Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2591
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.04.16. 18:27:04

Idén Albán kívül (néha Piqué) sajnos senki más nem tud védekezni. :?
Engem egyébként nem érdekel ha kapjuk a gólokat,csak rúgjunk többet!Mint kb a tavalyi Depor elleni 5-4,elég beteg egy meccs volt... :)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.04.16. 18:25:46

MichaaBee írta:
Valamelyikünk szerintem rosszul emlékszik, majd a többség eldönti, viszont szerintem a szuperkupa meccsen volt középhátvéd. Ott talán Alvés helyén játszott és úgy állították ki, amikor kh-t játszott a Real ellen, akkor az bajnoki volt és igen meggyőző teljesítményt hozott le középen. Busquets-nél és Songnál sokkal megbízhatóbb megoldás.[/quote]

Most, hogy mondod beugrott, és azt hiszem neked van igazad. Ronaldo hülyét csinált belőle a szélen. De aztán még 10 emberrel is majdnem meglett a kupa.
Sanama írta:

Csak idén védekezni nem tud, mármint Adriano.
Reméljük, lesz majd ideje előretörni és megereszt pár Adriano féle bombát 8) Amúgy mióta megjött a hír, hogy ő lesz a kh, arra, gondolok, hogy a két KH-n fog múlni a meccs mégpedig úgy hogy Masche és Adriano góljaival nyerünk mondjuk 2-1-re :D Mégpedig azért mert idén minden összetéltelben rakás sz.. volt a védelem és talán most mikor mindenki arra számít, hogy zakóznak előbújik belőlük a zseni. Maschetól amúgy is mindenki várja már az első gólját :D

Amúgy eddig elég negatívan láttam az esélyeket, a szombati csalódás, és úgy a klub körüli események miatt. De LG, Bob és Visca hozzállása öntött belém egy kis reményt és másképp látom én is. Ha megint hozza mindenki a tőle elvárhatót és összekaparják magukat megint, akkor lehet esély. De nagyon vékony jégen táncolunk... és vagy nagyon kikapunk vagy szűken nyerünk. Kellenek nagyon a sztároktól a villanások azok dönthetnek a mi oldalunkra, gondolok itt Neymar, Messi vagy Iniesta játékára.

Visca el Barcaaaa :!: :!: :!:
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.04.16. 18:12:57

MichaaBee írta:
BarcafanTomee írta:Az elveszített szuperkupán is Adriano volt középen, ki is állitották. Emlékszik valaki, hogy ki volt mellette a védelemben?
Valamelyikünk szerintem rosszul emlékszik, majd a többség eldönti, viszont szerintem a szuperkupa meccsen volt középhátvéd. Ott talán Alvés helyén játszott és úgy állították ki, amikor kh-t játszott a Real ellen, akkor az bajnoki volt és igen meggyőző teljesítményt hozott le középen. Busquets-nél és Songnál sokkal megbízhatóbb megoldás.
Csak idén védekezni nem tud, mármint Adriano.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2014.04.16. 18:11:46

BarcafanTomee írta:Az elveszített szuperkupán is Adriano volt középen, ki is állitották. Emlékszik valaki, hogy ki volt mellette a védelemben?
Valamelyikünk szerintem rosszul emlékszik, majd a többség eldönti, viszont szerintem NEM a szuperkupa meccsen volt középhátvéd. Ott talán Alvés helyén játszott és úgy állították ki. Amikor kh-t játszott a Real ellen, akkor az bajnoki volt és igen meggyőző teljesítményt hozott le középen. Busquets-nél és Songnál sokkal megbízhatóbb megoldás.

szerk.: egy létfontosságú, a szövegkohézióhoz elhanyagolhatatlan "NEM" szócskát utólag pótoltam. :)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára MichaaBee 2014.04.16. 19:23:05-kor.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.04.16. 18:02:39

A Real szerintem megint padlógázzal kezdi majd a meccset, arra kell figyelni, hogy rögtön tudjon pörögni a csapat és reagálni a madridi rohamokra. Nem kéne feladni a széleket védekezésnél, főleg a jobboldalt, ahol a bajnokin rendre zűrzavart keltett Di María Alvés távollétében. A saját játékunkat kell nyújtani és nem engedni túl sokszor kontrázni a Realt. Nagyon nehéz lesz, de nem lehetetlen. Messitől sokat várok, jobb teljesítmény kell tőle, mint az elmúlt két meccsen!
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.16. 17:54:17

a lényeg h az első 10-15 percben ne kapjunk 6 gólt, akkor van esélyünk. :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.04.16. 17:50:33

MessiCesc írta:Összecsinálhatjuk majd magunkat ha ívelt labdákra kerül a sor, egy Alves - Adriano - Masche- Alba védelemmel.... :|
Akkor is összecsináltuk magunkat amikor ott volt Piqué, ettől függetlenül nagyon sebezhető lesz ez a "védelem". De Piqué-vel nyugodtabban ülnék le megnézni a meccsen, a legutóbbi Classicón is ő mentett a gólvanalról Benzema helyzeténél.

Az elveszített szuperkupán is Adriano volt középen, ki is állitották. Emlékszik valaki, hogy ki volt mellette a védelemben?
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.04.16. 17:37:39

Összecsinálhatjuk majd magunkat ha ívelt labdákra kerül a sor, egy Alves - Adriano - Masche- Alba védelemmel.... :|
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.16. 17:33:57

mekkora írta:Sziasztok

Mi történne akkor , ha ugyanaz a csapat nyerné meg a spanyol kupát és a ligát ? Hogy lenne a szuperkupa döntő ?

Ilyen adatokat találtam visszamenőleg
nem kell annyira visszamenni időben, mikor mindkettőt mi nyertük, akkor asszem', hogy a kupa vesztessel szuperkupáztunk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.04.16. 17:29:28

visca el barca írta:
:D

igen, lényegében én is ebben reménykedem, hogy trofea nélkül maradnak és akkor a nyári, egy szezont futott sztárok megvételével ismét mennek majd a 10.-ért mint minden évben :lol:
Van/lehet valóságalapja amit LG feszegetett.
Ne felejtsük el a Real is azért elég rapszodikus, ahogy mi is sajnos. Ezért vezet a bajnokságban az ATMA, aki lehetőségeihez képest folyton hozza a pontokat. A mai meccsnek megint lélektanilag lehet döntő fontossága. Pont ahogy legutóbb, mikor bennük maradt egy tüske, hogy jól ment nekik 2-1 után voltak lehetőségeik stb, de kikaptak, meg is lett az eredménye Sevillában is jött a zakó. Én továbbra is bízom a bajnoki címben, s ehhez mentálisan sokat jelenthet egy mai győzelem. Pont ahogy visca el barca leírta, egy utolsó perces kamutizenegyes, vagy felőlem lehet tömegverekedés és annyi Real embert kiszórnak, hogy le kell fújni a meccset, vagy bármi. A lényeg a győzelem, szép, csúnya, jogtalan, szabályos góllal, szabálytalannal, totálisan teljesen mindegy. Előre a kupáért.
Kép
Kép
Kép
Avatar
mekkora
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2009.06.11. 16:02:57
Tartózkodási hely: Magyarország

2014.04.16. 17:25:06

Sziasztok

Mi történne akkor , ha ugyanaz a csapat nyerné meg a spanyol kupát és a ligát ? Hogy lenne a szuperkupa döntő ?

Ilyen adatokat találtam visszamenőleg :

* 1984-ben és 1989-ben a Real Madrid és az Athletic Bilbao egyaránt megnyerte a bajnokságot és a kupát is, így a szuperkupa is az övék

** Ugyanez történt 1996-ban és 1998-ban is, ám ekkor lejátszották a szuperkupa-döntőt, a bajnokcsapat ellenfele a kupadöntő vesztes csapata volt.

Mi lenne a mai menete ?
Ma 3 órát álltam a parkolni tilos zónában, holnap megpróbálom ugyanezt autóval .
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.04.16. 16:18:04

shutterisland írta: azért tedd még hozzá, hogy az idén stabil, magabiztos valdes helyett egy olyan pinto lesz, akin bármikor elmehet a meccs.

persze ez vv sérülésétől független, mert a kupa amúgy is pinto terepe, de konkrétan a cserekapussal és nagy eséllyel "vészközéphátvéddel" fogunk kimenni.
ezt aztán le kellett írnod tényleg..... :lol: :lol: :lol: :lol:
direkt nem is említettem Valdest, nem lényeges ilyen szempontból, úgyis Pinto védene, sőt így hogy Pintoban van már jó pár meccs, biztos valamivel jobb, mintha csak a Kupában lett volna a Kapus és eddig padozott volna.

én még mindig nem tudom elképzelni, hogy ma nyerjen a Real, semmilyen esetben sem, de cáfoljanak rám....
madridista
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2014.04.16. 15:48:57

MyShadow írta:
Leon írta:Íme Messi tegnapi edzésen való hozzáállása a a döntőhöz: =D>

http://www.youtube.com/watch?v=900g29HEW4M" target="_blank

CR gondolom ha játszana akkor meg végig sprintelte volna az egész tréninget!
Minden esetre őt még nagyon láttam így "edzeni" :oops:
Bárkiről össze lehet vágni ilyen videót:)
Persze, hogy mindenkiről lehet. De sajnos kis kedvencünk esetében az utóbbi időben nem is kell nagyon keresni az ehhez hasonló alkalmakat a mérkőzéseken sem. Valami miatt láthatóan abszolút közönyös, nem nagyon érdekli, hogy mi történik a környezetében. nagyon befelé fordulónak látom, felveszi a pókerarcot. Nézem a csapat utazásáról készült videókat, régebben voltak huncut kikacsintásai, félmosolyok a rajongók felé. Most fa arccal, a semmibe révedbe - általában egyedül - megy. A mérkőzéseken is nagyon ritka az érzelem megnyilvánulás részéről. Talán emlékeztek még, mikor a második aranylabdája után a kamerának bemutatta az 1-2-3-at. Na ezt a fajta Messi-t szeretném viszontlátni, de erre alig van remény. Azért jó lenne a kamu nyilatkozatokon kívül igazából tudni, hogy mi történt Vele. Edző és játékos is csak azt bizonygatja, hogy nincs semmi baj Messivel.
Dehogynem, nagyon nagy baj van - és ez független a ma esti esetleges jobb teljesítményétől. Két trófea már ugrott és szerintem nagy mértékben a hozzáállása miatt.
kadarzsolt85
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2012.02.09. 09:44:29

2014.04.16. 15:25:06

Bár kikapna a Barca este akkor folytatodna ez a kupanelkuli sorozat Hajrá Real de azert Visca BArca.
Barca Barca Baaarca
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.16. 15:19:59

LG írta:
visca el barca írta:a bajnoki előtt ugyanígy nyafogott mindenki, aztán láttuk mi lett a vége.

adja Isten, hogy egy, a 97. percben befújt kamu büntetővel nyerjünk :mrgreen:
Nem lenne rossz. Nagy bánatukban meg buknának a következő bajnokin is, és egy hét alatt két trófeától máris búcsúznának. A BL-ben meg amúgy is megcsapkodják őket Guardioláék, ezért szezon végén elküldik Ancelottit, nyáron hoznak új edzőt, elköltenek 200 millió eurót, és elkezdik építeni az új csapatot. :mrgreen:
:D

igen, lényegében én is ebben reménykedem, hogy trofea nélkül maradnak és akkor a nyári, egy szezont futott sztárok megvételével ismét mennek majd a 10.-ért mint minden évben :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21242
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.04.16. 15:16:07

visca el barca írta:a bajnoki előtt ugyanígy nyafogott mindenki, aztán láttuk mi lett a vége.

adja Isten, hogy egy, a 97. percben befújt kamu büntetővel nyerjünk :mrgreen:
Nem lenne rossz. Nagy bánatukban meg buknának a következő bajnokin is, és egy hét alatt két trófeától máris búcsúznának. A BL-ben meg amúgy is megcsapkodják őket Guardioláék, ezért szezon végén elküldik Ancelottit, nyáron hoznak új edzőt, elköltenek 200 millió eurót, és elkezdik építeni az új csapatot. :mrgreen:
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.04.16. 13:45:58

hát jó nektek, hogy így álltok hozzá, én meg pont fordítva... nálatok Piqué hiányzik tutira, Puyolra sajnos istenigazából az egész szezonban alig lehetett számítani... meg Bartra sem biztos, hogy játszhat.... ezt akárhogy osztom szorzom a kezdőből 1 poszt hiányzás, mert Mascherano kezdő volt a legtöbb esetben, ő játszott a legtöbbet idén a Barca védelméből... és lehet, hogy Bartra vagy Puyol tud játszani és akkor gyakorlatilag 1 Piqué fog hiányozni a csapatból és kész, ez azért nem akkora érvágás, mint a Realnál egy CR, Marcelo duó hiánya meg Jeséé, aki tuti beállt volna, ha úgy alakultak volna a dolgok....
Gyakorlatilag az egész játékunk alappillére CR és ez hatalmas érvágás, de majd kiderül mi lesz... de itt meg úgy írtok amúgy, mintha nálatok hiányozna a félkezdő, közben meg szó sincs erről...
azért tedd még hozzá, hogy az idén stabil, magabiztos valdes helyett egy olyan pinto lesz, akin bármikor elmehet a meccs.

persze ez vv sérülésétől független, mert a kupa amúgy is pinto terepe, de konkrétan a cserekapussal és nagy eséllyel "vészközéphátvéddel" fogunk kimenni.

azért elég para egy bale-isco-benzema-dm-modric ötösfogattal szemben.
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2014.04.16. 13:27:59

Leon írta:Íme Messi tegnapi edzésen való hozzáállása a a döntőhöz: =D>

http://www.youtube.com/watch?v=900g29HEW4M" target="_blank

CR gondolom ha játszana akkor meg végig sprintelte volna az egész tréninget!
Minden esetre őt még nagyon láttam így "edzeni" :oops:
Bárkiről össze lehet vágni ilyen videót:)
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2591
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.04.16. 13:25:15

Íme Messi tegnapi edzésen való hozzáállása a a döntőhöz: =D>

http://www.youtube.com/watch?v=900g29HEW4M" target="_blank

CR gondolom ha játszana akkor meg végig sprintelte volna az egész tréninget!
Minden esetre őt még nagyon láttam így "edzeni" :oops:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.04.16. 13:06:57

visca el barca írta:a bajnoki előtt ugyanígy nyafogott mindenki, aztán láttuk mi lett a vége.

adja Isten, hogy egy, a 97. percben befújt kamu büntetővel nyerjünk :mrgreen:
Ennyi. :D

Nyilván formára, meg tartásra mi most alul vagyunk, de egy kupadöntő ráadásul a Real ellen, tényleg bármi lehet. Én abban bízok a legjobban, hogy sikerül higgadtnak maradni, ezzel kerekedtünk legutóbb is felül rajtuk, s most is ez lehet a mentális kulcs.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2591
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.04.16. 13:03:20

Ha mentális állapotot nézem akkor egyértelműen a Real az esélyesebb,de bízom,hogy CR személyének a hiánya elbizonytalanítja a Madridot! :)
Remélem én is,hogy kapunk minimum egy tizit Neymar miatt és Pepe vagy Ramos meg a szokásos piros lapját érte! :mrgreen:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.16. 12:45:32

a bajnoki előtt ugyanígy nyafogott mindenki, aztán láttuk mi lett a vége.

adja Isten, hogy egy, a 97. percben befújt kamu büntetővel nyerjünk :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.16. 12:19:54

Mondjuk jogos a felvetésed Ferni. Hozzátenném, mindig szidjuk Masch-t, hogy mennyire gyenge védőben, aztán kiesik, s egyből pánikhangulat van, hogy nincs egy védőnk sem. Bár azt is hozzáteném, hogy főként azért van nagy izgaol, mert közel sem biztos, hogy Bartra, Puyol kettős 100% os lesz, vagy akár 90...
Kép
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.04.16. 12:05:25

Deus írta:
Léfe írta:Ha nem játszik kikaphatunk LG?
:mrgreen: :mrgreen:

Ha tipmixelnék, akkor tök lazán a realra fogadnék... Most egyszerűen nincs megfelelő formában a Barca, plusz a mentális állapotunk sem a megfelelő...
hát jó nektek, hogy így álltok hozzá, én meg pont fordítva... nálatok Piqué hiányzik tutira, Puyolra sajnos istenigazából az egész szezonban alig lehetett számítani... meg Bartra sem biztos, hogy játszhat.... ezt akárhogy osztom szorzom a kezdőből 1 poszt hiányzás, mert Mascherano kezdő volt a legtöbb esetben, ő játszott a legtöbbet idén a Barca védelméből... és lehet, hogy Bartra vagy Puyol tud játszani és akkor gyakorlatilag 1 Piqué fog hiányozni a csapatból és kész, ez azért nem akkora érvágás, mint a Realnál egy CR, Marcelo duó hiánya meg Jeséé, aki tuti beállt volna, ha úgy alakultak volna a dolgok....
Gyakorlatilag az egész játékunk alappillére CR és ez hatalmas érvágás, de majd kiderül mi lesz... de itt meg úgy írtok amúgy, mintha nálatok hiányozna a félkezdő, közben meg szó sincs erről...
Ez a nincs megfelelő formában, meg mentális állapotban a Barca meg.... El Clásico lesz, mindig felszívta magát erre a Barca és most erre a Kupára van a legnagyobb esélye a Barcának, biztos nem lesz ezzel probléma a náluk...

én nem is leszek annyira csalódott, ha nem jön össze a Realnak, egyedül a presztízs miatt lenne rossz, ha nem nyernénk.
madridista
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2014.04.16. 10:15:39

Léfe írta:Ha nem játszik kikaphatunk LG?
:mrgreen: :mrgreen:

Ha tipmixelnék, akkor tök lazán a realra fogadnék... Most egyszerűen nincs megfelelő formában a Barca, plusz a mentális állapotunk sem a megfelelő...
KépKép
Válasz küldése