Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.01.06. 12:09:05

Mivel valamennyire kipihente magát a keret, ezért ma fölösleges lenne rotálni, remélem Tito a legerősebb kezdőt küldi pályára! Az Espanyol helyezéstől függetlenül nagyon meg fogja nehezíteni a dolgunkat, elvégre csak egy katalán derbi lesz a mai. Reméljük ott folytatjuk ahol abbahagytuk 2012-ben!

Visca el Barca :!:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
BarcaSasa
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2010.01.15. 19:47:50

2013.01.06. 10:51:01

Végre ujra folytatódik a bajnokság, nehéz meccs lesz, veszélyes csapat az Espanyol, de hazai pályán biztosan kell nyerni, az én tippem 3-1 . Összeállitást végignézve én Alexis helyén Villát kezdetném, egyrészt jobb formába legyen, mert ha alig játszik akkor nem várhatjuk ezt el, másrészt szükség van rá, mert ha nem játszik aztán elmegy akkor meg nézhetünk, illetve mostanában Alexis nem volt túl meggyőző, még amit látnék én a csapatba ha az Adriano teljesen egézséges lenne akkor neki kellene játszania Alves helyett, sokkal jobban ér fel a támadásokhoz, jobbak a beadásai, és gólveszélyesebb, én így látom ezen a két poszton velük lennénk legerősebbek, de a legfontosabb hogy Tito újra ott lehet a kispadon, és ez mindennél fontosabb most! FORZA BARCA!!!!!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.01.06. 09:09:52

Végre ma ismét meccs. Az ember ilyenkor alig bírja kivárni. Egy ilyen kezdőt megnéznék, mindent egybevetve:
Valdes-Alves, Piqué, Mascherano, Alba-Fabregas, Sergio, Iniesta-Alexis, Messi, Villa
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.01.05. 00:56:26

A kezdőt illetően:
Valdes-Alves,Piqué,Puyol,Alba-Busquets,Xavi,Iniesta-Messi,Villa,Pedro. Nálam ez lenne az alap. Bár úgy sejtem, hogy Villa helyén vagy Alexis fog botladozni vagy Fabregás kerül a kezdőbe és Iniesta húzódik ki a bal oldalra. Utóbbi sem lenne rossz megoldás, bár Cesc-et én nem tenném egyből a kezdőbe.
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.01.05. 00:52:58

Holnap(vasárnap) este újra meccs van, barcelonai derbi a Camp Nou-ban.

Hazai pályán az utóbbi 3 meccsünket nyertük az Espanyol ellenében, tavaly Messi mesternégyesével fölényes 4-0 lett a vége. Utoljára a 2008-2009-es szezonban hozott el pontokat az Espanyol a Camp Nou-ból, akkor 2-1-re tudott győzni egy olyan meccsen, ahol Keita-t már a 38 percben leküldte a bíró a pályáról. Az örök mérleget tekintve eddig 81 meccset játszottak le a Barcelona pályaválasztásával, amelyek közül 63 meccsen a hazai csapat győzedelmeskedett 9 döntetlen és 9 vereség mellett, 194:72-es gólkülönbséggel.

Az Espanyol idén nem szerepel túl fényesen, a 18. helyen állnak mindössze 15 ponttal. Idegenben 1 győzelem mellett 3 döntetlen és 4 vereség a mérlegük a ligában, a kupában pedig 3-1-re kaptak ki Sevilla-ban (ki is estek). Figyelemre méltó lehet azonban a legutóbbi idegenbeli meccsük, ahol 2-2-es döntetlent értek el a Real Madrid ellen.
Nekünk eddig nem lehet panaszunk a hazai meccseket tekintve sem idén, 8 bajnokiból 7 győzelem és egy döntetlen, illetve 13 tétmeccsből 11 győzelem és 2 döntetlen. A 13 meccsből viszont csak 3 meccset tudott kapott gól nélkül lehozni a csapat.
Mindenesetre az idei és a történelmi statisztikák is Barca győzelmet ígérnek, illetve nem túl nehéz meccset. Ennek ellent mond persze az a keménység, ami ezekre a találkozókra jellemző - sok lappal "fűszerezve".
Az Espanyol keretében 3 korábbi Barca nevelésű játékos található: Verdú, Victor Sánchez és Sergio Garcia, illetve egy korábbi Barca játékos: Simao. Legnagyobb esélye az első kettőnek van a pályára lépésre.

A legutóbbi meccs, Pep hazai búcsúmeccse (öszefoglaló):
https://www.youtube.com/watch?v=LxJm96ZKsuM
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.01.03. 20:36:42

ab1daL írta:Bekerült az Espanyol elleni keretbe Song, Adriano, és Fábregas! Ne felejtsétek; vasárnap 19:00 katalán derbi! :wink:
Remélem ott folytatja Cesc ahol abbahagyta,hihetetlen nagy szüksége van rá nem is csak a csapatnak,hanem elsősorban Xavinak,kell a pihi az öregnek.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.03. 20:29:28

ab1daL írta:Bekerült az Espanyol elleni keretbe Song, Adriano, és Fábregas! Ne felejtsétek; vasárnap 19:00 katalán derbi! :wink:
Hogy is lehetne elfelejteni :D Annyi ideje várok már rá. :)
Jó hír, hogy felépültek az említettek, bár én még egyiküket sem kezdetném. 10-15 percre bejöhetnek majd a végén.

Az egyik mai edzésen remek kép készült Adrianóról: http://media4.fcbarcelona.com/media/ass ... 213416.JPG :lol:
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.01.03. 14:06:24

Bekerült az Espanyol elleni keretbe Song, Adriano, és Fábregas! Ne felejtsétek; vasárnap 19:00 katalán derbi! :wink:
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.12.23. 12:01:31

Kitűnő őszi szezont zártunk. A csapat jobban harap, mint bármikor. Újfent bebizonyosodik, hogy a tehetség önmagában nem elég, meg is kell dolgozni a sikerért. (Olykor kisebb tudású csapatok -pl. a Real Madrid- le tudják dolgozni tudásbeli hiányosságaikat velünk szemben is, ha hajtanak, lásd: tavalyi év).

Ami tetszik a hajtáson kívül: a rotáció nagyobb mértéke. Bár ennek vélhetően köze volt az őszi sérüléshullámoknak is, mindenesetre ennek egyértelmű pozitív fejleményei: Adriano szuper játéka, Tello beépülése az első csapatba (és így egy új karaktere a játékunknak), Fabregas magára találása.

Tello mezszámával kapcsolatban:
nzxtpo írta: ...Lehet, hogy kedves neki ez a szám valami okból kifolyólag, aztán majd jövőre vált, ha csak fel nem szabadul egy szám a télen. :twisted:
Amit kiemeltem, az a helyes válasz. Amikor meghosszabbította a szerződését, ebben állapodtak meg, hogy majd jövőre vált ezért.
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2012.12.23. 11:24:38

bence-barca írta:
StickyFingaz írta:Egy kérdés. Ha Tello az első csapat tagja,akkor hogy játszhat még mindig a 37-es mezben?
Szerintem még nem profi szerződés, amivel hosszabbított nemrég.
Vagy, ha létezik ilyen szabály, akkor azért, mert már ebben az idényben elkezdett egy számot használni, nem lehet változtatni rajta az idény folyamán.
De aztán lehet nagy hülyeséget mondok, de én ezekre gondoltam.
Lehet változtatni a mezszámon, hiszen ha szünetbe elmegy egy játékos, akkor a mezszámot meg szokta kapni valaki más, hogy ha akarja az adott játékos. Lehet, hogy kedves neki ez a szám valami okból kifolyólag, aztán majd jövőre vált, ha csak fel nem szabadul egy szám a télen. :twisted:
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.23. 11:05:08

StickyFingaz írta:Egy kérdés. Ha Tello az első csapat tagja,akkor hogy játszhat még mindig a 37-es mezben?
Szerintem még nem profi szerződés, amivel hosszabbított nemrég.
Vagy, ha létezik ilyen szabály, akkor azért, mert már ebben az idényben elkezdett egy számot használni, nem lehet változtatni rajta az idény folyamán.
De aztán lehet nagy hülyeséget mondok, de én ezekre gondoltam.
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2012.12.23. 10:58:46

Egy kérdés. Ha Tello az első csapat tagja,akkor hogy játszhat még mindig a 37-es mezben?
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.12.22. 20:08:15

Kezdeném azzal, hogy ez a sport tv valami botrány. 5 perc és 3 próbálkozás kellett Farkas Norbinak, hogy eltalálja a kezdőcsapatot, amit én addigra mellesleg fejből tudtam és ki is írták a képernyőre. A szokásos baromságokat már nem is emlegetem (Adriano 5 góllal a Barca történetének legeredményesebb jobbhátvédje stb.)

Nagyon tetszett a játék, elképesztő egyérintőket mutatott be a csapat a Valladolid kapuja előtt, bár túl sok helyzetet végül nem sikerült kialakítani. Meg azokat befejezni sem, Sanchez luftot rúg, Pedro kapufa, Messi meg nem tudom mikor lőtt legutóbb ilyen közelről ennyire mellé, mint a gólja előtti percben. Aztán sztem kollektíve idegsokkot kaptak, amikor beállt Tello, belebotlott a labdába, ezzel kicselezett 4 embert és ott a tiszta ziccer :D :D Esküszöm, mondtam magamban, amikor becserélték, hogy az lenne a slusszpoén, ha ez a srác itt gólt lőne.
Alves nagyon jól kapcsolódott be az akciókba, többször is az ő passzaiból, beadásaiból alakult ki helyzet és még gólt is lőhetett volna, ha nem bénázza el. Lehet, hogy nem rúg egy iszonyatos bombagólt két meccsenként, de sokkal pörgősebb és veszélyesebb volt a játék a jobb oldalon neki köszönhetően..... ja, bocs, természetesen nem Barca-szint és adjuk el mihamarabb :roll:
Mascherano ismét tanári volt, én személy szerint jó szívvel nem ültetném vissza a padra. Thiago viszont akkora mestere lett ennek a no-look-pass-nak, hogy többször is teljesen vakon odaadta az ellenfélnek. Amilyen technikás, és amennyire hibára hajlamos a középpályán, lehet, h hasznosabb lenne támadóként. Alba meg a gólpassz ellenére sztem nem volt jó, könnyen zavarba hozható a keresztlabdáknál, gyakorlatilag csak az ő oldaláról jött beadás, és a kapott gól is ebből lett.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.12.22. 20:03:16

Elég közepes tempó volt, de a lényeg azt hiszem, hogy a győzelem volt. Messi 1-et lőtt. :shock: Mi? :shock: Igazából csak az idegesít, hogy az ellenfél 1-szer lőtt kapura, abból is gólt kaptunk, így izgalmassá tettük saját magunknak a végét. Amit meg a Pedro-Alexis-Alves 3-as művelt elől azt inkább nem kommentálnám. Szép volt! Ráadául egy Real rekordot is lenyomtunk ezzel a meccsel (még időben).
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2012.12.22. 20:00:35

győztünk!!!! csodálatos ősz!!!!!!!! de ez a mai produkció????? enyhén szólva is ellentmondásos. miért is? végigaz volt a benyomásom, hogy nagyképű a csapat is és néhányan különösen. ehez az ellenfélhez persze ez is elég volt, de az a bekapott gól elrontotta az előadást -néhány percig de aztán jött Tello!!!!!!! szédület. Sanchez mit bénázott össze egész meccsen???????? az az ember a karikatúrája lesz lassan egy 9-es posztnak. Messi így hanyagul, lazán, lezserül is bepasszolt egyet, két kapufával, jó néhány passzal, Pedro a szokásos, Busi nagyot játszott Xavi egy gól, Alba Masch, Pique kár a bekapott gólért.
hát akkor kellemes ünnepeket!
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.12.22. 19:59:53

Grt az egész csapatnak az egész őszért!

Kb 100%,hogy ennél tökéletesebb őszt senki sem fog produkálni, sosem. A Barca sem. Képtelenség lenne ugyanis,hogy egy csapat az összes őszi meccsét megnyerje. Biztos vagyok benne,hogy ez a rekord kb örök életű lesz.

nem semmi, hasonló tavaszt! :D

FORCA BARCAAA!!!
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.12.22. 19:58:07

Gyerekek, ez nagyon durva. Vége az őszi szezonnak:

17 meccsből egy döntetlen, a többi meg győzelem. Nulla veresség :o
KépKép
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.12.22. 19:56:54

Tello ér háromszor annyit, mint Sánchez meg Villa együtt. Elegem van ebből a két félnótásból, nem igaz, hogy három hónapja nem találja a helyét egyik se... Komolyan sajnálom Tellót, amiért elveszik előle a játéklehetőséget. Lehet mondani, hogy Villának sokat köszönhetünk, meg tudom, hogy mindketten jó játékosok, de amit idén művelnek, az a nullához konvergál... Villát egyébként csíptem, de most már ott tartok, hogy nem nagyon bánnám, ha valóban lelépne. Ha nem változik tavaszra, akkor tuti ez lesz a vége.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2012.12.22. 19:51:28

Na, most jöhetne egy Real zakó, és tényleg szép lesz a karácsony :-D
Jedi84
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008.12.15. 20:29:12
Tartózkodási hely: Dánia

2012.12.22. 17:58:39

Hogy ez az Alexis már megint kezd!!! Ez hihetetlen! Mit látnak benne? Ebben a szezonban nem hogy gólt, de még sikeres cselt se nagyon láthattunk tőle!
:?
Messi: Best of the best!!!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.12.22. 17:16:15

salas9 írta:
S.Agüero írta:11 del Barça: Valdés, Alves, Piqué, Mascherano, Alba, Sergio, Xavi, Thiago, Pedro, Messi i Alexis
Inyeszta hol van :?: :roll:
Valahol mintha olvastam volna, hogy nem biztos a játéka a Valladolid ellen.
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2012.12.22. 17:13:34

S.Agüero írta:11 del Barça: Valdés, Alves, Piqué, Mascherano, Alba, Sergio, Xavi, Thiago, Pedro, Messi i Alexis
Inyeszta hol van :?: :roll:
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.12.22. 17:11:40

Alineació

11 del Barça: Valdés, Alves, Piqué, Mascherano, Alba, Sergio, Xavi, Thiago, Pedro, Messi i Alexis
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.12.22. 10:21:11

Gareth Tello írta:Song, Adriano és Tello sem utazik Valladolidba.

Az utazó keret: Valdés, Pinto, Dani Alves, Piqué, Puyol, Xavi, Villa, Iniesta, Alexis, Messi, Thiago, Dos Santos, Mascherano, Bartra, Sergio, Pedro, Jordi Alba y Montoya.

Ennek tükrében egy ilyen kezdőcsapatot tudnék elképzelni:
Valdés - Montoya, Piqué, Mascherano, Jordi Alba - Xavi, Busquets, Thiago - Alexis, Messi, Iniesta.
Esetleg Villa Thiago vagy Xavi helyett, ez esetben nyilván Iniesta visszalépne a középpályára.
Bartrát még nem kockáztatnám, bár a második félidőben 20-30 percre be lehet dobni.
A Valladolidból erre az Óscar gyerekre kell majd nagyon odafigyelni, ebben a szezonban a lila-fehérek vezére, 7 góllal és 4 gólpasszal áll jelenleg.
Nem hiszem, hogy meglepetést tudna okozni a Valladolid, de azért komolyan kell venni őket, bosszantó lenne egy pontvesztés a karácsonyi szünet előtt.
Érdekes lesz Rourát látni a kispadon...
Adom az egészet. Kár Adriano és Song sérüléséért, főleg utóbbi végre játszhatott is volna. Ezen utólag már kár is keseregni. Csapkodjuk meg a Valladolidot és bízzunk a Malagában. A kezdőnél ugyanerre gondoltam, remélem végre Alexis fog kezdeni, esetleg még Villa és Ini hátra a kp-ra. Kéne egy jó, látványos, sok gólos meccset hozni. A bivalyt elől pedig Piquééknek meg kell fogni, met a pontrúgásoknál nekünk is sok fejtörést okozhatnak.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2012.12.22. 08:53:53

connor írta:A mai Valladolid elleni meccset simán nyerni kell és úgy érzem, hogy a csapat mindent meg is fog tenni ennek érdekében. Tito miatt is.
A Valladolid vendégeként utoljára a 2009/2010-es szezonban lépett pályára a csapat, a végeredmény meggyőző 3-0-ás Barca-siker lett. Utoljára itt a 2007/2008-as szezonban veszítettünk pontokat, akkor 1-1 lett a vége, a legutóbbi hazai Valladolid-siker (2-1) pedig a 2002/2003-as szezonban született. A két csapat legutóbbi 5 bajnoki meccsén a Barcelona győzött, ezeken a gólkülönbség 18-1 ide. Az örök mérleget tekintve 40 meccset játszottunk a Valladolid pályáján, ezekből 19 Barcelona győzelem mellett 10 döntetlen és 11 hazai siker született. A gólkülönbség 66:43 ide.
Az idei szezont tekintve a Barcelona idegenbeli mérlege 100%-os a bajnokságban, 8 meccs/ 8 győzelem - bár nem mindegyik volt egyértelmű, sőt. A Valladolid hazai mérlege nem rossz: 3 győzelem, 3 döntetlen és 2 vereség, a Real-t is meg tudták legutóbb szorítani. A táblázaton a 11. helyen állnak, tehát nem teljesítenek rosszul eddig.
A kezdőnket illetően: a legerősebb kezdőt kellene pályára küldeni, mivel a meccs után pihenő következik és hét közben sem volt meccsünk.
Valdes-Alves,Pique,Puyol,Alba-Busquets,Xavi,Iniesta-Messi,Villa,Pedro. Nálam ez lenne az alap. Sánchez,Thiago és Bartra/Mascherano pedig jöhetnek csereként.
Hangolásként a legutóbbi összecsapás góljai: https://www.youtube.com/watch?v=lxPxgx7HCQ4
csak egy igazi veszélyt érzek: az a bizonyos. "ami be következhet az be is fog...." Parkinsontól szabadon, persze erre van még idő.... amúgy ha bejön a jóslatod valóban ez látszik most a leg erősebb kezdőnek, mondjuk Sanchezzel Villa helyett. kell ez a győzelem mindenképpen! hajrá fiúk.
Válasz küldése