Barca az Európa Ligában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.02.24. 09:51:53

Andris írta:
2023.02.23. 23:12:35
Xavi szerintem több mint maximumot hozott ki ebből a két meccsből, így visszagondolva arra, hogy a helyettesítő embereink, és néhány kezdőnk is mire képes. Szó sincs arról, hogy Ten Hag lemeccselte, teljesen vak aki tényleg így gondolja. Ten Hag is húzott jókat, és remek edző. Csodás csapata van. Valakinek meg kell nyerni a meccseket is. Ettől még nem az edzők párharca döntött itt, szerintem ez teljesen evidens. Mégis kiket, meg hogy lehetett volna még a padról, hogy játszhassuk a saját játékunk? szerintem senkit, semelyik ponton.

Egyszerűen SR és Kessié semmilyen szinten nem elég ahhoz, hogy akár csak cseréje lehessen Pedrinek és Gavinak, ahogy Raphi sem tud semmiféle kiegyensúlyozott szintet hozni. Dembelé is sokszor kérdőjeles, de a brazil alapvetően nem tud egy szint fölé menni szerintem. És ez a fajta ellenfél ezt a szintet már meghaladja.

Lewandowsky meg szerintem még így tartalékosan is a leggyengébb láncszemünk volt ma is, meg úgy általában a nagy meccseken, a nemzetközi meccseken, és mostanában bajnokikon is. 0 fordulékonysága van a mezőnyben, képtelen fedezni a labdát, képtelen gyorsan passzolni, egyszerűen mintha zavarná a labda, mikor nem a 16oson belül van. De ott se jön be igazán semmi, megvolt a végén a ziccere.

Igazándiból a védelem szerintem túl is teljesített, figyelembe véve, hogy mennyivel többet és mennyivel jobb támadók ellen kellett védekezni ezen a két meccsen. Hiába a 2x2 gól, ez megint csak üres strigulázás egy papíron. Nagy nyomás, gyors támadók, erős támadók jöttek rájuk, és sokkal több effektív játékidőben, mint bármikor.
A középpályánk is tartotta magát védekezésben, Frenkie talán a legjobb játékosunk volt megint, őrületes az ember. Nagyon sajnálom, hogy ennyi félnótással volt ma előtte.
Az itt a kulcs, hogy szerintem fele annyit birtokoltuk a labdát, mint ahogy szeretnénk, és mint ahogy lehetett volna a sérültekkel a pályán. Sokkal több támadást vihetett a United, mint amennyit bárki megengedhet magának.

Nem kaptunk ki nagyon, szinte végig volt esélyünk, szerintem semelyik csapat nem bírja el, ha leveszik a legjobb 3 emberét, az elsőszámú sztár meg ki se jön a pályára.

Pont azt kaptam, amire számítottam, kevesebb volt a szerencse, mint amennyi kellett volna. A kapott gólok inkább 1-1 hülye hibából jöttek, mint valódi felépített támadásból, de ne vegyük el a United megérdemelt továbbjutását.

CSAK azért vagyok csalódott, mert Pedrivel, Dembivel, Gavival simán jobbak vagyunk náluk, 100%ig biztos vagyok benne. Még bármelyik kettővel is.
Az extra védelmünk komoly csapat ellen rögtön nyelt 4 gólt, nem a tesco gazdaságos la liga a mérvadó, ahol sokszor TS meg a szerencse mentett meg minket a kapott góltól.

100 évre adósságba vertük magunkat, mindenkit idehoztunk, akit Xavi kért, aminek az lett az eredménye, hogy 3. helyen búcsúztunk a BL-től, első körben az EL-től.

A leszázalékolt spanyol bajnokságot még vezetjük, a kupában simán benne van a zacskó a real ellen és nyertünk egy szuperkupát, aminek annyi értéke van, mint egy zacskó szotyinak.

Közben a játékunk értékelhetetlen néha, kontrázni nem tudunk, támadásaink nem is léteznek.

Ennek én nem tudok tapsolni.

Gyenge középcsapattá avanzsáltunk, ez a valóság.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7272
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.24. 09:45:30

Én mondjuk nem gondolom, hogy a hiányzókkal továbbmentünk volna. Sajna még mindig bennünk van, hogy bármit csinálunk, úgyis kiesünk.

Viszont nekem az idei BL-EL szereplés összegzése, hogy 7 év után először nem mostak le minket a pályáról egy meccsen sem. (Oké, a BM visszavágó, már tét nélkülin igen...)

Játszottunk két top5, és egy szintén nagyon erős, taktikus csapattal, és mindenhol csak egy szotyihéjon csúsztunk el, és felfogás kédése szerint fejben, meg balszerencsével vesztettünk, vagy épp játszottunk döntetlent. A BL-ben még a védelmünk teljes kiesésével és szembeszéllel is így volt. Azt senki nem vitatja most sehol, hogy versenyképesek voltunk a legnagyobb klubokkal játékban és tempóban is. Ez tökéletes első lépcső volt, főleg a sikeresnek tűnő hazai porond mellett, van bőven vígasz, és van minek örülni, ha valaki nem csak a BL-re van ráfixálódva.

Jövőre szerintem 3 dolognak kell változnia 1-2 minőségibb cserén kívül. A fiataloknak egy eltelt év sokat számít, ez adott. Közülük mindenki jobb lesz egy év múlva. A támadóinknak jobb formába kell kerülnie (Lewy esetében ez tehermentesítést jelent, Depayt elküldeni, vagy legalább Barberát nem felhozni 20 percekre rettenetes hiba volt), illetve Xavinak és a többieknek is taktikailag és fejben fejlődnie kell legalább egy kicsit. Mert tényleg úgy toltunk le 5 tétmeccset a nagyok ellen, hogy mindegyiket megnyerehettük volna akár, némelyiket még nagy különbséggel is, és egyiknél sem jött össze. Mivel Xavinak és a játékosaink többségének is tojáshéj van a sejhaján sikerességet tekintve, itt is minden hónap számít. Az idei esélyes LL, illetve az esetleges CDR győzelem sokat nyomhatna a latban, és sokat számíthat a fejekben, egyre jobban megtanulunk nyerni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.24. 09:31:54

Messa írta:
2023.02.23. 23:23:42
Fizikálisan még mindig nem vagyunk Európa szintjén. Nagyon sok javulás van e téren az elmúlt évekhez képest, az első félidőt elvittük párharcokban is, teljesen kontrolláltuk, teljesen rendben volt. A másodikban viszont rátettek 2 lapáttal, erre már nem volt válaszunk, teljesen elfogytunk. Ez még egyébként sokszor a bajnokságban is visszaköszön a meccsek utolsó harmadára.
Busi, Kessié, Robi, Fati egyáltalán nem ütik meg fizikailag ezt a szintet, de lassan Lewyt is ide lehet sorolni.
Mindenképp tovább kell gyorsítani ezt a csapatot, egyértelműen ez a kulcs Európában. Gyorsaság, erőnlét és szervezettség. Olyan tempóban játszanak a csapatok, amihez egyszerűen nem vagyunk hozzászokva, teljesen elmentek mellettünk az évek alatt.

Baldé, Araujo, Christensen, De Jong, Dembelé abszolút rendben van ilyen szempontból, rájuk kell építeni. Pedri és Gavi szintén ok, és ők még bőven jobbak lesznek. Ez így TS-sel kitesz 8 embert, a maradék 3 posztra meg kell próbálni hozni olyan játékosokat, akik megütik az európai szintet fizikailag és technikailag is.
Koundé nem jobbhátvéd, ezen a szinten már kijönnek a hiányosságai, Busi pótlása prioritás kell hogy legyen, és a támadósorba is mindenképpen kell a kvalitás. Szerintem ide lesz a legnehezebb minőséget hozni, pedig szükség van rá.

Ha ezt Laportáék tető alá tudják hozni nyáron, mondhatjuk hogy teljesen újjáépítették ezt a csapatot, és ha ez így lesz, ide a rozsdás bökőt, hogy jövőre egy BL negyeddöntő sima ügy. Ez van sajnos, a 2 meccs alapján szerintem megérdemelten ment tovább a MU.





Egyetértek. Fájó a kiesés, meglehetett volna, különösen 0-1-nél de megint a klasszikus "öltözőben maradtunk" eset történt, arra meg főleg nem készültünk fel hogy a MU többet is tud az első félidőben mutatottnál.Hozzá kell szoknunk hogy nincs egy Messi nevezetűistenségünk aki rengetegszer a javunkra dönt kiegyenlített mérkőzés esetén.
Viszont ettől a MU-tól egy Setien-Koeman-féle gárda oda-vissza tükörsimán kikapott volna, sajnos nagyon mélyről kell feljönnünk és ez a MU akár BL negyed-elődöntőben is szerepelhetne a mostani forma alapján.

A meccs irama is beillett egy BL negyed-elődöntővel, ha van pozitívum akkor az az hogy még sérülés-eltiltásokkal is sikerült felvenni a tempót és nem lettünk leiskolázva.
Szerintem nem is a 2 kapott gól a probléma(még a 8-2-n is kapott 2 gólt a Bayern attól a csapattól :lol: ) hanem hogy a támadósor 0.
Lewandowski Suarez-effektus, akkor vesszük hasznát ha megcsináljuk neki a helyzetet és kapu előtt megkapva a labdát gyilkos, de támadásépítésben 0 és az halott ügy hogy majd ő fogja helyzetbe hozni a többieket.

Kár érte, nyáron erősíteni kell a támadószekciót és a padot, a védelemben egy rutinos minőségi védő minimum, kp-ra pedig nagyon el kéne hozni Gündogant mert az hogy a Busi-Kessie-Robi KP-tól kell várni a megváltást ilyen meccsen az megengedhetetlen
Csúnya a zsinórban a 8-adik éves nemzetközi leszereplés, de látni kell hogy elindult valami, a jövő ütőképes csapatából már kb 8 ember megvan aki minőséget is képvisel, meg kell találni a maradék 3-mat és a kispadot minőségi emberekkel feltölteni és akkor jók leszünk, ha viszont jövőre kiesünk egy Roma-Benfica-Porto ellen, na akkor már tényleg csúnya lesz, mindenesetre ne feledjük, mielőtt a Gavi-Pedri-Baldé-Araujo összeállt a reális összkép az volt hogy évekig liga középcsapat lehetünk.
Ronaldinho0408
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:16:37
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.24. 08:54:38

barcamessi írta:
2023.02.24. 08:29:35
Szégyen és gyalázat az egész, megint rajtunk röhög a világ, immáron kb 7-8. éve... Lehet itt mentegetőzni, hogy hiányzott Pedri, Gavi, Dembele, de velük is ugyanez lett volna az eredmény. A 2 meccs alatt egy pillanatig sem éreztem azt, hogy itt továbbjuthatunk, még amikor nálunk volt az előny, akkor sem. Ez a gyenges MU mindkét meccsen kicsit megrázta magát, gurítottak 4 gólt, nálunk meg minden egyes bekpott gól után ugyanaz az üveges üres tekintet mindenki arcán amit az elmúlt években már jól megszokhattunk. Azzal se jöjjön nekem senki, hogy a Ligában nem vagyunk hozzászokva ilyen tempójú meccsekhez..hát pont azért kellene fittebbnek, erősebbnek lennünk, mert elviekben rá tudnánk pihenni 1-1 nemzetközi meccsre. Érdekes módon a Real is ugyanabban a bajnokságban játszik, ők valahogy mégis fel tudnak pörögni nemzetközi meccskre, őket soha nem futják szét az agyatlan angolok, valahogy mindig csak minket.. Náluk miért nem érződik soha hogy a gyenge spanyol bajnokságban játszanak?
Lehet itt magyarázni a bizonyítványt, hogy fejlődünk, meg tapasztalatszerzés, meg a bajnokság a legfontosabb... Aki akarja élje bele magát ebbe a szaros álomvilágba, ettől még tény marad, hogy idén is péppé lettünk alázva Európában. 6 komoly meccsen nyeltünk be 16 gólt..végülis ahhoz képest tényleg előrelépés, hogy most nem 1 meccsen kaptunk nyolcat...
Nyáron azért nem gondoltam volna, hogy a Fradi továbbjut a nemzetközi kupaporondon mint a Barca... :lol:

Komolyan mondom, ha lehetne 5 évig visszaléptetném a csapatot mindenféle nemzetközi meccstől, annyi idő alatt talán végre kikopna a keretből minden lúzer játékosunk és sikerülne kiírtani ezt a lúzer mentalitást, és fel lehetne építeni egy sikeres csapatot, akinek lehetne esélye Európában is, közben megkímélnénk magunkat minden évben az újabb és újabb megaláztatástól.

Ezzel szemben a valóság az, hogy a keretünk fele alkalmatlan arra, hogy nemzetközi szinten tényezők legyünk. Ha lehetne, úgy zavarnám el az Alonso, Alba, SR, Busquets, Kessie, Raphina, Torres, Fati sort hogy ne is lássam őket többet. Ehelyett a szomorú valóság az, hogy üres a kassza, nyáron ezek közül elmegy jó esetben 1-2 embert el tudunk passzolni, azokat is kölcsönbe 2 csomag szotyiért, meg talán kukázunk valahonnan 1-2 szabadon igazolható játékost pici pénzért, aztán jövőre már az Európa Liga se lesz meg a BL-ből való kiesés után.
Ha könnyít a lelkeden ez a siránkozás, akkor ám legyen, legalább nem teljesen felesleges...
Európa, talán a Nápoly mellett legjobb formában lévő csapatával játszottunk, akik megverték a cityt es nagyon komolyan jönnek is fel rájuk, de még a listavezető sincs elérhetetlen távolságban nekik. Ez a united kb 3x annyit költött igazolasokra az elmúlt időszakban, mint a Barca, pedig a Barca se teljesített szerényen ebben a mutatóban.
Szóval azt mondod, hogy a hátsó alakzatot leszámítva messze a három legfontosabb játékosunk (igen, szerintem mindegyikük fontosabb, mint Lewa jelenleg) kiesése nem számít semmit, csak kifogás, velük ugyanaz lett volna az eredmény. Hol élsz ember? Persze, előfordulhat, de nagyon kevés esélyt látok rá. Ilyen alapon ha a szezon hátralévő részében a fradi jatekosai játszanának a Barca jatekosai helyett komplett és elbuknák a meccseket, akkor is azt mondod, ha a rendes Barca játszik ugyanez lenne?
Értem én, hogy sokaknak fáj ez a kiesés. Engem is zavar, azért, mert az összes bekapott gól elkerülhető lett volna, mindet megelőzte egy buta hiba, dehát ez van. Szoros párharcban egy góllal alul maradtunk, ahogy írtam Európa egyik legjobb formában lévő csapatával szemben. Semmi szégyenkezni való nincs ezen, ezen most csak azok nevetnek, akiket traumatizált a világverő Barcelona és azóta minden Barca vereséget úgy várnak, mint a karácsonyt. Javaslom, hogy ne insta es facebook kommentszekciók alapján formáld a véleményed azzal kapcsolatban, hogy a Barcán nevet-e a világ.

Még kis kiegészítés, Lewa szerintem nem volt teljesen egészséges, látszott talán a gól után, hogy fájlalta a felső testét. Sajnos teljesen értékelhetetlen volt a tegnapi produkciója, a komplett kp kiesés mellé ez már végképp nem fért bele. A csapat mélységével sajnos vannak problémák, nagyjabol 2-3 embernek van minőségi cseréje, mindenhol máshol szükségmegoldások vannak sérülés esetén, így nagyon erősen befolyásolja a teljesítményünket egy egy sérülés. Így nehéz lesz odaérni egy bl-ben, hosszútávon egy bajnokságban könnyebb kozmetikázni a hibákat. Remélem sikerül kicsit javítani ezen nyáron, nagy szükség lenne rá. Ne felejtsük el, hogy még mindig épül a csapat és az irány továbbra is jó. Bosszantó, de így ki lehet esni, ahogy most a MU ellen sikerült.
Avatar
barcamessi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2006.05.18. 21:06:13
Tartózkodási hely: Szeged

2023.02.24. 08:29:35

Szégyen és gyalázat az egész, megint rajtunk röhög a világ, immáron kb 7-8. éve... Lehet itt mentegetőzni, hogy hiányzott Pedri, Gavi, Dembele, de velük is ugyanez lett volna az eredmény. A 2 meccs alatt egy pillanatig sem éreztem azt, hogy itt továbbjuthatunk, még amikor nálunk volt az előny, akkor sem. Ez a gyenges MU mindkét meccsen kicsit megrázta magát, gurítottak 4 gólt, nálunk meg minden egyes bekpott gól után ugyanaz az üveges üres tekintet mindenki arcán amit az elmúlt években már jól megszokhattunk. Azzal se jöjjön nekem senki, hogy a Ligában nem vagyunk hozzászokva ilyen tempójú meccsekhez..hát pont azért kellene fittebbnek, erősebbnek lennünk, mert elviekben rá tudnánk pihenni 1-1 nemzetközi meccsre. Érdekes módon a Real is ugyanabban a bajnokságban játszik, ők valahogy mégis fel tudnak pörögni nemzetközi meccskre, őket soha nem futják szét az agyatlan angolok, valahogy mindig csak minket.. Náluk miért nem érződik soha hogy a gyenge spanyol bajnokságban játszanak?
Lehet itt magyarázni a bizonyítványt, hogy fejlődünk, meg tapasztalatszerzés, meg a bajnokság a legfontosabb... Aki akarja élje bele magát ebbe a szaros álomvilágba, ettől még tény marad, hogy idén is péppé lettünk alázva Európában. 6 komoly meccsen nyeltünk be 16 gólt..végülis ahhoz képest tényleg előrelépés, hogy most nem 1 meccsen kaptunk nyolcat...
Nyáron azért nem gondoltam volna, hogy a Fradi továbbjut a nemzetközi kupaporondon mint a Barca... :lol:

Komolyan mondom, ha lehetne 5 évig visszaléptetném a csapatot mindenféle nemzetközi meccstől, annyi idő alatt talán végre kikopna a keretből minden lúzer játékosunk és sikerülne kiírtani ezt a lúzer mentalitást, és fel lehetne építeni egy sikeres csapatot, akinek lehetne esélye Európában is, közben megkímélnénk magunkat minden évben az újabb és újabb megaláztatástól.

Ezzel szemben a valóság az, hogy a keretünk fele alkalmatlan arra, hogy nemzetközi szinten tényezők legyünk. Ha lehetne, úgy zavarnám el az Alonso, Alba, SR, Busquets, Kessie, Raphina, Torres, Fati sort hogy ne is lássam őket többet. Ehelyett a szomorú valóság az, hogy üres a kassza, nyáron ezek közül elmegy jó esetben 1-2 embert el tudunk passzolni, azokat is kölcsönbe 2 csomag szotyiért, meg talán kukázunk valahonnan 1-2 szabadon igazolható játékost pici pénzért, aztán jövőre már az Európa Liga se lesz meg a BL-ből való kiesés után.
V I S C A E L B A R C A
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2023.02.24. 07:49:14

Vajon mit mondhat Xavi az öltözőben, hogy a szünet után így visszaesik a teljesítményük rendszeresen?
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.02.24. 07:09:20

Andris írta:
2023.02.23. 23:12:35

Egyszerűen SR és Kessié semmilyen szinten nem elég ahhoz, hogy akár csak cseréje lehessen Pedrinek és Gavinak, ahogy Raphi sem tud semmiféle kiegyensúlyozott szintet hozni.

Lewandowsky meg szerintem még így tartalékosan is a leggyengébb láncszemünk volt ma is, meg úgy általában a nagy meccseken, a nemzetközi meccseken, és mostanában bajnokikon is. 0 fordulékonysága van a mezőnyben, képtelen fedezni a labdát, képtelen gyorsan passzolni, egyszerűen mintha zavarná a labda, mikor nem a 16oson belül van. De ott se jön be igazán semmi, megvolt a végén a ziccere.

Igazándiból a védelem szerintem túl is teljesített, figyelembe véve, hogy mennyivel többet és mennyivel jobb támadók ellen kellett védekezni ezen a két meccsen. Hiába a 2x2 gól, ez megint csak üres strigulázás egy papíron. Nagy nyomás, gyors támadók, erős támadók jöttek rájuk, és sokkal több effektív játékidőben, mint bármikor.
Alapvetően egyetértek, bár szerintem Kessie ma jóval gyengébb volt SR-nál... Kocogás, körülményesség, pontatlanság, alibi passzok. Eddig nem volt nagy bajom vele, de ez a meccs bizonyította, hogy nem való a csapatba - a gyors egyérintőzés labdakihozataloknál nagyon hiányzik, lásd egyenlítő gól!

Lewy sajnos pont ugyanazt hozta, mint (átlagos napjukon) Auba, Memphis vagy épp Luuk - kicsit visszábblépve, háttal a kapunak elpattanó labdák, passz helyett addig tartjuk a labdát, amíg fellöknek/elveszik...

Hátvédsorral nincs gondom, a labdakihozatal viszont, főleg a félidők elején nagyon-nagyon dadogott rengeteg eladott labdával, elsősorban Kounde. Viszont ő meg gyakran kényszerhelyzetben volt a szélen, több emberrel a nyakán!

A csalódás annak szól, hogy milyen elkerülhető gólokat kaptunk a 2 meccsen, viszont az is igaz, hogy mi is csak ilyeneket lőttünk.

És ten Hag még Xavi előtt jár tapasztalatban...
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.24. 06:59:47

Kicsit olyan érzésem van ezekkel a vezetjük a ligát, de kiesünk az európai kupákból, mint amikor az argentinok toronymagasan megnyerték a dél-amerikai VB selejtezőt, hogy aztán kiessenek a VB-n már a csoportban...
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.24. 06:31:18

Nem történt semmi különös, egész egyszerűen Dembelé, Pedri és Gavi hiányát nem bírtuk el. Meggyőződésem hogy velük ez megvan, így sem hiányzott sok, de a világ nem dől össze azért, cél a liga, első körben ott legyünk eredményesek. Ami tény, előre legalább 2 minőségi játékos kellene, de hogy honnan, kik, és miből, az jó kérdés.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2023.02.24. 06:17:03

Sajnos a fejekben még mindig ott van ez az "úgyiskikapunk" mentalitás. Én ezt érzem.

És nincs egy igazi vezére sem a csapatnak.
De Johng eseténél szerintem ki tudtak volna simán provokálni egy pirosat, de Raphinha is inkább lefogta az ellenfél játékosát, és elvitte
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vakmacska 2023.02.24. 06:38:53-kor.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.02.24. 06:09:39

A fel vilag rajtunk rohog. Megint. Még mindig.

Nem baj, az elorelepes megkerdojelezhetetlen:

1. Legalabb nem 5-0-ra kaptunk ki.
2. Nem is egy sehol nem jegyzett frankfurt vert ki minket

Ki lehet nevetni a besztlíget, de tegnap a mu tempoval vert meg. Ők hozzá vannak szokva, hogy minden héten ilyen iramot kell menni, míg mi évente max. 3 ilyen meccset játszunk. (csaba, ez neked szolt)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.02.24. 05:55:00

Az a szomorú amúgy a kiesésben, hogy az első félidőben az MU még nálunk is gyengébb volt, olyan tök lassúak voltak, simán megszereztük a labdákat, De Gea is odapasszolt egyet Robertonak, kár hogy ezt a félidőt megint nem tudtuk kihasználni. Kíváncsi leszek a bajnokikra, hogy megint kell e 5 forduló mire összeszedjük magunkat egy kiesés után, vagy mennek tovább a győzelmek.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2023.02.24. 03:21:15

Mindenki nagyon optimista itt.
Bűn rossz volt ez a mai meccs, szerintem és mindez egy viszonylag rossz MU ellen. Totál fantáziátlan játék, kevés momentum, hibák hibák hátán, bambaság, tunyaság. Még egy ajándék gólt is kaptunk.

Még mindig nagyon gyengék vagyunk nemzetközi szinten. A 2 meccsből egyedül az első meccs első félidejére tudom azt mondani, hogy volt valami régi Barca érzésem. Direkt nem sima Barca érzést írtam, mert azt hozta, amit az elmúlt években megszokhattunk.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.02.24. 01:33:55

gránit írta:
2023.02.24. 00:53:25
A Liga sörmeccsein egész jól megy,
Sajnos igen és ez elaltat mindent, bár ott is látszanak a gyenge pontok, de nem képes büntetésre az ellenfél.
Egyszerűen megszokjuk a liga langyos vizét, ahol valami általában megment minket a leforrázástól és belesüppedünk ebbe a helyzetbe. Aztán, ha jön egy kicsit harciasabb ellen, kiesünk a komfortzónánkból és nem tudunk visszajönni a meccsbe.
Egyszerűen a gyors és intenzív játékhoz nem vagyunk hozzászokva.
Az első félidőben még jól sikerült így eldugni a labdát, elértük a célunkat, de szünet után sebességet váltott az ellen, amire nem tudtunk válaszolni. Középpálya eltűnt, labdaszerzés még úgy, ahogy, de labdatartás már nem igazán sikerült, passzok pontatlanok voltak, többször megelőztek minket, kontrához is képtelenek voltunk.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2023.02.24. 00:59:19

Nyilván jó lett volna még egy kupa de egy EL-t kb sehol nem jegyzik, így különösebben nem izgat a dolog,
Legyen meg a Liga a Real előtt és akkor nem kuka a szezon.
Jövőre talán visszajön a Zisten (Leo) meg Dembi is jobban lesz és akkor talán a BL-ben is lesz keresnivalónak és nem ebben a vigaszágas hoki kupa sorozatban kínlódunk alamizsnáért....
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2471
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.02.24. 00:53:25

Peter írta:
2023.02.24. 00:35:37

Csak ez a nyelvtani szempontból feltételes múlt idő már a Frankfurt ellen is megnyomta a vészcsengőt és azóta lassan egy naptári év is eltelt, volt egy teljes nyári lehetőség a nulláról kezdésre, volt egy világbajnokság amibe Lucho belebukott.

Ez nem stílus vagy Barca dns kérdés, hanem egyszerűen fogalmazva játékszervezés kérdése
A spanyol válogatott esetében is ezt láttam a világbajnokságon. A labdát tartották, de hiányzott az ötlet. Ami a Guardiola-korszak óta hiányzik. 2015-ben még nyertünk egy BL-t, a Guardiola-féle csapat csillagai kilehellték a még megmaradt fényüket. Azóta hiányzik az az ötlet a játékunkból, ami Cruyff, Rijkaard és Guardiola irányítása alatt egy közös pont felé húzta a pályán levőket.

A MU támadott most úgy ellenünk, ahogy annak idején mi támadtunk. Altatás, labdajáratás, majd hirtelen ritmusváltás, és a sebességkülönbséget kihasználva az ellefél mögé kerülni. A Liga sörmeccsein egész jól megy, mert ott megvan az a mezőnybeli fölényünk, amivel egy teljesen esetleges játékkal is tudunk nyerni 1-0-ra, meccsenként néhány helyzettel. Ez viszont még az EL-ben sem elég, úgy kimenni a pályára, hogy fogalmunk nincs, mit kezdjünk a labdával, és majd lesz ami lesz. És ez az EL-rájátszás selejtezője volt, ne feledjünk.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.02.24. 00:35:37

bence0330 írta:
2023.02.23. 23:28:21
Imádom Xavit, és szerintem összességében csodaszámba megy, amit itt véghezvitt, és sajna a saját múltunkkal is hadakozik, mert ha "csak" nulláról indulnánk, akkor szerintem még a BL-ben lennénk.
Egyetértek (bár nem vagyok biztos benne, hogy ugyanazt gondoljuk) annyit tennék csak hozzá, ha csak nulláról indultunk volna.... :mrgreen:
Csak ez a nyelvtani szempontból feltételes múlt idő már a Frankfurt ellen is megnyomta a vészcsengőt és azóta lassan egy naptári év is eltelt, volt egy teljes nyári lehetőség a nulláról kezdésre, volt egy világbajnokság amibe Lucho belebukott.
Egyik lábunkkal lépnénk előre, de a másik lábunk eközben leragad..... :oops:

Fizikai értelemben ma estünk ki az EL-ből, de valójában már nyáron eldőlt minden.
Ezen az sem fog változtatni semmit, ha odahaza triplázni és sziporkázni fog a csapat.

Ha mindent felújítunk egy autón, de a motoron csak igazítgatunk, ettől jobb lehet az autó, de sosem lehet kihozni belőle azt, amit motorcserével kihoznál.

Ez nem stílus vagy Barca dns kérdés és végképp nem személyeskedés, hanem egyszerűen fogalmazva játékszervezés kérdése.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7272
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.24. 00:02:41

Sonoma írta:
2023.02.23. 23:45:44
[Az első félidőben igaz, de a második félidőben esélyt sem adtak nekünk. Teljesen szétesett a játékunk. A Realt meg hagyjuk, mert ott lassan azt kell gondolnom mákunk volt.
Jövő héten jön a spanyol kupa odavágó. Ezek után nem sok bizodalmam van.

Hát nem sok helyzetük volt az tény. De.
Olyan körülményes kontráink voltak ( megint), nem is csodálkozom, hogy ennyire impotensek a csatáraink. Megint bebizonyosodott, hogy felállt védelem ellen Lewa nulla. Sebaj mi ragaszkodunk a nulla kockázatú lassú támadásépítésben, amivel kiheréljük a támadóinkat.

Kicsivel?! Mindkét mérkőzésen lemeccselte Ten Hag. Vártam már, hogy Andris elmagyarázza megint, hogy ennél jobban nem is tudott mit csinálni Xavi. Lassan olyan érzésem van ő lesz az új Valverde. Persze más időket élünk, most még a bajnokság megnyerése is óriási előrelépésnek tűnik ( ha behúzzuk). Ezzel együtt megint bizonyított Xavi, hogy nemzetközi kupához ő még kevés.
A Reált 4 meccsből 3-szor raktuk zsebre alatta, ebből 2-szer megalázó módon. Szerencsének nem mondanám, ettő még elveszhetjük az elődöntőt ellenük persze, de bőven mi leszünk az esélyesek. Mondjuk Pedrin is sok fog múlni, de ott legalább már lesz Gavink.
Az igaz, hogy mikor a legutóbbi mélyütés után játszottunk velük pont a BL kiesés után, az nagyon rossz volt. De szerintem a mostani nem fog megviselni ennyire minket.

Nem volt előremutató játékot játszó játékos a középpályánkon, csak DJ, nem csoda. Raphinha meg bődületesen gyenge volt, függetlenül attól, kontráztunk-e, vagy nem. Nem is értem, ki mit mondott neki, 23-ban ha jól rémlik, csak Rashfornak van több gólpontja, de nem olyan friss a stat, 1-2-en lehet előzték, akárhogy is, kétszámjegyűnél jár a VB óta. Mindezt azzal érte el, hogy folyamat gyömöszölte befelé a váratlanabbnál váratlanabb lasztikat, amikből 1-2 gól mindig lett. Az előző meccsen mindkettő. Erre ma mintha valaki azt mondta volna neki, hogy csak cselezhet. Amit nem tud, jelenleg a saját szinjén sem. Volt 23-ban is 1-2 gyengébb félideje-meccse, de ott inkább csak a hatékonyság volt a gond, ma meg odáig el sem jutott. Ez most sajna rajta ment el, legalábbis a támadás része. Az erősségére kell támaszkodnia, azt csinálnia, amiben kifejezetten brilliáns is tud lenni, nem azt, amiben átlag alatti. Ha Xavi kérte tőle az 1v1-ezést, akkor feketepont neki. Volt 1-2 jó kontralehetőség, ami egyszerűen elhalt rajta, mert cipelte a lasztit, pedig simán tálalhatott volna ilyen bal lábbal, mint ami neki van. És úgy is szokta. Ma nem tette. Jó lenne tudni, ő volt-e a hülye, vagy Xavi. Lewyt pont ezért nem venném elő, alig kapott ma lasztit. Volt olyan meccse, ahol hibát hibára halmozott, ez ma nem az volt... nem volt lehetősége hibázni.

Ráadásul DJ is inkább cipelésben progresszív, az előrepasszai is nyilván jók, de ma valahogy ez nem jött be. Volt 4 középpályásunk, akik nem támogatták passzokkal a támadóinkat...

Kicsivel... ma kicsivel, mert kevés más lehetősége volt. Volt, de azért nem tudott behozni olyan játékosokat, mint ten Hag, ez nem kérdés. A múltkor meg kicsit többel, de azért mégiscsak kicsivel jobbak voltunk ott, és 2-2 lett. Sokkal nem meccselte le ten Hag azért szerintem.

Azt meg szerintem ízlelgessük, hogy úgy jelenleg az új Valverde, hogy egyrészt amit mondasz, egész máshonnan, összehasonlíthatatlanul mélyebbről indul, és MESSI NÉLKÜL érhet el az első teljes évében hazai triplát. Egy csöppet más a szitu... Ha lenne Messije, nyilván a BL-ben maradtunk volna mindkét évben, ez szereintem aligha kérdés.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1687
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2023.02.23. 23:54:30

Kiestünk úgy, hogy az első meccset jobban kellett volna lehozni. Ez a mai benne volt, közepesen idegesítő, de azért könnyen meg lehet emészteni. A támadójáték nem tegnap kezdett akadozni, s ez most sem lett jobb.

Azt látni kell, hogy ez az MU tényleg jó, s meglátszik, hogy háromszor annyi pénzt költöttek a keretükre az elmúlt években. Nem sopánkodom, a BL ősz gyenge és peches volt. Ugyanakkor ha tetszik, ha nem, már EU-elit szinten vagyunk, annak az alján. Ez a párbaj alakulhatott volna jobban, de felesleges sírni. Aki pedig mazoista és pesszimista, az is örülhet: legalább van lehetőség szenvedni, siránkozni.

Ten Hag nem a mostani két meccs miatt zseni, mert nyugodtan játszathatta az ő legerősebb alaptaktikáját, ami számunkra épp a legveszélyesebb: át tudnak szaladni rajtunk, mögénk tudnak kerülni, úgy, hogy elől a minőség, forma, szerencse egyaránt megvolt. Az egyensúlyunkhoz a támadóharmad gyengülése alapvető áldozat volt, míg la MU masszív volt hátul. Sokkal inkább a formaidőzítésben nyert egyébként ten Hag Xavihoz képest. Egészen parádés, ahogy fejben felvitte ezt a csapatot a csúcsra. Ez persze alighanem kipukkad az idényük végére, de nekünk már édesmindegy.

Nekünk megvolt a sansz és nagy momentum lett volna valóban, ha az elmúlt évek után ebből a párharcból jól jövünk ki, sőt elvárható is, de úgy tűnik többek között Xavi még nem elég érett, lassabban lesz kellő rutinja ezekre a helyzetekre. Ettől még láttam előrelépest, az őszi BM-meccsekhez képest nem rontottunk fejetlenül rájuk, taktikailag is érettebb volt ez a két meccs részünkről, másban viszont nem állt minden össze, jöttek a hibák.

Sok mindenkiről szerintem nem érdemes írni, azonban kiemelném Baldét, aki szerintem felnőtt teljesen a feladatokhoz. Nyilván volt helyezkedésbeli hiba, rossz döntés elől és hátul is, de már most is felüdülés, hogy ilyen szélsővédőnk van. De Jong is végre magas szint hosszú távon, míg Kessie és SR ennyi játékperc után, magukhoz képest azt gondolom kimondottan jól játszott. A többiek azt hozták tulajdonképpen, amit az elmúlt hetekben - jó és rossz értelemben egyaránt. MAtS az egyedüli, aki valóban olyannak tűnik, akinek az ellenfél klasszis kapusa a feje fölé nőtt megint. Valahogy ők emlékezetessebben teljesítenek. Járt már így Curtois-val, Allisonnal, Neuerral, Donnarummával is. Azt érezem valamiért, hogy ezeken a meccseken bravúrokban egyszerűen alulmarad.

Mindentől függetlenül szó sincs itt blamáról. Ki lehet kérni azt, hogy miért van félig teli valakinek a pohár, s miért nem vágunk eret, vagy miért nem mondjuk ki, hogy minden felsleges, mert Európában csicskák vagyunk, de ettől szekunder szégyenérzet jön elő bennem. Ez a kiesés se jó, evidens, hogy nem kell mindenáron mosdatni, ettől még speciel ez legalább nem megalázó, sőt kivételesen tényleg hasznos tanulópénz lehet az egész csapatnak. Most jöhet a bajnokság es főleg a kupa, ahol egy bőven jó formában lévő Madridot sokkal inkabb szeretném, ha kiütnénk. Aztán jöhet a bajnokság, ami nagy eredmény es most már azert kötelező.

Visdzatérve "Európára", jön a nyár, meglátjuk tudnak e Xavival együtt tovább fejlődni, valamint a kereten érdemi pénz nélkül is érdemben fejleszteni - mivel azt azért valljuk be, mindig lehet. Bizakodom, s igen, ideje lenne már Európában is alkotni, egy-egy nagy ellenfelet rendszeresen elkapni és rektálisan kényeztetni.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.02.23. 23:53:47

Zsolti írta:
2023.02.23. 23:23:28
Ott tart a csapat, hogy van 1, azaz 1 europai szinten a mercet megugro tamado, az osszes tobbi hurka.
Rafi hatalmas bakloves, remelem nyaron eltakaritjak a keretbol. Ferran Fati sose volt szint, Lewarol meg mindenki tudja, hogy csak kicsik ellen bika.
A tobbi csapatresz nekem tetszett a 2 bekapott gol ellenere.
Védelem :
Lehet fura de a 4 kapott gól ( ligában összesen 7 !!! higy van ez ) ellenére a védelem nagyon okes leszámítva h Kounde nem jhv. !
Balde Alba Kounde Christensen Araujo + TS
Nincs es nem is tudsz ennél jobbat ( es nem is kell semmilyen sorozatba ha elol is …)

Közép:
FDJ klasszis
Pedri maga a minőség
Gavi a bulldog
Busquets kifutó széria de nálam klasszis
Kessie idén tetszik meg van a maga előnye

Itt kell a legtöbbet melozni futni kell még minőségi erősítés es pótlás Busi !

Támad sor:
Hat ez itt tok homály külön külön is es főleg egyutt ami a leginkabb szmbetuno !
Dembele / Raphinha : ok
Lewa: nincs alternatívája ennyi idősen
Ferran / Fati : ?!

El kell dönteni nincs mese h a Ferran Raphinha Fati harmasbol melyik egy/kettővel akar Xavi dolgozni !
Minőség erősítés szükséges
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.23. 23:47:30

vinszentvega írta:
2023.02.23. 23:28:31
Szinte rosszul vagyok Kessie szerencsétlenkedéseitől… De ez van, írtó vekony a padunk. Talán itt az ideje a Pablo Torrét is játszatni. Mert ő legalább bele tud rúgni két egyeneset a labdába, nem ugy mint Kessie..
Shaw talpalása amugy nem piros? De meg le se fujta ez a majom francia.
Illetve meg egy dolog… Fati szèpen kifejelte a bolinto Lewa elöl a labdàt…. Èn màr csak nevetek ezen….
Kessiével kapcsolatban én is így vagyok. Egyáltalán nem gondolom, hogy neki BÁRMILYEN adottsága megvolna ahhoz, hogy ebben a csapatban valaha jó legyen, akár csak első vagy második cserének. Nem emelném ki, hogy milyen hűde rossz volt ma, mert akkor úgy tűnik, mintha részben őt emelném ki, mint egy meghatározó tényezőt a kiesésben. Én a sérüléses pech szériánkon és a kiváló MU-n kívül semmit és senkit nem neveznék meg mint meghatározó tényezőt.

Ettől függetlenül Kessiéből nekem elég. Nem vonnám meg tőle a teljes bizalmat mert az nem igazságos, nem is jó az üzenete, de ahogy írod, itt az ideje elkezdenit Torrét, meg akár még valaki mást is a B-ből próbálgatni. Minimum annyi lehetőséget adni nekik, mint Kessiének, de inkább többet.

Ahogy azt gondolom, hogy Raphi kezdőtagsága is elkezdhet inogni, Torres javára. Nincs ebben semmi, meg kell nézni, ki mire képes. Mindegyik srácnak jó képességei vannak alapjáraton, kinek ehhez, kinek ahhoz. Egyikből se lesz világsztár, de ha valamelyiknek szét lehet turbózni az önbizalmát, akkor egy bizonyos feladatkörben akár még a nemzetközi szinten is elegendő színvonalúvá érhet. Ma elégedetlen voltam a brazillal, de az elmúlt hetekben amúgy nem. Ettől függetlenül Ferran Torres most indokoltan kezdhet el játékperceket szipkázni előle, szerintem. Ez a csapat érdeke, ami a jövőt illeti.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2023.02.23. 23:46:37

Mi miert nem tudunk soha olyan lendulettel,akarassal jatszani mint ma a man utd a 2.ba?? Komolyan ezekkel az allando ,minden evben esedekes egesekkel kiolik belolem azt amiert megszerettem a Barcat…oriaso csalodas,ezek utan csak remenykedhetunk,hogy a real nem torli fel velunk a padlot(tudom nem szoktak)
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 609
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.02.23. 23:45:44

bence0330 írta:
2023.02.23. 23:03:58
Az igaz, viszont az a mi nagy dicséretünk, hogy kevés helyzetet hagytunk nekik.Ha belegondolsz, még egy Reált is teljesen meg tudtunk fullasztani úgy, hogy momentumuk nem volt, ebben kb mi vagyunk a legjobbak. Aztán jött megint a remegés.

Nem baj, engem ennél kevésbé rég érdekelt meccs eredményileg, a spanyol kupa negyeddöntőjén jobban izgultam ennél. Két brutál jó csapat nagyon komoly kétmeccses párharcán a fejben kicsit kevésbé mélyebbről induló nyert mentálisan. Kb az történt, amit prognosztizálni lehetett.

A két támadónk viszont mélyen maga alatt focizott, ők azért még így is hozhatták volna. Mondjuk sok labda nem jutott hozzájuk, az is tény.

Baldé, DJ csodálatosak voltak. Mondanám, hogy a két meghatározó kp-sunk hiányzott, de alighanem a vége pont ugyanez a csisszesen, fejben elvesztett meccs lett volna.

Xavit két meccsen kicsivel meccselték, a másodikban mondjuk nehezen tudott volna kihez nyúlni, az tény. Nem szégyen, fiatal még, ez van, ez a hátulütője annak, hogy zöldfülűt hoztunk, egyértelűen hosszútávú a projekt.

Azt még szerintem meg kell említeni, hogy mi a MU-va, és az elmúlt pár évünkkel is harcoltunk egyszerre.

Ez a topik viszont szerintem most jó sokáig nem fog újra előkerülni.
Az első félidőben igaz, de a második félidőben esélyt sem adtak nekünk. Teljesen szétesett a játékunk. A Realt meg hagyjuk, mert ott lassan azt kell gondolnom mákunk volt.
Jövő héten jön a spanyol kupa odavágó. Ezek után nem sok bizodalmam van.

Hát nem sok helyzetük volt az tény. De.
Olyan körülményes kontráink voltak ( megint), nem is csodálkozom, hogy ennyire impotensek a csatáraink. Megint bebizonyosodott, hogy felállt védelem ellen Lewa nulla. Sebaj mi ragaszkodunk a nulla kockázatú lassú támadásépítésben, amivel kiheréljük a támadóinkat.

Kicsivel?! Mindkét mérkőzésen lemeccselte Ten Hag. Vártam már, hogy Andris elmagyarázza megint, hogy ennél jobban nem is tudott mit csinálni Xavi. Lassan olyan érzésem van ő lesz az új Valverde. Persze más időket élünk, most még a bajnokság megnyerése is óriási előrelépésnek tűnik ( ha behúzzuk). Ezzel együtt megint bizonyított Xavi, hogy nemzetközi kupához ő még kevés.
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2023.02.23. 23:42:56

Nevetséges. Mindent elmond, hogy a bajnokságban egész SZEZONBAN kaptunk ÖSSZESEN 7 gólt, itt meg 2 MECCSEN 4-et…. és tessék, megint rajtunk röhög egész Európa….
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2023.02.23. 23:37:52

LG írta:
2023.02.23. 23:22:27


De azt is vedd figyelembe, hogy honnan kellett megindulni felfelé: 8-2 a Bayern, 4-1 a PSG ellen, majd csoportkörös szégyenek.... nyilvánvaló volt, hogy rövid időn belül nem lesz BL-esélyes csapatunk.

Az, hogy nagyon jól teljesítünk a hazai porondon, és Európában megszoronattunk egy látványosan felszállóágon lévő MU-t, igenis előrelépés.
Persze nem is azt várnám el, hogy BL-t nyerjünk de egy negyeddöntő akár elődöntő nem hiszem, hogy olyan őrült elvárás lehetne. Mondjuk ha keretet nézem akkor lehet de mondjuk a Lipcse, Villareal is nem rég elődöntőzött pl.
Azt nem vitatom, hogy fejlődünk írtam is sőt megkövetem magam mert én nem igazán bíztam Xaviban de alapvetően jó érzés nézni a meccseinket mostanában.
Csak hát idegesítő látni, hogy mióta nem tudjuk megugrani a szintet Európában.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Válasz küldése