Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2009.11.05. 14:14:14

A Barca-Inter alkalmával újra a Digisport elé kell ülnünk!
A mi meccsünk előtt fogja adni élőben a Kijev-Kazanyt is!
Izgulhatunk duplán!!!
K.
Blaugrana palocista maximalista!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2009.11.05. 13:32:44

Gekkodannal teljesen egyetértek.
A sorsunk a saját kezünkben van. Ahogy Pep is mondta,vagy nyerünk 2/2-t vagy nem jutunk tovább.

És miért ne lennének rá képesek a srácok? Annyi hogy ha nem megy a játék, nem kell erőltetni szerintem.

Forca!
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2009.11.05. 12:02:08

gekkodan írta:Emberek! Mi a fenéért kell temetkezni rögtön? Olvasom itt, hogy az Inter hogy fog játszani ellenünk meg hasonló ökörségek... Valaki levelet kapott róla? Valaki levelet kapott róla, hogy a srácok nem akarnak továbbjutni és nem fognak újítani? Valaki pár döntetlen után leírja a világ jelenlegi legjobb csapatát? Gondolkozzatok már el emberek!!!

Az ég világon semmi sem történt, csak nehezebben fog menni a továbbjutás, mint eddig jellenmző volt. Még a nagy Barcának sem sikerülhet minden úgy, mint a karikacsapás. Hozzá kell szokni, hogy nem csak gálával lehet továbbjutni és nem mindig sikerül már a sorozatok elején megvillantani, hogy ki az úr a házban.

Akkor lehet majd pánikolni, amikor a 3. helyen nyomorgunk a csoportkörök után, vagy ne adj Isten a 4. helyen. DE MOST SEMMI PROBLÉMA NINCS, CSAK NEHEZEBB!!!

Minden divatszurkernek, meg temetkező srácnak üzenem, hogy nem is olyan régen voltunk már a spanyol bajnokság kieső helyein, hogy adtunk el megnyert bajnoki címet, hogy égtünk már meg a Getafe ellen a spanyol kupában szégyenteljesen. Na azok voltak a szégyenteljes idők és akkor kellett temetkezni, nem pedig most.

Most hinni kell a srácokban, a triplázó edzőnkben és abban, hogy címvédőhöz méltóan 6 pontot hozunk 2 meccsen.

Nem nyavajogni kell, meg anyázni rögtön. Ettől senki sem lesz szurkoló, max magát égeti le vele.
Teljesen egyetértek, nem kell nyavajogni,de a hibákat le kell írni, azt hiszem ebben te is egyetértesz és remélem nem rám gondoltál:D
Avatar
atek
Jugador del Barça
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2007.07.01. 22:04:00
Tartózkodási hely: Budapest/Százhalombatta
Kapcsolat:

2009.11.05. 11:59:16

gekkodan írta:Emberek! Mi a fenéért kell temetkezni rögtön? Olvasom itt, hogy az Inter hogy fog játszani ellenünk meg hasonló ökörségek... Valaki levelet kapott róla? Valaki levelet kapott róla, hogy a srácok nem akarnak továbbjutni és nem fognak újítani? Valaki pár döntetlen után leírja a világ jelenlegi legjobb csapatát? Gondolkozzatok már el emberek!!!

Az ég világon semmi sem történt, csak nehezebben fog menni a továbbjutás, mint eddig jellenmző volt. Még a nagy Barcának sem sikerülhet minden úgy, mint a karikacsapás. Hozzá kell szokni, hogy nem csak gálával lehet továbbjutni és nem mindig sikerül már a sorozatok elején megvillantani, hogy ki az úr a házban.

Akkor lehet majd pánikolni, amikor a 3. helyen nyomorgunk a csoportkörök után, vagy ne adj Isten a 4. helyen. DE MOST SEMMI PROBLÉMA NINCS, CSAK NEHEZEBB!!!

Minden divatszurkernek, meg temetkező srácnak üzenem, hogy nem is olyan régen voltunk már a spanyol bajnokság kieső helyein, hogy adtunk el megnyert bajnoki címet, hogy égtünk már meg a Getafe ellen a spanyol kupában szégyenteljesen. Na azok voltak a szégyenteljes idők és akkor kellett temetkezni, nem pedig most.

Most hinni kell a srácokban, a triplázó edzőnkben és abban, hogy címvédőhöz méltóan 6 pontot hozunk 2 meccsen.

Nem nyavajogni kell, meg anyázni rögtön. Ettől senki sem lesz szurkoló, max magát égeti le vele.
Ámen! Én is valami ilyesmit szerettem volna mondani pár hozzászólással lejjebb:)
different day, same wasted!
live fast, skate faster!
akos1974
Barça B
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2007.07.15. 13:18:10
Tartózkodási hely: Sárvár

2009.11.05. 11:57:59

gekkodan írta:Emberek! Mi a fenéért kell temetkezni rögtön? Olvasom itt, hogy az Inter hogy fog játszani ellenünk meg hasonló ökörségek... Valaki levelet kapott róla? Valaki levelet kapott róla, hogy a srácok nem akarnak továbbjutni és nem fognak újítani? Valaki pár döntetlen után leírja a világ jelenlegi legjobb csapatát? Gondolkozzatok már el emberek!!!

Az ég világon semmi sem történt, csak nehezebben fog menni a továbbjutás, mint eddig jellenmző volt. Még a nagy Barcának sem sikerülhet minden úgy, mint a karikacsapás. Hozzá kell szokni, hogy nem csak gálával lehet továbbjutni és nem mindig sikerül már a sorozatok elején megvillantani, hogy ki az úr a házban.

Akkor lehet majd pánikolni, amikor a 3. helyen nyomorgunk a csoportkörök után, vagy ne adj Isten a 4. helyen. DE MOST SEMMI PROBLÉMA NINCS, CSAK NEHEZEBB!!!

Minden divatszurkernek, meg temetkező srácnak üzenem, hogy nem is olyan régen voltunk már a spanyol bajnokság kieső helyein, hogy adtunk el megnyert bajnoki címet, hogy égtünk már meg a Getafe ellen a spanyol kupában szégyenteljesen. Na azok voltak a szégyenteljes idők és akkor kellett temetkezni, nem pedig most.

Most hinni kell a srácokban, a triplázó edzőnkben és abban, hogy címvédőhöz méltóan 6 pontot hozunk 2 meccsen.

Nem nyavajogni kell, meg anyázni rögtön. Ettől senki sem lesz szurkoló, max magát égeti le vele.
Azért te nagyon optimista vagy! Persze kell is.
Barca for ever
akos1974
Barça B
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2007.07.15. 13:18:10
Tartózkodási hely: Sárvár

2009.11.05. 11:56:08

barca2010 írta:
Kalap1988 írta:
barca2010 írta:
Ne haragudj,de ha te ilyen jól tudod,hogy mit kell csinálni,akkor miért nem te vagy a Barcelona edzője???Tavaly jó volt a taktika amit Pep kitalált?Az a baj, hogy sokan azt gondolják,hogy innentől kezdve minden porondon ahol elindulunk,ott nyerni fogunk, ráadásul mindig parádézva és ha lehet,akkor 30 éven keresztül.Hát el kell szomorítsak akkor sok mindenkit,mert ilyen nem lesz,nincs is és nem is volt.Én sem örülök neki,hogy most ilyen a forma,de egyet tehetek,hogy tovább szurkolok nekik,mert én,akkor is nekik fogok szurkolni,ha nem nyernek semmit az idén a 3 sorozatból.

Én viszont azt gondolom, hogy rendben persze nem könnyű olyan eredményeket megismételni mint az elöző idényben, de a csapat jelenleg beszürkült. Igen tavaly is volt tili-toli meg labdatartás, de utánna egy pillanat alatt volt ritmusváltás, kiugratás akár középen, de inkább szélre, és így tovább. jelenleg mindha azt gondolná a csapat, hogy passz ide meg oda azt majd lesz valami. nem azt gondolom hogy az akarattal lenne gond, de valahogy mindha nem lenne semmi elképzelése a csapatnak hogy mit csináljon. És mint edzőnek ez szerintem Pep hibája.
De persze én is bízom a jobb folytatásban :( :)
Barca for ever
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2009.11.05. 11:55:07

Emberek! Mi a fenéért kell temetkezni rögtön? Olvasom itt, hogy az Inter hogy fog játszani ellenünk meg hasonló ökörségek... Valaki levelet kapott róla? Valaki levelet kapott róla, hogy a srácok nem akarnak továbbjutni és nem fognak újítani? Valaki pár döntetlen után leírja a világ jelenlegi legjobb csapatát? Gondolkozzatok már el emberek!!!

Az ég világon semmi sem történt, csak nehezebben fog menni a továbbjutás, mint eddig jellenmző volt. Még a nagy Barcának sem sikerülhet minden úgy, mint a karikacsapás. Hozzá kell szokni, hogy nem csak gálával lehet továbbjutni és nem mindig sikerül már a sorozatok elején megvillantani, hogy ki az úr a házban.

Akkor lehet majd pánikolni, amikor a 3. helyen nyomorgunk a csoportkörök után, vagy ne adj Isten a 4. helyen. DE MOST SEMMI PROBLÉMA NINCS, CSAK NEHEZEBB!!!

Minden divatszurkernek, meg temetkező srácnak üzenem, hogy nem is olyan régen voltunk már a spanyol bajnokság kieső helyein, hogy adtunk el megnyert bajnoki címet, hogy égtünk már meg a Getafe ellen a spanyol kupában szégyenteljesen. Na azok voltak a szégyenteljes idők és akkor kellett temetkezni, nem pedig most.

Most hinni kell a srácokban, a triplázó edzőnkben és abban, hogy címvédőhöz méltóan 6 pontot hozunk 2 meccsen.

Nem nyavajogni kell, meg anyázni rögtön. Ettől senki sem lesz szurkoló, max magát égeti le vele.
Ne használd a kepfeltoltes.hu-t!

Yaya Touré - a szikla.

SOM LA COPA, SOM LA LLIGA, SOM LA CHAMPIONS, SOM UN !!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2009.11.05. 11:53:20

hűha...kezd érdekes lenni a helyzetünk... már a sorsolásnál éreztem, hogy nem nekönk való ez két keleti blokkos csapat... húzós lesz... ráadásul ha csoportmásodikok leszünk ki tudja kit kapunk majd...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2009.11.05. 11:43:11

atek írta:Nyílván, nem temette senki, csak szerintem túlzott bírálásba kezdtek egy páran, csak arra próbáltam felhívni a figyelmet, hogy a triplázós formát nem lehet mindig tartani:)
Lehet volt,aki túlzásba vitte,de sok tekintetben valszeg igaza is volt,mert az sem megoldás,ha nem beszélünk róla
Avatar
atek
Jugador del Barça
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2007.07.01. 22:04:00
Tartózkodási hely: Budapest/Százhalombatta
Kapcsolat:

2009.11.05. 11:38:21

Nyílván, nem temette senki, csak szerintem túlzott bírálásba kezdtek egy páran, csak arra próbáltam felhívni a figyelmet, hogy a triplázós formát nem lehet mindig tartani:)
different day, same wasted!
live fast, skate faster!
messi70
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2009.08.31. 18:56:30

2009.11.05. 11:37:18

IMADKOZOM HOGY AZ INTER ELLEN GYOZNI TUDJUNK HAZAI PALYAN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2009.11.05. 11:30:59

A mentalitás kérdésében egyetértünk, ezért írtam, hogy az akarat meg van, más a gond...
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2009.11.05. 11:27:35

atek írta:Szerintem néhány ember nagyon el van tévedve a csapattal kapcsolatban. A játék neve foci, és akik játszák azok pedig emberek. Nem fogunk mindig nyerni, főleg nem gálával. Már az egy nagyon jó dolog, hogy a szokásos rövid passzos játékunkat játszani tudjuk. Az, hogy az ellenfél is támad, kontrázik, nem tudom miért lep meg egy csomó embert. Két csapat van a pályán, nem lehet mindig nálunk a labda és nem sikerülhet folyton minden. A másik dolog meg, hogy nem nyertünk kazanyban csak engem nem lepett meg? Ezek szerint ennyire nem vagytok képben az európai focival kapcsolatban. Én már a sorsolás után tudtam, hogy velük gondok lesznek. Bár az tény, hogy otthon meg kellett volna verni őket. Viszont ez az idegenbeli x, az orosz télben, abszolút nem lepett meg. Szerintem semmi gáz nincs, még akkor sem, ha esetleg kiesünk. Amint mondtam, ez foci, nem lehet mindig nyerni. A srácok kicsit fejben elfáradtak, ennyi. SZVSZ most fog megmutatkozni Pep klasszissága azzal hogy felrázza a csapatot:) de, amíg 78%-ban nálunk van a labda addig sztem semmi gond:) Visca el Barca!
Szerintem senki sem temette a csapatot,csak leírtuk az általunk látott hibákat. Mert el kell ismerni vannak, sajnos...
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2009.11.05. 11:26:48

atek írta:Szerintem néhány ember nagyon el van tévedve a csapattal kapcsolatban. A játék neve foci, és akik játszák azok pedig emberek. Nem fogunk mindig nyerni, főleg nem gálával. Már az egy nagyon jó dolog, hogy a szokásos rövid passzos játékunkat játszani tudjuk. Az, hogy az ellenfél is támad, kontrázik, nem tudom miért lep meg egy csomó embert. Két csapat van a pályán, nem lehet mindig nálunk a labda és nem sikerülhet folyton minden. A másik dolog meg, hogy nem nyertünk kazanyban csak engem nem lepett meg? Ezek szerint ennyire nem vagytok képben az európai focival kapcsolatban. Én már a sorsolás után tudtam, hogy velük gondok lesznek. Bár az tény, hogy otthon meg kellett volna verni őket. Viszont ez az idegenbeli x, az orosz télben, abszolút nem lepett meg. Szerintem semmi gáz nincs, még akkor sem, ha esetleg kiesünk. Amint mondtam, ez foci, nem lehet mindig nyerni. A srácok kicsit fejben elfáradtak, ennyi. SZVSZ most fog megmutatkozni Pep klasszissága azzal hogy felrázza a csapatot:) de, amíg 78%-ban nálunk van a labda addig sztem semmi gond:) Visca el Barca!
Teljesen egyetértek veled!!!Én ugyanígy látom.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
Avatar
atek
Jugador del Barça
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2007.07.01. 22:04:00
Tartózkodási hely: Budapest/Százhalombatta
Kapcsolat:

2009.11.05. 11:20:45

Szerintem néhány ember nagyon el van tévedve a csapattal kapcsolatban. A játék neve foci, és akik játszák azok pedig emberek. Nem fogunk mindig nyerni, főleg nem gálával. Már az egy nagyon jó dolog, hogy a szokásos rövid passzos játékunkat játszani tudjuk. Az, hogy az ellenfél is támad, kontrázik, nem tudom miért lep meg egy csomó embert. Két csapat van a pályán, nem lehet mindig nálunk a labda és nem sikerülhet folyton minden. A másik dolog meg, hogy nem nyertünk kazanyban csak engem nem lepett meg? Ezek szerint ennyire nem vagytok képben az európai focival kapcsolatban. Én már a sorsolás után tudtam, hogy velük gondok lesznek. Bár az tény, hogy otthon meg kellett volna verni őket. Viszont ez az idegenbeli x, az orosz télben, abszolút nem lepett meg. Szerintem semmi gáz nincs, még akkor sem, ha esetleg kiesünk. Amint mondtam, ez foci, nem lehet mindig nyerni. A srácok kicsit fejben elfáradtak, ennyi. SZVSZ most fog megmutatkozni Pep klasszissága azzal hogy felrázza a csapatot:) de, amíg 78%-ban nálunk van a labda addig sztem semmi gond:) Visca el Barca!
different day, same wasted!
live fast, skate faster!
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2009.11.05. 11:15:25

Én úgy voltam vele amikor ebbe a csoportba kerültünk, hogy laza csoport elsőség!Még ha tudtam is, hogy az Inter és a kazany nem egyszerű lesz!A Dinamotol semmit nem vártam laza kiesést!Ezzel szemben ugyan kieső helyen állnak, de egy pont a hátrányuk velünk szemben!A blama nekem nem a tegnapi x hanem a hazai vereség!Az viszont óriási!
Kép
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2009.11.05. 10:59:12

barca2010 írta:
Kalap1988 írta:
barca2010 írta:Szerintem nem lesz baj.Nem lesz mindig olyan szerencséje az ellenfélnek,mint a Rubinnak.Ibra 2. percben belövi a kapufát és akkor mehettek volna a taktikájukkal a francba.Tudom,nem ment be,de erre mondtam, hogy nem lesz mindenkinek szerencséje.A Zaragoza is ezzel próbálkozott aztán mégis 6 lett a vége.Tovább kell dolgozni,és akkor meg lesz az eredménye a munkának.Én nagyon bízom a fiúkban.Tavaly is volt hullámvölgy csak akkor az vereségekbe mutatkozott meg.Az idén ez már előrelépés,hogy nem kapunk ki.
Nincs igazad, mert ez nem szerencse kérdése, egész egyszerűen már meccsek óta (talán a Zaragoza kivételével), semmi ötlet nincs a játékunkban, az sem véletlen, hogy Keita rúgott ennyi gólt a bajnokságban, ez egyrészről az ő érdeme, másrészről a többiek szégyene, hogy alig tudnak helyzetbe kerülni, ha pedig helyzetbe kerülnek, akkor kihagyják (lásd pl Messit, aki tavaly összesen nem hagyott ki kis túlzással annyi helyzetet,mint indén). Az utóbbi 5-6 meccsen nincs semmi lendület a játékunkban, tologatjuk és középen erőltetünk mindent, felrúgjuk Ibrára, aki 6 védő közt elég sokszor és jól megtartja, vissza is teszi, de az érkező nem tud 6 embert kicselezni, nem tud sehová passzolni,mert iniesta jön be középre, Messi jön be középre, a szél meg üres. Szóval az érkező megpróbál cselezni vagy lőni, ha az előbbit akkor szerelik, ha az utóbbit( ezt ritkábban), akkor nagy százalékkal blokkolják. Tavaly épp az volt az erősségünk,h tili-toliztunk és aztán hirtelen oldalt vagy szélt váltottunk, olyan gyorsan és pontosan ahogy csak mi tudtuk. Ez idén a szélek kiürülésével teljesen eltűnt, nem csoda, hogy elég kevés gólt rúgunk és azokat is csak nehezen (Keitának kell érte küzdenie, de rá pedig nem számíthatunk mindig, mert mégsem csatár). Ilyen egyszerű szerintem az egész, ezen változtatni kell, mert akkor 2006-2007-es szezon mintája jön ( akkor talán az akarattal volt baj, most nem így érzem, mennek előre a srácok és hajtanak is, de rossz a taktika és a játékosok formája sem kielégítő, Henryval valamit változni fog a dolog és reméljük Pep is végre észbe kap, kizavarja Messit a szélre,mert bizonyos meccseken bejött tavaly,h középre vonta, de ez ellenfél és szituáció függő, alapjáraton ő igenis szélső, még ha nem is klasszikus)
Ne haragudj,de ha te ilyen jól tudod,hogy mit kell csinálni,akkor miért nem te vagy a Barcelona edzője???Tavaly jó volt a taktika amit Pep kitalált?Az a baj, hogy sokan azt gondolják,hogy innentől kezdve minden porondon ahol elindulunk,ott nyerni fogunk, ráadásul mindig parádézva és ha lehet,akkor 30 éven keresztül.Hát el kell szomorítsak akkor sok mindenkit,mert ilyen nem lesz,nincs is és nem is volt.Én sem örülök neki,hogy most ilyen a forma,de egyet tehetek,hogy tovább szurkolok nekik,mert én,akkor is nekik fogok szurkolni,ha nem nyernek semmit az idén a 3 sorozatból.
A véleményem írtam le, nem tudok jobban semmit. A játékosok rossz formáját is odaírtam,arról pedig nem Pep tehet. Azt viszont igazán elismerheted,h amit leírtam az hiányzik a játékunkból. Nem húzzuk ki olyan gyorsan a szélekre és Messi is össze-vissza kóvályog középre. nem kell mindig gálázni és nem is lehet, de ennél sokkal színesebb és jobb taktikai repertoárunk volt tavaly. Valamivel sztem kísérletezhet. Pep, ami eddig nem jött be, mert rosszabb edző nem lett, az biztos., nem is állítottam. Ja és a barcának szurkolok, csak leírom a véleményem, a jogos és nem bántó kritikát.
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2009.11.05. 10:51:35

Kalap1988 írta:
barca2010 írta:Szerintem nem lesz baj.Nem lesz mindig olyan szerencséje az ellenfélnek,mint a Rubinnak.Ibra 2. percben belövi a kapufát és akkor mehettek volna a taktikájukkal a francba.Tudom,nem ment be,de erre mondtam, hogy nem lesz mindenkinek szerencséje.A Zaragoza is ezzel próbálkozott aztán mégis 6 lett a vége.Tovább kell dolgozni,és akkor meg lesz az eredménye a munkának.Én nagyon bízom a fiúkban.Tavaly is volt hullámvölgy csak akkor az vereségekbe mutatkozott meg.Az idén ez már előrelépés,hogy nem kapunk ki.
Nincs igazad, mert ez nem szerencse kérdése, egész egyszerűen már meccsek óta (talán a Zaragoza kivételével), semmi ötlet nincs a játékunkban, az sem véletlen, hogy Keita rúgott ennyi gólt a bajnokságban, ez egyrészről az ő érdeme, másrészről a többiek szégyene, hogy alig tudnak helyzetbe kerülni, ha pedig helyzetbe kerülnek, akkor kihagyják (lásd pl Messit, aki tavaly összesen nem hagyott ki kis túlzással annyi helyzetet,mint indén). Az utóbbi 5-6 meccsen nincs semmi lendület a játékunkban, tologatjuk és középen erőltetünk mindent, felrúgjuk Ibrára, aki 6 védő közt elég sokszor és jól megtartja, vissza is teszi, de az érkező nem tud 6 embert kicselezni, nem tud sehová passzolni,mert iniesta jön be középre, Messi jön be középre, a szél meg üres. Szóval az érkező megpróbál cselezni vagy lőni, ha az előbbit akkor szerelik, ha az utóbbit( ezt ritkábban), akkor nagy százalékkal blokkolják. Tavaly épp az volt az erősségünk,h tili-toliztunk és aztán hirtelen oldalt vagy szélt váltottunk, olyan gyorsan és pontosan ahogy csak mi tudtuk. Ez idén a szélek kiürülésével teljesen eltűnt, nem csoda, hogy elég kevés gólt rúgunk és azokat is csak nehezen (Keitának kell érte küzdenie, de rá pedig nem számíthatunk mindig, mert mégsem csatár). Ilyen egyszerű szerintem az egész, ezen változtatni kell, mert akkor 2006-2007-es szezon mintája jön ( akkor talán az akarattal volt baj, most nem így érzem, mennek előre a srácok és hajtanak is, de rossz a taktika és a játékosok formája sem kielégítő, Henryval valamit változni fog a dolog és reméljük Pep is végre észbe kap, kizavarja Messit a szélre,mert bizonyos meccseken bejött tavaly,h középre vonta, de ez ellenfél és szituáció függő, alapjáraton ő igenis szélső, még ha nem is klasszikus)
Ne haragudj,de ha te ilyen jól tudod,hogy mit kell csinálni,akkor miért nem te vagy a Barcelona edzője???Tavaly jó volt a taktika amit Pep kitalált?Az a baj, hogy sokan azt gondolják,hogy innentől kezdve minden porondon ahol elindulunk,ott nyerni fogunk, ráadásul mindig parádézva és ha lehet,akkor 30 éven keresztül.Hát el kell szomorítsak akkor sok mindenkit,mert ilyen nem lesz,nincs is és nem is volt.Én sem örülök neki,hogy most ilyen a forma,de egyet tehetek,hogy tovább szurkolok nekik,mert én,akkor is nekik fogok szurkolni,ha nem nyernek semmit az idén a 3 sorozatból.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2009.11.05. 10:39:48

barca2010 írta:Szerintem nem lesz baj.Nem lesz mindig olyan szerencséje az ellenfélnek,mint a Rubinnak.Ibra 2. percben belövi a kapufát és akkor mehettek volna a taktikájukkal a francba.Tudom,nem ment be,de erre mondtam, hogy nem lesz mindenkinek szerencséje.A Zaragoza is ezzel próbálkozott aztán mégis 6 lett a vége.Tovább kell dolgozni,és akkor meg lesz az eredménye a munkának.Én nagyon bízom a fiúkban.Tavaly is volt hullámvölgy csak akkor az vereségekbe mutatkozott meg.Az idén ez már előrelépés,hogy nem kapunk ki.
Nincs igazad, mert ez nem szerencse kérdése, egész egyszerűen már meccsek óta (talán a Zaragoza kivételével), semmi ötlet nincs a játékunkban, az sem véletlen, hogy Keita rúgott ennyi gólt a bajnokságban, ez egyrészről az ő érdeme, másrészről a többiek szégyene, hogy alig tudnak helyzetbe kerülni, ha pedig helyzetbe kerülnek, akkor kihagyják (lásd pl Messit, aki tavaly összesen nem hagyott ki kis túlzással annyi helyzetet,mint indén). Az utóbbi 5-6 meccsen nincs semmi lendület a játékunkban, tologatjuk és középen erőltetünk mindent, felrúgjuk Ibrára, aki 6 védő közt elég sokszor és jól megtartja, vissza is teszi, de az érkező nem tud 6 embert kicselezni, nem tud sehová passzolni,mert iniesta jön be középre, Messi jön be középre, a szél meg üres. Szóval az érkező megpróbál cselezni vagy lőni, ha az előbbit akkor szerelik, ha az utóbbit( ezt ritkábban), akkor nagy százalékkal blokkolják. Tavaly épp az volt az erősségünk,h tili-toliztunk és aztán hirtelen oldalt vagy szélt váltottunk, olyan gyorsan és pontosan ahogy csak mi tudtuk. Ez idén a szélek kiürülésével teljesen eltűnt, nem csoda, hogy elég kevés gólt rúgunk és azokat is csak nehezen (Keitának kell érte küzdenie, de rá pedig nem számíthatunk mindig, mert mégsem csatár). Ilyen egyszerű szerintem az egész, ezen változtatni kell, mert akkor 2006-2007-es szezon mintája jön ( akkor talán az akarattal volt baj, most nem így érzem, mennek előre a srácok és hajtanak is, de rossz a taktika és a játékosok formája sem kielégítő, Henryval valamit változni fog a dolog és reméljük Pep is végre észbe kap, kizavarja Messit a szélre,mert bizonyos meccseken bejött tavaly,h középre vonta, de ez ellenfél és szituáció függő, alapjáraton ő igenis szélső, még ha nem is klasszikus)
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2009.11.05. 10:22:34

Annak ellenére, hogy a taktikánk meddőnek látszott, azért 10-15 helyzetet és kapuralövést sikerült kieszközölnünk. Persze ezeknek a helyzeteknek és lövéseknek a fele inkább -ahogy tegnap fogalmazott a kommentátor-:helyzetecskék voltak. És ez a baj.
Tiszta gólhelyzet nagyjából csak 3 volt -> és ez mutatja, hogy mennyire nem volt jó a felfogásunk.

Az első félidőben sem Dani, sem Abidal nem jött fel a szélen, egyértelműen biztosítottuk a védelmet. Ez mondjuk érthető (de akkor miért nem kontráztunk egy kicsit?). A második félidőben annyi változás történt, hogy Abidal felfutkosott párszor a bal oldalon, és egyébként éppen ezért nem volt véletlen, hogy a második félidőben kb. 10 percig egész jól ment ez a játék, amíg ki nem ismerte a ellenfél. Ekkor pl. lehetett volna azt húzni, hogy Dani futkosson, de ő nem tette - miért? Lehet, hogy a sérülése miatt? Mindegy.

Ahogy írtam, és írtátok többen is: amikor Henry beállt, akkor érzékelhető változás ment végbe. Henry sem az a klasszikus szélső ("lehajtom a fejem, elfutok az alapvonal mellett, majd beadom"), de egyből megrántotta a baloldalt úgy, ahogy azt illik. Erről sem tehet Pep, mert Henry sajnos sérült volt.
De egy dologban azért mégis hibás volt Pep: ha tudja, hogy szűkösebbek a lehetőségei ("félig-sérült": Dani, Henry), akkor meg kell változtatni egy kicsit a taktikát. Gondolok itt arra, hogy egész pontosan 1 darab gyors kontratámadást sikerült kieszközölnünk a tegnapi meccsen - hát ez vicc! Pedig legalább 5 lehetőség lett volna még, de nyomasztó volt azt látni, hogy ilyen helyzetben megint elkezdjük a tili-tolit, ahelyett, hogy gyorsan előrevágnánk az üresbe mozgó szélsőnek (Messi v Iniesta), vagy Ibrának, aztán 2-3 passz, és gólhelyzet. Miért nem csináljuk/csináltuk?
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2009.11.05. 10:13:55

Hát srácok...

Én nagyon, de nagyon csalódott vagyok a tegnap esti eredmény és a mutatott játék miatt. :evil: És nekem senki ne mondja, hogy jól játszottunk mert k*rva rosszul játszottunk. De csak is saját magunknak köszönhetjük ezt a kialakult helyzetet. Ebben a csoportban 4 forduló után a 3. helyen állni...az kimondva és kimondatatlanul is: GÁZ! FIKA! LÓSZ*R! NULLA!

Az Inter elleni idegenbeli döntetlennel elégedett voltam, mert ott inkább mi érdemeltük volna meg mind a 3 pontot, jól játszottunk. A Dinamo ellen otthon egy szintén sima meccs, ami kis szerencsével 5-6 is lehetett volna a vége, de csak 2-0 lett. Aztán jött ugye egy Rubin Kazány és szépen szájb*szexuált minket a Camp Nouban. Nembaj...mondta mindenki, majd idegenben ütjük őket. :? Ehhez képest a tegnap esti teljesítményünk után, egy szót nem szólhattunk volna ha a Rubin kihasználja legalább az egyik kontráját és 1-0-ra kikapunk. Egy szót sem! Ez a nagy büdös helyzet!

Az, hogy egy rohadt ruszki csapatot 2 meccsen nem tudunk legyőzni, sőt továbbmegyek egy 14. nemzetközi meccsét játszó ruszki csapatnak 2 meccs alatt 1 gólt sikerül rúgni, azt is otthon, sőt plussz még rátesz az is, hogy a ruszkik ellenünk 4!!! pontot szereznek mi pedig ellenük 1!!! pontot, az nálam nem csak, hogy elfogadhatatlan de egy büdös nagy szégyen is!!! Ez egy óriási blama, remélem miután kiolvadt mind a 10 lábujjuk a srácoknak Pep egy kicsit felrázza a bagázst, mert az utóbbi hetek teljesítménye hagy némi kíánni valót maga után... :?

Nagyon nem tetszett a két ruszki meccsen nyújtott teljesítményünk, minimum (de nagyon minimum) 4 ponttal kellett volna zárni ezt a párharcot, ehelyett 1 pontot szereztünk (de még ezért is hálát mondhatunk :? ). Az ideális és a reális a 6 pont lett volna, de azért Valdés lenyilatkozza a tegnapi meccs után, hogy: Jól játszott a Barca! :shock: Még is melyik csatornán volt az a meccs? Én nem láttam...ha jól játszottunk volna akkor ez lett volna az eredmény: Rubin - Barca: 0-3. :?

Az utolsó 5 meccs mérlege: 1 győzelem (Zaragoza), 3 döntetlen (Valencia, Osasuna, Rubin), 1 vereség (Rubin).

Remélem Pep felrázza a srácokat, mert most nagyon, de nagyon jó formába kell, hogy lendüljünk, a most következő meccseken nem elég egy félidőt játszani, vagy döntetlennel megelégedni, mert most nagyon fontosak lesznek!

A következő 5 meccsünk:
Barca - Mallorca
Barca - Cult.Leonesa
Bilbao - Barca
Barca - Inter
Barca - Real Madrid
Ezzel zárul a november.

Ezeket nincs mese, nincs kifogás MEG...KELL...NYERNI! Aztán még december 9-én egy ukrán kirándulás Kijevbe, ahol burjánzik a H1N1 és akkor már ott is -10 körül lesz a hőmérséklet. Na az lesz még finom. :wink:

Bízom Pepben, hogy sikerül felráznia a fiúkat és ezt a kisiklást követően sikerül majd legyőzni az Intert hazai pályán és élre állni a csoportban. (mekkora meccs lesz pedig a Camp Nouba és pont nem fogom látni, mivel jegyem van a Loki-Liverpoolra és ugye pont egy napon játszanak :? )
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2009.11.05. 09:54:44

Ezért kellene rájönnie Pepnek, hogy távolról is kellene lőni. Alig alig próbálják meg. Pedig egy egy láttuk már, hogy csak beakad.
10 embert, nem lehet át tili-tolizni.
Kép
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2009.11.05. 09:51:15

barca2010 írta:Szerintem nem lesz baj.Nem lesz mindig olyan szerencséje az ellenfélnek,mint a Rubinnak.
Eddig 2x90 percig hugyoztak vért a Rubin ellen, és a Chelsea ellen. Persze, nem lesz mindig szerencséjük. Ahogy nekünk sem lesz utolsó percben lőtt gólokkal.

Eddig is inkább egy szélső érkezésének örültem volna jobban, most már méginkább. Tegnap mondjuk Robinho mennyivel lett volna többet hozzá a játékhoz? Senki nem próbált meg a védelem mögé kerülni, sose jutatták be oda a labdát (mondjuk Alvessel együtt - bár tegnap pontosan 0 használható labdája volt), megindultak bele a 8 ember közzé. És úgy látszik, ha végig csak erre kell koncentrálni, akkor nem olyan lehetetlen feladat megcsinálni.

Bár én is úgy látom, hogy Henry beállásával, és Iniesta visszább lépésével jobb lett a helyzet, de ha nem változtatnak ezen az ostoba játékon, nagyon csúnyán meg fogják ütni a bokájukat. Egy Chelsea ellen ez a játék - szerintem - 100%-ig vesztes taktika.
Majd ha már bent van az első gól, és az ellenfél középpályásai nem zárnak ennyira vissza, akkor szépen megint elő lehet húzni a tili-tolit, de ha 20 perc után ugyanaz a fs van mint szokott lenni, akkor miért nem változtatnak valamin?

Remélem a Mallorca nem lesz nagy falat (nem lehetnek véletlenül ötödikek)...
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2009.11.05. 09:41:28

Itt látszik meg, hogy minden ellen van taktika. Méghozzá remek. Szvsz a Kazany remekül játszott. Nem hiszem, hogy szerencsések, hogy nem ment be a kapufa. Tudatosan játszottak, megcsinálták a cselt is, ha azt kívánta a helyzet. Így is úgy is kevés ez az 1 pont a két meccs után.
Kép
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2009.11.05. 09:11:14

Szerintem nem lesz baj.Nem lesz mindig olyan szerencséje az ellenfélnek,mint a Rubinnak.Ibra 2. percben belövi a kapufát és akkor mehettek volna a taktikájukkal a francba.Tudom,nem ment be,de erre mondtam, hogy nem lesz mindenkinek szerencséje.A Zaragoza is ezzel próbálkozott aztán mégis 6 lett a vége.Tovább kell dolgozni,és akkor meg lesz az eredménye a munkának.Én nagyon bízom a fiúkban.Tavaly is volt hullámvölgy csak akkor az vereségekbe mutatkozott meg.Az idén ez már előrelépés,hogy nem kapunk ki.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
Válasz küldése