Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.01.16. 14:14:49

Nagyon fontos győzelem volt, mert
- nyertünk egy kupát
- nem a Real nyerte meg
- a Realt sikerült legyőzni

Ami a Realt illeti szerintem idén jobbak, mint tavaly voltak legalábbis ahogy kezdték a bajnokságot úgy nézet ki. Nem tudom Novemberben mi történt velük, azóta van visszaesés, de nem kell őket félteni, összefogják kapni magukat, a Real sose esik igazán szét.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.01.16. 13:41:40

"Amúgy pacsi a Realnak is, szerintem végig sportszerűen viselték a vereséget"
Hagyták nyerni a Barcát...
Kíváncsi leszek a BL meccsükre. Ott is hagyják nyerni az ellenfelet?
Egyébként régen láttam ennyire harcolni a Barca játékosokat a "sípszóig"
Dícséret illeti őket
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.16. 12:15:40

brownieheaven írta:
2023.01.16. 10:27:15
Amúgy pacsi a Realnak is, szerintem végig sportszerűen viselték a vereséget. A meccsen is csak a végén szabadultak el egy kicsit az indulatok, de akkor se nagyon. A kupaátadást meg mindannyian férfiasan megvárták a pályán. Még attól az általam nagyon nem kedvelt szokástól is eltekintettek, hogy az ezüstérmet azonnal le is veszik az átadás után, egyiküktől se láttam ilyesmit.
Ezt én is meg akartam tegnap éjjel még jegyezni, csak lemaradt. Szerintem a lehető legsportszerűbben viselkedtek, a végén az a pár rúgás inkább már fáradtságnak volt köszönhető szerintem. Pedig 3-0 után 1-2szer igencsak megindult a céltalan örömjáték, amit nehéz lehet elszenvedni azért.
Ez már nem a portugál idióták uralta madrid, tulajdonképp ott tartunk, hogy a legellenszenvesebb ember Vinicius, és ő is inkább csak a színész teljesítményéért, meg az állandó dumáért. Összességében teljesen korrekt ellenfelek.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.16. 11:49:05

Chino írta:
2023.01.16. 11:37:52
Ami a legjobban tetszett az egész meccsen, amikor a 75. perc körül Busquets, de Jong meg Araujo(?) elkezdett cicázni két Real játékossal, mintha edzésen lennének. Rodrygo nem is bírta cérnával.
Igen, azt az élőben meg is jegyeztem, nagyon menő volt. :D (Első felvonásban Dembélé-Busi-Gavi, aztán bevették DJ-ot és Araujot is). Aztán fél perc múlva tökugyanaz, tökugyanott, akkor Dembi-DJ-Busi-Koundé, ennél durrantották le Busit, totál megalázó volt. :) Tavaly, mikor nagyot mentünk, és a meccsek zömét 3-4 gólokkal hoztuk, akkor csináltuk ugyanezt a meccsek végén, látszik, hogy ez egy teljesen tudatos aktív "védekező" stratégia. Ráadásul nekem ebből az jön le, hogy mivel tudjuk ezt, de nem csináljuk, normál helyzetben vagy nem számol vele Xavi, mint taktikai elemmel, vagy ez azon múlik, hogy mennyire lazulunk el. Ha utóbbi, akkor egy kis önbizalommal meg plusz egy évvel jövőre már lehet, hogy megint félhet az ellen az ehhez hasonló megalázó szituktól...

Ha valaki lemaradt volna, és érdekli 75:14-től nézze meg 76:13-ig. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.16. 11:37:52

Volt már hasonló felállásunk és taktikánk, csak akkor Pedri játszott Gavi helyén. Akkor is nagyon ült, nem tudom Xavi ezt miért nem használja sűrűbben.
A kupa jelentősége nem igazán számít, de az, hogy Xavinak megvan az első címe, ráadásul egy Real ellen, arról nem beszélve, hogy le lettek mosva a pályáról más dimenzióba helyezi.
Picit árnyalja a képet, hogy a Madrid nem szokott sokkal jobban játszani, csak azok (főleg kisebb) a csapatok nem tudják ezt rendre kihasználva. Általában erővel behúzzák vagy jön egy szokásos tizi. A Bl-ben sem voltak még igazán próbára téve, egy Lipcse volt a legnívósabb ellenfél, idegenben tőlük is kikaptak.
Ehhez még hozzájárult, hogy csapatként és egyénenként is nagyon jók voltunk, Xavi húzott egy váratlant így egy reális (rájuk nézve kedvező) eredmény született.
Szebb lett volna egy 4 vagy 5 gólos győzelem, de az összkép alapján szerintem elkönyvelhetjük annak.

Azt én sem értettem, hogy hogyan adhatták meg azt a gólt. Nacho ott állt egy méterre ter Stegen előtt. Gondolom már utolsó percben volt, semmin nem változtatott, a bíró sem akart már szerintem feleslegesen variálni. Ha lett volna tétje biztos jön egy hosszú Var vagy elkezdtek volna reklamálni, de így senki sem bánta már.


Ami a legjobban tetszett az egész meccsen, amikor a 75. perc körül Busquets, de Jong meg Araujo(?) elkezdett cicázni két Real játékossal, mintha edzésen lennének. Rodrygo nem is bírta cérnával.
Forca Barca!!!!
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2023.01.16. 10:27:15

Amúgy pacsi a Realnak is, szerintem végig sportszerűen viselték a vereséget. A meccsen is csak a végén szabadultak el egy kicsit az indulatok, de akkor se nagyon. A kupaátadást meg mindannyian férfiasan megvárták a pályán. Még attól az általam nagyon nem kedvelt szokástól is eltekintettek, hogy az ezüstérmet azonnal le is veszik az átadás után, egyiküktől se láttam ilyesmit.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.01.16. 00:13:04

Spanyolországon belül minden kupa nagyon sokat jelent Katalonianak,főleg ha a Real Madrid az ellenfél. Szép győzelem volt, megérdemelt siker. Ezt kell tovább vinni a Ligában is és szépen nyílhat az olló.
Kép
Kép
Kép
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2023.01.15. 23:14:42

Belepillantgattam a mérkőzésbe.
Nekem is eléggé valami olyasmi tűnt fel, hogy nem használtuk annyira a széleket, amennyire a Madrid gondolta, középen meg jóval nagyobb minőséget hoztunk, mint amit a széleken szoktunk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.15. 22:54:33

Ezek után érdekel, mi lesz egy átlag meccsen. Az az érzésem, hogy DJ többet fog kezdeni, mint Busi, talán, bár ebbe bezavar, hogy ő kb megosztva fog 8éast is játszani sokszor valamelyik fiatal helyén. Így 4 kp-snál meg tényleg elférhet még az öreg.

Ez így most nagyon működött minden téren.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.01.15. 22:49:48

Makanaki írta:
2023.01.15. 22:45:13
A hátsó szándék az lenne, hogy Xavi azt nyilatkozta, hogy leteszi a karmesteri pálcát, ha nem nyer idén egy kupát sem???
Majd Csaba elmagyarázza, de a "hátsó szándék" nem a kérdésed tartalma.... :lol:

Ma engedjünk az örömnek és élvezzük az ízét!
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2023.01.15. 22:45:13

csababarca írta:
2023.01.15. 21:54:46
Gratula a srácoknak, tükörsima volt.
Xavinak is a taktikáért, jól kitalálta, még ha látom is a hátsó szándékot mögötte:D

DeJong volt nálam mezőnyben a legjobb, utána Gavi, de a gólpontok egyértelműen eldöntik teljesen megérdemelten a meccs embere címet.
Most játszott először úgy Gavi, hogy el tudom ismerni érte. Focizott, nem birkózott végre.
Maximálisan egyet tudok érteni. Végre Gavi is focizott. De Jong mindenkinél jobb volt, de azért mindenki odatette magát, Pedri, Araujo, Ter Stegen, Baldé.... A hátsó szándék az lenne, hogy Xavi azt nyilatkozta, hogy leteszi a karmesteri pálcát, ha nem nyer idén egy kupát sem??? Az EL-t és a ligát meg kellene nyerni, mostmár ne vegyünk vissza, ha így is lehet ;)
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.15. 22:40:27

Zárójeles megjegyzés: Szerintem a madrid gólja 100% egyértelmű les volt, de nem fújták vissza, mert minek. 3 gól jobb, mint a 4, ez továbbra is a szaudiak zsebcirkusza, elsősorban. Közvetlenül a kapus előtt, közel, a látómezeje közepén állt egy madridos lesen. Ilyenkor fel se merül az, hogy nem avatkozott játékba.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
abreu
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2008.05.19. 20:35:46

2023.01.15. 22:37:26

Andris írta:
2023.01.15. 22:27:43
Ellentétben másokkal esetleg, én azt gondolom, hogy a négy középpályás dolog nem azért született, hogy Busit mindenáron tudjuk játszatni, hanem azért, mert a hibái mellett még mindig többet ad hozzá, mint Fati/Ferran/Raphi adna a szélen. Nyilván szükséges mellé és mögé a 4 kp-s, 3 védős rendszer, hogy ne kockáztassunk nagyot egy komoly ellenfél esetén, de nem csak a hibái és a hiányosságai léteznek.

Amíg nem javulnak a támadóink, nagy meccseken erre a felállásra számítanék.
Na én ezzel baromira egyet értek. A szelső támadóink kritikán aluliak, sajnos kivétel nélkül. Ha fullos védelmünk van akkor egész jól elbírjuk Busquets-et is, és talán még hasznos is ilyenkor.
A szélső támadó poszton ebben a szezonban végig hátrányban vagyunk, ha a védelmünk nem dőlt volna ki ősszel, akkor talán a jó védelemmel ellensúlyozni tudtuk volna.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.01.15. 22:36:47

Ma minden összejött pozitíív értelemben, megérdemli a csapat és Xavi a gratulációt... :lol:

A győzelmet nem kell magyarázni, főleg akkor, ha a Real az ellenfél.
Reméljük ez a siker adhat egy kis önbizalmat és kellő induló sebességet tavaszra.
A folytatást pedig majd meglátjuk.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.15. 22:27:43

A legtöbb, amit ma kaptunk, az önbizalommal kapcsolatos. Nekünk nagyon jót tesz, a madridnak meg kifezejett ütés egy ilyen fajta vereség. Ebből lehet a legnagyobbat profitálni.
Mert hiába játszottunk jól, ma nem vagyunk igazán sokkal jobb csapat, mint múlt héten, vagy mint októberben a BL kiesésnél voltunk. Mindenki egészséges, mindenki odatette magát, mindenki koncentrált volt, és nyilván valamennyire ki is jött a lépés.
Maga a kupa meg konkrétan nem ér semmit. Ezt persze úgy értem, hogy a szezon megítélésén semmit nem fog változtatni.

Ellentétben másokkal esetleg, én azt gondolom, hogy a négy középpályás dolog nem azért született, hogy Busit mindenáron tudjuk játszatni, hanem azért, mert a hibái mellett még mindig többet ad hozzá, mint Fati/Ferran/Raphi adna a szélen. Nyilván szükséges mellé és mögé a 4 kp-s, 3 védős rendszer, hogy ne kockáztassunk nagyot egy komoly ellenfél esetén, de nem csak a hibái és a hiányosságai léteznek.
(Baldét nem sorolnám a védőink közé igazából, szerintem aktív játékidőben még többet volt előrébb, mint a legtöbb középpályásunk, és védekezésnél is velük vonalban szerepelt. És ez így jó, különben gond lenne elől az egyensúllyal.)

Amíg nem javulnak a támadóink, nagy meccseken erre a felállásra számítanék.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.01.15. 22:22:50

vegre egy meccs ami utan még én is megelevedve allok fel a "tv" elol :D kicsit feltem ettol a 4231tol, nem jatszunk mi ilyet tul gyakran, azt sem ertettem h miert pont egy kupa dontoben, a real ellen kell ezt probalgatni. hála a jó egnek ült, szerencseje (?) volt xavinak. en nem emelek ki senkit, mindenki csuszott maszott, jok voltak a sracok. kulon orom h a madridistak altal legjobban gyulolt gavi ****atta oket taknyosra. kis kupa, nincs tul sok jelentosege, de ezekben az idokben ezt is meg kell becsulni. remeljuk ad egy kis lenduletet mind a utd ellen, mind a bajnoksagban.

ami a realt illeti, egy rém gyenge csapat, fogalmam sincs mit keresnek még a blben, meg a bajnoki tabella 2. helyén. tele kiegett, jollakott nyugdijasokkal, tulfujt kozepszerekkel, meg alsópolcos töltelekekkel. ha perez nyaron nem hoz egy edzot, de foleg 5-6 uj jatekost, nagyon melyre fognak sullyedni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
abreu
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2008.05.19. 20:35:46

2023.01.15. 22:20:40

Óriási győzelem ez. Nekünk szurkolóknak lehet hogy csak egy egyszerű spanyol kupa, de a sok fiatal játékosunknak ez az első kupa győzelme, és most ahogy néztem őket a podiumon is, nagyon fura hogy mennyi új arc van ott.
Nekik talán ez lesz az a kupa amire a legjobban fognak emlékezni hisz nekik ez az első, ráadásul egy Real Madrid ellen.
Nagyon kellett ez a mai. Grat a csapatnak.
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.01.15. 22:17:05

szép volt, xavi jól kitalálta a taktikát. nem lehet rosszat mondani senkire. evés közben jön meg az étvágy, előre a ligáért!!

hazardot láttam civilben, ő még real játékos?
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.15. 22:16:00

Messithebest írta:
2023.01.15. 22:14:33
Real Madridot verni mindig jó, hát még ha kupát is osztanak érte :mrgreen: Nagyot mentünk ma, nem a világ legértékesebb trófeája, de nagyon kellett. Ez erőt adhat a Liga további részére és az EL-re is, amit idén azért jó lenne behúzni, ha más már nem maradt.
Nagyon furcsa volt Busit látni felemelni a serleget, és rájöttem:

Első kupánk Messi nélkül, ami egyszerre szomorú és egyszerre jelzi azt hogy elkezdődhetett valami.

MU ellen nagyon kemény lesz az EL, de nagyon jó lenne ha sokáig tudnánk jutni
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2023.01.15. 22:14:33

Real Madridot verni mindig jó, hát még ha kupát is osztanak érte :mrgreen: Nagyot mentünk ma, nem a világ legértékesebb trófeája, de nagyon kellett. Ez erőt adhat a Liga további részére és az EL-re is, amit idén azért jó lenne behúzni, ha más már nem maradt.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2023.01.15. 22:11:49

A Real Madrid egy kiváló csapat. De mi jobbak vagyunk :lol:
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.15. 22:11:36

Miért nem Tebas osztja az érmeket? :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.15. 22:09:54

Saviola írta:
2023.01.15. 22:08:33
Úgy örülök, mintha BL-t nyertünk volna. 😅

Oktattunk, nem volt meccsben a madrid, Gavi hatalmasat ment, remélem ez megadja a kellő lökést a továbbiakhoz!

Visca! 💙❤️
Végre van mit a busz alá dobni, az sosem hátrány :mrgreen:


Milyen parádét rendeznek, legalább ennyi előnye van hogy az arabok kitesznek magukért ünneplés szempontjából.

A mai meccsből pedig el lehet indulni, ezt kell vinni tovább =D>
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.01.15. 22:08:33

Úgy örülök, mintha BL-t nyertünk volna. 😅

Oktattunk, nem volt meccsben a madrid, Gavi hatalmasat ment, remélem ez megadja a kellő lökést a továbbiakhoz!

Visca! 💙❤️
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.15. 22:01:19

Gavi szenzációs volt, ezt már kár is tovább taglalni. Busi is elég komoly meccset hozott, DJ talán a 2. legjobb volt nálam, de bármelyik védőnket is odatehetném. Vininek szerintem megint rémálmai lesznek Araujoról. Pedri is jó volt nagyon, Lewy is. Amikor kellett TS is védett két egész komolyat.

Xavi szenzációsat meccselt, minden húzása ült, feltüzelte a csapatot, le a kalappal!
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése