Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15463
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.11.08. 15:12:09

Mascherano eltiltott?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.11.08. 15:11:47

Messias2 írta:Barcelona line-up (official): Bravo - Alves Pique Mathieu Alba - SergiRoberto Busquets Iniesta - Munir Suarez Neymar

Alapkezdő. Vermának jobban örültem volna a kezdőben, mert én mindenképp vele kezdenék a védelem tengelyében a Clasicon, és az ilyen meccseken újra belerázódhatna a játékba. Úgy lászik Lucho kezdi letenni a voksát Munir mellett, aminek viszont örülök. =D>
Jó kis kezdő . Egyedül Matyit szerepeltetését nem értem #-o , de Lucho úgy néz ki szerelemes a franciába úgyhogy már meg se lepődök . A lényeg , hogy nyerni kell mivel a Real este a Pizjuánban játszik és bőven benne van a meccseben egy esetleges madridi ponthullajtás.

Gyerünk fiúk!!!
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.11.08. 15:04:58

Barcelona line-up (official): Bravo - Alves Pique Mathieu Alba - SergiRoberto Busquets Iniesta - Munir Suarez Neymar

Alapkezdő. Vermának jobban örültem volna a kezdőben, mert én mindenképp vele kezdenék a védelem tengelyében a Clasicon, és az ilyen meccseken újra belerázódhatna a játékba. Úgy lászik Lucho kezdi letenni a voksát Munir mellett, aminek viszont örülök. =D>
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.11.08. 13:24:41

mess2009 írta:ami a Sandro-Munir párost illeti nem kiabálom el de nekem úgy tűnik, hogy Munír lehet a befutó a játékpercei és a valós teljesítménye alapján is.
igazából tök mind1 melyik kezd, idén valószínűleg ez lesz az utolsó esélye . messi felépül + jön egy csatár télen, + ott lesz arda is... hacsak nem sérül meg egyszerre 2 csatárunk, nem hinném h idén kapnának még számottevő perceket...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.11.08. 12:29:46

visca el barca írta:remélem nem lesz túl nehéz meccs... a villarreal az utolsó két idegenbeli meccsén ne lőtt gólt, és helyzetes sem sok volt (levante, las palmas)

kezdőnek egyértelmű h a legerősebb kell, nem kellenek most sem pados, sem tini játékosok.
ne reménykedj! a Barca ellen mindenki felszívja magát, most meg még különösen élhet az emlék, hogy el lehet kapni bennünket..
ami a Sandro-Munir párost illeti nem kiabálom el de nekem úgy tűnik, hogy Munír lehet a befutó a játékpercei és a valós teljesítménye alapján is.
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.11.08. 12:15:35

Nem kell tartalékolni, egyébként is válogatott szünet lesz, csak meg ne sérüljön senki. Az most nagyon nem hiányozna. Villareal védelme kemény lesz, kőkeményen fognak védekezni csapatszinten is. Támadásaiktól annyira nem tartok, ez csak a mi védekezési hibánikból mehet el, de lényegtelen lesz ha abból a 20 helyzetből legalább 3-at képesek leszünk berámolni.

Én inkább a válogatott szünettől fosok. Neymarnak és Suáreznek szól még az eltiltása, el fognak
utazni? Nem is tudom, hogy volt-e olyan, hogy a brazil egészségesen tért vissza a válogatottól.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19597
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.08. 12:11:39

Most én is úgy érzem, hogy ez könnyebb dió lesz mint elsőre tűnik. Abszolút javuló formát mutatunk, utóbbi 3 meccsen gólt sem kaptunk sőt az Eibar ellen is egy fatális baki kellett hozzá és akkor is az elmúlt öt meccsen egy bekapott gól. 8) Elszállni nem kell, de nagyon bizakodok, mert kevesebb a hiba és biztatóak a dolgok. Otthon vagyunk nyerni kell és lehetőleg tudjunk pihenni is. Hajrá
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.11.08. 11:34:39

remélem nem lesz túl nehéz meccs... a villarreal az utolsó két idegenbeli meccsén ne lőtt gólt, és helyzetes sem sok volt (levante, las palmas)

kezdőnek egyértelmű h a legerősebb kell, nem kellenek most sem pados, sem tini játékosok.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.11.08. 11:00:41

Squad (vs Villarreal): Bravo, Ter Stegen, Alves, Pique, Bartra, Vermaelen, Mathieu, Adriano, Alba, Busquets, Sergi Roberto, Gumbau, Samper, Iniesta, Munir, Sandro, Suarez, Neymar

Remélem mindkettő ifi tud majd játszani, az azt jelentené, hogy elég sima a meccs, és tudunk pihentetni a középpályán.. Amúgy tartok tőle, hogy nem így lesz, Villarreal kemény dió nagyon, de bízzunk benne, hogy rossz napot fognak ki. Denist pedig ismét testközelből figyelhetjük, elég jó formában van mostanság, szóval a védelem top formában lesz remélhetőleg. Jonathan pedig szintén esélyes a játékra, kis mexikóit nagyon bírtam, szóval remélem úgy fog jól játszani, hogy az nem befolyásolja az eredményt. :D
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.11.07. 18:33:08

Gumbau elmagyarázta , hogy hogyan is kell játszani 8) :lol: .
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2015.11.07. 14:04:35

Erxy írta:Rakitic serulese miatt kell ugye valaki, a tegnapi edzesen ott volt mindenki ak szamitasba johet azon a poszton, ugy tunik Samper nyert :D
Az eddigiek után már nem mertem ebben reménykedni, úgyhogy ez egyelőre kellemes meglepetés. Remélhetőleg a keretbe is bekerül majd Samper, aztán a kezdőcsapat kihirdetéséig álmodozhatok egy Samper - Busquets - Iniesta hármasról a középpályán. :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.11.07. 13:49:56

Erxy írta:Gumbau mellett Samper is az elso csapattal edz most, jo esellyel ott lesz a holnapi keretben :D =D>
Tanulnak is a mestertől.. :)
ZBarca írta:Jól látom, hogy holnap játszunk? Pedig már készültem, hogy ma újra láthatjuk a srácokat. :cry:
Tessék, itt kedvedre válogathatsz.. :mrgreen:
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.11.07. 12:25:15

Jól látom, hogy holnap játszunk? Pedig már készültem, hogy ma újra láthatjuk a srácokat. :cry:
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.11.07. 12:01:14

Gumbau mellett Samper is az elso csapattal edz most, jo esellyel ott lesz a holnapi keretben :D =D>

Rakitic serulese miatt kell ugye valaki, a tegnapi edzesen ott volt mindenki ak szamitasba johet azon a poszton, ugy tunik Samper nyert :D
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10107
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.11.03. 19:16:00

Mondjuk mintha pont a PSg elleni meccs előtt pár héttel nyilatkozta volna le hogy nem tervez formációt váltani, aztán hopsz :mrgreen:

Naés esetleg egy 4-3-1-2?

Bravo
Alves-Piqué-Vermaelen/Matyi-Alba
Rakitic-Busquets-Robi
-Iniesta
Suarez-Neymar


Nekem egy ilyen jutott eszembe és Iniesta szórhatná a labdákat Neymaréknak,kevesebbet kéne foglalkozni neki a védekezséssel.
Szerintem még mindig ésszerűbb, mint mondjuk szokásos 4-3-3 Munirékkal kiállva, mert az kész öngyilkosság.
(Aztán lehet hogy pont Munir/Sandroda felejtenek el figyelni , és rúg nekik egy mesterhármast :mrgreen: )
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.11.03. 18:27:33

Chino írta: Viszont egy 4-4-2-nek nem csak az lenne az előnye.
Luis Enrique: "4-4-2 is an option? No, it's not. But you adapt to the players that are available and on how you can hurt the opponent."

Ettől nem nagyon kell tartanunk azt hiszem.. :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.11.03. 18:21:36

Öröm az ürömben, hogy Beníteznek fogalma sem lesz róla, milyen összeállításban és formációban fogunk játszani... :)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7439
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.11.03. 18:17:09

nagyatyesz írta:Ha nem lesz Messi, márpedig nem hiszem hogy lesz, akkor én is felállást váltanék. Sőt, ha lenne sem biztos, hogy kezdetném, nehogy rásérüljön, másrészt lehet hiányozna egy plusz védekező ember. Csereként inkább verjen 2 szabadrúgásgólt 1-1 után, és kész :-)
Munir/Sandro meg tényleg felesleges, mert sajnos kis csapatok ellen sem megy nekik. Mi lenne Madrid ellen???
Szóval nálam: Bravo - Alves, Piqué, Verma/Bartra, Alba - Masc, Busi - Neymar, Ini, Sergi R - Suarez
A BATE vagy a Villarreal ellen szerintem ki fog derülni, mit is akar LE. Lehet, hogy nem mondja ki, hogy a bajnokság szempontjából kiemelkedő szerepe lesz a meccsnek, de ez így van. Ha a következő két meccsen is megy majd a szokásos 4-3-3 valószínűnek tartom, hogy Madridban is az lesz. Nehéz elképzelni, hogy pont egy Real ellen "próbálná" ki. Bár lehet pont egy ilyen váratlan húzás jönne be. Viszont egy 4-4-2-nek nem csak az lenne az előnye, hogy stabilabb lehetne a középpálya, hanem Neymarnak is nagyobb mozgástere lenne, amit ki tud használni, Azonban ebben az esetben a horvátnak is nagyobb szerepet kellene vállalni az előrejátékban.
A Masch-Busquets-Rakitic-Ini kp mellé egy SR jobbhátvédet szívesen látnék.
Forca Barca!!!!
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2015.11.02. 21:38:21

Ha nem lesz Messi, márpedig nem hiszem hogy lesz, akkor én is felállást váltanék. Sőt, ha lenne sem biztos, hogy kezdetném, nehogy rásérüljön, másrészt lehet hiányozna egy plusz védekező ember. Csereként inkább verjen 2 szabadrúgásgólt 1-1 után, és kész :-)
Munir/Sandro meg tényleg felesleges, mert sajnos kis csapatok ellen sem megy nekik. Mi lenne Madrid ellen???
Szóval nálam: Bravo - Alves, Piqué, Verma/Bartra, Alba - Masc, Busi - Neymar, Ini, Sergi R - Suarez
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19597
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.02. 20:14:12

Mascherano-Busquets ketten együtt középen remekül működött már, én ettől nem tartanék. Busqeuts pedig tud előre fele is játszani. Én egyértelműen ebben látom a kulcsot, hogy a középpályán kell megragadni a dolgokat és Mascherano-Busi együtt stabilnak tűnik. De Roberto is benne lehet a pakliban, a lényeg hogy nem szabad elszállni és szervezetten koncentráltan kell focizni. Olyan hibák mint, amik megvoltak egy Sevilla, egy Celta egy Rayo ellen nem férnek bele. És a hátsó alakzaton is kisebb a nyomás ha középen megszerezzük a labdát, jól zárunk vissza.

S. Agüero, köszönöm, én azért nem kockáztatok. :D
A szabály ez, ebben pedig a kitárgyalás is benne van:
Fantasy kezdők feldobása, kibeszélése tilos az egész fórumon! A hivatalos kezdőt lehet csak véleményezni.
Kép
Kép
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2015.11.02. 20:00:57

Messias2 írta:Na, akkor áthozom én is a mondandómat, ne a Leo topikját szemeteljem:
Én is adom a szerkezeti váltást, csak akkor valóban be kéne gyakorolni, mert különben gázos. Nálam egy 4-2-2-1-1 lenne a felállás:
-------------Suarez--------------
----------Neymar----------------
-----Ini-------------------SR------
-----------Busi-----Masch-----
Alba-Verma-Pique-Alves
Valahogy így nézne ki. Persze ez a gyakorlatban nem lenne ilyen kötött, Neymar visszalépkedne a KP-ra, illetve Ini és SR csatlakoznának a támadásokhoz. A Busi-Masch páros pedig szűrne, ami a Real kontráit ismerve nagyon fontos lenne. Viszont a szélső védőinknek nem szabadna olyan sokat felfutni, mivel SR illetve Ini sem tudna visszazárni annyit.
Amúgy valszeg Lucho nem vátoztat a felálláson, ahogy írtátok is elég konzervatív edző.
Mascheranót én semmiképpen sem játszatnám a középpályán, bár igazából Roberto is necces, mert eddig csak szenvedett a középpályán olyan csapatok ellen, akik letámadtak minket, és nem álltak vissza védekezni a saját térfelükre. Fogalmam sincs, hogy a Real milyen taktikát fog választani. Messi hiánya indokolna egy igencsak támadó felfogást a részükről, mert ebben a szituációban a kezdőcsapatuk (ha addigra felépül nagyjából mindenki) és a kispadjuk is erősebb a miénknél, viszont Benítezt nem olyan edzőként ismerjük, aki eszetlenül nekiront az ellenfélnek.

Nem hinném, hogy Lucho bevállalja Munir vagy Sandro kezdetését, így egy ilyet el tudok képzelni (és talán nem is lenne annyira rossz):
Alves - Piqué - Vermaelen/Mascherano - Alba
Busquets
Roberto Rakitic Iniesta
Suárez Neymar

A Getafe elleni bajnoki vége felé játszottunk egy ideig valahogy így.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10107
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.11.02. 19:45:55

Szerintetek hány % hogy mégis bevethető lesz Messi, és normális állapotban?

A kiesésével szerintem mindenképp valamit kezdeni kell a középpályával, mert még a márciusi El Clasicon is nagyon kemény volt a Real KP-ja ellen úgyis hogy Messi sokat besegített, hátmég így..
Plusz ha azt nézzük hogy Munir-Sandro egy Real ellen valószínű nettó emberhátrány lesz akkor meg végképp rosszul áll a szénánk ( Persze cáfoljanak rám, és toljanak egy remek performanszot :lol: )
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.11.02. 19:21:51

Na, akkor áthozom én is a mondandómat, ne a Leo topikját szemeteljem:
Én is adom a szerkezeti váltást, csak akkor valóban be kéne gyakorolni, mert különben gázos. Nálam egy 4-2-2-1-1 lenne a felállás:
-------------Suarez--------------
----------Neymar----------------
-----Ini-------------------SR------
-----------Busi-----Masch-----
Alba-Verma-Pique-Alves
Valahogy így nézne ki. Persze ez a gyakorlatban nem lenne ilyen kötött, Neymar visszalépkedne a KP-ra, illetve Ini és SR csatlakoznának a támadásokhoz. A Busi-Masch páros pedig szűrne, ami a Real kontráit ismerve nagyon fontos lenne. Viszont a szélső védőinknek nem szabadna olyan sokat felfutni, mivel SR illetve Ini sem tudna visszazárni annyit.
Amúgy valszeg Lucho nem vátoztat a felálláson, ahogy írtátok is elég konzervatív edző.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.11.02. 18:56:51

Felállást én nem merek írni, mert tudtommal amúgy azt nem szabad. Legalábbis a szabályzatban a fantasy kezdőkre vonatkozóan tiltás van.
Elvileg olyat nem szabad, hogy meccs előtt valaki leírja az ő kezdőjét, és nem indokol semmit. :)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19597
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.02. 18:27:57

Áthoztam ide, mert nagyon offoltunk már a Messi topikban.
csababarca írta:
Bob_Marley írta:Szerintem sem lesz nagy változás és nem is érzem indokoltnak. Van egy játékunk, azt kell megoldani, hogy az minél jobban működjön. Annyi, hogy simán eltudom képzelni, hogy Busquets-Mascherano-Rakitic középpálya és elől pedig Iniesta van. Felállásban nem hiszem, hogy lesz változás marad a 4-3-3. Ez amúgy is játék a számokkal, mert támadásban sokszor 4-2-4 míg védekezésben 3-4-3 is előfordul a feladatkörök a lényeg, egy megerősített középpálya logikus lenne. Vagy ezt a Mascherano-Busquets (láttuk, hogy ez nagyon jól tud működni) előre Iniesta felállást tudom elképzelni vagy pedig a klasszikus forgatókönyvet Munir/Sandro és 60-ik percben csere.
Igen ez működhetne,erre is gondoltam.
Csak hátra az a baj,hogy a jelenlegi Matyi kerülne szerintem, attól meg halálfélelmem lenne.
Meglátjuk, de a szerkezetet alapból nem bontanám meg....inkább egy fizikálisabb, megerősített kp lehet járható út.

A Munir/Sandro ötletet elvetném most, súlytalanok, az a védelem megeszi őket reggelire sajna.
Felállást én nem merek írni, mert tudtommal amúgy azt nem szabad. Legalábbis a szabályzatban a fantasy kezdőkre vonatkozóan tiltás van.
Matyi formája javul, s ez mindenképpen örömteli, úgyhogy nekem pl nem lenne halálfélelmem. Tudjuk mire képes a csávó és biztos vagyok benne, hogy ha LE beteszi akkor azért teszi, mert számít rá és a múltban is lehetett rá számítani. Madridban nem volt az igazi, de pl a visszavágón nagyot tolt és nem csak a gólja miatt.

Szerkezetváltásra nem látok esélyt és értelmet sem, így sincs elég játékosunk, nem lehet kockáztatni mert nincs alapanyag hozzá. Mascherano-Busquets egymás mellett láthattuk már, hogy remekül tud működni, ráadásul Busquets ha előrébb lép akkor remek kiugratásai vannak. Egyáltalán nem aggódok még Messi nélkül sem, ez mint mindig a középpályán fog eldőlni. Elől meglesznek a helyzetek majd valamelyik belebotlik, de középpályát és a védekezést kell megszervezni és összehangolni, hogy tudjon folyni a játék, legyen labdaszerzések és abból lehetőségek, kapuralövések, helyzetek is hamarabb lesznek. És a Realnal pont az hogy Casemiro-Kroos-Modric hármast meg kell fogni és a brazil testi ereje nagyon sokat számít nekik és kulcs lehet. Persze ki tudja játszik vagy sem, de én is elég régóta mondom, hogy ő a nagy erősítés nekik idénre és Benitez se pofa miatt játszatja annyit mostanában. És pont a kp-juk miatt nekünk ott kell megverni őket. Elől Benzema-Ronaldo-Bale vagy Isco vagy bárki ha nem fog labdát kapni akkor a fejük tetejére is állhatnak. Persze még ez rohadt messze van és addigra lehet lesérül nálunk valaki. :D Most jött vissza Vermaelen és Iniesta, ilyenkor szokott egyből kidőlni valaki. Douglas már megvolt ki lesz a következő? Reméljük senki. :D
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése