Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.09. 11:59:31

Barcaforever írta:
2022.10.09. 11:21:12
Most olvasom, h a Frankfurt elleni égés után, hogy ne kerüljünk mégegyszer olyan gáz szituba, Laportáék megengedtek a Boixos Nois-nak, hogy nemzetközi meccseken kijöhessenek szurkolni?

Ha a hír igaz, már ennek is örülök, nagyon vártam őket!
Ebben én túl sok logikát nem látok. Amúgyis elég magas az átlagnézőszám, nem vagyunk "rászorulva" a Boixos-ra, de pláne nemzetközi meccsen nem lenne értelme hazárdírozni. Amennyire szeretik a csapatot az UEFA-nál, szerintem az első adandó alkalommal repülni fognak a zártkapus meccsek.

Amúgy hol olvastad? Velem még nem jött ilyen szembe.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.10.09. 11:21:12

Most olvasom, h a Frankfurt elleni égés után, hogy ne kerüljünk mégegyszer olyan gáz szituba, Laportáék megengedtek a Boixos Nois-nak, hogy nemzetközi meccseken kijöhessenek szurkolni?

Ha a hír igaz, már ennek is örülök, nagyon vártam őket!
Kép
tengit
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2014.04.19. 12:34:39

2022.10.08. 11:16:42

A sorsolást, majd a ligában mutatott játékot követően magabiztos (nem lehengerlő) második helyen történő továbbjutást vártam. A Bayern elleni első félidő megcsillantotta az első hely elérésének lehetőségét is…….de akkor jött egy fontos momentum. Ahogy Makanaki írta – amivel teljesen egyetértek -: a bírózásnak semmi értelme. Való igaz, az eredmény szempontjából még annál is kevesebb, de a közérzet egy más világ. Mert mennyivel más hangvételű hozzászólások lennének ebben a topicban, ha az akkor remek játékot mutató, gólhelyzetek sorát kialakító, de azokat rendre kihagyó Barcának – amolyan görcsoldóként – megadják a kristálytiszta(!!!) büntetőt. Gyanítom, nem üres kézzel jöttünk volna haza. Az Inter ellen bűn rossz teljesítmény és egy simán elkerülhető gól után nem maradt sok esély a pontszerzésre, ám egy akadozó, nyögvenyelős, fogcsikorgató hajrával sikerült begyötörni a továbbjutás szempontjából talán legfontosabb gólt………amit teljesen érthetetlen, a szabályokkal merőben ellentétes módon visszavontak (az ide vonatkozó, ez évtől érvényes szabályt szerintem már mindenki kívülről fújja). Végső csattanóként – bár továbbra is pocsék játékkal, mégis - valahogy összehoztunk egy büntetőt, amit a lassítások alapján nem lehetett volna nem megadni, de rá kellett jönnünk, hogy mégis. Kíváncsi lennék, hány fórumozó dőlne a kardjába, mert – a fentiek alapján nem kizárt – bár igaz, hogy kilenc pontunk lenne, de ebből hármat kínvallatással felérő gyötrelemmel szereztünk. Tetszik vagy sem, a játékvezető egyes ítéletével döntő mértékben tud hatni az adott mérkőzés menetére. Gondoljunk csak bele egy közelmúlti ellenpéldába - minden ellenséges érzelem nélkül. A Realnak a PSG ellen a két meccs 180 percéből 150-ben momentuma sem volt. Ekkor jött az emlékezetes Benzema dózer Donnarumma felett, és ettől kezdve új meccs kezdődött. Nem rémlik, hogy a fehérek szurkolói kiátkozták volna csapatukat a csapnivaló játékot követő ilyetén továbbjutás miatt. Ne feledjük, a rengeteg pénz ellenére a focisták is emberből vannak, ami pont az ilyen esetek kapcsán érhető tetten. Biztosan mélyen hat rájuk, ha látják, hogy a mindenható (játékvezető) tolja őket. De nagyon nem mindegy, melyik irányba.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.08. 10:01:25

Nyilván nem ész nélkül, de ennél többet kell lőni, nem szégyen flippergólokat szerezni, az is ugyanaiinyit ér.

Ha már Messi szóba jött: nekem rohadtul az volt az érzésem, főleg a meccs vége felé, hogy a 3 évvel ezelőtti Barcát nézem, tegyük ki a jobbosra, aztán majd az ottlévő csávó megoldja. Csak most egy Dembele van ott, nem egy Messi, ez meg is látszik. De erre nem az a megoldás, hogy visszahozunk valakit, aki majd egyedül megoldja, hanem a többieknek kell többet vállalni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.10.07. 22:26:24

grgly50 írta:
2022.10.06. 22:09:50
Makanaki írta:
2022.10.06. 21:42:45



A mai Barcában nincs egy olyan játékos,
- aki egy szabadrúgásból eltalálná a kaput.
- Tértölelő átadással ziccerbe hozná csapattársát
- Na, és az ötletes játék.
De van olyan játékos, csak gyakorolni kéne a pontrugasokat, mert nekem nagyon ad hoc amit csinálunk.
Betomorulo védelem ellen cseszhetjuk a nagy kiugratasokat, maximum keresztbe tudjuk, arra meg jo Pedri, Busquets de még Pique is.
Messit adom, de kizárólag egy dolog miatt, jelenleg nincs olyan emberunk aki meg tud bontani 1-2 testcsellel, megindulassal egy ilyen védelmet, marad az atloves, amit nem vállalunk soha, vagy az ivelgetes amitől a falra tudok mászni már.
Szerintem Te sem hiszed, hogy nem gyakorolják a pontrúgásokat. Én biztos vagyok benne, de ahhoz kell egy kis tehetség is.
"Marad az átlövés" Statisztikák szerint még a több gólos győzelem esetén nagyon kevés kaput eltaláló lövésünk van. Átlövéssel próbálkozók FT, meg Dembi. A lelátóra!
Alap dolgokat már egy első csapatban tanulni - arra már nincs idő, ha nincs érzék hozzá
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.07. 14:32:38

Fernando írta:
2022.10.06. 23:10:32
grgly50 írta:
2022.10.06. 22:09:50

Nekem meg Messi.
A mai Barcában nincs egy olyan játékos,
- aki egy szabadrúgásból eltalálná a kaput.
- Tértölelő átadással ziccerbe hozná csapattársát
- Na, és az ötletes játék.
De van olyan játékos, csak gyakorolni kéne a pontrugasokat, mert nekem nagyon ad hoc amit csinálunk.
Betomorulo védelem ellen cseszhetjuk a nagy kiugratasokat, maximum keresztbe tudjuk, arra meg jo Pedri, Busquets de még Pique is.
Messit adom, de kizárólag egy dolog miatt, jelenleg nincs olyan emberunk aki meg tud bontani 1-2 testcsellel, megindulassal egy ilyen védelmet, marad az atloves, amit nem vállalunk soha, vagy az ivelgetes amitől a falra tudok mászni már.
Az átlövéssel annyi gond van, hogy lövöldözgethettünk volna, de úgy tömörült az Inter, hogy a védőkön nem jutott volna túl a labda, ha pedig nem találjuk el a kaput vagy csodával határos módon igen, de Onana véd, akkor kb. 2 perc elmegy a meccsből, plusz még vissza is kell szerezni a labdát.
De lövőhelyzetet sem könnyű találni, nem úgy megy, hogy elhatározom, hogy lövők és sikerül.

És azért ne felejtsük el, hogy így is volt egy szabályos gólunk meg egy elmaradt büntető. Szóval hiába volt szenvedés, minimum egy X benne volt a meccsben.

De a Bayern is bőven megszenvedett velük. Túl sok helyzetet nem tudtak kialakítani. Ha D'Ambrosio nem téveszti össze a saját kapuját az ellenfélével bármi történhetett volna.
Forca Barca!!!!
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1795
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.07. 07:27:48

Makanaki írta:
2022.10.06. 21:42:45
Úgy érzem a hozzászólásokból, hogy itt mindenki túlzásba vitte az elkeseredést. A bírózásnak, ha van, ha nincs értelme, de most sok múlott rajta. 1-2 vagy 2-2 lett volna a korrekt eredmény.
Így van, bírózni alapvetően tré,de itt pontosan erről van szó,hogy akár a továbbjutás kérdését is befolyásoló hibá(k)ról lehet szó.1-0 vagy 1-2,rohadtul nem ugyanaz. Na,de mindegy is, ütni kell mindenkit, aztán akkor nincs varia!
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.10.06. 23:10:32

grgly50 írta:
2022.10.06. 22:09:50
Makanaki írta:
2022.10.06. 21:42:45
Úgy érzem a hozzászólásokból, hogy itt mindenki túlzásba vitte az elkeseredést. . Nekem a legjobban Luuk de Jong hiányzott.
Nekem meg Messi.
A mai Barcában nincs egy olyan játékos,
- aki egy szabadrúgásból eltalálná a kaput.
- Tértölelő átadással ziccerbe hozná csapattársát
- Na, és az ötletes játék.
De van olyan játékos, csak gyakorolni kéne a pontrugasokat, mert nekem nagyon ad hoc amit csinálunk.
Betomorulo védelem ellen cseszhetjuk a nagy kiugratasokat, maximum keresztbe tudjuk, arra meg jo Pedri, Busquets de még Pique is.
Messit adom, de kizárólag egy dolog miatt, jelenleg nincs olyan emberunk aki meg tud bontani 1-2 testcsellel, megindulassal egy ilyen védelmet, marad az atloves, amit nem vállalunk soha, vagy az ivelgetes amitől a falra tudok mászni már.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.10.06. 22:09:50

Makanaki írta:
2022.10.06. 21:42:45
Úgy érzem a hozzászólásokból, hogy itt mindenki túlzásba vitte az elkeseredést. . Nekem a legjobban Luuk de Jong hiányzott.
Nekem meg Messi.
A mai Barcában nincs egy olyan játékos,
- aki egy szabadrúgásból eltalálná a kaput.
- Tértölelő átadással ziccerbe hozná csapattársát
- Na, és az ötletes játék.
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2022.10.06. 21:42:45

Úgy érzem a hozzászólásokból, hogy itt mindenki túlzásba vitte az elkeseredést. A bírózásnak, ha van, ha nincs értelme, de most sok múlott rajta. 1-2 vagy 2-2 lett volna a korrekt eredmény. Mondhatnánk, hogy azért adtuk a zaciba a stadion nevét is, hogy néhány jó játékost vegyünk, de szerintem több idő kell hogy összeérjen a csapat. A tavalyi csapathoz képest lényegesen jobbak vagyunk, viszont még ennél is sokkal többet várunk. Volt valami 17 idegenbeli meccses veretlenségi rekord, hosszú idő után újra a tabella élére álltunk és csodálkozunk, ha a megtépázott 11 játékosunk nem tudott betalálni az ellenfél 11 buszozó + (4-5) bíró ellen. Xavit hibásnak látom, amiért nem volt fontos része a taktikának az átlövés, de talán ő jobban ért hozzá, valahogy tehetetlennek, ötlettelennek éreztem. Talán örüljünk neki, hogy még van (min.) 3 meccs és ha minden nem is, de bármi megtörténhet. Nekem a legjobban Luuk de Jong hiányzott.
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4956
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2022.10.06. 15:13:56

s mindemellé a gyász mellé társul egy borzasztóan visszás kommunikáció, nagyon sok meghatározó embertől, ,,we are back" és társai, közben roma és liverpool után az összes médiafelületet beszántottam volna és felszórom sóval, némi képzavarral élve

lehet szidni a játékvezetést, mert totális csődtömeg, a VAR-al együtt, ugyanolyan dilettánsok ülnek a képernyő előtt, mint, amilyenek a pályán futkosnak

reménykedtem Xaviban, mert imádtam, mint játékost, de Ő is belesüllyedt ebbe a bzeráns, low budget tikitakába, ami mellett lassan nem csak az európai topfutball, hanem a spanyol liga is szépen elmegy

nulla távoli kapuralövés, nulla eredményes szögletvariáció, a kontrák totális hiányáról nem is beszélve

a cserék elbaltazását még legitimálja a tapasztalatlanság, bár azt nem fogom megérteni, hogy, amit lát x ember, hogy pl. Rafinha a rendezvényt nem tudta az oldalán, azt egy szakember miért nem vesz észre

a játékrendszer szr, akadnak jó képességű játékosaink, de nem használjuk rendesen és ragaszkodunk rég használhatatlan sémákhoz

s ami ilyenkor jönni szokott, 600 sérülés, kihullik az összes értékelhető védőnk, s maradnak ezek a liga c bohócai, amíg a támadojátékunk a 0-hoz konvergál komolyabb meccseken

se kreativitás, se sebesség, semmi

borzasztóan reménykedtem, hogy valami változni fog, de eddig ez nettó csalódás

nem érzek ebben a csapatban se továbbjutást, se bajnokságot, egyszerűen nincs meg a nyerni akarás, de ne legyen igazam

tökéletes példa a másik oldal, ahol bajnokságot meg BL-eket nyertek olyan csapattal, amit mi fénykorunkban 5-6-al szórunk, s az totálisan csak fejben dől el náluk

mindentől függetlenül sempre, de bszom mód el vagyok keseredve
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.06. 14:04:46

Szerintem sem lesz továbbjutás. Nyilván jobbak vagyunk, jobb támadókkal, szóval nem kizárt dolog, hogy megverjük őket ha jól sülnek el elöl a dolgok végre, de győzelmi kényszerben ezt kb lehetetlennek érzem, főleg úgy, hogy mindhárom védőnk kidőlt, alighanem kapunk 1 gólt legalább.
De az a baj, hogy ha győznénk is, és esetleg a Plzen meccsekkel együtt még valahogy a gólkülönbségünk is jobb lenne, akkor is baj lesz, mert ha a BM ver minket, akkor az utolsó meccsen tuti, hogy le fognak feküdni. Oké, hogy jelenleg mentálisan nullák vagyunk, de egy végső győzelem tekintetében a BM tuti, hogy szívesebben tudná az Intert a 16 között, mint a Barcát, akik vagy 5-2-re elverhették volna őket, és hatalmas potenciál van a csapatban, még ha esetleg nem is jön ki jelenleg. Tuti, hogy jobban félnének tőlünk egy egyenes kiesésben, nagyon ijesztő lehetett nekik az az előző meccs, nem is tudom, hány éve játszhattak ilyet a BL-ben, amiben legalábbis benne volt, hogy lemossák őket a pályáról, és nem rajtuk múlik a dolog. Totál kiszámíthatatlanok vagyunk, kikaphatunk bárkitől, de le is moshatunk egy nagy csapatot is a pályáról, ha Lewáék jó napot fognak ki, és mondjuk legalább két top védőnk egészséges a hármból.

Én elengedtem, innen már meglepetés lenne a továbbjutás. Stresszelni nem fogok már, annyit nem ér, azért sok örömet is fog okozni ez a csapat nekünk, inkább fókuszálok a szép játékra és megmozdulásokra ami a meccsek 80%-án megvan, még akkor is, ha EL-ezni fogunk, és akkor is, ha 2 ponttal lemaradunk a végén a Reáltól.

Amúgy lehet, hogy a csapatnak is az lenne a legjobb, ha elengednék ezt most, és tét nélküli meccseknek fognák fel örömfocival, de ezt persze mondani könnyű. Nem akarom még egyszer azt látni, ahogy bemegyünk, és az atombiztos zseni Pedritől is pattognak el a labdák az első 10 percben, annyira meg van illetődve. Szerintem két út van, vagy totál lelazulni valahogy, vagy egy Klopp féle eksztázisos állapotban bemenni, amikor az adrenalin úgy túlteng, hogy aggódni nincs is idő és energia.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2022.10.06. 13:34:03

nem lesz otthon sem győzelem. az inter nem focizni jön a camp nouba. hogy ezért mennyire érdemelnek villamosszéket egy másik kérdés, de az ő szemszögükből nézve érthető és védhető. Xavinak fel van adva a lecke, de azt látom hogy bekkelős csapat ellen nem megy 15 éve, LE ezen tudott változtatni de sem előtte sem utána nem történt érdemi előrelépés.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3271
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.10.06. 13:03:49

Ez védhetetlen teljesítmény volt, amit igazából elemezni sem lehet és teljesen felesleges is. El lehet feledtetni egy otthoni tökös 3-0 eredménnyel, majd lehet lapozni és bátran várni a Bayernt.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2022.10.06. 12:07:41

bence0330 írta:
2022.10.06. 11:42:28
...
Mosdatás, mosdatás, mosdatás, mellébeszélés és kifogások keresése. A Madrid kétszer ennyit elért, fele ilyen kerettel. A világ talán legdrágább klubja, és mint ilyen, tudjuk, hogy ott sosem volt, van, lesz nyomás, dehogy. A Realnál tudnak dolgozni, és felszívni a tüdőt. Ott nincs ilyen Piquéhez meg Albához hasonló balfszok gyülekezete, akik kitanítják a többieket. Ha egy Benzema, Vinícius és egyebek tudnak BL-t nyerni a Madridnak, akkor nekünk is legalább ugyanezt le kell hozni. De nekünk sosem megy, mi mindig elvérzünk, mindig tele a gatya, évek óta egy merő szégyen az egész. És még nem is az, hogy a négy közé nem bírunk bejutni, egy csoportkör sem sikerül már... Egy Frankfurt kip.csázott minket az Európa Ligában, hogy öröm volt nézni azt az elánt, azt a kraftot, amivel ők mentek, itt meg állt ez a sok semmirekellő, mint Bálám szamara. Nagyon nem érezném férfiként magamat, ha hétről-hétre ezt a teljesítményt raknám le, mint a Barcelona. Iszonyatosan kevés az egész, a szekunder szégyenérzetem körbepörög, amikor meglátok egy ilyet, hogy Xavi ki van akadva, hogy nem kaptunk meg egy tizenegyest, amivel X-re húztuk volna a meccset. Az volt, de tényleg ezen rugózzunk? Nagyon nagy csalódássá kezd válni ő is, de Lewandowski is egyre közelebb áll ehhez. Azért őket kettőjüket emelem ki, mert a kölyköktől és a többi gyökértől a világon semmilyen vezérszerepet nem lehet elvárni, vagy azért, mert kölykök, vagy azért mert alkalmatlanok rá.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.06. 11:42:28

Az a baj, hogy kereshetnénk még nyolcvanszor ennyit, lakhatnának a Vénuszon is napi 30 masszázzsal, akkor is ember maradna az összes, és ezt soha nem lehet félresöpörni. Ez egy meggyötört csapat, sajnos már Pedriék is, hol jobb csapatok általi földbedöngöléstől, hol saját nyomás és elvárások által, ami messze nálunk a legnagyobb szerintem az egész világon. Szerintem ha egy az egyben áthoznák a City csapatát Guardiolával, és átneveznék FC Barcelonává, és adnának nekik 1-2 hónapot "akklimatizálódni", ugyanúgy zúgnának ki egy ilyen csoportból 0 lényegi rúgottt góllal. Mint ahogy szinte bárki jött LE óta, sokkal rosszabb teljesítményt tett le az asztalra, mint az előző csapatában. Nagyobb meccseken pláne...

Ettől még persze hatalmas probléma, hogy nem jutunk tovább, csak azt mondom, hogy nem lehet azzal elintézni, hogy mennyit keresnek, mert az max idegesítő egy átlagembernek, de nem befolyásol sokmindent magában a játékosban. A Madrid is azért nyeri hülyére magát 7-8 éve, mert egész más ott a miliő, még a nyomás sem akkora, és bekerültek egy ilyyen öngerjesztő pozitív körforgásba. Velünk is megtörténhet, de rohadtul be kell verekednünk magunkat oda, nem fog magától jönni, és a halálcsoport sem segített sem magán a gyakorlati részen, se a nyomáson. Legalább nem atomégő kiesni innen, mert tavaly mindkét csapat sima továbbjutó volt mégiscsak, alighanem a legjobb olasz és a legjobb német csapat, de nekünk a probléma ugyanakkora, akkor is, ha nem annyira ciki, mint egy Benfica mögött végezni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2175
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.10.06. 11:36:48

bence0330 írta:
2022.10.06. 01:44:54
Huhh, most sajna belekötök a főoldali értékelőbe, pedig nem szoktam. Nevezetesen a Christensen-Garcia azonos pontszámba. Utóbbi mindenfelé bolyongott, Christensen meg már többedik meccsen menti meg a spanyol sejhaját, precíz, sallangmentes játékkal, aki alig volt ott, ahol kellett volna lennie, és akkorákat dolgozik és ment helyette, hogy Eric néha már-már tényleg jó védőnek tűnt, csak hát közben más végzi a dolgát, megint. 1-1 jó szerelése szerencsére neki is volt, de ha rajta múlt volna, akkor ez simán lehetett volna 3 kapott gól is. Megint. Ég és föld volt a két játékos újra, ráadásul Christensen is elég jó előrefelé, szóval ezzel sem igen tud kompenzálni. A dán a meccs legjobbja volt sajna, Garcia meg legalább most talán nem lógott ki lefelé, olyan gyenge volt mindenki. Nem tudom megítélni egy ilyen meccsen, kinek mennyit adtam volna, a dánnak 7-8 körül is akár, és akkor Garcia 5-6, de ha lejjebb is kerültek volna, akkor is nagyon minimum 2 pontos difi maradt volna nálam.

Egyébként hivatalos panaszt akartunk benyújtani a játékvezetés miatt, de úgy tűnik, el fog halni a dolog az előrelátható értelmetlensége miatt. A Seria A-ban amúgy ilyen súlyos tévedéskor formálisan bocsánatot szoktak kérni a méltánytalanságot elszenvedett csapattól, és elismerik a tévedést. Nem mintha bármit segítene, de egy fokkal jobb, mint ez a néma csend, ami itt fog következni.
Volt egy kezezése Garcianak ami, csak, azéert nem lett 11-es mert előtte 2 centis lesen volt az Interes fickó. Azon kívül amúgy nem volt vele gond. Csak lassú szegény, javulhat még a játéka, de belőle nem lesz itt sose kezdő játékos, ha mindenki egészséges. Annyira nem volt szükség védőmunkára a meccsen támadásnál ő se tudott hozzátenni.
Az osztályzatokkal egyáltalán nem értek egyet. Jó volt Fati, Dembele és Pedri a többiekhez képest, valamint még egy kis pluszt Balde is adott a csapatnak .
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2022.10.06. 11:32:25

LG írta:
2022.10.05. 20:49:57
Szóval nincs mese, ezt be kell húzni, különben világvége hangulat lesz a csapat körül, Xavi alatt is meginog majd a pad. Az új igazolások nem azért jöttek, hogy tavasszal EL-t játszanak, de a fiatal tehetségek is előbb-utóbb el fognak gondolkozni, ha olyan csapat akarja őket, akikkel reális esélyük lehet BL-t nyerni.

Xaviban épülő Barcájában sokan komoly lehetőségeket látnak, de egy újabb BL-zakó ezt tönkreteheti.
Csupán annyit szólnék hozzá, hogy amellett, hogy az edzőnek valóban döntő része van a dolognak, ha játékosként nem rúgod be a gólt, még ne neked álljon feljebb. A Bayern elleni meccs minden mozzanatában egy idegesítő valami volt, annyi hülye hibával, amiket el lehetett volna kerülni... Az Inter elleni meccset nem láttam, szerencsére, de hogy ennek az Internek egy darab gólt nem bírnak rúgni... Rögtön a Trainspotting jut eszembe, Renton ecsetlésével, hogy "a csapat, amelyik nem képes nyerni". Országot-világot hülyére kellene erőszakolnunk ezzel a kerettel, és erre összesen fel tudtunk a BL-ben mutatni valami használhatót egy Plzen ellen. Gratulálok mindenkinek, sok sikert a Real ellen is.

Mindent, amit ide leírtál, az egy nagy csapat szr munkaerőt jelent, akik még rinyálnak is mellé, hogy szrban vannak, mert amit csinálnak, az egyenlő a szrral, és azért is távoznának majd, mert szr teljesítményt nyújtottak. Rajtuk megy el az egész, és még mi kérjünk bocsánatot? Hát a kedves krva anyjukat, hogy miközben fél Európa döglődik, ötcsillagos hotelekben laknak, minden nap masszázs és a legjobb körülmények, nem bírnak ennyit teljesíteni, kollektíve szinten, hogy lőjenek két szros gólt. :) MU 2.0. A modern futball a világ egyik legtúlértékeltebb mocska, jó alaposan nézzen mindenki magába az FC Barcelona keretében.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.10.06. 11:24:04

Olvastam valami elemzést, hogy nem jött kijjebb az Inter semmilyen módon. Én ilyenkor idegenben azt csinálnám, hogy akkor bszák meg, passzolgatunk hátul és lesz egy fos meccs a közönségüknek. Erre vagyunk képtelenek kb. 30 éve .
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.10.06. 09:06:51

Idegenben számomra nem annyira értelmezhető ez a "benyomjuk a másik felet a kapu elé" taktika, mikor így (1) nincs helyünk a játékunkat játszani, vonalak közé bemozogni (2) nem mi vagyunk győzelmi eredménykényszerben

Félóra ilyesfajta próbálkozást követően (ha addig nem sikerült gólt rúgnunk) sztem hátrébb kellett volna járatni a labdát, hagyni egy kicsit kijönni az Intert - lett volna helyük a támadóinknak...

Értem, hogy Barca DNS, de ez talán nem lett volna akkora "visszalépés".
Ha meg végigmegy a játék úgy, hogy a felezővonalnál passzolgatunk, lett volna egy nyugodt döntetlenünk - de ezt az Inter szurkolók nem hagyták volna két félidőn keresztül...
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2022.10.06. 06:18:31

vidra írta:
2022.10.06. 05:21:44
Kis területen amúgy nem Torres és Depay jó? Miért nem játszottak?
Szerintem ez max ilyen urban legend lehet, hogy jok kis teruleten, a kezdo tamadoknal biztos nem jobbak. Torrest lehetett volna hozni, en be is raktam volna a vegen, ha valamiben jobb az atlagnal, akkor az a kapu elotti kipattanok stb. levadaszasa. Depay serult, keretbe se volt.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.10.06. 05:21:44

Gyengécske még ez a Barca. Lehet később jobb lesz. Az a baj, hogy Lewa az egyetlen karakterünk, Pedri pedig még csak kezd az lenni. A többiek tehetségesek, vagy általában hozzák, amit kell, de fejben gyengék. Xavi pedig még messze van a top edzőktől, akik kritikus pillanatokban is látják, mit kell tenni. Ugyanígy a csapat pedig nagyon messze van (legalábbis BL szinten) egy Real Madrid-tól, amiben a kulcs játékosok edzői visítozás nélkül is látják, merre kell változtatni, hogy megfordítsanak egy full bukónak kinéző meccset.

Ezen kívül szöglet, szabad rúgás, korai kereszt labdák: nagyon gyenge.
Kis területen amúgy nem Torres és Depay jó? Miért nem játszottak?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.06. 01:44:54

Huhh, most sajna belekötök a főoldali értékelőbe, pedig nem szoktam. Nevezetesen a Christensen-Garcia azonos pontszámba. Utóbbi mindenfelé bolyongott, Christensen meg már többedik meccsen menti meg a spanyol sejhaját, precíz, sallangmentes játékkal, aki alig volt ott, ahol kellett volna lennie, és akkorákat dolgozik és ment helyette, hogy Eric néha már-már tényleg jó védőnek tűnt, csak hát közben más végzi a dolgát, megint. 1-1 jó szerelése szerencsére neki is volt, de ha rajta múlt volna, akkor ez simán lehetett volna 3 kapott gól is. Megint. Ég és föld volt a két játékos újra, ráadásul Christensen is elég jó előrefelé, szóval ezzel sem igen tud kompenzálni. A dán a meccs legjobbja volt sajna, Garcia meg legalább most talán nem lógott ki lefelé, olyan gyenge volt mindenki. Nem tudom megítélni egy ilyen meccsen, kinek mennyit adtam volna, a dánnak 7-8 körül is akár, és akkor Garcia 5-6, de ha lejjebb is kerültek volna, akkor is nagyon minimum 2 pontos difi maradt volna nálam.

Egyébként hivatalos panaszt akartunk benyújtani a játékvezetés miatt, de úgy tűnik, el fog halni a dolog az előrelátható értelmetlensége miatt. A Seria A-ban amúgy ilyen súlyos tévedéskor formálisan bocsánatot szoktak kérni a méltánytalanságot elszenvedett csapattól, és elismerik a tévedést. Nem mintha bármit segítene, de egy fokkal jobb, mint ez a néma csend, ami itt fog következni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.10.05. 21:01:00

Le lehet hurrogni, de én még mindíg nem tudom elengedni a Messi korszakot. Mióta ő nincs, nincs egy ember, aki húsz méterről eltalálná a kaput.
Szabadrúgás? A La Ligában szinte minden csapatban van egy olyan , aki veszélyes szabadrúgásokat lő. Nálunk vagy a sorfalba, vagy a lelátóra.
A beadások a szélről ad hoc alapon megy rendszeresen. Néha talál saját játékost is.
Na, és a szögletek. tizessével rúghatjuk a kornelt, semmi veszélyt nem jelent.
Ezen dolgokért sem tudom felejteni Messit
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.10.05. 20:49:57

Messa írta:
2022.10.05. 13:41:34
Andris írta:
2022.10.05. 12:39:14
Ha meg nem, nekem teljesen megfelel majd az EL, szerintem objektív sportszakmai szempontok alapján az a legjobb terep nekünk idén.
Azért azt te sem gondolhatod komolyan, hogy a nyári erősítések után ennek a csapatnak az EL-t kell megcéloznia, mert az a legjobb terep. Melyek azok az objektív sportszakmai szempontok, amik alapján nekünk az EL a legjobb terep?
Mind morálisan, mind anyagilag, mind jövőbeli versenyképesség szempontjából óriási csőd lesz ha kiesünk az EL-be. Arról nem is beszélve, hogy az isten tudja hányadik idényben fog ismét rajtunk röhögni a fél világ. Xavi is és a játékosaink is nevetség tárgya lesznek. Laporta papa is elmondta, hogy egyértelműen a BL-ben kell vitézkedni, már csak a bevételek miatt is.

Nyilván azt én sem gondolom hogy esélyesek lennénk a végső győzelemre, de azt gondolom hogy ennek a csapatnak azért egy negyeddöntőig minimum illene elmenni.
Egyetértek. Ha jó az EL, akkor teljesen feleslegesek voltak a nyári erősítések, akik miatt igen komoly áldozatot kellett hozni. Elég nehéz a csoportunk, de ez az Inter jelenleg 9. a nem túl acélos olasz bajnokságban. Azért a 2. hely igenis kötelező lenne. 1 meccset buktunk ellenünk, otthon kötelező a győzelem (lehetőleg több góllal). Ha két meccsen nem tudjuk megverni őket, és kiesünk, az az én szememben nagyobb szégyen lenne a tavalyi kizúgásnál is, hiszen azt egy jóval gyengébb csapat szenvedte el.

Szóval nincs mese, ezt be kell húzni, különben világvége hangulat lesz a csapat körül, Xavi alatt is meginog majd a pad. Az új igazolások nem azért jöttek, hogy tavasszal EL-t játszanak, de a fiatal tehetségek is előbb-utóbb el fognak gondolkozni, ha olyan csapat akarja őket, akikkel reális esélyük lehet BL-t nyerni.

Xaviban épülő Barcájában sokan komoly lehetőségeket látnak, de egy újabb BL-zakó ezt tönkreteheti.
Válasz küldése