Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
ricsinho
Barça C
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2007.09.16. 23:14:55
Tartózkodási hely: Fotel

2010.04.29. 00:01:29

Szerintem az egy dolog hogy valaki szeret valahol játszani...Megkérdőjelezhetetlenül ZSENIÁLIS,de az ő kedvére való játszogatás ne a csapat "kárára" menjen.
Kép
Kép
Agypiercing
Barça B
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2005.01.27. 22:33:04

2010.04.29. 00:00:36

ziipp írta: Páncél ellen páncéltörő az ellenszer. Jelen esetben ez Ibra, csak alkalmazni kell. Mit értek ez alatt? Szépen ívelgetni kell rá, és a többieknek (Keita, Touré) is erőből neki menni a felállt védelemnek. Ja, és természetesen a lövések.
Ibra? játszott kb. 110 percet a 180-ból a két meccsen, és mit csinált? kevesebbet futott, mint Valdés. jó, lehet itt mondani, hogy sérülésből tért vissza, de a teljesítménye ígyis-úgyis kritikán aluli, főleg, ha a "világ legjobb csatára" címszó alatt érkezett ide.

amúgy mellesleg szerintem egy ilyen Inter-szerű betömörülős bagázs ellen pont egy gyors csatár lenne jó, aki elmozog, és követniük kell őt a védőknek, amivel helyet csinál mondjuk egy átlövésnek, és akkor rögtön ott lehet a gól. mert ugye sem Samuel, sem Lúcio se nem gyors, se nem fiatal középső védők. de Ibra játéka mind a két meccsen 100%-ban statikus volt, rá nem lehetett alapozni, különösen mert nem jön vissza mezőnybe, nem védekezik (ld. Eto'o -sajnos- odaát...), egyszerűen nem hajt annyit, mint amennyit ezen a szinten kéne. tudom, ezért el leszek küldve a halász falára, de nekem ő óriási csalódás, főleg ezeken a nagy meccseken.
Visca el Barça!
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2010.04.28. 23:58:03

Ez lehet, meglepő lesz, de Messi szeret középen játszani. (Egy interjúban mesélte.) Ezért is játszik ott. Guardiola hányszor elmondta már, hogy a csapatnak az a jó, ha Messi boldog. Amit kér, azt megteszi. Leszeretnél jönni Leo? Nem. És végigjátssza a meccset. Egyébként én is szívesen látnám őt gyakrabban a szélen.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2010.04.28. 23:57:11

herlius írta:
Rivaldo11 írta:Lósz.rt döngölt itt földbe murinnyó...nem volt rá szükség. Nézzük mit is csinált: Megszállta a térfelüket 10 rengeteget futó, fegyelmezett játékossal, kb 40 méterre szűkítette le a játékot. Ennyi. a többi meg a mi fásultságunkon múlt. Semmiféle zseniális taktika nem volt itt. Ha pörgünk, találhatott volna ki akármit.
A legnehezebb dolog a világon azt a 10 játékost ennyire fegyelmezetten irányítani. Vegyük tudomásul, hogy egy (JELENLEG!!!) jobb csapattól kaptunk ki.
Az nem tudom miért olyan nehéz. Ezen a szinten a szervezettség alap, ráadásul a keret adja ezt a stílust. az utolsó mondatodat azért gondold át mégegyszer jó alaposan. Késő van már, de ez azért erős :lol: .Még Etoék se hinnék el.
A közelünkben sincsenek játéktudásban.
Rivaldo-A Legnagyobb.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2010.04.28. 23:55:48

Most sem jött össze az ismétlés :?

Talán ha hamarabb szerezzük az 1. gólt, akkor meglehetett volna. MOM: Piqué, többiek harmatosak voltak. Támadásban gyakorlatilag Arsenalosat játszottunk: a kaputól 20 m-re ment az adogatás, aztán kipassz valamelyik szélre és jött egy gyenge beadás.

Az Intertől pedig egyértelműen erre számítottam, ők nem támadni jöttek ide, hanem továbbjutni :arrow: célfoci.

Bajnokságot be kell húzni, Forca Barca!
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
ronaldinho89
Capitá del Barça
Hozzászólások: 806
Csatlakozott: 2005.02.03. 16:05:03
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2010.04.28. 23:55:18

Srácok! Szomoru dolog, de el kell viselnünk hogy letaszítottak minket a trónról. De hát ez is eljön, nem lehet mindig mindent.. És szerintem legyünk büszkék. Elődöntőben játszhattunk, majdnem meglett.. Olvassátok el a nemzeti sport cikkét- --> A világ legjobb támadógépezetét tíz emberrel állították meg a milánóiak. Szerintem ez igen csak nagy megtiszteltetés. Nem azt írják hogy az egyik legjobb, hanem a legjobb. Most mindenki ránk fente a fogát, mindenki minket akart kiejteni. És erre kell büszkének lennünk. A gyerekes hozzászolásokat pedig engedjétek el a fületek mellett. ( pl drogba92 , attilla-raul, a korukat minősíti) Azért derekasan küzdüttünk probaltuk megtalálni az ellen gyenge pontját. Most ennyire sikerült. 20 éves létemre könny szökött a szemembe, amikor lefujták. Annyira akartam. De büszke vagyok a srácokra, és nagyon örülök hogy Barca drukker lehetek. Visca! :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ronaldinho89 2010.04.28. 23:56:34-kor.
Kép
II.Eurobarca sigverseny 2.helyzettje
http://filmorigo.blogspot.hu/ - blogom.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1434
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2010.04.28. 23:54:38

Rivaldo11 írta:Lósz.rt döngölt itt földbe murinnyó...nem volt rá szükség. Nézzük mit is csinált: Megszállta a térfelüket 10 rengeteget futó, fegyelmezett játékossal, kb 40 méterre szűkítette le a játékot. Ennyi. a többi meg a mi fásultságunkon múlt. Semmiféle zseniális taktika nem volt itt. Ha pörgünk, találhatott volna ki akármit.
A legnehezebb dolog a világon azt a 10 játékost ennyire fegyelmezetten irányítani. Mi mit csináltunk a milánói 1-0-ás vezetésünk után? Elkezdtünk alibizni. Rá is fáztunk. Még a londoni utolsó 20 perc sem volt elég figyelmeztető jel. Az Inter rettentően fegyelmezett és céltudatos játékot játszott és ez szvsz vitathatatlanul az edzőjük érdeme. Az Inter mai taktikája már rendkívűl egyszerű volt, mert nem is volt másra szükségük. Látszott, hogy a kiállítás után sem estek kétségbe az olaszok, mert fejben erre mind felkészültek. Tudták, hogy a tervükhoz elég a 10 ember is. Bármennyire is egyszerűnek tűnik ez a taktika, rengeteg munka és zsenialitás rejlik benne. Aki ezt nem ismeri be az még mindig a fellegekben jár. Vegyük tudomásul, hogy egy (JELENLEG!!!) jobb csapattól kaptunk ki. Minél előbb tudatosul ez a csapatban és a drukkerekben, annál könnyebb lesz újabb sikereket elérni és örülni is azoknak.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2010.04.28. 23:52:40

Egy kicsit sajnálom a kiesést, de nem igazán ütött szíven, mert

Még mindig kva nagy potenciál van ebben a csapatban, és a hiányposztok befoltozásával még jobb lesz. Jövőre megint úgy vágunk neki a BL-nek, hogy mi leszünk a legnagyobb favoritok, hiába lesz a Bayern vagy az Inter a címvédő.

Az itteni inter szimpatizánsoknak innen egy hatalmas puszi, ízig-vérig szimpatikus csapatnak szurkolnak. :lol:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15489
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2010.04.28. 23:52:08

Rivaldo11 írta:Lósz.rt döngölt itt földbe murinnyó...nem volt rá szükség. Nézzük mit is csinált: Megszállta a térfelüket 10 rengeteget futó, fegyelmezett játékossal, kb 40 méterre szűkítette le a játékot. Ennyi. a többi meg a mi fásultságunkon múlt. Semmiféle zseniális taktika nem volt itt. Ha pörgünk, találhatott volna ki akármit.
Erről beszélek én is.
Madridistáktól kérdezem,nektek tényleg ez kell?
De most őszintén.Ti,akik mindig azt mondjátok,hogy madridban csak a szép játék az elfogadható.Szerintetek Mourinhoval szép játékot játszanátok?Válaszolok: Nem. Csak lebutítaná a kereteteket,arra az egy taktikára,amiből él az egész edzői pályáján.


Egyébként, a Bayernnek fogok drukkolni,ne egy ilyen antifocit bemutató csapat nyerjen.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
SINCE 1899
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.03.07. 16:46:39
Tartózkodási hely: NAGYKANIZSA

2010.04.28. 23:50:51

ALEXDP írta:Bocsi de kb leírná valaki mit csinált muhinnyó?
Csak amit már megszokhattunk tőle..gusztustalan volt:D
Kép Mi a világ leghosszabb meccse?---A real-barca,mert majdnem 2-7-ig tartott:)
Agypiercing
Barça B
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2005.01.27. 22:33:04

2010.04.28. 23:50:41

Rivaldo11 írta:Lósz.rt döngölt itt földbe murinnyó...nem volt rá szükség. Nézzük mit is csinált: Megszállta a térfelüket 10 rengeteget futó, fegyelmezett játékossal, kb 40 méterre szűkítette le a játékot. Ennyi. a többi meg a mi fásultságunkon múlt. Semmiféle zseniális taktika nem volt itt. Ha pörgünk, találhatott volna ki akármit.
nem hiszem, hogy szidni lehetne Mourinhót, mármint nem az emberi kvalitásai miatt, mert azért megérdemli, hanem edzőként.
nézd meg az első meccset (na jó, ne nézd meg újra, kínzás), Motta 30 cm-nél távolabb nem ment Messitől. Cambiasso fogta Xavit. ketten együtt nem tudtak semmit csinálni, mivel Messi alapvetően nem szélsőt játszott, így Motta és a betömörülő Inter-védők őt is le tudták szedni.

na most ehhez képest jött a második meccs. ilyenkor mindenki azt várta volna, hogy Guardiola meglép valami váratlant; vagy legalábbis visszarakja Messit a szélre, mert ott egész egyszerűen több helye van, de nem így történt, ahogy én láttam, középen szerencsétlenkedett ma is, tehát mit tett Mourinho? alkalmazta azt a taktikát, ami már egyszer bejött ellene. hogy emberhátrányban is, az külön szégyen a csapatnak, majd nézzétek meg, holnap tele lesz a sajtó azzal, hogy Mourinho elmondja, hogy az ő csapatát hátráltatták a bírók (!), és hogy még így is milyen hősiesen helyt álltak. szerintem itt nem is az volt, hogy valami iszonyat váratlant húzott José, hanem hogy mindent kivédett és felülmúlt, amit Guardiolától várhatott.
Visca el Barça!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2010.04.28. 23:50:28

Az igaz, hogy csak bunkerfocival verhető jelenleg a csapat-két meccsen mindenképp. De a bunker is csak akkor lehet eredményes, ha ilyen fásult periódusba vagyunk, mint most is. Ellenszer: Két minőségi igazolás-nem több.
Ezzel jobban variálhatóvá válna a csapat-picit több erő is maradna.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2010.04.28. 23:50:04

Nem történt tragédia, van az így. Most csalódottak vagyunk, nem lehet mindig győzni.
Azonban az nagyon bánt, hogy a srácok nem hagyták ott a bőrüket. Azt éreztem, hogy úgy állunk ehhez a meccshez, hogy volt ez a nagy kampány, mindenki mondta és mondta, ettől az Inter jól betojik, mi szerzünk egy gólt, akkor még jobban betojik, aztán meg egy gólt még szerzünk és akár parádézhatunk is.
Persze keresi az okokat az ember. Az első meccs bírói ténykedése... De igazából vagyunk olyan erős csapat, hogy még a 3-1 után is a kezünkben volt a dolog.
Ma az Inter undorító, antifocit művelt. Az eredmény viszont őket igazolja. Nem is azzal volt bajom, hanem a játékosok egyénenként mutatott antifocijával. Lucio hisztijeivel, Julio Cesar 11 perc után időt húz, a játékos, aki az elején nekicsúszott a reklámtáblának visszamászik, és akkor kezd el szimulálni, mikor a pályán van.
A bíró is gyengus volt, nem ehhez a csatához méltó, szerintem nem jól tördelte a játékot, késett egy csomót az ítélettel.

Megvertük magunkat, én úgy érzem rajtunk múlt. Mondjuk, ha valaki volt a ZP-ben meccset nézni... Hát szurkolótársak felkötni a gatyát, én szégyennek éreztem. Jó lett volna egy olyan helyre menni, ahol az emberek hangulatot tudnak teremteni. Van egy-két alap Barcás dal azt megtanulni, és nem szégyenlősködni azt énekelni. Főleg nem egy ilyen fontos meccs alatt...
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2010.04.28. 23:49:26

barcelonaforever írta:Figyu Srácok, csak antifocival és bunkerfocival lehet meglepni a Barcát és erre egyre több csapat rá is jön, akkor talán ki kéne találni vmit, h mi mit tudnánk csinálni ez ellen, nem??
Nem hiszem el ,h erre nincs semmi megoldás, mert ma gyakorlatilag alig bírtunk helyzetig eljutni...
Mindenki tudja ,h mi a baj csak senki nem tudja az ellenszert:(
Páncél ellen páncéltörő az ellenszer. Jelen esetben ez Ibra, csak alkalmazni kell. Mit értek ez alatt? Szépen ívelgetni kell rá, és a többieknek (Keita, Touré) is erőből neki menni a felállt védelemnek. Ja, és természetesen a lövések.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ziipp 2010.04.28. 23:50:30-kor.
Avatar
SINCE 1899
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.03.07. 16:46:39
Tartózkodási hely: NAGYKANIZSA

2010.04.28. 23:49:15

Toure-nak azt mondhatta Pep,hogy 35-40-ről rugdossa rá? Nem hinném...
Kép Mi a világ leghosszabb meccse?---A real-barca,mert majdnem 2-7-ig tartott:)
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2010.04.28. 23:48:59

Bocsi de kb leírná valaki mit csinált muhinnyó?
Avatar
barcelonaforever
Jugador del Barça
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2006.10.30. 19:59:59

2010.04.28. 23:46:07

zeus021 írta:
barcelonaforever írta:Figyu Srácok, csak antifocival és bunkerfocival lehet meglepni a Barcát és erre egyre több csapat rá is jön, akkor talán ki kéne találni vmit, h mi mit tudnánk csinálni ez ellen, nem??
Nem hiszem el ,h erre nincs semmi megoldás, mert ma gyakorlatilag alig bírtunk helyzetig eljutni...
Mindenki tudja ,h mi a baj csak senki nem tudja az ellenszert:(
Egyszerű az ellenszer pár darab átlövés, egy idő után kilépnek ezekre is a védők és akkor pedig meg lehet azt csinálni mint Pique góljánál, hogy mondjuk a lövőt bemutatod és közben meg bejátszod a védők mögé

Akkor hol vannak a lövések??Akkor gyakoroljuk azt ,kérem, mert amikor Xavi 16 ról szabadon lőhetne még kiteszi szélre... és egyből vissza Serginek stb..
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2010.04.28. 23:45:21

Csak két észrevétel:

1. Nem kéne felháborodni az Interen, két gólos előnnyel érkeztek, miért is akartak volna támadni!? Amit a cselszki tavaly csinált, az tényleg elég undorító volt, mert ők mindkét meccsen szinte csak a bekkelésre játszottak (a visszavágón persze a korai talált gólnak is köszönhetően), ellenben ez az inter bőven támadott az odavágón, még ha nem is olyan dominánsan, ahogy mi szoktunk.

2. Én örülök, h egyáltalán eddig eljutottunk ilyen sovány kerettel, sőt, Bojan góljával még a hátrányunkat is ledolgoztuk, -igaz, érdemtelenül- de két elődöntőben egymás után nem lehet szerencsénk.
Ne feledjük, gyakorlatilag csak a védelem (meg a kapus poszt) van rendben, és ugye a mi játékunk nem erre a csapatrészre épül. Az Ibra-Eto'o csere valamint Hleb és Guddy pótlás nélküli elküldése után egyáltalán nem gondoltam, h ilyen sokáig versenyben leszünk, sőt, egy sorozatot még mindig megnyerhetünk. Arra meg ez a keret is elég volt, h befejezze a tavalyi csapat munkáját, és hozzá tegyen még 3 kupát az előző szezon terméséhez.

Nem maradt más hátra, mint kiszurkolni a bajnoki címet. Nem lesz egyszerű, fejben nagyon elfáradt már a csapat, ráadásul a sorsolásunk is nehezebb a realénál, de bízzunk a csapatban!
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
SINCE 1899
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.03.07. 16:46:39
Tartózkodási hely: NAGYKANIZSA

2010.04.28. 23:43:51

Azért Murinnyón megint előjött a törzsgyökeres paraszt mentalitás. VALDES majdnem bebaszott neki egyet...:D
Kép Mi a világ leghosszabb meccse?---A real-barca,mert majdnem 2-7-ig tartott:)
Avatar
barcelonaforever
Jugador del Barça
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2006.10.30. 19:59:59

2010.04.28. 23:43:13

Minden edző ezt kéri a csapatától a Barca ellen,csak valahol nincsenek olyan kvalitású játékososk akik ezt meg is tudják csinálni!! Szóval azért nagyon újat nem mutatott murinnyó barátunk.
zeus021
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2008.05.26. 18:20:49

2010.04.28. 23:42:02

barcelonaforever írta:Figyu Srácok, csak antifocival és bunkerfocival lehet meglepni a Barcát és erre egyre több csapat rá is jön, akkor talán ki kéne találni vmit, h mi mit tudnánk csinálni ez ellen, nem??
Nem hiszem el ,h erre nincs semmi megoldás, mert ma gyakorlatilag alig bírtunk helyzetig eljutni...
Mindenki tudja ,h mi a baj csak senki nem tudja az ellenszert:(
Egyszerű az ellenszer pár darab átlövés, egy idő után kilépnek ezekre is a védők és akkor pedig meg lehet azt csinálni mint Pique góljánál, hogy mondjuk a lövőt bemutatod és közben meg bejátszod a védők mögé
ricsinho
Barça C
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2007.09.16. 23:14:55
Tartózkodási hely: Fotel

2010.04.28. 23:41:48

Szerintem van "ellenszer".A neve ÁTLÖVÉS...Megszoktuk hogy 16oson belül kipasszoljuk a védőket és gól...Nem nagyon szoktunk bomba gólokat rúgni (persze kivétel van)...
Kép
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2010.04.28. 23:40:59

Lósz.rt döngölt itt földbe murinnyó...nem volt rá szükség. Nézzük mit is csinált: Megszállta a térfelüket 10 rengeteget futó, fegyelmezett játékossal, kb 40 méterre szűkítette le a játékot. Ennyi. a többi meg a mi fásultságunkon múlt. Semmiféle zseniális taktika nem volt itt. Ha pörgünk, találhatott volna ki akármit.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2010.04.28. 23:39:10

Mostantól aki reagál Drogba92 és társai hsz-eire, azok is azonnal bannt kapnak! (amint lesz adminunk)
Avatar
barcelonaforever
Jugador del Barça
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2006.10.30. 19:59:59

2010.04.28. 23:39:09

Figyu Srácok, csak antifocival és bunkerfocival lehet meglepni a Barcát és erre egyre több csapat rá is jön, akkor talán ki kéne találni vmit, h mi mit tudnánk csinálni ez ellen, nem??
Nem hiszem el ,h erre nincs semmi megoldás, mert ma gyakorlatilag alig bírtunk helyzetig eljutni...
Mindenki tudja ,h mi a baj csak senki nem tudja az ellenszert:(
Válasz küldése