Barca az Európa Ligában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
hapci
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2019.01.30. 20:32:23

2022.02.24. 16:00:13

MessiNeymarSuarez írta:
2022.02.24. 13:15:59

Nagyon kéne az a továbbjutás, ha már a Bl-ből kiestünk(és reálisan nézve az idei csapatnak az EL a szint) akkor nagyon jó lenne ha megnyernénk és hosszú idő után valamit virítanánk nemzetközi porondon.
Én amikor tegnap néztem az Athletico-MU meccset, akkor végig az volt az érzésem, hogy az - elsősorban a MU által - mutatott játék szinte minden elemében sokkal gyengébb, mint amire a Barca a legutóbbi időkben már képes... Szerintem az "idei csapatnal az EL a szint..." túlzóan általánosító... Valóban messze még a korábbi minőségű foci - és talán az egyenletes jó teljesítmény is - de azért a BL-ben sem csak szuperjó csapatok játszanak.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.02.24. 14:33:14

Én is várom és egy jó meccset vizionálok.
Lelkileg és anyagilag is nagyon jót tenne a siker, amit a mostanában produkált játékunkkal meg is érdemelnénk. Xavi és a srácok is.
Kíváncsi vagyok, mit főz ki Xavi, de a kulcs tényleg az lesz, belőjük-e most a helyzeteket. 1 gólt azért biztos kapunk megint, többet nem kéne.
Mára is egy optimista 2-1-et mondok a mi javunkra, múltkor nem volt szerencsénk. Ha most sikerül az első gólt nekünk rúgni, még jobb eredmény is benne lehet.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.24. 13:15:59

Én személy szerint nagyon várom már az esti meccset, hosszú idő után először érezhető az hogy a csapat idegenbe nem azért utazik hogy a pofozózsák szerepét töltse be és reménykedjen hogy max 2 lesz közte, hanem minimum egyenrangú ellenfélként léphetünk pályára.

Nagyon kéne az a továbbjutás, ha már a Bl-ből kiestünk(és reálisan nézve az idei csapatnak az EL a szint) akkor nagyon jó lenne ha megnyernénk és hosszú idő után valamit virítanánk nemzetközi porondon.
Plusz ne felejtsük el hogy ez esetben játszhatnánk egy jó meccset a szuperkupában a BL győztessel ami jó támpontots is adhatna hogy hol tartunk jelenleg.

Kemény meccs lesz, de ha hasonlóan butítjuk őket mint az odavágón, akkor nincs az a FIFA-bug ahol másodjára is mindent kihagyunk elöl.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1047
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2022.02.23. 13:46:33

Andris írta:
2022.02.18. 21:18:17
mintha az illeto nem is latta volna a merkozest, csak az egyeni statisztikakbol latatlanban kikerekitett egy-egy bekezdesnyi mesét.
Xavi mondott egy interjúban valami olyasmit, hogy nem az számít, hányszor passzolunk emberhez, hanem hogy hasznos-e az a passz, előrelviszi-e a játékot. Amikor egy játékosról olyan adatok jelennek meg, hogy pl. mennyit futott a meccsen, engem nem nagyon érdekel, ahogyan gólpassz és gólpassz között is óriási különbség tud lenni, látom a szememmel, hogy rá akarta lőni, de véletlenül gólpassz lett belőle, de ma az a divat, hogy ezeket is darabszámra mérik. Meg Aubameyang harmadik gólját is. A számítógépes adatgyűjtés- és -feldolgozás szerint vannak értékelve a játékosok, tisztára sci-fi.

A Napolit kiverjük, Ferran Torres meg fog táltosodni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.23. 13:08:31

fanbarca írta:
2022.02.23. 10:19:17

Busit félreértelmezitek. Ő nem extrát kell csináljon, tőle van az, hogy a többiek extrák lehetnek. 5-öst vagy 6-ost játszik. Nem ő adja a gólpasszokat, nem ő teremti a helyzeteket. Ő mozgatja viszont a középpályát, s tőle indulnak a támadások. Anchor.

Szerintem meglesz a Napoli ellen. Főleg, hogy ők még mindig pariban vannak a bajnokságban, az lesz nekik a prioritás.
Én úgy érzem, hogy itt azért mindenki tisztában van Busquets zsenialitásának mivoltával, legalábbis ehhez képest látom a kritikákat is megfogalmazni. Pl. azért a támadások ütemét is megszabhatja simán a posztjáról, ha tempósan forgat előre, jó szemű felpasszai vannak. Nyilván nem tőle várom a gólokat és a gólpasszokat. No persze utóbbiból azért hozhatna jobb statot a posztjáról is.

Illetve amikor sokan szidják, szerintem akkor sem a láthatatlanabb mivolta miatt teszik, hanem pl az elmúlt 2 meccset kivéve (ezeken szerintem egészen korrekt volt) több meccsen adott el egymás után labdákat, és vesztett el ő maga is a körülményessége miatt. És akkor hiába látja az ember, hogy a maga módján mennyire jó még mindig, ezt simán trompfolja, amikor direktben kapjuk róla a gólokat.

De ha ilyen szinten tudjuk uralni a meccseket, mint mostanság, például pont a Napoli ellen, akkor ezek a rossz tulajdonságai nem annyira jönnek ki. Nekem mondjuk jobban tetszett az a kp nélküle, sajnos. Nem tartom véletlennek, hogy talán azt a meccset utaltuk a legjobban, pedig a Napoli nem védekezőbb csapat, mint egy Espanol.

ON:

Nekem nem annyira fontos, mi lesz az eredmény. Az 100%, hogy játékban verni fogjuk őket, és az is 100%, hogy nekünk kéne továbbjutni. Rajtunk fog múlni, ahogy az első meccs is azért nem lett 7-1, mert nem tudtunk gól lőni. Ha jó lesz a helyzetkihasználásunk, akkor közük nem lesz a továbbjutáshoz, ha nem, akkor meg 50-50, szerencse dönt.
Nekem sokkal nagyobb öröm, hogy egy Napolit játékban már ennyire letarolunk. Hosszútávon ez eredményességhez fog vezetni, de egy meccsen bármi lehet.

Hs továbbjutunk, akkor elkezdhetünk álmodozni a győzelemről, ha nem, akkor meg rákoncentrálhatunk a bajnokságra, amíg a többiek szenvednek valamelyik ligában, a Sevilla feltehetően végig. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2022.02.23. 12:51:43

Xavi, ha nyerni akarsz a Nápoly ellen, csak szólok ;)

Dembelé...........Aube............Traoré
..............Pedri...........Frankie............
.......................Busi............................
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.02.23. 10:19:17

zeli39 írta:
2022.02.19. 09:30:21
Andris írta:
2022.02.18. 21:18:17
Ömmm… elolvastam az ertekelot a fooldalon. Nem mindig szoktam, de most pl igen. Ez nem ilyen szokott lenni, ugye? Elsosorban most a szoveges ertekelesekre gondolok. Nekem teljesen olyan erzesre, mintha az illeto nem is latta volna a merkozest, csak az egyeni statisztikakbol latatlanban kikerekitett egy-egy bekezdesnyi mesét.
Tenyleg remesen furanak tunik az egesz :D de mondjatok meg, ha ti nem igy erzitek, lehet ujra kell neznem akkor ezt a meccset.
Az értékelés sántít pár helyen ,,,a védelem legjobbja García volt és nem Pique,,,,a középpályán mindenki jobb volt mint Busquets és,hogy Busi adott volna lendületet a 65. perc után az nem igaz , ugyan nem játszott annyira rosszul de extrát sem láttunk tőle ,,,aki lendületet adott az Dembele ,Adama Traore sem volt annyira gyenge .Alba és Torres viszont értékelhetetlen .
Busit félreértelmezitek. Ő nem extrát kell csináljon, tőle van az, hogy a többiek extrák lehetnek. 5-öst vagy 6-ost játszik. Nem ő adja a gólpasszokat, nem ő teremti a helyzeteket. Ő mozgatja viszont a középpályát, s tőle indulnak a támadások. Anchor.

Szerintem meglesz a Napoli ellen. Főleg, hogy ők még mindig pariban vannak a bajnokságban, az lesz nekik a prioritás.
més que un club
Rezisto95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.05.18. 15:59:40

2022.02.23. 10:16:44

Szerény véleményem szerint, a Napoli elleni visszavágó meccs lesz a legkardinálisabb mérkőzése Xavinak ebben az idényben. Hogy miért? Nos azért, mert egyrészt a barca nem szokott remekelni mostanság a nemzetközi kupameccsek visszavágóján, másrészt pedig mert egy fontos kérdésre választ kaphatunk, nevezetesen, hogy az abszolút támadó, vagy az abszolút védekező foci a jobb. Egyszer egy focihoz valamit konyító ember ugyanis találóan azt mondta, hogy a támadók, illetve a gólok meccseket nyernek (na bumm), illetve hogy a védelmek viszont címeket nyernek. Remélem, hogy a Barca ezúttal nem fog áldozatául esni ennek az állításnak, bár ha nagyobb összegbe kellene fogadni, én inkább a Napoli továbbjutást mondanám reálisabbnak, a helyzetkihasználás miatt.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2022.02.19. 09:18:11

persze én is vissza nézek dolgokat, sokszor meg is döbbenek, hogy elsőre hogy mellé nyúltam... most pl. a les a góljuknál, nem is értettem de így világos: a szabály érthető a szitu pont hogy annak megfelelt a döntés tehát jó. de: mi a büdös francnak van erre szükség? egy ilyen nehézkesen bonyolult, öncélú baromságra? miért nincs egy hatékony jogorvoslati lehetőség ahol nem az egyes esetekre (amitől ugye rettegnek, de ez még valahol érthető is hiszen a hibáikat hozná elő) hanem el baltázott szabály elemekre lehetne vétót emelni?!
Torres és az ő hibái ill. a helyzetkihasználás.... vissza kéne emlékezni a matracosok elleni négy gólunkra! nekem a mákostészta ugrik be legelőször :lol: :lol: szóval a foci ilyen! tanulmányt lehetne írni arról, hogy Mbappé lövésénél hány centin múlott a dolog, vagy hogy egy lövés 13 láb között be megy de egy másik esetben 1-1 ben egy boka meg akaszt.
szóval ezen az alapon Torres persze lőhet még sok gólt de amit legutóbb művelt az inkább ahogy írtam egy lelki defekt és vagy -ne szépítsük- gyenge lövő készségnek tűnik ami persze nyilván tanulható.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.02.18. 23:32:08

Andris írta:
2022.02.18. 21:18:17
Ömmm…
Tenyleg remesen furanak tunik az egesz :D de mondjatok meg, ha ti nem igy erzitek, lehet ujra kell neznem akkor ezt a meccset.
Nem kell megnézni újra a meccset, az is rendben van, ahány ház annyi szokás, de kimondottan furcsa, ebben teljesen egyet tudok veled érteni.... :lol:
Megfordítva :
Ezen értékelés alapján teljesen más meccsképet kapunk, mint ami a valóságban volt.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.18. 21:18:17

Ömmm… elolvastam az ertekelot a fooldalon. Nem mindig szoktam, de most pl igen. Ez nem ilyen szokott lenni, ugye? Elsosorban most a szoveges ertekelesekre gondolok. Nekem teljesen olyan erzesre, mintha az illeto nem is latta volna a merkozest, csak az egyeni statisztikakbol latatlanban kikerekitett egy-egy bekezdesnyi mesét.
Tenyleg remesen furanak tunik az egesz :D de mondjatok meg, ha ti nem igy erzitek, lehet ujra kell neznem akkor ezt a meccset.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2022.02.18. 20:04:17

bence0330 írta:
2022.02.18. 14:49:58
Sonoma írta:
2022.02.18. 11:17:25
Ami kívánnivalót hagy maga után, hogy nem használtuk ki azt az emberelőnyös helyzetet, ami Traoré levédekezéséből fakadt. Ketten-hárman is kimentek rá, nehogy be tudja adni szélről a labdát. Felkészültek belőle. Jó lett volna ezt kihasználva középen létszámfölényt kialakítani.
A többivel egyetértek teljes egészében, ezt viszont homlokegyenest ellenkezően láttam. Szerintem pont emiatt alakítottuk ki középen ezt a döbbenetes mennyiségű loövőhelyzetet. Torres folyamatosan üresen tudott érkezni, ráadásul jellemzően szemben a kapuval. A végeredményt most nyilván hagyjuk, de maga a helyzet kialakítása szerintem ennek volt köszönhető. Traorenak, később pedig Dembélének.
Vissza néztem egy hosszabb összefoglalót a meccsről hátha nem vettem észre, amit te igen.
Sajnos nem láttam meg azt amit te.
A veszélyes támadásaink 70-80%-a védelmük jobb oldalán ment. Ott tudtuk jobban megbontani a védekezésüket.
Ahogy Peter is írta, nem voltunk felkészülve Traoré levédekezéséből adódó létszamfölényre. Ezért nem is ment be mögéjük senki. Pedig egy háromszögeléssel azt a 3 védőt ki lehetett volna venni a játékból és onnan komolyan támadni a kaput. Ha megnézed kb. a 40-ik perc környéké jöttek rá erre.
Mingu felzárkózott és a Traorétól visszakapott labdát ívelte be középre ( mert a védők mögé senki nem mozgott).
Dembelénél más volt a helyzet. Talán ő gyorsabb is mint Traoré valamivel, a védők sem bírtak már úgy rá zárni. Meg akkor a minőségi cserék miatt jobban is nyomtunk már.
Minőségi cserékről jut eszembe. Ilyet is régen írhattunk le. :mrgreen:
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.02.18. 18:20:43

bence0330 írta:
2022.02.18. 14:49:58
Szerintem pont emiatt alakítottuk ki középen ezt a döbbenetes mennyiségű loövőhelyzetet. Torres folyamatosan üresen tudott érkezni, ráadásul jellemzően szemben a kapuval.
A lövőhelyzetek többsége eredendően is Torresre lett előkészítve, ez jól is működött (kivéve a befejezést, de azt hagyjuk is).
Létszámfölény tudatos kialakítása esetén más lett volna a támadások felépítése. Nyilván meccs közben rutinosabb középpályával játékosok is ráérezhetnek erre. Korábban nálunk erre Rakitic volt a jó példa.
Felbillent a pálya jobbra, de ez mindenképpen olyan lehetőségeket teremt, amire majd építeni lehet, de minimum készülni rá és élni a lehetőségekkel.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.02.18. 14:55:12

Jó meccset játszottunk, kb 30 percig volt partiban a Napoli, onnantól már borult a pálya.
Kár, hogy minden Ferranra jött ki, én remélem belendül a kapu előtt, mert helyzetbe jól kerül, ott van, de egyszerűen még kaput sem talál. (meg senki kb)

Simán továbbjuthatunk, nem valami nagy eresztés ez a Napoli, "ha" nem Ferranra jönnek ki a helyzetek, akkor itt 4-5 gólos győzelem is benne volt.
(más kérdés, hogy ha vezetést szerzünk, akkor lehet már nem megyünk ennyire bátran)

Szóval jó az irány, ez tényleg egy jó meccs volt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.18. 14:49:58

Sonoma írta:
2022.02.18. 11:17:25
Ami kívánnivalót hagy maga után, hogy nem használtuk ki azt az emberelőnyös helyzetet, ami Traoré levédekezéséből fakadt. Ketten-hárman is kimentek rá, nehogy be tudja adni szélről a labdát. Felkészültek belőle. Jó lett volna ezt kihasználva középen létszámfölényt kialakítani.
A többivel egyetértek teljes egészében, ezt viszont homlokegyenest ellenkezően láttam. Szerintem pont emiatt alakítottuk ki középen ezt a döbbenetes mennyiségű loövőhelyzetet. Torres folyamatosan üresen tudott érkezni, ráadásul jellemzően szemben a kapuval. A végeredményt most nyilván hagyjuk, de maga a helyzet kialakítása szerintem ennek volt köszönhető. Traorenak, később pedig Dembélének.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1860
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.02.18. 14:21:32

a fanyalgoknak:

https://www.eurobarca.hu/hirek/videotek ... 1-1-video/

legalabb 15 kapuralovesunk/golhelyzetunk volt, amiben 7x volt benne Ferran Torres (egyedul a 11-est tudta berugni)

tovabbi magyar hangok (kapuralovok): Pedri (elegge ziccer volt az 5. percben), Nico 2x (kapus mindketszer megfogta), Auba 2x fole, Alba melle, , Dembele vedobe, Luuk ollobol melle

szoval annak orvendjunk, hogy ilyen csapatunk van es van egy jatekosunk, aki szinte felet elvitte a kialakitott helyzeteknek, mert a BL-ben osszel 3 meccsen sem jutottunk el meg csak kapuralovesig sem

most kimaradtak a helyzetek, a kovetkezokon bemennek
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.02.18. 13:37:52

Sonoma írta:
2022.02.18. 11:17:25
Nekem tetszett a tegnapi meccs, kivéve az eredményt (meg Torrest).
Nagyon hasonlóan látjuk. Volt arca, stílusa, karaktere a csapatnak.
Traoré levédekezéséből adodó létszámfölényre nem készültünk fel. Féltek tőle, mint a tűztől. Traoré még nekünk is új, de ebből is tanulni kell. Egyébként Busival sem foglalkoztak a nápolyiak, szabadon hagyták, tudták, hogy lőni nem fog. Szóval voltak tanulságos taktikai elemei a meccsnek.

Busi nélküli középpályára jobban és tartósan rá kellene feküdni. Az egy dolog, hogy lendületesebb a játékunk, de az is derüljön ki minél előbb, hogy bele kell nyúlni nyáron vagy sem. Őszre kész középpálya kell, Busi padról max 30 percekre, ha muszáj.

Visszavágó? Túl közel van. Nagyon hasznos lenne még néhány ilyen meccs, ráadásul ennek a csapatnak ez az igazán megfelelő játszótér. Teljesen más meccsek, mint a Liga, kár lenne hamar kiszállni.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.18. 13:19:26

A tegnapi meccs képe alapján ez a párharc esélyes, hogy a párharc 11-esekkel fog eldőlni. (Nápolyban is simán lehet döntetlen) Nem tudom van-e 5 épkézláb 11-es lövő jelenleg. Kiből nézitek ki, hogy odaállna, ha pályán van akkor?
FT és Busi gondolom vállalná, de a többiekre tippelni sem tudnék.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.18. 13:07:35

Szerintem a tegnapi meccsben minden benne volt. Az összes hibánk és az összes reményünk is. A védelem hozta a formáját a gólnál, a középpálya brusztolt rendesen, elöl voltak helyzetek, csak a gól maradt el. Mindhárom területen mutatkoztak gondok, és remények is. Azon kell lenni, hogy a védelmet cseréljük, előre meg megtaláljuk végre az optimális kezdőt a közepén és elöl is. A Dembele topik jól pörög, ahogy látom, tegnap a fütty ellenére le tudta vetközni a körülményeket, és jól tolta. hülyeség nem használni őt.
Puig nem tudom miért, de teljesen nélkülözve van, még az EL.-ben is. Pedig Pedri helyett tegnap is játszhatott volna, amikor az elfáradt. Nem értem az edzőt, vagy olyasmi van vele, amit nem tudunk.
Ez a párharc nyitott maradt, és azon dől el szerintem, milyen gatyával megyünk ki Nápolyban. Ha liverpooli, vagy müncheni alapon ,akkor eldőlt minden, de ha bátran és ésszel, akkor be lehet ezt húzni, de könnyű nem lesz.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2022.02.18. 11:17:25

Nekem tetszett a tegnapi meccs, kivéve az eredményt (meg Torrest).
A középpálya is lendületes volt Busi nélkül, a helyzeteink is meg voltak, csak Torres botrányos helyzetkihasználásai miatt nem rúgtunk gólt már az első félidőben is. Ha nem őt erőlteti Xavi, simán 3-1 fordulunk a visszavágóra.
Ami kívánnivalót hagy maga után, hogy nem használtuk ki azt az emberelőnyös helyzetet, ami Traoré levédekezéséből fakadt. Ketten-hárman is kimentek rá, nehogy be tudja adni szélről a labdát. Felkészültek belőle. Jó lett volna ezt kihasználva középen létszámfölényt kialakítani. Remélem a visszavágóra erre is lesz valami taktikája Xavinak. A többit nagyjából már leírtátok.


Xavi most jól használta ki a cseréket, lendületet vittek a játékba. Főleg annak fényében, hogy a Napolinak a cserepadja gyengébb mint a miénk, így még feltűnőbb volt a cserék utáni különbség a két csapat között.
Az odavágó tükrében látok esélyt a továbbjutásra, ha nem sz.rja össze a csapat magát idegenben.
Főleg úgy, hogy az idegenben lőtt gól nem számít, azaz a Napolinak is győznie kell a továbbjutáshoz otthon.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.18. 10:36:40

Troym írta:
2022.02.18. 10:15:05
Ha a jövőben is ennyi beadással próbálkozunk, akkor szerintem Luuk az ideális kezdőcsatár egyenlőre, nem sok mindent tudnak vele kezdeni a védők.
Mondjuk szerintem most pont nem volt ez annyira jellemző, főleg az előző 1-2 meccs tükrében. Torres lábára jött ki ugye minden. :D Szerintem jó ő a végén, csak mondjuk fél órára, és ne 10 percre.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.18. 10:15:05

Ha a jövőben is ennyi beadással próbálkozunk, akkor szerintem Luuk az ideális kezdőcsatár egyenlőre, nem sok mindent tudnak vele kezdeni a védők.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.18. 09:52:56

La Pulga írta:
2022.02.18. 09:34:09
En Adamat abbol a szempontbol megvedenem, hogy alapjaraton 2-en voltak rajta mindig, de volt olyan amikor 3-an is. Ha Dembele kezdett volna Ferran helyett akkor az elvont volna plusz embert(eket) Adamarol is.

Aki viszont nekem nagy csalodas volt megint az Dest. Sajnos semmivel nem tett hozza tobbet, mint Mingueza, sot..
Igen, tőle látványosan rettegtek. Párszor azért így is el tudott menni mellettük, de necces volt. De még így is miatta lett Ferránnak ennyi helyzete, azon túl, hogy mennyire okosan mozgott. A befejezést most nyilván hagyjuk, más téma.

Megfordítanám, Dest tényleg nem tett semmit hozzá, de mondjuk Minguezánál most nem volt nehéz gyengébbnek lenni. Nagyot játszott a srác, hátul is volt 1-2 komoly tisztázása, előrefelé is teljesen rendben volt. Jó jel, hogy ő így eltűnt a szemünk elől 1-2 hónapra, aztán mint nyúl a kalapból előbukkant látszólag egész más állapotban. Ez nálam egyértelműen Xavit dicséri, mert foglalkozik a játékosai állapotával, nem is kicsit. És ennek nagyon sok pozitív hozadékát látom a jövőt tekintve Ez a tavaly őszi Mingu volt, akit többen megkedveltünk. Kiváncsi vagyok, hogy ez kiugró volt tőle, vagy stabilan képes ezt a szintet produkálni.


Torres összeomlására reagálva: jobb lett volna, ha vigyorogva megy le? Szerintem azzal jobban kihúzta volna a gyufát. :D Jó ez így, Garcia is összeomolva ment le, sőt, 1mp-el a hibája után már összeomlott. Kb ugyanígy nézett ki a pali a végén, most meg lehozott egy korrekt meccset, szerintem egyszer valaki meghúzta mellette a szélen, és kb ennyi volt, amit engedett. Nem feltétlenül árt, ha az ember kiadja magából, egyrészt benne is kevesebb marad, másrészt látják a többiek is, hogy rosszul érzi magát, mert nem félvállról veszi a dolgot. A profizmus nem itt jelenik meg, hanem utána. Garcia összeszedte magát, felszegte a fejét, hajtott extra motivációval, Torresnek is ezt kell tennie, a mai meccsnek igenis van pozitív oldala az ő részéről is, hisz mondjon valaki egy csatárt, aki ennyire jól tudott helyzetbe kerülni. Ha ezt hozza hosszútávon, kb 30 gólos csatár lehetne közepes helyzetkihasználással. :D
És ez sosem volt rá jellemző, spanyolban is pont ő volt az, aki Morata bénázásaihoz képest mindig érkezett, és gól lett belőle. Cityben sem volt 100 helyzete, és rúgott ahhoz képest elég sokat.
Erre kell építeni, a mait elfelejteni, van ilyen, nem csak vele. Látta valaki Mbappét az EB-n? Egy idő után ő is majdnem sírt, konkrétan minden ziccere kimaradt az egész tornán, nem is emlékszem, melyik meccs volt, amikor Torreséhez hasonlóan sorra puskázta el őket úgy, hogy már senki nem hitte el, hogy nem direkt csinálja.
Nem lett tőle rosszabb játékos. Mint ahogy Messi sem tavaly ősszel, amikor vagy 15 meccsen keresztül mindent mellérúgott. Téltől meg meccsenkénti 1 gólos átlagot hozott össze.
És a Minguezánál leírtak alapján szerintem Xavi tudni fogja, hogy kell kezelnie a dolgot, és helyre fogja tenni a srácot. Lehet, hogy nem a kövi meccsre, de szerintem márciusban már szórni fogja a gólokat.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2597
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2022.02.18. 09:34:09

En Adamat abbol a szempontbol megvedenem, hogy alapjaraton 2-en voltak rajta mindig, de volt olyan amikor 3-an is. Ha Dembele kezdett volna Ferran helyett akkor az elvont volna plusz embert(eket) Adamarol is.

Aki viszont nekem nagy csalodas volt megint az Dest. Sajnos semmivel nem tett hozza tobbet, mint Mingueza, sot..
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7410
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.02.18. 09:31:47

Sok negatívumot én sem tudok írni, ami viszont számomra érdekes, hogy több korábbi meccsen (leginkább az Atma ellen volt látványos) pont a helyzetkihasználásunk volt kiemelkedő, most viszont előjött egy korábbi rákfene. Habár ennyi katasztrofális befejezésünk nem tudom mikor volt.
Torrest én inkább sajnálom, mint ekézem, egy nagyon fiatal játékos, nehéz lesz neki feldolgozni, főleg ha elveszítjük a párharcot. Egy 3:1-el nyugodt lettem volna, ami a játék alapján szinte egy közepes eredmény. Viszont azt is vegyük figyelembe, hogy nem véletlenül Torresre jöttek ki a befejezések, rendre tisztára tudta magát.

Nagyon ritkán volt ilyen, hogy mind a játék mind az egyéni teljesítmények is kiválóak voltak. Torres mellett talán Adama és Alba volt gyengébb. Utóbbi sem hibázott, de magához képest keveset tett hozzá a támadásokhoz. Ez a középpálya így remekül működött, Pedri szerintem MOM volt a cserék pedig nagyon ültek, talán kicsit későn húzta meg őket, de remekül működtek. Egyedül FT pályán maradása érthetetlen és egyértelműen negatív, de valami oka biztos volt.
A védelem pedig végre Araujo nélkül is működött. Gyakorlatilag csak a gólnál volt áramszünet, komolyabb lehetőségei nem nagyon voltak az olaszoknak. Ez mondjuk a kp-nak is köszönhető, rendre visszaszerezték a labdákat, de EG és Piqué is szinte hiba nélkül hozta le a meccset.
Ha nem is állandóan, de relatíve sűrűn tudnánk hasonló teljesítményt nyújtani, nem izgulnék a bajnokság miatt.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése