Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.09. 10:14:23

Nem muszáj egyetértenünk ezekben. És teljesen logikus amit írtok az önbizalomnövelő meccsekről... csak sajnos ez önmagában logikus, kontextusba helyezve pedig rohadtul nem.

Sztem messze nem engedhetjük meg azt magunknak, hogy az ilyen kvázi tét nélküli meccseken önbizalomtuningra koncentráljunk. Jó lenne itt tartani, mondjuk egy Bayern vagy City szintjén, de nem küldhetjük fel a legjobbakat, hogy játsszanak teljes erőbedobással, de nyomás nélkül. Ez lenne ugyanis az önbizalomtuning, ha nincs semmi extra(!) nyomás, viszont játszhat a szokásos csapat, max 1-1 kiegészítő emberrel.
Vagy jó lenne az is, ha csak egy európai középcsapat szintjén lenne a játékoskeretünk olyan szempontokból, mint minőségi homogenitás vagy létszám, és akkor lehetne egy "komplett" B csapatot edzetni és gyakoroltatni, ugyanazzal a játékkal és alapelvekkel, amivel az A-t is.

Nincs játékoskeretünk. Ezért:
a.) Nem engedhetjük meg azt a luxust, hogy a komplett ("gála")kezdőt felküldjük, vagy éppen azt, hogy teljesen komolyan vegyük ezeket a meccseket, és úgy küldjük fel a játékosokat a pályára, mintha ez egy sima tétmeccs volna, és semmi egyéb szempont nem is lenne.
b.) Nincsenek helyettesítő elemek a padon, nincsenek jó játékosaink akik egy kieső esetén vagy rotációban jól használhatóak. Mivel ez így van, nem lehet egy az egyben berakni embereket a másik helyére, nem lehet komplett csapatrészeket próbálgatni, meg hasonló játékokat játszatni. A legtöbb, amire ezzel a játékoskerettel képesek vagyunk ilyen meccseken, az szerintem pont az, amit látunk is: A tartalékok kapnak egyéni bizonyítási lehetőséget illetve játékperceket, legyenek akármilyen rosszak VAGY akármilyen tapasztalatlan ifisták.

Másrészt ahogy írtam, annyira nem vagyunk jók most önbizalom terén, annyira nincs meg a mentális stabilitás, hogy gyakorlatilag nem hibázhatnak a fiúk. Olyan szinten van edző és játékosok is kikezdve minden egyes hiba vagy rosszabb meccs után, hogy egyszerűen képtelenség már bármire legyinteni. Hiába igaz, hogy normál esetben kapunk egy gólt a negyedosztályú csapattól, és 5 perc alatt tudunk rá hárommal válaszolni, nem fog menni, mert megremegnek a lábak. Mindenki folyamatosan ki van kezdve a szurkolók, és főként a sajtó meg a social média díszpintyei által. Minimális mozgástér sincs bármiféle hibára, így meg szerintem nem lehet normálisan dolgozni. Senkinek, semmilyen körülmények között.
Nyilván nem egy góllal vagyunk jobbak a negyedosztályú csapatnál, mégis volt egy borzalmas 15-20 perc ott, mintha nem is tudták volna, merre játszanak....
Elég csak végignézni az élő topikunkon. Nem a többség, de néhány jómadár itt is volt... 2-1re vezettünk még mindig, egy krumpliföldön, egy tartalékos csapat 30%os effortja mellett, de volt ember aki képes volt azt leírni, hogy mégis micsoda szégyen ez, hogy gólt merünk kapni... meg hogy nem vezetünk már öt góllal. Tényleg, micsoda szégyen, hogy 22 ember futott ki a pályára, és úgy tűnik, hogy nem csak a Barca 11e látott már labdát életében. Micsoda szégyen, hogy még egy negyedosztályú szöglet is tud jól pattanni. Na mindegy, szerintem a sajtó és a szurkolók óriási felelősséggel, vastagon benne vannak abban, hogy napjaink csapatának az indokoltnál jóval nehezebb a dolga. Különösen gáz ez úgy, hogy mindenki, aki elvileg a csapat támogatója lenne, pontosan tudja: rengeteg fiatal van a keretben, és rengeteg ember, akinek a legnagyobb problémája az önbizalom, nem pedig a képességek hiánya.

Idén egész egyszerűen szerintem messze nem adottak a körülmények és a lehetőségek ahhoz, hogy úgy kezeljük ezeket a meccseket, ahogy szerintetek kéne. Nem átléphető fizikai korlátai vannak, többek között.

Alapvetően én elégedett voltam a meccsel, mert pontosan tudtam, hogy mire számíthatok, mik a kiindulási alapok. Kb ugyanezt várom a kövi körben is.
Az Osasuna ellen pedig nem, mert a szuperkupában ez már elődöntő, és úgy fest, hogy komolyan akarjuk venni. Annak ellenére, hogy szerintem ez súlyos hiba, ilyen kerettel négy sorozatban is megpróbálni végig versenyezni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.09. 08:26:12

A Real Madrid abban az értelemben tényleg profi, hogy amit tudnak, azt megbízhatóan hozzák. Tudják, hogy mit akarnak, és azt csinálják. Mi sokszor azt sem tudjuk, hogy mit tudunk és mit akarunk, aztán ad hoc majd lesz valami. Azt meg Péter sem írta, hogy a Madrid meccsei látványosabbak lennének. Elképesztően unalmas játékot játszanak, még unalmasabbat, mint mi. De ugye nem is az volt az állítás, hogy a Madrid hogy sziporkázik, hanem az, hogy amit tudnak, abban nagyon profik.

Azzal meg egyetértek, hogy pont ezek lehetnének az önbizalomnövelő meccsek. Egy BL-meccshez nem lehet úgy hozzáállni, ahogy az Antwerp elleni második meccsen "játszottunk". Amellett, hogy milliókat dobtunk ki az ablakon. Én mondjuk már úgy leadtam az igényeimet, hogy nekem már mindegy, hogyan, csak nyerjünk. Nem is írtam semmit a meccs után, túlvagyunk rajta, a győzelem megvolt, többet én nem várok ettől a kerettől. De azzal nyilván nem tudok egyetérteni, hogy ez így volt jó, ahogy volt.
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.01.09. 07:53:30

davi10 írta:
2024.01.08. 21:19:38
Tényleg nem egy kellemes ellenfél az Atleti, ha kaphat az ember harmadosztályú csapatokat is, de szerintem a kupában meg a szuperkupában is továbbmennek. Ami kár, mert nekünk meg az Atleti kellemesebb ellenfél, mint a Real.
Megszívta nagyon a Real, háromszor játszanak egy hónapon belül a Ticoval. Egyrészt kizárt, hogy mindháromból ők jöjjenek ki kedvezően, másrészt ebben a sérülésektől durván terhes időkben ki fognak tikkadni, ami bőven a bajnokság kárára fog menni. Most kell Xaviéknak felpörögni, és ütni a vasat, most lehetmajd hozni rajtuk a pontokat, amíg nálunk ilyen szerencsések a sorsolások. Innentől kötelező minimum 4 pontot faragni a hátrányból januárban. Sőt talán még a Gironát is megbillenti a kettős terhelés.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.09. 07:16:26

Peter írta:
2024.01.09. 02:28:32
Szerintem pedig pontosan az ilyen meccseken bukjuk el a győztes mentalitáshoz szükséges alapok megszilárdítását, felépítését, vagy a valódi csapategység kialakulását. Erre olyan szüksége lenne a csapatnak, mint egy éhezőnek egy falat kenyér.

Minden ilyen meccset (Antwerp, Sahtar, sikertelen bajnoki) teljesen egyediként kezelni - szerintem - nem más, mint, amikor a strucc beledugja a fejét a homokba. Nem akarjuk tudomásul venni, nem is létezik, nincs jelentősége. Ahogy a pályán a játékban minden mindennel összefügg, úgy a teljes képhez is hozzátartozik minden egyes meccs.
Hát, akkor még szerencse, hogy a strucc a büdös életben nem dugná a fejét a homokba. :D
Szerintem túl kritikus vagy a saját csapatoddal szemben. Ha már a múltkor a kettős mércéről volt szó egy másik csoportban, akkor felhozom a Reált, akikről sokszor hangoztattad, mennyire profi, mentálisan erős csapat. Pont ugyanígy áll nak ezekhez a meccsekhez, pont ugyanígy szenvedtek félig tartalékosan, félig kedvtelenül egy pontosan 4. osztályú ellenféllel szemben. Előtte pontosan ugyanannyira szenvedtek egy tabellán hátrébb lévő csapattal szemben. Sőt, a BL csoport végének is hasonlóan álltak neki, csak ők az elmúlt évek rutinjából ezt lehozták még így is, nekünk ez máshogy sült el, de ez kb lényegtelen is, mert a hozzáállás volt a lényeg. Nyilván nekünk is elsülhetett volna ez jól is végeredményben. Meg azért nekik a B középpályás soruk Modricék, akik két éve még BL-t nyertek...

Szerintem nagyon okos, hogy tartalékolunk az erőnkkel, amikor csak tudunk, nem engedhetjük meg, hogy további kulcsjátékosaink essenek ki. A City megteheti, kieshetnek kulcsjátékosaik, mert akkor is a világ legjobbjai lesznek, meg kiállíthatnak egy oroszlánként kaparó B sort is, amiben még minőség is van. Nálunk ez necces lenne.

Amiről te beszélsz, azt a Tottenham csinálja. Nekiugranak minden meccsnek, mintha az életük múlna rajta. A játékuk szebb, de már kb nincs csapatuk, ez az ára. Ha mi is ezt csinálnánk ugyanilyen szűk kerettel, szerintem lenne nekünk is vagy 6-7 játékosunk a lelátón. Két lehetőség van ezt elkerülni, vagy "A" csapattal, de óvatosabban nekiállva, vagy "B" csapattal, de jobban kaparva, vagy ennek a hibridje, ami inkább volt most a kupán.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.09. 02:28:32

Andris írta:
2024.01.08. 10:53:24
baas11 írta:
2024.01.08. 00:52:33
Ez teljesen igaz a hazai kupakra , de sajnos teljesen szokványos Barca meccs is volt is egyben !
Szerintem ez már ott megbukik, hogy egy relatíve tartalékos kezdővel álltunk ki, és messze nem játszottunk teljes erőbedobással.
Annyiban hasonlított az Antwerp visszavágóhoz, hogy ez egy teljesen egyedi meccshelyzet volt, teljesen kiugrik az összes többi közül, ezért kár is szerintem megpróbálni a sormintába illeszteni, illetve eszerint elemezni.
Szerintem pedig pontosan az ilyen meccseken bukjuk el a győztes mentalitáshoz szükséges alapok megszilárdítását, felépítését, vagy a valódi csapategység kialakulását. Erre olyan szüksége lenne a csapatnak, mint egy éhezőnek egy falat kenyér.

Minden ilyen meccset (Antwerp, Sahtar, sikertelen bajnoki) teljesen egyediként kezelni - szerintem - nem más, mint, amikor a strucc beledugja a fejét a homokba. Nem akarjuk tudomásul venni, nem is létezik, nincs jelentősége. Ahogy a pályán a játékban minden mindennel összefügg, úgy a teljes képhez is hozzátartozik minden egyes meccs.

Pep vagy LE csapat "megtehette", de azt is teljesen másként tette meg, még akkor is, ha esetleg hasonló végeredményeket produkált. Egyszerűen összehasonlíthatatlanok azok a meccsek, azok a körülmények a jelenlegiekkel.
A mai Barcelona a jelenlegi helyzetében egyszerűen nem engedhetne meg magának ilyen meccseket.
Szurkolói önbecsapás ezeket nem sormintába helyezve értékelni. Mind amit láttunk, az bizony mind valóság és minden meccsen a mai Barcelonát látjuk. Voltak jó meccsek is, kétségtelen, de lagalább ugyanannyi teljesen felejtős is. Tudom, lehetne vitát generálni, hogy melyikből volt több, de már a vita indítása is sajnos arról árulkodna, hogy valami nagyon nem úgy működik, ahogyan annak működnie illene még a jelenlegi körülmények között is.

Le lehet becsülni, szurkolóként ki is lehet magyarázni ezeket a meccseket, nyűg a szegény csapát nyakan, de az élet kő keményen be fogja vasalni ezekért a számlát. Nem, nem rajtunk szurkolókon, hanem a csapaton lesz behajtva ennek az ára.
Csak akkor azt mondjuk majd, hogy pech, a szerencse nem velünk van, a kapufa sem.

Barcelona vagyunk, teljesen mindegy, hogy ki, mikor és miért lép pályára, minden esetben a pályán lévő csapat a Barcelonát jelenti és képviseli.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6665
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.08. 21:19:38

Tényleg nem egy kellemes ellenfél az Atleti, ha kaphat az ember harmadosztályú csapatokat is, de szerintem a kupában meg a szuperkupában is továbbmennek. Ami kár, mert nekünk meg az Atleti kellemesebb ellenfél, mint a Real.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.08. 19:51:45

Hát a madridiak eddig jól kihúzták egymást mindenhol. Amilyen átok volt tavaly minden sorsolásunk, most annyira kellemes mindenhol.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.08. 19:41:51

Lesz egy Atletico Real és valaki 16 között ki is esik.
kmb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2021.09.17. 11:34:56

2024.01.08. 19:05:40

Salamanca lesz a köv ellenfél.
Avatar
Stoichkov
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2004.10.09. 12:24:19

2024.01.08. 17:30:01

az megvan egyebkent hogy tavaly szeptember ota nem sikerult egynel tobb gollal nyerni? (bajnoksag, bl, kupa mind beleertve)
egeszen elkepeszto mennyire kaparunk minden meccsen, majdnem hogy az ellenfeltol fuggetlenul
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.01.08. 17:18:24

Szerintem tegnap Romeu nem volt annyira gáz, az az a labdaeladás nem hiányzott, de amúgy elfocizgatott a többiekkel. Aki tetszett az Fermin volt, és ha akarok még pozitívumokat keresni, akkor Ferrannál találok. De nem is lényeges, inkább várjuk meg ezt a a hetet, sok kérdésre választ kaphatunk. .
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.08. 12:15:06

Asensi írta:
2024.01.07. 23:25:30
Mascherano14 írta:
2024.01.07. 22:55:44
Xavi mit dumált a végén??? Borzalmasan siralmas teljesítmény után kár pár bírói tévedésen lovagolni.
Nekem nem pár bírói tévedés volt a probléma, hanem a bírói mentalitás. Azt sem értettem miért lelkendezik a kommentátor, hogy a kis csapatokat milyen jó nézni. Nézze. De ez a ma esti meccs nyomokban tartalmazott futballt, és ennek az egyik okozója a bíró volt, aki engedte az "öt méterről odavágódok mert másképp nem megy" című előadásokat. Akinek ez tetszik a lelke rajta, én örülök, hogy vége (talán sérülés nélkül. Martinez nem ezért sérült meg.)
Az is felháborító volt, hogy a meccs végén egy 125. senki kezdi el lökdösni a Barcelona edzőjét és senki nem állította le.
A legomolyabb pozitívum, hogy megúsztuk sérülés nélkül az ellenfél "jóvoltából". Kb a körmöm lerágtam, hogy mi lesz ebből. A közel 20 szankcionált szabálytalanság 2 sárgával vicc volt, amiből ráadásul az egyik egy visszarántásért. Végig lehetett látni a játékosokon, hogy minimális kockázatot sem mernek vállalni, egy csínes szituációba sem mentek bele, inkább legyen az ellenfélé a labda. (talán Fermin kivételével)
Még egy kiesés is jobb lett volna, mint hogy mondjuk Frenkie hosszabb időre kiessen.

Azért negyedosztályú csapat, felforgatott 11, néhány pozitív és negatív dolgot le lehetett szűrni. Fort megmutatta azt, amiért az utánpótlásban is az egyik legtehetségesebbnek tartják, a baloson is nagyszerűen játszott. Fermin újra elő tudott lépni, akkor is mikor a "gálatizenegyből" sokan voltak fent.
A játékosok képesek higgadtak maradni, nem vették fel a kesztyűt.
Ami viszont negatívum, hogy egy játékos lecserélésével így összeesik a támadógépezet, nem tudunk két jó félidőt lehozni, még ilyen szituációban sem.
Romeu-t viszont mostmár nem szabad pályára engedni. Sajnos annyira rövid a pad, hogy muszáj olykor rászorulni a rotáció miatt, de még a leggyengébb csapatok ellen sem képes egy közepes teljesítményre, végig életveszély, inkább egy Casádóra vagy Bernatra kell támaszkodni. Láthatóan Xavi is észrevette, mert jégre tette, de olykor muszáj FDJ-t vagy Gündogant rotálni és arra muszáj lenne, hogy elég legyen.

De legalább túl vagyunk rajta, egy-két kivételtől eltekintve mindenkiről lerítt, hogy csak túl akar lenni rajta.
Ez legalább sikerült, még ha olyan játékkal, amilyennel. Az ellenfél meg, hadd örüljön, bár a közvetítés alatt nem tudom miért kell úgy beszélni róluk mint az óvodásokról, meg hogy milyen fantasztikus, hogy hajtanak. Ez azért rájuk nézve is elég degradáló.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.08. 10:53:24

baas11 írta:
2024.01.08. 00:52:33
Ez teljesen igaz a hazai kupakra , de sajnos teljesen szokványos Barca meccs is volt is egyben !
Szerintem ez már ott megbukik, hogy egy relatíve tartalékos kezdővel álltunk ki, és messze nem játszottunk teljes erőbedobással. Ami persze nem is csoda, ilyen terepen, és egy negyedosztálybeli ellenfél ellen... ezt így kell, mindig is így csináltuk. Tavaly is, meg pl LE és Guardiola csapatai is.
De a lényeg, hogy ezek miatt ez a meccs minden volt, csak nem szokványos Barca meccs.

Azt persze elhiszem, h bizonyos külsőségek, vagy momentumok emlékeztetnek a korábbi meccsekre: pl egygólos győzelem, nevetséges bekapott gól, kb 5 elmaradt/kimaradt gól.. de ettől még a meccs teljes képe, a csapat játékának a képe semmiben nem volt hasonlatos a korábbiakhoz. Szinte konkrétan semmiben, és ez nem csak azon múlott, h egy felforgatott kezdő volt, hanem főleg azon, hogy milyen insturkciókkal futottak ki a srácok.
Annyiban hasonlított az Antwerp visszavágóhoz, hogy ez egy teljesen egyedi meccshelyzet volt, teljesen kiugrik az összes többi közül, ezért kár is szerintem megpróbálni a sormintába illeszteni, illetve eszerint elemezni.
Sztem a lényeges rész itt (is) az volt, hogy bizonyos tanulságokat egyéni szinten le tudjunk vonni, illetve olyan megállapításokat tenni, amiket kontextustól függetlenül is érdemes tárgyalni:
1. Fort, Romeu, Fermin egyéni játéka például
2. az, hogy a csatáraink egyértelműen nem ellenféltől, az ő erejüktől függően hagyják ki az ordító ziccereket
3. sikerült pihentetni bizonyos embereket
4. Inigonál vajon történt-e hiba, és ki hibázhatott..
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.01.08. 07:58:27

Andris írta:
2024.01.07. 23:15:39
Nem mondhatnánk hogy jó volt, de azért ne essünk túlzásokba. :) A sok csalódottság miatt szerintem már hiperérzékenyek vagyunk minden rossz pillanatra.
Annyira hiperérzékenyek, hogy észre se vesszük: Fort személyében megoldódott egy régi problémánk. Van már ígéretes kispados hátvédünk.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.01.08. 00:52:33

Andris írta:
2024.01.07. 23:15:39
Nem mondhatnánk hogy jó volt, de azért ne essünk túlzásokba. :) A sok csalódottság miatt szerintem már hiperérzékenyek vagyunk minden rossz pillanatra.

Teljesen szokványos kupameccs volt:
Ez teljesen igaz a hazai kupakra , de sajnos teljesen szokványos Barca meccs is volt is egyben !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.08. 00:30:44

Troym írta:
2024.01.08. 00:12:43
Inigon túl? Vagy ő nem számít? 4-5 hét úgy néz ki.
Pena, Araujo, Gündogan, de Jong, az ő kiválásukat tartanám komolynak, végzetesnek. Inigo is számít, de őt talán könnyebben lehet pótolni, és a sérülése a túl korai visszatérése miatt történhetett, bár nem vagyok sportorvos.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.08. 00:12:43

brazilfan írta:
2024.01.08. 00:09:50
Mindegy, a fő célkitűzést, hogy a Szuperkupa előtt ne legyen komolyabb sérülés, sikerült teljesíteni.
Inigon túl? Vagy ő nem számít? 4-5 hét úgy néz ki.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.08. 00:09:50

Asensi írta:
2024.01.07. 23:25:30
Az is felháborító volt, hogy a meccs végén egy 125. senki kezdi el lökdösni a Barcelona edzőjét és senki nem állította le.
Én úgy láttam, hogy volt ott valami rendező, aki szólt annak a kapucnisnak. Jellemző az alacsonyabb osztályú csapatokra és a szurkolóikra, hogy amikor eljön életük meccse, akkor túl nagy lesz a várakozás, a bizonyítási vágy, és a komplexusuk gyakran fordul át agresszivitásba.
19 Barbastro-szabálytalanságot fújt le a bíró, többet is lefújhatott volna, és a két sárgát is kevésnek éreztem.
Mindegy, a fő célkitűzést, hogy a Szuperkupa előtt ne legyen komolyabb sérülés, sikerült teljesíteni.
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2024.01.07. 23:25:30

Mascherano14 írta:
2024.01.07. 22:55:44
Xavi mit dumált a végén??? Borzalmasan siralmas teljesítmény után kár pár bírói tévedésen lovagolni.
Nekem nem pár bírói tévedés volt a probléma, hanem a bírói mentalitás. Azt sem értettem miért lelkendezik a kommentátor, hogy a kis csapatokat milyen jó nézni. Nézze. De ez a ma esti meccs nyomokban tartalmazott futballt, és ennek az egyik okozója a bíró volt, aki engedte az "öt méterről odavágódok mert másképp nem megy" című előadásokat. Akinek ez tetszik a lelke rajta, én örülök, hogy vége (talán sérülés nélkül. Martinez nem ezért sérült meg.)
Az is felháborító volt, hogy a meccs végén egy 125. senki kezdi el lökdösni a Barcelona edzőjét és senki nem állította le.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.07. 23:15:39

Nem mondhatnánk hogy jó volt, de azért ne essünk túlzásokba. :) A sok csalódottság miatt szerintem már hiperérzékenyek vagyunk minden rossz pillanatra.

Teljesen szokványos kupameccs volt: esélytelenek nyugalmával, óriási lelkesedéssel játszó (szimpatikus) hazai csapat, krumpliföld jellegű gyep, tartalékosabb kezdő, félgőzzel, óvatosan játszó játékosok... konkrétan a szokásos kupa-nyitó bingó kijött, ahogy meg van írva.
Hiába alacsonyabb osztályú egy csapat, amíg két csapat van a pályán, addig gólok is születhetnek. És ahogy látni lehet, nem csak mi "szenvedünk meg" harmad és negyedosztályú ellenfelekkel, hanem mások is, meg más országokban is... meg amúgy is mindig így volt ez. Néha sima, néha meg karcos, pont azért, mert speciális bizonyos szempontból a sorozat. Ezért is van létjogosultsága. Ha abból indulnánk ki, amit sokan gondolnak, hogy egy negyedosztályú csapatnak még momentuma, halvány esélye se lehetne soha, akkor le se kéne játszani ezeket a meccseket, a kupa nem is létezhetne.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2024.01.07. 23:11:07

Kíváncsi vagyok, Xavi meddig bírja idegekkel elviselni ezt a szerencsétlen bagázst? Mikor mondja, hogy belesz...k az egészbe? Vagy ez az ő műve?
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.01.07. 23:08:40

Ahhoz képest h kb ágyúval mentünk verebre valóban semmi újdonság ….a szokásos bánat meccs, a megszokott bántóan gyengécske színvonalon , 2 bekapott gól Roque 2 tiszta ziccer eddig 0 találat ….
Hat ez van , tényleg folosleges mar bármit mondani !

Várunk , hátha majd egyszer !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.07. 23:05:03

Szódával elment, a lényeg megvolt, mindig minden nagycsapat szenved ezekkel a kicsikkel, akik az életük pillanatait élik, sokszor buknak is. Ez van, majd jobb csapatnál jobbnak kell lennünk. A szuperkupát gondolom megnyomjuk. A cserékig egész korrekt volt, még ha kicsit one man show is. Raphinha messze a legjobb volt, Fortot ki lehet még emelni abszolút, az első órában Koundé is tetszett, nem mindig jön fel ennyire, jól érzi már a beindulásokat, még ha a vége nem is mindig sül el jól, sőt.

Kíváncsi vagyok, volt-e a mai napnak valamilyen hosszútávú következménye. Pl. Fort esetében. Nagyon fiatal, de néha szívesen látnám csereként, nem elkapkodva a beépítését. Gondolom ha Cancelo nem épül fel, visszük magunkkal a közel-keletre.

Romeut sajna végleg el kell felejteni, igazából elpasszolnám kölcsönbe(ha lehetne, végleg) a télen, bárkit hozunk ennél (fel a B-ből-ifiből), az jobb megoldás lesz. És szerintem ő simán elég egy top liga középcsapatába, az új csapata és ő is jól járna vele, meg mi is.

A tizit sajnáltam, hogy nem kapta meg Roque. Esküszöm Lewy helyében átadtam volna, nem csak azért, mert innen könnyű. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
kmb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2021.09.17. 11:34:56

2024.01.07. 23:01:04

Teljesen kilátástalan ez az egész...amúgy a hosszabbítast reklamálta hogy túl sok volt.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2024.01.07. 22:55:44

Xavi mit dumált a végén??? Borzalmasan siralmas teljesítmény után kár pár bírói tévedésen lovagolni.
Válasz küldése