Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.10.04. 23:37:48

Két meccsen két meg nem adott tizi. Összeesküvés elmélet ON: Nem lehet hogy az UEFA a superliga miatt rendre int minket ezzel? Elvileg a bírói szövetség független, de tudjuk hogy ilyen hogy független az nincs. Összeesküvés elmélet OFF :)

Bár 30 szögletből nem tudunk értelmesen veszélyesnek lenni és az ellenfél 1 támadásból gólt rúg azt nem tudjuk az UEFA-ra fogni :D
Csak is Puyol
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2022.10.04. 23:33:21

sajnos gyenge a produkció, de nekem a hétvége sem tetszett már, Európában még a kanyarban sem vagyunk

de azért ez egy xes meccs volt, csak ugye a játékvezetők ismét totál vakon voltak

visz az ideg, mert ezt az intert semmiben sem éreztem kiemelkedőnek

két komolyabb meccs, két zacskó, 0 rúgott gól

ezen azért érdemes elgondolkodni
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2022.10.04. 23:26:01

200 perc 0 rúgott 3 kapott gól …
Ma a szinten harmat gyenge ATM el egyutt szépen leegtunk, pontosabban a helyünkre kerültünk a Plzen es az Inter köze az EL helyre !
——
Gavitol ez borzasztó kevés labdával egy ilyen kulcspozícióban …( Bernando Silvara sokkal nagyobb szükségünk lett volna )
Busquets 34 éves
Pedrinek igy egyedul kell mindent csinálnia elol is hátul is …. Igy is csoda amit jatszik!
-
Xavi:
Nincs kifogás , a támadó játékban semmi kombinát ív összhang nincs az aktuális 3 as es a többiek kozott ! ( egyéni ad hoc megoldások )
Egy db kényszeritit nem láttam
Nincs távoli lövés
20 szoglettel sem tudunk mit kezdeni
Nincs egy értelmes centerezes
..
egy ilyen csapat ellen baszki záporoznia kell a lövéseknek a beadasoknak ..de nem 10 percenként ! Ugy is bele hibáznak
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2022.10.04. 23:25:54

Innen még tovább lehet menni, de nagyon nagy csalódás ez. Ez egy rossz formában lévő olasz felsőházi csapat jelenleg. Amit tudnak, azt ők 100%ig hozták. Mi viszont nagyon gyengén játszottunk, rengeteg gyenge teljesítménnyel. A támadó hármasnak összesen nem volt 5 jó megoldása, Dembelé borzasztóan sok hibával játszott, a középpályánk pedig egyáltalán nem funkcionált jól, Gavival ma emberhátrányban voltunk, már ami a támadásépítést illeti. Láthatatlan és megjátszhatatlan volt végig.
És esküszöm nem vagyok rászállva, de ennyire haszontalan játékost mint Roberto, ritkán lát az ember ezen a szinten. 98 percig csinálta az "úgy csinálok mintha megindulnék, és odapasszolom a legközelebb állónak" játékot, támadásban a világon semmit nem segített Dembelének. Semmi kockázat, lényeg hogy ne ő rontsa el. Az első beadására a 93.percben emlékszem.

Úgy tűnik a BL egyelőre nem a mi terepünk, ide sokkal több tökösség és önbizalom kell. Meg talán némi fizikalitás, főleg a középpályára. Érdekes módon ahogy Kessié beállt, rögtön nyílt egy kis terület, mert a fizikai ereje miatt képes volt párharcot nyerni a védője ellen. Egy ilyen meccsen ez aranyat érhetett volna. Sajnos nagyon kevés ilyen játékosunk van. Az Inter simán megette a gyerektestűinket középen.

Jövő héten 2 góllal nyerni kell, és valószínű itthon kelleni fog még a Bayern ellen is az X, mert az Inter az utolsó körben a németek számára full tét nélküli meccset fog játszani velük.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
éS
Barça B
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:31:54
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.04. 23:24:45

Nyiri81 írta:
2022.10.04. 23:14:58
Bob_Marley írta:
2022.10.04. 23:09:00
Letargiaba kar esni, vezetjük a bajnokságot az totál elsődleges,itt pedig ilyebekbol lehet hosszútávon tanulni és még nincs is vége.
Hetedik!!! éve ezt hallgatom minden ilyen meccs után. Rohadt unalmas már. Legalábbis én már nagyon unom.
Semmilyen szinten nem voltunk veszélyesek a kapura. Beadjuk a semmire és a 11 védő kifejeli, kirúgja. Kb. ennyi. Lewy szétoszt kiscsapatokat itt meg mint ha pályán se lett volna. De vezetjük a bajnokságot. De jó.
Xavi beküldte az egy szem Lewát az interes darálóba, nagyon meglepő, hogy nem tudott érvényesülni.. Az impotens támadójátékot félretéve azért jegyezzük meg, hogy itt ma keményen meglettünk veretve.. A bayern után ma sem kaptuk meg egy egyértelmű 11-est, calhanoglu elmaradt pirosa stb..
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.04. 23:18:53

Orbitális csalás, és egy egészen gusztustalan ellenfél. Jövő héten szanaszét kell szedni ezeket hazai pályán. Amit az olaszok bemutattak, az hányinger. Amit a bíró, azért pedig eltiltás jár.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.04. 23:17:32

Hiába vagyunk top4 klub talán már kb mindenki szerint, az egyenes kieséses téma egész más. Reménykedtem, hogy Xavi a fejekben is csodát tesz, nem csak fizikálisan és játékban, de ehhez idő kell. Ha kiesnénk, én az EL-t is kb elengedném, egyszerűen nem vagyunk még arra alkalmasak, hogy bármilyen jobbacska csapatot megverjünk egy 1 vagy 2 meccses párharcot, mindenkinek földbegyökerezik a lába. Kapunk egy Salzburgot, vagy ilyesmit, és nem számít, hogy egy bajnoki rendszerben 10-ből 9-szer vernénk meg őket 30-6-os gólkülönbséggel, a lényegesen ki fogunk kapni.

Xavi így is csodatévő, de ebben nem tudta megugrani a lécet. Nem is csoda, amekkora K.O-kat kaptunk az évek alatt, és hát Xavinak is tojáshéj van még a hátsó fertályán edzőként. A két szélső ilyen felállása csere nélkül persze nyilvánvalónak tűnő edzői hiba. Persze bármi lehet, hozhatunk még 4 pontot a két nagy meccsen otthon, de valahogy kétlem, egyszerűen megmoccanni alig merünk ezeken a nagy meccseken.

Első körben sok év után nyerjük meg a bajnokságot, mert tényleg nagyon jók vagyunk, és sok meccsen az kijöhet, ráadásul csak egy csapattal versenyzünk.

Azért persze azt se felejtsük el, hogy két 100%-os tizit vettek el tőlünk két nagy meccsen. Manapság ilyen már elképesztően ritkán történik meg.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2022.10.04. 23:19:03-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.04. 23:16:09

Na hát ezt nem volt jó nézni.
1. az indokolatlan nyivákolásért és hisztikért most előre elküldök minden fórumozó kollégát a fenébe, ahogy szoktam, és akkor ez le is van tudva, nyilván tudja mindenki előre meg utólag is, hogy róla van szó.
2. nyilvánvalóan jobbak vagyunk még a legjobb védőink és formánk nélkül is, mint az Inter, nem is vállalták fel a leghalványabb utánzatát se bármiféle nyíltsisakos küzdelemnek.. tudatosan, elsőtől az utolsó percig beálltak 11 emberrel védekezni. Az ilyet sokszor, NAGYON SOKSZOR nem tudtuk feltörni a Pep féle aranycsapattal se, ezt csak emlékeztetőül írom, nem akarom összehasonlítani a két csapatot.
3. Szerintem alapvetően a csatársorunkon ment el a meccs, bár senki se játszott igazán jól, talán Christensent, Pedrit és Busit leszámítva. Lewa mintha még FT-nél is jobban leblokkolna a BL meccseken, amikor észre lehetett venni a pályán, akkor is dadogott csak nála a labda. Dembelé képtelen egy jó döntést hozni a cselek végén, bár egy jó beadása és abból a majdnemgólunk csak meglett. Raphi túloldalon nagyanyámnál is kevésbé használható, de leírtam hétvégén is: szerintem meccsről meccsre gyengébb, és félek, hogy az igazolásakor megfogalmazott félelmeim igazolódnak. Súlytalan labdazsonglőr, mint 10ből 9 brazil, és nem véletlen maradt a Leedsben 26 éves koráig. Ne legyen igazam, most is leírom, de errefelé haladunk.
4. Xavi is hibázott szvsz, pedig szerintem nem sok ilyen történt idáig. Raphi a baloson, ennyire hosszú ideig fixen, ilyet még nem is láttunk, de amikor ott volt néha, akkor is látszott, hogy mennyire egyoldalas, mennyire képtelen megoldani a megszokotthoz képest más feladatot. Szerintem ez egy edzői hiba volt, ahogy a cserék késlekedése is szerintem, persze azt nem mondanám, hogy ezeken ment el a meccs.
5. Most nincs más, mint otthon nyerni jövőhéten. Ha meg nem, jön az EL, szerintem amúgy is az a szintünk, az is lenne a természetes egy újáépülő csapatnak, szinte kizárólag veteránokkal és tinikkel a soraiban, zöldfülő (akármennyire is tehetséges) edzővel. Szerintem nincs katasztrófa, de ezt már Augusztusban is leírtam.
6. A VAR tök jól ment ma, egészen az utolsóig. Egyszerűen nem értem. Nemtom hogy van a szabály, de számomra egy hangyányi kétség sincs tíz lassítás után, hogy a két kezezés teljesen azonos értékű, mértékű.
Erről ennyit, nagyon pipa voltam a meccs közben, de már most lenyugodtam.
Némi pozitívum:
Piqué is jól szállt be, szvsz Kessié is (bár csak nagyon a végére, és frissen, szabad pozícióba), és külön kiemelném hogy Eric Garcia több nagyot is mentett, és nagyon jó meccset hozott le.
Ahogy Balde is jól szállt be, ez csak most jut eszembe: Alonso látványosan nem jó az ellenfél térfelén, sokkal hamarabb kellett volna Baldéra váltani, miután látszott hogy nem fognak kijönni csak ha nagyon muszáj.

Nagyjából ennyi, ne nyavajogjatok, nincs semmi gond, akkor se ha rossz meccs volt. Egész másként fest a csapat, mint tavaly, meg előtte, még szenvedés és rossz forma közepedte is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.10.04. 23:14:58

Bob_Marley írta:
2022.10.04. 23:09:00
Letargiaba kar esni, vezetjük a bajnokságot az totál elsődleges,itt pedig ilyebekbol lehet hosszútávon tanulni és még nincs is vége.
Hetedik!!! éve ezt hallgatom minden ilyen meccs után. Rohadt unalmas már. Legalábbis én már nagyon unom.
Semmilyen szinten nem voltunk veszélyesek a kapura. Beadjuk a semmire és a 11 védő kifejeli, kirúgja. Kb. ennyi. Lewy szétoszt kiscsapatokat itt meg mint ha pályán se lett volna. De vezetjük a bajnokságot. De jó.
Csak is Puyol
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2022.10.04. 23:14:08

Dumphries ha nem fér be, jöhetne amúgy. Durván takarított mikor beállt.
Kép
Kép
Kép
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2022.10.04. 23:12:04

Sajnos Xavi nem tud mit csinálni, ha Dembelé minden beadása elakad az előtte álló védőben, Raphina meg mégannyira impotens volt. Lewán meg folyamatosan hárman voltak.
Az olaszok meg ehhez értenek, hogy bekkeljenek.
Azért a bíró is belenyúlt szépen a meccsbe, hogy hogy nem látták azt kezezésnek, mikor leütötte Fati fejéről a labdát?!?!? Meg az a nyújtott lábas talpalás méterekről, az is megért volna simán egy pirosat. LEgalábbis jobb helyeken.
Nem tudom mit lehetett volna csinálni. Talán azt, hogy akkor Raphinha menjen be középre, Lewa meg várja lövőn a labdát?
Ahogy elnéztem az volt a terv, hogy majd ívelgetik Lewa fejére a labdát. Hát ez nem jött össze, lévén egy beadás sem jutott be.
Csak azt nem értem, hogy miért nem próbált meg senki távolról lőni? A második féidőre már tényleg elfáradtak az olaszok. Érdemes lenne megnézni a Bayern hogy verte meg őket, és azt kielemezni jövő hétre szerintem. Mert így nagyon égő lesz.
Ráadásul az is emgnehezíti a helyzetünket, hogy az egész értelemes hátvédjeink lehaltak. Milyen jó lett volna elől most egy Araujo, Lewa mellett fejelni.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.10.04. 23:10:39

Ezért nem nézek olasz focit. Förtelem.
Csak is Puyol
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2022.10.04. 23:09:00

Első félidőben indiszponaltak voltunk, másodikban nagyon nyomtunk. Sajnálatos nem pattant be. Veszve nincs semmi,azt kaptam amit vártam. Masszív Inter, kapkodás tőlünk és pontatlanság. De tartom 7-8-9 ponttal innen tovább lehet jutni. Lesz visszavágó,egymás elleni, gólkülönbség is számíthat a végén.
Letargiaba kar esni, vezetjük a bajnokságot az totál elsődleges,itt pedig ilyebekbol lehet hosszútávon tanulni és még nincs is vége.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.04. 23:07:20

1 hónapig tartott a nagy bl menetelesunk :lol: ugy latszik a fradi meg trabzonspor a mi szintunk.

Xavit ugy rugnam ki ezzel a semmi nulla jatekkkal h a lába nem erne a foldet.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
szekelygyula
Jugador del Barça
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2012.10.05. 14:38:06

2022.10.04. 23:04:05

Egy újabb nyilvánvalóan elcsalt mérkőzést láthattunk.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.04. 21:38:40

Na most en leirtam a meccs elott a ide BL topikba, hogy mi a kulcs szerintem, a tamado harmas teljesitmenye. Ehhez kepest Lewanal fel oraja csak dadog a labda, Dembele hiaba ugyes es veszelyes ha annyi agya mint egy lepkenek, Raphi meg Kritikan aluli, FT legrosszabb teljesitmenyeit is melyen alulmulja.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2022.10.04. 20:59:52

Na, ma este nem lesz araúzsózás
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.04. 20:05:20

Jaja, Lewy hozza a formáját, Raphinha hozza a 10-es játékát, mentse át a zöld-kék vagy tavalyi formáját góllövésben is, Dembélé meg legyen kés a vajban, és akkor nem lesz baj. Szerintem is ez a legerősebb csapat, max EG helyett lehetne Piquén vitázni, de az már szőrszálhasogatás lenne. Ebben a vélhetően félig 3 védős rendszerben meg Alonso alighanem tényleg jobb, mint a Alba és Baldé.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.04. 19:59:24

Ez a legjobb kezdő valszeg, amit erre a meccsre most ki tudunk allitani. En is ezt hoztam volna.
Sajnos ez a vedelem most elegge fel van forgatva, a tamado harmadnak nagyot kell alakitani.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.04. 19:47:33

TS - SR, Christensen, EG, Alonso - Busi, Pedri, Gavi - Dembele, Lewy, Raphinha

Kb. erre lehetett számítani.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.04. 15:16:49

Az a zseniális az olasz csapatokban, hogy országos kettes meccset is képesek behúzni,ez most még nem az a kategória. Az előjelek alapján, a sérülések ellenére is, a Barca tűnik esélyesnek, de ott az olasz faktor. Nem várok sem szép meccset, sem sok helyzetet, vékony győzelemnek is örülnék, de szerintem x lesz.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.04. 13:32:11

Már milliószor játszottunk Xavi alatt ilyen kvázi 3-4-3-at, és vertük ripityára vele a két madridi nagycsapatot pl. Meg igazából akárhányszor károgtunk meccsek előtt, Xavi végül idén tán mindig a leehtőségek adta leglogikusabb formációt rakta fel, és az összes meccs előtti aggodalmunk semmissé lett.

Abban meg pláne biztos vagyok, hogy a győzelem nem ezen fog múlni... inkább azon, elpuskázunk-e megint 5 ziccert, és lövünk 2-3-as xG-re 4 helyett 0 gólt, vagy nem. Ha Lewa megtalálja a nagymeccses góllövőcipőjét, Raphinha/Fati/Dembélé meg úgy általában megtalálják, pluszban Pedrivel, akkor nem lesz nagy gond. Ha nem, akkor baj lehet.

De hát a BL ilyen, 1-2 meccsen kell tudni bizonyítani, ami fejben nagyon-nagyon nehéz, és nekünk jelenleg toronymagasan a legnagyobb, sőt, az egyetlen igazán komoly problémánk a mentális állapotunk, amit tényleg nem lehet edzéssel rendbe szedni, ahhoz építkezni kell, és önbizalmat szerezni.

Más: Dumfries-t miért rakják az olasz lapok a padra? Van valami baja? Tőle félnék kb a legjobban, no nem mintha a prognosztizált két szélső gyenge volna, de azért az a srác tud ijesztő dolgokat mutatni, ráadásul amúgy is eddig kb minden meccsén kezdő volt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.10.04. 12:33:55

visca el barca írta:
2022.10.04. 12:01:57
Minden spanyol portal 343as felallast vizional. Nem a szezon egyik legfontosabb meccsen kellene ezzel bohockodni...
SR-t írják jobboldalra a kp-n, szóval tökmindegy, nem számít, h így rajzolták fel
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.04. 12:01:57

Minden spanyol portal 343as felallast vizional. Nem a szezon egyik legfontosabb meccsen kellene ezzel bohockodni...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.04. 10:10:14

Kovbal88 írta:
2022.10.04. 09:40:48
Már most reggel meccshangulatom van, mi lesz itt még estére. Csak kikapni nem szabad, minden más eredmény, már nekünk jó. Ha meg sikerülne nyerni, azért Lewaban ott van a gól, akkor már csak egyetlen egy lépés a továbbjutás. Egy Bayern elleni első félidős játékkal nem lesz itt probléma
Nekik viszont annyiból előnyük van, hogy az utolsó körben a bajoroknak már nem valószínű, hogy akkora tétje lesz a meccsüknek, lehet, hogy komolyan rotálnak vagy egyszerűen nem veszik "vérre" a meccset, akkor pedig akár el is kaphatják őket az olaszok. Ha ez megtörténik, akkor már nem azzal kell számolgatni, hogy jó-e az X az Interrel vagy sem.
Meg kell verni őket, nem lehet más a cél.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése