Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.09. 17:49:20

brazilfan írta:
2024.01.09. 17:42:47
gránit írta:
2024.01.09. 17:27:47
Hozzáteszem, ez a legeslegroszabb válasz az emberek panaszkodására, hogy akkor ne nézzék.
Dehogy. Ez az egyetlen logikus válasz.
Ez a legrosszabb válasz. Ez a hozzáállás üres lelátókhoz vezetne, szerencsére a klubvezetés azért nem mond ilyeneket. Igaz, elnézést sem kér, de nem is kezd hadakozni a nézőkkel, akik a lelálátókon bizony hangot adnak az elégedetlenségüknek. Nem lehet velük kardoskodni. Mert ők hozzák a pénzt a klubnak. Ők a vásárlók, felháborodás helyett pedig elégedetté kell tenni őket. Ez a jó válasz.

brazilfan írta:
2024.01.09. 17:18:10
Dehogynem, szinte mindig. Az előbb te magad is írtad, hogy „A bizalmat megkapta, az idő viszont telik.”

Az idő telik, és közben összehozott egy bajnokcsapatot.
Nem ezt vontam kétségbe, és más sem. Az viszont gyakran elhangzik, hogy halálra unják magukat a meccsek alatt. Trófeák követelését amúgy sehol nem szoktam látni barcelonás közegben. Sokkal inkább az az igénye az embereknek, hogy élvezhető futballt lássanak. Szerintem ez sokaknak a trófeáknál is fontosabb.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1075
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.09. 17:42:47

gránit írta:
2024.01.09. 17:27:47
Hozzáteszem, ez a legeslegroszabb válasz az emberek panaszkodására, hogy akkor ne nézzék.
Dehogy. Ez az egyetlen logikus válasz. Miért kellene nézni, ha valaki szenved tőle, felbosszantja, és már három kommentben is megfogadta, hogy ez volt az utolsó meccs, és nem akarja többé itt látni ezt vagy azt a játékost? De legközelebb megint leírja.
gránit írta:
2024.01.09. 17:27:47
brazilfan írta:
2024.01.09. 17:18:10
Tavaly bajnokok lettünk, és a Szuperkupában oktattuk a Madridot, ezt persze te is tudod, csak úgy teszel, mintha nem számítana.
Ha a panaszkodásokat megfigyeled, látni fogod, hogy nem is ezt vonják kétségbe.
Dehogynem, szinte mindig. Az előbb te magad is írtad, hogy „A bizalmat megkapta, az idő viszont telik.”

Az idő telik, és közben összehozott egy bajnokcsapatot.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.09. 17:27:47

brazilfan írta:
2024.01.09. 17:18:10
gránit írta:
2024.01.09. 16:56:19
Az emberek azért nézik, hogy jól érezzék magukat.
Jaj, dehogy. Azért nézek meccset, mert szurkolni akarok a kedvenc csapatomnak.
A kettő nálad kizárja egymást? Húha.
brazilfan írta:
2024.01.09. 17:18:10
gránit írta:
2024.01.09. 16:56:19
Ha uncsi meccset, uncsi filmet, uncsi koncertet látnak, panaszkodnak.
Dehogy. Fogod magad és kijössz, vagy átkapcsolod a tévét. Vagy mazochista vagy, és nézed, hogy panaszkodhass.
Addig örüljünk, amíg nézik... Hozzáteszem, ez a legeslegroszabb válasz az emberek panaszkodására, hogy akkor ne nézzék. Mert lehet, hogy eljutnak arra a pontra, hogy tényleg nem fogják nézni. Oda a sok száz millió eurós bevétel, a klub meg elindulhat a süllyesztő felé. Ez a legrosszabb válasz az emberek panaszkodására, hogy akkor ne nézzétek.

brazilfan írta:
2024.01.09. 17:18:10
gránit írta:
2024.01.09. 16:56:19
A bizalmat megkapta, az idő viszont telik, három évnél többet meg ritkán szoktak egy edzőnek adni a bizonyításra.
Tavaly bajnokok lettünk, és a Szuperkupában oktattuk a Madridot, ezt persze te is tudod, csak úgy teszel, mintha nem számítana.
Ha a panaszkodásokat megfigyeled, látni fogod, hogy nem is ezt vonják kétségbe. Azt fogja igazolni, amit fentebb írtam. Jól akarják érezni magukat. És addig örüljünk, amíg mazochisták, és nem fognak egy naptól kezdve tényleg átkapcsolni vagy otthon maradni...
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1075
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.09. 17:18:10

gránit írta:
2024.01.09. 16:56:19
Az emberek azért nézik, hogy jól érezzék magukat.
Jaj, dehogy. Azért nézek meccset, mert szurkolni akarok a kedvenc csapatomnak.
gránit írta:
2024.01.09. 16:56:19
Ha uncsi meccset, uncsi filmet, uncsi koncertet látnak, panaszkodnak.
Dehogy. Fogod magad és kijössz, vagy átkapcsolod a tévét. Vagy mazochista vagy, és nézed, hogy panaszkodhass.
gránit írta:
2024.01.09. 16:56:19
A bizalmat megkapta, az idő viszont telik, három évnél többet meg ritkán szoktak egy edzőnek adni a bizonyításra.
Tavaly bajnokok lettünk, és a Szuperkupában oktattuk a Madridot, ezt persze te is tudod, csak úgy teszel, mintha nem számítana.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.09. 16:56:19

brazilfan írta:
2024.01.09. 16:46:27
Ez a passzív állapot. Kimész a meccsre, süt a nap, szotyizol, vagy ha otthon nézed, akkor sörözöl, jól akarod magad érezni. Elvárod, hogy kényeztessenek, és a vereség után jogot formálsz arra, hogy kipanaszkodhasd magad.

Én például drukkolni szoktam, szurkolni, hozzátenni magamból valami szabad szemmel nem láthatót, és ez, még ha a fotelben történik is, aktívabb állapot a jóérzésnél vagy a panaszkodásnál.
Ha valaki jól akarja érezni magát, attól még nem biztos, hogy passzív. Én legalábbis szoktam magam úgy jól érezni, hogy közben igen aktív vagyok. Ha más nem szokott, az az ő dolga, én szoktam. De szerintem mások is.

Akik a panaszkodáson háborodnak fel, azoknak tényleg el kellene fogadniuk, hogy a szórakoztatóipar ilyen. Az emberek azért nézik, hogy jól érezzék magukat. Ha uncsi meccset, uncsi filmet, uncsi koncertet látnak, panaszkodnak. Ez ilyen.

Xaviénál legfeljebb Cruyff érkezését előzte meg nagyobb várakozás és szeretet. Lassan tényleg elfelejtjük, hogy várták őt a szurkolók, és mennyire egyértelmű volt, hogy előbb-utóbb ő fog érkezni. A bizalmat megkapta, az idő viszont telik, három évnél többet meg ritkán szoktak egy edzőnek adni a bizonyításra.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2024.01.09. 16:54:38

davi10 írta:
2024.01.09. 15:12:27
soadroli írta:
2024.01.09. 11:51:05
Spanish Federation contacted Real Madrid, Barcelona & Atlético to help Osasuna with part of their income from the Super Cup.
The three teams agreed to transfer €200k each. @marca
Mit kell segíteni? Keveslik a pénzt, amit a részvételért kapnak?
Igen, keveslik.
A Barca-Real páros kap 6-6 milliót, az Atletico 3-at, ők meg eredetileg kaptak volna 1 millió alatt. Most így lesz kb. 1,5 nekik is. A 3 klub maguktól ajánlották ezt fel, hogy elkerüljék, hogy idén ismét egy fő téma legyen a pénz elosztása.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1075
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.09. 16:46:27

gránit írta:
2024.01.09. 16:15:21
A szurkoló szereti jól érezni magát, mert ezért nézi a meccset. Ha nem érzi jól magát, panaszkodik, és joggal, mert azért áldozza fel az idejét a meccsre, hogy jól érezze magát. Ez ilyen egyszerű.
Ez a passzív állapot. Kimész a meccsre, süt a nap, szotyizol, vagy ha otthon nézed, akkor sörözöl, jól akarod magad érezni. Elvárod, hogy kényeztessenek, és a vereség után jogot formálsz arra, hogy kipanaszkodhasd magad.

Én például drukkolni szoktam, szurkolni, hozzátenni magamból valami szabad szemmel nem láthatót, és ez, még ha a fotelben történik is, aktívabb állapot a jóérzésnél vagy a panaszkodásnál.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.09. 16:35:12

Dehogynem volt bizalom Xavi felé. Már Koeman előtt is sokan őt követelték a kispadra. Itt az eurobarcán is jelent meg olyan szurkolói véleménycikk, hogy már Setién helyett is őt kellett volna a padra ültetni. Őt várta mindenki. Én pont azért nem kárhoztatom azért, hogy nem járta végig az edzői szamárlétrát, mert éppen a szurkolók akarták már őt, minél hamarabb. Azóta kissé feledésbe merült, hogy várta őt mindenki (pont azért, mert sokan csalódtak, és már inkább menesztenék).

Aztán nem támadt fel a tiki-taka, hiába volt a mestere játékosként. Bizalom volt. Csak fogy. Legalábbis a szurkolók részéről. A klubvezetés aligha fog egy Barcelonában roppant népszerű embert lapátra tenni, legfeljebb a választás után. Nem sok olyan edzője volt a klubnak, akinek olyan biztos helye lett volna a padon, mint Xavinak. Már egy hosszabbítást is megélt. Bizalom hiányáról nem lehet szó. Fogyatkozó bizalomról igen.
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2024.01.09. 16:22:25

Andris írta:
2024.01.09. 14:15:12
Lófsz volt itt már az első perctől kezdve, nem pedig "kellő bizalom". De nem csak itt, hanem a spanyol sajtóban meg a twitterhuszároknál is.
A leghangosabbaktól igazából soha egy percig nem volt meg a bizalom, és hiába írják le az ellenkezőjét, a gyakorlatban továbbra sincs meg a szakadék szélén billegő klubhoz illő szemlélet és mérőzsinór. Még az ahhoz illő sem igazán, hogy már nem játszik nálunk a világ legjobbja.
Jó összegzés, valóban nem volt meg igazán a bizalom Xavi iránt, ahogy a korábbi edzők iránt sem Valverde óta. Emlékeim szerint Luis Enrique-t is szétfikázták az utolsó szezonjában (bár szerintem alapvetően jóval szerényebb képességű edző volt, mint a mindenki által sokat szidott Valverde, aki a Bilbaóval most ott liheg a nyakunkban...).
A különbség talán az most, hogy ha a sikerekkel elkényeztetett szurkolótábor egy része és a média nem is, de a klubmenedzsment most bízik a trénerben. Leginkább azért, mert a korábbi kókler vezetéssel ellentétben pontosan tisztában vannak azzal, hogy ekkora adóssághalmazzal a nyakukban szinte nincs semmi mozgásterük, se minőségi játékosok vásárlására, se egy máshol már bizonyított neves edző szerződtetésére.

Nem kap nagyon figyelmet, de a klub rengeteg játékosnak tartozik a korábbi években ki nem fizetett járandóságaival, ez azért erősen demotiváló lehet... és többek közt a két éve elment Messi sem kapta meg még a korábban "átütemezett" bérét, akiről pedig pár hónapja belebegtették, hogy visszajön. Nyilván semmi realitása nem volt, mint ahogy annak sem, hogy szerződtessenek egy fiatal, csúcsformában játszó igazi gólvágót.
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.01.09. 16:17:20

Teljesen felesleges osszehasonlitani a madriddal minket.Naluk van egy beton penzugy,"normalis" elnokkel aki nem a plakatokat rakja ki Vegasban,hanem epiti okosan szilardra az orokseget...A fiatalok rendben vannak,elobb utobb bezsakoljak Mbappet(sajnos) es megint egy jo par evre megvannak.Blben iden megint komoly tenyezok lesznek ez szinte biztos.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.09. 16:15:21

Camp Nou99 írta:
2024.01.09. 12:44:54
gránit írta:
2024.01.09. 12:10:42
Szerintem is félre vannak értelmezve a kritikák. Nincsenek nagy elvárásai az embereknek. Szeptember óta nem sikerült eggyel több góllal nyerni, szerintem jogosan teszik szóvá, ha ez még egy ilyen meccsen sem sikerül. Nem BL-t követelnek az emberek.
Persze hogy nem BL-t várnak, de azért ezek a produkciók amiket mostanában nyújtanak az még a minimumszintet se ütik meg legalább is nálam.
Erről beszélek.

A szurkoló szereti jól érezni magát, mert ezért nézi a meccset. Ha nem érzi jól magát, panaszkodik, és joggal, mert azért áldozza fel az idejét a meccsre, hogy jól érezze magát. Ez ilyen egyszerű.

Nem tudom, ki írt olyat, hogy szégyenkezik a csapat miatt, szerintem nem ez a jellemző. A legtöbben szerintem simán jól akarják érezni magukat, és jó meccseket akarnak látni. Ha nem kapják meg, panaszkodnak. Ennyi. Tényleg sokkal egyszerűbb lenne elfogadni, hogy jogosak a kritikák.

Az meg nem válasz, hogy mer a Real Madrid is szenved meg Arteta kikapott. Ha egy Barca szurkoló leül meccset nézni, és látni akar egy jó meccset, pont nem kell hogy érdekellje, hogy mer a másik is uncsi. Ő nem a másik miatt ült le meccset nézni.

Bárcsak a meccsek pörögnének úgy, mint a magyarázkodás. Akkor hatkupás évünk lenne.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2024.01.09. 16:22:02-kor.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.09. 16:01:54

bence0330 írta:
2024.01.09. 07:16:26
Pont ugyanígy áll nak ezekhez a meccsekhez, pont ugyanígy szenvedtek félig tartalékosan, félig kedvtelenül egy pontosan 4. osztályú ellenféllel szemben. Előtte pontosan ugyanannyira szenvedtek egy tabellán hátrébb lévő csapattal szemben. Sőt, a BL csoport végének is hasonlóan álltak neki, csak ők az elmúlt évek rutinjából ezt lehozták még így is, nekünk ez máshogy sült el, de ez kb lényegtelen is, mert a hozzáállás volt a lényeg.
Szerintem az alábbiak miatt nem lehet összehasonlítani a Barca és a Real helyzetét, pozicióját, szurkolói hozzáállását:

Esetlegesen egy Real szurkoló véleménye érdekelne arról amit írok.... :roll:

Real szurkolói - szerintem - az utóbbi 5 - 7 év eseményei alapján sokkal kevésbé vesztették el a türelmüket, kevésbé fogyott náluk a tolerancia, a hit és a lelkesedés, tehát e tekintetben jelenleg szilárd talajon állnak a közelmúlt jóvoltából.
Teljesen mindegy, hogy rutinból vagy mentalitásból, de nem okoznak komolyabb csalódást úgy összességében a saját szurkolóiknak. A meghatározó meccseiket általában hozzák.
Egyáltalán nem lényegtelen, hogy 100%-osan hozták a BL csoportkört, nem okoztak szégyent a saját szurkolóiknak akkor sem, amikor "belefért" volna (mentalitás :!: )
Anélkül, hogy véleményezném az ő koncepciójukat, nem tűnnek törékenynek, amolyan keljfeljancsi típusok.
Kevésbé érzik azt a saját szurkolói, hogy félteni kellene őket, nem kell tartani a csapatuk összeomlásától.

Náluk kevésbé gyakoriak az olyan meccsek a saját optikájukon keresztül, amit "ki kell ragadni a kontextusból", mert.....(azt a struccot nem ismételném, de mégis....)
Ilyen előzményekkel a Real szurkolókat, de a réti kutyust sem igazán hozza lázba, hogyan gyűrik le a 4.osztályú ellenfelet, mert a fő sodorban úgy, ahogy, de viszonylag stabilak, kevesebb a hiányérzetük, aránylag magabiztosak lehetnek a jelen és a jövőt tekintve is.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.01.09. 15:38:06

talan el kellene fogadni, ha tenyleg igy van

sokaknak konnyebb lenne
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.01.09. 15:36:40

Talan azert nem tetszett sok embernek es vartunk tobbet ettol a csapattol mert legalabb nem kaptunk golt hugyos csapatoktol,es talan joggal varja el a szurkolo egy bajnok csapattol,h legalabb egy kis iramot belerakjon a meccsbe…Egyebkent addig mantrazza itt par ember,h fiatal meg ossze kell erni..ja csak addigra akikkel osszeerne a csapat kioregednek.Hagyjuk ezeket az allando kifogasokat,ez a csapat visszafejlodott tavaly ota!Sot meccsrol meccsre gyengebbek vagyunk,most mar egy falusi csapat ellen is remegni kell az utolso 20percben?! Ne vicceljunk mar
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Rdinho10 2024.01.09. 15:40:14-kor.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6666
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.09. 15:12:27

soadroli írta:
2024.01.09. 11:51:05
Spanish Federation contacted Real Madrid, Barcelona & Atlético to help Osasuna with part of their income from the Super Cup.
The three teams agreed to transfer €200k each. @marca
Mit kell segíteni? Keveslik a pénzt, amit a részvételért kapnak?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.09. 14:15:12

Peter írta:
2024.01.09. 13:41:39
Andris írta:
2024.01.09. 12:42:07
Amilyen mélyen van ez a klub, szerintem a minden heti elátkozás helyett pont feltétel nélküli kiállást kell biztosítani. Amíg nem állnak egyenesbe azok a körülmények, amikre maguk a játékosok, vagy edzők puszta döntéssel vagy kemény munkával hatással nem tudnak lenni, addig legalábbis biztosan.
Ennek a két mondatnak a tartalmát időrendi sorrendben megfordítanám, azzal kiegészítve, hogy - szerintem - megkapta a csapat azt a kellő bizalmat a szezon kezdetekor, amikor ilyenkor jár.

A tolerancia pedig azért kezdett elfogyni, mert éppen azt a belső hatást lehet hiányolni, amire az edzők és játékosok tudnak hatással lenni.
Challenge accepted!
ELSŐ forduló (0-0 Getafe), bekezdésenként más és más fórumozó kolléga tollából:
nem a csalodottsag beszel belolem, de ha a kovetkezo 2-3 meccsunk ilyen lesz ezzel a hulye felalassal meg taktikaval, nekem ennyi volt idenre a meccsnezes. ennek az egesz rendszernek xavi a leggyengebb lancszeme ..

Ennyi falábút egy meccsen egy magyar bajnokin nem látsz, botrány. És 120+ percen keresztül húzzák a rétestésztát, a semmit. Tényleg jól leromlott ennek a bajnokságnak a színvonala.

Viccen kívül én a Kecskemét Vidiről kapcsoltam át, nem szórakoztam jobban. Az iram szerintem ott konkrétan nagyobb volt. Döbbenet.

Szokásos nulla elképzelés, nulla, lassú játék. Hatalmas bravúr lenne idén nyerni bármit is.

Ritka szedett vedett csapat benyomását keltettük ma, nem igazán tudom hova tenni ezt.

Az ember azt hinné, hogy tanultunk a tavaly tavaszból, hogy ezzel a felállással képtelenek vagyunk helyzeteket kialakítani… De úgy látszik mégse.


Egy Getafe szintu csapatot egy barmikori Barcelonanak asszem minden korulmeny kozott illene verni.

Fuu hat ez kegyetlen volt na erre szerintem senki nem volt felkészülve igy augusztus elején !

Peter: A tavaszi játék folytatását látom. Akkor találtunk meccsenként egy - egy gólt, most nem.
Szóval játékban semmi változás, meglepetés sajnos nem ért, pedig titkon bíztam benne, hogy valami elképzelést, koncepciót esetleg felfedezhetek.

Xavinak nagy ez a kabát.
Végtelenségig folytathattam volna.

MÁSODIK forduló (2-0 győzelem Cadiz):
pont ahogy vártam, otlettelen, lassu, pontatlan lotyoges, amit erovel vhogy megoldottunk.

Kontroll volt, igen. Egy Cadiz ellen. Ez is ugyanakkora 0 volt, mint multheten.

Remelem ev vegen Xavi kezet elengedi a klub, es hoznak vegre egy kulsos eddzot.
Folytathatnám tovább ezt a meccset, aztán folytathatnám tovább a harmadik fordulóval is. Meguntam, és nem is látom értelmét. :roll:

Lófsz volt itt már az első perctől kezdve, nem pedig "kellő bizalom". De nem csak itt, hanem a spanyol sajtóban meg a twitterhuszároknál is.
A leghangosabbaktól igazából soha egy percig nem volt meg a bizalom, és hiába írják le az ellenkezőjét, a gyakorlatban továbbra sincs meg a szakadék szélén billegő klubhoz illő szemlélet és mérőzsinór. Még az ahhoz illő sem igazán, hogy már nem játszik nálunk a világ legjobbja.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.09. 13:41:39

Andris írta:
2024.01.09. 12:42:07
Amilyen mélyen van ez a klub, szerintem a minden heti elátkozás helyett pont feltétel nélküli kiállást kell biztosítani. Amíg nem állnak egyenesbe azok a körülmények, amikre maguk a játékosok, vagy edzők puszta döntéssel vagy kemény munkával hatással nem tudnak lenni, addig legalábbis biztosan.
Ennek a két mondatnak a tartalmát időrendi sorrendben megfordítanám, azzal kiegészítve, hogy - szerintem - megkapta a csapat azt a kellő bizalmat a szezon kezdetekor, amikor ilyenkor jár.

A tolerancia pedig azért kezdett elfogyni, mert éppen azt a belső hatást lehet hiányolni, amire az edzők és játékosok tudnak hatással lenni.

Zárójelben tegyük hozzá, hogy nem hétköznapi módon megfizetett szereplőkről beszélünk, amiért tőlük is elvárható lenne "bocsánatkérés nélküli ellenszolgáltatás"..... :mrgreen:
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2024.01.09. 12:44:54

gránit írta:
2024.01.09. 12:10:42
Szerintem is félre vannak értelmezve a kritikák. Nincsenek nagy elvárásai az embereknek. Szeptember óta nem sikerült eggyel több góllal nyerni, szerintem jogosan teszik szóvá, ha ez még egy ilyen meccsen sem sikerül. Nem BL-t követelnek az emberek.
Persze hogy nem BL-t várnak, de azért ezek a produkciók amiket mostanában nyújtanak az még a minimumszintet se ütik meg legalább is nálam.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.09. 12:42:07

Nem feltétlen rólatok van szó személyesen, de szerintem sokan, és a sajtó/közösségi média egy jó része is abszolút semmi esélyt nem ad arra, hogy javuljanak ezek a srácok. Hétről hétre, meccsről meccsre ugyanazok vannak felemlegetve. Teljesen zérótolerancia van. Abszolút nincs meg az esély se, hogy kijöjjenek ebből az ördögi körből, mert amint van egy újabb hiba, újra rájuk zúdul minden. Nincs szünet, nincs türelem. Nincsenek hetek és hónapok javítani, dolgozni. Nem mondom, hogy csodálkozom, az emberek egy jelentős része ilyen. Csak ezzel párhuzamosan az is igaz, hogy ez a problémák egyik forrása.
Lehet mondogatni, hogy a profi futballban márpedig ilyenre nincs idő, de ettől még nem lesz jobb az önbizalomhiányos sztároknak és a 16 éves tiniknek se. Mert kb ennyi az összetétele a jelenlegi csapatnak, semmi több. Ha egyedi dolog lenne az, hogy egy nagy múltú, gazdag klub a tönk szélére jut, azt mondanám, hogy oké, valahogy mégis csak azon múlik, hogy megrázzák-e magukat vagy sem. De ez nincs így, sok más nagy klub tűnt el az évtizedek során a süllyesztőben, és jelenlegi is szemtanúi vagyunk annak például, hogy a Milan, a Juve vagy a MU sehol nincs régi önmagához képest, mostmár hosszú-hosszú ideje, és a kiút sem látszik. Hasonló válságok megfigyelhetők másutt is, még olyan helyeken is, ahol nincs nagy múlt, de van cserébe sok pénz.
Ha nem viselkedünk másképp - a klub, a sportvezetés, és a szurkolók, támogatók is, akkor nálunk sem lesz más az eredmény, mint ezeken a helyeken. Szerintem a játékosoknak és az edzőknek (sőt jelenleg a vezetésnek is) leszegett fejjel kell dolgozni, szünet nélkül és keményen, hogy bármi változzon. De nekünk szurkolóknak is szükségünk van egy hasonló mentalitásra, mert kihatással vagyunk a csapatra, aminek elvileg a támogatói vagyunk.

Nincs itt semmi félreértelmezve, amikor valaki azt képes írni, hogy szégyenkezik a csapat miatt, az szerintem minden határon túlmegy. Amilyen mélyen van ez a klub, szerintem a minden heti elátkozás helyett pont feltétel nélküli kiállást kell biztosítani. Amíg nem állnak egyenesbe azok a körülmények, amikre maguk a játékosok, vagy edzők puszta döntéssel vagy kemény munkával hatással nem tudnak lenni, addig legalábbis biztosan.

Belülről nehéz megfelelő szemszöget és hozzáállást kialakítani, de számomra hihetetlen az, hogy pl mindannyian látjuk kívülről és hosszú ideje a MU vergődését, a lépéseket amiket tesznek edző és játékospolitika terén, a szurkolóikat ahogy viselkednek a játék és az eredmények kapcsán, és mégis mintha fokozatosan ezt másolnánk/másoltatnánk le minden szinten.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.09. 12:10:42

Szerintem is félre vannak értelmezve a kritikák. Nincsenek nagy elvárásai az embereknek. Szeptember óta nem sikerült eggyel több góllal nyerni, szerintem jogosan teszik szóvá, ha ez még egy ilyen meccsen sem sikerül. Nem BL-t követelnek az emberek.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.09. 12:01:54

Andris írta:
2024.01.09. 11:04:58
A nagyobb baj az, hogy utána kellett 15 perc, mire kicsit rendeződtek a fejek, holott meg se kéne kottyanjon egy ilyen esemény

zérótoleranciát tanusítunk bármiféle hibára
Szerintem senkit sem érdekelnének a bekapott gólok, ha képes lenne a csapat megrázni magát, kézbe venni az eseményeket és jelezni az erejét egy kapottra két szerzett góllal.

Ha látszana ilyesmi stabilitás, hogy igenis képes a csapat kézben tartani ilyen szituációban az irányítást és megmutatná, hogy egészségesen regenerálódik, arra lehetne alapozni, tervezni, egy olyan csapatban már lehetne fantáziát látni, életerőt, hogy van esély fejlődni.

Teljesen másról és más hangnemben szólnának a kritikák is.... :lol:
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.01.09. 11:51:05

Spanish Federation contacted Real Madrid, Barcelona & Atlético to help Osasuna with part of their income from the Super Cup.
The three teams agreed to transfer €200k each. @marca
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7419
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.09. 11:07:59

Peter írta:
2024.01.09. 02:28:32
Andris írta:
2024.01.08. 10:53:24

Szerintem ez már ott megbukik, hogy egy relatíve tartalékos kezdővel álltunk ki, és messze nem játszottunk teljes erőbedobással.
Annyiban hasonlított az Antwerp visszavágóhoz, hogy ez egy teljesen egyedi meccshelyzet volt, teljesen kiugrik az összes többi közül, ezért kár is szerintem megpróbálni a sormintába illeszteni, illetve eszerint elemezni.
Szerintem pedig pontosan az ilyen meccseken bukjuk el a győztes mentalitáshoz szükséges alapok megszilárdítását, felépítését, vagy a valódi csapategység kialakulását. Erre olyan szüksége lenne a csapatnak, mint egy éhezőnek egy falat kenyér.

Minden ilyen meccset (Antwerp, Sahtar, sikertelen bajnoki) teljesen egyediként kezelni - szerintem - nem más, mint, amikor a strucc beledugja a fejét a homokba. Nem akarjuk tudomásul venni, nem is létezik, nincs jelentősége. Ahogy a pályán a játékban minden mindennel összefügg, úgy a teljes képhez is hozzátartozik minden egyes meccs.

Pep vagy LE csapat "megtehette", de azt is teljesen másként tette meg, még akkor is, ha esetleg hasonló végeredményeket produkált. Egyszerűen összehasonlíthatatlanok azok a meccsek, azok a körülmények a jelenlegiekkel.
A mai Barcelona a jelenlegi helyzetében egyszerűen nem engedhetne meg magának ilyen meccseket.
Szurkolói önbecsapás ezeket nem sormintába helyezve értékelni. Mind amit láttunk, az bizony mind valóság és minden meccsen a mai Barcelonát látjuk. Voltak jó meccsek is, kétségtelen, de lagalább ugyanannyi teljesen felejtős is. Tudom, lehetne vitát generálni, hogy melyikből volt több, de már a vita indítása is sajnos arról árulkodna, hogy valami nagyon nem úgy működik, ahogyan annak működnie illene még a jelenlegi körülmények között is.

Le lehet becsülni, szurkolóként ki is lehet magyarázni ezeket a meccseket, nyűg a szegény csapát nyakan, de az élet kő keményen be fogja vasalni ezekért a számlát. Nem, nem rajtunk szurkolókon, hanem a csapaton lesz behajtva ennek az ára.
Csak akkor azt mondjuk majd, hogy pech, a szerencse nem velünk van, a kapufa sem.

Barcelona vagyunk, teljesen mindegy, hogy ki, mikor és miért lép pályára, minden esetben a pályán lévő csapat a Barcelonát jelenti és képviseli.
Azt a csapatot, de még a Valverde érának is első két szezonját nem lehet összehasonlítani. Nagyon jó játékosok, nagyon jó életkorban és már tökéletesen összeszokottak voltak, évek óta együtt játszottak. És akkor ott volt egy faktor, amit úgy neveztek: MESSI. Bármikor képes volt egyedül meccseket eldönteni, rá lehetett építeni az egész játékot. És szerencsére minden sérülést megúszott, lehetett terhelni. Ez a jelenlegi keret 1-2 éve van együtt és nincs szinte minden poszton top 3-as játékosa.
Nem szabad még Valverde szezonjaihoz sem hasonlítani.

Nagyon kevés olyan olyan csapat van, akivel szemben előzetesen elvárást lehet támasztani, még egy kupát/szuperkupát sem.
Elég megnézni a Cityt, aki játékerőt/minőséget/pénzügyi mozgásteret tekintve toronymagasan kiemelkedik Európában, de a bajnokságban egy top3, kis túlzással top 5 bármelyikén végezhet, a Bl-ben idáig nem kellett megszakadni, a csoportkört egy B-csapattal is hozniuk kellett, most is megkapták a leggyengébbet utána viszont az erőviszonyok egyenlítődnek.
De egy FA-kupában sem várható el tőlük győzelem. Egy Pool, Arsenal, Spurs mellett bármi lehet és a kiscsapatok is okozhatnak meglepetést.
Akkor a spanyol kupáról mit mondjunk, ahol kiegyenlítettebb a top 3-4, a szuperkupában pedig még ha az Osasunán túljutunk egy Atma vagy Real vár a döntőben. A Bl-ben pedig úgy megyünk, hogy egy Napolinál valamivel esélyesebbek vagyunk, de még arra sem lehet azt mondani, hogy akkora szégyen.
Ugyanez volt tavaly. Lehetett mondani hogy mekkora csúfság kiesni a Bl-ből, mikor, ha a körülmények nem is vesszük figyelembe, egy Bayern és a későbbi győztessel szoros csatában volt. És hogy szégyen az El-ből kizúgni az első körben, de ott nem egy sehol sem jegyzett csapat volt az ellenfél.
Ugyanígy a kupára és szuperkupára sem lehet elvárást támasztani, legfeljebb annyit, hogy reális esély, hozható szintű. Főleg az előbbinek, ahol ki tudja hol van még a vége.
Nagyon sok függ majd, hogy Xavi mennyire fog rotálni és mennyi lehet az optimális. A bajnokság elvileg fontosabb és nem engedhetünk meg pontvesztést, a másik két sorozat viszont (többször egy meccsen, visszavágó nélkül) címről/kupáról dönt. és egy és ott a BL.
Szerencsés sorsolást kaptunk most, viszont az utóbbi években vagy a kupa utóbbi fordulójában több sokkal esélyesebb csapatnál is láttuk, mennyire kellemetlenek tudnak lenni a negyedik, harmadik, második ligás ellenfelek.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.09. 11:04:58

Sztem meg nem volt ebben semmi különös, kaptunk egy peches szögletgólt, meg volt egy büntető egyéni butaságból.

Ha csak azt mondod, hogy kaptunk két gólt, az elég rosszul hangzik, de ha így írod, ahogy én leírtam, akkor meg egyáltalán nem.
Meg se tudták közelíteni a kapunkat 60 percig, szerintem pont úgy nézett ki a meccs ezen a téren, ahogy kellett... egy ide-oda pattogós szögletgól benne van a pakliban mindig, bárki játszik bárki ellen... nem számít hogy ki hanyadosztályú, mert így is, úgy is 15 felnőtt ember kapar egy zsebkendőnyi területen, és oda esik be közéjük a labda.

A nagyobb baj az, hogy utána kellett 15 perc, mire kicsit rendeződtek a fejek, holott meg se kéne kottyanjon egy ilyen esemény (konkrétan egy kapott gól egy ilyen meccsen, kétgólos vezetésnél.) És szerintem ez nagyon sokat elárul arról, hogy hol van az igazi, legnagyobb gond, vagy ha úgy tetszik, a jelenlegi szűk keresztmetszet... és szerintem arról is, hogy miért van ez. Nonszensz, hogy egy felforgatott kezdővel, egy jelentéktelen meccsen is zérótoleranciát tanusítunk bármiféle hibára, még a cserejátékosok meg iskolás korú gyerekek számára is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.09. 10:33:46

Szerintem teljesen jogos kritika, hogy miért kapunk két gólt egy negyedosztályú csapat ellen. Ha meg "nem fér bele a hiba", az még inkább azt bizonyítja, hogy nem lehet félvállról venni egyetlen meccset sem, mert csak tovább növeli a frusztrációt. Egy negyedosztályú csapatról van szó. Még a harmadosztályban játszó tarcsi csapatnak is meg kell tudnia verni. Mindig a jó kövér, bő kereteknek vagyok a híve, de itt nem lehet rotációra, szűk keretre hivatkozni, egy negyedosztályú csapatról beszélünk. A cserék cseréinek cseréi számára sem szabadna gondot jelentenie. Az a baj, hogy egy ilyen csapatot sem tudunk könnyedén megverni, aztán jönnek a kifogáshegyek. A média meg imádja a kifogáshegyeket, mert van min élcelődni. Meg kell őket verni 4-0-ra, és akkor a gonosz média is csöndben lesz.
Válasz küldése