Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.03. 18:51:33

Transfermarkt szerint minden sérült felépül január 15-ig. Ez mennyire helytálló? Kiről mit hallani?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.03. 12:03:55

Ha kötöszködni akarnék se tudnék rosszat mondani a tegnapiról és bárkiről aki játszott.

Puig remek volt ha a korábbi 1-2 szezon Puigjához mérem, vagy a többiekhez a pályáról. És lesz még jobb is. Vele úgy érzem hogy egy gyenge játékos akiben megvan az X, csak már nem biztos hogy ki fog jönni. Mint amikor a suliban volt egy ügyes gyerek és látszott hogy tehetségesebb mindenkinél és mégis elesik néha a labdában meg rövid a passz mert nem néz fel vagy flegma a mozdulat és pontatlan, és lassú is futásban és stb. De közben ott a lehetőség a különlegesre benne. Na majd eldől.
Kiemelhetjük az eladott labdáit, de annyi eladott labdája bárkinek volt még ha kevésbé látványosak is, továbbá ha egy fáradt játékos hibázik akkor nem a játékos hibázik hanem az edző aki nem hozta le. Jelen esetben még az edzőt se lehet hibáztatni mert nem volt a padon senki. Ilyen kényszerhelyzetben ez elnézhető főleg hogy igazából ez eladáskor még ott volt 3-5 védő és ő is egyből jött vissza keményen. Ennyi labdát Busi és Messi is elszórt tavaly hasonlóan.
Mingu teljesen stabil volt, és gólpasszt adott. Kényszer 3. számú JHV-től ez tökéletes produkció.
Többiek hozták amit lehetett, beállt cserék nem tudták felvenni a ritmust, de ennyi baj legyen.

Én úgy örültem a végén, mint Ter Stegen a védésének, pedig nem egy BL döntő volt csak egy hétvégi bajnoki.
Kifejezetten szerethető lett a csapat, hozzáállásbeli fejlődés van, és ahogy viselkednek már szimpivé teszi a fiúkat. Stegen védése és a többiek reakciója és az együtt örömködés majd visszaszállás a földre és tovább küzdés a végéig az nagyon szép volt.

De milyen mélyen lehetett ő is, ha egy ilyen védés ennyi feszkót szabadított fel benne? Mintha vulkán tört volna ki pedig ő nagyon hideg szokott lenni, semmi érzelem vagy önkifejezés. Most látszott hogy sok minden nem volt rendben főleg gondolom a 8-2 óta, de vannak ott még sebek azon túl is.
Bence pedzegette többször hogy Mats-al valami nem oké és romlik a teljesítménye (főleg fejben) és hát itt a bizonyíték. Mindenkit letargiából kell összeszedni hogy legyen egyáltalán kedve küzdeni.

Na csak így tovább és tovább.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.01.03. 12:00:05

minimum 4 labdavesztese volt, ebbol 2x johettek kapura, azzal pontosan 1-2 lett volna a vegeredmeny, ha nem benazzak el

nem mondom, hogy nem tett hozza a meccshez, de egymasutan 2x eladni a labdat, mintha fogadason jatszott volna :)
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2022.01.03. 11:15:11

Szerintem Puig jó volt, kifejezetten követtem a játékát, mert rá voltam a leginkább kíváncsi.
Nálam szinte csupa plusz.
A 3 legjobb játékosunk között volt.

A gól előtti kulcspasszt ő adta a beadáshoz.
95% felett passzolt, perfecto.
Volt ugyan 1 necces labdavesztése, de nem lett belőle gond (nem segítettek ugyan neki a kihozatalban, de megoldhatta volna).
Rendkívül labdabiztos és a legjobb szeme van a pályán, Busquets mellett.
A legtöbb passza előre volt mégpedig sebességgel, pontosan.
Igen jól forgatja a labdát és nem zavarja, ha a közelében van az ellenfél.

A védekezésből, labda visszaszerzésből is kiveszi a részét, úgy mindenképpen, hogy ha esélye van megszerezni a labdát, akkor harcosan lép a labdáért.
Emellett jól is helyezkedik, megteremti a létszámfölényt hátrafelé mozogva védekezésben.

Egyre többet találják meg labdával és ez csak fokozódni fog, ha többet játszik.

A játéka egy hasonló kvalitású középpályás mellett még csillogóbb lenne, sajnos Busquets-vel, Pedrivel még nem igazán játszhatott együtt több meccsen át.

Még többet szeretném a kezdőben látni.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2022.01.03. 10:57:57

Luuk az első félidőben felülmúlta önmagát. De ezzel együtt nem egy vezető csapatba való. Jugtla jó kiegészítő ember a csapatban, de ő se kezdő szint. Ezzel szemben Akhromach minőség, ezért hiba lenne úgy nyakra főre csatárt igazolni, hogy ő kiszoruljon a szóbajöhetők közül.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2022.01.03. 10:53:24

Sinya22 írta:
2022.01.03. 10:44:43
Szerintem semennyire nem volt kötelező, kiálltunk 4 középhátvéddal, egy olyan középpályás sorral akik sose játszottak így együtt 1 percet se, a támadósorba meg volt egy LDJ meg 2 ember az 5/a-ból :D

LDJ gólja nélkül nem tudom mi lett volna a második félidőben, így is szerencsével lett meg a 3 pont. Szegény Xavit az ág is húzza, nem elég, hogy amúgy is egy nagy lyuk ez a keret, még a fele ki is dől.

Ezzel a szűk kerettel nem csak az a gond, hogy sok posztra már 1 ember sincs, hanem hogy megint vannak olyan időszakok, ahol valakinek folyamatosan játszani kell, mert már így is egy nagy kényszerűség a kezdő. Gondolok itt De Jongra vagy Piqué-re, Depay is kifulladt, nehogy őket is ledöntse fáradtság előbb-utóbb.
Úgy, hogy a Mallorca nagy része is protokoll alá esett, és úgy, hogy azért a top4 a célunk idén, kötelező volt ez a siker. Az más kérdés, hogy egyszerűen vannak posztok, ahol konkrétan elfogytak az emberek, gondolok itt a támadó szekcióra, ami amúgy is rettentően égető lenne. Ezrét érdekelne engem spec. hogy a sérültjeinkkel mi a fészkes fene van..

Xavi egyébként roppant jó munkát végez, még így ezzel a félelmetesen foghíjas zs kategóriás csapattal is, bízok benne, hogy rendeződik a keret és megmutathatja mire is képes, Ő volt a legnagyobb igazolásunk az utóbbi 4-5 évet tekintve.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2022.01.03. 10:46:53

Puighoz csak ennyi

https://www.mundodeportivo.com/futbol/f ... lorca.html

Araujo csak a szélre tudta tenni Xavi,mert nem volt más embere. A kezdőbe 3 b csapatosnál töb játékost em tehetett, szóval meg volt kötve a keze.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.01.03. 10:44:43

Ronaldinho&Barca írta:
2022.01.03. 08:15:57
Szép és jó ez a siker, bár valamilyen szinten a megtizedelt Mallorca ellen kötelező volt, haladunk előre de 9 nap múlva el classico, nem tudom ez a jelenlegi csapat mennyire kèpes felvenni a kesztyűt egy reallal. Jó lenne ha már a szokásos sérült mag, Fati-Pedri vissza térne, és a bajnokság második felét nem a 2-3. vonallal kellene letolni.
Szerintem semennyire nem volt kötelező, kiálltunk 4 középhátvéddal, egy olyan középpályás sorral akik sose játszottak így együtt 1 percet se, a támadósorba meg volt egy LDJ meg 2 ember az 5/a-ból :D

LDJ gólja nélkül nem tudom mi lett volna a második félidőben, így is szerencsével lett meg a 3 pont. Szegény Xavit az ág is húzza, nem elég, hogy amúgy is egy nagy lyuk ez a keret, még a fele ki is dől.

Ezzel a szűk kerettel nem csak az a gond, hogy sok posztra már 1 ember sincs, hanem hogy megint vannak olyan időszakok, ahol valakinek folyamatosan játszani kell, mert már így is egy nagy kényszerűség a kezdő. Gondolok itt De Jongra vagy Piqué-re, Depay is kifulladt, nehogy őket is ledöntse fáradtság előbb-utóbb.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sinya22 2022.01.03. 10:48:02-kor.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2022.01.03. 10:29:15

Puig játéka nekem is elég alibi volt, jó a statja, de azért, mert csupa biztonsági tovább passza volt,
sehol megindulások, cselek, előre,
akár mint Gavi néha.
Márpedig egy kis bátorság, kreativitás korábban volt benne, rendesen megviselte az elmúlt 2 év,
nem tudom, van-e innen kivezető út, vagy Bojan 2 lesz sajnos valszeg..
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2022.01.03. 08:15:57

Szép és jó ez a siker, bár valamilyen szinten a megtizedelt Mallorca ellen kötelező volt, haladunk előre de 9 nap múlva el classico, nem tudom ez a jelenlegi csapat mennyire kèpes felvenni a kesztyűt egy reallal. Jó lenne ha már a szokásos sérült mag, Fati-Pedri vissza térne, és a bajnokság második felét nem a 2-3. vonallal kellene letolni.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
kapuera
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2021.07.08. 17:20:07

2022.01.03. 07:26:12

Puig, Mungi nagyon lefele lógott ki a mezőnyből! Míg Puig erősége, hogy legalább letámadásnál jeleskedett, de azok a borzalmas eladott labdák….. Mungit eleinte nem vettem észre a meccs 20. percéig, már mint nem néztem a játékát kritikusan, de valamiért szembe tűnt a gondolkodásbeli lassúsága! Olyan mintha egy ütemmel lassabban gondolkodna, azaz nem találja a pászsávokat, átveszi és lelassul a játék! 70 percig konkrétan rá hegyeztem ki a figyelmemet, elkeserítő ahogyan látszik rajta, hogy nem Barca, de még első osztály szintet se üti meg a szintet! Nem rossz szándékból írom ezt, csak a faultokból/ keménységből nem lehet top szinten megélni! Viszont üde színfolt volt a 3 támadónk, és Pique! Arut ki se emelem, mert az az ember egy állat! Ne legyen hosszú a hsz, ezért röviden összegezve le a kalappal a csapat előtt, fentebb említett két játékos számomra létszám felettivé vált! VEB
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.03. 00:33:10

Peter írta:
2022.01.02. 23:40:22
Sonoma írta:
2022.01.02. 23:13:39
Egyébként éppen a gyenge szélsőhátvéd felhozatal miatt nem erőltetném ezt a 4-3-3 formációt.
Nem a mai meccs kapcsán gondolom ezt, hanem eredendően is. Már Torres is itt lesz, szóval hagyni kellene a szélsőkre a szélsők dolgát, cserében középen masszívabbak lehetnénk.
3 - 4 - 3 és mindenki a saját helyén érezhetné magát. Persze amennyiben úgy, ahogy mindenki rendelkezésre állna.
garcia, araujo, piké - nico, gavi, de jong, pedri - torres, depay, fati vagy dembi, torres, fati
Szóval a négy támadónkból hármat úgy összerakni, hogy belőlük legyen kettő a két szélsőnk.
Védelem sem kolbászolna fel feleslegesen stb stb
SR nem áll rendelkezésre, Alves nem nevezhető, Dest pedig november eleje óta sérült, most koronás, szóval nem volt sok választása és ő az aki elég gyors hogy ki lehessen tenni. Emlékezzünk mi volt mikor a Villarreal ellen Garcia volt szélen. Bár Minguezat használhatná, de nem nagyon bízik benne. Ha Alves és/vagy Dest hadra fogható lesz, szerintem nem lesz kérdés, hogy Araujo centert fog játszani.

Sikerült kiszenvedni, bár a Mallorca csak az utolsó 10-15 percben volt veszélyes, ráadásul még két kényszerű cserére is rászorult Xavi, mintha addig nem lett volna elég szedett-vedett a csapat.
MAtS hatalmasat védett, a lelkének is nagyon kellett. Viszont ezek a mallorcai játékosok mekkora férgek voltak.... Dani Rodriguez, Maffeo, Jaume Costa. Simán ki lehetett volna szórni őket.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.03. 00:18:17

Meg ugye Torres regisztrálására is várni kell még...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.03. 00:13:52

Peter írta:
2022.01.02. 23:40:22
Sonoma írta:
2022.01.02. 23:13:39
Egyébként éppen a gyenge szélsőhátvéd felhozatal miatt nem erőltetném ezt a 4-3-3 formációt.
Nem a mai meccs kapcsán gondolom ezt, hanem eredendően is. Már Torres is itt lesz, szóval hagyni kellene a szélsőkre a szélsők dolgát, cserében középen masszívabbak lehetnénk.
3 - 4 - 3 és mindenki a saját helyén érezhetné magát. Persze amennyiben úgy, ahogy mindenki rendelkezésre állna.
garcia, araujo, piké - nico, gavi, de jong, pedri - torres, depay, fati vagy dembi, torres, fati
Szóval a négy támadónkból hármat úgy összerakni, hogy belőlük legyen kettő a két szélsőnk.
Védelem sem kolbászolna fel feleslegesen stb stb
Busquets nem lesz kihagyva a kezdőből, abban biztos lehetsz. A teljesitmenye alapjan nem is kell egyebkent kihagyni. Ha valaki kilog, az de Jong egyelore. Es Pedrinel varjuk csak meg azt a visszaterest. Ugyanez ervenyes Fatira. Egyebkent szerintem nem eleg stabil a jatekunk a harom vedos dologhoz. Ha megis azt valasztja neha Xavi, akkor viszont boritekolhatod Albat a kozeppalyan.

Egyebkent amilyen kepessegei vannak Araujonak, szerintem megoldana a szelso jatekot is, ha kell. En egyaltalan nem azt latom, hogy nem megy neki, hanem azt hogy tudatosan sokkal visszafogottabban jatszatjak, egyaltalan nem alapeleme a tamadasoknak az, hogy o erkezik a szelen. Hiaba van a magnestablan ott, egyaltalan nem azt jatszatja vele Xavi, amit Albaval vagy pl Desttel.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.01.02. 23:40:22

Sonoma írta:
2022.01.02. 23:13:39
Egyébként éppen a gyenge szélsőhátvéd felhozatal miatt nem erőltetném ezt a 4-3-3 formációt.
Nem a mai meccs kapcsán gondolom ezt, hanem eredendően is. Már Torres is itt lesz, szóval hagyni kellene a szélsőkre a szélsők dolgát, cserében középen masszívabbak lehetnénk.
3 - 4 - 3 és mindenki a saját helyén érezhetné magát. Persze amennyiben úgy, ahogy mindenki rendelkezésre állna.
garcia, araujo, piké - nico, gavi, de jong, pedri - torres, depay, fati vagy dembi, torres, fati
Szóval a négy támadónkból hármat úgy összerakni, hogy belőlük legyen kettő a két szélsőnk.
Védelem sem kolbászolna fel feleslegesen stb stb
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2022.01.02. 23:30:01

Peter: sajnos nem jó a széljátéka Araujonak. Ahhoz nem olyan robbanékony. A beadásai sem jók. Látszik, hogy nem ez a posztja. Ezerszer hasznosabb lenne középen, amit már bizonyított. Remélem minél hamarabb visszakerül középre. Persze még így is volt a végén két nagy mentése szélen.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.01.02. 23:28:58

Hál' Istennek, sikerült összeszedni egy csapatra való játékost, akik becsülettel helyt álltak.
LDJ ma sz@rba lépett szerencsére.
A sok fiatalnak még sok a La Liga, de türelem! Be fog érni a gyümölcs. Úgy néz ki, jó az irány.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.01.02. 23:14:12

Sonoma írta:
2022.01.02. 20:45:06
A többi eredményt nézve nagyon kellene ma a győzelem.
A kezdőt nézve még mindig nem értem Araujo jobbszélsőként való játszatását. Ennyi erővel Garcia is lehetne ott.
Sokszor láttam már itt az eurobarca oldalon és néhány spanyol oldalon is, hogy nem jobbról balra írják az összeállítást, hanem balról jobbra.....!
Ettől a széljáték még széljáték marad persze, szerintem Xavi nem küldi őket, hanem azt mondhatja nekik, ha van lehetőséged akkor menj fel.....mást nem tudok elképzelni.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2022.01.02. 23:13:39

bence0330 írta:
2022.01.02. 20:50:26
Sonoma írta:
2022.01.02. 20:45:06
A többi eredményt nézve nagyon kellene ma a győzelem.
A kezdőt nézve még mindig nem értem Araujo jobbszélsőként való játszatását. Ennyi erővel Garcia is lehetne ott.
Nekem ez az egyetlen fennakadásom eddig Xavi döntései közül. Merthogy nem is ad oldalt cserében semmit, amiben hozzájárul a támadásokhoz, az a fejjátéka pontrúgásokkor, az meg posztfüggetlen.
Közben viszont vele elvesztettük az utolsó védvárunkat. Remélem hosszabb távon visszakerül, Dest/Alves visszatérésével.
Ma is bebizonyosodott, hogy nincs helye a széleken.

Magáról a meccsről.
Két erősen tartalékos csapat játszott, ami meg is látszott.
Sok pozitívum nem volt a 3 ponton kívűl. Az első 20-25 percben alig volt egy épkézláb helyzetünk.
Ami említésre méltó:
LdJ felülmúlta magát, Nico is jól mozgott, TS ( talán) visszatért.
Ja, és már az 5-ek vagyunk!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.01.02. 23:13:14

a mai meccs legnagyobb tanulsaga, az az, hogy nekunk 45 perc alatt meg kell nyerni egy meccset, mert a masodik felidore total szetesik minden csapatresz, csak lezengenek a jatekosok a palyan.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.01.02. 23:07:35

Fel kellene tudni ülni egy ilyen szerencsés újévi győzelemre.
Semmi mást nem érdemes erről a meccsről elemezgetni, okoskodni.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.01.02. 23:06:53

Nem mondom, hogy nem bántam meg, hogy megnéztem ezt a meccset, de a 3 pont örvendetes.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2022.01.02. 23:05:46

Akhomach komoly tehetség. Lehetőséget kéne adni neki tavasszal is.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2022.01.02. 23:05:09

Stéga, végre. 👏

Kiizzadtuk. 😎

Visca!
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.02. 23:00:50

Egyelőre a szezon egyik legfontosabb 3 pontja. Ilyen foghíjas szedett-vedett brigáddal, idegenben ez akkor is szép teljesítmény, ha "csak" egy Mallorca volt az ellenfél.

Szerencsére senki nem sérült meg, legalábbis Nico és Mingueza nem tűnt komolynak.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése