Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2014.11.11. 22:11:33

S.Agüero írta: Nagyobb csapatok ellen ő egyedül nem elég, mert ahhoz túl lassú, a mellette lévő két középpályás meg messze van tőle, így elég üres a középső rész a pályán. Ezért a pörgősebb, ütközősebb csapatok ellen kell Masch(is) középre, csak akkor meg ugye hátul vagyunk vékonyak. :)
Ha már nem fekszik neki a mostani középpálya, vissza kéne vinni a hátvédsorba. Nem gyors, de technikás, magas, ami nem hátrány középen. Játszott is régebben ott kényszerből, de hát Mascherano se jószántából játszik középhátvédet.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.11.10. 23:56:07

Yokozuna írta:
S.Agüero írta:[Kíváncsi lennék, van-e olyan hsz-ed, amiben nem szapulod Busit? :roll:
Igazad van, de ahogy nézem nem vagyok egyedül. Vegyük ezt a hozzászólást Masc dícséretének. Szerintem neked meg valamiért a kedvenced, de szíved joga. Megpróbálok tárgyilagos maradni vele.
Igen, a kedvencem, mert mindig is szerettem az intelligens, elegáns játékosokat, mint Thiago, Iniesta, Abidal, stb...
Ettől függetlenül látom, hogy a mostani rendszer nem annyira fekszik neki, viszont az nem az ő hibája. Nagyobb csapatok ellen ő egyedül nem elég, mert ahhoz túl lassú, a mellette lévő két középpályás meg messze van tőle, így elég üres a középső rész a pályán. Ezért a pörgősebb, ütközősebb csapatok ellen kell Masch(is) középre, csak akkor meg ugye hátul vagyunk vékonyak. :)
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2014.11.10. 23:49:30

S.Agüero írta:[Kíváncsi lennék, van-e olyan hsz-ed, amiben nem szapulod Busit? :roll:
Igazad van, de ahogy nézem nem vagyok egyedül. Vegyük ezt a hozzászólást Masc dícséretének. Szerintem neked meg valamiért a kedvenced, de szíved joga. Megpróbálok tárgyilagos maradni vele.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.11.10. 23:38:30

Yokozuna írta:Egyébként érdekes, hogy változnak az idők. Tavaly rengetegen vehemensen követelték Masc eladását, meg hogy nem védő satöbbi. Szerintem ő nem változott semmit, most mégis minden hozzászólás elismeri, hogy jelenleg a Barca legjobbja, és ha hátul van, akkor a középpályán hiányzik, és ha középen, akkor meg a védelemből.
Lehet hogy azért, mert nekem mindig kedvencem volt Mascherano, de én már a múlt idényben is Busquets eladását láttam volna szívesen, még ha ezt sokan szentségtörésnek is tartották. Helyette ment Song, Fabregas, és maradt egy legyengült középpálya. Bár Busi jelenlegi harmatos teljesítménye a tavalyit is alulmúlja, mintha valami nem lenne rendben nála, csak nem merik bevallani.
Kíváncsi lennék, van-e olyan hsz-ed, amiben nem szapulod Busit? :roll:
Tavalyinál jobban kezdte a szezont, majd a PSG és a Real ellen gyenge volt, bár ott mindenki. Viszont most az Ajax és Almeria ellen nem játszott rosszul. Legalábbis nem lógott ki a csapatból negatív irányba.
Azért, mert valaki csak annyit lát a játékában, hogy hátra passzol, arról nem én tehetek. :)
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2014.11.10. 23:17:45

Egyébként érdekes, hogy változnak az idők. Tavaly rengetegen vehemensen követelték Masc eladását, meg hogy nem védő satöbbi. Szerintem ő nem változott semmit, most mégis minden hozzászólás elismeri, hogy jelenleg a Barca legjobbja, és ha hátul van, akkor a középpályán hiányzik, és ha középen, akkor meg a védelemből.
Lehet hogy azért, mert nekem mindig kedvencem volt Mascherano, de én már a múlt idényben is Busquets eladását láttam volna szívesen, még ha ezt sokan szentségtörésnek is tartották. Helyette ment Song, Fabregas, és maradt egy legyengült középpálya. Bár Busi jelenlegi harmatos teljesítménye a tavalyit is alulmúlja, mintha valami nem lenne rendben nála, csak nem merik bevallani.
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2014.11.10. 21:13:53

Chino írta:]

Ez a lényeg. Nem lehet egyik napról a másikra kezdőt csinálni. Xavi is így kezdte annak idején. Csereként beállva próbált hozzátenni a játékhoz, de nem tőle várták a megváltást. Annyiból hasonló a helyzete, hogy ő is egy sérülés miatt tudott több szerephez jutni, de nem tőle várták, hogy ő irányítsa majd egyedül az középpályát, főleg, hogy ilyen embrek "segítenek" neki, mint a jelenlegi Busquets.
Pontosan. Xavi és Iniesta is anno egy alap , megszervezett középpályához szállt be csereként , és onnan tanult. Na most Rafinha egy olyan középpályán találja magát jelenleg , ami egyáltalán nincs összeszokva , új és tőle várják a csodát. Ez már régen rossz.
Na akkor itt jön elő az , hogy Xavi utódját már 1-2 éve el kellett volna kezdeni beépíteni , akkor nem állna fenn ez a probléma. Tudtuk nagyon is jól , hogy Xaviék pár éven belül nem képesek hozni a várt szintet. Én nem sírok itt Fabre vagy Thiago után , de ha több lehetőséget kaptak volna , és ha a vezetőség nem Robertoban látja a Xavi utódot akkor most nem állna fenn ilyen probléma.
Az meg , hogy jött Rakitic nagyon is jó , csak az idei év el fog menni a KP összehangolásával.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.11.10. 20:22:15

palesz77 írta:
Balinho írta:Az a baj, hogy jelenleg nagyobb feladatot kellene rá hárítani, mint amire készen áll, és az eddigi teljesítménye akárhonnan nézem nem jó. Ettől még óriási tehetség, akire építeni kell, okosan-tudatosan-türelmesen. Csak a kp-nk jelenleg nem képvisel minőséget és kreativitást, úgyhogy őt erőltetjük és jelen állapotban ez soknak tűnik.
Na de látod, szerinted se jó amit csinál. Pedig sajnos ezzel jár, ha be karunk építeni egy ifit, eleinte nagy eséllyel csak néhány villanása lesz, és a folyamatos játékkal lép egyre magasabb szintekre, és tölt be egyre nagyobb szerepet a támadásaink fazonszabásában.
Ez a lényeg. Nem lehet egyik napról a másikra kezdőt csinálni. Xavi is így kezdte annak idején. Csereként beállva próbált hozzátenni a játékhoz, de nem tőle várták a megváltást. Annyiból hasonló a helyzete, hogy ő is egy sérülés miatt tudott több szerephez jutni, de nem tőle várták, hogy ő irányítsa majd egyedül az középpályát, főleg, hogy ilyen embrek "segítenek" neki, mint a jelenlegi Busquets.

visca el barca írta:busi megsérült, azért jött le. még mielőtt bárki is azt hinné, h mekkora taktikus LE :lol:
Lehet amúgy is meglépte volna, már volt olyan, hogy nehéz szituban lehozta Busit..[/quote]

Ez szerintem akkora kamu volt, mint ide Kenya. Ha egy játékos csupán egy kis rúgást kap és csak elővigyázatosságból cserélik le, az orvosok megnézegetik és minimum egy kis jeget kap, de Busquets csak szépen szétterpesztett lábakkal üldögélt a padon.
Forca Barca!!!!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.11.09. 16:41:05

visca el barca írta:
Yokozuna írta:Egy jó húzása volt LE-nek a meccsen, amikor lehozta a végig álldogáló Busquetst.
busi megsérült, azért jött le. még mielőtt bárki is azt hinné, h mekkora taktikus LE :lol:

Sajnos igen. Nem észrevette a bajt, csak a sors megoldotta helyette. :(
Kép
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.11.09. 14:43:28

Mindegy miért hozta le Busit, de Alves mellett ő az, akit többet jegelnék. Többen írták, hogy rossz a középpályánk...szerintem itt Busi a leggyengébb láncszem. Támadásban nulla, védekezésben kevés, lassú és körülményes. Ilyen alapon bárki játszhatná a vkp-t. Én már, ha LE ragaszkodik Maschoz hátul (a teljesítménye alapján jogosan), akkor szívesebben látnék egy Ini-Rakitic-Rafinha triót. Bár én Masot továbbra is felhoznám középre...
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.09. 14:13:34

Balinho írta:Szerintem itt van egy félreértés. Senki nem mondja, hogy Rafinha rossz, hogy nincs benne potenciál stb... Egyelőre nagy neki az a kabát, hogy a Barcá középpályáját irányítsa,
Hát, olvastam itt pár embertől, hogy nulla a srác és társai, azért írtam amit. :D De ezzel egyetértek én is, látszik, hogy még nagy falat ez neki, de hát istenem, ez az első szezonja nálunk, várható volt.. Én kicsit több próbálkozást vártam tőle amúgy, de meccsről meccsre fejlődik ilyen téren is - tegnap is volt vagy 3 megindulása, amik után jól fel is rúgták -, de amúgy szerintem nagyjából azt a szintet hozza, amit egy ilyen játékosnak "kell". Mezőnyben megbízható, és van néhány villanása közben.
Balinho írta:Az a baj, hogy jelenleg nagyobb feladatot kellene rá hárítani, mint amire készen áll, és az eddigi teljesítménye akárhonnan nézem nem jó. Ettől még óriási tehetség, akire építeni kell, okosan-tudatosan-türelmesen. Csak a kp-nk jelenleg nem képvisel minőséget és kreativitást, úgyhogy őt erőltetjük és jelen állapotban ez soknak tűnik.
Na de látod, szerinted se jó amit csinál. Pedig sajnos ezzel jár, ha be karunk építeni egy ifit, eleinte nagy eséllyel csak néhány villanása lesz, és a folyamatos játékkal lép egyre magasabb szintekre, és tölt be egyre nagyobb szerepet a támadásaink fazonszabásában.

Amúgy olyan szempontból szerencsétlen most Rafinha, hogy olyan középpályára kéne beépülnie, ami alapjaiban rosszul van összerakva, itt még Ini is szenved, akkor egy kezdő tehetségtől nem tudom mit várnak itt sokan. Szerintem még így is a jobbak közé tartozik még, mert megindulásai legalább vannak, ez meg ritkaság számba megy nálunk idén a középpályások közt. De a katasztrofális játék nem az ő hibája, sajnos vagy nem sajnos.
Balinho írta:Felőlem amúgy el lehet küldeni, de nem látom, hogy az elérhető trénerek közül ebből a középpályából ki hozza vissza a régi idők überdomináns játékát.
Olyan játékot senki nem tudna hozni, de egy játszó középpályát, akiknek a szervezés a feladata szerintem tudnának páran. Ennek ellenére én a Luchot marasztalók táborába tartozok, bízok benne valamiért, de ha nem változtat valamit most a 2 hetes szünetben, akkor nem hiszem, hogy a Januárt megéli - kivéve, ha valami csoda folytán bemakkoljuk a rangadóinkat, de ezzel a játékkal kétlem.
visca el barca írta:busi megsérült, azért jött le. még mielőtt bárki is azt hinné, h mekkora taktikus LE :lol:
Lehet amúgy is meglépte volna, már volt olyan, hogy nehéz szituban lehozta Busit..
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.11.09. 14:10:53

Yokozuna írta:Egy jó húzása volt LE-nek a meccsen, amikor lehozta a végig álldogáló Busquetst.
busi megsérült, azért jött le. még mielőtt bárki is azt hinné, h mekkora taktikus LE :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2014.11.09. 13:23:12

Egy jó húzása volt LE-nek a meccsen, amikor lehozta a végig álldogáló Busquetst. Előtte is gyakran Masc hozta fel, és osztogatta a labdákat helyette. Ezt más betömörülő csapatok ellen is meg kéne lépni, főleg, ha hátrányban a csapat. Olyankor elég hátra a három védő, Masc meg hadd futkározzon fel alá.
Messi most nagyon gyengén játszott, megadta magát, pontatlan volt. Remélem nem jön megint a tavalyi hosszú gólképtelenség.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.11.09. 13:03:44

az a gáz, h nagyjából ugyanazok a problémák vannak meg még mindig, amik miatt az öreget is kiszórták innen az előző szezon végén.
ugyanolyan tingli-tangli, szr semmi hozzáállás, a gyerekek jóllaktak, ráadásul némelyiknél már a kor is befigyel mint "hátráltató" körülmény. van pár olyan ember akik akarnak, gondolok itt elsősorban az állat szuarezre, vagy neymarra, de mondhatom rakitcset és mascheranot is, de sztem nemsokára ők is beleszürkülnek a közösségbe.
a vezérkar is elmehet a pba, mert ilyenkor bosszant, h pl hátra is vettünk (kiszabott nagy harcok árán) egy átlagembert, mellé egy gyereket üvegből és egy olyat, akit nem mernek beállítani. kumma jó.
mondjuk az elég kemény, h még így, negyed gőzzel is jók leszünk az 1-4be, de ha így lesz, erősen esélyes, h semmi extrát nem fognak csinálni a csapattal, mert ezek a helyezések benne vannak a bugiban ugye.
enrique sajnos nem tudja kezelni ezt a problémát, az egyértelműen látszik.
nem tudom, hova vezet ez az egész, de bízom benne, h nem fogunk túl nagy sallereket kapni.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.11.09. 12:02:36

Uraim,
A taktikán kellene változtatni. Az alapanyag akárhogyan is nézem nagyjából megvan. Nyilván egy egy posztra lehetne igazolni, de most úgy néz ki egy darabig nem fogunk.
A fiatalok jók, de még nem húzóemberek. Az öregek Xavi, Ini, ha nem is folyamatosan, de még mindig jól osztják a zsugát és az igazság az, hogy jelenleg nem igen van alternatívájuk. A tegnapi meccs is mutatja, hogy irányító nélkül nem megy és a taktikánkat is kiismerték és ha nem tudjuk 100%-ban játszani, akkor csak szenvedni fogunk az ellenfelekkel szenben, legyen az kicsi vagy nagy. A minőségi labdarúgóink változása, öregedése, kényszeríthetné LE-t taktikai változtatásra. Visszább kellene venni a presszió, letámadás kezdetét a pályán kb.1/4-el, így a labdaszerzésünkkor gyorsabb támadásokat vezethetnénk. Nyilván nem kellene eldobni a Barcastílust, de ötvözni kellene a kicsit visszább védekezéssel. Így a csapatok eléggé nehezen tudnák eldönteni, hogy mikor mit játszanak ellenünk. Lehet, hogy rosszul látom, de a hagyományos stílus már nem jön be, csak azok ellen a csapatok ellen, akik nyiltan felvállalják a támadást, pl Ajax., Rayo stb. Akik eleve azzal jönnek ki, hogy beállunk védekezni és majd kontrázunk, azok ellen már nagyon a szerencsén múlik, hogy a régi taktika bevállík e vagy sem.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2014.11.09. 11:58:11

palesz77 írta: És mindezt a 4 meccséből állapítottad meg, amit irányítóként játszott egy olyan középpályán, ami alapjaiban vérzik? Mellesleg halkan megjegyezném, hogy Rafinha barátunk a második legjobb "helyzetkialakító" idén még így is, ugyanis átlagosan 62 percenként teremt lehetőséget. Persze ezeket a statokat nem kell szentírásnak venni, gondolom kicsit relatív a megítélése a dolgoknak, de azért azt mutatja, hogy nem akkora fogalmatlan a srác, mint azt itt páran állítják.
Szerintem itt van egy félreértés. Senki nem mondja, hogy Rafinha rossz, hogy nincs benne potenciál stb... Egyelőre nagy neki az a kabát, hogy a Barcá középpályáját irányítsa, Rakiticnak sosem lesz igazából ez a szerepkör passzentos, a védekezése átlagon felüli, és sokat tud hozzátenni a támadáshoz is, ha olyan napja van. Ettől még elvárni tőle lehetetlen. Xavi már öregszik, Ini még aki legjobban hozza magát, a középpályán lévő dominancia hiányában Busi árnyéka, paródiája önmagának. Ha Xavi 3 évvel fiatalabb, Rafinha 3 évvel tapasztaltabb lenne, akkor bitang középpálya lenne, de jelen állapotában ez nagyon karcsú!

palesz77 írta: Szerinted ilyen játékkal lett a hónap játékosa Februárban, meg az év fiatal felfedezettje..? Annak ellenére, hogy Lucho alatt játszott, a középpálya full más most, mint ott, szóval nehéz lenne olyat produkálni.
Lucho a kp vezérévé tette Rafinhát a Celtában, ahol nyilván belefért, hogy rosszabb meccsei voltak, mert a Celtánál benne volt bárki ellen egy esetleges vereség. Itt nagy a nyomás, és a középpályánk minősége miatt nincs idő a fokozatos beépítésére sem. Nyilván nem azt mondja neki LE, hogy játssz rosszul... Ha a Celtában tudott bánni vele, itt is tudna. Az a baj, hogy jelenleg nagyobb feladatot kellene rá hárítani, mint amire készen áll, és az eddigi teljesítménye akárhonnan nézem nem jó. Ettől még óriási tehetség, akire építeni kell, okosan-tudatosan-türelmesen. Csak a kp-nk jelenleg nem képvisel minőséget és kreativitást, úgyhogy őt erőltetjük és jelen állapotban ez soknak tűnik. A bajokban nyilván megvan Enriquének a maga része! De egyetértek azzal, aki azt mondja, hogy a kp-nk (minőségre) az elit mögött van jelenleg. Ebben benne van Fabregas elküldése, Thiago elküldése, Xavi öregedése, Busi visszaesése, ezek nagy részéről meg nem LE tehet. Felőlem amúgy el lehet küldeni, de nem látom, hogy az elérhető trénerek közül ebből a középpályából ki hozza vissza a régi idők überdomináns játékát.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.09. 11:51:25

danianevem írta:Igazából furcsállom amit írtatok páran, nem hinném, hogy a "tiki-taka" hiányzott volna a középpályáról, egyszerűen rossz volt a helyezkedés. Vagy túl közel voltak a védősorhoz, vagy túl mélyen helyezkedtek. Illetve Rakiticet néha negyedik "támadóként" véltem felfedezni, ami okán pedig Rafinha egyedül maradt a középpályán. Így meg nyilván nem igazán várható el jó, de még csak eredményes játék.
palesz77 az FC Barcelona 14/15-ben írta: "segítettük" egymást támadásnál, úgy helyezkedtünk, hogy megjátszható legyen több ember is mindig
Dióhéjban ennyi hiányzott az első félidőben.
De ez szinte egész évben hiányzik a középpályáról, nagyon magukra vannak hagyva a ott a srácok - kivéve amikor Messi úgy dönt, hogy épp visszalép. Egész szezonban távol helyezkednek egymástól, és nem tudnak normálisan összejátszani. Ezért is nyújtanak annyira halvány teljesítményt az irányítóink, nem az egyéni kvalitásokkal van a fő baj, hanem azzal, hogy nincsenek jól játszatva - sőt, kifejezetten rosszul. Pont ahogy te is írtad, hogy Rakitic is néha inkább támadó/szélső mint irányító, így ne várjunk pazar középpályás játékot..
zolapapa
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010.10.20. 00:27:47

2014.11.09. 11:36:23

Üdv!
Van egy-egy gondolatom. Persze simán lehet ugyanilyen eredménytelen a Barca tőle, csak szerintem egy próbát megérne.
A védelemben Alba(Adriano)-Matthio-Bartra-Montoya(Alves-Douglas)
Középpályán Iniesta-Rakitics-Mascherano-Messi (itt csak Messi helye fix)
Elöl Neymar-Suarez
Három csatárral játszani, az nagy űrt hagy a középpályán. Persze emiatt Messinket kicsit be kéne törni (középpálya, vagy kispad)

Anno a Rivaldo/Roni-Eto féle csapatot jobban szerettem nézni. Sokszor a felezőről indult a támadás, nem toltuk fel csontra a védelmünket. Egy az egyben, kontrák...

Vagy, kérjük vissza Pepítót. :)
Balogh Attila
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.11.09. 11:11:03

Igazából furcsállom amit írtatok páran, nem hinném, hogy a "tiki-taka" hiányzott volna a középpályáról, egyszerűen rossz volt a helyezkedés. Vagy túl közel voltak a védősorhoz, vagy túl mélyen helyezkedtek. Illetve Rakiticet néha negyedik "támadóként" véltem felfedezni, ami okán pedig Rafinha egyedül maradt a középpályán. Így meg nyilván nem igazán várható el jó, de még csak eredményes játék.

Első félidő:
1, 2, 3

Aztán a másodikra már sikerült ezen változtatni, sokkal egységesebbnek tűnt. Xavi érkezésével meg már a labdajáratás is kevesebb akadályba ütközött. Mondjuk kíváncsi lettem volna, hogy Busquetset lehozza-e, ha nem sérül meg...

Második félidő:
4, 5, 6
palesz77 az FC Barcelona 14/15-ben írta: "segítettük" egymást támadásnál, úgy helyezkedtünk, hogy megjátszható legyen több ember is mindig
Dióhéjban ennyi hiányzott az első félidőben.
Avatar
JanPieterzoon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009.02.01. 00:01:49

2014.11.09. 10:57:16

Most jön amúgy majd egy húzósabb időszak. Jövő héten válogatott meccsek lesznek, utána viszont három hét alatt játszunk a Sevillával, Valenciával, Espanyollal (ők ugyan annyira nem erősek, de azért mégiscsak városi rivális) és a PSG-vel a BL csoportgyőzelemért. 4-ből 3 hazai meccs lesz, de ez a sorozat még úgy sem tűnik könnyűnek.

Ezek után már szerintem jobban látjuk majd a csapat erejét, mert igaz, hogy most közel sem vagyunk csúcsformában, de én azért még nem írnám le a csapatot. A mostani Real Madridtól ki lehet kapni, a Celta ellen valószínűleg a szezon legpechesebb meccsét játszottuk, az Almeria ellen pedig elég felforgatott kezdő játszott és igazándiból ellenük is inkább pechesek voltuk (3 kapufa volt ha jól emlékszem).
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.09. 10:39:33

Léfe írta:A védelem és a középpálya a gond. Innen csak Inieszta, Rakitics, Masherano és talán Alba maradhana a többiek el.
Hát nem tudom.. Ini már túl van a fénykorán, Rakitic nagyon szürke, Alba sem nagy ász az utóbbi pár meccsen,szerintem őket is el kéne adni. Meg én Messit is eladnám, nagyon motiválatlan már, Majd Suárez és Neymar megoldja, Masch meg egyedül megszűri a támadásokat mögöttük. 8) Vicc ez már komolyan..

Mathieuvel mi a baj idén? Semmi, ha másnak nem, kiegészítőnek maradhatna.. Bartra? Az a baj, hogy kaptunk róla egy gólt? Brühü, Maschról meg Albaról meg a PSG ellen kaptunk 1-1-et, akkor ők miért maradhatnak? De mondhatnám Rakiticet is, az előző meccsen Rafinha lényegesen jobb volt, most se volt vele semmi baj, de őt meg adjuk el? Fiatal tehetség, egyértelműen látszik, hogy nem egy SR, csak esetleg kéne neki egy kis idő, hogy belerázódjon.. :roll: Ha meg jöttök azzal, hogy manapság már nincs ideje az ifiknek, akkor meg zárjuk be az egész La Masiat, mert akkor gondolom mostantól vagy 2 meccs alatt robbant valaki, vagy röpülhet.. #-o
diagonal írta:+ vannak olyanok mint Rafinha akik jó játékosok csak éppen nem egy Barcában.
És mindezt a 4 meccséből állapítottad meg, amit irányítóként játszott egy olyan középpályán, ami alapjaiban vérzik? Mellesleg halkan megjegyezném, hogy Rafinha barátunk a második legjobb "helyzetkialakító" idén még így is, ugyanis átlagosan 62 percenként teremt lehetőséget. Nála csak Ini jobb a 49 percével, őt követi Xavi 81 perccel, és végül Rakitic 139-el - pontrúgásokat nem beleszámolva. Persze ezeket a statokat nem kell szentírásnak venni, gondolom kicsit relatív a megítélése a dolgoknak, de azért azt mutatja, hogy nem akkora fogalmatlan a srác, mint azt itt páran állítják.

Amúgy meg Thiago sem kezdte ennél jobban anno, nem tudom emlékeztek-e még..
diagonal írta:Rakitic és Rafinha nem Bale vagy James Rodriguez, ezt gondolom azért mindenki észrevette.
Hát nem, hál istennek mindketten jobban passzolnak a Spanyol fociba, mint a walesi.. :mrgreen:
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2014.11.09. 08:19:24

Látom sokaktól szabadulnánk. Nem most irom elöszőr, de elől a 3 ász oké. A kapus rendben. A védelem és a középpálya a gond. Innen csak Inieszta, Rakitics, Masherano és talán Alba maradhana a többiek el. Persze hogy ki jöhetnének és miből-mikor nem tudom. Nem is a mi dolgunk. Egy Xavit nem lehet csak ugy taláni. Ráadásul sok jó /jó!!!/ játékos még nem csapat.
A másik, mindenki megy előre de labdavesztés után nincs agressziv visszatámadás. Ezért átfunak ellenálás nélkül, arra szerencsétlen -lassu- védőinkre, akik sokszor csak ketten vannak. Ha nincs leámadás, és sokszor gyenge labdakihozatal is, akkor ovatosabban előre, gyorsabban és spuri vissza. Ez már hagyománysabb játék, de akkor ennek a szabályai be kell tarani. És most jön a Valencia,a Sevilla és az AM. Rémitő.
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2014.11.09. 03:16:21

üdv. hát ez a mai meccs is siralmas volt, Luis kihúzta a csapatot a sz.rból. de egyre jobban kezd idegesíteni LE is, ennél sz.rabb kezdőt nem lehetett volna felállítani, nem értem mi a baja Montoyaval és Douglasal h nem játszatja őket és inkább egy formán kívüli balhátvédet rak ki jobbra, ekkora baromságot már rég látott a föld, Busi-t is le kéne ültetni pár meccsre mert nagyon szánalmasan játszik újabban és a fetrengéseivel az idegeimre megy. Pedroról szót se ejtek mert már évek óta nem tudom hogy miért van még mindig itt. Munir ügyes de még nem nagycsapat szintű játékos, küldjék vissza B-be had játsszon ott és inkább Sandrot vagy Traorét hozzák fel.
mvik
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2014.11.09. 00:30:23

Suarez megmentette ma a klubot. Ennyire kilátástalan, lélektelen, alibi focit rég láttam már. Sokszor felnéztem az eredményjelzőre, ez tényleg a Barca meccse? Munir ahogy berobbant, úgy küldeném vissza a B csapatba, ő még ide nagyon fiatal, majd eljön az ideje. Sírva könyörgök, Pedrot adjuk már el a fenébe, csempésszék át a határon és adjanak neki más nevet, vagy bármi de ez szégyen.. és az a gúnyos vigyor minden elbaltázott passza után.. és ez az ember amikor berobbant ontotta a gólokat, elképzelhetetlen, megnéznék egy statisztikát, ami megmutatja mikor is rúgott ő kapura egyáltalán mostanság. Bartra pozitív csalódás, nem varrnám a gólt a nyakába, az ő dolga nem az hogy félpályáról sprinteljen vissza, szépen tette a dolgát. Viszont a középpálya siralmas, semmi védekezés, Buszkec lélektelen alibi focija, 5-ös mezben.. megalázó. Masch ezerszer hatékonyabban szűrne, bár a 0-nál nem nehéz jobbat teljesíteni. Leonak szerintem agyára ment ez a szabad szerepkör, sokkal jobb lenne ha meglenne a posztja, feladata, de én kitenném pár meccsre a padra, és megnézném akkor mit alkot a Suarez-Neymar duó, plusz a társak. Túlságosan tőle várja mindenki a megváltást, ő pedig egyedül ehhez kevés, plusz a hozzá állása elég megkérdőjelezhető. Nem igazi vezére ő ennek a csapatnak, de ezt már írtam a klasszikus utáni vereség kapcsán, hol a kapitány a pályán? Persze lehet mondani volt 86 kapufánk a meccsen, de a meccs képén oly keveset változtat ez. LE rotációja pedig már-már bicskanyitogató.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.11.09. 00:10:18

visca el barca írta:én nem török pálcát egyik felett, sem de láthattuk h mire képesek, együtt, busival kiegészítve. ez a kp ma olyan volt mint egy getafe, vallecano szintű sor.
Persze, de nem tudom sokan mit várnak mert azt fölösleges hogy ezzel a középpályával majd megint tündökölni fog a csapat.
Én is meg sokan mások is mondjuk vagy másfél éve kb. hogy Xavival, Busival, Iniestával nem jutunk sehova már. A sehova nyilván a Barca esetében relatív, értsük azt alatta, hogy velük nem nagyon verjük meg a Realt, lehet az Atleticót sem és mondjuk nem jutunk négy közé a BL-ben.
Azt kell megérteni, hogy ezek a játékosok mind túl vannak a csúcson fizikálisan, mentálisan és játékban is. Ki jobban ( Xavi ), ki kevésbé ( Iniesta ) + vannak olyanok mint Rafinha akik jó játékosok csak éppen nem egy Barcában.
Rakitic és Rafinha nem Bale vagy James Rodriguez, ezt gondolom azért mindenki észrevette. Semmi baj velük, sőt, a horvát szerintem jó igazolás volt, kérdés mi a cél, ha újra a csúcsra akarunk kerülni akkor ahhoz ők sajnos kevesek lesznek, ez van.
Tele vagyunk elől klasszisokkal, Suárezt én imádtam a Poolban is mert zseniális, de hiába amíg mögöttük ez a középpálya játszik és akkor a védelemről inkább már nem is beszélek.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.08. 23:40:31

http://www.extrafoci.hu/cikk/messi-ujra ... akar-lenni" target="_blank

Ha ez igaz, akkor úgy legyen, jó lenne....Remélem Matyikánk igazat mondott.
Amúgy megfigyeltem, hogy az utolsó 2 meccsen már visszajár besegíteni legalább.
Válasz küldése