Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.02.19. 11:11:54

MQuC írta:egyáltalán nem játszottak rosszul, sőt, első fél órában City nem ért labdába (27%), egyből visszaszereztük a labdákat tőlük.
és? hány kapura lövésünk volt az első félidőben? egy? semmire nem mentünk a labdabirtoklással. max annyit értünk el, hogy a city nem tudott építkezni. ha nincs a kiállítás, akkor simán lehetett volna 1-0, 1-1, 0-1, bármi
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.19. 10:39:47

Az ok okozati összefüggéseket nézzétek már, ne a pillangóhatást. Nem arról van szó, hogy ha nincs a Navas ügy, nincs tizi helyzet. Ha nincs tizi, akkor nincs második gól sem. Ez butaság.
Ha nincs az első gólunk, egyértelmű, hogy folytatják a nyomásgyakorlást. MErt szerintem egyáltalán nem játszottak rosszul, sőt, első fél órában City nem ért labdába (27%), egyből visszaszereztük a labdákat tőlük. Tehát nicns olyan, hogy HA ha nincs a gól. De volt gól. Gólt szereztünk. Tény, hogy kicsit magunkra húztuk a Cityt utána, de végül lőttünk mégegyet, s ekközben egyet sem kaptunk.
Kép
Cooh
Jugador del Barça
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2008.11.18. 11:06:46

2014.02.19. 10:04:10

Maxi írta:hát emberek, nem semmi állatfaj a szurkoló...
nagyon sokat bíráltam idén a csapatot, az ok is meg volt rá, de a tegnap esti előtt le a kalappal.egy percig nem volt kérdés, hogy ki nyeri ezt a meccset(pedig ugye kiüt minket a city...az erős PL...vagyis inkább sok hasonló képességű PL)
PSG meccset nézted? :twisted:
Az első félidő egy safety játék volt. A 11-es (ami nem volt az! de piros lapos megmozdulás volt) után a City megrendült és emberhátrányba kerültek, de ezek után se látszott a csapaton, hogy gólt/gólokat akar rúgni. A 0-1es eredmény tudatában kényelmesen passzolgattak. Ha nincs a 11-es teljesen más lett volna a szitu...
Bírói tévedés itt is volt és nem is kicsi ("11-es", les befújása Piqué góljánál, test a test elleni küzdelmeket nem nagyon engedte ami nekünk kedvezett).

D.Alves beadásaival továbbra sem vagyok megelégedve, viszont szép gólt rúgott.
Neymar nagy kedvel játszott ami jó hatással volt a csapatra.
Iniesta is rúghatott volna gólt, de nem értettem, hogy miért akarta tovább cipelni a labdát...
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.02.19. 09:59:59

Hosszabban:

1. A játék a kiállítás előtt. Teljesen kiegyenlített játék volt, a City próbálkozott felívelésekből és gyors kontrákból, felépített akciójuk nem volt. Igazából helyzetük sem volt. Párszor Negredo tudott fejelni lehetetlen szögből, illetve volt az a kavarodás Valdes nagy hibája után, de ennyi. A 2. félidő elejét keményen megnyomtuk, ebből lett kiállítás+tizi.

2. Magáról a szituról: Nem láttam a Busquets-Navas-féle esetet. Azt láttam viszont, hogy sikerült bejátszani egy tökéletes labdát, Messi tökéletesen indult meg, az pedig marhaság, hogy a City leállt volna, mert szabálytalanságot fújtak. Persze. Azért próbálták lesre játszani Messi, mert leálltak, mi?! :lol:
A piros teljesen jogos. Azt, hogy hol volt a szabálytalanság, az a kettős-látású partjelző benézte, ugyanis tizenegyes nem volt. Utána viszont elvettek egy szabályos gólt: nem is értem, hogy lehetett azt elnézni. A 16-os vonal segítségével nagyon jól lehetett látni, hogy kb 20 centi hiányzott a leshez. Annyira jó volt a szitu, hogy így a fene se (kéne) panaszkodjon a bírói segítség miatt. Egy gólt adtak, egyet elvettek.

3. Pár ember kellemes csalódás volt. Alves ugyan továbbra is pocsékul védekezik, de legalább most támadásban hatékony volt :shock: . Xavinak lejárt az ideje, de ezen a meccsen kimondottan jól jött, hogy kordában tartsa a kp-t. Én személy szerint nem gondolom, hogy kivégezhettük volna a Cityt. Szerintem, ha kitámadunk 1-0-nál, gól kapunk kontrából és lehet a meccset is bukjuk.

4. Pellegrini: eltaktikázta. Már az összeállításnál sejteni lehetett, hogy Demichelis lehet a gyenge láncszem. Ehhez képest nem játszott rosszul, voltak fontos szerelései, blokkolásai, de marhaság volt ott becsúsznia. Ha a City jobban támad valszeg berámolnak ők is 1-2 gólt, mi pedig valószínűleg 2nél többet. :wink:

5. Martino. A nagy meccseken kiválóan teljesítünk. A Realt elvertük, az akkor csúcsformában játszó Atletico ellen idegenben a 0-0 is szép volt. Most pedig újabb remek teljesítmény. Még az is bejön a meccs végén h Alves szabadabban futhatott előre, pedig azt hittem ezs fordítva sül majd el. Tavaly a csapatnak nagyon ment a kisebb csapatok ellen, de a nagyobbak ellen nem(Milan, bayern ). Idén nem mindig megy a kisebb csapatok ellen, de a rangadókon kifogásolhatatlanul teljesítünk.

6. Összefoglalva: megérdemelt győzelem volt. Kellettek az ellenfél hibái, de ha a City nyer, akkor meg a mi hibáinknak köszönheti azt. Ezen a szinten, Európa TOP 5-6 csapatánál már hiba kell a győzelemhez. Mi ezt kihasználtuk.

Gratulálok a csapatnak!
A Fifa egy szégyen
FarkasAttila
Barça C
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.11.02. 09:35:00

2014.02.19. 09:14:03

Gratulálok a Barcelonának és a szurkolóknak is.

Erre az eredményre én sem számítottam. Még fogadtam is édesapámmal (aki Barcelona szurkoló) hogy kifogtok esni 8) Olvasom, hogy még így is vannak elégedetlen emberek, de ezzel nincs is semmi baj. Az ember mindig jobbat és jobbat vár.
Ha a játék nem is volt annyira jó, az biztos, hogy morálisan nagyon jót tett a játékosoknak, hogy idegenben 2-0 ra verték a City-t.

Remélem, hogy mi is (Real Madrid) könnyedén vesszük ezt az akadájt, aztán pedig durva lesz a legjobb 8 között. Hihetetlen, hogy milyen csapatok vannak :D
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2014.02.19. 08:48:51

hát emberek, nem semmi állatfaj a szurkoló...
nagyon sokat bíráltam idén a csapatot, az ok is meg volt rá, de a tegnap esti előtt le a kalappal.egy percig nem volt kérdés, hogy ki nyeri ezt a meccset(pedig ugye kiüt minket a city...az erős PL...vagyis inkább sok hasonló képességű PL).régen kontrolláltunk ennyire meccset egy rangadón és nem kell arra fogni, hogy a city rontotta el, ezt mi kőkeményen úgy csináltuk ahogy nekünk volt jó.
végre Messin is látszik a tűz.
nekem nagyon tettszet, jó az irány, ha így folytatjuk még akármi lehet.
aki meg károg, annak nem is tudom mi lenne a jó.
Forca Barca
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.19. 08:34:28

visca el barca írta:amugy pellegrini nagyon elszabta, nem is értettem, hogy mit akart ezzel a nyuszi taktikával. a 11-esig amugy nullán játszottunk, konkrétan egy kapura lövésünk volt. ha nincs a kiállítás, sztem nem nyertünk volna...
Valószínűleg annyit akart, hogy semmi kockáztatás, biztonságos védekezés és aztán majd elől a végén talán sikerül bepiszkálni egy gólt és 1-0-al jöhetnek a Nou Campba. Még az sem biztos, hogy nem így lett volna egyébként, de jött Messi meg a 11-es. Sőt, ha 0-0 a vége akkor sem vagyok meggyőződve róla egyáltalán, hogy azzal mi óriási lépéselőnybe kerültünk volna, sőt.
Így utólag, látva hogy mikor felvállalták a támadást és némi kockázatot akkor 10 emberrel is komoly helyzeteik voltak, lehet mondani jobb hogy nem tudtuk meg mi lett volna ha kockáztatnak az elején és nekimennek a Barcának. Nyílván Pellegrini azt gondolta, hogy ilyen taktikával Messi, Alexis, stb. rúgnak nekik egy hármast gyorsan, lehet így is lett volna, meg az is lehet hogy ha nyomás alá helyeznek minket akkor kapitulál a védelmünk. Soha nem tudjuk meg. Így alakult, hála az égnek ahogy alakult.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.02.19. 08:33:58

ami a lényeg: Tata megnyerte a taktikai , a csapat megnyerte zöld gyepi játszmát tehát a kétségek alaptalanok.
őszintén örülök a győzelemnek, NEM MERTEM ELŐRE MEGJÓSOLNI, de az is igaz, hogy a második fél idei játékunk nekem sem tetszett, annak ellenére sem, hogy ezúttal bejött!
néhány élmény : ahogy közben írtam, egy szavunk sem lehet a csapat védekezésben nyújtott teljesítményére! kivétel Alba, aki a visszafogottságával az előnyeit elveszítette, a korlátai viszont nagyon is "ültek", főleg amikor hátratett kézzel három méterről szemlélte az oldaláról érkező beadásokat. idegbajt kaptam időnként Busi és Ini labdatartási akcióin főként persze amikor el is veszítették a lasztit, Pique és Masc viszont szerintem piros ötös, Alvest a gólja kiemeli most amúgy azt hozta (ő is )amit tud. Fabre elfáradt(szürkült?) a második félidőre, Xavi ebben a taktikában kulcs volt és hozta is.Messi: a 70.-perc körül látványosan megsértődött és azután gyakorlatilag csak sétált és lepattogtatta magáról a labdákat, de a győztes momentum most is az övé.Valdés, fogta amit kellett és időnként "jól"botlott a labdába. Neymar: remélem a visszavágón a pályán lesz 90 percig.
a büntetőről:a bíró döntését azért tudom nyugodt lelkiismerettel elfogadni, mert Messi abszolut gólhelyzetben volt!! (nem úgy mint pl.Kassainál a PSG esetében, bár azt jogosnak lehet ítélni)
a visszavágó: na most már aztán nincs helye a hitetlenkedésnek! be fogjuk húzni.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2014.02.19. 08:32:18

Gratulálok én is a csapatnak.
Szerintem tökéletes meccset játszottunk. Én nem bántam ezt az óvatoskodó játékot.
Tudhatjuk, hogy az első negyed órában a fiúk rendszeresen az öltözőben maradnak.
Most sikerült megkaparintani a labdát, ha elvesztették visszatámadtak, nem tudta a City kihozni.
Végig uraltuk a játékot, okosan, nyugodtan fociztak. A Cityn látszott, hogy nem tudta mit csináljon. Sok szabálytalanság nem volt, a City igazán a test-test elleni küzdelmet sem tudta felvállalni, hiszen szépen ki lettek gurigázva.
Messi mikor beindult, volt, hogy 3-4 játékos közé vitte be, és nem tudták mindig szerelni.
Szerintem a City játékosai valahogy nagyon tompán játszottak, lassúak voltak.

Az első kapuralövésig 26 percet kellett várni. Akkor volt 5-10 percnyi foci, aztán visszaállt mindkét csapat.

Véleményem szerint. Okos játékkal vertük meg a Cityt, nem kell mindig 6-0-ra játszani. Ide ez kellett.
A legjobban az tetszett, hogy a fiúk még arra is odafigyeltek, hogy ne legyen sok fejre beívelhető labda. Az első félidőben volt egy oldalról szabad, amire Valdes alászaladt, meg két gyengécske fejes. A másodikban egy szögletre emlékszem a Citytől. Véleményem szerint ez is elég nagy fegyvertény, hogy nem engedték a fiúk, hogy a levegőben megverjenek minket.

Alkalmazkodtunk az ellenfélhez, valljuk be őszintén. De csak annyira, hogy rá tudjuk eröltetni az akaratunkat.

Többen jöttek itt a cselszkij elleni meccsel. Ott a cselszkij bunkerfocit játszott, és ha emlékeztek, nagy makkerja volt. 26 kaput eltaláló lövésünk volt azon a meccsen.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.02.19. 08:21:45

sjd írta:Megint az a helyzet, hogy utólag könnyű okosnak lenni, hogy milyen zseniális taktika meg minden, de a kiállításig pont annyi közünk volt a meccshez, mint a Citynek. Gyakorlatilag mindkét csapat úgy ment ki a pályára, hogy szépen lepörgeti az órát, és várja, hogy a másik mikor csinál valami hülyeséget, már a kezdők is ezt tükrözték. Mi jöttünk ki jól ebből, az első félidőben nem egy City-akció volt, ami azon halt el, hogy az embereik egy egyeneset nem bírtak rúgni a labdába, Demichelis meg feltette a pontot az i-re. Mondjuk a City meg is érdemli, ha 600 millió kidobása után még mindig ilyen Demichelis meg Navas szintű emberek rohangálnak náluk.
Mindenesetre ezt inkább a City vesztette el, mintsem mi nyertük meg. De olyan szempontból tényleg dicséret illeti a csapatot, hogy koncentráltak voltak, nem hibáztak be, hanem meghagyták ezt az ellenfélnek.
látod tudsz Te jó hsz-t is írni :D

kb mindennel egyetértek, nagyon jol leirtad h mit gondolok.

tegnap olvastam talán az élő topicban, h lényegében még mindig az van, hogy elmegyünk egy csapathoz és az ellennek kell alkalmazkodnia hozzánk, még a félelmetes mancity is taktikát váltott...

amugy pellegrini nagyon elszabta, nem is értettem, hogy mit akart ezzel a nyuszi taktikával. a 11-esig amugy nullán játszottunk, konkrétan egy kapura lövésünk volt. ha nincs a kiállítás, sztem nem nyertünk volna...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.19. 08:18:33

sjd írta:
Chino írta: Nem tudja valaki hány Barca-szurkoló volt kint, mert hangjuk az volt. :)
Én is azt figyeltem, hogy Camp Nouban nincs ilyen biztatás, mint ami itt volt. Lehet, hogy kijött egy rakás MU drukker, betanulták a Barca-himnuszt, aztán azért volt hangulat. :D
Nekem az olézás tetszett a vége felé:-) Tényleg nincs semmiféle bíztatás gyakorlatilag a Nou Campban, tavaly a PSG szurkolókat lehetett csak hallani a negyeddöntőben mikor ott voltam, max. mikor pályára lépett Messi akkor azért megélénkült a stadion. Pedig milyen hangulatot lehetne csinálni 80-90ezer szurkolónak.
A meccs meg, hát a klasszikus "a győzelmet nem kell megmagyarázni" esete. Ha meg gonosz akarok lenni akkor semmivel nem bíztatóbb a játékunk mint eddig volt, de nyertünk, ráadásul úgy hogy már nagyon a kezünkben van, csúnya lenne innen elbukni a továbbjutást.
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.19. 08:14:25

Chino írta:...
Nekem nem az okos, fegyelmezett labdatartással van bajom. Úgy éreztem, egy null után nagyobb koncentráltsággal lezárhattuk volna a meccset, de nem mindenki gondolta így a csapatból.
Szerintem Barca betegség, hogy ilyen szituban (1-0 idegenben ide, húzósabb meccs) pár játékosunk túlzottan is nyugodt lesz - úgy is meg tudjuk tartani a labdát, gurigázzunk csak gondolatokkal - és nem koncentrál eléggé. Volt egy két nehezebb szitu, amikor nem voltam nyugodt a képernyő előtt.

Az csak nekem volt feltűnő, hogy Neymar beállása után Messi is elkezdett letámadni?

Pellegrinit jó edzőnek tartom, de a Barca ellen eddig szinte mindig megfürdött, az egyik klasszikust is és ezt a meccset is a túlzott óvatoskodás (félelem?) miatt bukták el. Én a helyében nagyobb nyomást alkalmaztam volna, de Ő tudja. :D
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2014.02.19. 08:06:06

MikeTyson írta:
corol írta:Eddig arról szóltak a hírek, hogy könnyű volt a bajnokságban a Barcának rugdosni a "nevesincs" csapatok ellen a gólokat, majd jön a City, Manchesterben, ahol még sohasem győztünk és ebben a városban még Messike sem rúgott gólt.
Erre mi történt? A Premier abszolút fizikai fölényben lévő top csapatát egyszerűen lefociztuk a pályáról, A középpályánk szétfutotta őket, a meccs nagyobb részében keresték a labdát. Közben a Barca 50-60%-os erőbedobással játszott, az utolsó 20 percben meg 10%-on üzemelt. Persze lehetett volna 4-et rúgni, de szombaton is bajnoki van.
Legyünk elégedettek, a továbbjutás minden bizonnyal a zsebben.
Amúgy jó lenne a Messi-Neymar párost - végre együtt - 90 percig a pályán látni. Tudjatok már örülni egy sikernek!
Ez annak is volt köszönhető, hogy a spori nem engedte a test a test elleni harcot. Konkrétan amit a city megszokott a pl-ben. Így meg nekik elég nehéz volt... Kicsit visszagondolsz, hogy a bayern ellen, hogy pattantatok le Müllerékről ùgy, hogy a síp csendbe volt rájösz, hogy ez a bíró szétfùjta a meccset. Ez igazából nektek kedvezett. Ettől független ezt a meccset tùltaktikázta Pelle...
Szerintem ez azért kicsit túlzás, még ha rejlik is benne igazság. Két dolgot emelnék ki:
1. A PL-csapatok ezzel mindig bajban vannak, ugyanis oké, hogy a saját bajnokságukban többet engednek, de azt nem várhatják el, hogy Európa színterén, ahol sok-sok ország csapatai versengenek, pl-es bírói felfogás legyen. Mindig az adott bírótól függ, de azért igyekszenek egy egységes bírói szemléletet kiegészíteni. Ez kicsit olyan, mint amikor az NBA játékosok a kosárlabdában egy világversenyen ( vb, olimpia) kicsit szigorúbb síppal találkoznak, mint Amerikában. Szerintem ez helyénvaló, nem mindenkinek kell a pl-hez igazodnia, hanem fordítva.
2. Pont a Bayern nem játszott durván, test-test ellen igen, de szabályosan. Tegnap én nem vettem észre, hogy lefújták volna a test-test elleni játékot, egyszerűen azt fújta mezőnyben, amikor lökött is közben kézzel, vagy odarúgott hátulról stb.
A meccsre még rátérve, én is elégedett vagyok, a fanyalgóknak azt mondanám, hogy tökéletes elég ez nekünk februárban, nem most kell az év legjobb meccsét játszani, mint tavaly a Milan elleni visszavágón, hanem az elődöntő-döntő tájékán, mondjuk egy Bayern München, egy Real Madrid, vagy egy Mou-féle Chelsea ellen ( szerintem antifocival menetelnek....)stb-stb. Taktikusan és összességében jól játszottunk, a kiállítás előtt sem volt a City játéka borzasztó erős, maga a piros lap pedig jogos volt. Nagyon kétlem, hogy a 2-0 azért alakult volna ki, mert kaptunk egy jogtalan 11-est... Ha szabadrúgás csak és adott esetben kihagyjuk ( bár Messinek vagy Xavinak az is fél gól lett volna 17 méterről), akkor az azt követő 15-20 percben jobban megyünk előre, nem pedig "ráülünk" az eredményre... Nem vagyok benne biztos, hogy melyik a jobb a Citynek... Na meg egy gólt ugye elvettek.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.19. 07:47:39

Természetesen elégedett vagyok a győzelemmel. Viszont van bennem egy kis hiányérzet is. A kiállítás után azért egy kicsit agilisebb játékot vártam volna. Nem azt, hogy fejjel menjünk a falnak, de volt egy két szituáció, amikor könnyedén támadást kezdeményezhettünk volna, ehelyett visszafordultunk sétálgatva kényelmeskedni. Lezárhattuk volna jóval hamarabb is ezt a párharcot, ehelyett azért voltak meleg szituációk a kapunk előtt, annak ellenére is, hogy 10 emberrel volt a City. Ha Neymar nem áll be, akkor ez bizony 0-1 marad és a visszavágón még könnyen megizzadhattunk volna. Ezért is nem értettem ezt a visszafogottságot. Ráfázhattunk volna, de szerencsére nem így történt.
Nem mondom, hogy a visszavágó formalitás lesz, de tény, hogy a Citynek ki kell nyílnia, így pedig már jóval könnyebb dolgunk lesz. Az első fél órát meg kell nyomni, lehetőség szerint gólokat szerezni és tényleg nem kell már aggódnunk.

Ettől függetlenül okosan játszottunk. A tizenegyesig is mi uraltuk a meccset, a Citynek csak kisebb periódusai voltak. A letámadásunk is jól működött többnyire. Biztonsági játékot játszottunk, a City meg ezt nyugodtan nézte. Ennyit arról, hogy ők mindig ki akarják szolgálni a szurkolóikat és nem alkalmazkodnak senkihez. Tegnap ennek ékes példáját láttuk. :)
Egyértelműen megérdemeltük a győzelmet, de a visszavágón azért örülnék, ha nem egy kicsit vállalkozó szelleműek lennénk és nem óvatoskodnánk ennyire, főleg, hogy két gólos az előnyünk.

Azzal, hogy Xavi, Cesc és Iniesta egyszerre voltak a pályán, Tata elérte a célját. Jó húzás volt. Viszont a visszavágón már 3 támadóval állnék fel. Így láthatóan csak Alexis oldalán volt széljátékunk és a támadásoknál nem igazán sikerült széthúzni őket. Iniesta sem így tudja a legjobbját nyújtani. Tegnap bevált ez a dolog, de Nou Campban minél hamarabb végleg le kell zárni a párharcot, úgyhogy remélem Tata bátrabb lesz.

Értékes siker volt ez és javarészt Tatának köszönhető.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.02.19. 07:33:37

Gratula jár a csapatnak.

Én abszolút azt kaptam, amit vártam, nagyon koncentrált jól felépített játék, s a munkának meglett a gyümölcse, 2 idegenbeli gól.
Kiállítás előtt is benne volt a levegőben, hogy bármikor betalálhatunk.
Gyakorlatilag 1 veszélyes beadásuk volt, szögleteket se értek el, maximálisan lehoztuk a meccset taktikailag, teljesen megérdemelten nyertünk, innen otthon tovább kell jutni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7419
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.19. 01:24:01

Yaya(07-10) írta: én megléptem volna a Xavi-Neymar cserét, és megpróbálom addig ütni a vasat, amíg meleg. Persze a végén lőttünk még egyet, de ha csak 0:1 maradt volna bőven lehetne hiányérzetünk.
Akkor tegyél fel egy kérdést. Nekikmegyünk és kontrából kapunk 1 ne 'adj Isten 2 gólt, mert bőven benne van a pakliban.
Idegenben tartottunk egy nagyon jó eredményt és akkor is alakíthatunk ki helyzeteket 10 ember ellen, ahogy meg is tettük, sőt rúgtunk is gólt csak a partjeltő idióta volt. Idegenben ez teljesen érthető és józan döntés volt.

A meccs előtt mindenki azt hangoztatta, hogy tők mindegy hogyan csak hozzunk le egy X-et esetleg egy győzelmet.
Nem egy szép, de taktikus meccs volt és a csapat megmutatta, hogy képes így koncentráltan és stratégiát követve játszani.
Forca Barca!!!!
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.02.19. 00:46:32

így hogy 0:2 a vége védhető a csapat és martino felfogása, de engem akkor is bosszant ez a barca féle antifoci, mert nem törekedtünk másra, mint az ellenfél játékának elrontására. bunker foci barca módra.:) A kiállítás után el kellett volna dönteni. volt ugyan 2-3 helyzetünk, és ha nem lassítjuk le állandóan a támadásokat, még több is lehetett volna. A múltban már volt, hogy ráfaragtunk, hogy az idegenben lőtt gól ellenére mentünk tovább(2010 inter), csak most emberelőnyben voltunk, ami ezen a szinten már hatalmas előny. szerintem könnyebb egy zavarodott, 10 emberes citynek beverni egy gólt idegenben, mint 11 ellen odahaza. én megléptem volna a Xavi-Neymar cserét, és megpróbálom addig ütni a vasat, amíg meleg. Persze a végén lőttünk még egyet, de ha csak 0:1 maradt volna bőven lehetne hiányérzetünk.

A momentumokat megragadtuk, így a továbbjutás nagy eséllyel megvan. viszont a játék képe alapján azt mondom, hogy nem volt 2 gól különbség a csapatok között, ez az eredmény nem reális. az eredménynek örülök, az alibifocit viszont nem szeretem.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.02.19. 00:18:19

Chino írta: Nem tudja valaki hány Barca-szurkoló volt kint, mert hangjuk az volt. :)
Én is azt figyeltem, hogy Camp Nouban nincs ilyen biztatás, mint ami itt volt. Lehet, hogy kijött egy rakás MU drukker, betanulták a Barca-himnuszt, aztán azért volt hangulat. :D
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7419
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.19. 00:01:15

Pellegrini ezt nagyon elszabta, de ez legyen az ő bajuk.
Szerintem Tata nem döntött rosszul. Igaz, hogy a piros után nagyon meg voltak zavarodva, de ezt nem tudtuk kihasználni.
Én sem szívesen láttam, hogy ennyire visszaállunk, de teljesen érthető, főleg idegenben. Nyilván így utólag, hogy nyertünk 2:0-ra könnyű azt mondani, hogy miért nem küldte előre őket, de kíváncsi lennék, akkor mit mondanának azok a kedves fórumozók akik itt hőzöngenek ezért, ha elindulunk, aztán kontrákból kapunk 1-2 gólt. Akkor meg az menne, hogy miért nem lehetett nyugodtan, visszafogva játszani az előny birtokában. Utólag mindig okos az ember.
Örüljünk, hogy ilyen fosós játékkal kétgólos előnnyel várhatjuk a visszavágót hazai pályán.

Ez tényleg gáz. Meccs előtt mindenki be volt sz@rva, meg tök mindegy milyen játékkal, csak ne kapjunk ki, most meg hülye, beszari Tata.
Nem volt egy szemkápráztató meccs, de okosak voltunk, mindenki alárendelte magát a csapatnak, még Messi is (talán kicsit túlságosan is) és ne felejtsük, hogy idegenben játszottunk.
Neymar nagyon jól szállt be, agilis volt, színt vitt a játékba és mellesleg kiosztott egy gólpasszt.

Ezzel együtt a továbbjutás nem dőlt el, nagyon oda kell figyelni a visszavágón is.

Nem tudja valaki hány Barca-szurkoló volt kint, mert hangjuk az volt. :)
Forca Barca!!!!
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.02.18. 23:57:22

A meccs képe csak a szokásos volt:Barcelona vs egy top csapat aki betojt és beállt 10 emberel védekezni.Voltak ilyen odavágós meccseink: 2012:Chelsea, kikaptunk, 2013: Milan, kikaptunk.
Most viszont végre idegenben megvertünk egy ilyen csapatot,tessék jobban örülni!
Igaz,hogy Messi buktatásánál dőlt el a meccs,de mivel a védő már semmikkép nem érte el volna Leot,így ha nem tudja felborítani akkor Messi meg úgyis be verte volna az a ziccert,szóval tképpen az a beindulás pecsételte meg az arabok sorsát.
A visszavágó meg pont a Barcának kedvez,ugyanis a Citynek támadnia kell->kinyílik->gólt kap:vége a dalnak.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
MikeTyson
Jugador del Barça
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2014.02.11. 10:53:12

2014.02.18. 23:49:02

corol írta:Eddig arról szóltak a hírek, hogy könnyű volt a bajnokságban a Barcának rugdosni a "nevesincs" csapatok ellen a gólokat, majd jön a City, Manchesterben, ahol még sohasem győztünk és ebben a városban még Messike sem rúgott gólt.
Erre mi történt? A Premier abszolút fizikai fölényben lévő top csapatát egyszerűen lefociztuk a pályáról, A középpályánk szétfutotta őket, a meccs nagyobb részében keresték a labdát. Közben a Barca 50-60%-os erőbedobással játszott, az utolsó 20 percben meg 10%-on üzemelt. Persze lehetett volna 4-et rúgni, de szombaton is bajnoki van.
Legyünk elégedettek, a továbbjutás minden bizonnyal a zsebben.
Amúgy jó lenne a Messi-Neymar párost - végre együtt - 90 percig a pályán látni. Tudjatok már örülni egy sikernek!
Ez annak is volt köszönhető, hogy a spori nem engedte a test a test elleni harcot. Konkrétan amit a city megszokott a pl-ben. Így meg nekik elég nehéz volt... Kicsit visszagondolsz, hogy a bayern ellen, hogy pattantatok le Müllerékről ùgy, hogy a síp csendbe volt rájösz, hogy ez a bíró szétfùjta a meccset. Ez igazából nektek kedvezett. Ettől független ezt a meccset tùltaktikázta Pelle...
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.02.18. 23:45:18

én összességében elégedett vagyok.
akárhogy is, végre nyertünk egy nagy meccset idegenben.

bár nem játszottunk jól, de már a felállásokból látni lehetett, hogy nem lesz egy attraktív meccs, a city nem akart otthon gólt kapni, mert az köbö kettőt ér, mi meg féltünk a kontráktól.

csoda, de nem kaptunk gólt egy olyan csapattól, aki otthon bitang jó, levegőben óriási fölényük van, és ez mindenképpen pozitív dolog.

ahhoz, hogy így alakuljon a meccs, kellett, hogy demichelis szerencsétlenkedjen, de hát istenem, az a kezdő, amit a mester kitol, ha ő úgy látta, hogy jobb, mint richards, nastasic vagy lescott, akkor lelke rajta.
kaptunk egy esélyt, kihasználtuk, ez általában pont fordítva szokott lenni.

a bíró meg "csak" 3x hibázott fontos szituban, ebből asszem' egyszer a javunkra.

otthon le kell pörgetni a meccset, azt nem mondom, hogy eldőlt, de innen művészet lenne kiesni.
vamos!
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.02.18. 23:42:25

kristop írta:
Capon írta:Megint egy győzelem amiből semmit nem tudunk és nem is szabad levonni.
első pár meccsből ne vonjunk le semmit, ok megvolt
majd, ha jön a bl, ok megvolt
a real elleni az igazi felmérő, ok megvolt
az atletico ellen meglátjuk mire megyünk, ok megvolt
a city az igazi értékmérő, ok megvolt

és most itt tartunk és még mindig nem vonhatunk le semmit. hát megőrülök, vonnám már le a következtetéseket, de még mindig nem szabad :D
:D Na jó megteheted :wink:
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
blaugrana99
Jugador del Barça
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2013.03.27. 18:51:20

2014.02.18. 23:41:33

Avatar
MikeTyson
Jugador del Barça
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2014.02.11. 10:53:12

2014.02.18. 23:41:11

Capon írta:Pellegrini ezt érzésem szerint túlságosan eltaktikázta, túl védekező szellemben küldte fel a csapatát. Még 10 emberrel is veszélyesebb támadásaik voltak mint nekünk!
A büntetőig (ami nem volt az, viszont jogos kiállítás volt) csak passzolgatni tudtunk, komoly helyzetekig nem nagyon jutottunk.
Megint egy győzelem amiből semmit nem tudunk és nem is szabad levonni.
Nagyon értékes győzelem és 2 gól volt, a visszavágón vért fogunk izzadni szerintem mi is nem csak a City.
Előszőr is gratula!
Teljesen egyet értek azzal amit mondasz! Egy Nashrit kihagyni a kezdőből óriási hiba volt, mert konkrétan alig volt játékos a citynál aki focizni, támadni akart... A tizit nem róvom fel mert azon felül nem adtak meg egy gólt, de összességében óriási nagy csalódás volt a meccs... Ùgy ültem le, hogy mekkora meccset fogok látni aztán egy tök lagymatag, bíró által szétfùjt sz*rt néztem... Volt, hogy inkább a PSG meccset néztem annyira nézhetetlen volt. Vártam, hogy lőjön gólt a barca, mert tudtam, hogy akkora jó meccs lesz. A baj az volt, hogy 10 emberrel már nem volt olyan könnyű. Amikor még 1-0 volt ùgy voltam vele, hogy nem dőlt még el, mert a visszavágón már lesz Kun is, de 2-0 már elég hùzós... Bár amennyire ez a meccs meglepetés volt egy bizonyos szinten, olyan szinten a visszavágón is lehet, mert oda már biztos nem fog ilyen szinten meghunyászkodva odamenni játszani. Már látom, hogy negyeddöntőben bayern-barca meg chelsea-real lesz ùgy is :mrgreen:
Válasz küldése