Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.08.31. 13:01:54

Cestus írta:
MessiNeymarSuarez írta:Én kifejezetten örülök a Spursnak.
Ha nem megy majd ellenük, és azt se tudjuk hogy merre vagyunk ha letámad egy elitebb ellenfél, akkor legalább lesz ideje Ernőnek realizálnia és kitalálnia valamit rá tavaszra.
Én is inkább örülök en bloc az egész halálcsoportnak. Lehet gyakorolni viszonylag tét nélkül (második hely is elég) a buszozós, letámadós, fizikális focit játszó csapatok elleni játékot. Ha az ilyen csapatok ellen nem tudunk eredményesek lenni, idén sem lesz sok sanszunk Európában.
Meg persze nézőként is szívesebben néz az ember ilyen meccseket, mint az APOEL meg Olympiacos elleni összecsapásokat.

Pontosan. Szerintem jó próba lesz egy ilyen csapat, és ha nem megy ellenük, lesz még 4 hónapjuk elemezni és megszervezni a játékot, kielemezgetni a hibás részeket és felkészülni úgy hogy méltó teljesítményt rakjanak le az asztalra tavasszal.

Csoportmásodikak is lehetünk, csak akkor ne a legkönnyebbet kapjuk mert akkor már a nyolcaddöntőben kizúgunk :mrgreen:
De a fő cél természetesen a csoportelsőség, ami az elmúlt kb 10-12 szezonban mindig megvolt.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.08.31. 12:53:12

MessiNeymarSuarez írta:Én kifejezetten örülök a Spursnak.
Ha nem megy majd ellenük, és azt se tudjuk hogy merre vagyunk ha letámad egy elitebb ellenfél, akkor legalább lesz ideje Ernőnek realizálnia és kitalálnia valamit rá tavaszra.
Én is inkább örülök en bloc az egész halálcsoportnak. Lehet gyakorolni viszonylag tét nélkül (második hely is elég) a buszozós, letámadós, fizikális focit játszó csapatok elleni játékot. Ha az ilyen csapatok ellen nem tudunk eredményesek lenni, idén sem lesz sok sanszunk Európában.
Meg persze nézőként is szívesebben néz az ember ilyen meccseket, mint az APOEL meg Olympiacos elleni összecsapásokat.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.08.31. 11:22:14

Nou Campba elmentem volna, idegenbeli annyira nem erdekel foleg hogy lehet az mar tét nélküli lesz.
Ritkán dől el egy csoport három meccsel a vége előtt. :)
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.08.31. 11:09:19

Döntő a Metropolitanoban. Azért az sem lenne gyenge, Barcának Madridban BL-t nyerni :lol:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.08.31. 10:37:30

Sinya22 írta:
Nero. írta: Olaszba vagy a Nou Camp?
olaszba gondolom,a hazai meccs október 24,az idegenbeli meg november 6
Nou Campba elmentem volna, idegenbeli annyira nem erdekel foleg hogy lehet az mar tét nélküli lesz.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.08.31. 10:09:52

Én kifejezetten örülök a Spursnak.
Ha nem megy majd ellenük, és azt se tudjuk hogy merre vagyunk ha letámad egy elitebb ellenfél, akkor legalább lesz ideje Ernőnek realizálnia és kitalálnia valamit rá tavaszra.

https://twitter.com/XaviTempo_/status/1 ... 40576?s=19" target="_blank

Azért az októberi dolog nem lesz gyenge.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.08.31. 09:59:17

Nero. írta: Olaszba vagy a Nou Camp?
olaszba gondolom,a hazai meccs október 24,az idegenbeli meg november 6
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.08.31. 09:29:19

gamerpapa írta:Srácok kicsit off - de hátha valakinek meghozom a kedvét.

A novemberi Inter elleni meccsre repjegy, meccsjegy+szállás megvan egy bő százasból. (Jegy 200-300 EUR körül, repjegy 30-40 EUR oda-vissza, szállás kinek milyen igényei vannak)

Szerintem ennyiért ajándék, viszont mostanában kell foglalni, mert innentől mennek fel az árak.
Olaszba vagy a Nou Camp?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
gamerpapa
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2007.09.05. 14:44:16

2018.08.31. 09:08:18

Srácok kicsit off - de hátha valakinek meghozom a kedvét.

A novemberi Inter elleni meccsre repjegy, meccsjegy+szállás megvan egy bő százasból. (Jegy 200-300 EUR körül, repjegy 30-40 EUR oda-vissza, szállás kinek milyen igényei vannak)

Szerintem ennyiért ajándék, viszont mostanában kell foglalni, mert innentől mennek fel az árak.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.08.31. 08:56:18

Én igazán három csapatot szerettem volna elkerülni. Az Aek, Zvezda és a Moszkva. A szerbek biztos poklot csinálnak a hazai meccseiken, a görögöknél megőrültem volna, ha eszembe jut, hogy kis szerencsével akár itthon is lehetne meccs, a moszkvai utazgatás pedig könnyen befolyásolhatja a bajnokságot. Ebből a szempontból nem irigylem a Realt.
Viszont az nem a legszerencsésebb, hogy folyamatosan kemény meccseket kell játszani, túl sok rotálásra nem lesz lehetőség. Bízzunk benne, hogy a többiek szépen körbeverik majd egymást és akkor korábban meglehet majd a továbbjutás. A Spurssel biztos megszenvedünk majd. A stílusuk sem nagyon fekszik, több elit játékosuk is van és elég jól erősítettek. Egy kinti X-el én megelégednék.
Forca Barca!!!!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.08.31. 08:49:32

Bármilyen csoportnak örültem volna,de ennek kifejezetten,mindhárom ellenfél eléggé erős,és idegenben se lesz egyik sem lefutva előre. Én csak azt szeretném ősszel,ha fociznánk minden meccsünkön,és ne úgy menjünk már ki októberben,hogy idegenben is jó az 1-1,meg majd valahogy találunk egy gólt. Jobb a keretünk mint tavaly a Bl-ben,használjuk ki. Taktikázni majd ráérünk az elődöntőben,ott elfogadom ha idegenben elég nekünk az x. A tavalyi csoportköri meccseinkkel vallatni lehetett volna,a görögök ellen idegenben szerintem helyzetünk se volt,a sportingnak is itthon 1 gólt bírtunk rúgni,meg még Matyiő besegített a végén.A Juve elleni meccsek jobbak voltak,talán ezért jobb hogy igazán gyengét nem is kaptunk.
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 927
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2018.08.31. 08:46:23

mess2009 írta:régen volt olyan rossz érzésem egy BL. sorsoláson mint tegnap! mintha a Barcelona a világon sem lett volna, minden a patkányokról szólt.( Ramos a hab a tortán)
Nem igazán értem miről kellett volna szóljon. Minden évben az előző évi csapatot “istenítik”, amikor mi nyertünk Peppel vagy LE-vel akkor meg minden a Barcáról szólt. Azért azt elvenni nem lehet tőlük, hogy az utóbbi 3 kiírást megnyerték, és megsüvegelendő teljesítmény, függetlenül attól, hogy ősi riválisként ez általában nekünk jobban fáj és hajlamosak vagyunk mindent lekicsinyíteni vagy kifogást találni, hogy a bíró meg Ramos vs. Salah. Nem csak ezeken múlt.
Azért valljuk be, ha akartak volna se tudtak volna nagyon mit mutogatni a tavalyi Bl kiírásból a Barcáról. Fásult és főként idegenben ötlettelen csapat benyomását keltettük. Csoportkörből is csak azért mentünk tovább látszólag simán, mert szerencsénk volt az idegenbeli meccsek öngóljaival. De nem volt meg az elmúlt évek átütőereje.

Itt az új kiírás, meg kell mutatni, hogy igenis ott vagyunk a nemzetközi futball térképén még mindig az egyik legjobbként. Tavaly a Roma ellen nem ezt mutatta a csapat. De az mindenestre megnyugvásra adhat okot, ahogy Messi nyilatkozott év elején a Camp Nou közönségének (meg akarjuk nyerni).
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.08.31. 08:34:46

régen volt olyan rossz érzésem egy BL. sorsoláson mint tegnap! mintha a Barcelona a világon sem lett volna, minden a patkányokról szólt.( Ramos a hab a tortán)
ez az idei sorsolás nem könnyű de de nincs benne semmi lehetetlen. ha a Barca ezt sem veszi végképp lemarad az európai elit élvonaláról.
természetesen nem a csoportkörről beszélek, ezen azért túl jutottunk idáig is hanem ami utána jön.
az Inter meccs van hozzánk a legközelebb ha egy enyhe November jönne talán meg lehetne célozni...
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2018.08.31. 07:46:39

messideco írta:Legyen meg itt is:


1. FC Barcelona - PSV - szeptember 18., 18:55
2. Tottenham - FC Barcelona - október 3., 21:00
3. FC Barcelona - Inter - október 24., 21:00
4. Inter - FC Barcelona - november 6., 21:00
5. PSV - FC Barcelona - november 28., 21:00
6. FC Barcelona - Tottenham - december 11., 21:00

forrás: blaugrana facabeook.
Évek óta könnyűz kaptunk. Azt hiszem itt az ideje egy ilyennek is.
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.08.31. 05:40:53

Most úgy látom, hogy adva van a keret, amely arra alapít, hogy változatlanul a 30-asaink viszik majd a primet. Ha ez így is lesz, akkor rendben. De ha nem hozzák az eredményeket, nincs alternativ vezető mag és alternatív játékmód, amely a helyére lépne.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2018.08.31. 04:00:35

Legyen meg itt is:


1. FC Barcelona - PSV - szeptember 18., 18:55
2. Tottenham - FC Barcelona - október 3., 21:00
3. FC Barcelona - Inter - október 24., 21:00
4. Inter - FC Barcelona - november 6., 21:00
5. PSV - FC Barcelona - november 28., 21:00
6. FC Barcelona - Tottenham - december 11., 21:00

forrás: blaugrana facabeook.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.07.23. 22:38:37

MessiNeymarSuarez írta:Ehhez az a kulcs, hogy meg is szerezzük őket, reméljük nem az lesz hogy nem jön egyik opció sem, aztán hallgathatjuk a "Gomes a legnagyobb erősítésünk majd most megmutatja" szöveget :lol:
Persze, mindez még koránt sem biztos, hogy meg is fog valósulni. De ha Segura összerakja (márpedig ha csakis ő dönt mindenben, akkor ez is az ő fejéből pattant ki), akkor szerintem jó munkát végzett. Persze lehet fikázni egy s más miatt, amit a múltban művelt, és nem is egy szimpatikus figura alapból sem. De ha összerak egy jó keretet, akkor viszont jár neki az elismerés. Habár valószínűleg megint kiadunk egy valag pénzt a még hiányzó két játékosért, valamint a "brazil-szálon" kötött üzletek is gyanúsak, de itt most a BL-szereplésünkről van szó, így csak ezt a szempontot nézem, amikor ezt írom.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.23. 22:32:58

Cestus írta:
Samper írta:Ha tovább folytatódik Segura zseniális átigazolási politikája, akkor ugyan mitől várnak idén jobb BL szereplést? A régi harcosok egy évvel idősebbek lettek, a fiataloknak meg nincs BL tapasztalata. Nevetséges Valverdeből csinálni bűnbakot, annál kevésbé, mert ha benne látja a vezetőség a problémát, őt is lecserélhette volna.
Ha sikerül behúzni Williant meg egy normális középpályást az opciók közül, jó kerettel megyünk neki a szezonnak. Pontosan mi a gond Segura átigazolási politikájával? Coutinho-t, Dembélét, Semedot is ő hozta ide.

Ezzel a kerettel mi lenne a gond, és miért ne lehetne jó BL szereplést várni egy ilyen csapattól?
Ehhez az a kulcs, hogy meg is szerezzük őket, reméljük nem az lesz hogy nem jön egyik opció sem, aztán hallgathatjuk a "Gomes a legnagyobb erősítésünk majd most megmutatja" szöveget :lol:

Amúgy:
https://www.sportskeeda.com/football/wh ... key2=90497" target="_blank

Múltkor olvastam, elég jól összeszedte hogy mi kellene egy esetleges Barca BL győzelemhez.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.07.23. 22:20:24

Samper írta:Ha tovább folytatódik Segura zseniális átigazolási politikája, akkor ugyan mitől várnak idén jobb BL szereplést? A régi harcosok egy évvel idősebbek lettek, a fiataloknak meg nincs BL tapasztalata. Nevetséges Valverdeből csinálni bűnbakot, annál kevésbé, mert ha benne látja a vezetőség a problémát, őt is lecserélhette volna.
Ha sikerül behúzni Williant meg egy normális középpályást az opciók közül, jó kerettel megyünk neki a szezonnak. Pontosan mi a gond Segura átigazolási politikájával? Coutinho-t, Dembélét, Semedot is ő hozta ide.

Ezzel a kerettel mi lenne a gond, és miért ne lehetne jó BL szereplést várni egy ilyen csapattól?
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.23. 22:07:56

Samper írta:Ha tovább folytatódik Segura zseniális átigazolási politikája, akkor ugyan mitől várnak idén jobb BL szereplést? A régi harcosok egy évvel idősebbek lettek, a fiataloknak meg nincs BL tapasztalata. Nevetséges Valverdeből csinálni bűnbakot, annál kevésbé, mert ha benne látja a vezetőség a problémát, őt is lecserélhette volna.
Segura biztos azt hiszi, hogy ha nem veszünk meg volt La Masia játékost, akkor automatikusan helyünk van az elődöntőben :lol:

Azért még várjuk ki a végét, hátha csodát látunk a nyáron, mindenesetre nem valami biztató az hogy Valverde kéréseit nem tisztelik.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.07.23. 22:01:13

Ha tovább folytatódik Segura zseniális átigazolási politikája, akkor ugyan mitől várnak idén jobb BL szereplést? A régi harcosok egy évvel idősebbek lettek, a fiataloknak meg nincs BL tapasztalata. Nevetséges Valverdeből csinálni bűnbakot, annál kevésbé, mert ha benne látja a vezetőség a problémát, őt is lecserélhette volna.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.05.05. 13:09:42

Szerintem fel sem merülne Valverde távozása, és mindenki már rég túl lenne a Róma elleni kiesésen, ha a Real sem lenne már bent a sorozatban. Ez a tény, és a szituációval szembeni tehetetlenség teszi azt a meccset megbocsáthatatlanná, és az egész szezonunkat beárnyékolttá.
Ha most hat nullra vernénk őket, az sem lenne gyógyír, mint ahogy egy vereséget is közömbösen fogadna a többségünk.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.04.23. 21:17:17

Azzal egyetértek hogy egy hazai duplazas az minimum jó szezonnak szamit, azzal is hogy a BL sose lehet elvárás (63 próbálkozásból eddig 5ször sikerult), igazából a kiesés módja sikerult vérlázítóra. És itt nem csak arra gondolok hogy 4-1es előnyt adtunk le egy Roma ellen, hanem a mutatott játék és a hozzáállás az nagyon “valverdés” volt. És foleg azért faj a kiesés mert ha továbbmegyünk akkor szerintem megvan a tripla és ezt nem azért mondom mert elfogult vagyok.

Ennek ellenére nalam se kérdés a maradása.

3 éve nem tudunk bejutni az elődöntőbe se, de szerintem továbbra is ott vagyunk a nagyon szűk európai elitbe. Sajnos a BL (igazából az osszes kupasorozat) sajátossága hogy elég 30-60 perc áramszünet és minden megy a levesbe.
Ha a BL úgy lenne megrendezve mint egy bajnokság akkor az elmúlt 12 évben legalább 6 BLt nyertunk volna, ha nem tobbet.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.04.23. 20:54:17

Persze, égő volt a római 0-3 és a kiesés és Valverde hibázott is. Ez igaz. De mikor lett elvárás az, hogy egy edző a karrierjét akár Barcelona-ban akár másik élcsapatnál duplázással (triplázással) - BL+bajnokság - kezdje?
Röhej, hogy Valverde állása egyáltalán téma. Tulajdonképp megmentette a vezetőség bőrét az ősszel azzal, ahogy összerakta a csapatot és szállította az eredményeket Neymar távozás és Dembelé sérülése után is.
Én összességében elégedett vagyok a mesterrel és várnám, hogy jövőre tovább építgesse a csapatot.
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2018.04.23. 20:32:40

Amióta követem a Barcát nem láttam még ekkora szégyent, mint az a meccs volt. Előbb lenyelte az ember a Bayern 7-0-át, mert ott a világ legjobb csapata lefocizta a csapatot. Van ilyen. Tavalyi Párizsi meccsen volt hasonló érzésem, de ott mégis egy PSG volt az ellenfél. Aztán jött az idei Roma meccs visszavágója.. Nem akart senki focizni, teljesen enervált csapat ment ki. EL szintű csapat ellen kiesni szégyen egy Barcelonának. Sőt, 3 éve 8 között kiesni is szánalmas, de ezt már leírtam párszor. Ennek a bajnokság és kupának pedig csak azért van nagyobb presztizse, mert itt focizik a Real is. Ha nem lennének akkor az lenne az ember érzése, mintha itthon nyerne a Vidi vagy Fradi 5 évig végig a bajnokság, kupa kombót, de a BL-be soha nem jutna be. A nagy szó a médiának, a legtöbb szurkolónak a BL. Talán Cestus írta, hogy elkéne gondolkozni, hogy ha nem megy a sorozatterhelés akkor a Kupáért nem teszünk meg mindent. Idén már a Bayern is megérdemelné a BL-t, de ők sem sűrün ejtik ki a Real-t. Na mindegy, én a Roma-Pool duónak szurkolok, valamelyik megérdemelné.
Válasz küldése