Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.09.14. 12:50:26

Nyiri81 írta:
2022.09.14. 12:20:47
Nagyon elegem van már a magyarázkodásból
ne legyél már ilyen negatív! XG-ben tegnap vertük a bayernt! Jó az út! :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.09.14. 12:20:47

Én nem láttam a meccset mert nem értem rá. Ma második félidőnél pont a Stega lepkéjénél kapcsoltam be. Na akkor kis is kapcsoltam. Megnéztem az összefoglalót. Nagyon felhúztam magam rajta. Megérdemeltük teljesen ezt a meccset. Az aki nem tud ennyi helyzetből gólt lőni az kapjon is ki. Az hogy a Stega lepkéje után meg mindenki betojt az meg nevetséges. Ilyen szinten ez nem megengedhető. Nagyon elegem van már a magyarázkodásból. Évek óta ezt hallgatjuk. Igen most jó irányba tartunk de a tegnapi meccs képe alapján simán kiver minket bárki akitől egy picit megijed a csapat.
Csak is Puyol
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2022.09.14. 12:13:55

Sajnos tegnap mi voltunk a buta "kis csapat" , aki mindent is kihagy. Hányszor fordult elő velünk az utóbbi években , hogy az ellenfél mindent kihagyott , mi meg találtunk 2 gólt. Hány El Classico-t nyertünk úgy , ahogy a Bayern tegnap ?
Nem aggódom, mert bőven nyerhető meccs volt. Viszont mérges vagyok ,mert nem nyertük meg. Természetesen előzetesen senki nem várta azt, így én sem. De a játék képe alapján ha 2-3 , 2-4 a vége, akkor se mondhatták volna a bajorok, hogy nem fair eredmény született. Sajnos nem jött össze a dolog. Lehet menni az Inter ellen és ha ilyen lesz a játék , akkor benne van az első hely is, mert otthon ezek után illik nyerni a Bayern ellen is .
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.09.14. 11:48:33

Jelenleg három csapat van a világon (PSG, Bayern és a City) akik a többiek előtt járnak. Közülük az egyikkel idegenben sikerült felvenni a versenyt. Teljesen más volt ez mint a tavalyi meccsek, ahol simán vertek. Tegnap végre ellenfelek voltunk. Nem hiszem, hogy Koeman ezt meg tudta volna csinálni.

Na de picit a játékosokról. Dembelé megtartására nagyon nagy szükség volt, Ő és Lewy tud elől veszélyt teremteni. A többiek a másik négy játékos sajnos nagyon gyenge és akár kettőt el is lehetne adni (Fati, Depay, Torres, Raphinha) közül. Ansu Fati, árnyéka korábbi önmagának, nálam sajnos ő a leggyengébb, pedig láttam már tőle is jó meccseket még tavaly év végén is mikor visszatért.
Bal oldalt támadásban semmi veszélyt nem tudunk teremteni. Igaz a Bayern volt az ellenfél.
Középpályán Gavi hatalmasat melózik, nagyon nagyot játszik idén
Kessié is egész ügyesen focizna, ha tudnánk mi a posztja.
A védelem nagyon rendben volt tegnap. Ott nagyon megvagyunk.
Szerintem a tegnapi játékkal az Inter ellen nem lesz itt gond. De messze vagyunk még a Bl trófeától.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.09.14. 10:43:52

Szerintem azt a legtöbben látják, hogy mentálisan még rengeteget kell fejlődnie a csapatnak ilyen szinten, de ettől még ez nem azt jelenti, hogy minden más fejlődést elvitatunk, bohócok vagyunk, beáraztak minket és sz*r az egész csapat.

Igen, a Bayern jóval előttünk jár csapatépítésben és profi mentalitásban egyaránt, ezt tudtuk is. Éppen ezért megsüvegelendő, hogy tisztességesen felvettük velük a versenyt, sőt az első félidő bőven a miénk volt.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2022.09.14. 10:36:41

visca el barca-nak több szempontból igaza van.

Egyrészt, a győzni tudás nagyon is része egy bajnok csapat DNS-ének. Én többet nézek kosárlabdát, mint labdarúgást, bizony ott is vannak remek csapatok, amelyek sosem tudnak a legmagasabb szintekre felnőni, mert nem tudnak lezárni meccseket, a végjátékokat rendre nem bírják idegekkel stb. A győztes mentalitás része egy igazi bajnok csapatnak. Ez nem egy lózung, egy csapatnak mentálisan is a topon kell lennie.

A másik, hogy kihagytuk a helyzeteket... Mert a Bayern nem? Ők arról beszélnek most, hogy ennyi labdát emberemlékezet óta nem adtak el, és ha kicsit pontosabban és összeszedettebben játszanak, ez ugyanúgy 3-0, mint tavaly. Erre persze nincs bizonyítékuk, de elméletileg közelebb van ez az igazsághoz, mint az, hogy csak be kell lőnünk a helyzeteket. Igen, lőhettünk volna 1-2 gólt. Ahogy még a Bayern is pluszban. A látottakat kell értékelni, nem feltételezéseket.

Gaviban én nem látok semmi olyasmit, amit egyesek, ezt már kifejtettem, nem ismétlem magam. Kessié nem egy labdazsonglőr, de neki több játékpercet adnék ilyen meccseken, hogy ne morzsolódjunk le ilyen csúnyán, ha szemben jön a gyorsvonat. Amíg ilyen gólokat kapunk a nagy meccseken, addig hiába találjuk meg a góllövő cipőnket, mindig megnehezítjük a saját helyzetünket.

Annak mindenképpen örülök, hogy a bohócvédelemtől megszabadultunk, és teljes sorcserét hajtott végre a klub. Remélem, nem játszunk majd Lenglet mindenkori csapata ellen, azt az embert egyszerűen nem akarom többet meglátni. Ezen a téren lényegesen javultunk. Hogy egy jó támadó csapatnak is mennyire fontos a betonvédelem, jól mutatja, mekkora tapsot kapott Hernandez, amikor megállította Lewandowskit, és szerelte is. Egy jó védelem nélkül semmi nincs. Ha a támadóknak nem megy, még mindig jó lehet a csapat egy döntetlenre. De ha a védelem off, akkor jön a 3, a 4, a 8 kapott gól... Ez az alapja mindennek, egy rendes védelem, és ebben azért jócskán sikerült előrelépni. Alonso tegnap gyenge volt, de nem írom le egy meccs miatt. Mezőnyben pedig a meccs nagy részében minimum egyenrangú ellenfelek voltunk. De visca el barcának igaza van abban, hogy a vereség az vereség, és ez a csapat többet tud annál, minthogy annak örvendezzük, hogy most nem lettünk szénné alázva. Ennél ez a csapat azért erősebb, minthogy ez legyen a mérce.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.09.14. 10:11:39

Varatrix írta:
2022.09.14. 09:33:50
visca el barca írta:
2022.09.14. 09:23:47
Győzni kellene megtanulni mint a real, nem szépen játszani, meg XG statisztikákat felmutatni :D
Szerintem a szép játékból és a jó xg-ből következhet győzelem, fordítva, hogy képzeljük el? Hogy tanulsz meg győzni? Mit kell gyakorolni edzésen, ha nem a szép játékot és a helyzetkihasználást? Ezekszerint ezek nem feltétlei, nincsenek ok-okozati összefügésben....

Tudsz segíteni, mert nem értem?
persze, szívesen segítek.

ezért írtam a realt példának, sokszor csapnivaló játékkal is nyernek. sőt, mindig. itt nem arról van szó, h játsszunk csúnyán, hanem arról, hogy ha nem megy, vhogy akkor is be kell húzni a meccset. olyat nem lehet csinálni, hogy van 15 kapura lövésünk és abból nincs gól, az luxus. ez nem edzésen való gyakorlás kérdése, hanem pszichológia, mentalitás. a real, ha tegnap játszik a bayernnel, a 2 bekapott gólra lőtt volna hármat a hosszabbításban, mi meg csak pislogtunk jobbra balra, mit tettük az az elmúlt nem tudom, 5 évben.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.09.14. 10:08:34

messideco írta:
2022.09.14. 09:32:49
Kimmich mekkora játékos, te jó ég. Tegnap gyakorlatilag csak őt figyeltem, több poszton is bevethető, mindenütt klasszis szintet hoz. Nagy kincs a Bayern számára.
Ő egészen elképesztő, kb mindent tud, amit egy modern kp-nak tudnia kell.
Bármikor elnézegettem volna nálunk is, fizikailag is toppon van.
De Davies is bitang egy játékos, meg úgy az egész Bayern rendben van fizikailag.
Ebben szerintem bőven alulmaradtunk, Araujo és Koundé az akik felvették ilyen tekintetben a versenyt, sajnos Lewandowskit is lekapták szépen, ilyen olyan módon, de sokszor pattant le Upamecanoról is.

Én értem veb csalódottságát, pont az ilyen meccseken, ahol jól játszunk, helyzeteink vannak végtelenül szomorú, hogy végül tükörsimán kikaptunk.
És a BL-ben meg ezek döntenek, hogy mennyire vagy éles a kapu előtt.
A real a city-psg párharc négy meccsén nem került ennyiszer helyzetbe, mégis rúgott féltucat egy rakat gólt, helyzetek nélkül is.

TEhát jah, az dicsérendő, ahogy 50 percig játszottunk (bár akkor is már kirívó volt, hogy a kp-nkat befalják reggelire, csak akkor még fent volt SAbitzer aki negatív irányba kompenzált:D), de ezek az 50 percek akkor érnének valamit, ha eredményben is megmutatkozna.

Edzéseken ezeket hiába gyakorlod, ott Lewy ezeket 10/10-szer beteszi, amikor tét van, mint tegnap meg nem. Bár nála ez nem meglepő, aki követte a pályafutását, az ezt láthatta a bm-ben is, hogy a kieséses rendszerben már ritkábban vette vállára a csapatot.

KP-ra megjegyzés: ez a pehelysúlyú kp akkor tudna jól működni szerintem, ha mindenki egyszerre lenne fürge, tökéletesen passzoló, a nyomást elviselő játékos, amellett hogy agresszívan támadják a labdát. Na ezek nincsen így meg kompletten, így egy ilyen tipusú kp nevetve leveszi a mi hármasunkat. Mondjuk nem sok ilyen minőségű kp van, de pont a BM, City ilyen ugyebár.
Gavitól ájuldozunk, de egyszerűen a realitás, hogy belőle 2-3 év mire egy érett fejű focista lesz, minimum. És még akkor is korlátolt adottságai lesznek. AMi nem baj, mert működhet majd a dolog így is.
De amit páran mondtunk, hogy a BL-ben a nagy ellenfelek ellen nem biztos, hogy a Busi-Pedri-Gavi a legjobb sor, az tegnap szépen kirajzolódott, DeJonggal stabilabbá váltunk. Xavi helyében nagyon elkezdeném felépíteni a DeJong-Kessié duót, mert szükség lenne rájuk, használni kell őket.
Luxus ezzel a hármassal kiállni.

Ugye pont Pep mint origo variált a bl meccseken ezek miatt, mert ami működik a bajnokságban, az nem biztos, hogy beválik a BL-ben.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2022.09.14. 10:16:21-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.14. 09:49:37

messideco írta:
2022.09.14. 09:32:49
Kimmich mekkora játékos, te jó ég. Tegnap gyakorlatilag csak őt figyeltem, több poszton is bevethető, mindenütt klasszis szintet hoz. Nagy kincs a Bayern számára.
Ezt én is figyeltem amúgy, őrületes amit csinált, és amilyen minőségben. Mindenki Goretzkát (vagy hogy írják) emlegeti, aki valóban egy impact csere lett, de szerintem túloldalon Kimchi volt a mom.
Többek közt ezért is tartom a futball abszolút legjobbjának Guardiolát, tudtommal őt (is) ő "fedezte" fel, kezdte el aktívan használni több poszton, és számtalanszor elmondta, hogy mennyire elképesztő a srác. Egyrészt ezért is figyelek oda arra nagyon, amit mond játéosokról, például EG-ről is. Másrészt ezért nem idegeskedem túl magam a Barcával kapcsolatban mostanság: látom a fejlődést, tudom hogy még lesz is, és végül esélyünk is lesz szerintem, de annak ellenére, hogy nem jött össze Pepnek eddig, szerintem minden idényben az ő csapata a toronymagas esélyese a BL szezonnak, és mi sose leszünk azok, amíg ő aktív.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.09.14. 09:40:07

visca el barca írta:
2022.09.14. 09:23:47

Győzni kellene megtanulni mint a real, nem szépen játszani, meg XG statisztikákat felmutatni :D Kritikát meg igenis megfogalmazok, csak maximum átsiklasz felette. És ha van rá okom, dicsérek is. Amúgy neked is ajánlom, van tiltás gomb, használd bátran.
A kritika amit megfogalmazol olyan, ami meg sem történt. Téged nem érdekel mi történt a pályán, az eredményre ránézel=rajtunk röhögnek. Okod meg lenne dícsérni a csapatot bőven, de jobb sírni megint, így nem teszed.

Egy fórumon pedig nem úgy kell kiállni a véleményed mellett, hogy a tiltás gombot ajánlgatod másoknak. Olvasom a fórumot nagyon sok éve, van több tucatnyi ember akivel nem értek/értettem egyet, nem azzal fogom megoldani hogy letiltom őket.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2022.09.14. 09:33:50

visca el barca írta:
2022.09.14. 09:23:47
Győzni kellene megtanulni mint a real, nem szépen játszani, meg XG statisztikákat felmutatni :D
Szerintem a szép játékból és a jó xg-ből következhet győzelem, fordítva, hogy képzeljük el? Hogy tanulsz meg győzni? Mit kell gyakorolni edzésen, ha nem a szép játékot és a helyzetkihasználást? Ezekszerint ezek nem feltétlei, nincsenek ok-okozati összefügésben....

Tudsz segíteni, mert nem értem?
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.09.14. 09:32:49

Kimmich mekkora játékos, te jó ég. Tegnap gyakorlatilag csak őt figyeltem, több poszton is bevethető, mindenütt klasszis szintet hoz. Nagy kincs a Bayern számára.
"And my heart will leave you never."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.09.14. 09:23:47

Sinya22 írta:
2022.09.14. 09:16:15
visca el barca írta:
2022.09.14. 09:04:04
senkit nem érdekel az xg, meg h hány ziccert hagytunk ki. 2-0, ez a lényeg, a többi rizsa, mindenki azt lát bele amit akar.
Engem érdekel, helyzeteink meg voltak, az nem rizsa, hanem tény. Te látod bele azt amit szeretnél. Mintha öröm lenne számodra a vereség, tudsz károgni megint. Unalmas, hogy semmi valós kritikát képtelen vagy megfogalmazni, ugyanazt nyomod évek óta, még akkor is amikor nem is az történik a pályán.
Győzni kellene megtanulni mint a real, nem szépen játszani, meg XG statisztikákat felmutatni :D Kritikát meg igenis megfogalmazok, csak maximum átsiklasz felette. És ha van rá okom, dicsérek is. Amúgy neked is ajánlom, van tiltás gomb, használd bátran.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.09.14. 09:04:04

senkit nem érdekel az xg, meg h hány ziccert hagytunk ki. 2-0, ez a lényeg, a többi rizsa, mindenki azt lát bele amit akar.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.14. 08:55:04

Andris írta:
2022.09.14. 08:00:36
Aludtam ra egyet, es tudjatok mit?
Meg mindig tetszik, amit lattam, a csapattol, es a kozeppalyatol is. Amilyen melyrol jovunk, szerintem a normalis az lett volna, ha nagy kuzdelemben kapunk ki 2-0ra igy szeptember 13.an. Ehelyett inkabb pechnek mondanam, hogy nem nyertunk mondjuk 3-1, 4-1re.

Veb, neked szakszeru segitsegre van szukseged, hogy feldolgozd az elmult eveket, ezt teljesen komolyan mondom, olvasva amit irsz.
Egyetértek, ha a végeredményt nézi az ember akkor csak "sima papírforma jött, semmi újdonság", ha viszont azon szomorkodunk hogy miért nem vezettünk gólokkal az első félidőben az Allianz Arenaban, na az már valami, a fejlődés már önmagában ezen is látszódik.

Persze nincsen "ha", de ha Pedri vagy Lewandowski a góllövő cipőjét veszi fel akkor legalább az egyikük duplázik, Raphinha lövéseiről nem is beszélve.
Aztán lehet hogy ha 0-2-re megyünk az első félidőben akkor is kihozza a meccset a Bayern 3-2-re a végén, de egy 3-2 az Allianzban tisztes eredmény, amellett még tovább is lehet jutni egy egyenes kieséses párharcban.(Sőt, akkor örül az ember ha ilyen jó eredménnyel megússza)

A védelem rég nem látott magasságokban volt, öröm volt nézni hogy 1v1-ben nem tudtak mit kezdeni a Bayernesek velünk, ahhoz szoktunk hozzá hogy a védelmünk csak nyomozza a labdát.
Xavinak persze ki kell találni az ellenszert a Goretzka-féle megnyilvánulásokra, miután bejött olyan volt mintha +1 játékossal többen lennének.

Durva ,de a KP-ról Busi volt tegnap a legjobb, lassú volt, de rengetegszer odaért....Azt hiszem nagyon elfért volna még egy BS a KP-nkra amíg Gavi nem tud konstans TOP szintet hozni

A 2 gólt sajnos nagyon gyorsan beszívtuk, viszont utána legalább nem jött a szokásos "nyomozzuk a labdát és a saját kapunkat bámuljuk" féle blokk végig, pár perc után helyre rázódtak, Pedri még szépíthetett is volna.
Xavi meg ott vágta el a kiegyenlítést hogy a helyzetet teremtő emberek lementek és ilyen FT-k jöttek a helyükre, Fati meg a rossz oldalra az utolsó 10 percben.

A gól egyértelmű Stegené volt, remélem tanul ebből, pech hogy pont egy hatalmas védéséből született a szöglet.
DiCabrio1899
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2022.09.14. 08:36:10

2022.09.14. 08:47:04

Bosszantó meccs volt. Jól játszottunk, de sajnos semmi sem akart összejönni. Emlékezzünk azonban arra, hogy egy évvel ezelőtt talán nem sokan gondoltuk volna, hogy azért fogunk panaszkodni, mert simán nyerhettünk volna a Bayern ellen idegenben. Rengeteg új játékos érkezett, a csapatból sokan rendkívül fiatalok, Xavi is tanulja még a szakmát és fejlődik. Ennek ellenére egy hónappal a szezonkezdés után remek meccset játszottunk Münchenben. Nekünk most az a dolgunk, hogy továbbjussunk a csoportból. Ebben a csapatban óriási potenciál van, tavaszra összeállhat minden, ha így folytatjuk.

A cserékkel nekem nem volt problémám, FT most rosszabb passzban van, azonban rengetegszer tud helyzetbe kerülni, jók az elmozgásai, védekezésben hasznos, labdatartásban is kiváló. Teljesen megértem Xavit, hogy megadja neki a lehetőséget. Eric becserélésével az lehetett a cél, hogy gyorsabban tudjunk építkezni hátulról, neki ez az igazi erőssége. Kessié számomra még nem mutatta meg, hogy miért volt rá szükségünk, de persze neki is időt kell adni.

Összességében én nagyon bizakodó vagyok.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2022.09.14. 08:26:34

Andris írta:
2022.09.14. 08:00:36
Aludtam ra egyet, es tudjatok mit?
Meg mindig tetszik, amit lattam, a csapattol, es a kozeppalyatol is. Amilyen melyrol jovunk, szerintem a normalis az lett volna, ha nagy kuzdelemben kapunk ki 2-0ra igy szeptember 13.an. Ehelyett inkabb pechnek mondanam, hogy nem nyertunk mondjuk 3-1, 4-1re.
Most én is visszanéztem a gólokat, első egyértelműen kapusgól, a másodiknál meg egy szimpla sárgás szabálytalanság kellett volna, de abban a szituban le kell rúgni Sanet.

És akkor ugyanoda jutunk ki, ott győztes mentalitás van, nálunk kihagyott helyzetek. Egyébként attól, h mi rúgják az első vagy az első két gólt, nem biztos, h a Bayern csak egyet rúg. Abban biztos lehetsz, h vezetés után a háló törte volna fel a hátunkat.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2022.09.14. 08:08:39

Én a magam részéről büszke vagyok a srácokra! Az első félidő talán a legjobb "meccs " volt, amit egy ideje láttam. Nagyon pörgött mindkét csapat és nagyon magabiztos volt a letámadásunk. A védőink az első félidőben nagyon magabiztosak voltak. Megvoltak a helyzeteink, nem volt gond. A mésodik félidőben Goretzka iszonyatosan sokat lendített a Bayern játékán, bekadt a gól és utána meg bespanolták magukat, nagyot játszottak. Én nem értek azzal egyet, hogy feladtuk, Én pont azt emelném ki, hogy a korábbi BL vereségekkel szemben, most nem azt láttam, hogy lehajtott fejjel várják a végét. Küdöttek, hajtottak!

Előttem is kiemelték már, hogy egy nagyon friss csapatról van szó. A játékosok 40-50% tegnapról friss igazolás. Amikor arról beszélünk, hogy mentálisan fel kell nőni a Bayernhez, akkor ezalatt azt is érteni kell, hogy el kell fogadni, hogy idő kell ennek a csapatnak. Tovább kell menni és tavasszal bedarálni az ellenfeleket.

Hagyni kell Xavit dolgozni, mert látszik a fejlődés! Én a magam részéről hittem abban, hogy meglehet ez a mecs, de a realitás az, hogy dolgozni és fejlődni kell. Remélem a csapatnak nincs ilyen gyász hangulata, feldolgozzák ezt a vereséget és ezt a játékot folytatják, mert meglesz az eredménye.

Őszintén mondom, hogy csak olyan ember röhög most rajtunk, aki nem látta a meccset, csak az eredményt! Büszke agyok, jó lesz ez! =D>
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.14. 08:00:36

Aludtam ra egyet, es tudjatok mit?
Meg mindig tetszik, amit lattam, a csapattol, es a kozeppalyatol is. Amilyen melyrol jovunk, szerintem a normalis az lett volna, ha nagy kuzdelemben kapunk ki 2-0ra igy szeptember 13.an. Ehelyett inkabb pechnek mondanam, hogy nem nyertunk mondjuk 3-1, 4-1re.

Veb, neked szakszeru segitsegre van szukseged, hogy feldolgozd az elmult eveket, ezt teljesen komolyan mondom, olvasva amit irsz.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2022.09.14. 07:51:54

Subinho írta:
2022.09.14. 07:18:01
visca el barca írta:
2022.09.14. 06:49:10
Hagyjuk mar azt is, hogy ez csak egy csoport meccs volt. Ezzel a vereseggel az is eldolt, h max masodikok leszunk a csoportban, es ismerve a szerencsenket jon egy city-psg duo a 16 kozott.
Azért ez nem így van. Otthon 2-0 nekünk és akkor ez a meccs nem számít, csak a többi. Lehetünk simán elsők akár.
Az első fidőben nem voltunk rosszak, a másodikban igen. Sajnos most a cserék sem segítették a csapatot. Lewát meg könnyen levették, mert ismerik minden mozdulatát. Most lett volna jó egy Auby cserének.
Ebben a párharcban semmi esélye nincs, hogy mi 2-0-ra lehozunk egy meccset. Tegnap 1-0-nál eldőlt, ahelyett, h megráztuk volna magunkat, feladtuk, semmi jele nincs nálunk az élsportolói hozzáállásnak. Mondjuk ez a csapat sosem tudott együtt küzdeni, ezek a tulajdonságok Spanyolország másik részén vannak meg. Remél(t)em, h Laporta meg Xavi visszahozza a győztes mentalitást, mert bennük megvan, máskülönben maradunk egy európai középcsapat, és elmegy mellettünk a világ.

Nem is értettem meccs előtt, ilyen két meg három gólos győzelmi jóslatok voltak itt :D

Ezzel együtt az első félidő kellemes meglepetés volt, gyakorlatilag volt 3 ziccerünk, amit ennek a csapatnak luxus kihagyni, borítékolható volt, h kapni fogjuk a gólt. További érdekesség, h egy középpályás cserével hogy megváltozott a Bayern játéka, ilyenből ül náluk 4-5 a kispadon.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.14. 07:50:35

visca el barca írta:
2022.09.14. 06:19:30
Beáraztak minket, jo erzes h egy hétig megint rajtunk rohog a fel vilag. El kell engedni ezt a bl-t, nem a mi jatszoterunk. Cadiz, elche a mi szintunk. A bajonksagot kellene vhogy behuzni.
Az miért beárazás, ha ziccereket puskázunk el, és simán mehetnénk gólokkal, nem kapunk még egy teljesen egyértelmű tizit, majd az ellenfél 1.szögletnél lemaradt az ember? Ilyen van, megesik, de a játék képe minimum kiegyenlitett volt. Vereség és vereség között is van különbség, nem a tegnapi hívják beárazásnak. Itt max azok árazódtak be, akik azt hiszik hogy vettünk egy kupac jó játékost, és a bab is azonnal hússá válik. Idő kell, azzal együtt, hogy bőven benne volt a tegnapiban egy többgólos győzelem is akár.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.09.14. 07:41:06

Magnus írta:
2022.09.14. 06:42:21
xavit nem értem mi ez a szerelem ft és eg felé. totál fölösleges csere volt mindkettő, plusz fati beállása után ft átkerült davies oldalára, az koemanos húzás volt.
FT-t én sem értettem, de Eric Garcia becserélésében volt ráció. Neki kimondottan az az erőssége, hogy a támadásépítésben tud segíteni. 1v1 védekezésben gyenge (ebben a dán nagyon jó), de ott nekünk támadni kellett, ilyen szempontból volt indokolt a becserélése.

Amúgy nem volt baj a meccsel, csak be kell rúgni a helyzeteket. Ne hülyéskedjetek már, ég és föld a különbség a tegnapi meccs és az elmúlt Bayern elleni meccsek között. Az xG alapján több gólt is kellett volna rúgnunk, mint a Bayern, csak a lövésekkel volt gond. Nekem Gavi harcossága nagyon tetszett az első félidőben, Koundé tanár és Dembélé (a hibái ellenére) ihletetten játszott. Raphinha két nagyon gólt is akaszthatott volna (mindkettő centiken múlt). Marcos Alonso is sok ígéretes dolgot csinált, védekezésben tényleg nem olyan erős, de előre sokat adott. Én bízom ebben a projektben, legközelebb Lewy sem lesz ilyen indiszponált.
més que un club
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2022.09.14. 07:38:09

A meccs előtti hurraoptimizmust se értettem, és most ezt a letargiat sem. Top3 klub ellen volt nem kevés helyzetünk, kis szerencsével nyerhettunk is volna. 1-2 hónapja dolgozik ezzel a csapattal xavi, még a fix kezdő se alakult ki. Erofelmeronek tökéletes volt, nem tartunk még ott, ahol a Bayern, de vicces is lenne ha egy csapatot 2 hónap alatt fel lehetne építeni top1re. Türelem.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2022.09.14. 07:20:57

Ennyi erővel ha az első tíz percben, amikor a félpályán alig jöttünk át, kapunk egy gólt, beleszaladhattunk volna egy újabb késbe... Ne áltassuk magunkat. Egy büntetőt viszont nem adtak meg. Ugyanilyen esetben Araújo ellen úgy befújták a 11-est a Juventus ellen anno, mint a szél.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.14. 07:18:01

visca el barca írta:
2022.09.14. 06:49:10
Hagyjuk mar azt is, hogy ez csak egy csoport meccs volt. Ezzel a vereseggel az is eldolt, h max masodikok leszunk a csoportban, es ismerve a szerencsenket jon egy city-psg duo a 16 kozott.
Azért ez nem így van. Otthon 2-0 nekünk és akkor ez a meccs nem számít, csak a többi. Lehetünk simán elsők akár.
Az első fidőben nem voltunk rosszak, a másodikban igen. Sajnos most a cserék sem segítették a csapatot. Lewát meg könnyen levették, mert ismerik minden mozdulatát. Most lett volna jó egy Auby cserének.
Válasz küldése