Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.01.21. 16:27:16

Ilyent ne mondj. Őt csak divatból fikázza mindenki
Vártam, hogy te is beszólj valamit. :mrgreen:

Amúgy mehetne a vasárnapi kezdő a kapusposzt kivételével.

Masch meg maximum pihentetésből maradhatna ki. :)
krisztiantobias
Barça B
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2014.07.31. 16:41:26

2015.01.21. 16:22:23

messideco írta:A sport kezdője:

TerStegen - Alves Pique Bartra Alba - Rakitic Busquets Iniesta - Messi Suarez Neymar
Mascherano kikerült a pixisből? Teljesen megértem. Annyira kilóg a csapat védekező részéből... Felfelé...
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.01.21. 16:05:29

lui1698 írta:
messideco írta:A sport kezdője:

TerStegen - Alves Pique Bartra Alba - Rakitic Busquets Iniesta - Messi Suarez Neymar
Ez így tetszene is, főleg Bartazsolti miatt, de akkor lenne a legszebb, ha Masch kezdene Busi helyén.
Ilyent ne mondj. Őt csak divatból fikázza mindenki :roll:
"And my heart will leave you never."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10108
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.21. 15:54:37

1. Én busi helyére Maschet raknám, kh-nek meg Bartrát
2.Minnél hamarabb megkéne szerezni egy magabiztos gólkülönbséget, például 2-0-t, és ezután rögtön lehozni Messiéket, mert az fix hogy olyan hátrányban ezek a vadállatok rögtön elkezdenek olyan szinten favágósdit játszani hogy Messiék könnyen hónapokra kidőlhetnek, persze a bíró is hagyni fogja a favágást.

vakmacska: Így van :mrgreen: Persze amikor évekig csak egy spanyol kupát tudtak nyerni akkor meg kb a világ legfontosabb trófeája volt :twisted: :mrgreen:
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2015.01.21. 15:21:40

messideco írta:A sport kezdője:

TerStegen - Alves Pique Bartra Alba - Rakitic Busquets Iniesta - Messi Suarez Neymar
Ez így tetszene is, főleg Bartazsolti miatt, de akkor lenne a legszebb, ha Masch kezdene Busi helyén.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.01.21. 15:15:35

A sport kezdője:

TerStegen - Alves Pique Bartra Alba - Rakitic Busquets Iniesta - Messi Suarez Neymar
"And my heart will leave you never."
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2015.01.21. 13:42:25

Fiúk, nem tudtom miért vagytok ennyire oda ezért a meccsért.
Roncika megmondta, hogy a Király Kupa egyáltalán nem fontos. És ha Ő mondja, akkor biztos úgy is van.
Egyébként is: tudhatjuk, hogy mennyire fontos, amióta még töréstesztnek is alávetette Ramos a kupát.
:-D
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.01.21. 13:16:28

messideco írta: Xavi ott van, Mathieu és Douglas sérülés miatt nincs.
Douglas miben sérült le? :D Ilyen kemény edzéseink vannak? Vagy szegény még ott is tartalék?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.01.21. 12:14:47

kivételesen örülök h itthon kezdünk, remélhetőleg így kitart a lendület. sztem vhol LE is érzi, hogy a kupára van a legnagyobb sanszunk, csak nem áll neki megint variálni... 100 milliós szupersztárok akiket eddig rotáltak, most bírjanak már ki heti 2 meccset... elche ellen lehet pihentetni, úgyis a liga leggyengébb csapata, majd ott játszik montoya, xavi meg pedro...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.01.21. 11:59:23

Na, épp a keretet akartam bemásolni, megelőztél.. :D Én sima gálakezdőre számítok - mint a hétvégén is volt -, de a támadóhármason fog múlni minden. Remélhetőleg ma is játszani akar majd - és tud is - mindegyik tagja az MSN-nek, akkor behúzhatjuk simán megint, viszont ha csak fele akkora formában lesznek mint 2 hete, akkor necces lesz.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.01.21. 07:08:14

A mai kezdő a Marca szerint:
TerStegen - Montoya Bartra Mascherano Adriano - Xavi Busquets Iniesta - Pedro Messi Neymar
8) én elfogadnám (Rakitic pihenhetne, illetve jöhetne frissíteni a csapatot) -de ez már nem lehetséges, mivel Montoya nincs ott a keretben...

Rac1:
TerStegen - Alves Pique Mascherano Alba - Rakitic Busquets Iniesta - Messi Suarez Neymar
8) ez még jobb

efe:
TerStegen - Alves Pique Mascherano Alba - Rakitic Busquets Iniesta/Xavi - Messi Suarez Neymar
szerk: Montoya kimaradt a keretből....

Ter Stegen, Masip, Alves, Pique, Bartra, Mascherano, Adriano, Alba, Busquets, Rakitic, Xavi, Sergi Roberto, Iniesta, Rafinha, Pedro, Messi, Suarez, Neymar

Xavi ott van, Mathieu és Douglas sérülés miatt nincs.
"And my heart will leave you never."
MateLona
Barça B
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2015.01.01. 18:48:53
Tartózkodási hely: A Nap alatt.

2015.01.16. 22:25:15

Vakmacska írta:lehet, bajnokin atma a vadászatra ment rá, hogy a kupában ne legyen ott a legerősebb keretünk. Neymart lehet, h sikerült is kiiktatni.
nekem ez az elképzelés már kicsit túl "erős"... :D - már csak azért is, mert nem is tudhatták, hogy ők fognak továbbjutni (még ha az esélyek mellettük is szóltak)...
meg úgy önmagában, ha az ember belegondol a feltételezésedbe...háááát :D de ügyes! ;)
"A Barça egy kultúra, egy vallás, valami más. " - Thierry Henry
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2015.01.16. 20:02:45

lehet, bajnokin atma a vadászatra ment rá, hogy a kupában ne legyen ott a legerősebb keretünk. Neymart lehet, h sikerült is kiiktatni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7445
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.01.16. 17:42:01

barca0000 írta:
Chino írta:A Reus-témához csak annyit, hogy még ha megy is Bale, akkor sem az igazi posztján játszana, nálunk pedig bőven el tudnám képzelni Ini helyén.
Miért Ini posztja az igazi posztja lenne ?
Sokkal inkább mint futkosni a jobbszélen.
Forca Barca!!!!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.01.16. 16:12:39

Van esély, hogy a tegnapi meccs valahol letölthető legyen szerintetek. Tudtok esetleg linket, p.ü.-ben jöhetne link :) Előre is köszönöm!
"And my heart will leave you never."
barca0000
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:32:46

2015.01.16. 16:10:59

Chino írta:A Reus-témához csak annyit, hogy még ha megy is Bale, akkor sem az igazi posztján játszana, nálunk pedig bőven el tudnám képzelni Ini helyén.
Miért Ini posztja az igazi posztja lenne ?
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3974
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2015.01.16. 15:09:15

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ak-2388415" target="_blank

Óriási mémek. A Mou-Simeone fotón és szövegen teljesen könnyesre röhögtem magamat.
Navas sem semmi. :mrgreen:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7445
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.01.16. 13:06:59

A Reus-témához csak annyit, hogy még ha megy is Bale, akkor sem az igazi posztján játszana, nálunk pedig bőven el tudnám képzelni Ini helyén. Igaz ezzel elég nehéz helyzetbe kerülnének azok a fiatalok, akik pályáznak a kp-ra. Gondolok itt a Rafinha-Halilovic-Denis trióra. Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy meglenne itt is a helye, legalább annyira mint Madridban.
Ráadásul ezzel Carlo is elég nehéz helyzetbe kerülne. Ha bale-t nem adják el, márpedig Perez nem akarja, nagy lehet a gebasz. A walesit játszatni kell, Modric-Kroos kirobbanthatatlan, ahogy mostanában Isco is, Jamesen ott egy 80 millás árcédula... Lehet, hogy jól hangzik ez a névsor, de mindenkit annyit játszatni, hogy az mind a csapatnak, mind pereznek tetsszen szinte lehetetlen.
Amúgy meg már cáfolták ezt az igazolást, szóval nincs miről beszélni.

De, hogy ne legyen off.
Nekem összességében tetszett a tegnapi meccs. Főleg az első félidő. A másodikban látszott, hogy már nem mennek olyan intenzitással, ami érthető is. Rafinha szerintem ismét tanári volt. Egy az egyben, de még két ember sem tudta szabályosan megállítani, a labdáinak meg szeme volt. Ami külön tetszik benne, hogy nagyon offenzív, szinte mindig előrefelé próbált játszani, várta a beinduló embereket. Az a labda sem volt semmi, amit kiosztott Adamanak, amiből Matyi szabadrúgása lett.
Halilovicról ismételten kiderült, hogy a kisujjában van minden amit a fociról tudni kell, azonban elkapkodni sem kell semmit. Volt már nem egy csodatehetségünk, habár a horvát bizonyított a Barcán kívül is. tegnap nem volt igazán szerencséje, mert amikor bejött, már olyan előnyben voltunk, hogy nem forszíroztuk annyira a támadásokat. Ennek ellenére bátran ment és nem volt rest magának kidolgozni a helyzeteket. A gond az volt, hogy kicsit a vonal mellé szorult, ami láthatóan nem feküdt annyira neki. Sokkal többet kellene játszatni a srácot, mert így nemhogy jövőre, de még talán azután sem lesz kész az első csapatra. Ilyen 20-30 percekkel a második ligában nem megy sokra.

Adama sajnos elővette ezt a megtolom a vonalig aztán begyötröm stílust, habár volt néhány megmozdulása, amitől csak néztem. A B-ben kezdi már hátrahagyni ezt az egysíkú játékot, de úgy látszik ilyenkor már nem olyan bevállalós.

Munir-al nem tudom igazán mi a helyzet. korábban láttuk, hogy iszonyat tehetséges játékos, mutatott már bőven a tudásából. Főleg tavasszal a B-ben, illetve a BL-ben. ost viszont úgy tűnik, túl nagy lépés volt neki ez az ugrás.

Mindent egybevetve jó kis meccs volt, jó volt látni a fiatalokat, szerintem Rafinha is bizonyította, hogy rászolgált a játékpercekre a felnőtteknél, MATS pedig amiket csinált az iszonyat. :D Többet ért fejjel, mellel, lábbal a labdába, mint kézzel. Hatalmas figura, nagyon sajnálnám ha elmenne, de nem hiszem, hogy lenne ezeknek a pletykáknak alapja.
Forca Barca!!!!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2015.01.16. 12:46:35

no, bejött a szokásos duma. Roncika máris nyilatkozta, hogy a kupa nem olyan fontos. :-)
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.01.16. 11:54:29

barcapowa írta:E közben Madridban: http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ir-2388331" target="_blank

Egy igazi Barca drukker nem ír alá a Realhoz!

Na hogy ne legyek off a kupemeccsel válaszolok. Hány támadánk van? Messi Neymar Suarez, Pedro, és ott az ifiben mint tegnap láttuk Adama, Dulival is valamit csinálni kéne aztán el Hadadi de ha nagyon gondolkodom még 3-4 támadó vagy támadó középpályás biztos van az A kereten kívül? Kérdem én akkor Hova? Nem bírja el a keret!

Oké akart jönni hozzánk, nem vettük meg, ráadásul átigazolási bann van. Egy fiatal játékos karrierje legfontosabb döntése az ő korában merre menyjen. A Realba ahonnan láthatóan Bale lába kifele áll és egyből kész erős csapatba ülsz be ráadásul van 2 német is ott akikkel jól ismerhetitek egymást a válogatottból, vagy hozzánk ahol épp felépülőben van egy csapat ami vagy rossz lesz vagy jó, átigazolási tilalmunk van egy évig és van 3 világklasszis támadó, meg van egy raklap saját nevelésű fiatal előre ráadásul mindkét sorba.

Amúgy a tenapi meccsen látszott, hogy nincs Reus-ra szükség. Adama lesz olyan ha nem szúrjuk el támadóközéppályás poszton Halilovics szintln zenész. Hova teszel valakit akinek a helyére még saját nevelésből is van legalább 3-4. Lehet ő Barca drukker de ha volt egy csepp esze ezt felmérte. Maradni nem maradhat ki tudj a Dormund tavasza milyen lesz lehet repül másodosztályba( bár nem hiszem) akkor ott vigéckedjen válogatottként egy évet. Hátha valami selejtes favágó német védő megint összetöri!
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.01.16. 11:23:50

nem igazán szoktam nézni ezeket a tét nélküli b csapatos meccseket, de tegnap vhogy leragadtam, jó volt, jól tolták. matyi meg oldalrobi óriási gólt vert már ezért megérte megnézni, rafinha olyan szlalomokat tolt, h néha már a fiatal init idézte, adamából meg óriási spíler lesz ha megmarad ez a sebessége. akkor verte meg a védőket amikor akarta...montoya, meg a haverja, meg munir kuka. munir az előszezonban parádézott, azóta azért a lehetőségekhez mérten elég sokat játszott, de egy nagy nulla.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
macgabi
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2014.03.12. 17:04:51

2015.01.16. 10:36:07

barcapowa írta:E közben Madridban: http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ir-2388331" target="_blank

Egy igazi Barca drukker nem ír alá a Realhoz!
Hagyjuk ezt, ez marhaság. Reusnak kell egy klub, és bár szeretett volna a Barcába jönni, nem lehet. Mit csináljon? Várjon a kedvedért egy évet?

Amúgy is ez a Real-Barca ellentét mesterségesen gerjesztett marhaság.
Volt már ilyen oda-vissza. Figo innen oda, LE onnan-ide.

Másik.
Ott van a cikk végén:
"Ha a hír valóban igaz, újra felvetődik a kérdés: mi lesz Gareth Bale-lel?"

Nem tudom, de úgy vélem a Madrid csapdába ejtette magát BBale-lel, nem tudnak mit csinálni, játszatni kell, mert ennyi pénzért nem padozhat. Rentábilisan meg képtelenség eladni. Ugyan nem tartom rossz játékosnak, de annyira klasszisnak sem, szerintem ő egy borzasztóan túlértékelt játékos.
Kábé annyit tud, hogy mindenkit le- és szétfut. De ha megnézitek, labdával már nem is annyira gyors.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.01.16. 09:37:38

Feast4 írta:A tegnapi meccs összeségében borzasztó unalmas volt a véleményem szerint. Akadozott a támadójátékunk, főleg az elején azt éreztem "Miért kell ezt lejátszani?" Viszont van egy nagyon pozitiv hozadéka számomra. Halilovics. Ahogy mozog, ahogy lát félelmetes. Ő az a játékos akin nem szaban eljátszani mint az utóbbi évben annyi fiatalt. A srác vita nélkül egy zseni és borzasztó kiszámíthatatlan. Az a lövés ami kapufát ért elképesztő volt, kis helyről nem várt szögből. Ilyenek hiányoznak néha a nagy csapatból is. Az a srác még rengeteget adhat ennek a csapatnak.
Adama játékában most valahogy pontosan láttam miért kell a B keretben lennie még. Nagyon jó lesz de még sokat kell fejlődnie sopkszor elborítják és elég pontatlan.
Bartranak és Adrianonak egyértelműen meccshiánya van (Újfent!)
Munir teljesen csalódás volt.
Rafhina számomra most se volt meggyőző. Én nem látaom benne azt a jövő nagy ászát amit annyian mondtok, de ne legyen igazam.
Matyi hozta amit elvárt tőle mindenki.
Gambu még nagyon új volt szerintem többször kéne komoly mevvsen látni.
Segi Roberto szerintem tudna játszani egyre többször azt látom csak a srác valahogy megrekedt fejben és ezért ne,m tudjuk használni semmire. Zavarban van sokszor oldalpasszok csak és mindig azt nézi, ne csináljos emmi olyat, hogy valaki ordítson vele.
Ter Stegen: az az ember egy állat! :D Kijön mellkassal leveszi a labdtát maga elé teszi és lazán kipasszol a támadók közül! Imádom! Zseni! Nagyon nem bánnaám ha már elkezdetné védetni a bajnokikon is.
Montoya és Douglas. Istenem miért? Komolyan mondom nem értem a vezetőséget vettünk Bartra nyakára két középjátvédet,(jó egy és egy negyedet) holott egy normálsiat kellett volna és egy szélső védőt aki nem ők. Ezt egy olasz középcsapatból elhozott jobbekk is 100x übereli!

Összeségében el kell mondani a meccs szerintem elég ratyi és unalmas volt, de sok jó dolgot észre lehetett venni. Az meg, hogy ezeket az ifiket Eusebio ennyir nem tudja hazsnálni azt hiszem végképp az ő szakértelméről árulkodik.
Egyetlen dologban nem értek veled egyet: Adama csak az A keretben tud szerintem fejlődni. Egyrészt van ott elég edző, aki egyénileg tud vele a kapuralövésekkel foglalkozni. Másrészt összjátékban a sztárjainkkal tanuljon meg együtt gondolkodni, nem a B kisebb tehetségeivel. Felgyorsulni, cselezni meg úgyis tud.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.01.16. 08:57:25

A tegnapi meccs összeségében borzasztó unalmas volt a véleményem szerint. Akadozott a támadójátékunk, főleg az elején azt éreztem "Miért kell ezt lejátszani?" Viszont van egy nagyon pozitiv hozadéka számomra. Halilovics. Ahogy mozog, ahogy lát félelmetes. Ő az a játékos akin nem szaban eljátszani mint az utóbbi évben annyi fiatalt. A srác vita nélkül egy zseni és borzasztó kiszámíthatatlan. Az a lövés ami kapufát ért elképesztő volt, kis helyről nem várt szögből. Ilyenek hiányoznak néha a nagy csapatból is. Az a srác még rengeteget adhat ennek a csapatnak.
Adama játékában most valahogy pontosan láttam miért kell a B keretben lennie még. Nagyon jó lesz de még sokat kell fejlődnie sopkszor elborítják és elég pontatlan.
Bartranak és Adrianonak egyértelműen meccshiánya van (Újfent!)
Munir teljesen csalódás volt.
Rafhina számomra most se volt meggyőző. Én nem látaom benne azt a jövő nagy ászát amit annyian mondtok, de ne legyen igazam.
Matyi hozta amit elvárt tőle mindenki.
Gambu még nagyon új volt szerintem többször kéne komoly mevvsen látni.
Segi Roberto szerintem tudna játszani egyre többször azt látom csak a srác valahogy megrekedt fejben és ezért ne,m tudjuk használni semmire. Zavarban van sokszor oldalpasszok csak és mindig azt nézi, ne csináljos emmi olyat, hogy valaki ordítson vele.
Ter Stegen: az az ember egy állat! :D Kijön mellkassal leveszi a labdtát maga elé teszi és lazán kipasszol a támadók közül! Imádom! Zseni! Nagyon nem bánnaám ha már elkezdetné védetni a bajnokikon is.
Montoya és Douglas. Istenem miért? Komolyan mondom nem értem a vezetőséget vettünk Bartra nyakára két középjátvédet,(jó egy és egy negyedet) holott egy normálsiat kellett volna és egy szélső védőt aki nem ők. Ezt egy olasz középcsapatból elhozott jobbekk is 100x übereli!

Összeségében el kell mondani a meccs szerintem elég ratyi és unalmas volt, de sok jó dolgot észre lehetett venni. Az meg, hogy ezeket az ifiket Eusebio ennyir nem tudja hazsnálni azt hiszem végképp az ő szakértelméről árulkodik.
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.01.16. 08:34:27

tetszett a játék ritmusa, és a sebessége, és nem lehet egy szavunk sem az eredményt illetően sem.
egyénileg:
jónak láttam Rafinha-t, és tetszik Halilovics mozgása, ahogy ragad hozzá a labda és jól is osztogat.
kifejezetten csalódás Munír!!! sajna semmi karaktere Douglas-nak, feltűnt Adriano bénasága ami a lövéseket illeti és Bartrán is meglátszik, hogy az utóbbi időben ismét keveset játszik. szép volt Mathieu szabadrúgása. Sergi R. - nekem elég talányos. talán Xavira hajaz de éppen a játék szervezéshez vajmi kevés köze van, hol itt, hol ott, hol így hol úgy. talán erre mondják, hogy kiforratlan.
Válasz küldése