Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.12.21. 20:12:59

ts eg pique araujo alba busi de jong gavi abde jutgla dembele
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2021.12.19. 23:07:00

visca el barca írta:
2021.12.19. 14:54:30
Tegnap eszrevettek a palyan az elcheben az egykori barca sztárt? 😂 Ahogy nézem, nagy karriert futott be ő is 😂
Én a Raúl Guti nevű játékosukra kaptam fel a fejem, de ők nem nálunk játszottak, hanem a Realban, és elég nagy karriert futottak be.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.12.19. 22:21:20

visca el barca írta:
2021.12.19. 14:54:30
Tegnap eszrevettek a palyan az elcheben az egykori barca sztárt? 😂 Ahogy nézem, nagy karriert futott be ő is 😂
Gumbaura gondolsz? Ha igen, ő szerintem sosem volt peremembernél komolyabb szerepkörre beharangozva itt :D Vagy legalábbis nekem nem rémlik.
3 meccse volt a felnőtt csapatban, utána Leganes, Girona, Elche. Azért nagyon rossznak nem mondanám ezt a karriert, képességeihez mérten nagyjából ide lőném be. Voltak itt sokkal nagyobb tehetségek sokkal sokkal szerényebb pályafutással is a végén.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.19. 22:05:09

Messidona10 írta:
2021.12.19. 22:03:07
brazilfan írta:
2021.12.19. 21:33:06
Tavaly ősszel 1:1 lett, Luuk de Jong lőtte a Sevilla gólját, ez a veszély most nem fenyeget.
Dehogynem... :D :D :D
Egy jól időzített öngólhoz a pályán is kell lenni ám... :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2021.12.19. 22:03:07

brazilfan írta:
2021.12.19. 21:33:06
Tavaly ősszel 1:1 lett, Luuk de Jong lőtte a Sevilla gólját, ez a veszély most nem fenyeget.
Dehogynem... :D :D :D
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2021.12.19. 21:33:06

Tavaly ősszel 1:1 lett, Luuk de Jong lőtte a Sevilla gólját, ez a veszély most nem fenyeget.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.12.19. 19:01:58

Barcaforever írta:
2021.12.19. 18:47:49
Remélem a Sevilla elleni meccs nem veszi majd el a fiúk kedvét. Látva, hogy milyen összeszedettek Rakiticék, az 1 pont is bravúr kategória nálam.
Ami viszont mellettünk szól, hogy hagyományosan jól megy ellenük. Őket akkor is sikerült legyőzni az elmúlt években, mikor a pillanatnyi foma alapján egyáltalán nem nekünk állt a zászló.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.12.19. 18:47:49

Remélem a Sevilla elleni meccs nem veszi majd el a fiúk kedvét. Látva, hogy milyen összeszedettek Rakiticék, az 1 pont is bravúr kategória nálam.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.12.19. 15:44:55

barcami írta:
2021.12.19. 13:47:27
LG írta:
2021.12.19. 13:01:53
Szerintem meg nem egy meccset néztünk akkor. Dembelé két gólunkból kivette a részét, mellette még adott 3 gólpassz értékű labdát is, csak a társak nem éltek vele. Voltak rossz megoldásai is, de összességében bőven jó volt.
Ilyet nem jelentenék ki másokról.

Attól függ, hogyan nézel rá.
Az a tény, hogy 4 és fél és alatt nem sikerült alkalmazkodnia az összjátékhoz, ami nem csak futkározásból áll.
Szuper, hogy gyors, de nem mindegy, hogy valaki nekilendül a labdával és majd lesz valami vagy kap egy jó indítást és góllal vagy kulcspasszal fejezi be a támadást. Ő az előző, és azért sem, mert nem üresben megindulásra használja a gyorsaságát, hanem egyéni zsákban futásra.

Igaz, benne volt most két gólban, szerencsénkre. Ezért tegnap az osztályzata felfelé kerekíthető.
Érdekes, hogy egyik gólnál se jobb, hanem bal oldalt volt: bal oldali szöglet, bal oldali passz 16-oson belül.

Nem török pálcát felette, a teljes kép viszont ez: amióta itt van az összes meccs nagyjából felén vett részt, percekben még rosszabb az arány. Amin részt vett: 122 meccs/ 28 gól/ 17 gólpassz
Ahogy írod, nézőpont kérdése is, hogy értékeljük a teljesítményét. És ahogy írtad az utolsó bekezdésedben, nem túl veretesek a statisztikái, de ebben benne van a rengeteg kihagyás és meccshiány is.

Én még mindig azt gondolom róla, hogy ha ki tudná nőni a sérülékenységét, vagy egy jó orvosi stáb rendbe tudná rakni, akkor még mindig szép jövő állna előtte. Xavi is komolyan számolna vele, nem véletlenül. Meg is nézném, mit tudna a kezei alatt egy egészéseges Dembelé, remélem láthatjuk is majd.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.12.19. 14:54:30

Tegnap eszrevettek a palyan az elcheben az egykori barca sztárt? 😂 Ahogy nézem, nagy karriert futott be ő is 😂
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2021.12.19. 13:47:27

LG írta:
2021.12.19. 13:01:53
Szerintem meg nem egy meccset néztünk akkor. Dembelé két gólunkból kivette a részét, mellette még adott 3 gólpassz értékű labdát is, csak a társak nem éltek vele. Voltak rossz megoldásai is, de összességében bőven jó volt.
Ilyet nem jelentenék ki másokról.

Attól függ, hogyan nézel rá.
Az a tény, hogy 4 és fél és alatt nem sikerült alkalmazkodnia az összjátékhoz, ami nem csak futkározásból áll.
Szuper, hogy gyors, de nem mindegy, hogy valaki nekilendül a labdával és majd lesz valami vagy kap egy jó indítást és góllal vagy kulcspasszal fejezi be a támadást. Ő az előző, és azért sem, mert nem üresben megindulásra használja a gyorsaságát, hanem egyéni zsákban futásra.

Igaz, benne volt most két gólban, szerencsénkre. Ezért tegnap az osztályzata felfelé kerekíthető.
Érdekes, hogy egyik gólnál se jobb, hanem bal oldalt volt: bal oldali szöglet, bal oldali passz 16-oson belül.

Nem török pálcát felette, a teljes kép viszont ez: amióta itt van az összes meccs nagyjából felén vett részt, percekben még rosszabb az arány. Amin részt vett: 122 meccs/ 28 gól/ 17 gólpassz
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.12.19. 13:12:47

LG írta:
2021.12.19. 13:01:53
Szerintem meg nem egy meccset néztünk akkor. Dembelé két gólunkból kivette a részét, mellette még adott 3 gólpassz értékű labdát is, csak a társak nem éltek vele. Voltak rossz megoldásai is, de összességében bőven jó volt.
Attól függ, hogy hogy tekintünk rá. Nálam ő jelenleg főszereplő kellene, hogy legyen, de nem az. A támadások többsége nem rajta keresztül fut, Abde nekem sokkal jobban tetszik ilyen téren.
Nem volt rossz meccse, sőt, de nálam ez nem számít jó teljesítményre tőle, főleg tudva azt, hogy mire lenne képes.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.12.19. 13:09:03

LG írta:
2021.12.19. 13:01:53
Szerintem meg nem egy meccset néztünk akkor. Dembelé két gólunkból kivette a részét, mellette még adott 3 gólpassz értékű labdát is, csak a társak nem éltek vele. Voltak rossz megoldásai is, de összességében bőven jó volt.
Egyetértek. Végre nem (csak) arról szólt nála a meccs, hogy futórversenyt játszik, hanem kivette a részét a kombinatív játékból és nagyon nagy zsugákat is kiosztott a többieknek. Kár, hogy nem jön össze neki a gól mostanság, de ha így játszana minden meccsen, nem panaszkodék. Szerintem Xavi jó hatással van rá (is).
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.12.19. 13:01:53

Szerintem meg nem egy meccset néztünk akkor. Dembelé két gólunkból kivette a részét, mellette még adott 3 gólpassz értékű labdát is, csak a társak nem éltek vele. Voltak rossz megoldásai is, de összességében bőven jó volt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.19. 12:59:38

Azért szerintem így is messze a legjobb meccse volt vagy fél éve... volt gólt érő forintos labdája is, csak abból pont nem lett gól. Gólpassz, meg néha még Mohicát is megverte. Mondjuk nem lövöldözött most (ki a világból), az is javította nálam a róla alkotott összképet. :D
Ma volt amúgy a legtöbb helye oldalt idén, Mohica ide, vagy oda. Rendre úgy kaphatott lasztit, hogy 15 méterre nem volt senki.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.12.19. 12:55:02

barcami írta:
2021.12.19. 11:37:05
Dembele játéka nem volt meggyőző, összejátszani nem tud, passzolni alig-alig, elcselezi magát, a beadásai nem jó ütemben érkeznek (ha egyáltalán sikerül középre bebotlania a labdát)
Szerintem ő akkor tud meggyőző lenni, mikor gyorsabb, mint a hátvéd, aki mellette áll. Tegnap épp nem volt szerencsénk, volt egy nála gyorsab ember a túloldalt :D
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2021.12.19. 12:34:46

barcami írta:
2021.12.19. 11:37:05
Dembele játéka nem volt meggyőző, összejátszani nem tud, passzolni alig-alig, elcselezi magát, a beadásai nem jó ütemben érkeznek (ha egyáltalán sikerül középre bebotlania a labdát)
Én is így éreztem. Igaz, hogy ő lőtte be a szögletet és a harmadik gólban is benne volt, de emellett sok 1-1 elleni szituációt, amiben pedig régebben erős volt, elrontott, és nem voltak jó lövései sem.
Volt két olyan szituáció, amikor sokáig adogattunk, ő a jobb szélen állt, nem nagyon fogták, és úgy láttam, hogy be lehetne tenni üresbe a labdát, de vagy nem vették észre a lehetőséget, vagy kockázatosnak ítélték volna.
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2021.12.19. 11:37:05

Biztató, hogy meglett a győzelem, 2-2 után! Nagy szó, most!

Tetszett bizonyos szakaszokban a játék, a pálya megnyitása, ebben fejlődött a csapat.

Szerintem a Barca játékából alapvetően a középpályások szerves összjátéka hiányzik /a minőségi, veszélyes, védők figyelmét lekötő csatárjáték mellett, de ez könnyebben pótolható, mint egy komplett k.pálya felépítése/.
A tegnapi első félidőben szembeötlő volt, de a második félidő első felében is.
Nem emlékszem Jong-Bus-Gavi hármastól 3-4 passzt elérő szervező játékra.
Az ok egyszerű: Jong erre nem képes, nem tanulta. Épp az az 1 ember hiányzik abból kombinációs játékból, amit ő nem tölt be. Lehet képes lesz rá, de erősek a kétségeim. Játszatni meg kell, mert a legdrágább játékosunk.

Emellett nem gondolom, hogy a középpályások folyamatosan gólokat és ezzel győzelmeket fognak szállítani, már csak azért sem, mert fiatalok és az ellenfelek előbb-utóbb felkészülnek belőlük.
Akkor jó lehet a sztori, ha feléled a támadósor és mögöttük szépen érkeznek második vonalban.

F.d.Jong és t.Stegen esetében ugyanaz a rossz mentalitás, rossz hangulat figyelhető meg, ahogy a padozó L.d.Jong arcán is ott figyel.
Mindkettőt levenném a kezdőből.

A Jong-Puig cserét már a félidőben meg kellett volna lépni, sőt inkább kezdőbe Puigot helyette.

Dembele játéka nem volt meggyőző, összejátszani nem tud, passzolni alig-alig, elcselezi magát, a beadásai nem jó ütemben érkeznek (ha egyáltalán sikerül középre bebotlania a labdát), hanem amolyan last minute labdák. Nálam ő hajrácsere és eladás télen.

Hátul végre játsszon már mindenki a helyén, mert ez fárasztó. Alves jobbszél, élmény volt nézni a Maradona Kupán,, Dest majd csere, a többiek a helyükre. Ha ez megtörténik, akkor rendben lesz a védelem.

Kíváncsian várom a keddi andalúziai derbit.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.12.19. 08:01:50

mess2009 írta:
2021.12.19. 00:08:20
ha erre is rá lehet húzni, hogy tiki-taka, bánja fene :wink:
mindig is ez volt a tiki-taka.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.12.19. 00:08:20

hogy vagyok én a tiki-takával? a Guardióla és vagy MSN (Ini-Xavi) féle csúcsfoci élvezetes és eredményes játék. aztán szerintem jött az atletikus- kontra-egészpályás erőfoci ahol már megjelenik az eltanult tiki-taka is a játék bizonyos szakaszaiban de dominál a sebesség és a technikai tudás - együtt. Guardiola ugyan valóban őrzi -alapként- a tiki-takát de kénytelen volt különösen Angliában átvenni -beépíteni a gyorsabb direktebb támadásépítést és ezzel eredményes tud maradni.
ami aztán a Barcánál dominánssá vált az a tiki-taka -ha úgy tetszik karikatúrája, vagy egy kényszeres stílus imádat , ami nemcsak eredménytelen hanem élvezhetetlen.
nagyjából a következők miatt: a labdajáratás öncélú alibivé torzul. a játék megreked az ellenfél térfelén a tizenhatosig és jellegzetes keresztbe-hátra unalommá válik. magával hoz egy tanítható dilettantizmust is, áttolódva az ellenfél térfelénre labdavesztés után jön a végzetes kontra. ha mást nem ezt minden valamire való ellenfél megjátszotta ellenünk.
valószínű bele lehet kötni. hogy nem ez a lényege, meg hogy lehet ma is gyorsan ritmusváltani a labda birtoklásból de ha nálad van a labda....stb. na igen, ha nálad van - mindvégig! persze...ilyen nincs. de olyan sajna van, hogy az állomány hozzá torzul a passzolgatáshoz, elfelejti támadni a kaput ( elég ha passzolok) elfelejt hatékonyan lőni, és ami vele jár nem képes 5-10 méternél messzebb passzolni, és nem képes kitartóan jó sebességgel futni.
én annak örültem ma, hogy nem ezt a törekvést láttam, hanem gyorsabb, kombinatívabb kapura törö játékot, hosszabb passzokat (még sok pontatlansággal) és még talán némi jóindulattal kontra kezdeményeket is.
ha erre is rá lehet húzni, hogy tiki-taka, bánja fene :wink:
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.12.18. 23:55:11

Én is úgy érzem,érdekes meccs lesz Sevilla elleni. Azért az Elche sokat tett nekünk, kb mintha elbízták volna magukat, ennyi területet hagyni... Aztán mikor változtattak, egyből más lett a helyzet.
Gavit most dicsérem először, végre nem csak annyit ad a játékhoz,hogy hajt és (alibi) pontosan passzol. Sevilla ellen kíváncsi leszek rá.

TS szenvedése fájdalmas, azzal,hogy lassan minden meccsen kap egy potyát,vagy nem véd egy védhetőt, nagyon sokáig rombolja az önbizalmát.

A másik meg Araujo. Ő az egyetlen igazán jó játékosunk, világszinten is TOP belső védő, erre erőltetjük oldalt. Tudom,hogy nem állunk ott jól, de ha így megy,az ő önbizalmát is letöri Xavi ott.
Akkor inkább tényleg hívjon oda is valami 17 évest,ha már Emersont el kellett adni (mármint ez nem Xavi hibája) és akkor Araujo játszhatna Eric helyén.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.12.18. 23:00:15

A Sevilla pedig egy elég színvonalas meccsen legyőzte az Atleticot. Kemény erőfelmérő lesz a keddi.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.12.18. 21:45:45

Még egy észrevétel.
Nem csak ma tünt fel, hogy a játékosok egy-két kivétellel lassabak, kevésbé dinamikusak az ellenfélel játékosaival szemben. Továbbá sok esetben fizikálisan is elnyomják a mieinket.
Nem tudom, hogy a sebességet, a dinamikus mozgást lehet-e javítani, vagy így született.
A jó értelemben vett rámenőség, erőszakosság fokozható, a testi felépítés talán kevésbé.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.18. 21:41:39

Chino írta:
2021.12.18. 21:22:09
.
Araujoval viszont ma nem voltam kibékülve. Nem játszott rosszul de mind a két gólban benne volt, a másodikban főleg. Lengletről már kezdtem azt hinni, hogy a tavalyi formáját hátrahagyta, de ma megint bizonyította, hogy ez túl magas szint neki.
Nem érzi ezt a posztot 3 védőben sem szerintem. Megszokhatja még, de remélem, hogy sokszor lesz ő a középső játékos, oda való utolsó védvonalként.
Nálam ma csak DJ nyújtott meglepően keveset, illetve TS sajnos szokásosan keveset. Az első hsz volt a whoscored-on: "How to score against Ter Stogie: shoot on target and he will do the rest."
Valahogy ez az ember érzése már régóta... :( De bízom benne, hog Xavi alatt összeszedi magát. A mai első gól ráadásul pont olyan volt, amiben brillírozott, ezeket rexflexből ki tudta sokszor ütni valahogy.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.18. 21:38:54

mess2009 írta:
2021.12.18. 20:38:04
egy jó másodikat reméltem a szünetben de ez már soknak bizonyult. erről a teljes védelem élen TS-el gondoskodott elsősorban. Gavi volt képes még rá tenni egyedül, Dembi javult de most éppen a kapura volt veszélytelen.... csak lendüljön játékba az újabb sérülése előtt. Abde-ben bírom a rendületlen előre játékát , Niko végre egy jó termetű középpályás lehet. Frenki -ben valami megtört én továbbra is azt érzem. vagy csak nincs a csúcson manapság. Busi : el van az öreg, nemúgy Alba aki harmat volt ma.
Xavihoz egy kellemes meglepetés járul nálam: nyoma sincs a tiki-takának.
Memondom őszintén, a többit el se olvastam, de Xavi nevén és így az utsó mondaton megakadt a szemem. Nemtom már ki önkényesen hogy definiálja manapság a tiki-takát, van aki a sok gyors passzt érti alatta, van aki az altatásból ritmusváltást, van aki a Pep féle játékot, ami nem csak labdatartó dominancián és átlagon felüli passzmennyiségen, hanem irdatlan letámadáson is alapul... és még sorolhatnám.
De mindenesetre én pontosan a mai meccsen tudtam elkönyvelni azt, hogy egyre szembetűnőbben ezekbe az irányokba megyünk. Nem is feltétlen a labdatartással, hanem konkrétan azzal, hogy a fiúk sokkal gyorsabban passzolnak, kvázi kis köröket rajzolva a pálya 1-1 szakszán. Több passzt, gyorsabb passzt láttam, és különösen azt (a rontások ellenére), hogy már jobban sejtik maguk körül a csapattársak helyzetét. És ha nem is találják a tempót, vagy az aktuális figurát egymással néha, de mindenképpen különböző alapgondolatok mentén passzolnak mezőnyben, nem pedig felnézve és rögtönzve illetve szabad embert keresve.
Anélkül, hogy a tiki-taka saját magam által kreált definícióját megadnám, szerintem éppen ebbe az irányba haladunk. Vagy ha úgy tetszik, abba az irányba, amit Pep mindenkori csapatai játszanak, a City is, jelen pillanatban is. Szerintem Xavira ő óriási hatással lehetett, és azt tippelném, hogy a mai napig nézi a meccseiket.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Válasz küldése