Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2013.02.21. 13:17:05

zola8787 írta:
Deus írta:
mes írta:Konyorgom, otthon is ne 4 vedovel alljunk fel, semmi ertelme nincs.
Ha három védővel állunk fel, akkor tuti hogy bekapunk egy gólt kontrákból...

Nagy dilemma...
Szerintem ez nem dilemma. Mindenféleképpen kapunk minimum 1 gólt. Fel kell vállalni a 3-4-3mat.
Amúgy a tegnapi meccsről hiányzott 1 Yaya Touré szellemű ember, aki nem fél 20 méterről tüzelni. (neki senki ne mondja, hogy az állítólagos világ legjobb csapatában lévő játékosok nem tudnak 20-30ról tüzelni, az meg gratuláció az edzőnek ha az a taktika, hogy teljesen ki kell játszani a szitut olyankor is, mikor 8 védő van a 16osukon belül...)
Sajna ezt talán már nem az edző mondja, a "vérükben van".
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.02.21. 13:14:24

Deus írta:
mes írta:Konyorgom, otthon is ne 4 vedovel alljunk fel, semmi ertelme nincs.
Ha három védővel állunk fel, akkor tuti hogy bekapunk egy gólt kontrákból...

Nagy dilemma...
Szerintem ez nem dilemma. Mindenféleképpen kapunk minimum 1 gólt. Fel kell vállalni a 3-4-3mat.
Amúgy a tegnapi meccsről hiányzott 1 Yaya Touré szellemű ember, aki nem fél 20 méterről tüzelni. (neki senki ne mondja, hogy az állítólagos világ legjobb csapatában lévő játékosok nem tudnak 20-30ról tüzelni, az meg gratuláció az edzőnek ha az a taktika, hogy teljesen ki kell játszani a szitut olyankor is, mikor 8 védő van a 16osukon belül...)
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.02.21. 13:05:18

mes írta:Konyorgom, otthon is ne 4 vedovel alljunk fel, semmi ertelme nincs.
Ha három védővel állunk fel, akkor tuti hogy bekapunk egy gólt kontrákból...

Nagy dilemma...
KépKép
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 829
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2013.02.21. 13:02:19

Konyorgom, otthon is ne 4 vedovel alljunk fel, semmi ertelme nincs.
Valdes
Puyol- Pique- Masch
Busquets
Alves- Xavi- Adriano
Pedro- Messi - Iniesta/ Fabregas
Cserenek pedig: Thiago, Tello, Villa
Szamitok azert Alves es Adriano tavoli loveseire.
Szet kell szedni a Milant es kesz.
Avatar
trey88
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2009.09.24. 00:11:19
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/Budapest
Kapcsolat:

2013.02.21. 12:47:54

Már régóta bennem vagy egy kérdés, ami most már tényleg kikívánkozik: miért nem igazolunk egy Klose féle csatárt (vagy akár pont őt)? Nyilvánvalóan az esetek nagy többségében "nem lenne rá szükség", de az ilyen meccseken nyerő ember lehet. Felállt védelem ellen nullák vagyunk, játszhatunk otthon, idegenben vagy a Marson is akár. Nem hiába tűnt úgy a pálya Milanos harmadán, hogy hárommal többen vannak a pályán. Egy darab emberünk nem állt középen a védővonalukban, azaz kapásból kiléphetett akár mindkét belső védő is. Roura miért nem változtatott a félidőben, mikor lehetett már látni, hogy itt az életben nem szerzünk gólt? Pedig csupán ennyit kellett volna csinálni, kaptunk volna inkább hármat.

Pique Chelsea elleni kezezése sem volt 11-es, és Zapata kezezése sem volt szabálytalan, mert semmiféle szándékosságot nem látok. Ennyi az egész. Ha egy Milant nem tudunk otthon megverni két góllal - játsszon akárhogy is -, nem érdemlünk továbbjutást.

Puyol és Mascherano hátul, Pique pedig ékben. Ezt kell meglépni, ha 30 perc után se jutnánk semmire, de én úgy érzem ekkor már 1-0 lesz :)

Visca el BARCA! Visca Catalunya!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.02.21. 12:46:40

kicsit felmértem a milan helyzetét a bajnokságában.

3. lazio 44
4. milan 44
5. inter 43
6. fiorentina 42

tudni kell, hogy az olasz bajnokságból az első 3 indulhat a bl-ben, a 3. helyezett is selejtezőzik.

milan elkövetkezendő meccsei :

02.24 : inter - milan
03.02 : milan - lazio
+
03.12 : barca - milan

nekik is sorsdöntő hetek lesznek.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.02.21. 12:44:12

az, hogy Roura hogyan nyilatkozott nem is minősítem, leírtam már hogy a segéd edző segédjétől ne várjunk csodát. ami viszont nagyon érdekes az Iniesta (lehet, hogy nem is céltalan?!) nyilatkozata! más: többen mondják: Alexis kellene? netán Tello? sajnos nem ez a baj!!! hanem az hogy beállt tegnap is cca fél órára és elkezdte visszapöckölni a neki adott lasztikat!!!! Iniesta kellene Messi mellé? könyörgöm ott volt amikor csak akart de Messi is cca felét a nekiadott lasztiknak tovább, sőt!vissza?!! passzolgatta tegnap. Xavi lassúságát sem tartom valósnak! megfigyeltem, tegyétek meg ti is! hogy nincs kit futtatni! nincs kit kiugratni! mindenki takarásban (menkül?????) a kitörés elől! Pedrót nem is kell mondanom, egyszerű száraz tény: ha más felfogásban játszhat sokkal jobb. nos szerintem ez itt a baj. de van neve is: lendület és gyorsaság nélkül nem lehet ma jól focizni, mi pedig sajátmagunktól vesszük el mindkettőt!
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2013.02.21. 12:18:49

Szerintem is fej volt és nem kéz, tegnap első indulatomban én is másképp láttam. Viszont a második gól előtt a 18 éves Niang - jobb kézzel - a 16-os jobb sarkánál simán hagyatt löki Puyol-t, ez inkább necces volt szerintem. De ezek szubjektív dolgok és túl kell lépni rajtuk.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.02.21. 12:11:08

Bemásolom mégegyszer, mert találtam rajta egy érdekes dolgot...Busquets-et amúgy is nagyon szeretem, de ezek után meg főleg fogom....ha reklamálás helyett inkább eldobja magát, belevetődik a labda útjába, akkor most lehet hogy 0-0-al elégedetten dőlnénk hátra a székünkben, hogy otthon sima továbbjutás. Még a lábát se nyújtotta ki, hogy ha esetleg fél méterrel arrébb megy Boateng labdája, akkor beleakadjon a lábába a bogyó...kár hogy nem Ő volt Puyol helyén, Puyol meg nem Busquets helyén...Csárli biztos hogy önfeláldozóan belevetődött volna a labda útjába, és amint látható, még nem is lett volna teljesen reménytelen próbálkozás...


http://www.youtube.com/watch?v=2k3wfgh7 ... r_embedded
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15489
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.02.21. 12:02:04

A gólról annyit,hogy nem nagyon lehet megállapítani,hogy kéz volt vagy sem. Viszont ha mi rúgjuk,akkor most mindenhol menne a csalózás a bunda,a szokásos mellébeszélés és fröcsögés a fórumokon.
de nem ezen múlt, vagyis az eredmény igen,de engem a "mutatott" játék aggaszt az egész szezonban.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
mezenga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2006.10.07. 12:37:24

2013.02.21. 12:00:05

Mihu írta:
Mikaos írta:Még mindig keserű ez a vereség, de két dolgot azért érdemes megjegyezni:
1. pocsék volt a pálya állapota
2. az első gól (ami jelentősen befolyásolta a meccs alakulását) szabálytalan volt.
Nem volt szabálytalan. Lentebb linkeltem egy videót, azon sajnos látszik, hogy az arcát kapta el a labda, nem a kezét

Azon a videón aztán semmi nem látszik. gondolod ha ilyen erőből fejbe találja a labda nem dől ki!? Ne hülyéskedj az tiszta kéz volt, nem a feje volt. A videón meg pont nem lehet megmondani h a feje vagy a keze állította meg a labdát.
Bertold74
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2005.08.14. 14:21:52

2013.02.21. 11:58:11

Teljessen mindegy, hogy kéz volt, vagy sem. Erre nem lehet fogni azt a produkciót, amit a csapat nyújtott tegnap.
Badi
Isten császár
Hozzászólások: 4611
Csatlakozott: 2004.10.08. 21:17:02
Kapcsolat:

2013.02.21. 11:49:48

Mihu írta:
Mikaos írta:Még mindig keserű ez a vereség, de két dolgot azért érdemes megjegyezni:
1. pocsék volt a pálya állapota
2. az első gól (ami jelentősen befolyásolta a meccs alakulását) szabálytalan volt.
Nem volt szabálytalan. Lentebb linkeltem egy videót, azon sajnos látszik, hogy az arcát kapta el a labda, nem a kezét
komolyan, mindenki vak? azt még megértem, hogy a fanatikus antibarcások belemagyarázzák, hogy nem volt kezezés, de hogy még itt is ezt látják ebből a videóból... a felvételen annyi látszik, hogy a fejét is érintette, aztán a kezét.

(jegyzem meg ezt úgy, hogy nem ezen múlik majd a kiesésünk, és teljesen meg fogjuk érdemelni, ha így lesz)
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.02.21. 11:47:35

corol írta:A távoli lövés témához.
Biztosan más is észrevette már, ha valaki - véletlenül - távolabbról ellövi a labdát és nem találja el a kaput, igencsak rosszalló tekinteteket vált ki a középen éppen beadást, passzot váró társaktól és az elkövető nem győz elnézést kérni.. Teljesen beépült a játékunkba az a már már idegesítő megszokás, hogy tili-toli a 16-oson belül és be kell vinni labdát a kapuba. Ez mind szép amennyiben működik, de egy lelkes és jól védekező ellenfél ellen fel kellene merni vállalni a kockázatot a távolabbi lövésekkel.
Talán emlékeztek rá, a legutóbbi bajnokin (Granada) a mérkőzés vége felé Tello jobbról így ellőtt egy labdát, mellesleg tök igaza volt, alig ment fölé, erre bentről hárman mutogattak, hogy miért nem passzolt. Egyébként érdekes módon éppen Tello az, aki több alkalommal megszegi ezt az "előírást".
Nagyon helyesen cselekedett!!! Bezzeg, mikor azt a bombát bevágta pár hete a rövidbe, mindenki ünnepelte.
Vagy ott volt Alves gólja a Real ellen, fel a ficakba.
Az a baj, hogy senkinek nincs már lövőkéje. Vagy kedve hozzá....
Ez a lepattanós dolog meg.... LEgutóbb Messi egy ilyen lepattanóból szerezte a második gólját, ha jól emlékszem. Fabre rárúgta, levágódott és Messi lecsapott rá. Egyébként meg arra vannak a védők nem, hogy erre figyeljenek.
A Milan a csatárokkal együtt bekkelni fog, talán Sharawin lesz max elől, vagy vki más. Azt az egy emberkét, aki meg kb a felezőtől fog állni 10-15 méterre, nehogy már 3-an ne tudják levédekezni!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vakmacska 2013.02.21. 11:54:04-kor.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.02.21. 11:44:29

Mikaos írta:Még mindig keserű ez a vereség, de két dolgot azért érdemes megjegyezni:
1. pocsék volt a pálya állapota
2. az első gól (ami jelentősen befolyásolta a meccs alakulását) szabálytalan volt.
Nem volt szabálytalan. Lentebb linkeltem egy videót, azon sajnos látszik, hogy az arcát kapta el a labda, nem a kezét
Kép
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2013.02.21. 11:39:39

A távoli lövés témához.
Biztosan más is észrevette már, ha valaki - véletlenül - távolabbról ellövi a labdát és nem találja el a kaput, igencsak rosszalló tekinteteket vált ki a középen éppen beadást, passzot váró társaktól és az elkövető nem győz elnézést kérni.. Teljesen beépült a játékunkba az a már már idegesítő megszokás, hogy tili-toli a 16-oson belül és be kell vinni labdát a kapuba. Ez mind szép amennyiben működik, de egy lelkes és jól védekező ellenfél ellen fel kellene merni vállalni a kockázatot a távolabbi lövésekkel.
Talán emlékeztek rá, a legutóbbi bajnokin (Granada) a mérkőzés vége felé Tello jobbról így ellőtt egy labdát, mellesleg tök igaza volt, alig ment fölé, erre bentről hárman mutogattak, hogy miért nem passzolt. Egyébként érdekes módon éppen Tello az, aki több alkalommal megszegi ezt az "előírást".
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára corol 2013.02.21. 11:44:38-kor.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3982
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.02.21. 11:38:59

A világ legjobb csapata vagyunk kifejezést szerintem el kell felejteni. Egyrészt irritál más szurkolókat, másrészt már nem igaz!

Tavaly is volt jele a BL-ben, hogy ez a taktika fogható, az idén a Celtic ellen már bizonyságát adta az ellenfél. Viszont itt a legnagyobb pofon, amit tegnap kaptunk. Amennyiben gyökeres fordulat nem áll be a második meccsre (ebben már sajnos kételkedem) simán búcsúzunk. Azt gondolom ez a pofon rá is fér a csapatra. A védelem egy nulla komoly kiesésre menő tétmeccsen.
Hiába gáláznak egy Getafe ellen, mint pld.Piqué mester, nemzetközi porondon sz.rt sem ér már. tegnap is csak a gúnyos vigyort lehetett látni az arcán a sárga lap után, de elszántságot semmit. 3 embert képtelenek voltunk fogni hatan.
Ne jöjjön itt senki a szabálytalannak tűnő góllal, pálya állapotával, mert ezel már az ember torkig van.

Lehet kell ide egy Neymar, de hogy a védelmet nem lehet tovább foltozni ezekkel a játékosokkal komoly csapatok ellen az teljesen bizonyos.

Remélem kicsit leszállunk a földre, ha ki is esünk, a pályát "felszántva" bukunk el.
fcbarca78
Jugador del Barça
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2008.02.04. 11:48:06

2013.02.21. 11:34:42

Mikaos írta:Még mindig keserű ez a vereség, de két dolgot azért érdemes megjegyezni:
1. pocsék volt a pálya állapota
2. az első gól (ami jelentősen befolyásolta a meccs alakulását) szabálytalan volt.

Ezen felül elmondhatjuk persze, hogy nem voltunk jó formában, és bűnrosszul játszottunk, de tegnap önmagában az elég lett volna BŐVEN egy 0-0-ra. Esetleg, még egy győzelemre is, mert az utolsó 20 percben (a szabálytalan és a második gól miatt) nem Barca-módon játszottunk, a kapkodós előrevágott labdáinkkal úgy néztünk ki, mint egy Real Madrid vagy egy Stoke City.

Nagyon kevés reményt látok, mert elég egy bekapott gól és pápá. De azért nem felejtettem el, amikor -ha jól emlékszem- a Deportivo valamelyik BL-idényben 4 gólt vágott pont a Milannak, és utóbbiaknak csak egyetlen gól kellett volna a továbbjutáshoz, de semmi sem sikerült nekik. Hasonló forgatókönyvet elfogadnék most is.
az az érdekes, hogy az utolsó 5 percben, amikor ívelgettük piquének a labdát, akkor éreztem, hogy na talán így majd tudunk helyzetet kialakítani...
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.02.21. 11:27:22

Még mindig keserű ez a vereség, de két dolgot azért érdemes megjegyezni:
1. pocsék volt a pálya állapota
2. az első gól (ami jelentősen befolyásolta a meccs alakulását) szabálytalan volt.

Ezen felül elmondhatjuk persze, hogy nem voltunk jó formában, és bűnrosszul játszottunk, de tegnap önmagában az elég lett volna BŐVEN egy 0-0-ra. Esetleg, még egy győzelemre is, mert az utolsó 20 percben (a szabálytalan és a második gól miatt) nem Barca-módon játszottunk, a kapkodós előrevágott labdáinkkal úgy néztünk ki, mint egy Real Madrid vagy egy Stoke City.

Nagyon kevés reményt látok, mert elég egy bekapott gól és pápá. De azért nem felejtettem el, amikor -ha jól emlékszem- a Deportivo valamelyik BL-idényben 4 gólt vágott pont a Milannak, és utóbbiaknak csak egyetlen gól kellett volna a továbbjutáshoz, de semmi sem sikerült nekik. Hasonló forgatókönyvet elfogadnék most is.
fcbarca78
Jugador del Barça
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2008.02.04. 11:48:06

2013.02.21. 11:22:58

bali 15 írta:Nem láttam a meccset.
Ma reggel mondta be a rádió, hát mit ne mondjak, meglepett, de cinikusan is röhögtem.
Kitalálom mi volt: Messit teljesen lefogták és a középpályán Xaviék töketlenkedtek...így volt?
ez volt a lényeg.
Egyébként mint írták páran: tényleg az a baj, ha messire ráállítanak két embert, és leszedik a pályáról, akkor végünk. Jöjjön neymar, bár nem tudom, hogy két dudás megfér-e 1 csárdában.... Messi alapú az egész csapat. Nem tudom, hogy fogadná ha valakivel "egyenrangúan" osztoszkodnia kellene
Avatar
#David Villa#
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2011.03.17. 18:29:46

2013.02.21. 11:22:46

Távoli lövéseket mondja mindenki. Valóban lehet megoldás.

DE! Arra nem gondoltatok, ha fel van tolva a védekezésünk, és blokkolják a lövésünket, kifelé pattan a labda az elől lévő egy két ellenfélhez, és akkor simán lekontráznak. Véleményem szerint ezért nem erőltetik a távoli lövéseket, mert sokkal nagyobb az esély a kontrázásra.
Renka
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2013.01.31. 13:18:28

2013.02.21. 11:22:12

bali 15 írta:Nem láttam a meccset.
Ma reggel mondta be a rádió, hát mit ne mondjak, meglepett, de cinikusan is röhögtem.
Kitalálom mi volt: Messit teljesen lefogták és a középpályán Xaviék töketlenkedtek...így volt?
Nem, ennél sokkal borzalmasabb volt...
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2013.02.21. 11:17:58

Nem láttam a meccset.
Ma reggel mondta be a rádió, hát mit ne mondjak, meglepett, de cinikusan is röhögtem.
Kitalálom mi volt: Messit teljesen lefogták és a középpályán Xaviék töketlenkedtek...így volt?
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2013.02.21. 11:13:35

connor írta:
ALEXDP írta: De azért reálisan nézve is verhető 2-vel a Milan!
Sajnos azt kell mondjam, hogy nem egészen így van. Egyrészt nem elég kettővel verni a Milan-t. Az legfeljebb a hosszabbításra és büntetőkre lenne elegendő. 3 góllal kell verni a Milan-t, ez pedig borzasztóan sok. Ennyire sajnos nem vagyunk idén erősek. Sem védekezésben sem támadásban.
Győzni fogunk, de továbbjutni nem.

Szurkolni kell, de aki túl optimista az nagyot fog csalódni két hét múlva. Bele kell törődni, hogy ez van, bízni kell, hogy jövőre jobb lesz.
Pontosan arra próbáltam célozni, hogy nem optimista hozzáállás, hanem reális.
Részben egyet értek veled, és valóban könnyen megtörténhet hogy nem sikerül továbbjutni, csak attól még tény hogy a legjobb csapat a világon a Barcelona, tegnap előtt is így volt, most is így van, egy góllal biztosan jobbak vagyunk a szűk elitnél, amibe ez a Milan nem tartozik bele.
Az is tény hogy vannak gondjaink, és a formánk most nem a legjobb, de van akkora különbség a két csapat között, hogy a rossz forma ellenére is tovább juthatunk!

Ha kiesünk nem az optimizmus miatt leszek csalódott, hanem azért mert viszonylag(!) simán tovább kell/kellene jutni 2 meccsen a Jelenlegi Milan ellen.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.02.21. 11:08:53

geridoss írta:Rettentően csalódott vagyok, és haragszom az egész csapatra, de nem azért, mert kikaptunk, hanem ahogy! Számomra egyszerűen értelmezhetetlen, hogy a világ legjobb csapata ilyen gyötrelmes játékkal rukkoljon elő egy idén várakozáson alul teljesítő Milan ellen.

Ilyen alibi lélektelen játékot még nem emlékszem, hogy láttam volna. Nem kell kifogásokat keresni, nem kell a talajra, a bíróra fogni. Ez a csapat nem ezt érdemli, ennek a csapatnak újra Európa trónján a helye, de ahhoz úgy is kell hozzáállni!

Nem csak a mai meccsből kiindulva, de a támadószekcióban nagyon elférne egy változtatás, még ha ez azzal is járna, hogy Messi kevesebb gólt lő. Írta valaki, hogy a Messi-Eto'o-Henry triónál nem volt erősebb a közelmúltban. Teljesen egyetértek! Ott megosztották a gólokat, és ha Messit levették a pályáról, Henry vagy Eto'o szinte biztos, hogy betalált. Ezzel a Messi-orientált játékkal magunk alatt vágjuk a fát, ezt már több alkalommal láthattuk, ha egy komolyabb csapattal kerülünk össze, ráküldenek Messire 3-4 embert, és vége, meg vagyunk halva. Nem tudom mikor veszik ezt már végre észre.. Vagyis mikor tesznek ellene valamit.

Egyetértek!
Gyalázat volt, amit tegnap műveltek. Ki lehet kapni így is, meg ki lehet kapni úgy is, ahogy tavaly a Cselszkijtől. Ott meghaltak a pályán, 26 kaput eltaláló lövés volt, Messi tizit hibázott. De tegnap.... EGY!!!!!! kaput eltaláló lövésünk volt, az a Xavi-féle gyenguszka lövés.
Messit levették a pályáról? Nem hiszem. Egyszerűen alibizett mindenki. A gól után kezdtek el vakaródzni, de akkor már késő volt, a Milán fel lett tüzelve, és a hulla fáradt játékosok is új erőre kaptak.
Én láttam ilyen gyalázatosan játszani a Barcát, Rijkard utolsó évében, mikor el lettek kapatva nagyon a játékosok. Roura nem megfelelő ember a kispadra, nem tudja kézben tartani az eseményeket.
És igen, még ha hülyének tartotok is, vége a korszaknak. Pep tudod váratlan húzni, meg tudta lepni az ellenfeleket új felállásokkal, feladatokkal, és tudta tüzelni, motiválni a játékosokat. Ebben rejlett az ereje. Igaz, hogy a taktika ugyanaz maradt, de ezt már túlságosan kiismerték.
Ahogyan meg lehet mondani Murinnyónál a cseréket, nálunk is ugyanez a helyzet.
Hihetetlen, hogy itt a fórumon -velem egyetemben- már többeknek szúrja a szemét az, hogy Fabre és Xavi nem férnek meg egymás mellett, ráadásul Fabre egyszerűen nem találja a formáját. Volt egy-két meccs, mikor úgy tűnt, hogy na, de mégsem. Ráadásul mindketten nagyon lassúak és körülményesek voltak, Fabre rengeteg lasztit eladott.
Ininek nem volt kedve focizni (jó, kapott pár rúgást, meg visszahúzást, amit a bíró nagyvonalúan elnézett), de máskor három ilyen védőt megesz reggelire, most meg nem vállalta be a cseleket. Messi alibizett.
Kiment a szélre, ott szépen el tudott menni többször is, aztán visszament mégis középre. Pedro is nulla volt, az ő gyorsasága itt semmit nem ért, nem volt egy jó megmozdulása sem. Xavi is inkább alibizett, hátrafelé passzolgatott. Egyszerűen nem volt előrejátékunk,
MI A JÓ BÜDÖS LÓPIKULÁÉRT NEM LEHET ELLŐNI AZT A ROHADT BŐRBOGYÓT 20 MÉTERRŐL? INI, MESSI, ALVES, FABRE is jól lő messzről. Egyszer volt erre példa az egész meccsen, Ini lövésénél. Beállnak 11-en a tizire, és bekkelnek. Egy Milan ezt simán megoldja, láthattuk. Itt nem fogják tudni bepasszolgatni az ötösre a lasztit, mert még Messi sem tud csodát tenni ott, mikor hatan veszik körbe.
Egyszerűen nincs kit kiemelni a csapatból.
JA, de van! Puyol hajtott egyedül.
A második gólnál meg hihetetlen volt a védekezésünk. A gólpasszt adó csókát öten fogták, a gólt rúgót meg senki! Nevetséges volt, na!

Igen, anno az a hármas szép volt, megosztották a gólokat. Most túlságosan Messi-függők lettünk.
Akkoriban Messi nagyon sokszor kiszolgálta a többieket, volt, hogy a legtöbb gól mellett a 2. legtöbb gólpasszt is ő adta.
De most kire támaszkodjunk? Pedrora? Hát nem tudom mi van vele itt, kiherélték őt, az biztos. A válogatottban rúgja szépen a gólokat, de itt...
Alexis.... hát ő meg... hát tudjátok. Ő még a gólvonalról, üres kapuba sem képes berúgni. Villa meg szerencsétlen, képtelen formába lendülni. Állandóan valami baja van.
Ráadásul ez a "nincs szükségünk csatárra" szlogen is egy mekkora baromság. Akkor minek Villa, Pedro, Alexis? Arra, hogy kimenjenek a szélre? Onnan hogy rúgjanak gólokat? Elvégre az lenne a feladatuk, nem?
Arra ott van Tello, pl, meg Ini is. Cuenca is remekelt szerintem, mikor lehetőséget kapott, kár hogy kölcsönadták.

Következő meccsen nem akarom a pályán látni Fabregast, helyette jöjjön Thiago, és PEdro helyett Tello.
Most már 100000%, hogy ugyanez a bunkerfoci lesz a visszavágón is.
És előre látom, hogy nálunk meg a kényelmes passzolgatás fog menni.

Roura nagyon gyenge kezű, sosem lesz belőle igazi edző.
És nem értem, hogy lehet így kimenni a pályára, ilyen felfogásban?
Tényleg az volt, hogy csak ne kapjunk gólt. Hát kaptak kettőt.

Ha én lennék az edző, fognám, és 3 napon át csak a távol lövéseket gyakoroltatnám velük órákon át, hogy megtanulják: rá lehet lőni azt a rohadt bogyót messziről is!
RELOAD írta:. Minden tiszteletem Titoé, de, ha beteg és ilyen sokáig távol van akkor nem kéne elgondolkozni egy új edzőn? Akárki akármit mond nem lehet személyes jelenlét nélkül irányítani és hatni a játékosokra. Bízom a csapatban és remélem otthon behúzzák!
Pont erre gondoltam én is! Ha nincs más, megkérni Pepet, hogy ugorjon be erre az egy-két hónapra. Bár ez úgy is lehetetlen dolog, de eljátszottam a gondolattal. Ha nincs más, legalább a meccsek előtt ugorjon be az öltözőbe, és tegye rendbe a fejeket.
Válasz küldése