Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15473
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.02.02. 00:21:42

Nero. írta:Nálam Umtiti. A pali ma is áthatolhatatlan volt. Most már nem nagyon venném ki a kezdőből.
Szerintem már hétvégén Matyi lesz újra hátul, vagy Masch megint.
Játszott a pali két egymást követő meccsen egyébként kezdőként?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.02.01. 23:55:11

csababarca írta:Mondjuk Rafinhával nem tudom mi volt a gond, legalább ő megtartotta a labdákat, és még párharcokat is nyert, ki tudtuk hozni a labdákat vele.
Ezt en se ertem, mondjuk ha Rakitic helyere o jon, es nem Denis mellett jatszik, lehet jobb lett volna az osszkep egy fokkal vele is. De en nem ereztem rossznak ma, pedig rola mar "lemondtam", szoval elfogult se vagyok vele szerintem. Olyan jo se volt, de nem rajta mult a szeteses szerintem.
Barca333 írta:Sergio Roberto ... Erre valaki berakta meccs embere szavazásba. Kriminális.
Hat latod.. :D Azert raktam be, mert 10 jeloltet lehet max allitani, ezert 99%-ban a 11 kezdobol 10-et irok be. Rakitic szerintem nagyobb nulla volt, le is jott, igy SR bent maradt. Eleinte volt hogy kevesebb embert irtam, aztan hianyoltak neha az altalam kirakottakat, ugyhogy marad ez a rendszer, hatha valaki olyat lat amit mas nem.. :D

Tromort77 írta:Abban egyetértek, hogy Denis viszont tényleg felesleges volt. De ő mindig ez. Pénzfeldobáson múlik, hogy jó napja van-e a srácnak vagy sem.
Ez meg sajna igaz, eszmeletlen hullamzo. Neki nagyon kell, hogy legyen mellette egy Ini vagy/es Busi, hogy ne legyen sok felelossege. Nem tul jo tulajdonsag ez amugy, lehet az itteni karrierjebe is kerul egyhamar, pedig alapbol szerintem benne lenne a legtobb. Ha azt hozna mindig, amit pl a Sevilla ellen - tadasban es vedekezesben is -, akkor siman kezdo lehetne a jelenlegi felhozatal mellett. De sajna szokoevente jatszik ugy eddig, ez meg kicsit aggaszto..

Abban meg egyetertek itt tobbekkel, hogy ma Gomes kulcs volt a kozeppalyan, de engem ez inkabb elszomorit kicsit, hogy egy igy jatszo jatekos a Barca kozeppalya legjobbja egy meccsen.. Mert a szep es hasznos dolgai mellett voltak olyan alapveto hibai, hogy el se hittem, hogy ezt latom. Nem tudom elmondani elegge, hogy mennyire hianyzik Busi es Ini. :?
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.02.01. 23:54:38

Nálam Umtiti. A pali ma is áthatolhatatlan volt. Most már nem nagyon venném ki a kezdőből.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2017.02.01. 23:55:38-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.02.01. 23:43:00

Rafinhával semmi baj nem volt, őt kellett volna behozni Rakitic vagy Gomes mellé, akik közül egyet mindenképp fent kellett volna szvsz tartani, mert bármennyire nem világklasszis egyikük sem, védekezésben ők a legstabilabbak a mostani felhozatalból. Ráadásul Gomes alig játszott a Betis ellen, szóval abszolút nem értem. Denis egy Atlético ellen úgy hogy nem a gála kp van fent amúgy se, öngyilkosság.

A második félidőben LE megint csak mozizta, hogy Simeone tönkreverte őt taktikailag. Az Atlético meg három gólt olyan tükörsimán lőhetett volna, hogy fájt nézni.

Emellett az első félidőben megfogtuk őket, ami Lucho érdeme is volt, végre jól rakta össze a középpályát ahhoz képest, hogy két alapember is sérült. Ezért nem értem miért kellett ennyire elcseszni a másodikban.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.02.01. 23:40:01

Pont amiatt, amit lejjebb írtak Gomesre toltam a mait. Hiába nem játszott végig, de ő ma nagyon kulcs volt és remekül játszott.Amíg fent volt teljesen más volt a csapat képe mint nélküle. Végére totál szétestünk védekezésben sajnos.
Kép
Kép
Kép
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2017.02.01. 23:35:31

Jó meccs volt.A második cserénk rossz volt, egy jól játszó Gomest váltott egy lassú Antara.A középpálya átjáróházzá vált.Indokolt lett volna egy Neymar Arda csere is,lehet hogy már kezdeni is vele kellett volna...
Örülök a jó kapusunknak,Be kell látnunk: a "KIsfőnök" már kevés szűrőnek is...Tudni kell: ha a nap lemegy jön a pihi, a nyugdíj, a levezetés...
.Barcások! Hány gólt kaptunk róla az utóbbi időkben??(luft, rossz helyezkedés, eladott laszta stb...)Nincs stabilabb jobb megoldás? Umtiti ezerszer jobb kh.Lassan Abidal 2-t kezdem vizionálni...ha látom játszani!A törpe Griezman fejel mellette? Micsoda dolog ez??Sőt gólt!Sajnos, ha nincs Busi ő lenne a pótlék.De: Busit nem várhatjuk tőle...
A meccs elején Rakéta olyan rosszul játszott, hogy az már kritikán aluli! Minden labdaérintése hibás volt,csak rossz passzok jelezték pályán létét.Később valamit javult a helyzet, de: miért szabadul azonnal a labdától?miért játszik csak kényszerítőt, s azt is pontatlanul mindig ?( ő adta Messinek a gólpasszt, de ez akkor is igaz!!)
Összeségében örülök a megérdemelt győzelemnek.Könnyebb lett volna ha Turan bejön, Gomes meg maradt volna.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10108
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.02.01. 23:33:59

pep71 írta:Azért ez ellen az Atletico ellen ami a 2.félidőben kijött, nagoyn nehéz és fájdalmas lehet játszani...aki labdához ért abba 1x minimum belerúgtak..5-6 sárga minimum elmaradt
ez nem letámadás, hanem legyilkolás :D de hatásos, főleg, ha ilyen bírók vannak..
Messi amúgy óriásit játszott, milyen cselsorozatai voltak te jó ég :D a Neymar helyzetnél vagy 3x felrúgták és még sem esett el..Gabi meg dobálta magát egész meccsen, de a Barca a színészcsapat ugye, persze.

Már előre látom hogy visszavágóra Lahoz lesz kiosztva [-X

Az eredmény remek, előre egy 1-1-et instant aláírtam volna Busiék nélkül, erre még nyertünk is, szóval gratulálok a srácoknak.
A meccset látva lehet egy kis hiányérzete az embernek mert eldönthettük volna teljesen, ezzel szemben majdnem döntetlen lett.

Kemény lesz a visszavágó, nem szabad bealudni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15473
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.02.01. 23:32:10

Mondjuk Rafinhával nem tudom mi volt a gond, legalább ő megtartotta a labdákat, és még párharcokat is nyert, ki tudtuk hozni a labdákat vele.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Tromort77

2017.02.01. 23:29:22

Stalkyard írta: Fel nem foghatom minek kellett mindkét jól védekező középpályást lehozni.
Azért, hogy megmutassa Nektek, hogy annyira nem is rossz Gomes és Rakitic.
Meccs közben írtad, hogy Rafinha is amúgy elég jól tud védekezni, hát megkaptad. :twisted:

Abban egyetértek, hogy Denis viszont tényleg felesleges volt. De ő mindig ez. Pénzfeldobáson múlik, hogy jó napja van-e a srácnak vagy sem. Amúgy meg senki más nem volt a padon. Arda életveszély egy ilyen meccsen.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2017.02.01. 23:22:52

Stalkyard írta:Ehhez képest azért te is leírtad milyen jól nyúlt bele a meccsbe.
Fel nem foghatom minek kellett mindkét jól védekező középpályást lehozni.
Igen, abban az egyben hibázott nálam, hogy túl korán nyúlt bele, nem kellett volna lehozni rögtön az elején. Gomest pedig végig fent hagytam volna. De a meccs egészért tekintve és amilyen taktikával kiküldte a srácokat az első félidőre, megérdemli a dicséretet.

Ehhez képest te vergődtél a legjobban hogy Gomes mit keres a pályán és miért nem Rafinha játszik, mert milyen jól tud védekezni, meg előre játékban milyen zsír playa. :wink:

És tényleg miután Denis és Rafinha kp-nk volt, mintha emberhátrányban játszottunk volna.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.02.01. 23:10:33

Titinho írta:
De aki még most is Luchot szidja az se normális! :wink:
Ehhez képest azért te is leírtad milyen jól nyúlt bele a meccsbe.
Fel nem foghatom minek kellett mindkét jól védekező középpályást lehozni.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2017.02.01. 23:04:51

Azért ez ellen az Atletico ellen ami a 2.félidőben kijött, nagoyn nehéz és fájdalmas lehet játszani...aki labdához ért abba 1x minimum belerúgtak..5-6 sárga minimum elmaradt
ez nem letámadás, hanem legyilkolás :D de hatásos, főleg, ha ilyen bírók vannak..
Messi amúgy óriásit játszott, milyen cselsorozatai voltak te jó ég :D a Neymar helyzetnél vagy 3x felrúgták és még sem esett el..Gabi meg dobálta magát egész meccsen, de a Barca a színészcsapat ugye, persze.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2017.02.01. 23:04:00

Na csak meglett a végén :D

Jár a pacsi a csapatnak a győzelemért, bár a 2. félidő 8. percében nem értem miért kellett belenyúlni a csapatba. Ezt még az angol kommentátor is értetlenkedve nézte...

És még sokan itt vergődtek 90 percig hogy miért nem Rafinha játszik Gomes helyett meg miért nem kezdett Denis... :? Hát kb ezért, mert velük aztán végképp nem volt kp-nk, annyira eltűntek, hogy -2 emberrel voltunk a pályán, pláne miután Gomes is lement, Masch azt se tudta hogy hol van, össze-vissza rohangált, bealudt sőt még egy gólt is kaptunk róla. Mert az ne mondja nekem senki, hogy egy 175 centis Griezmannal nem tud felugrani. :evil:

A lényeg, hogy sikerült egy nagy eredményt elérnünk, győztünk idegenben a Calderónban, fél lábbal már a döntőben vagyunk. :wink:

De aki még most is Luchot szidja az se normális! :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Xavi001
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 455
Csatlakozott: 2008.05.28. 13:52:13
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.02.01. 23:03:18

Sziasztok!

Nagyon ritkán írok ide , ennek ellenére folyamatosan olvasom, követem a hozzászólásokat, és az oldalt.
Nos a mai napon meccs közben elhatároztam, hogy leírom, mit is gondolok, mit is éreztem a jelenlegi formával kapcsolatban.
Elsőnek írnék néhány szót , néhány játékosról..

Neymar? Haknizik... mondhatunk bármit rá, hogy a játéka így meg úgy... nem ad, nem adott mostanában semmi pluszt.. mondhatjuk, hogy igen, de egyszerűen, csak senki nem meri kimondani, hogy nem veszi komolyan, valahol máshol jár fejben... lehet épp azt képzeli, hogy a kanapén ülve fifázik és ott sikeres.
Gomes Kiráz a hideg, ha hozzá kerül a labda, lassú, körülményes, mintha félne a labdától.. mintha nem érezni. Bízom benne, hogy hamarosan magához tér.., reményekkel teli gondolataim voltak felé, amikor leigazoltuk... azóta viszont, csak bosszant.
Rakitic Jelenleg nálam ő a lajbi, alibi király :)
Umiti & Pique Úgy gondolom a Francia hatalmas siker, úgy látom, hogy jól helyezkedik, nem fél. Pique pedig mára már igazi védővé nőtte ki magát.
Messi Ez az ember, valami hihetetlen, nincsenek szavak, így nem részletezem :)
Suarez Amit csak be kell pöccinteni , azt nem tudja megcsinálni :D Hihetetlen pali.

A második félidőben az a ATMA jött a pályára, akire én a kezdéskor számítottam... Az 1. félidőben aludtak, nem mondanám, hogy a 2. félidőben rosszabbak lettünk, inkább azt mondanám, hogy Simeone rendet csinált a fejekben.. Ennyit jelent egy olyan edző, aki spontán célt ad a játékosainak.. Sajnos Enrique elfáradt. Jól kezdtünk , de aztán felülünk az alibi vonatra és várjuk a meccs végét... ez ide édes kevés, BL-ből is így estünk ki tavaly... és ez könnyen megismétlődhet. Egyszerűen, NINCS középpályánk... most is azért volt valamennyire mert Masc a hibáit leszámítja jól teljesített... és Messi volt az irányító... Így nehéz lesz nyerni bármit is, iszonyat sürgősen ki kellene h találjanak valamit..
Köszönöm, hogy elolvastad.
Kép
Atalanta
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2012.04.03. 23:00:27

2017.02.01. 23:02:24

Sergi tényleg nagyon gyenge volt, talán egy Vidallal jobban tudtunk volna támadni. A második félidőre előjött az idei Barca. :( Arda sokkal jobb lett volna Denis helyett, ugyanugy elcserélte magát, mint a Real ellen.
Csoda hogy kihúztuk, bár a góljuk véleményes volt..
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.02.01. 23:00:29

Tipikus olyan meccs volt amikor az első féldiőt hozzuk 2-0ra. Rengetegszer feljött már ilyenkor az ellenfél. Szerencse, hogy megúsztuk, habár kis kis szerencsével 1-3 is lehetett volna. Neymar ugye, most se lőtte be. Kár azért a Messi sárgáért, mert így most már ő is 1 lapra az eltiltástól. Neki Albának meg Umtitinek is 2 van, és ha a visszavágón megkapják a harmadikat akkor kihagyják a döntőt nem?
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.02.01. 22:58:38

Tobias88 írta:Az eredmény és az első félidő kiváló, a 2. félidő borzalmas. Noha csak egy szabálytalan gólt tudtam rúgni, talán még a döntetlent is megérdemelték volna :?
Mivan Antoine tudsz magyarul is? :D

Amugy onnantól kezdve hogy az Atletico őrült módjára ki támadott mi se voltunk messze a harmadiktol.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Barca333
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2007.07.27. 19:57:46
Tartózkodási hely: Eurobarca

2017.02.01. 22:58:13

Sergio Roberto valami iszonyat gyenge volt ma. Komolyan mondom 1 labdát nem tudnék felidézni ami nem hátrafelé ment, minden támadást lelassította vagy eladta a labdát, ha 50%-nál nagyobb rizikó volt benne.
Védekezésben pedig még ennél is gyengébb volt. Helyezkedés 0, sokszor azt sem tudtam hol van, fejelni nem tud, tőle aztán simán passzolgatták be balról a labdákat, köze nem volt semmihez. Erre valaki berakta meccs embere szavazásba. Kriminális.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.02.01. 22:57:11

Tobias88 írta:Az eredmény és az első félidő kiváló, a 2. félidő borzalmas. Noha csak egy szabálytalan gólt tudtam rúgni, talán még a döntetlent is megérdemelték volna :?
Nem is tudtam, hogy Grezmann is magyar.. :mrgreen:
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.02.01. 22:57:01

egy félidőre, már jók vagyunk, de ez bizony kevés! kaphattunk volna a másodikban akár hármat is.
minek is mondjam, gyakran ismétlődő meccskép... az a 4-5 kontra az elsőben úgy látszik kikészítette őket. nincs ez a párharc még lefutva.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1806
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2017.02.01. 22:56:45

Próbáltuk,de szerencsére nem sikerült leadni az előnyt. Cillessen a második félidőben a Kisfőnökkel együtt minden volt, csak megnyugtató nem. Denis semmit nem tett hozzá a meccshez,de legalább jó nagy helyet hagyott az oldalán a Athletinek. Az előny meg van, otthon be kell húzni.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Tromort77

2017.02.01. 22:55:30

1-1 félidőt nyert Simeone és Lucho.

De jobban jöttünk ki belőle. Atma ellen lehetetlen szépen nyerni, ezt már megtanulhattuk volna. Luchonak reagálnia kellett volna valahogy, ez tény. De cserékkel nem tudott. Csak ők voltak elérhetőek. Annyit tudott tenni, hogy felfrissítette a kp-t. Azt meg ne felejtsük el, hogy ez az Atma a világ egyik legjobb csapata ebben. A második félidőre vért ittak. De helyt állt a csapat. Ha szerencsével is, de helyt áll. Sőt, a kapott gólról is lehetne beszélni. Bíró nem volt a helyzet magaslatán.

Előny meg van.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1622
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2017.02.01. 22:54:08

Az eredmény és az első félidő kiváló, a 2. félidő borzalmas. Noha csak egy szabálytalan gólt tudtam rúgni, talán még a döntetlent is megérdemelték volna :?
94:39 6 - 1
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.02.01. 22:53:27

Stalkyard írta:
ab1daL írta:A Luis Enrique hatereknek gondolom most sem tetszik a mester elképzelése, és a pályára küldött kezdője. Még az eredmény is bizonyítja, hogy ismét rossz döntéseket hozott, és taktikailag, szakmailag nulla.
Remélem a második félidő után is ekkora az arcod.
2-1, szerintem most csak ezzel foglalkozzunk, innen mar valoszinuleg a kupa is meg van.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.02.01. 22:52:16

Az első félidő-ben Messi és Suarez érdeme a 2 gól, a 2. félidőben Cillessené, hogy csak 1-et kaptunk.
Válasz küldése