Barca az Európa Ligában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1434
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2023.02.23. 17:26:40

davi10 írta:
2023.02.23. 13:13:52
Szerintem is búcsúzunk ma, ami nekem személy szerint nem is fájna annyira, mint a BL kiesés. Onnantól viszont szinte kötelező feladatnak tartanám a ligát és a kupát behúzni.

A Busi - FDJ - Kessie - SR kp nekem nem hangzik túl jól, és mivel nyerni kell én lehet felállnék 4-3-3-al, FT vagy Fati a baloson.
Hátul viszont nem szeretnék variálást látni, max Alba-t Balde helyén, de a Kounde - Araujo - Christensen trió maradjon, és ebben a sorrendben.
Mivel egy ideje már nincs idegenben lőtt szabály, nem feltétlenül KELL nyernünk. Tizikkel is tovább lehet jutni, bár nyilván nem nagyon hiányozna egy hosszabbításos meccs az amúgy sem túl pihent társaságnak.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.23. 16:53:23

Részemről az van, hogy nem várom a győzelmet, mert kisebb valószínűséget adok neki.

Viszont ettől függetlenül nagyon csalódott leszek, mert szerintem nagyon megérdemli ez a csapat az esélyt, hogy tovább jusson, és teljes kerettel próbálhasson meg eljutni a döntőig. Iszonyatos pech, hogy a legjobb embereink felének esélye sincs pályára lépni.

Nyilván kulcsemberek Araujo, MAtS, Lewa, Frenkie is... meg amúgy van egy kiváló kezdőcsapatunk amúgy is, de az az igazság, hogy részemről pont Gavi, Pedri és Dembelé az, akik miatt leginkább megéri leülni a meccsekhez. Náluk van az, hogy ha hozzájuk kerül a labda, külön várom, hogy valami történjen, mert másokhoz képest nagyobb gyakorisággal történik extra.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7387
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.23. 16:05:05

Ezt a meccset le kell ülni, és élvezettel nézni. Főleg ha akár csak feleolyan jó lesz, mint az odavágó. Ez az a foci, amiért megéri leülni a képernyő elé, az idei legjobb volt talán a VB döntő után. Két nagyon erős csapat, különböző stílusban, de erőteljesen támadva, ha jól rémlik, még a kapuralövések száma is azonos volt. Ráadásul annak a kicsit modernizált változatát kapjuk a csapatunktól, amirt sokan megszerettük őket. Ja, mi állományilag gyengültünk az elmúlt egy hétben, náluk meg kb mindenki visszatért, ezért kicsit kisebb az esélyünk, de van pro a gyors kiesés mellett, nem csak kontra. Onnantól mehetünk a hazai triplára. Én stresszmentesen, élvezettel fogom nézni, már persze kivéve, ha beütne a ménkű, és összeomlanánk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21223
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.02.23. 13:52:05

davi10 írta:
2023.02.23. 13:13:52
Szerintem is búcsúzunk ma, ami nekem személy szerint nem is fájna annyira, mint a BL kiesés. Onnantól viszont szinte kötelező feladatnak tartanám a ligát és a kupát behúzni.

A Busi - FDJ - Kessie - SR kp nekem nem hangzik túl jól, és mivel nyerni kell én lehet felállnék 4-3-3-al, FT vagy Fati a baloson.
Hátul viszont nem szeretnék variálást látni, max Alba-t Balde helyén, de a Kounde - Araujo - Christensen trió maradjon, és ebben a sorrendben.
Alapból én is könnyebben megemésztek egy EL-kiesést, mint egy BL-t. De azért nagyon jó lenne végre Európában is egy nagy skalpot begyűjteni. Ha nem sikerül, akkor lehet majd megint hallgatni, hogy Európában még mindig nincs sehol a Barca, az első komolyabb csapat rögtön kicsapta őket, stb.

Persze a realitás szerintem is az, hogy otthon a MU esélyesebb, ha egy szoros meccsen esnénk ki, szerintem már az is előrelépés lenne az előző évekhez képest. De azért mindenki a bravúrban reménykedik.

A továbbjutás persze + terhelést is jelentene, de szerintem adna akkora mentális lökést, hogy elbírnánk. Főleg, hogy a bajnokságban egész jó előnyünk van.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6692
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.23. 13:13:52

Szerintem is búcsúzunk ma, ami nekem személy szerint nem is fájna annyira, mint a BL kiesés. Onnantól viszont szinte kötelező feladatnak tartanám a ligát és a kupát behúzni.

A Busi - FDJ - Kessie - SR kp nekem nem hangzik túl jól, és mivel nyerni kell én lehet felállnék 4-3-3-al, FT vagy Fati a baloson.
Hátul viszont nem szeretnék variálást látni, max Alba-t Balde helyén, de a Kounde - Araujo - Christensen trió maradjon, és ebben a sorrendben.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.02.23. 11:18:04

Nehéz meccs lesz ez Pedri és Gavi nélkül, de ha okosan csináljuk, egyáltalán nem reménytelen a dolog, bár én sem mondanám, hogy mi vagyunk az esélyesebbek így.
Nagyon fontos lenne a betonvédelem, nem mennék bele egy adok-kapokba, mert elöl most jobb a MU, a mi csatáraink pedig sajnos nincsenek formában, ezért szerintem maximum 1 gólt lehet benyelni. Előfordulhat persze, hogy Ferran vagy Raphi élete formáját tolja, de azért erre kevés az esély na. A United viszont hátul bőven sebezhető.
Én egy élvezetes, bátor, de stabil játékot szeretnék látni, ahol a meccs végéig nem lesz lefutott a továbbjutás. Természetesen ha berámolunk 3-at 50 perc alatt, akkor megbocsátok a srácoknak, de ezt is kizártnak tartom jelenleg.

Az EL-Bl dologhoz hozzászólva pedig szerintem 1 konkrét párharcnál nem számít, hogy hívják éppen a sorozatot. Ez a MU most igen erős, ha nem is egy világverő csapat, de azért látjuk, hogy a Liverpoolnál is kijött, mennyire gyengék most, nyilván elsősorban mentálisan, amit azért szépen megmutat a bajnokságban elért helyük is. És mondhatjuk a MU-ra, hogy nem véletlenül az EL-ben vannak, de azért ez a tavalyi béna szezonjukon múlt, nem a mostani játék alapján rangsorolódnak a csapatok.

Szerintem is mindenki láthatja már, hogy elindultunk irányba, de idő kell még, nem csak azért mert fiatal a mag, de anyagilag és erkölcsileg is nagyon mélyről indultunk el. Nem lehet 1-2 szezon alatt mindent megváltoztatni. Látjuk, hogy Messi is kevés volt már a végén, pedig ő aztán tényleg emberfelettit játszott a legtöbb meccsen.

Nagyjából kezdünk meglenni a posztokon hosszútávra, nyilván kelleni fog még pár ember, de szerintem ráálltunk már a jó vágányra. Viszont a mentális erő, hogy higgyünk magunkban, bármi van, az még gyerekcipőben jár. Ez jól kijön pl. Ferran nyilatkozatából, de Raphinha is tudhatóan keresi magát. Ebben a Reál valóban szintekkel előttünk jár, játékban viszont már nem hinném.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.23. 10:49:59

Az az igazsag h valszeg en is felnek a helyeben. Egy zoldfulu edzo, jatekoskent sose volt rajta toredeke nyomas sem, es hianyzik 3 kulcsembere. Az a szerencse, hogy van meg masik harom, igy nem vagyunk eselytelenek, mert amugy meg jo a jatekunk.

Mai napra 30% eselyt adok magunknak, es egyaltalan nem fogok haragudni rajuk, ha nem sikerul. Kuzdjenek, adjanak bele mindent ami van, ennel tobbet jelen korulmenyek kozt nem varok. Hiaba vagyunk jok, azert meg torekeny ennek a csapatnak a stabilitasa.
Jo esetben pozitiv csalodas lesz. :)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7387
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.23. 10:39:17

Én az eredeti sajtótájékoztatót néztem, és sajna úgy láttam, hogy Xavi fél, legalábbis mikor konkrétan a meccsről kérdezték, nekem ez jött le a testbeszédéből. Azt is emelte ki, hogy az a fontos, hogy megmutassuk, hogy versenyképesek vagyunk. Sajna több a vesztenvalónk így EL első körben, mint amennyit nyerhetünk. Ha komoly különbséggel vesztünk, akkor kizúgtunk és mélyütés a srácoknak, ha meg nem, akkor még mindig sok meccs kellene egy győzelemhez. Nyilván ha igazi ki-ki meccsen bukunk épphogy, akkor túléljük, ez van, k ikaptunk egy jelenleg talán top3 csapattól, szerintem ezért akar elsősorban egy egál meccset látni megint.

Az mondjuk pozitív mellé, hogy kihangsúlyozta itt és a játékosoknak is, hogy a nyomás rajta van. Kérdés, hogy ez az egész kombó hogy jön át a játékosoknak. Ha azt érzik meg ebből, hogy az edző szerint inkább kikaphatnak, főleg Pedriék nélkül, akkor be is tojhatnak, vagy ha azt fogják fel ebből, hogy annyi a dolguk, hogy játsszanak egy egál meccset a Uniteddel, és lesz ami lesz, akkor az még jól is elsülhet a támadók körében. Főleg, ha Ferrán átmenti a formáját, 3 támadóval kezdünk, és végre két elég jó formában lévő szélső játszana, egy épp gólcsendjét megtörő Lewy oldalán, ami így összességében ígéretes lenne, és bármi jó kisülhetne belőle. Ha ez a 3 támadó jól játszana, és össze ie lehetne jól gyúrni, az egy nagyon érdekes kombó lenne, mert totálisan más profil az összes.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.02.23. 10:51:41-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1803
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.23. 08:38:09

Szerintem ma ki fogunk esni, és félek,hogy simán. Ez a csapat,-kulcsjátékosok hiányában meg pláne- nem tart ott,hogy helytálljon az Old Traffordon. Ha tudnánk kontrázni,akkor arra játszanék,hiszen a középpályán nem lesz se sebesség,se kreativitás,se szenvedély,nincs olyan játékos,aki betudná passzolni a résekbe a zsugát. Beparkolnám a buszt, és hátha valaki eltud futni,de erre nem vagyunk alkalmasak. Ezektől függetlenül nem rossz az irány,én bízom Xaviban,de sokat kell még fejlődni a nemzetközi porondon. Tippem sima 3-1. Nem leszek szomorú,ha rám cáfol a csapat!
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3313
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.02.23. 01:29:34

baas11 írta:
2023.02.22. 23:19:09
Persze csak tegyük hozza h ebben bajnokságban az ellenfeleid 90% a Te budged 20-30% bol gazdálkodik !
Csak hogy a “legrealisabb kep “ et azert környezetbe helyezzük !
Minél mélyebben belemászunk ebbe a bajnokság vs nemzetközi témába, annál inkább nyílik az olló a kettő között, legyen az szakmai vagy gazdasági jellegű.

MU most minden tekintetben méltó ellenfél, teljesen más lehetőségekkel, mint pl egy Cadiz vagy Girona.
Jó érzés és kellemes szórakozás a "majdnem mindíg" győztes csapat szurkolójának lenni, élvezni a magára találó Torres cseleket, de az igazi versenyt, a komoly kihívásokat legyőzni az a szurkolói élményt is fokozza, szerintem. Ez a verseny lényege, a szurkolás varázsa.
Minél komolyabb egy kihívás, melyet sikerrel vesz a csapat, annál erősebb és jobb a szurkolás élménye is.
Az esti meccs után jó lenne ilyen élménnyel gazdagabbnak lenni.... :P
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1263
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.02.22. 23:19:09

Bob_Marley írta:
2023.02.21. 21:56:22
Pont ezért szeretem a bajnokságot és a legrealisabb képet tud adni egy csapatról adott évben. Egyenlő feltételek,ugyanazon ellenfelek. Semmi nem fog változni akár tovabbmegyunk akár nem csütörtökön, mert egy vagy két meccs nem befolyásolja a teljes megítélést. Persze adjunk bele mindent,de tulgondolni szerintem felesleges egy meccset. Előttünk van még rengeteg a bajnokságban is.
Persze csak tegyük hozza h ebben bajnokságban az ellenfeleid 90% a Te budged 20-30% bol gazdálkodik !
Csak hogy a “legrealisabb kep “ et azert környezetbe helyezzük !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19591
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.02.21. 21:56:22

Pont ezért szeretem a bajnokságot és a legrealisabb képet tud adni egy csapatról adott évben. Egyenlő feltételek,ugyanazon ellenfelek. Semmi nem fog változni akár tovabbmegyunk akár nem csütörtökön, mert egy vagy két meccs nem befolyásolja a teljes megítélést. Persze adjunk bele mindent,de tulgondolni szerintem felesleges egy meccset. Előttünk van még rengeteg a bajnokságban is.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15456
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.02.21. 21:30:31

Andris írta:
2023.02.21. 10:12:02


Az utolsó mondatod által sugalltakat nagyon csúnya szavakkal is tudnám illetni, mert kivagyok attól, hogy szembejöhet bárki, akkor nem a mi teljesítményünk van méltatva, hanem az ellenfél lesajnálva. De inkább visszafogom magam, és: Végülis csak európa legjobb bajnokságának a pillanatnyilag egyik, ha nem a legjobb formában játszó, dobogós csapata. Pontosan nem tudom, milyen ellenfél lenne az, ami neked extra, szerintem ez a MU az utóbbi 1-1,5 hónapban jobban játszik, mint a City, a Bayern, vagy a PSG. De ha ezzel valaki nem ért egyet (úgy, hogy követi is őket valóban), akkor is igaz, hogy a legerősebb bajnokság egyik legjobbjai. Mi az extra ellenfél, ha ez nem?
Azt akartam mondani, hogy nem véletlen van az EL-ben a MU és mi se.
Magunkat alapesetben erősebbnek tartom a vörösöknél, tény hogy összeálltak.
De nem tartanám világi szenzációnak ha kivernénk őket, még az otthoni döntetlen után sem.

Azért ahhoz a döntetlenhez is kellett sok minden, hogy összejöjjön nekik, na mindegy.
Nem lesajnálom őket, de felesleges a felmagasztalás is, hogy utána takarózhassunk azzal, hogy jah hát papírforma hogy kiestünk.
Internél is hasonló volt, aztán nem voltak világverő formában ősszel, mégse tudtunk ellenük nyerni, blama. Persze ma már úgy szól az anekdota, hogy hát igen, a halálcsoport, meg brutális inter, stb.

Nyerjünk csütörtökön, minden esélyünk meg lesz rá, ezt tartom hogy rajtunk fog múlni. Aztán ha továbbmegyünk, akkor felesleges a vita.

Messa írta:
2023.02.21. 14:57:38
Nem, nem várható el egy könnyed győzelem, bár ezzel szerintem te is pontosan tisztában vagy. Akárki menne oda perpillanat az Old Traffordra, az nem lenne most esélyes. Fél éve kaptak ki utoljára hazain, enyhén szólva más csapattal. A bezzegapremierleage-ben kb aki szembe jön azt elverik, mennek a bajnokságért, lényegében utolérték a City-t. Ha sikerül nyerni idegenben, az egy rohadt nagy bravúr lesz, semmiképp nem a 'megvolt, lapozzunk' kategória.
bocsánat, valóban rosszul fogalmaztam meg és rossz szót használtam.
arra gondoltam, hogy szerintem elvárható egy egygólos győzelem, és továbbjutás, persze ez nem könnyed, ezért is rossz a szóhasználat.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3313
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.02.21. 20:45:58

Chino írta:
2023.02.21. 15:40:56
Bocs a hosszú hsz-ért.
Köszönöm! Van amit nem igazán lehet röviden kifejteni.
Nálam ez a "fogalom" kicsit közelebb áll az aktuális eredményességhez valamint az ebből adódó eredő irányához. Azt elfogadom, hogy például az én értékrendem e tekintetben esetleg szigorúbb, de nem gondolom, hogy egyedi vélemény az enyém.
Tehát kiindulási alapnak én a BL-t tekintem és abból is a jelen időt kiegészítve a közelmúlt mondjuk 2-3 évet visszamenőleg. Ezzel azt gondolom, hogy ez az "aktuális" tartalmat kielégíti.
Ha europai tényezőről beszélünk, akkor olyan csapatokra gondolok, akik ma és a közelmúltban (2-3 év) folyamatosan képviselték magukat, tehát jelen voltak a BL legjobb (16), de inkább a 8 között.
Az EL-ből - egyáltalán nem lenézésből -, maximum a végső győztessel számolnék jóindulattal
Hogy a korábban említett eredőre visszatérjek (3 éve meddig jutott, 2 éve meddig jutott, 1 éve meddig jutott), ez már mutatja az irányt ebben a 2 - 3 éves időtartamban. Alapvetően ez az irány nem bír nagy jelentőséggel, a lényeg a folyamatos jelenléten van.
Ez a fajta összehasonlítás például kizár olyan kérészéletű sikertörténetet, mint a Leicester volt, de nem számol azzal sem, hogy jelenleg éppen hogyan állnak a nemzeti bajnkságok féltávnál vagy éppen bajnokság közben bármikor.
A BL 8-16 ugyanis olyan, hogy oda előbb be kell jutni, senkinek nem jár alanyi jogon, kvázi ki kell harcolni a pályán és aki évről évre ott van, az képes volt kiharcolni, letette az ehhez szükséges teljesítményt a pályára.
Szóval nálam ők az europai tényezők.
Nyilván szubjektív.... :lol:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7435
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.02.21. 15:40:56

Peter írta:
2023.02.21. 14:27:19
Chino írta:
2023.02.21. 14:01:49
Nem tudom ezt az Európában nem vagyunk tényezők stb. dolgot rendesen megfogni.
Mit jelent a tényező fogalma?
Ezt elég aszerint nézik, hogy a mondandójukat mi támasztja alá jobban. Ha az eredményeket nézzük tényleg nem fényes a helyzet. De ilyenkor van az, hogy vegyük ki a Plzent, határolódjunk el pl. a Napolitól stb. Ugyanakkor ha arról van szó, hogy milyen irányba tart a csapat akár az utóbbi évet nézve pl. a bajnokságban már nem az hogy hány pontot szerzünk.
Én úgy vélem az igazság valahol középúton van. A jelenlegi csapatot szerintem objektíven nézve nem lehet összevetni a Koeman érával. (de akár 1-2 évet visszamehetnénk), teljesen más. Ha vesszük pl. a 20/21-es, legutóbbi továbbjutott csapatot, akik 5 győzelemmel és egy vereséggel mentek tovább a csoportból, aztán kikaptak majd leikszeltek a PSG-vel összehasonlíthatatlanok. Papíron simán erősebbek voltak, de mindent összevetve nincs így. Ami különbséget jelenthetett, hogy volt egy Messi, akinek már az utolsó éve volt és az egész csapat taktikája annyi volt, hogy add oda neki aztán vagy villan egyet vagy nem. És az ami a legkritikusabb pont, hogy ezt a hosszú évekig tartó berögződést kell teljesen átalakítani, ami nem egy rövid folyamat, ráadásul szinte teljesen új csapattal. Az akkori stabil kezdőből, a mai kezdőben ter Stegen mellett mondjuk De Jong, Araujo, Dembélé és félig-meddig Pedri van.. Alba, Busquets, már nem olyan meghatározóak és nem is rájuk építenek, az igazi különbség a pályán betöltött szerepük fontossága. Az új edzőt, vezetőséget már nem is mondom És ez összesen két év közvetlenül a futballtörténelem egyik legnagyobb játékosa után.
Az, hogy milyen körülmények voltak ősszel most nem részletezem, mindenki tudja és mind máshogy, más súllyal veszi figyelembe.

Summa summarum nem olyan fekete-fehér ez az egész. Nem lehet csak az eredmények alapján nézni az egészet. A Chelsea ilyen alapon annyival jobb nálunk, hogy bucira vernének minket, mert megnyerték az El-t egy Paok-Videoton-Malmö-Dinamo-Slavia-Eintracht ágon, mi meg kiesünk a 16 között.
Az pedig szintén túlzás, hogy olyan szinten fejlődünk, hogy 1-2 éven belül BL elődöntő az elvárás vagy a szűk esélyesek közt legyünk.

Bocs a hosszú hsz-ért.
Forca Barca!!!!
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3764
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.02.21. 14:57:38

csababarca írta:
2023.02.20. 23:17:29
Na mindegy, ez a mu semmi extra, idegenben is elvárható egy könnyed győzelem, de mondom, a lényeg hogy menjünk tovább.
Nem, nem várható el egy könnyed győzelem, bár ezzel szerintem te is pontosan tisztában vagy. Akárki menne oda perpillanat az Old Traffordra, az nem lenne most esélyes. Fél éve kaptak ki utoljára hazain, enyhén szólva más csapattal. A bezzegapremierleage-ben kb aki szembe jön azt elverik, mennek a bajnokságért, lényegében utolérték a City-t. Ha sikerül nyerni idegenben, az egy rohadt nagy bravúr lesz, semmiképp nem a 'megvolt, lapozzunk' kategória.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3313
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.02.21. 14:27:19

Chino írta:
2023.02.21. 14:01:49
Nem tudom ezt az Európában nem vagyunk tényezők stb. dolgot rendesen megfogni.
Mit jelent a tényező fogalma?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7435
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.02.21. 14:01:49

bence0330 írta:
2023.02.20. 23:43:05
baas11 írta:
2023.02.20. 23:18:20
#bence0330-
Mellesleg nem “1-2” meccse rol van szó - higy hol tartunk higy fejlődünk - hanem zsinórban legalabb 9 nemzetközirol , nagyon nem ugyanaz !!
Eddig 9 bol 0 győzelem !
Ha ez 10 bol 0 lesz ettől meg persze maradunk “ jo “ csapat … csak mihez képest ugye ( a csori Sociedadhoz képest )
Azert kicsit fura nekem h még el se utazott a csapat de mar most mennek a kifogások meg a béna magyarázkodások h most éppen megint miert nem kaptunk/estünk ki !
Ennek a BL-eredménysornak szerintem semmi köze a mostani csapathoz. Bár kicsit ez is szelektív már maga a sor is, tavaly a Napoli volt talán a 2. számú esélyes az EL-ben, s hülyére vertük őket, ha a Frankfurtot beleveszed, akkor illik legalább őket is.
Még a tavalyi őszt is alig lehet nézni, félig a Barca B-vel vártuk el, hogy továbbmenjünk egy csoportból. A keret minősége önmagában a béka sejhaja alá süllyedt, de mi még BL-sikert vízionáltuk, mert mi vagyunk a Barca. És a Benficát Xavival így is majdnem vertük a továbbjutásért egy 0-3-as, kapuralövés nélküli első meccs után, ennyire nem ugyanaz a két csapat. Demir döntötte el majdnem a meccset egy kapufával, és ő volt a csapat talán legjobbja. Csak hogy értsük a keretünk erősségét. Szerintem ott még RK is messze túlteljesített azzal a BM 0-3-al, sőt, még a két 1-0-ás kijevi győzelmet is elég komoly sikerként lehet elkönyvelni. Előtte meg volt egy hanyatló Messi korszak, inkompetens edzővel. Semmi köze a mostani kerethez, csapathoz, játékhoz, minőséghez. Persze ettől még kikaphatunk, csak nem lemosnak az európai nagycsapatok análkül, hogy helyzetünk lenne, hanem minimum egál játékkal valahogy kiesünk max. Talán nyerni még talán nem tanultunk meg.
Kár idevenni a mostani csapatot totál más a helyzet, fizikumban, játékban már egy BM-MU csapattal is simán versenyképesek vagyunk, ezt már megmutattuk tényszerűen, csak majd valahogy le kell vetni a múlt hatásait, mert nyilván remegünk még az ilyen meccseken. Fejben lassabban haladunk kicsit, mint minden másban, ez tény, elismerem, de szerintem ez valahol érthető.
Nem tudom ezt az Európában nem vagyunk tényezők stb. dolgot rendesen megfogni. Egy gyakorlatilag hirtelen post-Messi érában, nemrég "induló", széteső csapattal indultunk az idei évben. Azt a csapatot nem lehet idevenni, szinte az egész kicserélődött, egy vezetőségi és sportvezetési válság után kezdtünk. Nézzük meg a Cityt, akik toronymagasan a világ legjobb keretével, egy jó edzővel rendelkeznek és vagy 6-7 éve nem tudnak igazán semmit felmutatni. nyolcad-negyeddöntős kiesések, egyszer hoztak ki egy döntőt. (amit el is veszítettek) De vehetjük a PSG-t is. Na ők aztán tényleg semmit nem mutattak, ami abban a keretben benne van. De lehetne még említeni itt csapatokat. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy gyerekes dolog másokra mutogatni, hanem hogy úgy beszélnek itt sokan, mintha a helyzetünk egyedülálló lenne és csak velünk történne ilyen.
A MU is idén kezdett el tényező lenni. Méghozzá nem is kicsit. Ugyanúgy év közben sikerült rendbe rakni és jönnek is az eredmények. Az utóbbi 10-11 meccsükön rávertek vagy 5-6 pontot a Cityire, de még az Arsenalnált is túl ugrották. Azért nem mondanám, hogy nem tényezők, nem hiszem, hogy sok csapat lenne a BL-ben akik ne szívnák a fogukat, ha őket kapják.

Igazából nem tudom mi lehetne jobb megoldás, ha a hiányzók miatt próbálna valami váratlanabbat húzni vagy megpróbálni főzni abból ami van. Az előbbi akár nagyon jól is elsülhet, de kockázat is van benne.
Lehet, hogy meg lehetne próbálni Baldét feltolni a kp-ra, mellette De Jong-Busquets-Kessié, az ő munkabírásával és gyorsaságával támadásban is sokat ad és hátra is visszaérhet, míg mögötte van egy Alba, akinek akár Chris is kisegíthet, ha Rashford ott játszik. A másik szélen Araujo meg tudja enni, ha nem kell ott lennie, akkor cserélhet Koundéval. Ha középen játszik az angol kelleni fog egy Araujo.
Persze ez így elég hipotetikus és ellenfél is lesz a pályán, de ezekkel a hiányzókkal nehéz lesz felvenni a versenyt a MU-val, főleg az Old Traffordon.

Én úgy vagyok vele, ha megfelelő hozzáállással egy jó meccsen, jó játékkal (mint mondjuk az odavágó) kiesünk, akkor nem marasztalom el a csapatot és nem érdekel ez a számolgatás, hogy bezzeg nemzetközi szinten megint nem virítottunk.
Forca Barca!!!!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10106
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.21. 10:34:37

bence0330 írta:
2023.02.20. 23:43:05
Ennek a BL-eredménysornak szerintem semmi köze a mostani csapathoz. Bár kicsit ez is szelektív már maga a sor is, tavaly a Napoli volt talán a 2. számú esélyes az EL-ben, s hülyére vertük őket, ha a Frankfurtot beleveszed, akkor illik legalább őket is.
Még a tavalyi őszt is alig lehet nézni, félig a Barca B-vel vártuk el, hogy továbbmenjünk egy csoportból. A keret minősége önmagában a béka sejhaja alá süllyedt, de mi még BL-sikert vízionáltuk, mert mi vagyunk a Barca. És a Benficát Xavival így is majdnem vertük a továbbjutásért egy 0-3-as, kapuralövés nélküli első meccs után, ennyire nem ugyanaz a két csapat. Demir döntötte el majdnem a meccset egy kapufával, és ő volt a csapat talán legjobbja. Csak hogy értsük a keretünk erősségét. Szerintem ott még RK is messze túlteljesített azzal a BM 0-3-al, sőt, még a két 1-0-ás kijevi győzelmet is elég komoly sikerként lehet elkönyvelni. Előtte meg volt egy hanyatló Messi korszak, inkompetens edzővel. Semmi köze a mostani kerethez, csapathoz, játékhoz, minőséghez. Persze ettől még kikaphatunk, csak nem lemosnak az európai nagycsapatok análkül, hogy helyzetünk lenne, hanem minimum egál játékkal valahogy kiesünk max. Talán nyerni még talán nem tanultunk meg.
Kár idevenni a mostani csapatot totál más a helyzet, fizikumban, játékban már egy BM-MU csapattal is simán versenyképesek vagyunk, ezt már megmutattuk tényszerűen, csak majd valahogy le kell vetni a múlt hatásait, mert nyilván remegünk még az ilyen meccseken. Fejben lassabban haladunk kicsit, mint minden másban, ez tény, elismerem, de szerintem ez valahol érthető.
Nem kerestem kifogást, csak azt mondtam, hogy akár ők nyernek, akár mi, egyik csapat sem lesz tőle rosszabb, nem ez fogja meghatározni a szintjüket, pedig a MU még jobban szív évek óta, mint mi.
Nagyon jó lenne, ha továbbmennénk, de a MU egy baromi jó csapat most, mi is egy baromi jó csapat vagyunk, és a kettő közül egynek ki kell esnie. Mi fejben lehet, hogy mélyebben vagyunk + Xavi még most nő bele csak a kabátba, ten Hag meg már érett, kész edző, és így lehet, hogy ezek a kiesők mi leszünk. Meg az is lehet, hogy nem. Pedri kiesése előtt 50-50-t gondoltam, most 60-40-et a MU-nak.

De én pont letojom kb, szerencsére így élvezni is tudtam a meccset, meg élvezni fogom a kövit is, ha csak feleolyan jó lesz, mint a minapi. Most kezdődik egy sérüléshullám, jelenleg jó eséllyel remélhetünk egy minimum 2 kupás szezont, ami %-ban kicsit szerintem csökken plusz 2-3 EL körrel, 4-6 plusz hétközi meccsen.

Persze értem, hogy ha neked ez a mércéd, vagy ezen áll vagy bukik a megítélésed, de nekem borzalmas lenne így szurkolni, nem is tudnám élvezni a csapatom játékát. De hát mindenki máshogy áll hozzá, nyilván.

Lewy-Raphinha fogjanak ki egy top napot, és akkor 3 gól kb garantált lenne.




Ezzel egyet kell értenem. Sőt, nem leszek népszerű de a Frankfurt ellen is bizonyos szinten védeném a csapatot, azt megköszönhetjük a bérleteseknek-szervezőknek hogy úgy alakult, példa nélküli és nem csoda ha a játékosok fejében a meccs helyett az járt hogy" valami NAGYON nincs rendben" különösen a terroristaakciók után ha a hazai pályán egyszercsak véletlen érzésre több Frankfurt drukker lesz mint hazai ami megmagyarázhatatlan, szerintem egy Bayern sem lenne ott fejben ha hirtelen több Dortmund drukker lenne az Allianzban, vagy a Bernabeu gránátvörös-kék lenne.
Plusz még így is majdnem ledolgoztuk a 3 gólos hátrányt miután magához tért a csapat.Szégyen a kiesés, de 0-3 után legalább nem a 0-4 jött hanem a 2-3 és örült a Frankfurt hogy lefújták a meccset emberhátrányban. Egy Liverpool-Roma de a 2-8-on is csak az lett volna kérdéses hogy mikor kapjuk a következőt ha 120 percig tartana a meccs.Sovány vigasz mert a végeredmény ugyanaz, de egy épülő csapatnál ebbe lehet kapaszkodni, főleg ilyen (szégyen)sorozatú múlttal rendelkezve.


A Mu ellen csalóka lesz, 60 percig jobbak voltunk, ebből kiindulva lehetne keresnivalónk viszont nálunk nem lesz Pedri után Gavi sem(Milyen nonszensz szabály amúgy hogy jön a BL-ből a sárgalap? [-X ), viszont az United eközben számolhat Lisandro Martinezzel, Sabitzerrel és akár Antonyval is, így nagyon kell valamit kezdeni a KP-val ha jó eredményt akarunk elérni, de könnyen lehet hogy ezen elbukjuk a párharcot
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.21. 10:12:02

csababarca írta:
2023.02.20. 23:17:29
Csak jussunk tovább valami ótvar góllal, nem érdekel.
Az alázást mindenképp kerüljük el, bár erre kicsi sanszot látok csak, azért a Xavi-teamnek van tartása.

Mondjuk mindegy, mert ha 6-0ra kikapunk, akkor is jön a hurráoptimizmus sokakról, meg a kifogásgyártás, hogy október-novemberben sérült volt 2-3 ember, most meg Pedri is ugye.

Na mindegy, ez a mu semmi extra, idegenben is elvárható egy könnyed győzelem, de mondom, a lényeg hogy menjünk tovább.
Nem hiszem. Én azt gondolom hogy ősszel ez még akár oké is lehetett volna (mármint a kifogások, de végül nem kellettek, mert nem söpörték fel velünk a pályát). De ha most kapunk ki 6-0ra, vagy akár csak 3 góllal, akkor arra nincs mentség.
Mármint, nyilván külön kell választani két dolgot:
Az egyik az, hogy bármelyik csapatnak lehet egy nagyon rossz napja, sőt, lehet akár 5 nagyon rossz napja is. Kikaphatunk 12-0ra is, akkor sem szabadna Xavinak vagy bármelyik játékosnak a fejét követelni. Mert egy meccs nem változtat az összképen.
A másik viszont az, hogy ahogy mondod, a csapatnak van tartása, lélektanilag sokkal előrébb tartunk látszólag, és a sok hiányzó ugyan azt jelenti, hogy nagyon alacsonyak az esélyeink, de azt nem, hogy leradírozhatnak minket a pályáról. Ha ez mégis megtörténne, az egyrészt azt jelenti, hogy se a csapat, se bizonyos megmaradt kulcsjátékosok nem állnak azon a szinten fejben/fizikailag, ahol kéne, meg a verhetetlen auránkat is lelökné rólunk, ami egyáltalán nem mindegy.

Röviden, vereségre nem hogy mentség lehet, hanem most kifejezetten számítani is lehet. Viszont egy olyan játékképre, ahol nem vagyunk meccsben, vagy ahol 3/3+ góllal vernek minket, arra nem elegendő már semmiféle mentség, ott akkor kijelenthetjük, hogy a nemzetközi teljesítményünk idénre önhibából egy bukta.
Nem edzőbuktató, nem játékosbuktató, de egy komoly bukta.

Nem tartom reálisnak, hogy ez történjen. A sikereinkben a legnagyobb tényezőnek én továbbra is a 4 legjobb középpályásunk harmóniáját, és játékát látom, de nélkülük is tudnunk kell egy bizonyos minimum teljesítményt hozni.

Az utolsó mondatod által sugalltakat nagyon csúnya szavakkal is tudnám illetni, mert kivagyok attól, hogy szembejöhet bárki, akkor nem a mi teljesítményünk van méltatva, hanem az ellenfél lesajnálva. De inkább visszafogom magam, és: Végülis csak európa legjobb bajnokságának a pillanatnyilag egyik, ha nem a legjobb formában játszó, dobogós csapata. Pontosan nem tudom, milyen ellenfél lenne az, ami neked extra, szerintem ez a MU az utóbbi 1-1,5 hónapban jobban játszik, mint a City, a Bayern, vagy a PSG. De ha ezzel valaki nem ért egyet (úgy, hogy követi is őket valóban), akkor is igaz, hogy a legerősebb bajnokság egyik legjobbjai. Mi az extra ellenfél, ha ez nem?
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4512
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.02.21. 09:46:45

Azért remélem ezt a pech szériát valahogy sikerül megtörni, engem nem érdekel ha mákolunk, csak győzzünk valahogy. A bl-ben is sérülés hegyek hátráltattak, a ligát vezetjük magabiztosan, erre az el-re kidőlt Dembele, Pedri, eltiltott lesz Gavi.. olyan alap embereink akikre piszok nagy szükség lenne. Szóval e tekintetben kicsit bosszús vagyok a sorsra, hogy egy remekül felfelé ívelő szezonban pont a fontos meccsekre dőlnek ki ilyen játékosaink. A védelmünkben hiszek, Xavi remekül össze rakta az évek óta átjáróház hátsó szekciót, a többieknek pedig itt a remek lehetőség bizonyítani, gondolok itt Fatira aki árnyéka önmagának, de eddig Raphinha sem győzött meg, szóval lehet hajtani az uraknak.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1263
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.02.21. 00:01:51

bence0330 írta:
2023.02.20. 23:43:05
baas11 írta:
2023.02.20. 23:18:20
#bence0330-
Mellesleg nem “1-2” meccse rol van szó - higy hol tartunk higy fejlődünk - hanem zsinórban legalabb 9 nemzetközirol , nagyon nem ugyanaz !!
Eddig 9 bol 0 győzelem !
Ha ez 10 bol 0 lesz ettől meg persze maradunk “ jo “ csapat … csak mihez képest ugye ( a csori Sociedadhoz képest )
Azert kicsit fura nekem h még el se utazott a csapat de mar most mennek a kifogások meg a béna magyarázkodások h most éppen megint miert nem kaptunk/estünk ki !
Ennek a BL-eredménysornak szerintem semmi köze a mostani csapathoz. Bár kicsit ez is szelektív már maga a sor is, tavaly a Napoli volt talán a 2. számú esélyes az EL-ben, s hülyére vertük őket, ha a Frankfurtot beleveszed, akkor illik legalább őket is.
Még a tavalyi őszt is alig lehet nézni, félig a Barca B-vel vártuk el, hogy továbbmenjünk egy csoportból. A keret minősége önmagában a béka sejhaja alá süllyedt, de mi még BL-sikert vízionáltuk, mert mi vagyunk a Barca. És a Benficát Xavival így is majdnem vertük a továbbjutásért egy 0-3-as, kapuralövés nélküli első meccs után, ennyire nem ugyanaz a két csapat. Demir döntötte el majdnem a meccset egy kapufával, és ő volt a csapat talán legjobbja. Csak hogy értsük a keretünk erősségét. Szerintem ott még RK is messze túlteljesített azzal a BM 0-3-al, sőt, még a két 1-0-ás kijevi győzelmet is elég komoly sikerként lehet elkönyvelni. Előtte meg volt egy hanyatló Messi korszak, inkompetens edzővel. Semmi köze a mostani kerethez, csapathoz, játékhoz, minőséghez. Persze ettől még kikaphatunk, csak nem lemosnak az európai nagycsapatok análkül, hogy helyzetünk lenne, hanem minimum egál játékkal valahogy kiesünk max. Óriási különbség a versenyképességünk, akkor is, ha nyerni még talán nem tanultunk meg.
Kár idevenni a mostani csapatot totál más a helyzet, fizikumban, játékban már egy BM-MU csapattal is simán versenyképesek vagyunk, ezt már megmutattuk tényszerűen, csak majd valahogy le kell vetni a múlt hatásait, mert nyilván remegünk még az ilyen meccseken. Fejben lassabban haladunk kicsit, mint minden másban, ez tény, elismerem, de szerintem ez valahol érthető.
Nem kerestem kifogást, csak azt mondtam, hogy akár ők nyernek, akár mi, egyik csapat sem lesz tőle rosszabb, nem ez fogja meghatározni a szintjüket, pedig a MU még jobban szív évek óta, mint mi.
Baromi jó lenne, ha továbbmennénk, de a MU egy baromi jó csapat most, mi is egy baromi jó csapat vagyunk, és a kettő közül egynek ki kell esnie. Mi fejben lehet, hogy mélyebben vagyunk + Xavi még most nő bele csak a kabátba, ten Hag meg már érett, kész edző, és így lehet, hogy ezek a kiesők mi leszünk. Meg az is lehet, hogy nem. Pedri kiesése előtt 50-50-t gondoltam, most 60-40-et a MU-nak.
De most megint csak magyarázzuk h mit mikor es miert nem tudtunk megcsinalni “majdnem” ez 1-2 meccsnel oke egy sorozatnal már nem ül … persze lehet csak ettől még a trend nem valtozik!
-
De ha már magyarázkodás , “ állítólag “ ugye csupa pech sorozat / mert a védelem , meg a biro stb szokásos / h idén ősszel is csak a Plzent tudtuk megverni ezért estünk ki ugye !
Na most itt egy újabb esély a cáfolatra vagyis a győzelemre az ellenfél egy 10 éve gödörben levő amugy patinás csapat mely jelenleg BL szintű formában van … ahigy egyebkent sokak szerint a Barca is hisz csodás 2023 as mutatókkal rendelkezünk !
-
Es persze az egyik csapatnak ki kell esni … csak nem mindegy h annak amelyik 9 meccse nem tud egy tisztességes legalabb szűk győzelmet felmutatni vagy annak amelyik igazabol nem is erdekel h mit csinal !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7387
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.20. 23:43:05

baas11 írta:
2023.02.20. 23:18:20
#bence0330-
Mellesleg nem “1-2” meccse rol van szó - higy hol tartunk higy fejlődünk - hanem zsinórban legalabb 9 nemzetközirol , nagyon nem ugyanaz !!
Eddig 9 bol 0 győzelem !
Ha ez 10 bol 0 lesz ettől meg persze maradunk “ jo “ csapat … csak mihez képest ugye ( a csori Sociedadhoz képest )
Azert kicsit fura nekem h még el se utazott a csapat de mar most mennek a kifogások meg a béna magyarázkodások h most éppen megint miert nem kaptunk/estünk ki !
Ennek a BL-eredménysornak szerintem semmi köze a mostani csapathoz. Bár kicsit ez is szelektív már maga a sor is, tavaly a Napoli volt talán a 2. számú esélyes az EL-ben, s hülyére vertük őket, ha a Frankfurtot beleveszed, akkor illik legalább őket is.
Még a tavalyi őszt is alig lehet nézni, félig a Barca B-vel vártuk el, hogy továbbmenjünk egy csoportból. A keret minősége önmagában a béka sejhaja alá süllyedt, de mi még BL-sikert vízionáltuk, mert mi vagyunk a Barca. És a Benficát Xavival így is majdnem vertük a továbbjutásért egy 0-3-as, kapuralövés nélküli első meccs után, ennyire nem ugyanaz a két csapat. Demir döntötte el majdnem a meccset egy kapufával, és ő volt a csapat talán legjobbja. Csak hogy értsük a keretünk erősségét. Szerintem ott még RK is messze túlteljesített azzal a BM 0-3-al, sőt, még a két 1-0-ás kijevi győzelmet is elég komoly sikerként lehet elkönyvelni. Előtte meg volt egy hanyatló Messi korszak, inkompetens edzővel. Semmi köze a mostani kerethez, csapathoz, játékhoz, minőséghez. Persze ettől még kikaphatunk, csak nem lemosnak az európai nagycsapatok análkül, hogy helyzetünk lenne, hanem minimum egál játékkal valahogy kiesünk max. Talán nyerni még talán nem tanultunk meg.
Kár idevenni a mostani csapatot totál más a helyzet, fizikumban, játékban már egy BM-MU csapattal is simán versenyképesek vagyunk, ezt már megmutattuk tényszerűen, csak majd valahogy le kell vetni a múlt hatásait, mert nyilván remegünk még az ilyen meccseken. Fejben lassabban haladunk kicsit, mint minden másban, ez tény, elismerem, de szerintem ez valahol érthető.
Nem kerestem kifogást, csak azt mondtam, hogy akár ők nyernek, akár mi, egyik csapat sem lesz tőle rosszabb, nem ez fogja meghatározni a szintjüket, pedig a MU még jobban szív évek óta, mint mi.
Nagyon jó lenne, ha továbbmennénk, de a MU egy baromi jó csapat most, mi is egy baromi jó csapat vagyunk, és a kettő közül egynek ki kell esnie. Mi fejben lehet, hogy mélyebben vagyunk + Xavi még most nő bele csak a kabátba, ten Hag meg már érett, kész edző, és így lehet, hogy ezek a kiesők mi leszünk. Meg az is lehet, hogy nem. Pedri kiesése előtt 50-50-t gondoltam, most 60-40-et a MU-nak.

De én pont letojom kb, szerencsére így élvezni is tudtam a meccset, meg élvezni fogom a kövit is, ha csak feleolyan jó lesz, mint a minapi. Most kezdődik egy sérüléshullám, jelenleg jó eséllyel remélhetünk egy minimum 2 kupás szezont, ami %-ban kicsit szerintem csökken plusz 2-3 EL körrel, 4-6 plusz hétközi meccsen.

Persze értem, hogy ha neked ez a mércéd, vagy ezen áll vagy bukik a megítélésed, de nekem borzalmas lenne így szurkolni, nem is tudnám élvezni a csapatom játékát. De hát mindenki máshogy áll hozzá, nyilván.

Lewy-Raphinha fogjanak ki egy top napot, és akkor 3 gól kb garantált lenne.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
theszmolarR
Barça C
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2022.10.09. 11:52:29

2023.02.20. 23:35:06

csababarca írta:
2023.02.20. 23:17:29
Csak jussunk tovább valami ótvar góllal, nem érdekel.
Az alázást mindenképp kerüljük el, bár erre kicsi sanszot látok csak, azért a Xavi-teamnek van tartása.

Mondjuk mindegy, mert ha 6-0ra kikapunk, akkor is jön a hurráoptimizmus sokakról, meg a kifogásgyártás, hogy október-novemberben sérült volt 2-3 ember, most meg Pedri is ugye.

Na mindegy, ez a mu semmi extra, idegenben is elvárható egy könnyed győzelem, de mondom, a lényeg hogy menjünk tovább.
Ha a 3-ból csak 1 támadónk a közepesnél picit jobb napot fog ki,akkor nem lesz probléma.

(Remélem ez a valaki végre Lewandowski lesz) :D
Socio del Barça
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15456
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.02.20. 23:17:29

Csak jussunk tovább valami ótvar góllal, nem érdekel.
Az alázást mindenképp kerüljük el, bár erre kicsi sanszot látok csak, azért a Xavi-teamnek van tartása.

Mondjuk mindegy, mert ha 6-0ra kikapunk, akkor is jön a hurráoptimizmus sokakról, meg a kifogásgyártás, hogy október-novemberben sérült volt 2-3 ember, most meg Pedri is ugye.

Na mindegy, ez a mu semmi extra, idegenben is elvárható egy könnyed győzelem, de mondom, a lényeg hogy menjünk tovább.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése