Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1911
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.09.12. 10:24:15

sztem kikapni nem fogunk. hallani olyan híreket most, h a játékosok odaát nem teljesen vannak kibékülve az edzőjükkel. az ilyen állapotok sosem jók egy kiélezett meccs előtt.

2-2-t érzek. :mrgreen:
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.12. 10:21:06

Andris írta:
2022.09.12. 09:57:14
visca el barca írta:
2022.09.11. 19:33:15
Teljesen egyertelmu h ts alba/balde garcia araujo kounde pedri busi gavi dembele lewy raphina kezdo 11 lesz. Kb a házamat feltenném rá.
Nagyon helyes, én is így kezdenék!
Az Alba-Baldéhez is vannak pro-kontra egyforma súlyú érvek, meg a Busquest-Frenkiehez is, mivel nem vagyok Xavi helyében, nincs még elég infom idénről, nem tudnék dönteni.
Az összes többi egyértelműen így jó, feltéve hogy EG egészséges. Az alternatíva Christensen, aki jelenleg lehet stabilabb védő összességében (bár még szinte nem láttuk játszani, mégis mindenki nagyon imádja), de szerintem se nem gyorsabb, se nem labdabiztosabb, sőt pont ezekben gyengébb is, mint EG. Márpedig a konkrét helyzetben, a bayern ellen ezek lehetnek a legfontosabb kvalitások.
Vagy ugye Koundé Araujo belül, akkor viszont Robi/Bellerin a szélen? Megint csak a konkrét ellenfelet figyelembe véve, nem gondolom, hogy jó ötlet volna.

Az elülső 5ös kérdése nálam betonstabil, toronymagasan a legjobb ötös a keretből, ahogy Araujo, Koundé és TS is megkérdőjelezhetetlen.

Mindezt kicsit azzal a szemlélettel is írom amúgy, amit a következők alakítottak ki:
1. bizonyos szemszögből legkisebb téttel bíró meccsünk idén ősszel, mert talán az egyetlen ahol nem papírforma esélyesként indulunk neki, az egyetlen ahol nem számolhatott senki előzetesen fix pontszerzéssel
2. a Bayernről amennyi aktuális információval rendekezem, a legjobb esélyünknek a többet lövünk mint kapunk taktika tűnik
3. amúgy is ez a leginkább összeszokott felállás perpill
Én Lewy-t most kivenném az egyenletből. (Helyette védekezőként Kessie-t tenném, vagy FDJ.-t. Nagyon kell, hogy ne tudjanak átjárni rajtunk.)
Mentálisan nem biztos, hogy jót tenne neki, ha kezdő volna. Eredmény függvényében a második félidőben tenném be. Fog kapni rendesen a szurkolóktól.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.12. 09:57:14

visca el barca írta:
2022.09.11. 19:33:15
Teljesen egyertelmu h ts alba/balde garcia araujo kounde pedri busi gavi dembele lewy raphina kezdo 11 lesz. Kb a házamat feltenném rá.
Nagyon helyes, én is így kezdenék!
Az Alba-Baldéhez is vannak pro-kontra egyforma súlyú érvek, meg a Busquest-Frenkiehez is, mivel nem vagyok Xavi helyében, nincs még elég infom idénről, nem tudnék dönteni.
Az összes többi egyértelműen így jó, feltéve hogy EG egészséges. Az alternatíva Christensen, aki jelenleg lehet stabilabb védő összességében (bár még szinte nem láttuk játszani, mégis mindenki nagyon imádja), de szerintem se nem gyorsabb, se nem labdabiztosabb, sőt pont ezekben gyengébb is, mint EG. Márpedig a konkrét helyzetben, a bayern ellen ezek lehetnek a legfontosabb kvalitások.
Vagy ugye Koundé Araujo belül, akkor viszont Robi/Bellerin a szélen? Megint csak a konkrét ellenfelet figyelembe véve, nem gondolom, hogy jó ötlet volna.

Az elülső 5ös kérdése nálam betonstabil, toronymagasan a legjobb ötös a keretből, ahogy Araujo, Koundé és TS is megkérdőjelezhetetlen.

Mindezt kicsit azzal a szemlélettel is írom amúgy, amit a következők alakítottak ki:
1. bizonyos szemszögből legkisebb téttel bíró meccsünk idén ősszel, mert talán az egyetlen ahol nem papírforma esélyesként indulunk neki, az egyetlen ahol nem számolhatott senki előzetesen fix pontszerzéssel
2. a Bayernről amennyi aktuális információval rendekezem, a legjobb esélyünknek a többet lövünk mint kapunk taktika tűnik
3. amúgy is ez a leginkább összeszokott felállás perpill
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.12. 08:59:15

MessiNeymarSuarez írta:
2022.09.12. 08:44:31
drobika írta:
2022.09.12. 07:51:41
A felállást alapvetően megszabja az, hogy mit akarunk elérni kedden eredményben. Mert most ez a fontos. Az, hogy olyan helyre térünk vissza, ahol egy 8-ast kaptunk akkor is nyomasztó, ha profi játékosokról van szó! Elsősorban lelkileg kell nagyon felkészíteni a fiúkat, hogy van keresnivalónk! A képeségeink megvannak, hogy egy X reális cél legyen, de egy vereség sem katasztrófa, ha azt harcban, pariban kapjuk. A győzelemmel nem is érdemes stresszelni, az feltétlen meglepetés volna azért, de az biztos, hogy azt nagyon komolyan vennék mindenhol. De nem ez a realitás.
A legfontosabb, hogy a két szélen valahogy megtörjük a támadásaikat, és a középpálya jól szürjön. Most nem lehet mindenkinek fent kolbászolnia az ellenfél térfelén hatalmas hátsó üres területeket hagyva. Valahogy nekünk is meg kell tanulni a saját térfelünkön védekezni ilyen meccseken.
Gondolom, hogy Lewy kezdő lesz, a teljesítménye abszolút feljogosítaná erre, de nem tudom, hogy a nagyon közeli múltban történtek miatt nem volna e jobb, ha nem kezdene ezen a meccsen.
Ha korán kapnánk gólt netán döntő lesz az, hogy kinek mennyire lesz tele a gatyája rögtön...Vagy mennyire lesz vér ott...
Nem vagyok nyugodt a meccs miatt, de ez természetes, gondolom, sokan nagyon várjuk a meccset! :)
8-ast nem ott kaptunk, hanem Portugáliában és papíron mi voltunk otthon :D

Ettől függetlenül igazad van, nagyon csúnya eredményeink vannak ellenük, az Allianzban meg nyerni sem tudtunk soha sem szóval nagyon nehéz terep.
Már-már a mumusunk, és a fél világ rajtunk röhög ha a Bayernről van szó, másik szempontból kik ellen mutathatnánk meg azt hogy lesz keresnivalónk hamarosan mint ellenük

Én már egy küzdelmes 3-2-t aláírnék ahol egyenrangúak vagyunk, az hatalmasat szólna ha nem tudnának minket laposra verni, és nem olyan lenne mint 2020-ban és tavaly a 0-6-os összesítéssel, különösen úgy hogy még összeállóban van a csapat.
Igen, igazad van a helyszínben :) Arra gondoltam, hogy a csapathoz térünk vissza, akitől kaptuk. Ez nagy nyomást jelent, de akár motivációt is jelenthet, hogy most adunk vissza valamit. Xavi feladata az lesz, hogy elhitesse a srácokkal, ott lehetünk a szeren.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.12. 08:44:31

drobika írta:
2022.09.12. 07:51:41
A felállást alapvetően megszabja az, hogy mit akarunk elérni kedden eredményben. Mert most ez a fontos. Az, hogy olyan helyre térünk vissza, ahol egy 8-ast kaptunk akkor is nyomasztó, ha profi játékosokról van szó! Elsősorban lelkileg kell nagyon felkészíteni a fiúkat, hogy van keresnivalónk! A képeségeink megvannak, hogy egy X reális cél legyen, de egy vereség sem katasztrófa, ha azt harcban, pariban kapjuk. A győzelemmel nem is érdemes stresszelni, az feltétlen meglepetés volna azért, de az biztos, hogy azt nagyon komolyan vennék mindenhol. De nem ez a realitás.
A legfontosabb, hogy a két szélen valahogy megtörjük a támadásaikat, és a középpálya jól szürjön. Most nem lehet mindenkinek fent kolbászolnia az ellenfél térfelén hatalmas hátsó üres területeket hagyva. Valahogy nekünk is meg kell tanulni a saját térfelünkön védekezni ilyen meccseken.
Gondolom, hogy Lewy kezdő lesz, a teljesítménye abszolút feljogosítaná erre, de nem tudom, hogy a nagyon közeli múltban történtek miatt nem volna e jobb, ha nem kezdene ezen a meccsen.
Ha korán kapnánk gólt netán döntő lesz az, hogy kinek mennyire lesz tele a gatyája rögtön...Vagy mennyire lesz vér ott...
Nem vagyok nyugodt a meccs miatt, de ez természetes, gondolom, sokan nagyon várjuk a meccset! :)
8-ast nem ott kaptunk, hanem Portugáliában és papíron mi voltunk otthon :D

Ettől függetlenül igazad van, nagyon csúnya eredményeink vannak ellenük, az Allianzban meg nyerni sem tudtunk soha sem szóval nagyon nehéz terep.
Már-már a mumusunk, és a fél világ rajtunk röhög ha a Bayernről van szó, másik szempontból kik ellen mutathatnánk meg azt hogy lesz keresnivalónk hamarosan mint ellenük

Én már egy küzdelmes 3-2-t aláírnék ahol egyenrangúak vagyunk, az hatalmasat szólna ha nem tudnának minket laposra verni, és nem olyan lenne mint 2020-ban és tavaly a 0-6-os összesítéssel, különösen úgy hogy még összeállóban van a csapat.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.12. 07:51:41

A felállást alapvetően megszabja az, hogy mit akarunk elérni kedden eredményben. Mert most ez a fontos. Az, hogy olyan helyre térünk vissza, ahol egy 8-ast kaptunk akkor is nyomasztó, ha profi játékosokról van szó! Elsősorban lelkileg kell nagyon felkészíteni a fiúkat, hogy van keresnivalónk! A képeségeink megvannak, hogy egy X reális cél legyen, de egy vereség sem katasztrófa, ha azt harcban, pariban kapjuk. A győzelemmel nem is érdemes stresszelni, az feltétlen meglepetés volna azért, de az biztos, hogy azt nagyon komolyan vennék mindenhol. De nem ez a realitás.
A legfontosabb, hogy a két szélen valahogy megtörjük a támadásaikat, és a középpálya jól szürjön. Most nem lehet mindenkinek fent kolbászolnia az ellenfél térfelén hatalmas hátsó üres területeket hagyva. Valahogy nekünk is meg kell tanulni a saját térfelünkön védekezni ilyen meccseken.
Gondolom, hogy Lewy kezdő lesz, a teljesítménye abszolút feljogosítaná erre, de nem tudom, hogy a nagyon közeli múltban történtek miatt nem volna e jobb, ha nem kezdene ezen a meccsen.
Ha korán kapnánk gólt netán döntő lesz az, hogy kinek mennyire lesz tele a gatyája rögtön...Vagy mennyire lesz vér ott...
Nem vagyok nyugodt a meccs miatt, de ez természetes, gondolom, sokan nagyon várjuk a meccset! :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.09.12. 06:14:21

Igen, bocsanat, de jong helyett gavit akartam irni. Javitottam is.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1612
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2022.09.12. 03:43:13

visca el barca írta:
2022.09.11. 19:33:15
Teljesen egyertelmu h a ts alba/balde garcia araujo kounde pedri busi de jong dembele lewy raphina kezdo 11 lesz. Kb a házamat feltenném rá.
Elveszítenéd. Cristensen és Gavi is nagyon esélyes. Fekete lónak (pun intended) pedig ott van Kessie.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.09.11. 19:33:15

Teljesen egyertelmu h ts alba/balde garcia araujo kounde pedri busi gavi dembele lewy raphina kezdo 11 lesz. Kb a házamat feltenném rá.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2022.09.12. 06:18:33-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.09.11. 19:01:01

Cseri írta:
2022.09.11. 18:15:24
Döntő lesz, hogyan sáfárkodunk a helyzeteinkel kedden,mert gólt szinte biztosan kapunk. Jó volna az elejét megúszni, mert hajlamosak vagyunk az öltözőben maradni. Ha kíméletlenek leszünk a kapu előtt, akkor bármi lehet, fordított esetben csúnya lehet a vége.
Azt hiszem a Bayern és a PSG az a két csapat, akik ellen jelenleg nagyon rosszul állunk. De úgy rémlik legtöbbször a Bayern vert meg minket. Szóval jó lenne visszavágni. De ez azt hiszem jelenleg csak álom marad. A mi csapatunk nagyon nincs még készen. Bal oldalunk egyáltalán nem veszélyes. Nincsenek jó váltások. Távoli lövéseket se vállalunk. Viszont javult a kontra játék. Döntetlenben bízok. Győzelemben semmi esetre sem. Annyi, hogy van rá esély, hogy otthon a csehek elkapják az Intert és az korábban. Ha minden jól alakul akár már két forduló után, jó esély lehet a továbbjutásra.

Az alábbi kezdővel állnék fel
Stegen
Roberto mert támadásban ő a legjobb -Araújo-Cristensen- Alba kelleni fog a rutin és támadásban többet tud adni mint Balde
Gavi- De Jong- Pedri őt nem igazán játszanám csak nincs helyette más, nem játszik kiemelkedően mostanában
Dembele -Lewa- Torres neki van a legjobb védőmunkája és fizikálisan is ő az akinek hasznát vesszük.

Én velük állnék fel, megnézzük Xavi hogy dönt!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6884
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.11. 18:58:40

MessiNeymarSuarez írta:
2022.09.11. 18:46:52
Az viszont nem sok jót ígér, hogy elég sok forrás szerint szinte biztos hogy Busi és Eric Garcia is kezdő lesz. #-o

Tartok tőle, de remélem nem így lesz és Xavi nem veszti el a realitásérzékét, attól még hogy a Garcia-Busi tengely nem életveszély/netto emberhátrány egy kiscsapat ellen nem jelenti azt hogy egy Bayern ellen megállják a helyüket.
Ez a "legtöbb forrás" általában jó szokott lenni, de idén totál homály, Xavi folyamatosan meglepett eddig mindenkit. Szerintem ő komolyan gondolja, amit többször elmondott, hogy majd a hétfői edzés után eldönti az alapján, ki tűnik épp a legjobbnak.
Busi szerintem kezdő lesz sajna, de Garcia remélem nem, mert az tényleg hatalmas gáz lenne a villámléptű BM támadók ellen.

Hacsak nem valami hatalmas meglepetést tartogat, mondjuk 3-5-2 Koundéval a szélen, vagy biztonsági okokból 4 középső védővel akarja megoldani az egész hátsó sort, mondjuk Koundé-Christensen széllel. Vagy Christensent felküldené szűrőbe, akár duplaszűrőbe, vagy valami ilyesmi hülyéskedés. De ezeket elég nehéz lenne elképzelni...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.11. 18:46:52

Az viszont nem sok jót ígér, hogy elég sok forrás szerint szinte biztos hogy Busi és Eric Garcia is kezdő lesz. #-o

Tartok tőle, de remélem nem így lesz és Xavi nem veszti el a realitásérzékét, attól még hogy a Garcia-Busi tengely nem életveszély/netto emberhátrány egy kiscsapat ellen nem jelenti azt hogy egy Bayern ellen megállják a helyüket.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.11. 18:15:24

Döntő lesz, hogyan sáfárkodunk a helyzeteinkel kedden,mert gólt szinte biztosan kapunk. Jó volna az elejét megúszni, mert hajlamosak vagyunk az öltözőben maradni. Ha kíméletlenek leszünk a kapu előtt, akkor bármi lehet, fordított esetben csúnya lehet a vége.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.09.11. 17:43:22

Itt szerintem az a nagy kérdés, hogy a Bayern nem veszi komolyan ezeket a bajnokikat, esetleg tudatosan pihen, vagy leeresztett. Utóbbi esetén simán nyerhettek, előbbi esetben egy izgalmas ki-ki meccsre tippelek. Amúgy az Interből kiindulva, talán esélyesebbek, de igazából lehetetlen megtippelni. Az biztos, hogy óriási mentális lökés lenne nektek, ha nyernétek. Már-már hajlamos is vagyok elhinni, bár mondom, csalóka a helyzet. Mindenesetre várom a meccset.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.11. 17:12:10

Komoly lesz ez a keddi meccs, nem mernék rá fogadni mert 3-2-től kezdve a 2-3-ig bármi lehet.

Az viszont hatalmas nagy fricska lenne, és nagyon megérdemelnék a németek az előző megnyilvánulásaik után ha nem bírnának velünk és sikerülne hozni egy X-et.
Egy esetleges X után visszakerülnénk megítélésben a futball térképére, megmutatnánk hogy újból tényezők lehetünk és tudatos volt a nyári költekezés.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6884
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.09. 02:02:22

Chino írta:
2022.09.09. 01:42:09
Nekem ezzel a trióval csak az a bajom, hogy Xavi a 30-40. perc körül rendre megcseréli őket, ami a franciának ugyan kedvez, de Raphinha a baloson teljesen elveszett. Fatinak ugyan nem volt most jó meccse, de korábban amikor 25-30 percre bejött, mindig nagyot játszott és ezt szerintem kezdőként is fogja hozni.
Dembélé pedig hiába kétlábas és mindkét szélen jó, de a jobbos sokkal inkább fekszik neki.
Ha bírja a terhelést én szívesebben nézném őt.
Ja, ha a brazil kerül balra, az tényleg nem az igazi, bár szerintem gólpasszokat onnan is fog tudni adni bőven. Amíg Lewy van középen, addig nem olyan gázos, ha beadásokra áll a lába, és akkor Alba/Baldé maradhat hátrébb védekezni. De az tény, hogy ebben a felállásban lenne nála jobb választás a balosra.
Az persze nem baj, ha néha váltanak, azt támogatom, hadd keveredjenek meg a védők, csak ne az legyen, hogy 20 perc után 70 percet eltölt ott. Cserében persze Dembélé is a kicsit tán preferált oldalán kicsit jobb lehet, de erről nem vagyok meggyőződve, mert továbbra is csak balról tud gólokat lőni, statisztikailag is háromszor annyit vág onnan.
A páros amúgy ugye kegyetlenül érzi is egymást, ami szintén nem baj. Mindketten nagyn jól készítenek elő Lewynek és egymásnak is, ezért gondolnám még mindig bőven a legjobb triónak, amíg Fati teljesen magára nem talál. Ráadásul Raphinha kőkeményen védekezik, ez az új Dembélé 2.0 szintén, egy ilyen meccsen nagyon nem mindegy.

Fatiról szerintem nem tudjuk, mi a helyzet fizikálisan. Nem is az a bajom, hogy idén egyelőre nem megy neki úgy a góllövés, kicsi a minta, és bármikor belejöhet, hanem hogy ő nem fog tudni egy BM elleni intenzitásban rendeset meccselni. Nem fog védekezni, nem fog belemenni a párharcokba, és ez 0-1-nél a 70. percben nem gáz, mikor inkább kockáztatni kell és gólt lőni, de 1 órán keresztül eléggé problémás. És én most sem éreztem azt rajta, hogy ő ezt kezdőként bírná, pedig ez csak a Plzen volt. Nem tudott/nem mert hajtani annyira.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.09.09. 01:42:09

bence0330 írta:
2022.09.08. 21:15:05
Sinya22 írta:
2022.09.08. 20:59:49
Valamint, hogy ki lesz a bal szélső, Fatinak most nem volt jó meccse, és eddig Rapinha is csak szép próbálkozásokig jutott, a Bayern ellen meg jó lenne nem elizgulni majd a helyzeteket.
Attól függ, mi a cél, mert hiába izgulta el azt az 1-2 helyzetét, amilyen labdákat varázsolt Lewy fejére és lábára, arra szavak alig vannak, övé is volt a legmagasabb osztályzat az előző meccsen. Ráadásul annyira más, mint Dembélé, a labdái is annyira mások, hogy ha ketten vannak fent, akkor nagyon nehéz lehet levédekezni őket. Ha elég egyelőre a center támogatása, akkor Dembélé meg Raphinha fusson csak fel, és ott akkor garantált a sok helyzet a lengyel előtt.

Meg a brazilról tudni kell, hogy nem a világ legnagyobb gólzsákja, de a Leedsben mindig akkor lőtt gólt, mikor nagyon kellett. Kiesés elől menekülve, utolsó mecccsen, vagy 0-0-nál a 87.-ben, stb. De amíg a lövéseknél megremeg, addig is egy Dembéléhez hasonló asszisztkirály lesz, ami ilyen center mellett nagyon jó. És hát sokkal jobban védekezik bármelyik támadóhoz, pláne Fatihoz képest, ami egy BM ellen finoman szólva sem probléma... És a legjobb tizesünk is ő.

Ráadásul Fati egyértelműen jobbnak tűnik csereként eddig. Depayban nem bízik Xavi, Ferrant meg nem kezdetném semmiképp egy BM ellen. Szerintem marad a Dembélé-Lewy-Raphinha trió, kezdőként túl magasan kiemelkednek ők most a 6 támadónk közül, még akkor is, ha egyik kicsit kényelmetlenebb helyen kell, hogy játsszon.

Baloson én valamiért Baldét érzem.
Nekem ezzel a trióval csak az a bajom, hogy Xavi a 30-40. perc körül rendre megcseréli őket, ami a franciának ugyan kedvez, de Raphinha a baloson teljesen elveszett. Fatinak ugyan nem volt most jó meccse, de korábban amikor 25-30 percre bejött, mindig nagyot játszott és ezt szerintem kezdőként is fogja hozni.
Dembélé pedig hiába kétlábas és mindkét szélen jó, de a jobbos sokkal inkább fekszik neki.
Ha bírja a terhelést én szívesebben nézném őt.

-
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6884
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.08. 21:15:05

Sinya22 írta:
2022.09.08. 20:59:49
Valamint, hogy ki lesz a bal szélső, Fatinak most nem volt jó meccse, és eddig Rapinha is csak szép próbálkozásokig jutott, a Bayern ellen meg jó lenne nem elizgulni majd a helyzeteket.
Attól függ, mi a cél, mert hiába izgulta el azt az 1-2 helyzetét, amilyen labdákat varázsolt Lewy fejére és lábára, arra szavak alig vannak, övé is volt a legmagasabb osztályzat az előző meccsen. Ráadásul annyira más, mint Dembélé, a labdái is annyira mások, hogy ha ketten vannak fent, akkor nagyon nehéz lehet levédekezni őket. Ha elég egyelőre a center támogatása, akkor Dembélé meg Raphinha fusson csak fel, és ott akkor garantált a sok helyzet a lengyel előtt.

Meg a brazilról tudni kell, hogy nem a világ legnagyobb gólzsákja, de a Leedsben mindig akkor lőtt gólt, mikor nagyon kellett. Kiesés elől menekülve, utolsó mecccsen, vagy 0-0-nál a 87.-ben, stb. De amíg a lövéseknél megremeg, addig is egy Dembéléhez hasonló asszisztkirály lesz, ami ilyen center mellett nagyon jó. És hát sokkal jobban védekezik bármelyik támadóhoz, pláne Fatihoz képest, ami egy BM ellen finoman szólva sem probléma... És a legjobb tizesünk is ő.

Ráadásul Fati egyértelműen jobbnak tűnik csereként eddig. Depayban nem bízik Xavi, Ferrant meg nem kezdetném semmiképp egy BM ellen. Szerintem marad a Dembélé-Lewy-Raphinha trió, kezdőként túl magasan kiemelkednek ők most a 6 támadónk közül, még akkor is, ha egyik kicsit kényelmetlenebb helyen kell, hogy játsszon.

Baloson én valamiért Baldét érzem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.09.08. 20:59:49

Az eddigieket látva nálam kb 2 kérdés van, a bal oldal. Berakja-e Baldét vagy inkább a tapasztalt Alba-t. Valamint, hogy ki lesz a bal szélső, Fatinak most nem volt jó meccse, és eddig Rapinha is csak szép próbálkozásokig jutott, a Bayern ellen meg jó lenne nem elizgulni majd a helyzeteket. A többi poszton én nem számítok meglepetésre. Nyilván ha majd Bellerin is elkezd játszani akkor Christensen is kikerülhet, de az nem most szűk 1 hét alatt lesz.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6884
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.08. 19:09:04

Kovbal88 írta:
2022.09.08. 18:55:42
Nem a Bayern elleni meccsen gondoltam, hanem majd később, a szezonban. A gólokat mondjuk nem láttam, de minden meccs más, szerintem se szégyen kikapni, meg bele is fér. Én a Stegen, Kunde, Araújo, Chistensen, Alba- Gavi- de Jong, Pedri, Kessié- Depay - Lewa (4-4-2) vel állnék fel. Bár Dembelét őrültség lenne kihagyni, viszont ez pont, egy Depaynak való mérkőzés lesz.
Hát azért elég merész lenne egy eddig nem próbált taktikával felállni először pont a BM ellen (a Madridnak is nagyon bejött tavaly ellenünk... :D ), kihagyva a Lewy utáni két legjobb támadónkat, mikor eleve 6 minőségi játékosunk van ott elöl. Arról nem is beszélve, hogy Dembélé és Raphinha tömködi legjobban labdával Lewy-t, amire azért neki szüksége van, akármekkora hiperklasszis. Ha van mindkét oldalán egy ilyen, akkor tuti, hogy lesz pár gólhelyzete, és akkor már csak rajta múlik a dolog...

És akkor még nem is említettem, hogy álltunk fel a 2-8-nál. 4-4-2-ben, pont padon hagyva a Messi után akkoriban legjobban teljesítő két támadó játékost. Ha jól rémlik, Setien alatt először álltunk fel úgy, addig mindig 4-3-3 meg 4-2-3-1es formációkat alkalmazott. Hát az sem jött be.

Xavi meg tuti, hogy nem fog elkezdeni stabilizálni a támadás rovására. Még a tinikkel is nekiesett a BM-nek, és ugyanúgy 3-0 lett csak, mint Koemannal, cserébe viszont még helyzeteink is voltak. És hát egy csüppet javult azóta a fizikum, kp, támadósor... Szerintem arra fog rámenni, hogy Dembélé-Lewy-Raphinha lesz elöl, és lőjenek 3-4 gólt, ami nem totál lehetetlen. És akkor lesz keresnivalónk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.09.08. 18:55:42

Mihu írta:
2022.09.08. 13:37:30
Kovbal88 írta:
2022.09.08. 11:33:10
A tegnapi meccs alapján azt látom, hogy a védelem rendben lesz, valamint a támadósor is fogja tudni, ami elvárható. Viszont a középpályát valahogy össze kell rakni. Egyedül Roberto tudta segíteni a támadásokat, meg talán még Pedri. A Kessie, de Jong, Pedri hármas, sajnos nem működött hatékonyan. És az többi variáció, amit indén láttunk eddig, még nem az igazi.
Nagyon várom a jövőheti Bayern elleni meccset. Jelenleg bármilyen eredmény benne van a pakliban.
Láttad Sané tegnapi két gólját? Különösen a másodikat. Az oké, hogy a másodikat nincs védelem, ami levédekezi, de a miénk meg pláne nem... :lol:
Én pont a védelemtől félek, annak gyengesége és a Bayern kegyetlen támadó potenciálja miatt egyaránt.

Egyébként az Allianz-ban ki lehet kapni, nem is lesz ezzel baj, ha úgy alakul. De a lényeg, hogy ne legyünk full alárendelt szerepben. Ha úgy kapunk ki, hogy azért nagyjából meccsben voltunk, akkor az teljesen elfogadható. Az X már jó eredmény, a győzelem meg szerintem maga a csoda lenne.
Nem a Bayern elleni meccsen gondoltam, hanem majd később, a szezonban. A gólokat mondjuk nem láttam, de minden meccs más, szerintem se szégyen kikapni, meg bele is fér. Én a Stegen, Kunde, Araújo, Chistensen, Alba- Gavi- de Jong, Pedri, Kessié- Depay - Lewa (4-4-2) vel állnék fel. Bár Dembelét őrültség lenne kihagyni, viszont ez pont, egy Depaynak való mérkőzés lesz.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2022.09.08. 17:14:10

Messithebest írta:
2022.09.08. 15:54:13
En nem tartom ordogtol valonak a gyozelmet sem jovoheten, azert nem olyan eros a BM mint tavaly volt, foleg hogy a legjobb golgyarosuk mar nalunk rugdossa a bogyot. Lewa is szerintem extran motivalt lesz egyebkent, szerintem egy duplat biztos eltesz nekik.
Szerintem akármi lesz az eredmény,abból nem vonnék le semmiféle messzemenő következtetést. Ez egy alakuló Barca. Ha nyertek,ha veszítetek, az csak egy kifutott meccs. 4-5 gólnál merném azt mondani,hogy hopp-hopp,itt valami nem oké a vesztes csapatnál (minimum fejben). Lehessen látni,hogy mi a terv,hogy fejben ott van mindenki akár 3-0,akár 0-3 az állás és végig tegyék oda magukat.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.09.08. 15:57:57

En nem a vedelmet érzem gyengének nálunk, hanem, hogy abszolút nincs megszervezve a kozeppalyas vedekezesunk. 4-5 meccs alatt sem jöttem rá mit csinál a kozeppalyas sorunk ilyenkor, mi a feladatuk, területet vedekezunk? Embert fogunk? Presszingelunk? Nem világos. A védelem tudja a dolgát, a tamadok ésszerű keretek között visszaernek, de a kozeppalyankon nagyon könnyen atrohannak.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2022.09.08. 15:54:13

En nem tartom ordogtol valonak a gyozelmet sem jovoheten, azert nem olyan eros a BM mint tavaly volt, foleg hogy a legjobb golgyarosuk mar nalunk rugdossa a bogyot. Lewa is szerintem extran motivalt lesz egyebkent, szerintem egy duplat biztos eltesz nekik.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2022.09.08. 14:16:55

bence0330 írta:
2022.09.08. 13:45:06

Nagyon tökös húzás lenne amúgy egy nem feltétlenül csúcskezdő, kb mint a tegnapi, kicsit levenné a terhet az első komoly megmérettetéstől, és elég kemény üzenet lenne.
Ki van zárva, hogy Xavi nem a csúcskezdővel állna fel.
Az őszi szezon egyik legfontosabb meccse lesz a jövő heti. Nem engedheti meg azt a luxust, hogy nem a legjobbakkal kezdjen (ugyanezt fogja tenni a Bayern).
Plusz nem teheti meg a legjobb formában lévő futballistáinkkal sem (a padon hagyva), akik alig várják ezt az összecsapást.


A BM elleni meccset már nagyon várom.
Nem érzem azt, hogy mi lennénk az esélytelenebbek.
Az elmúlt években a hazai pálya előnye is sokkal kevesebbet hoz, mint akár öt-tíz éve. Az idén láttam először azt, nem fulladunk ki egy nagyobb iramú mérkőzésen sem, végig bírjuk a 90 perceket.
Külön öröm, hogy a csatársorunk is végighajtja (bírja) a meccseket, nincs séta elől.
Nekem nem ördögtől való lenne akár a győzelem is.
Válasz küldése