Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.09.26. 15:43:28

ZBarca írta: A Busi-Masch kptól pedig nem kell tartani, valószínűleg nem lesz sok dolguk, a Las Palmas nem hiszem, hogy nagyon kitámadna.
Gondolom senki sem azért tart, hogy majd nem tudják a védekezést megoldani, sokkal inkább az előre játék lehet gond. Bár egy Las Palmas ellen így sem lehet gond.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.09.26. 15:34:50

Örülök, hogy Bartra visszakerült a kezdőbe. Ez jót fog tenni mind neki, mind a csapatnak, hogy lehet pihentetni. Szerintem is meg kéne szórni őket, valamennyire feledtetné a Celta ellen elszenvedett vereséget. A Busi-Masch kptól pedig nem kell tartani, valószínűleg nem lesz sok dolguk, a Las Palmas nem hiszem, hogy nagyon kitámadna.

Visca El BARCA!!!
Kép
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.09.26. 15:25:09

Gondoltam, hogy Bartra most kezdő lesz, viszont attól félek, hogy a Leverkusen ellen nyomatjuk megint ugyanúgy a Piqué-Masch párost. Attól fogok majd agyvérzést kapni.
Én Mascheranoval már csak a KP-n számítanék, remélem ez marad így. Nyerni kéne egy 4-0 ra. Jót tenne az most mindenkinek.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.26. 15:23:08

Las Palmas otthon kötelező, én szeretem ha Mascheranos és Busquets egymás mellett tolja, stabilabb és fegyelmezettebb volt úgy a középpálya. Sokan nem szeretik mint Erxy se, igaz nem sűrűn volt rá példa, de mikor egymás mellett voltak rendre jó eredményt és stabil játékot hoztunk. Pihenni is tudnak emberek, bár Alves most épült fel, fura hogy kimaradt. Győzni kell nincs mese. Egy nyugodt biztos játék kell és három pont.
Kép
Kép
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.09.26. 15:17:40

de nem szeretem, mikor Masch es Busquets egyutt jatszik a kozeppalyan.

amugy remelem megszorjuk a Las Palmast, golokat rugunk az elso felidoben es nem kapunk egyet sem.
Kép
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.09.26. 15:14:03

Barça XI:
1.Ter Stegen
3.Piqué
4.Rakitic
5.Sergio
9.Suárez
10.Messi
11.Neymar Jr
14.Mascherano
15.Bartra
20.S.Roberto
21.Adriano
Bartrának örülök, remélem újra megmutatja, h mire képes. Mascht én pihentettem volna, nagyon gyengén és fásultan játszott utóbbi időben. Ráadásul valószínüleg vkp-n fog játszani, és Busi lesz picit feljebb Iniesta helyén. Egyébként ott játszott vasárnap is. Szerintem egészen jól.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Messias2 2015.09.26. 15:17:45-kor.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.09.25. 21:00:41

Holnap nekem aztán toljanak a srácok egy 10-0ás meccset mert télen cserélhetjük le az egész csapatot! 8) :mrgreen:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.09.25. 18:55:22

A támadósor tavaly is ezzel a problémával küzdött. Vigo, Málaga, Getafe, Sociedad: Ezeken a meccseken mind volt 80 helyzetünk tavaly is, és egyet nem tudtunk berúgni belőlük. A helyzetkihasználás továbbra is problémát okoz, erről beszéltük tavaly, Lucho arról nem tehet, hogy Messi kapufát rúg stb. vagy, hogy sétálgat.
Viszont tavaly a védelemmel nem volt gond, szerintem inkább ezzel kéne foglalkoznia Luchonak.
Tavaly annyit mondogatta, hogy védelem a legfontosabb, meg a motiváció. Idén ezekből semmit sem látni.
Olyan szinten megszervezte tavaly a csapatvédekezést, hogy az első 6?7?8? fordulóig nem kaptunk egy gólt sem, utána is csak keveset.
Most láthatjuk mi megy, oké most sok az egyéni hiba is, viszont ha az ellenfél átjön térfelünkre meg van zavarodva mindenki, a kontrákról nem is beszélve és a letámadásról, idén ezek mind elmaradnak.
Ezt ismét meg kell szerveznie LE-nek, mert olyan,mintha a tavaly őszi csapatot látnám, a tanácstalanságot.
Kp-vel tényleg nem lehet mit csinálni, olyan amilyen. Várhatjuk Ardaékat, mint a Messiást. [-o<
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.09.25. 17:54:03

Azért azt se felejtsük el, hogy nyáron volt egy Copa, ami elvitt egy rakat játékosunkat, barátságos meccsekre össze-vissza utaztunk, szuperkupa Grúziában, aztán 2 meccs a Bilbaoval.
Erre jön még, hogy két átigazolási szezon alatt nem igazolhattunk, ami szerintem az egyik legfontosabb. Mentek el játékosok, akik hiányoznak a jelen helyzetben, hogy jöttek a sérülések/eltiltás.
Ez nem takarózás, de sokan nem veszik számításba.

Letdudtunk két nagyon nehéz idegenbeli meccset, ami később jól jöhet, az lett volna az igazi, ha Vigoban is sikerül, de ez van.
Engem az nyugtat egy kicsit, hogy amennyi fatális hibát elkövettünk egy meccsen az annyira példátlan, hogy nem fog újra előfordulni.

A meccsről gyakorlatilag mindent leírtunk már, nem nagyon tudok újat, talán annyit, hogy igazából nem is a védelem miatt aggódok, hanem a csatársorért. Amennyi helyzetet meccsről meccsre kihagyunk azt nem lehet büntetlenül, így nem lehet bajnokságot nyerni. A világ talán öt legjobb támadójából 3 nálunk játszik és átlagban nem tudnak egy 60%-os helyzetkihasználást nyújtani. Ez így nagyon gyér. A középpálya olyan amilyen, ezen nem lehet változtatni. Rotálás szempontjából Xavi elment, Rafinha-ra mint egy falat kenyérre lenne szükségünk, de ő egy fél évre kiesett. Nem csoda, hogy nem működik úgy. Gondoljunk csak bele Xavi mit jelentett tavaly, hiába volt távol a régi önmagától. Denis kölcsönben, Halilovic kölcsönben, nem csoda hogy ilyen Gumbaukra kell támaszkodni. (bár Sampert én sem értem) Tavaszra ez javulhat, ha jön Arda (Vidal?) és március-április körül talán Rafinha is be-be ugorhat. Csak addig lehet, hogy Rakitic és Ini teljesen elfogy.
Reméljük sikerül szorosan ott maradni a Realon, esetleg pontelőnyt kiharcolni.

Ezt sem tartom lehetetlennek, a madridiak is szenvednek kicsit. A Sporting ellen x, a Granada ellen egy véleményes 1:0, aztán ha a Bilbao nem olyan töketlen mint mi voltunk a Celta ellen egy X-re jók lehettek volna.

Nincs még veszve, talán jobb is, hogy nem egy szük 2:1 lett Vigo-ban, ez inkább kijózanító és tényleg nagyon komolyan fogják venni a srácok a kis csapatokat is. A Las Palmas ellen lehet javítani, csak félek, hogy ha gurítunk 4-et vagy 5-öt megint túlságosan nyugi lesz.
Forca Barca!!!!
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.09.25. 16:28:30

crixus írta:Páran leírjátok, hogy nem temetnétek a csapatot. Ezt én sem tenném meg annyiban, hogy 100%-ban nem láthat az ember előre.

Viszont azt se felejtsük el, hogy ez a szezon eddig nagyon nem rólunk szólt. Volt egy pocsék előszezonunk, fárasztó és eredménytelen is egyben. Szinte az nem vert csak el, aki nem akart és a csapat sem tudott rendesen felkészülni az előttük álló idényre. Volt egy 5-1-es összesítéssel elveszített szuperkupa, egy döntetlen a BL-nyitányon és most ez az 1-4 a bajnokságban. Van egy felháborító eltiltásunk, folyamatosan ellenünk ítélő (szándékosságról most ne beszéljünk) bírók, ezen felül pedig rengeteg sérülés. A keret nem annyira rossz, de az utóbbi évekhez képest folyamatosan gyengül a következetlen átigazolásoknak köszönhetően, támadják a La Masia-t is.

Én úgy látom, hogy ez a szezon "kuka" kategória lesz a folyamatos problémák miatt és talán a játékosok hozzáállása sem ugyanolyan már mint tavaly. Talán kell egy újabb pocsék szezon egy újabb briliánshoz.
Lehet igazad van, de engem az érdekelne, hogy a fent emlìtetteken kìvűl volt egy nagyon jó meccsünk az ATMA ellen idegenben, ahol nagyon jól játszottunk, motiváltan, taktikusan és szellemesen. Kb akkora volt, vagy még nagyobb a különbség a javunkra, mint a Celta és közöttünk. Mi a fene történt azóta? Miért tudunk ennyire szétesni? Én inkább erre keresném a magyarázatot.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2015.09.25. 11:50:01

Páran leírjátok, hogy nem temetnétek a csapatot. Ezt én sem tenném meg annyiban, hogy 100%-ban nem láthat az ember előre.

Viszont azt se felejtsük el, hogy ez a szezon eddig nagyon nem rólunk szólt. Volt egy pocsék előszezonunk, fárasztó és eredménytelen is egyben. Szinte az nem vert csak el, aki nem akart és a csapat sem tudott rendesen felkészülni az előttük álló idényre. Volt egy 5-1-es összesítéssel elveszített szuperkupa, egy döntetlen a BL-nyitányon és most ez az 1-4 a bajnokságban. Van egy felháborító eltiltásunk, folyamatosan ellenünk ítélő (szándékosságról most ne beszéljünk) bírók, ezen felül pedig rengeteg sérülés. A keret nem annyira rossz, de az utóbbi évekhez képest folyamatosan gyengül a következetlen átigazolásoknak köszönhetően, támadják a La Masia-t is.

Én úgy látom, hogy ez a szezon "kuka" kategória lesz a folyamatos problémák miatt és talán a játékosok hozzáállása sem ugyanolyan már mint tavaly. Talán kell egy újabb pocsék szezon egy újabb briliánshoz.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2015.09.25. 11:30:43

Res írta: Igen, szükség is lesz rájuk. Mire azonban ők "beépülnek" rámegy a szezon. Szóval ne legyünk elégedetlenek, ha idén megnyerjük a BL-t és történelmet írunk én már elégedett leszek. =D> :^o
én megfogadtam, ha sikerül, csináltatok egy tetkót :D :D :D

én nem temetem a csapatot... még. mint lentebb írtam, remélem ez egy olyan pofon, amilyen a tavaszi zakó volt.
és azért valljuk be: akárki akármit mond, a Celtának mázlija is volt, hogy így összejött nekik minden. Azért Nolito (de még Messi sem) rúgná onnan be mindig, jó, ha 30 lövésből 1 így sikerül, akkor már sokat mondok (utoljára Messitől ilyenre hirtelenjében a Real elleni 5-0 jut eszembe, még 0-0-nál az elején, egy szöglet után, csak az kifele jött a kapufáról).
És azért Piqué sem szokott így bénázni minden meccsen. És ha neki leszedjük a fejét emiatt, emlékezzünk: tavaly Iniesta a Real ellen mit bakizott (ahelyett, hogy kiengedte volna a labdát, adott egy gólpasszt), vagy Alves gólpassza ugye (mondjuk tőle megszokott).

Emlékezzünk, tavaly volt olyan meccs is, ahol még kaput eltaláló lövésünk se volt.
Itt sok ziccerünk volt, de sajnos naggyá tettük a kapust. És az, hogy semmi nem akart bemenni, spannolta a Celtát, a Barcát meg kiidegelte. Látszódott az arcokon, hogy nem akarják elhinni, hogy semmi nem megy be.

A Celtának meg nem volt veszteni valója, nem ellenünk meg a Madrid ellen kell nyerniük, nem várta el tőlük senki.

Majd október végén meglátjuk, hogy mire jut a csapat. Addigra jó pár meccsen túl leszünk, BL-en is, szóval akkor lesz értelme igazán elemezni a teljesítményt.
A csapatnak meg most kell igazán odafigyelnie, mert a többi kiscsapat is el fogja hinni, hogy lehet keresnivalója ellenünk.

Én már Tata meg Tito idejében is mondtam: lehet választani: vagy elengedjük a bajnokságot, és csak a BL a fontos, és a bajnokságban erőteljesen próbáljuk a fiatalokat beépíteni, kisérletezünk, vagy megy továbbra is ezeknek a játékosoknak a kiégetése.
Én ezt tenném. A gyengébb csapatok ellen még több fiatalt hoznék fel, és adnék nekik akár csak csereként is játékperceket.
Messivel is alaposan elbeszélgetnék, hogy mi van vele: az új gyerek miatt van, vagy csak egyszerűen elfáradt, vagy miért nincs agyilag ott teljesen. Ha fáradt, akkor megmondom neki, hogy a bajnokikon pihi, majd játszik a 2. félidőkben, vagy ha úgy áll a meccs, akkor még az sem. Szerintem Ini is kiégett. És igen, Maschra is ráférne egy pár meccses pihi. Ott van helyette Bartra. Alves meg tökéletesen mutatott a lelátón, meg a padon, legyen helyette SR.
Megkapta az új, zsíros szerződését, már lazsál megint. Érzi, hogy nyeregben van, kell őt játszatni, mint odaát Bale-t. SR bebizonyította, hogy igenis lehet rá számítani. Ő legalább védekezik, és ha előre megy, szerintem még támadásban is jobb. Emlékezzünk hányszor volt jó kapura lövése az elmúlt meccseken.
Matyit is csak vésztartaléknak hagynám meg, ha más nincs. Az ő játéka számomra nagyon hektikus. Ezt is írtam már régebben. Néha vannak jó megmozdulásai, jó mentései, sőt, szerzett fontos gólt, de sajnos sokkal többet hibázik. És a legrosszabb, hogy sosem lehet tudni, hogy mikor hozza a béna formáját. Volt, hogy meccsen belül is változott ez.
Ha játszania kell, akkor játsszon a Kupameccseken, mikor jön egy negyed osztályú csapat.

Sajnos középpályán nincs alternatívánk per pillanat, csak az Ini-Busi-Rakitic hármas. SR is inkább védekező játékos, Busi képtelen irányítani, ahogy Ini sem az, noha néha tényleg tud jó labdákat adni. Nem véletlen, hogy Messi lép vissza sokszor erre a posztra, és sokszor Neymar is visszajön. Szerintem ebben a kényszer szülte helyzetben felállást kellene változtatni, vagy esetleg Messit visszahozni középpályára a szélre, előre meg jöjjön Sandro vagy Munir. Tudom, most még egyik sem egy csúcs játékos, de ha nem kapnak lehetőséget, nem is lesznek azok.
Én nem szídnám Munirt a szerdai miatt, hisz gondoljunk bele, hogy milyen helyzetben lépett pályára, azért ez neki még nagy tehet. Így is volt egy nagy gólhelyzete, amit sajnos kihagyott.

egy szó, mint száz, LE kezében a döntés, és a lehetőség, hogy mit tesz. Hogy fel tudja-e rázni a csapatot, az hétvégén kiderül.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2015.09.25. 11:23:37

Kicsit lenyugodva az újabb négy kapott gól utáni felfokozott állapotból a következő a meglátásom. Eddig azt tapasztalhattuk, hogy nagyon szenvedünk ha egy csapat beáll ellenünk védekezni és egy-egy kontrával próbálkozik. Többen úgy látták, hogy kedvezőbb a Barcának ha az ellenfél felvállalja a nyílt sisakos játékot, mert akkor az MSN porrá zúzza őket.
Most nem mondhatjuk, hogy a Celta beállt a kapuja elé, a mérkőzés elejétől kezdve letámadott, kitámadott, gyorsan és jól járatta a labdát. 56-44 volt a labdabirtoklás a Barca javára, tehát igazán szoros volt ebben a tekintetben is a meccs. Mindkét csapat 18-szor próbálkozott kapura lövéssel (ez is kiegyenlített), ebből a Barca 7-szer, a Celta 5-ször találta el a kaput és ebből jött ki a 4:1-es gólarány. belőhettük volna mi is a helyzeteinket és akkor 4:4 is lehetett volna és a sajtó egy nagyon jó, izgalmas meccsről írna.
De hát nem ez történt. Véleményem szerint a jelenlegi középpálya, főleg Rakitic nélkül nem tudja felvenni a versenyt egy nyíltabban és gyorsan, önbizalommal és bátran játszó csapat ellen. A Celta folyamatosan átment rajtuk, mintha ott sem lettek volna és hiába uralják a labdát egyébként tökéletesen a középpályásaink, de lassúak gondolkodásban, mozgásban, elsodorták, letámadták őket, szűrő feladatukat nem tudták ellátni. Emiatt a védelemre is szabadon vihették rá többen is a labdát. A gólokat viszont nem ezekből, hanem pontosan kijátszott és szerencsés kontrákból kaptuk, na innen viszont hiányzott Alba futógyorsasága.
Az MSN ettől függetlenül, érdemi támogatás nélkül tette a dolgát, több ziccert i kialakított, de ezek sorra kimaradtak (a kapus nagyot védett).
Ter Stegen ezúttal nem volt képes bravúrra, az 5 kísérletből négyet beszedett, egy könnyű lövést fogott. Esetében aggasztó, hogy sorozatban kapja a gólokat, amelyek egy részében igencsak benne van, ez nyilván az önbizalmának nem tesz jót.
Mindezek ellenére nem látom sötéten a helyzetet, a LPalm ellen már lehet javítani.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2015.09.25. 07:29:40

Vakmacska írta:A legtöbben a gyenge középpályánkat emelték ki. Nem csak most, szinte mindig. Nem véletlen, hogy oda jött két ember.
Igen, szükség is lesz rájuk. Mire azonban ők "beépülnek" rámegy a szezon. Szóval ne legyünk elégedetlenek, ha idén megnyerjük a BL-t és történelmet írunk én már elégedett leszek. =D> :^o
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2015.09.25. 07:00:44

Tavaly ősszel ugyanez volt, emlékezzetek rá, sokan már LE fejét követelték, aztán beindult a csapat és tavasszal briliáns teljesítményt nyújtott, sőt ami még fontosabb, január-februárban is, amikor mindig leült a csapat régebben, még Pep alatt is! Azt mondják, egy jó versenylónak a derby napján kell a legjobbat futnia.... Szal mindenki nyugodjon le!!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2015.09.25. 06:30:38

A legtöbben a gyenge középpályánkat emelték ki. Nem csak most, szinte mindig. Nem véletlen, hogy oda jött két ember.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.09.24. 21:14:15

Capon írta:
Nem bántásból, de kicsit, csak kicsit, mintha a madridomot olvasnám egy általuk vesztett Clasico után.
Nekünk(madridisták) 37 helyzet kell egy gólhoz a Barca 3ból 2-öt bever.
Szerencséjük van, semmivel nem voltak jobbak, mindig Messi elé pattan a labda stb.
Kicsit elnézted mert én nem nem a szerencséről, hanem a dekoncentráltságról írtam. Nem azt, hogy milyen mákja van a Celtanak, hogy Neymar vagy Messi helyzete nem lett gól, hanem épp az ő hibájukat hangsúlyoztam ki.

És a Vigo érdemeit is maximálisan elismertem, mert nem egy kiscsapatként nyertek, hanem úgy ahogy a "nagyok" verik egymást.
Forca Barca!!!!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2015.09.24. 20:57:07

A Celta kegytlenül kihasználta a hibáinkat. Piqué góljánál is ketten álltak ott, startra készen.

Csak reménykedni tudok benne, hogy ez a pofon olyan ébresztő lesz, mint a tavaszi zakó.

Idén 3x kaptunk 4 gólt.

Nem is tudom, hogy mi a rosszabb: az, hogy a védelmünk ilyen béna volt tegnap, vagy az, hogy egyszerűen képtelenek voltak betalálni (azt az egyet kivéve).
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.24. 18:44:55

visca el barca írta:
Bob_Marley írta:A Balaidosban sok csapat megszokott szenvedni
annyira, hogy a nulla költségvetéssel és kerettel rendelkező las palmas emberhátrányban 3-at lőtt nekik :mrgreen:
A sok az nem minden. :) Te is tudod, hogy mi pl. rendre nagyon szoros meccseket tolunk velük Vigo-ban.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.09.24. 17:51:30

gg86 írta:
Chino írta: Jól jellemzi a meccset, hogy nekik a kapufáról kétszer befelé, nekünk kifelé pattan. Nem azt mondom, hogy olyan jól játszottunk, semmi hasonló, mert rengeteg kivetnivaló volt a játékunkban, de se helyzetek se játék alapján nem volt ilyen különbség közte.
Hasonlóan gondolom én is. Ha 10 barcás és 1 celtás közé bedobtunk volna egy labdát tuti az utóbbihoz pattant volna. Mi azért az egy nyamvadt gólért jobban megdolgoztunk, mint ők a négyükért. Hoztak egy sok mozgáson alapuló szervezett játékot és kihasználták az óriási hibáinkat, amivel persze nem kérdés, hogy megérdemelték a sikert, de nem az ő kiváló, hanem a mi halványabb és enerváltabb teljesítményünk miatt.
A tíz Barcás és egy Celtás játékos közé bedobott labda azért pattant a vigoihoz mert az 3szor többet és gyorsabban mozgott mint nálunk a fél csapat.
Mi hozzájuk képest állós rugófocit játszottunk.
Ha a helyzetek alapján nem is, de a mutatott játék, akarat, a belefeccölt munka alapján teljesen reális eredmény született szerintem.
Olyan szinten le lettünk játszva és oktatva a saját játékunkba mint utoljára a Bayern tette velünk.

Nem bántásból, de kicsit, csak kicsit, mintha a madridomot olvasnám egy általuk vesztett Clasico után.
Nekünk(madridisták) 37 helyzet kell egy gólhoz a Barca 3ból 2-öt bever.
Szerencséjük van, semmivel nem voltak jobbak, mindig Messi elé pattan a labda stb.

A Celta néhol olyan focit játszott ami a mi legszebb napjainkra emlékeztetett.
Rengeteget és gyorsan mozogtak, letámadtak, nem favágóskodtak, gyors labdajáratás és kreatív megoldásokkal operáltak.
Úgy le lettünk játszva ahogy jó esetbe mi szoktuk a gyengébb ellenfeleket.
A helyzetek számát leszámítva a játék egy elemében sem tudtunk még a közelükbe sem érni.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2015.09.24. 16:50:11

Chino írta: Jól jellemzi a meccset, hogy nekik a kapufáról kétszer befelé, nekünk kifelé pattan. Nem azt mondom, hogy olyan jól játszottunk, semmi hasonló, mert rengeteg kivetnivaló volt a játékunkban, de se helyzetek se játék alapján nem volt ilyen különbség közte.
Hasonlóan gondolom én is. Ha 10 barcás és 1 celtás közé bedobtunk volna egy labdát tuti az utóbbihoz pattant volna. Mi azért az egy nyamvadt gólért jobban megdolgoztunk, mint ők a négyükért. Hoztak egy sok mozgáson alapuló szervezett játékot és kihasználták az óriási hibáinkat, amivel persze nem kérdés, hogy megérdemelték a sikert, de nem az ő kiváló, hanem a mi halványabb és enerváltabb teljesítményünk miatt.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.09.24. 16:25:58

Tegnap egyszerűen a dekoncentráltságba buktunk bele. Általában az ilyen meccseket is valahogy nyögvenyelősen behúzzuk vagy X-elünk, de mikor a védelem EGY meccsen ennyi gyermeteg hibát vét és a támadók 8-9 helyzetből csak egy gólt tudnak rúgni, akkor ott nem az a baj, hogy Matyi kezdett Adriano helyett (mellesleg előző meccsen fordított volt a helyzet, a brazilt ekézte mindenki), vagy SR Rakitic helyett, kicsit tompa a kp és nem segíti eléggé a támadásokat. Ezt nem lehet erre kenni. Lehet, hogy ez is hozzájárult de a fő baj nem itt van.

És idén inkább ezt érzem hibának. A Roma is ha kap hármat egy szót sem szólhat. És sajnos ez Messire is nagyon jellemző. Tegnap is legalább 4 olyan sansza volt amiket máskor 90%-ban értékesít, tegnap egy se sikerült.

Jól jellemzi a meccset, hogy nekik a kapufáról kétszer befelé, nekünk kifelé pattan. Nem azt mondom, hogy olyan jól játszottunk, semmi hasonló, mert rengeteg kivetnivaló volt a játékunkban, de se helyzetek se játék alapján nem volt ilyen különbség közte.

Végül dicsérjük meg a Celtat, mert ezzel a játékkal bármely nagycsapat játékát megnehezítették volna.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.09.24. 15:30:29

Bob_Marley írta:A Balaidosban sok csapat megszokott szenvedni
annyira, hogy a nulla költségvetéssel és kerettel rendelkező las palmas emberhátrányban 3-at lőtt nekik :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.09.24. 15:16:19

Persze mindig azok a jók akik nem játszanak.
De lehetett itt volna tegnap Bartra Masch helyett, ugyan úgy kikapunk.
Csak akkor meg Maschot követeltük volna a csapatba,stb..most ez a keret,ebből kell gazdálkodni, ami nem egyszerű feladat LE-nek. Főleg hogy többen vannak egyénileg is rossz formában.

És az egész szezon kuka eddig, mert a játék rossz..
Amit Bob is írt, egy ütem,de szerintem inkább kettő az, ami hiányzik most. Nem csak befejezéseknél vagy utolsó tisztázásoknál,hanem a kp-n is...pl Busi tegnap kétszer maradt le egy ütemmel, mert vakarózott...nah ilyet nem csinált tavasszal,meg úgy általában sem.
Vagy Neymar helyzete,mikor belelépett a védő utolsó pillanatban...máskor akkor ért oda a védő,mikor már mi visszaálltunk a középkezdéshez.
Ezek hiányoznak, nüanszok,de nagyon is lényeges dolgok.
Ezt meg a fásultságnak tudom betudni, illetve enyhe motivációs hiány van jelen a csapat tagjainál.

Javulni kell, mert én is úgy gondolom,hogy tavasszal jönnek a nagy dolgok,de jó lenne tavaszra nem nagy hátrányba érkezni a bajnokságban.
Mert a realnál most egész korrekt keret van, arra nem számíthatunk,hogy kiesik Modric, és/vagy Kroos kifingik áprilisra. (bocs,hogy a reallal foglalkozok,de ők az ellenfél...)
Szóval fogat összeszorítva meg kell csinálni ezt a 3 hónapot, aztán Vidal és Arda jön minimum,az már hatalmas segítség lesz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2015.09.24. 14:57:31

Másik védősor, mindig az lenne jó aki hiányzik. Én forditva látom, csak a Aleticó ellen voltunk igazán jók - a többi nulla. Az a baj, hogy nincsen a középályán semmi. Se támadás se védekezés. Most látni mint jelentett Deco, Xavi és igen Iniesta se jó. S.Robertó, Munir stb. nulla. Ez most
ilyem évjárat. Minden évben nem jöhet uj sztár fiataloktól. Mozgás kell a keretben.
Válasz küldése