre, és ez megy már évről évre....ezért gátjai a fejlődésnek a szent tehenek....
Így van. Persze mindig ki lehet őket mostatni valamivel, ha nagyon akarjuk, de ők voltak a főszereplők a legnagyobb égéseinknél. A 8-2 után pedig már igazán nem lenne keresnivalójuk a csapatban. Maga a nagy Pique böfögte be, hogy itt már nem lehet mismásolni, változások kellenek. Aztán csak ott voltak az idei nagy BL-pofonoknál is a kezdőben, és ott lesznek jövőre is, és még ki tudja hány évig. Szerinem teljesen jogosan van elege ebből néhány szurkolónak, hogy folyamatosan ilyen-olyan indokokkal, de elsumákolják az aktuális illetékesek a valódi megújulást. Aztán még visszahoznak egy Alvést, hogy vele építsük a jövő csapatát. #-o
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3281
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.01.23. 16:00:01

Andris írta:
2022.01.23. 15:27:14
Csak azert nem fogunk lemondani a negyedik helyrol is, hogy neked ne kelljen a bamba Piquet bamulni. #-o
Véleményem szerint ez sajnos sokkal többről szól, mint az aktuálisnak tünő bambulásról.

Ezzel pontosan az ördögi körben maradunk....ősztől pedig majd azért maradnak tovább az öregek, hogy a BL csoportkör 3.helye meglegyen....így gáncsoljuk ki saját magunkat lépésről lépésre, és ez megy már évről évre....ezért gátjai a fejlődésnek a szent tehenek....
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.23. 15:27:14

Nem tudom, még hányszor és hány topikba fogod leirni ezt.
En egyebkent egyszer se hallottam Xavitol semmi ilyet, de szivesen megnezem, mert valamirol lehet lemaradtam.

Albat en se szeretem, es nincs is jo formaban, megnezhetnenk Baldet.. de Pique egyaltalan nem jatszik rosszul, kulonosen a Koeman idoszakaban latottakhoz kepest, es kulonben sincs kit odarakni a helyere.

Szerintme nem Xavi es nem mi vagyunk elfogultak az oregek mellett, hanem ti nem lattok mar tisztan az utalattol, meg keptelenek vagytok elengedni egy dolgot akkor is ha semmilyen szinten nem lehet ervelni mellette.
BL helyekert harcolunk foggal korommel, igazolni nincs penz, es Xavi elkepzelesei atultetesenek elso fazisaban vagyunk. Szukseg van ezekre a jatekosokra.

Csak azert nem fogunk lemondani a negyedik helyrol is, hogy neked ne kelljen a bamba Piquet bamulni. #-o
Egyebkent ha mar itt tartunk, en meg a meg sokkal “bambabb” Lenglet Dest parost nem szeretnem bamulni. Akkor most hogy teszunk igazsagot?
PS, sehogy, Xavi az edzo, le kell nyelni a donteseit, barmi legyen, barmelyik heten.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.01.23. 15:00:05

Nekem semmi bajom azzal ha a fiatalok hibaznak, soha nem mondtam egy szoval se. Inkabb nezek lelkes amatoroket mint a bamba pikét meg az idegbeteg albát.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2022.01.23. 14:36:25

visca el barca írta:
2022.01.23. 14:18:52
Biztos. De had tudjam mar en kinek szurkolok. Csak a jelenlegi helyzetben az egadta vilagon semminek nincs tapsikolni. Alig varom az esti meccset, ahol pikét 20 meg albat 20x korbefutjak, alves elad 30 labdat, buszkecc meg minden kontranal inkabb ter stegenhez passzol. Aztan csodalkozunk h egy hót fhos alaves ellen izgulni kell, hogy meglegyen az x.
Ha meg Lenglet berakja a kezdőbe, akkor meg az a baj. Ha bármelyik fiatal hibázik, akkor épp őket szidod, mert hogy milyen ótvar gyenge az utánpótlás, közben meg 17éves játékosokról beszélünk, akik nem képesek hétről hétre jól teljesíteni.

Én is azt érzem, hogy nagyon pesszimista vagy, bármi is történik. Ha úgy könnyebb, engedd el az idei évet, mert csak csalódás fog érni, reálisan jövőre lehet itt olyan dolog, ami miatt várhatod a meccseket.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.01.23. 14:18:52

grgly50 írta:
2022.01.23. 14:10:05
visca el barca írta:
2022.01.23. 13:49:53
Xavi sir h nincs alternativaja az oregeknek, ezert kell jatszatni oket. Alba-balde, pique-de jong, alves-dest, busi-nico. Problem solved. Sokkal gyengebbek nem lennenk mint a millioszor leszerepelt nyuggerekkel, dehat ugy latszik o is halveru ahhoz h kitegye a haverjait.
Te biztos, hogy a Barcának szurkolsz?
Volt már ilyen, illetve ehhez hasonló. Majdnem nagy ruha lett belőle. Alig vártuk, hogy vége legyen a meccsnek.
Ezeknek a 17-20 éves gyerekeknek a szervezetére méreg ez a megfeszített sorozat terhelés. Itt van rá a bizonyíték. Könnyen lehet, hogy idő előtt nyomorékok lesznek
Biztos. De had tudjam mar en kinek szurkolok. Csak a jelenlegi helyzetben az egadta vilagon semminek nincs tapsikolni. Alig varom az esti meccset, ahol pikét 20 meg albat 20x korbefutjak, alves elad 30 labdat, buszkecc meg minden kontranal inkabb ter stegenhez passzol. Aztan csodalkozunk h egy hót fhos alaves ellen izgulni kell, hogy meglegyen az x.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.01.23. 14:10:05

visca el barca írta:
2022.01.23. 13:49:53
Xavi sir h nincs alternativaja az oregeknek, ezert kell jatszatni oket. Alba-balde, pique-de jong, alves-dest, busi-nico. Problem solved. Sokkal gyengebbek nem lennenk mint a millioszor leszerepelt nyuggerekkel, dehat ugy latszik o is halveru ahhoz h kitegye a haverjait.
Te biztos, hogy a Barcának szurkolsz?
Volt már ilyen, illetve ehhez hasonló. Majdnem nagy ruha lett belőle. Alig vártuk, hogy vége legyen a meccsnek.
Ezeknek a 17-20 éves gyerekeknek a szervezetére méreg ez a megfeszített sorozat terhelés. Itt van rá a bizonyíték. Könnyen lehet, hogy idő előtt nyomorékok lesznek
Válasz küldése