Barca az Európa Ligában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7233
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.17. 15:18:12

Chino írta:
2023.02.17. 13:46:12
Ebbe a rendszerbe nem egy ilyen klasszikus center való, pont azt a képességét korlátozzuk le amiben még mindig klasszis. Fatival és Raphinhaval a széleken szerintem újra visszatér.
Szerintem ez 50%-a csak a formahanyatlásának, már jóval a 4-4-2 előtt sem termelt. A helyzetei mostanában is megvannak, csak nem lövi be őket. Annyira nem féltem, fel fog támadni, csak jobb lenne előbb, mint utóbb. A hétvégén szerintem nem szabadna kezdenie, ezzel a letámadós stílussal kiheréljük ennyi idősen. Menjen Ferrán középre és kész. Vagy kezdjen, de akkor a MU ellen ne, és akkor azzal azt mondjuk, hogy a liga a fontosabb, és vagy tovább jutunk a B sorral, vagy nem, letojjuk, még lehet, hogy jobban is jönnénk ki belőle nyomás nélkül.
Amúgy eszembe juttattad Fatit, akiről senki nem szólt egy szót sem. Nem volt szerencséje, de nagyon jól, agilisen szállt be, kétszer is közel járt hozzá a hajrában, hogy eldöntse a meccset. Ezt látva tényleg kezdhetne valamikor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.17. 13:49:55

Peter írta:
2023.02.17. 12:47:41

Bárkire is értve, a gondolatom alapja a "következő lépcsőfok elérése".
Kiindulási alap a mindenkori aktuálisan előtted alló következő megoldandó feladat megoldása.
Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra....

Bayern és a Milan is megtette egyelőre azt, ami tőle telhet, győztek.

Barca szurkolóként engem nem vígasztal más csapatok kudarca és különben is, ami egy csapatnak kudarc, az egy másiknak siker. Tehát, ha kiesik egy psg, pool, milan, bayerni, inter, helyettük valaki ott kell, hogy legyen.....és annak tudnék örülni, ha mi azok között lennénk, akik ott vannak helyettük.

Ezzel szemben mi kereken 7 esztendeje és a mai napig lépcsőről lépcsőre, szisztematikusan és precízen lejjebb és lejjebb lépünk a nemzetközi kupákban.
Egyelőre azt sem lehet mondani, hogy e tekintetben elértük a mélypontot, mert eddig mindíg sikerült 7 éve mélyebbre kerülni az előző évben elért eredményeinkhez képest.

Igen, a legtöbb csapat össze-vissza hullámzik, de mi nem hullámzunk, hanem sűllyedünk.
Ráadásul folyamatos ez a sűllyedés.
Hullámok között sokkal nagyobb esély van levegőhöz jutni, mint a mélyben valahol távol a hullámoktól sűllyedés közben.
Szerintem meg folyamatosan emelkedünk, amióta Xavi itt van. Ha csak az eredményeket, és papíron még csak nem is a meccseket, csak a sorozatokat nézed, akkor ja, sűlyedünk. Vagy mondjuk hogy stagnálunk, mert végeredmény korábban se volt, meg most sincs (egyelőre). De ha nézed a játékot, a meccsek színvonalát és nehézségét, akkor meg folyamatos és látványos az emelkedés.

Nem azt várom, hogy más csapat kudarca vigasztaljon, hanem hogy ne a "többszörös BL győztes, nálunk játszik a világ legjobbja aki 2 támadót és 1 kp-t ér önmagában" időszakot vedd alapul, mikor megítéled a csapat eredményességét. Ha más európai elit klubokhoz hasonlítasz, akkor nem lógunk ki semerre, távlatokban nézve a dolgot.

Alapvetően teljesen értelmezhetetlen számomra az, amit írsz. Egy csapat fejlődése éves távlatban, meg egyáltalán a nemzetközi kupasorozatok nem olyanok, mint a kisiskolás matek. Hogy papírra veted, és az 1+1 az 2, a 4 meg kisebb mint az 5. Nem így működik. Ha mégis így akarod nézni, akkor sem sűllyedünk, hanem stagnálunk. Ahogy szinte mindenki más is, hiszen évente egy csapat nyeri meg a BLt, meg egy az ELt, és utána átlagosan 20 évig nem újrázik.

A csapat hónapról hónapra jobb, kifejezetten emelkedő pályán vagyunk. Szerintem ez egyértelmű, és ez a fontos. Ez az előremutató (még akkor is, ha most nem elégséges az eredmény még), és ez biztosítja a mindennapi, minden heti szórakozásunkat is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.02.17. 13:46:12

davi10 írta:
2023.02.17. 09:37:39
Én se nagyon értettem a védelem megvariálását, nem tudom miért maradt ki Christensen. Akár Kounde helyett is kezdhetett volna aki szerencsétlen elég gödörben van így is, ezen ez a 2 öngól az utóbbi hetekben nem fog segíteni.

Elöl én Lewy-t megdicsérném, keményen melózott. Raphinha meg tényleg hozza a számokat, de ha valaki látta a meccseinket az azt is látja, hogy mennyit ront. Kicsit ilyen "vak tyúk is talál szemet" érzésem van vele. Folyamatosan játszik, próbálkozik, valami csak összejön. Nem néztem rá hogy milyen %-ban jönnek be a cselei/beadásai, de valószínüleg elég szomorú lenne.

A kp-n most ki fog jönni, hogy mennyire rövid a pad. Pedri elvesztése nagy érvágás, Gavi is eltiltott. Az Old Traffordon amúgyis a MU az esélyesebb, ilyen foghíjas kp-val meg főleg, nem látok sok esélyt rá, hogy továbbmennénk.

Sajnálatos, európai kupameccshez méltó volt amit lehoztunk tegnap, köszönjük meg Gera Zolinak, hogy összerakta már most ezt a 2 csapatot... Színvonalas, hajtós meccs volt, simán elment volna egy BL elődöntőnek is.
A keret bőségével szerintem nincs gond. Elől-hátul simán van elég ember. Egyedül a kp és a jh pozíció a hiányos.
Sajnos ez a sok sérülés és eltiltás esélyes MU továbbjutást sejtet. Gavi-Pedri-Dembélé out, Busi épp hogy visszatér, náluk valószínűleg ráadásul már valószínűleg játszhat Antony, Martial McTominay.

Azért nagyon sok minden összejött, annyi balszerencse, amennyi kb. 10 meccsre elegendő. Az eddig ihletett formában játszó Ter Stegen pont most potyázik (persze nem ráhúzva a vízes lepedőt, mert amellett hibátlan volt,), a csapat talán legfontosabb embere kidől, akinek klasszisokkal gyengébb helyettese van, öngól, a legjobb formában lévő támadó kiesése, kapufa, 3 tizenegyesgyanús eset benézése (?) stb. Hogy ennyi dolog egy meccsbe legyen sűrítve az szinte hihetetlen.

Ennek ellenére nagyon élveztem a meccset, de a játékosok is mintha nem lettek volna mentálisan 100 %-osak. Olyan amatör hibákkal tarkították a mérkőzést, hogy csak néztem. Olyan passzokat rontottak sokszor, adtak el labdákat, amiket máskor bekötött szemmel megcsinálnak. Rosszul fedezik, kezeleik le a labdát, de ennek ellenére nem marasztalnám el őket.
A mentalitásra nem lehetett panasz, nagyon odatették magukat, látszott az akarat, nem nyomta őket agyon a nyomás, Xavi kellően feltüzelte őket, főleg a második félidőre. Amit az utolsó negyedórában csináltak az minden csapatnak példamutató. Olyan volt mintha egy döntőben egy gólra lenne szükség, nagyon-nagyon régen láttam már ilyet en bloc a csapattól.
Ráadásul fizikálisan is bírták, jobban mint egy angol élcsapat. Az utóbbi időben (években) a 70. perc körül már látványosan elfogytak, ezzel mindig bajok voltak.

Olvastam valamit, hogy Christensen az edzésen egy kis fájdalmat érzett a vádlijában, gondolom ezért nem került a kezdőbe.

Ha mindkét csapat a legjobb kezdőjével tudna kiállni én továbbra is 50-50 %-ot mondanék, de így, hogy ennyi a hiányzó kb. 70-30 a javukra, ha esélyeket kellene mondani.Amiben bízom, hogy Lewandowski megtalálja a góllövőcipőjét. Amióta ezt a 4-4-2-őt toljuk, azóta esett vissza látványosan a teljesítménye. Ebbe a rendszerbe nem egy ilyen klasszikus center való, pont azt a képességét korlátozzuk le amiben még mindig klasszis. Fatival és Raphinhaval a széleken szerintem újra visszatér.

Amúgy valaki mesélje már el, hogy Casemiro miért nem képes soha piroslapot kapni! Tegnap is úgy ki kellett volna vágni második sárgával, mint a huzat, de valahogy mindig megússza.
Peter írta:
2023.02.17. 12:47:41
Andris írta:
2023.02.17. 12:18:41
Ez nem barcelonai történet szerintem,
Ezzel szemben mi kereken 7 esztendeje és a mai napig lépcsőről lépcsőre, szisztematikusan és precízen lejjebb és lejjebb lépünk a nemzetközi kupákban.
Egyelőre azt sem lehet mondani, hogy e tekintetben elértük a mélypontot, mert eddig mindíg sikerült 7 éve mélyebbre kerülni az előző évben elért eredményeinkhez képest.

Igen, a legtöbb csapat össze-vissza hullámzik, de mi nem hullámzunk, hanem sűllyedünk.
Ráadásul folyamatos ez a sűllyedés.
Hullámok között sokkal nagyobb esély van levegőhöz jutni, mint a mélyben valahol távol a hullámoktól sűllyedés közben.
Nálunk azért elég sok ok közrejátszott.
De nézd már meg a Cityt vagy a PSG-t. De főleg az előbbit. Van egy kiváló edzőjük, akinek azt a játékost hozzák akit akar, olyan bivaly keretük mint a komplett PL-nek, mégse jön össze, a PSG évek óta kizárólag a BL-re hajt, hova jutott? A MU-nak azt se tudni mikor volt nyoma a BL-ben, de folytathatnánk a sort.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3286
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.02.17. 12:47:41

Andris írta:
2023.02.17. 12:18:41
Ez nem barcelonai történet szerintem,
Bárkire is értve, a gondolatom alapja a "következő lépcsőfok elérése".
Kiindulási alap a mindenkori aktuálisan előtted alló következő megoldandó feladat megoldása.
Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra....

Bayern és a Milan is megtette egyelőre azt, ami tőle telhet, győztek.

Barca szurkolóként engem nem vígasztal más csapatok kudarca és különben is, ami egy csapatnak kudarc, az egy másiknak siker. Tehát, ha kiesik egy psg, pool, milan, bayerni, inter, helyettük valaki ott kell, hogy legyen.....és annak tudnék örülni, ha mi azok között lennénk, akik ott vannak helyettük.

Ezzel szemben mi kereken 7 esztendeje és a mai napig lépcsőről lépcsőre, szisztematikusan és precízen lejjebb és lejjebb lépünk a nemzetközi kupákban.
Egyelőre azt sem lehet mondani, hogy e tekintetben elértük a mélypontot, mert eddig mindíg sikerült 7 éve mélyebbre kerülni az előző évben elért eredményeinkhez képest.

Igen, a legtöbb csapat össze-vissza hullámzik, de mi nem hullámzunk, hanem sűllyedünk.
Ráadásul folyamatos ez a sűllyedés.
Hullámok között sokkal nagyobb esély van levegőhöz jutni, mint a mélyben valahol távol a hullámoktól sűllyedés közben.
tengit
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2014.04.19. 12:34:39

2023.02.17. 12:29:23

Andris írta:
2023.02.17. 12:03:52
A meccsel kapcsolatosan a legérdekesebb szerintem a Xavi irányból való megközelítés, mind a negatívumokok, mind a pozitívumok tekintetében, ezért bővebben az ő topicjába írtam a tegnapiról még.

Ami a bírókat és a visszavágót illeti..
Nem szeretem az összeesküvés elméleteket. De szerintem a pénzügyi kiskapuzással, a milliárdos adóssággal, és a szuperligával kihúztuk a gyufát az UEFA vezetőségénél. Tiszta büntetők voltak, a kezezés különösen. Nem véletlen nem ismételték meg utána még 10 szögből és kameraállásból, csak 1 lassítást láttunk. Itt a VAR tudatosan belenyúlt.
Ne is beszéljünk többet róla talán, ami kicsit is kétségbevonható, félremagyarázható, azt idén tuti nem fogják befújni nekünk. Enélkül is tudni kell nyerni viszont.

Visszavágón én bátran mennék, nincs igazán mit veszteni így Pedri, Gavi, Dembi és Busi nélkül. Ha bármelyikük mégis teljes értékűen edz, egyből kezdő.
Koundé, Araujo, Christensen, Alba
Kessié, FdJ, Robi
Raphi, Lewa, Baldé

Menjünk fel offenzíven, amennyire csak lehet.
Maximálisan egyetértek, különös tekintettel az "érthetetlen" bírói ítéletekkel kapcsolatban, ami az Andris által leírtak fényében már egyáltalán nem érthetetlen. Kezdődött a Bayern odavágón, ahol az első félidőben lefocizott bajorok ellen Dembelé kristálytiszta felvágásáért valahogy elmaradt a büntető - és az eset normális ismétlése is. Mindez Milánóban megduplázódott Pedri góljának és egy szintén vitathatatlan kezezés utáni büntető meg nem adásával. Bátran ki merem jelentetni, hogy a gyanúsan irányított, nem túl kedvező sorsolás ellenére simán a BL-ben szerepelne a csapat, de bizonyos erők ezt sikeresen meggátolták. A tendencia folytatódott az EL sorsolásánál, ahol "véletlenül" elsőként húzta ki Gera Zoli barátunk a legnehezebb ellenfelet a Barcának. Eddig úgy hittem, hogy a véletleneknek is van határa......
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.17. 12:18:41

Peter írta:
2023.02.17. 12:13:35
Napjaink barcelonai története éppen olyan, amikor valaki meg akarja fogni kézzel a halat, de sehogyan sem sikerül a halat kézben tartani, mert a hal mindíg kicsúszik a kezei közül..... :mrgreen:

Mindíg van valami - idő, pech, nézők, bírók, világösszeesküvés, sérülés, eltiltás, de a kifogások tárháza végtelen - a lényeg és az eredmény mindíg az, hogy kicsúszik a kezeid közül....

A kezdő kihirdetésekor eldőlt, mert aki nem tesz meg minden tőle telhetőt, az ne is csodálkozzon, bárhogy is alakulnak a következmények....
Ez nem barcelonai történet szerintem, ez mindenki története. Legtöbb helyen nincsenek olyanok, hogy valakik 10 éven keresztül megszakítás nélkül BL top esélyesek, többszörös nyertesek, meg állandó bajnokok. Különösen igaz ez a nemzetközi kupákra, a legtöbb csapat össze-vissza hullámzik, és a körülmények nagyon alakítják a végeredményt a pontgyűjtős bajnokságokhoz képest.
Bayern árnyéka önmagának, Juve Milan Inter megszűntek létezni kb, Liverpool napjaink legjobb csapataiból egy év alatt eltűnt a semmibe, PSGnek ezermilliárdokért se sikerül stabil helyet találni európában... és még sorolhatnánk.

Szerintem nincs itt semmi látnivaló, max annyi, hogy EL eredmény és különféle sérelmek ide vagy oda, folyamatos egyelőre a javulásunk. Ez a lényeg.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3286
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.02.17. 12:13:35

Napjaink barcelonai története éppen olyan, amikor valaki meg akarja fogni kézzel a halat, de sehogyan sem sikerül a halat kézben tartani, mert a hal mindíg kicsúszik a kezei közül..... :mrgreen:

Mindíg van valami - idő, pech, nézők, bírók, világösszeesküvés, sérülés, eltiltás, de a kifogások tárháza végtelen - a lényeg és az eredmény mindíg az, hogy kicsúszik a kezeid közül....

A kezdő kihirdetésekor eldőlt, mert aki nem tesz meg minden tőle telhetőt, az ne is csodálkozzon, bárhogy is alakulnak a következmények....
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.17. 12:03:52

A meccsel kapcsolatosan a legérdekesebb szerintem a Xavi irányból való megközelítés, mind a negatívumokok, mind a pozitívumok tekintetében, ezért bővebben az ő topicjába írtam a tegnapiról még.

Ami a bírókat és a visszavágót illeti..
Nem szeretem az összeesküvés elméleteket. De szerintem a pénzügyi kiskapuzással, a milliárdos adóssággal, és a szuperligával kihúztuk a gyufát az UEFA vezetőségénél. Tiszta büntetők voltak, a kezezés különösen. Nem véletlen nem ismételték meg utána még 10 szögből és kameraállásból, csak 1 lassítást láttunk. Itt a VAR tudatosan belenyúlt.
Ne is beszéljünk többet róla talán, ami kicsit is kétségbevonható, félremagyarázható, azt idén tuti nem fogják befújni nekünk. Enélkül is tudni kell nyerni viszont.

Visszavágón én bátran mennék, nincs igazán mit veszteni így Pedri, Gavi, Dembi és Busi nélkül. Ha bármelyikük mégis teljes értékűen edz, egyből kezdő.
Koundé, Araujo, Christensen, Alba
Kessié, FdJ, Robi
Raphi, Lewa, Baldé

Menjünk fel offenzíven, amennyire csak lehet.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2462
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.02.17. 11:41:27

A témát olvasva eszembe jutnak a régi viták a bő és a szűk kerettel kapcsolatban. Hát igen. Nincs olyan, hogy túl bő keret. Minél bővebb egy keret, annál jobb.

Rashfordot nehéz lesz megállítani, de az első gól azért elkerülhető lett volna (hát még a második...). A BEIN Sports-os kommentátorok is arról beszéltek, hogy a Barcelona miért tolja fel mindig ennyire a védekezését, ez életveszélyes. Labdaszerzés után egy csapat gyorsan mögéjük tud kerülni. Ráadásul ezt úgy mondták, hogy ez ma már szerencsére sokkal kevésbé jellemző, mint évekkel ezelőtt, amikor tényleg ipari mennyiségben kaptuk az ilyen gólokat. Nem szabad ekkora támadási felületet adni Rashfordnak.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.02.17. 11:28:21

Ha úgy nézzük, hogy a sztenderd kezdőcsapatunkhoz képest a meccs kezdetekor hiányzott 4 kulcsjátékos, a 30. perctől pedig már 5, mondhatni ez a döntetlen egy kisebb bravúr. Ez már a csapat fele, ez rengeteg. Ráadásul tényleg abszolút a játék képét meghatározó játékosok. Nagyon bosszantó, szinte biztos vagyok benne hogy full csapattal ezt a meccset lehozzuk, ezt még úgy is merem állítani, hogy tudom, a MU-nál is voltak hiányzók.

Nem akarok Kessiére rászállni, de azért az tisztán látszott, hogy egy ilyen kiélezett meccsen sem tud semmivel sem többet hozzáadni a védekezéshez, mint a 100 éves Busquets, támadásépítésben, labdakihozatalokban meg inkább hagyjuk is. Mondom ezt úgy, hogy egyáltalán nem játszott rosszul tegnap.
Én egyiküket sem gondolom megoldásnak hosszabb távon, továbbra sem.

Az, hogy a visszavágón Gavi Pedri Busi nélkül állunk fel, egyszerűen nem látom. Elképzelésem nincs, hogy mit lehet ebből kihozni, meg hogy milyen lesz a játék képe, a De Jong, Kessié, SR középpálya kínosan vékony lesz, szerintem Xavi nem fogja ezt megkockáztatni. Lehet, hogy bedobja Albát 4. középpályásnak.

Rashford semlegesítését meg kell oldani a visszavágón. Araujot rátenni és kísérje el a wc-re is akár. Ha ő nincs, lövésük nem lett volna tegnap.

Fred kezezéséről annyit, hogy totálisan egyetértek Xavival, ez akkora büntető mint a ház. Mióta már sokadszorra átreformálták a kézszabályt, a fele ekkora rápattanós, rárúgós, de még sokszor a test melletti kezezésekre is habozás nélkül szokták fütyülgetni a büntetőket. A vbn is, meg azóta is számtalan bajnoki meccsen láttam sokkal vétlenebb kezezést befújni, nem egyszer nem kétszer, hanem szinte állandóan. Én biztos voltam benne hogy a VAR után ezt be fogják fújni. Nem értem. Kint volt a pali keze oldalt mint egy madárijesztőnek, könyökhajlat/alkar magasságában csattant rá a labda. Miről beszélgetünk? Ráfejelték? Bocs, mit keres ott a keze? Ha nincs ott a kéz, akkor ment volna a bejátszás a kapu elé, ki tudja mi lett volna belőle. Ez a marha meg kirakja a kezét oldalra mellkas magasságban és azzal blokkolja a labda útját. Vicc. És itt abszolút a következetesség hiányával van a gond, mert én elfogadom ha ezt nem fújják be mert közelről jött a labda, csak akkor más meccseken is jó lenne ugyanezt látni konzisztensen. Addig viszont ez felháborító. Főleg, hogy már az isten tudja hányadik jogos büntetőnket nem kapjuk meg idén a nemzetköziben.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7233
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.17. 10:11:51

Én nagyon-nagyon élveztem ezt a meccset, mert kb elődöntőig nem érdekel az EL. Szerintem a VB-döntő óta a legjobb volt, amit láttam bármelyik bajnokságban. Nagyon picit idegesítőek a kihagyott helyzeteink, de náluk is voltak ilyenek. A mostani középpályás gondjainkkal meg pláne nem gáz, ha kiesünk, így is fogyunk rendesen, ha még Gavi vagy DJ is bedobá a törülközőt, veszélybe kerülhetne simán a bajnokság is.

Hű, most olvastam ten Hag nyilatkozatát, milyen meccset nézett a fickó? :O "domináltunk a mérkőzésen" "meg kellett volna nyernünk ezt a mérkőzést" Kétszer 5 percet domináltak kb. Vagy hogy a piros elmaradása bírói tévedés volt, de Fred kezezése nem. :D Még ha valamennyire értem is, mire gondolt, azért na.
A United rettenetesen örült a végén, hogy lefújták.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.02.17. 10:06:43

davi10 írta:
2023.02.17. 09:37:39

Nem néztem rá hogy milyen %-ban jönnek be a cselei/beadásai, de valószínüleg elég szomorú lenne.
https://analytics.soccerment.com/en/pla ... 2-14/stats?

Nem tudom mennyire tuti,de kb jo lehet.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.17. 10:04:46

Nagyon jó derbi volt, méltó ehhez a párositáshoz. Pech hogy gyorsan jött az egyenlítő gól, és meginkább az Pedri sérülése. A foghíjas kp, de főleg Dembelé hiánya miatt már nem mi vagyunk az esélyesek, de bármi lehet. Most jól jön az új szabály, mely szerint nem számít az idegenbeli gól.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6657
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.17. 09:37:39

Én se nagyon értettem a védelem megvariálását, nem tudom miért maradt ki Christensen. Akár Kounde helyett is kezdhetett volna aki szerencsétlen elég gödörben van így is, ezen ez a 2 öngól az utóbbi hetekben nem fog segíteni.

Elöl én Lewy-t megdicsérném, keményen melózott. Raphinha meg tényleg hozza a számokat, de ha valaki látta a meccseinket az azt is látja, hogy mennyit ront. Kicsit ilyen "vak tyúk is talál szemet" érzésem van vele. Folyamatosan játszik, próbálkozik, valami csak összejön. Nem néztem rá hogy milyen %-ban jönnek be a cselei/beadásai, de valószínüleg elég szomorú lenne.

A kp-n most ki fog jönni, hogy mennyire rövid a pad. Pedri elvesztése nagy érvágás, Gavi is eltiltott. Az Old Traffordon amúgyis a MU az esélyesebb, ilyen foghíjas kp-val meg főleg, nem látok sok esélyt rá, hogy továbbmennénk.

Sajnálatos, európai kupameccshez méltó volt amit lehoztunk tegnap, köszönjük meg Gera Zolinak, hogy összerakta már most ezt a 2 csapatot... Színvonalas, hajtós meccs volt, simán elment volna egy BL elődöntőnek is.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.17. 08:33:15

Sinya22 írta:
2023.02.17. 06:04:16
Szerintem sem azon múlt, hogy Xavi variált a kezdőben. Volt helyzet az első félidőben, 2 tiszta tizi, utána kapufa. Stegen is kivédett 2 ziccert, aztán bekapott egy ilyet a rövidbe. A cseréket már meg lehet kérdőjelezni, hogy biztos Robinak kellett volna jönnie Pedri helyett, vagy rögtön Fatinak pl, alapvetően nem a kezdőn múlt. ót

A visszavágóra én nem sok jóra számítok, Gavi Pedri és Dembelé nélkül, plusz Busi is épphogy felépül valószínű, bár a szerencse forgandó, de azt gondolom hogy idegenben se fogunk megkapni semmiféle jogos büntetőt, lehet majd nyugodtan szabálytalankodni.
Különösen az első 30 percben ordított a meccsről hogy Baldé lubickolna és percenként futná szét a MU azon részét. Jobbak voltunk ekkor mezőnyben ami nagy szó egy Casemiro-Bruno Fernandes KP ellen, de a kapura nem voltunk igazán veszélyesek, a másik oldalon sem tudott sokat hozzátenni Araujo a támadásokhoz., utána pedig kijött a megkavart védelem gyengesége és Stéga bravúrjai akadályozták meg hogy ne menjen el 2-vel a MU.
Ha pedig elfelejtette volna ezt hogy nem lehet félidőben cserélni akkor sem ha ordít a játék képe a cseréről akkor szintén meglett volna a meccs

Mindenesetre egy sokkoló 1-2-ről sikerült visszajönni egy olyan 2-2-re hogy a MU örült neki hogy le lett fújva a meccs, ezért jár a gratuláció =D>
Ezzel együtt viszont félek hogy pont úgy fog visszaütni hogy nem tudtuk lezárni a párharcot mint az Atleti ellen 2016-ban ahol a végén sorra lövöldöztük de semmi sem ment be.


Rashford téma: El kell döntenünk hogy a csatárt David Villaként akarjuk-e használni mert akkor olyan profil kell és nem Lewandowski-Suarez-féle akik kapu elé érkezve gyilkosak és nem passzjátékban
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2023.02.17. 08:14:12

Néhány dologról beszélni kell úgy gondolom.

Ter Stegen: eszméletlen a pali, tegnap is volt 2-3 olyan védése, hogyha bemegy egy szót se szólhattunk volna…

Nem értem, hogy mi célból volt Araujo a jobb oldalon és nem Koundé.

Aki isteníti Raphinhát, az nagyon elfogultan, áll hozzá. Katasztrófa amilyen szinten nem megy neki az 1v1 és a jobb lábára nem tud cselezni egyáltalán, ok 1 gól v 1 gólpassz jön tőle, de az összképet nézve gyengus a teljesítménye.

Fati sajnos abban a 10 percben is azt hozza amit eddig, görcsös kapura törés egy hasznos passz helyett, úgy, hogy a labdaátvételei sajnos nagyon gyengék, elpattannak a labdák tőle.

A Baldé-Alba különbség nagyon látszik már, miután játszanak mindketten ugyanazon a meccsen, brutál a srác sebessége.
Kép
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2023.02.17. 07:53:34

A csere szerintem csak arról szólt, hogy elkezdtünk fogyatkozni (egyre több sérült), s nem szeretett volna újabb támadó potenciált veszíteni és tűzben szeretné valamennyire tartani a nagyobb szerephez nem jutókat is.
Aki egy ilyenen megsértődik, az egy kicsit sokat gondol magáról, talán Messi volt az, aki ezt megengedhette magának, még ha ott sem volt indokolt általában a durcázás.

Koundé eszméletlen sok hibája az elmúlt időszakból nekem is nagyon feltűnő és egy ilyen erős ellenfél esetében ez még jobban "kijött".
Természetesen nem kell temetni a srácot és ellenben korábbi hasonló cipőben lévő játékosokkal, Koundé fizikális adottságai egyes esetekben elegendők a hibák kijavításához.

Lewa esetében csak az látszik, hogy az a pár százalék teljesítmény többlet, ami pár éve még megvolt az esetében, az már egy kiélezett szituációban hiányozhat, de egy 34 éves játékosról beszélünk, ez teljesen természetes. Ettől függetlenül elég nagy "kakiban" lennénk ebben a szezonban, ha nem állt volna rendelkezésre. Jövőre már mindenképp szükség lenne egy ambiciózus, tehetséges fiatal utódra, akinek fokozatosan át tudja majd adni a főszerepet.
Kluivert92
Jugador del Barça
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2020.10.25. 07:55:27

2023.02.17. 06:12:09

bence0330 írta:
2023.02.16. 22:52:44
Xavi legrosszabb meccse volt és még így is október 26-án, 18 meccsel ezelőtt kaptunk ki utoljára. Közben játszottunk a MU-val, és gyakorlatilag minden jelentős spanyol klubbal. 17 meccs alatt ráadásul csak 2 volt döntetlen. Az, hogy az egyik egy angol topklub ellen jött, bőven belefér. Szerintem ki fogunk esni megint fejjel plusz balszerencsével (kapufák, 2, de legalábbis 1 elmaradt tizi...), de azért ezt a sorozatot mindenképp el kell ismerni, mert ezzel a kerettel, ennyi fiatallal ez brutális, akkor is, ha esetleg 1 hét múlva ez megszakad. Már most is versenyképesek voltunk, sőt, játékban talán jobbak egy BM, MU, Inter ellen. A fiataloknak még kicsit fejlődniük kell, pici rutin is kell, és akkor már nem csak játékban leszünk jobbak, meg nem csak pariban leszünk velük.

Viszont Raphinha mostanság stabilan minden második meccsén gól+gólpassz kombót mutat be, jellemzően egy második félidei megtáltosodással, két meccs múlva megint jól jönne, ha folytatná a sormintát. Ez 2023-ban a 4. ilyen gól+gólpassz kombója, mindezt ilyen önbizalomhiánnyal. Ma meg végre eleresztett két komoly lövést távolról, ezt is folytassa csak, peche volt, hogy az első épp elzúgott a kapufa mellett, a másodiknál is nagyon résen kellett lennie De Gea-nak. Szegény Pedrivel együtt nagyon húzóember lett a gólgyártásban. Lewy eltűnésével elég nagy szükség is volt arra, hogy előlépjen. Most Pedri kidőlésével meg még nagyobb teher lesz rajta, ha Lewy nem nyeri vissza a formáját. Xavi támogatása nagyon kellene, aki szerintem ha tehetné, összeházasodna Dembélével, és még a sérülése alatt is inkább róla beszél, mint a brazilról, a mai lecserélése meg tényleg durva volt. Nagyon idegesítheti, hogy egy ideje majdhogynem hátán viszi a csapatot, és még mindig nem elég, annak ellenére, hogy messze a legjobb formában lévő La Liga támadó még a botlásaival együtt is.
Azert ezek eros szavak egy olyan szelsonel aki egyszer sem tudja megverni a vedojet , 10 beadasabol 2 megy emberhez, a 2. Bekapott golunk elott oriasit hibazott, igen nem az a dolga h vedekezzen de akk ne is vallalja be 1-1be rashfordot
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3293
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.02.17. 06:04:16

Szerintem sem azon múlt, hogy Xavi variált a kezdőben. Volt helyzet az első félidőben, 2 tiszta tizi, utána kapufa. Stegen is kivédett 2 ziccert, aztán bekapott egy ilyet a rövidbe. A cseréket már meg lehet kérdőjelezni, hogy biztos Robinak kellett volna jönnie Pedri helyett, vagy rögtön Fatinak pl, alapvetően nem a kezdőn múlt. ót

A visszavágóra én nem sok jóra számítok, Gavi Pedri és Dembelé nélkül, plusz Busi is épphogy felépül valószínű, bár a szerencse forgandó, de azt gondolom hogy idegenben se fogunk megkapni semmiféle jogos büntetőt, lehet majd nyugodtan szabálytalankodni.
Hungarokatalan20
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2023.02.16. 18:08:21

2023.02.16. 23:31:34

Busi már vasárnap is tud(na) játszani, Xavi nyilatkozta.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7233
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.16. 22:52:44

Xavi legrosszabb meccse volt és még így is október 26-án, 18 meccsel ezelőtt kaptunk ki utoljára. Közben játszottunk a MU-val, és gyakorlatilag minden jelentős spanyol klubbal. 17 meccs alatt ráadásul csak 2 volt döntetlen. Az, hogy az egyik egy angol topklub ellen jött, bőven belefér. Szerintem ki fogunk esni megint fejjel plusz balszerencsével (kapufák, 2, de legalábbis 1 elmaradt tizi...), de azért ezt a sorozatot mindenképp el kell ismerni, mert ezzel a kerettel, ennyi fiatallal ez brutális, akkor is, ha esetleg 1 hét múlva ez megszakad. Már most is versenyképesek voltunk, sőt, játékban talán jobbak egy BM, MU, Inter ellen. A fiataloknak még kicsit fejlődniük kell, pici rutin is kell, és akkor már nem csak játékban leszünk jobbak, meg nem csak pariban leszünk velük.

Viszont Raphinha mostanság stabilan minden második meccsén gól+gólpassz kombót mutat be, jellemzően egy második félidei megtáltosodással, két meccs múlva megint jól jönne, ha folytatná a sormintát. Ez 2023-ban a 4. ilyen gól+gólpassz kombója, mindezt ilyen önbizalomhiánnyal. Ma meg végre eleresztett két komoly lövést távolról, ezt is folytassa csak, peche volt, hogy az első épp elzúgott a kapufa mellett, a másodiknál is nagyon résen kellett lennie De Gea-nak. Szegény Pedrivel együtt nagyon húzóember lett a gólgyártásban. Lewy eltűnésével elég nagy szükség is volt arra, hogy előlépjen. Most Pedri kidőlésével meg még nagyobb teher lesz rajta, ha Lewy nem nyeri vissza a formáját. Xavi támogatása nagyon kellene, aki szerintem ha tehetné, összeházasodna Dembélével, és még a sérülése alatt is inkább róla beszél, mint a brazilról, a mai lecserélése meg tényleg durva volt. Nagyon idegesítheti, hogy egy ideje majdhogynem hátán viszi a csapatot, és még mindig nem elég, annak ellenére, hogy messze a legjobb formában lévő La Liga támadó még a botlásaival együtt is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2180
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.02.16. 21:46:09

Messa írta:
2023.02.16. 21:37:15
Nem fér a fejembe Xavi mit akart ma a védelem megbontásával. Christensent és Baldét pihentetni. Oké, tehát a Cadiz ellen frissek lesznek, nyilván játszani fognak, hogy aztán a csütörtöki visszavágóra ismét fáradtak legyenek.

Annyira de annyira adta magát, hogy most full csapat, aztán a hétvégi bajnokin akit lehet, azt ésszerű keretek között pihentetni, hogy jövő csütörtökre megint frissek legyenek...

Nem tudom ezt hova tenni, ha csak nem egy lehetséges sérülést monitoroztak előre, de akkor meg csereként sem jöttek volna be a védők szerintem.
Én a visszavágón Baldét betenném jobb oldali védőnek, középre menne Araújo és Chris majd Alba
remelém felépül Busquets és akkor már van egy emberünk középpályára mellé menne De Jong, Roberto és Kessie vagy Kounde, elől meg maradna Lewa és Raphinha

amúgy nem lehet valami enyhe sérülés az oka, hogy ennyire átvariálta a védelmet?
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.02.16. 21:37:15

Nem fér a fejembe Xavi mit akart ma a védelem megbontásával. Christensent és Baldét pihentetni. Oké, tehát a Cadiz ellen frissek lesznek, nyilván játszani fognak, hogy aztán a csütörtöki visszavágóra ismét fáradtak legyenek.

Annyira de annyira adta magát, hogy most full csapat, aztán a hétvégi bajnokin akit lehet, azt ésszerű keretek között pihentetni, hogy jövő csütörtökre megint frissek legyenek...

Nem tudom ezt hova tenni, ha csak nem egy lehetséges sérülést monitoroztak előre, de akkor meg csereként sem jöttek volna be a védők szerintem.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.16. 21:36:23

Erdekes, amiket irtok, szerintem itt tobben megint nem kepesek feldolgozni azt, hogy nem gyalultunk le egy amugy eros ellenfelet.

Majd irok hosszabban ha lesz idom. De lenyegeben szerintem egyaltalan nem mulott semmi azon, h Xavi megvarialta a vedelmet. Pedri kieseseig megvolt a szokasos folenyunk.
Teny, hogy Alba helyett jobb lett volna tamadasban Balde, de sztem senki se gondolhatta h ennyire folenyben es szabadon jatszunk majd az o terfelukon is. Meg amugy is, megegyszer: semmi nem mulott rajta.

Elmaradtak kristalytiszta buntetok, igazabol ket potyagol feleseget kaptunk, cserebe rugtunk kettot, es kb 70-20ra nyertuk volna a 90 perc jatekidot.
Meg Pedri kiesesevel is.

Roviden abban latom a fo okat annak, hogy nem gyalultuk le oket, hogy harom (az en szememben) kulcsfontossagu alap kezdo emberunk hianyzott, es pont a legkreativabbak kozul.

Volt 20p amikor aggodtam, de aztan megusztuk a tovabbi golokat, es ujra atvettuk az iranyitast. Meg barmi lehet a visszavagon, szoval igazan csak a birora es a sok serulesre haragszom.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
jarvis
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2019.02.16. 12:24:53
Tartózkodási hely: Budapest/Csíkszereda

2023.02.16. 21:36:11

Szerintem jó és izgalmas meccs volt, nekem felüdülés focit látni a spanyol csapatok 90 százalékának buszozása után, persze voltak hajtépő hibák, de a másik oldalon is, ilyen ez, ha ki van kényszerítve. Ősszel a védelem dőlt ki, most a középpálya, meg kell mutatni Manchesterben, hogy tudunk erre kitalálni valamit, szerintem továbbra sem vagyunk semmivel sem esélytelenebbek, mint a United, bőven foghatók ők is.

Ui.: egy ilyen formában lévő Rashford-ot el tudnék nézni a mi mezünkben is.
Válasz küldése