Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.03.20. 21:57:48

Leon írta:Siralmas volt tegnap a sok kihagyot helyzet és bosszantó. De legalább a továbbjutás megvan.
Én a Bayernt és a Monacot kerülném el a leginkább, a többek relatíve könnyebben verhetők (igen a Real is,hiába találnak magukra később).
Én a Monacót nagyon nem bántam volna, szerintem a legkönnyebb ellenfél lett volna ha egyáltalán lehet ilyet mondani ebben a szakaszban.
A PSG már kicsit unalmas :D Nehéz ellenfél, de az odavágón nem lesz Ibra és Verratti, ez pedig nem kis érvágás nekik.
Az esélyek 60-40% a mi javunkra, én ezt mondanám.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2591
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.03.19. 18:03:05

Siralmas volt tegnap a sok kihagyot helyzet és bosszantó. De legalább a továbbjutás megvan.
Én a Bayernt és a Monacot kerülném el a leginkább, a többek relatíve könnyebben verhetők (igen a Real is,hiába találnak magukra később).
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Mascherano
Jugador del Barça
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015.01.02. 12:09:02
Tartózkodási hely: Kecskemét

2015.03.19. 17:23:40

Annak nagyon örülnék ha a Bayern-Real összekerülne egymással. Mi meg mondjuk a Monacoval :D :D [-o<
Més que un club !
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2015.03.19. 16:55:53

Kicsit off: Csak én nem szoktam látni vagy mindig csak különleges alkalmakkor szoktak a felfújható bábuk lobogni a kapu mögött?
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7439
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.03.19. 16:36:15

Nem igazán tudom eldönteni, hogy egy ilyen meccset szeretnék-e a csapattól látni hétvégén. A játék persze fenomenális volt, és lehet mondani, hogy ez a City egy kalap sz..r volt tegnap, nekünk is tenni kellett azért, hogy ilyenek legyenek. De amit a kapu előtt műveltünk az már kabaréba illő volt. Ha csak feleennyire lesz rossz a helyzetkihasználásunk, a Real kifogja használni. Igaz, hogy akkor már kicsit lazábbra is vették, és ha be is megy a tizi szerintem ment volna a válasz, de ez akkor is megbocsáthatatlan. Persze továbbmentünk és ez a lényeg, valahogy mégsem tudom függetleníteni magam.
Kb. mintha a Celta meccset játszották volna újra le. És ne feledjük, ott ki is kaptunk tőlük, most pedig egy Madrid jön.

A sorsolással én óvatos lennék. Még messze van a negyeddöntő, addig sok minden történhet. A Real lehet (valószínű), hogy magára talál, nem fognak egy fél szezont hullámvölgyben játszani, az Atletico is necces. Vagy kifulladnak végleg vagy újra feltüzeli őket Simeone. És a sérülesekről még nem is beszéltünk. Jelen pillanatban a Real-Bayern duót szeretném elkerülni, de addigra ki tudja hogy alakulnak a dolgok. Lehet, hogy mi kerülünk gödörbe, komoly sérülések lesznek, zsákbamacska a dolog. Sokkal okosabbak szerintem nem leszünk. Persze, ha egy Real-t vagy Bayern-t kapunk már lehet tudni, hogy iszonyatosan nehéz lesz, ha pedig egy Monaco-t kicsit megnyugodhatunk, de reális véleményt biztos nem lehet majd alkotni.
Forca Barca!!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.19. 16:31:01

Mindenki mellette akarta ellőni, vagy lába közt, vagy alatta, s jött Rettegett Iván, aki (talán a legnehezebb szitu volt egész meccsen) átlöbbölte és gól volt. :D
Kép
Kép
Kép
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2015.03.19. 16:23:04

Hart most kihuzhatja magát, sok dicséretet kap. Bár többször belerugták a labdát, mint repült érte.
Vagyis mi bénáztunk többet, mint Ő remekelt. Érdekes, de a kapussal szemben -és közel-álló támadók ritkán nyulnak a labda alá, Messi meghuzta ezt sokszor, de tegnap Ő is a kapuson akarta keresztül rugni a bört.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.03.19. 14:13:10

Egyébként én is valamiért a Bayernt érzem.
Vagy simán továbbjutnánk, vagy simán esnénk ki. Szerintem.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2015.03.19. 14:02:24

Azon csodálkozom, hogy a PSG-től itt viszonylag kevesen tartanak. Szerintem őket és a Bayernt kellene lekerülni, a többieket kötelező ütni. Juvétól nem kell a gatyába csinálni, egy jó Real verésre pedig jobb kilátások nagyon régen voltak, mint most. Oké, Clásico, az egy másik meccs, de amikor jobbak voltunk, akkor az mindig kijött 180 perc alatt a Madrid ellen is. Az Atlético ellen megtanultunk játszani, a Porto-Monaco duó pedig értelemszerűen jöhet nyugodtan.

A Bayern főleg Pep miatt problémás, nála jobban kevesen ismerik a Barcát, az ellenfelek közül megkockáztatom, senki. Emellett a keretük is az egyik legerősebb a riválisok közül, ellenük akármi lehet. (Egyébként az a megérzésem, hogy őket kapjuk. :D ) A PSG-vel pedig a csoportkörben is alapvetően nehezen bírtunk, amikor legutóbb negyeddöntőztünk veük, akkor is csak az idegenbeli gólok vittek tovább bennünket, most legutóbb pedig épp a special five Chelsea-jét csapták meg emberhátrányban és idegenben.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.03.19. 13:51:31

az igazán jó az lenne, ha magunkkal sorsolnának össze
Én azt sem szeretném, mert akkor tuti kikapnánk :(
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.03.19. 13:48:13

Feast4 írta:Bayernt a Realt és a Juvét kerülném.A többi öt igazából verhető lenne.
az igazán jó az lenne, ha magunkkal sorsolnának össze :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
csabooo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2008.10.19. 18:20:56
Tartózkodási hely: Székelyföld

2015.03.19. 13:29:04

Grt a csapatnak, jo meccset hoztak le, nehol fergeteges jatekkal simmaztuk a Cityt, csak az a helyzetkihasznalas.. Nagy liteniat nem akarok irni, megtettek elottem, inkabb a sorsolast osztanam kicsit. Sokan kerulnek a Bayern, Realt ezt naggyabol meg ebbe a korbe en is, az Atletivel ugy vagyok hogy eddig iden is vertuk oket 3x is, de a nagy szamok alapjan nehogy most megfirkaljanak.. :? Juve ellen kb, Chelsea deja vu lenne, oket is kerulnem, bar szivem melyen megneznek eegy parharcot veluk, ha muszaj lenne :D PSG is tud jol jatszani, veluk is nyomtuk eleget az utobbi evekben, de azert lenne eselyunk ellenuk szvsz.. Bar itt is a nagy szamok torvenye... :lol:

Szerintem a nepnek a java a 8 kozott jobban preferalna meg egy Monaco, Portot, bar nem szabad oket se lebecsulni, meglepetes csapat is lehet akar beloluk.

Ilyenkor mar nincs konnyu ellenfel, esetleg konnyebb. En mindenesetre az utobbi kettot jobban preferalnam a 8 kozott, mint az elsoket :)

VAMOS :!:
Barça,Barça,Baaarça!!!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3546
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.03.19. 13:05:02

Nem tudom én a Bayernt a Realt és a Juvét kerülném. A bayern elleni meccsen a jó ég tudja mi jöhet ki, a túl sok el classico sem szokot jót tenni a csapatnak, A Juventus játéka pedig pont az ami a mi játékunk szöges ellentéte. A többi öt igazából verhető lenne.
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.03.19. 12:33:49

Tegnap parádés meccset játszott volna a csapat, ez csak a rengeteg kihagyott helyzet miatt nem jött össze. Ha sikerült volna a kb. 10 ziccerből 2-t gólra váltani, akkor azt mondom, lesimáztuk a Cityt, így viszont még izgulni is kellett volna a végén, ha bemegy az a tizenegyes (köszi Mascherano). Neymar borzasztó volt helyzetkihasználás terén, de Messi is elrontotta a lehetőségeit. Még Suárez állt legközelebb a gólhoz, ha mondjuk nem pöcizgetett volna, hanem csak simán elbikázza a kapus mellett, már az első félidőben 2-0, és nincs több kérdés. Neymarral esküszöm gyakoroltatni kellene, hogyan lője be egy kicsit balról gólhelyzetben, mert ez nagyon gyatra. Messi egyébként kb. a legjobb meccsét játszotta eddig a szezonban, pazar labdák, pazar cselek, élmény volt nézni - még Guardiolának is - Rakitic pedig a legnehezebb helyzetből talált be az összes közül, én azt hittem, kihagyja, miután az átvétel után túl közel került Harthoz, de remekül megoldotta, ő is nagyon jól játszott.

A City meg... Még a Hull Citytől sem vártam volna ilyen koncepciómentes, taktikátlan játékot, nemhogy a PL 2. helyezettjétől. Pellegrini totális csődöt mondott, ad-hoc jelleggel, mindenféle elképzelés nélkül küldte fel a játékosait a pályára, akik viszont mentálisan nem ütik meg a szintet, nem véletlen nem jutottak még a 8 közé sem a BL-ben, ezt a PSG már háromszor is megtette. Egyszerűen fejben nem elég a csapat, ezért nem felelnek meg az európai színpad követelményeinek, hiába a világ egyik leggazdagabb egyesülete és alkotják egyénileg képzett játékosok. Ha ezen nem változtatnak drasztikusan jövőre, megint aggódniuk kell még a 16-ba kerülésért is.

Ami a sorsolást illeti, a hét csapatból azért négyen megfelelő játékkal mindenféleképp túl kell jutni, arra pedig több, mint 50 % esély van, hogy megkapjuk valamelyiket ezek közül (PSG, Juventus, Porto, Monaco). Bár én megnéznék egy Bayern elleni párharcot is, Guardiola szerintem most kudarcot vallana, ellene extramotiváltan lépnének pályára a játékosok, Enriquének pedig a karrierje fénypontja lenne, ha legyőzné az edzőként már befutott korábbi csapattársát - na meg a seven upért is vissza lehetne vágni. Persze inkább jöjjön a Porto, vagy a Monaco. :)
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.19. 12:33:33

Én mint írtam Juventust érzek, de a legjobban a Portonak örülnék. Monacot sokan írják, ők nem lesz egyszerű bárki is lesz ellenük. Porto sem az, de úgy érzem hogy ők kevésbé tudnak hozni egy szervezett játékot mint a franciák. Plusz már nincs Mangala. :D

Ott abban a szakaszban pont Sevilla-Valencia-Espanyol hármassal játszunk, nagyon nehéz lesz az az időszak bárkit is kapunk ellenfélnek. Ráadásul odáig van majdnem 1 hónap, nagyon sok minden történhet. Ha a sors pikáns párharcokat szeretne akkor:
Porto-Monaco (BL döntő visszavágó)
Real-Bayern (állandóan randevúztak régen)
Atletico-Barcelona (tavalyi párharc, plusz túl sok a spanyol, már akinek. :D Adódik, hogy két spanyol összekerüljön)
Juventus-PSG (Ibrahimovic nem játszik az elsőn, de ők is szépen összeillenének)
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.03.19. 12:11:19

mikor sorsolnak? pénteken?

kategoriak

1. barca, bayern, real
2. atleti, psg
3. juve
4. porto
5. monaco

a bayernt elkerülném, a realt sztem megfognánk most de nem akarok clasicot, a többi csapat jó lenne. főleg a monaco. de amugy egy juve elleni meccset szívesen megnéznék :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2015.03.19. 10:36:48

Gól nélkül ? Mindenki szedett vmit góllövés ellen ?
Öröm volt látni a nagyon jó játékot, bosszantó, hogy mi maradt ki...
A védekezésünk jó volt, Ney is végre részt vett a labdaszerzési kísérletekben.(egyszer lemaradt az emberéről, azonnal szóvá is tette Alba...) Jó lenne, ha ez a támadókedv maradna a klasszikusra is!
A legjobban a belső védőink teljesítettek: hibátlanul hozták a meccset.Masi a szokott jó teljesítmény, Alba egyre jobb, nem a reklamálással a játékkal törődik, Dani a szokott...
=D> =D> =D>
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2015.03.19. 10:30:55

Ha 3-4 helyzetet belövünk a 10-ből, akkor azt írnám, hogy tökéletes meccset játszottunk. Így "csak" jót. =D>
TS nagyon magabiztosan védett, semmi nem jött ki róla, egyszer feleslegesen pepecselt a labdával, de aztán a tizi védésével (még akkor is ha Aguero nyilván rosszul rúgta) egálba került.
A védelem nagyon magabiztos volt, Alves valóban egyik legjobb meccsét hozta, Pique úr volt földön, levegőben, Matyi nagyon jól használta ki a testi erejét, Alba a gyorsaságát kamatoztatta, megindulhatna középen néha máskor is.
A középpálya dicséretes, Masche, Rakitic kiváló, Ini is jó volt, de Tőle a korábbi betöréseket hiányolom.
Elől az MSN parádésan játszott, sajna a helyzetek kimaradtak, de mit szólt volna a média, ha Barca: MCity 8:1, amire abszolút megvolt az esély.
Messit külön kiemelném, egyszerűen csoda amit ez a kis ember produkál, könnyedén, lazán osztotta a kötényeket és a labdákat, élvezet nézni a játékát. Amikor kivédte Hart a vége felé a közeli lövését és vetett egy szabályos bukfencet, majd úgy maradt, az nagy volt.
Úgy láttam Guardiola is rácsodálkozott korábbi csapatára, nyíltan kifejezte az elismerését egy-egy megoldás után.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.03.19. 10:14:53

Sajnos, vagy szerencsére ez a City cska kapus poszton vehette fel a versenyt a Barcával. Az mondjuk jól látszik, hogy Yaya a motorja, szíve még mindig az angoloknak, de senki ne mtudott mellé felnőni. Nasri pedig hihetetlen, milyen gyenge fejben. Én nem követtem a pályáját az Arsenal után, részben új volt ez nekem.
Kép
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2015.03.19. 10:01:47

Még mindig mi vagyunk a legjobbak a földön fekvő ellenfelek meccsben tartásában! Gyakorlatilag már az első találkozón lezárhattuk volna a párharcot, erre tegnap a 80. percben izgulhattunk, hogy ha bemegy a 11-es 1 gólra kerülünk a hosszabbítástól. Jó, hogy ezúttal mi nem lőttünk büntetőt, úgyis kimaradt volna : ) Ennek ellenére kiváló meccsünk volt, remélem kitart a lendület a vasárnapi derbire is. Mindenkivel elégedett voltam, de kiemelendő Messi és Alves teljesítménye. Pár szó az ellenfélről: Nem tudom, hogy lehet, hogy egy klub aki ennyi pénzt költhet, Demichelis, Milner, Fernando, Nasri, stb. szintű játékosoktól várja a csodát. Lehet, hogy ez angliában elég, de nemzetközi szinten borzasztó kevés, főleg ha a mágus Pellegrini ül a padon.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3546
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.03.19. 09:31:56

Nos összességében elmondhatjuk, hogy ez egyre jobb. A City ellen a 3 csatárunk bemutatta a támadások kb. teljes palettáját, csak Hartnak köszönhetik, hogy ez nem lett 5-6.

Rakitic, hatalmasat játszott elegáns volt, tanári, úgy forgott a középpályásaik közt, hogy nem tudták mi van. A gólja meg mesterien okos gól volt.

Macherano. Ő Macherano. Mit kell még elmondani? :D

Iniesta érezte a játékot, néha újra láttam a régi Init végre.

Pique és Matyi zseniális volt. Egyikük se variált, gázvolt nem talajon kipöcögtették, megfogták kiemelték, ahogy egy Khnak kell.

Alves legjobb meccse volt idén erre a mahája eltiltatja magát! #-o

Alba most végre nem a kakaskodással foglalkozott hanem tette a dolgát.

Ter Stegen nagyon jó volt. Az aláfutásánál az látszott, hogy keveset van játékban és bizonyítani szeretett volna. A 11-est simán kiszedte.

A gól után szerintem már fejben a hétvégén voltunk kicsit. De nem is baj, hogy nem lett 5-6. a classico előtt. Ha most elkerülnénk a Bayern-t, a Realt( nem jó ha rövid időn belül sokszor játszunk velük) meg a Juventust( bárki mármit mond az ő lassító játéktördelő kontrás stilussuk nekünk nagyon nem feküdne) akkor király lenne. 4 közt meg már bármi lehet.

Hozzá kell tenni, az angol liga a legerősebb! Fújjj! Bárki bármi mást mond az Hülye! Igaz, hogy nincs angol csapat a nyolc közt, de ez kit érdekel. :mrgreen:

Ja igen. Számolta valaki a kötőket és az esernyőket? :D
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.03.18. 23:12:17

Boixos írta: megint megmutatkozott, h a brutálisan tulhájpolt angol csapatok mekkorák mostanság. egy kazal impotens ..sz, tele lóvéval. ennyi.
Ha folytatják ezt az irányvonalat, hamarosan ennek az eredménynek-volt három csapatuk a 16 között- is örülni fognak.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.03.18. 23:04:28

Tökéletes meccs volt , egy dolgot kivéve , nem kezdem el fejtegetni , mert minden egyes ember leírta már kb. Nyilván a Real ellen komolyabban veszik majd ezeket + az utolsó passzokat is , ott nem lesz ennyi lehetőség.
Stegent külön kiemelném , hatalmasat védett. A bakijáért meg nem kell bántani , nyilván bizonyítani akar , akkor volt talán összvissz 3 labdaérintése , persze ez nem magyarázat , de elnézést kért , és szerintem tudta korrigálni.

Viszont nekem nagy csalódás a stadion hangulata , a szurkolók. Az ő teljesítményük nem csak ma de mostanában nulla. Kijönnek , leülnek , nézik , néha - Messi Messi Messi - azon kívül full csönd.
Ezeket a zászlókat is úgy nyomták a kezükbe , hogy valamit csináljanak , mert ez elég gáz.
Remélem legalább a Real ellen változni fog ez.
Nem azt mondom , hogy minden nagyobb mérkőzésen egy ilyet , de a hétvégén én elvárnám.

http://kepfeltoltes.hu/view/150318/Novo ... es.hu_.jpg" target="_blank
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10108
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.03.18. 22:56:56

Nekem olyan érzésem volt hogy azért fejben a Clasicon voltak már főleg a gól után, és inkább a show-ra mentek mint gólokra. Legalábbis remélem. :mrgreen:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15474
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.03.18. 22:56:08

off
Ozsi,Zozzy,Boixos légyszi, írjatok már többször...pont ezen elmélkedtem délután edzés alatt, hogy kellenének ide a régi arcok,úgyhogy hajrá...
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése