Barca az Európa Ligában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.16. 17:25:44

100%-ban 50-50 a meccs, utoljára talán a Liverpool ellen éreztem ezt, az is benne van hogy mi verünk 3-mat de az is hogy az United.

Sokat tanulhatunk ebből a meccsből függetlenül attól ahogy alakul, ha netán megint úgy kapnánk ki hogy kb labdába sem rúgunk és egy percig sem kérdéses hogy ki megy tovább(amit szerencsére ezzel a csapattal már kétlek) akkor az elég jó jelzőérték arra hogy mégha meg is lesz végre a bajnokság, a nyáron komolyan kell erősíteni továbbra is.

Sokat adna a srácoknak fejben a siker, a hazai porond mellett elkezdhetnénk építeni az önbizalmat a nemzetközi szinten is, elűzve az UEFA-fóbiát
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.16. 16:31:37

Mentálisan kb annyi azért kiderül ma, hogy az európai félelem, vagy a szuperkupa-győzelem hatása erősebb. Biztos, hogy erősödtünk mentálisan, egyre inkább felszívjuk magukat a nagyobb meccsekre, de azért ez más kategória. Főleg, hogy a United az elmúlt 5 évben kétszer is döntőzött a sorozatban, egyszer meg is nyerték.

50-50, ezen a ponton én tudom csak a játék élményéért nézni, ha meg továbbjutnánk, meg még egyszer továbbjutnánk, akkor elkezdem komolyan venni, ha meg nem, akkor szurkolok a hazai tripláért, és kész. Tényleg jó erőfelmérő lehet, hogy ez a fiatal csapat megérett-e egy top angol klub elleni győzelemre, vagy legalább arra, hogy ne legyenek náluk gyengébbek. Csababarcához hasonlóan csak azt szeretném, hogy akármi lesz, legyünk kb egyenrangú felek (legalább). És akkor hogy épp ki rúgja most be a helyzeteit, az a jövőre való tekintettel kb mindegy.

A 18:45-ös időpontot amúgy furcsállom, tudtommal a kevéssé érdekes, vagy a nagyon keleten játszott meccseket szokták odarakni, bár lehet, hogy az EL-ben mindig ilyen 50-50 volt, nem emlékszem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.02.16. 12:56:33

Chino írta:
2023.02.16. 11:54:21


Kiragadtál egy mondatot a szövegkörnyezetből, így teljesen más a jelentése, ha az egészet nézed nem ugyanaz a mondanivaló.
Ha két szoros meccsen, jó játékkal kiesünk szerintem nem lesz szégyellnivaló. A jelenlegi BL mezőnynél is max. 3-4 nehezebb csapat van. Ha a Realt hazaküldi a Pool, azt nagyobb szégyennek tartanám, főleg ha megnézzük ők és mi milyen csoportban voltak.
Az Inter elleni párharc, ami a blama a szezonban, ha lehet mondani valamit, de elég sok tényező volt ami hátráltatott minket. Biztos vagyok benne, hogy a jelenlegi csapat gond nélkül továbbmenne.
Ha megnézed a BL-mezőnyt a csapatok kb. 70 %-a azért van ott "helyettünk" mert a golyók nekik kedveztek, ami vonatkozik az EL-re is.
Nem ragadtam ki, csak általában nem idézek be egyben sose egy féloldalas esszét, mert csak helyet foglal, totál felesleges.

Mint ahogy én is azt írtam, hogy tisztes helytállással esünk ki, nem úgy mint a legutóbbi BL/EL egyeneskieséses párharcaiból, akkor elnézem.
Ha megint valami ócska kisstílű játékkal, akkor viszont mérges leszek.

Mondjuk arra, hogy betojunk, kevesebb esélyt látok így vagy úgy de kikerültek a negatív alakok a képből, energikus fiatalokkal van teli a csapat, biztosan vágyják a sikert.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.16. 12:38:07

Jó most a MU, pont ezért, ha most lelépnénk őket, az nagy lendületet adhatna. Ha kikapunk, kiesünk, akkor ott leszünk mentalitásban, mint az Inter elleni meccsek után....
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.02.16. 11:54:21

csababarca írta:
2023.02.15. 21:34:51
Chino írta:
2023.02.13. 22:20:26

Szerintem az, hogy a 16 között esnénk ki vagy az elődöntőben a jelen pillanatban nem számít.
Szerintem nagyon is számít.
Főleg azért, mert kellene a nemzetközi sikerélmény, hiába nem BL, de nemzetközi porond, jót tenne a lelkieknek, ha tudnánk párharcokat nyerni, pláne ilyen BL-be illőt.
Ha megint kizúgunk akkor az lesz a fejekben, hogy bakker kizúgtunk a bl csoportból, majd utána egyből az EL-ből is, szeptemberben meg a BL-ben megint ott lesznek a remegő térdek.

Szerintem égető szükség van komoly csapatok ellen megvívott párharcokra a csapatnak, és a fiataloknak is. A liga egy vicc, meglepne, ha túl sokat botlanánk ott, szintekkel vagyunk a többiek felett.
Kiragadtál egy mondatot a szövegkörnyezetből, így teljesen más a jelentése, ha az egészet nézed nem ugyanaz a mondanivaló.
Ha két szoros meccsen, jó játékkal kiesünk szerintem nem lesz szégyellnivaló. A jelenlegi BL mezőnynél is max. 3-4 nehezebb csapat van. Ha a Realt hazaküldi a Pool, azt nagyobb szégyennek tartanám, főleg ha megnézzük ők és mi milyen csoportban voltak.
Az Inter elleni párharc, ami a blama a szezonban, ha lehet mondani valamit, de elég sok tényező volt ami hátráltatott minket. Biztos vagyok benne, hogy a jelenlegi csapat gond nélkül továbbmenne.
Ha megnézed a BL-mezőnyt a csapatok kb. 70 %-a azért van ott "helyettünk" mert a golyók nekik kedveztek, ami vonatkozik az EL-re is.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.02.15. 21:34:51

Chino írta:
2023.02.13. 22:20:26

Szerintem az, hogy a 16 között esnénk ki vagy az elődöntőben a jelen pillanatban nem számít.
Szerintem nagyon is számít.
Főleg azért, mert kellene a nemzetközi sikerélmény, hiába nem BL, de nemzetközi porond, jót tenne a lelkieknek, ha tudnánk párharcokat nyerni, pláne ilyen BL-be illőt.
Ha megint kizúgunk akkor az lesz a fejekben, hogy bakker kizúgtunk a bl csoportból, majd utána egyből az EL-ből is, szeptemberben meg a BL-ben megint ott lesznek a remegő térdek.

Szerintem égető szükség van komoly csapatok ellen megvívott párharcokra a csapatnak, és a fiataloknak is. A liga egy vicc, meglepne, ha túl sokat botlanánk ott, szintekkel vagyunk a többiek felett.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.02.15. 14:08:50

Sonoma írta:
2023.02.15. 11:39:13
Mikor ha nem most verünk meg egy jó formában levő MU-t.
Áthoztam ebbe a topicba.
Na, ahogy közeledünk a meccshez, egyre inkább ezen a véleményen vagyok én is.
A teljesen megújult csapatunk első nemzetközi megmérettetése lesz. Ebbe egy "ráncba szedett" Alba is még ide tartozhat, támadásban képes jó teljesítményre.
A kevés kapott gólok azért nem vakítanak el, mert itt ott a szerencse is segített, de a védelmünk illetve a csapatvédekezésünk ég és föld a korábbi évekhez képest.

Feleslegesen nem akarok képzelődgetni, szerintem semmi értelme sincs a nyelvtani ilyen olyan feltételes jövő időnek.
Tegyük oda magunkat, mutassuk meg a tudásunkat, hozzuk ki magunkból a maximumot, kerüljünk a valós helyünkre, legyen az bukás vagy diadal vagy szoros párharc. Legyen ehhez méltó az ellenfél is.
Derüljön ki, hogy a fejlődés melyik szintjén vagyunk. Hatékonyan járuljon hozzá a fejlődésünk következő szakaszához.
Ezekre tekintettel a lehető legjobbkor és a lehető legjobb ellenfél jön velünk szembe.
Bízom a srácokban és Xavi bölcsességében, hogy ennek a párharcnak a tapasztalata akár továbbjutás, akár kiesés esetén, a további fejlődést megfelelőlen szolgálja majd.

Szerk.: Utólag annyi még, főleg látva ezt a psg-bayern meccs fociját, azért is kell a folyamatos nemzetközi jelenlét, hogy kicsit közelebb legyünk a valósághoz, reálisan lássunk a ligán túl is. Legyen az akár EL (persze a BL jobb).
Valóban "kinőttük" a ligát, esetleg csak jobban pártolt minket eddig a szerencse?
Nagyon kell ez a két meccs nekünk és utána még kellene minél tovább az EL is....
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.02.14. 18:35:24

bence0330 írta:
2023.02.14. 17:42:16
Chino írta:
2023.02.14. 16:35:19
Én a MAtS-Araujo-De Jong- Christensen- Pedri-Lewa sorban bízom, akik amellett minőségi játékosok van kellő rutinjuk nagy meccseken, nem hiszem, hogy megilletődnének, és ha ők hozzák a formájukat (az előbbi háromban szinte biztos vagyok) akár egy megnyugtató előnyt is szerezhetünk a visszavágóra. A MU padja most elég rövid, főleg ami a támadókat illeti és Eriksen hiánya is meglátszódhat.
Rashford lesz a kulcs, hogy sikerül-e őt megfogni, főleg, hogy nem tudni milyen poszton fog játszani, mert mindhárom pozícióban elképzelhető elől. Tartok egy kicsit attól, hogy Koundét meg fogja tudni futni, bár inkább arra tippelek, hogy jobbszélső lesz.

Ha Weghorst kezd, az jó hír nekünk. Szerintem náluk jelenleg a (balról jobbra) Garnacho-Rashford-Sancho, ennek tükre, vagy a Rashford-Sancho(vagy fordítva)-Antony a legerősebb soruk. Persze Weghorst bármikor berobbanhat friss játékosként, de eddig nem tette meg. Az a szerencsénk, hogy az egyetlen jobbszélsőjük rossz formában van, az egyetlen centerük meg még beilleszkedőben, de még a 3 balszélsővel a 3 poszton is elég jól termelnek sajna, főleg ugye BF-el mögöttük. Azért a Sancho igazolásnak most isszák kicsit a levét, tök felesleges volt oda, egy jobbos kellett volna már akkor is, vagy center.

Lewy eddig pont meg volt illetődve a nagy meccseken, sőt, már hónapok óta gyenge a kicsiken is. A gyengét persze nála úgy értem, hogy nem extra klasszis, hanem "csak" egy jó centerteljesítményt hoz. Benne most nem bízom, kicsit kiheréltük őt is, de cáfolján rám csattanósan! Pedrivel egyetértek, big time player lett szerencsére, ez is tök idegen tőlünk. :D Amúgy Gavi is ilyen, minél nagyobb a meccs, annál jobban felszívja magát szerencsére. Ne veszítsék el ezt a jó szokásukat.
Én úgy tudom Anthony nem fog játszani Martiallal egyetemben. Rashfordot nem hiszem, hogy betenné Ten Hag középre. Chris és Araujo között meghalna, max. egy fals 9-esként, de akkor meg Fernandes nem tud úgy kibontakozni Sancho és Garnacho nem tud akkora nyomást helyezni szélen a védelemre.
Nálam az a legnagyobb kérdés.

Szerintem Lewa nagyrészt a 4 kp-s rendszer miatt ne elég hatékony. Kiesik a komfortzónájából, nem tudja azokat a beindulásokat csinálni, amilyenben world class. Persze a helyzetkihasználással is van gondja, de vasárnap is pl. a második helyzeténél ő hozta magát ziccerbe. Főleg, ha Raphinha is rossz napot fog ki, nem lehet azt várni, hogy majd Lewa elintéz mindent vagy a középpályások majd lövik a gólokat. Mert gólok kelleni fognak, mindenképpen kell egy minimális előny a visszavágóra, de jó lenne akár kettő vagy három.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.14. 17:42:16

Chino írta:
2023.02.14. 16:35:19
Én a MAtS-Araujo-De Jong- Christensen- Pedri-Lewa sorban bízom, akik amellett minőségi játékosok van kellő rutinjuk nagy meccseken, nem hiszem, hogy megilletődnének, és ha ők hozzák a formájukat (az előbbi háromban szinte biztos vagyok) akár egy megnyugtató előnyt is szerezhetünk a visszavágóra. A MU padja most elég rövid, főleg ami a támadókat illeti és Eriksen hiánya is meglátszódhat.
Rashford lesz a kulcs, hogy sikerül-e őt megfogni, főleg, hogy nem tudni milyen poszton fog játszani, mert mindhárom pozícióban elképzelhető elől. Tartok egy kicsit attól, hogy Koundét meg fogja tudni futni, bár inkább arra tippelek, hogy jobbszélső lesz.
Rashford pont ugyanaz, mint a tavalyi Vini. Ugyanazok az erősségei. Bárhol lesz (mindenképp balos vagy közép lesz belőle, szerintem inkább közép), a nézőket nem fogja látni Araujotól, nemhogy a labdát. Merthogy Xavi szerintem pont a Vini-eset miatt őt fogja ráküldeni a nyakára, nála jobb védő 1v1-ben meg talán nincs is jelenleg. Ez persze nem jelenti azt, hogy 1-1 hiba után nem fog tudni elsprintelni, de az tuti, hogy az uru lesz a nyakán. Ha szélen, akkor is, és akkor Koundé-Chris lesz középen.

Ha Weghorst kezd, az jó hír nekünk. Szerintem náluk jelenleg a (balról jobbra) Garnacho-Rashford-Sancho, ennek tükre, vagy a Rashford-Sancho(vagy fordítva)-Antony a legerősebb soruk. Persze Weghorst bármikor berobbanhat friss játékosként, de eddig nem tette meg. Az a szerencsénk, hogy az egyetlen jobbszélsőjük rossz formában van, az egyetlen centerük meg még beilleszkedőben, de még a 3 balszélsővel a 3 poszton is elég jól termelnek sajna, főleg ugye BF-el mögöttük. Azért a Sancho igazolásnak most isszák kicsit a levét, tök felesleges volt oda, egy jobbos kellett volna már akkor is, vagy center.

Lewy eddig pont meg volt illetődve a nagy meccseken, sőt, már hónapok óta gyenge a kicsiken is. A gyengét persze nála úgy értem, hogy nem extra klasszis, hanem "csak" egy jó centerteljesítményt hoz. Benne most nem bízom, kicsit kiheréltük őt is, de cáfolján rám csattanósan! Pedrivel egyetértek, big time player lett szerencsére, ez is tök idegen tőlünk. :D Amúgy Gavi is ilyen, minél nagyobb a meccs, annál jobban felszívja magát szerencsére. Ne veszítsék el ezt a jó szokásukat.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.02.14. 16:35:19

Én a MAtS-Araujo-De Jong- Christensen- Pedri-Lewa sorban bízom, akik amellett minőségi játékosok van kellő rutinjuk nagy meccseken, nem hiszem, hogy megilletődnének, és ha ők hozzák a formájukat (az előbbi háromban szinte biztos vagyok) akár egy megnyugtató előnyt is szerezhetünk a visszavágóra. A MU padja most elég rövid, főleg ami a támadókat illeti és Eriksen hiánya is meglátszódhat.
Rashford lesz a kulcs, hogy sikerül-e őt megfogni, főleg, hogy nem tudni milyen poszton fog játszani, mert mindhárom pozícióban elképzelhető elől. Tartok egy kicsit attól, hogy Koundét meg fogja tudni futni, bár inkább arra tippelek, hogy jobbszélső lesz. Weghorstot Araujoék szerintem megeszik reggelire, nem igazán tartok attól, hogy vele túl nagy probléma lenne.
Az biztos, hogy nagyon sok fog múlni azon hogy a kp-t ki uralja. Azt a Fred-Casemiro duót nem könnyű áttörni, de nem is lehetetlen. Plusz ott van a Raphinha faktor. Mert nála tényleg a pillanatnyi forma dönt. Ha jó napot fog ki döntő tényező lehet, de ha a vasárnapi teljesítményét hozza komolyat zuhannak az esélyeink. Nála ez megjósolhatatlan.

Azt a 4,25-ös szorzót a MU győzelemre túlzónak találom, de ha esélyt kellene mondani, akkor csütörtökre egy 55-45 %-ot mondanék nekünk, a továbbjutásra pedig 50-50. (talán egy hajszálnyival felénk billen a mérleg nyelve)

Az, hogy a 16 között találkozunk nem tudom, hogy szerencsés dolog-e. Jobb lenne-e, ha mondjuk tovább mennénk egy Eindhoven ellen és utána jönne a MU aki kiejt vagy most letudjuk és ha kiesünk koncentrálhatnánk a kupára, ami szintén nagy kihívás és presztízs lesz.
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.02.13. 23:54:07

Szerintem mindenkinek legyen hite.
Persze kikaphatunk, akár 88 percet is játszhatunk emberhátrányban, kaphatunk gólt megpattanó lövésből, tudomisén, de szerintem jelenleg a világ TOP3 kapusa, a legjobb 10 hátvédje közül 3, az utolsó 2 golden boy, akik rohamtempóban fejlődnek, egy felturbózott Frenkie és egy szintén TOP3 középcsatár áll rendelkezésre.
Persze a Utd jó formában van, de nekik is fontos BL helyen befutni, szóval figyelniük kell a bajnokságra is.
Én hiszem, hogy nyerünk, akármennyire kétesélyes.
Tippem 3-1.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.13. 23:29:42

Andris írta:
2023.02.13. 22:45:27
Egy biztos, hogy bármi történik, nem radírozza majd ki az elmúlt hónapok látványos előrehaladását. Ezt páran itt a fórumon észben tarthatnák, ha esetleg rosszul alakulna az eredmény.
Azokat akik ez esetben kárognának, emlékeztetni kell arra is, hogy 2004ben az amúgy nagy léptekben fejlődő Dinhos csapatunk akkor kiesett az UEFA kupából a Celtic ellen, mégis mi lett a vége...
Persze bízom a továbbjutásban, de fő cél első lépésben szerintem a Liga jelenleg.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.02.13. 23:19:54

Pont ellentétes érzéseim vannak mint az őszi Bayern elleni meccs elott / ha a védelem állja a sarat elol tuti utjük őket / hat ez pont fordítva sült el, elol mindent ki hagytunk illetve Lewa mindent kihagyott es védelem végül belebakizott :(
-
Most fordítva mondanám ( United nyilván meg akar majd futni minket ) … ha elol nem balfackodunk sokáig , hátul clean sheetelunk :-)
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.13. 22:45:27

Szerintem jobb csapat vagyunk, mint a United.

Ettől függetlenül az egyenes kieséses rendszerben bármi megtörténhet, és a MU talán a legerősebb csapat az Arsenal mellett a mezőnyben, legalábbis a mi szemszögünkből.

Szintén igaz, hogy hiába a jó formánk, és hiába a stabilitásunk, hiába a megnövekedett önbizalom, még továbbra is törékenyek ezek a dolgok, továbbra is többségében csikókból áll a csapatunk.

Nagyon nehezemre esik megtippelni, hogy vajon mi fog történni. De igazából tisztes helytállást várok el, ez a legfontosabb. Olyan helytállást, ami szerintem ősszel is a legtöbb BL meccsünkön megvolt, mégis megszívtuk.

Extra figyelemmel fogom kísérni Frenkie, Christensen, MAtS, és különösképp Lewa játékát. Szvsz ők lesznek a pályán azok, akiknek bármilyen helyzetben is bőven elég tapasztalata és érettsége kell legyen a stabil teljesítményhez.

Xavi edzősködése alatt az egyik legjobb dolog, amit el lehet mondani, hogy a legnagyobb téttel bíró meccsekre többnyire felszívtuk magunkat (a lehetőségekhez mérten), még ha nem is sikerült végül mindig jól. Az egyik rosszabb viszont az, hogy az otthoni pálya inkább plusz nyomást jelent a fiataloknál és újaknál, mint sem előnyt. Asszem igaz is, hogy idegenben jobbak a mutatóink, mint otthon.

Egy biztos, hogy bármi történik, nem radírozza majd ki az elmúlt hónapok látványos előrehaladását. Ezt páran itt a fórumon észben tarthatnák, ha esetleg rosszul alakulna az eredmény. Xavival tökéletesen jó úton és jó tempóban haladunk (egyelőre!), és ez akkor is igaz, ha a MU kiejtene minket a következő hetekben.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.02.13. 22:20:26

csababarca írta:
2023.02.13. 21:56:18
bence0330 írta:
2023.02.11. 12:31:06


A BM meg asszem egy meccset nyert idén eddig? Nem akarok hülyeséget mondani, de így rémlik.
Februárban 3 meccset nyertek.


Lehet itt magasztalni a unitedet, vannak hiányzóik, nekünk is, de tovább kellene menni.
Azért egy EL 16-ban kiesni...kellemetlen, körülményektől függetlenül.
Én érzem a csapatban a továbbjutást, de majd kiderül.
Ha ki is esünk, tegyük méltósággal, ne valami szokásos megalázó módon.

Szerintem az, hogy a 16 között esnénk ki vagy az elődöntőben a jelen pillanatban nem számít. Legalábbis figyelembe véve, hogy ki ellen játszunk. A Bl-ben is max. 3-4 erősebb csapatot kaphattunk volna. Ha kapunk egy közepesen erőset a mezőnyből pl. Roma, Eindhoven akkor egyetértenék, de ez így most más kávéház.
És lehet, hogy mosdatásnak tűnik az őszi Bl-menetelés, de a jelenlegi csapattal szerintem más lenne a kimenetel. (mondjuk ez a MU-ra is igaz)

Annyiban látok nagyobb esélyt az elmúlt évekhez képest, hogy az utóbbi hónapokra nagyon összeállt a védelem/védekezés és nem úgy kell nekimenni a meccsnek, hogy legalább 2 gólt lőni kell, hogy nyerjünk/továbbjussunk.

Nem láttam a United összes utóbbi meccsét, de lehet hogy csalóka ez a jó forma. Az utóbbi 10 meccsükön szinte kizárólag alsóházi/másodosztályú csapatokkal játszottak. A City és az Arsenal volt ami tényleg erős, ezekből az előbbit megverték, ami nagy fegyvertény, de utóbbitól pl. kikaptak. Nekünk azért volt egy Atma, Real, 2 Betis, Soci, Villarreal amik ezeknél mind erősebbek.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.13. 22:03:47

csababarca írta:
2023.02.13. 21:56:18
bence0330 írta:
2023.02.11. 12:31:06


A BM meg asszem egy meccset nyert idén eddig? Nem akarok hülyeséget mondani, de így rémlik.
Februárban 3 meccset nyertek.


Lehet itt magasztalni a unitedet, vannak hiányzóik, nekünk is, de tovább kellene menni.
Azért egy EL 16-ban kiesni...kellemetlen, körülményektől függetlenül.
Én érzem a csapatban a továbbjutást, de majd kiderül.
Ha ki is esünk, tegyük méltósággal, ne valami szokásos megalázó módon.
Mikor írtam, még kettő volt, mert valóban, a kupát nem néztem, csak a bajnokikat. :) Bajnokságban egyet, azóta még egyet hoztak idén az sem túl veretes... forma alapján szerintem jobb csapatok találkozója lesz a miénk, sajna. 3 top 7-8-as szintű csapat van most az EL-ben, ez ilyen hülyén alakult.
Kellemetlen lesz, de engem ez most a legkevésbé sem fog érdekelni, kb az elődöntőig csak az élvezet kedvéért fogok EL-meccseket nézni. A középpályánk nem fogja elbírni ezt a terhelést, főleg a 4-4-2-ben, én örülnék az egyhetes szüneteknek, és inkább legyen nagyobb esélyünk a dupla-triplára itthon most. Odekint meg majd jövőre...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.02.13. 21:56:18

bence0330 írta:
2023.02.11. 12:31:06


A BM meg asszem egy meccset nyert idén eddig? Nem akarok hülyeséget mondani, de így rémlik.
Februárban 3 meccset nyertek.


Lehet itt magasztalni a unitedet, vannak hiányzóik, nekünk is, de tovább kellene menni.
Azért egy EL 16-ban kiesni...kellemetlen, körülményektől függetlenül.
Én érzem a csapatban a továbbjutást, de majd kiderül.
Ha ki is esünk, tegyük méltósággal, ne valami szokásos megalázó módon.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.02.13. 20:47:24

Peter írta:
2023.02.13. 16:16:55
"Tippkirály" legyen a talpán, aki egyáltalán a továbbjutót jól tippeli, nemhogy holmi eredményfélét.... #-o
Az rendben van, hogy pillanatnyi forma, koncentráció meg stb stb, de ebben a párharcban szerintem mindkét fél részéről benne lehetnek végletek is. Értem ezalatt azt is, hogy full összejön minden és azt is, hogy semmi sem sikerül.
Mindenesetre nagyon más meccs lesz, mint amikhez a Ligában szoktunk.
Xavi nagyon jó munkát végez, az hogy kupákban leszerepelünk, az inkább csak pech a Xavi-s korszakot nézve, bármit is hoz a mérkőzés, az látszik, hogy végre jó uton vagyunk, nem is tudom, mi lenne jobb nekünk ebben a helyzetben
- kiesés mellett az szól, hogy kevesebb mérkőzés, jobban lehetne figyelni a bajnokságra
- győzelem esetén, azért már nem sok olyan csapat marad aki ellen félni kell. Egyedül az Arsenal, aki nagyon veszélyes. A többiek ellen már, magunkat mondanám favoritnak.
Ami probléma, hogy nincs kispadunk középpályára. Elől és hátul, elvagyunk, de középre van cserének egy szem Kessie és Roberto , ami nagyon kevés.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.02.13. 17:44:13

Remélem nem omlik össze a nyomástól fejben a csapat, mert az az eddig elért jó bajnoki eredményt is ignorálná valamennyire. Hiába a jó forma, ha a nemzetközi kupákban rendre leszerepelünk. Ez egy jó felmérés lesz hol is tartunk.

Egy kevés gólos meccset ( meccseket) várok a Barca-MU párharctól.
Elvileg a védelmünk most az egyik legjobb Európában. Inkább a rúgott góloknál leszünk gondban.
Oda-vissza 1-0- s győzelemmel elégedett is lennék.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.02.13. 16:16:55

"Tippkirály" legyen a talpán, aki egyáltalán a továbbjutót jól tippeli, nemhogy holmi eredményfélét.... #-o
Az rendben van, hogy pillanatnyi forma, koncentráció meg stb stb, de ebben a párharcban szerintem mindkét fél részéről benne lehetnek végletek is. Értem ezalatt azt is, hogy full összejön minden és azt is, hogy semmi sem sikerül.
Mindenesetre nagyon más meccs lesz, mint amikhez a Ligában szoktunk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.11. 12:31:06

MessiNeymarSuarez írta:
2023.02.11. 12:16:51
Ráadásul a Real-Liverpoolnál mindkettő formán kívüli, a Bayern-PSG-nél pedig a PSG formán kívüli, ehhez képest a Barca-MU mindkettő nagyon jóformában lévő csapat és szinte lehetetlen megjósolni a párharc alakulását, nem lepődnék meg ha EL nézőszám rekordot döntene a közvetítés.

Xavinak is nagy játszma lesz ez, egy olyan Ten Hagot kell lemeccselni akit sokan láttak volna a Barca kispadján
A BM meg asszem egy meccset nyert idén eddig? Nem akarok hülyeséget mondani, de így rémlik. De az biztos hogy ők is nagyon rossz sorozatban vannak. Persze a PSG-nél a két sztár hiányzása nagy érvágás, a Monaco, vagy inkább Ben Yedder is kivégezte őket.
Az az edző csata meg pláne érdekes lesz úgy, hogy azért nagyon hasonló felfogással állnak a játékhoz. Ancelottit lemeccselni egy dolog, mert ott hatalmas a stílusütközés.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.11. 12:16:51

bence0330 írta:
2023.02.10. 22:06:19
Chino írta:
2023.02.10. 21:55:30
Azért az nem mindegy, hogy Rashfordnak a jobboson kell játszania, ott közel sem annyira veszélyes, és Anthony is stabil kezdő idén még ha nem is ontja a gólokat (a Unitedes) Sanchonál azért bőven veszélyesebb. Vele amúgy nem is tudom mi van, az utóbbi időben még a keretből is kikerült.
De már magában az is nagy hátrány, hogy nagyon megrövidült a pad.
Eriksennél pedig talán csak Rashford lenne érzékenyebb veszteség. Kb. mintha kiesne De Jong vagy Pedri. Mondjuk egy Busquets-Dembélé duó sem elhanyagolható.
Persze, a padjuknak nem mindegy. Sanchonak mentális-fizikális gondjai is voltak, de elvileg rendben van, és a hétvégén már elég jól játszott. Rashford szerintem majdnem tuti, hogy a baloson, esetleg középen fog játszani, az elmúlt 1-2 meccsen megpróbálta Garnacho kedvéért áttenni ten Hag, de nem jött be, és a végére vissza is került.
Remélem, hogy Eriksen tényleg fontos kieső lesz, de valahogy én nem azt érzem, hogy a Unitednek ez a kulcsposztja. A szélsők pótlása érdekesebb, nekünk jobb kiesőnk van ott, de úgy tűnik, a pótlása is jobb. De szerintem nem ezeken fog múlni, napi forma és fej fog dönteni, meg a helyzetkihasználás, illetve hogy a védelmünk hogy tudja feltartóztatni a gyors, és erős támadóikat. Nem véletlenül várják ezt a meccset jobban, mint (majdnem?) mindegyik BL találkozót. A Pool-Madrid és a PSG-BM nyilván kitűnnek, de előbbi egy roncsderbi most, utóbbi meg szerintem nem rendelkezik olyan szurkolói bázissal, mint a Barca-United duó.
Ráadásul a Real-Liverpoolnál mindkettő formán kívüli, a Bayern-PSG-nél pedig a PSG formán kívüli, ehhez képest a Barca-MU mindkettő nagyon jóformában lévő csapat és szinte lehetetlen megjósolni a párharc alakulását, nem lepődnék meg ha EL nézőszám rekordot döntene a közvetítés.

Xavinak is nagy játszma lesz ez, egy olyan Ten Hagot kell lemeccselni akit sokan láttak volna a Barca kispadján
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.10. 22:06:19

Chino írta:
2023.02.10. 21:55:30
Azért az nem mindegy, hogy Rashfordnak a jobboson kell játszania, ott közel sem annyira veszélyes, és Anthony is stabil kezdő idén még ha nem is ontja a gólokat (a Unitedes) Sanchonál azért bőven veszélyesebb. Vele amúgy nem is tudom mi van, az utóbbi időben még a keretből is kikerült.
De már magában az is nagy hátrány, hogy nagyon megrövidült a pad.
Eriksennél pedig talán csak Rashford lenne érzékenyebb veszteség. Kb. mintha kiesne De Jong vagy Pedri. Mondjuk egy Busquets-Dembélé duó sem elhanyagolható.
Persze, a padjuknak nem mindegy. Sanchonak mentális-fizikális gondjai is voltak, de elvileg rendben van, és a hétvégén már elég jól játszott. Rashford szerintem majdnem tuti, hogy a baloson, esetleg középen fog játszani, az elmúlt 1-2 meccsen megpróbálta Garnacho kedvéért áttenni ten Hag, de nem jött be, és a végére vissza is került.
Remélem, hogy Eriksen tényleg fontos kieső lesz, de valahogy én nem azt érzem, hogy a Unitednek ez a kulcsposztja. A szélsők pótlása érdekesebb, nekünk jobb kiesőnk van ott, de úgy tűnik, a pótlása is jobb. De szerintem nem ezeken fog múlni, napi forma és fej fog dönteni, meg a helyzetkihasználás, illetve hogy a védelmünk hogy tudja feltartóztatni a gyors, és erős támadóikat. Nem véletlenül várják ezt a meccset jobban, mint (majdnem?) mindegyik BL találkozót. A Pool-Madrid és a PSG-BM nyilván kitűnnek, de előbbi egy roncsderbi most, utóbbi meg szerintem nem rendelkezik olyan szurkolói bázissal, mint a Barca-United duó.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.02.10. 21:55:30

bence0330 írta:
2023.02.10. 21:37:21
Chino írta:
2023.02.10. 21:26:42
Úgy néz ki, hogy Anthony, McTominay és Martial is kiesett az odavágóra. Eriksen és van de Beek pedig mindkét meccsen hiányozni fog.
Őket se irigylem. Így azért illene továbbmenni ellenük
Ebből Eriksen tényező csak kezdő szinten, de Fred Case mellett elég jó, összeszokottak is nyilván a válogatottból + jött pótlás is. Antony lehetne még esetleg kezdő, de eddig semmit nem mutatott a Unitedben, és inkább játszottak helyette balszélsők. Rashford tán Európa legjobb formában lévő szélsője, tőle, Garnachotól, Fernandestől, Casemirotól kell félni, Sancho is visszatért. De talán mostanában kicsit gyengébb formában vannak, mint az elmúlt hónapokban. Weghorst is bármikor formába lendülhet, akkor kerülni kell a pontrúgásokat...

Szóval szerintem ez a névsor csak a dán miatt befolyásolhatja őket, a többiek a padról hiányoznak csak. Én már adok magunknak 50-50 esélyt a forma alapján, de annál egy grammal sem többet. Bárhogy fejlődünk mentálisan, ez sok lehet nekünk, de ne legyen igazam. Engem a hülyére játszatott kp-nk miatt nem is zavarna, ha kiesnénk egy sorozatból, amit amúgy sem valószínű, hogy megnyernénk, és mivel remélhetőleg úgyis bajnokok lehetünk, még csak BL elsőkalapos tétje sem szabadna, hogy legyen. Annál több esély lenne a hazai triplára.
Azért az nem mindegy, hogy Rashfordnak a jobboson kell játszania, ott közel sem annyira veszélyes, és Anthony is stabil kezdő idén még ha nem is ontja a gólokat (a Unitedes) Sanchonál azért bőven veszélyesebb. Vele amúgy nem is tudom mi van, az utóbbi időben még a keretből is kikerült.
De már magában az is nagy hátrány, hogy nagyon megrövidült a pad.
Eriksennél pedig talán csak Rashford lenne érzékenyebb veszteség. Kb. mintha kiesne De Jong vagy Pedri. Mondjuk egy Busquets-Dembélé duó sem elhanyagolható.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.10. 21:37:21

Chino írta:
2023.02.10. 21:26:42
Úgy néz ki, hogy Anthony, McTominay és Martial is kiesett az odavágóra. Eriksen és van de Beek pedig mindkét meccsen hiányozni fog.
Őket se irigylem. Így azért illene továbbmenni ellenük
Ebből Eriksen tényező csak kezdő szinten, de Fred Case mellett elég jó, összeszokottak is nyilván a válogatottból + jött pótlás is. Antony lehetne még esetleg kezdő, de eddig semmit nem mutatott a Unitedben, és inkább játszottak helyette balszélsők. Rashford tán Európa legjobb formában lévő szélsője, tőle, Garnachotól, Fernandestől, Casemirotól kell félni, Sancho is visszatért. De talán mostanában kicsit gyengébb formában vannak, mint az elmúlt hónapokban. Weghorst is bármikor formába lendülhet, akkor kerülni kell a pontrúgásokat...

Szóval szerintem ez a névsor csak a dán miatt befolyásolhatja őket, a többiek a padról hiányoznak csak. Én már adok magunknak 50-50 esélyt a forma alapján, de annál egy grammal sem többet. Bárhogy fejlődünk mentálisan, ez sok lehet nekünk, de ne legyen igazam. Engem a hülyére játszatott kp-nk miatt nem is zavarna, ha kiesnénk egy sorozatból, amit amúgy sem valószínű, hogy megnyernénk, és mivel remélhetőleg úgyis bajnokok lehetünk, még csak BL elsőkalapos tétje sem szabadna, hogy legyen. Annál több esély lenne a hazai triplára.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése