Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21325
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.11.29. 15:40:29

S.Agüero írta:
zsoltfree írta:Köszönöm skacok, akkor hétvégén nagyon nagy hajrá!

Egyébként Rakitic sem jó? Ő is eddig oké volt:(
Rakitic talán szeptemberben játszott utoljára jól, amikor a Bilbao-Atlético kettőssel játszottunk, abban az időszakban jó volt, azóta ő is nagyon eltűnt, de nem is csodálom, ha kiteszik a vonal mellé. Mondjuk neki tényleg kellenek a játszótársak, mert ő kevésbé labdabiztos, és könnyebben zavarba lehet hozni labdakihozatalnál.
Azért nem, októberben még elég jó volt, gondolok itt a Depor, City elleni hazai, Valencia, Granada elleni meccsekre. A City elleni visszavágó óta ilyen gyenge, a csapat is ott indult meg a lejtőn. A Sevilla ellen még volt egy jó második félidőnk, de az első ott is gáz volt.

Ha belegondolunk Iniesta sérülése nagyon is benne van a gyenge formában. Előtte sem hengereltünk, de azért sokkal jobbak voltunk, mint most.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.11.29. 15:01:04

zsoltfree írta:Köszönöm skacok, akkor hétvégén nagyon nagy hajrá!

Egyébként Rakitic sem jó? Ő is eddig oké volt:(
Rakitic talán szeptemberben játszott utoljára jól, amikor a Bilbao-Atlético kettőssel játszottunk, abban az időszakban jó volt, azóta ő is nagyon eltűnt, de nem is csodálom, ha kiteszik a vonal mellé. Mondjuk neki tényleg kellenek a játszótársak, mert ő kevésbé labdabiztos, és könnyebben zavarba lehet hozni labdakihozatalnál.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2016.11.29. 13:21:31

Köszönöm skacok, akkor hétvégén nagyon nagy hajrá!

Egyébként Rakitic sem jó? Ő is eddig oké volt:(
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.11.29. 12:33:34

zsoltfree írta:Sziasztok!

Egy sajnálatos esemény miatt az elmúlt 2 hónapban kb. egy meccset sem láttam (ilyen nem fordult elő legalább 10 éve), most viszont a hétvégi bajnokit igen. Valaki összefoglalná pár szóban, hogy mi történt? Oké, a gólunkhoz kellett vagy 4 ember bénázása egyszerre, de értékelhető mozdulatunk a gólunkon kívül nem sok volt. A játékosok egyenként is szinte értékelhetetlenek voltak, a nagy hármas is. Csapat szinten elnyom minket egy Sociedad, ezt láttam. Vannak rossz napok mindenhol, de ahogy a tabellát és az eredményeket látom, ez most nem csak az volt. Vagy igen? Plíz valaki elfogultság nélkül mondja már meg mi történt az elmúlt 2 hónapban.

Dióhéjban kb visca össze is foglalta.Sok sérült Iniesta pótlása nem megy, a középpályás igazolások eddig nagyon nem ülnek Busquets nem tudja mi van, itt tartunk most.Volt eg pár edzői hiba motiváltsági gondok is vannak ahogy látom, kicsit ilyen Pep utolsó vagy a Tata féle év fieling van.

Amúgy igen hétvégén perpillanat mi tűnünk az underdognak!
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.11.29. 11:49:00

Ini serult, iden meg o az egyszemelyes kozeppalya. Busi szimplan gyenge formaban egy felresiklasban levo rendszerben, a ketto egyutt meg ezt eredmenyezi. Tavaly, amikor elete formajaban volt, se Ini se Xavi nem volt mellette, a valogatottban is tud jol jatszani nelkuluk. Szisztema kell neki a jo jatekhoz inkabb, nem a ket torpe.

Az MSN is sokkal gyengebb amugy mint szokott, 2 eve nem sokkal volt jobb a kozeppalya szerintem, csak a harmas csucsformaban jatszott, es tobbre mentek a labdaval mint iden. De az is igaz, hogy keves csapat tamadott le ilyen szinten minket akkor, mint most, ez ellen meg nincs meg az ellenszer egyelore.

Ilyen formaban tenyleg nem mi vagyunk a favoritok, de ez egy Clasico, itt tenyleg barmi lehet. Mi az eletunkert megyunk majd, en csodat varok! :D
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2016.11.29. 11:42:44

visca el barca írta:
zsoltfree írta:mi történt az elmúlt 2 hónapban.
sok a sérült, a védelem állandóan felforgatott formációban játszik, buszkecc játéka nagyon leromlott, a kp-s igazolások és pákó mind betli, mindig felforgatott kezdő 11 van a pályán. az évekig jól működő kp iniesta kiesésével nagyon felborult, akárki játszik a helyén nem tudja pótolni. gyenge kp --> gyenge a kp-s védekezés + előre is kevesek, kevés labdát kap az MSN. azért ennek ellenére lefocizni nem szoktak minket, csak a 7végi, meg a city elleni idegenbeli meccs volt ilyen, hogy teljesen homályzónában kóvalyogtunk

kb ennyi.
De azért a nagy sztárok játszottak, tehát fontos emberünk nem igazán volt sérült, nem? Rendesen örültem szeptemberben, hogy milyen király lett a keretünk, erre itt tartunk:-)

Busival mi van, tudja valaki? Lehet, hogy ő Ini-Xavi mellett volt az igazi? Igen, az tényleg feltűnt, hogy az MSN semmi labdát nem kap. A Gomez nagyon gyér volt, D. Suarez sem volt az igazi. Lajos is eltűnt.

Akkor ezek szerint a hétvégi meccsre most hosszú idő után mondhatjuk, hogy nem mi vagyunk az esélyesek?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.11.29. 11:20:29

zsoltfree írta:mi történt az elmúlt 2 hónapban.
sok a sérült, a védelem állandóan felforgatott formációban játszik, buszkecc játéka nagyon leromlott, a kp-s igazolások és pákó mind betli, mindig felforgatott kezdő 11 van a pályán. az évekig jól működő kp iniesta kiesésével nagyon felborult, akárki játszik a helyén nem tudja pótolni. gyenge kp --> gyenge a kp-s védekezés + előre is kevesek, kevés labdát kap az MSN. azért ennek ellenére lefocizni nem szoktak minket, csak a 7végi, meg a city elleni idegenbeli meccs volt ilyen, hogy teljesen homályzónában kóvalyogtunk

kb ennyi.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2016.11.29. 11:00:03

Sziasztok!

Egy sajnálatos esemény miatt az elmúlt 2 hónapban kb. egy meccset sem láttam (ilyen nem fordult elő legalább 10 éve), most viszont a hétvégi bajnokit igen. Valaki összefoglalná pár szóban, hogy mi történt? Oké, a gólunkhoz kellett vagy 4 ember bénázása egyszerre, de értékelhető mozdulatunk a gólunkon kívül nem sok volt. A játékosok egyenként is szinte értékelhetetlenek voltak, a nagy hármas is. Csapat szinten elnyom minket egy Sociedad, ezt láttam. Vannak rossz napok mindenhol, de ahogy a tabellát és az eredményeket látom, ez most nem csak az volt. Vagy igen? Plíz valaki elfogultság nélkül mondja már meg mi történt az elmúlt 2 hónapban.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21325
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.11.28. 21:59:02

Abban reménykednek, hogy Iniesta visszatérése vmelyest orvosolja a problémákat, kicsit összerántja a kp-t, Messi többet mehet ki szélre, meg eleve a jelenléte, személyisége pluszt ad a csapatnak.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.11.28. 21:31:11

LG írta: Ezzel most nagyon egyet értek. Alves is sokkal jobban tudott játszani, mikor Messi jobbszélen volt, mint amikor középen.

SR-nek is voltak remek meccsei, de meg lehet nézni a Celtic elleni második félidőt, mikor Messi többet húzódott ki jobbszélre egyből feljavult! Tényleg nagyon nem jön be LE mostani taktikája, a középpálya mellett a jobbszél is szét van barmolva, a balszélen erőltetünk mindent, ott meg Neymarob 10-ből 8 támadás elhal, igaz, a maradék kettőből gólhelyzet, vagy gól lesz.

Aza baj,hogy igaz ez a felvetés,hogy Messi jobbszélről is jó, és lehetne kombinálni.
De ha középről kijön, én embert nem látok arra,hogy középen csináljon bármit, átjátszon egy két embert, kulcspasszt adjon. Iniesta hiányában pláne, ő még képes erre más nem nagyon.
Ezért vagyunk meglőve ezzel, hogy Messi "túl" extra, mert nem tudja LE se melyik kezébe harapjon, mit áldozzon be.

KP katasztrófa, hogy ebben Busquets mennyire hibás, abban nem nyilvánulok meg, felesleges.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21325
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.11.28. 21:22:07

palesz77 írta:
Barcaforever írta: Brutálisan hiányzik az Alves-Messi tengely jobb oldalról. :|
Ahhoz, hogy valaki folyamatosan jol jatsszon jobbhatvedet az is kene, hogy legyen elotte egy ember akivel kombinalhat. Nalunk jelenleg ilyen nincs. Messi kozepen van a meccsek 90%-aban, Suarez kimegy sokszor, de vele kombinalni nem nagyon lehet, Rakitic meg SR nyakara van kuldve valamiert. Nem muszaj SR-t szeretni, szerintem a kezdosebessegen kivul megvan benne minden, ami nekunk a poszthoz kell, ez miatt meg nem valtanam en le - elfogadom, hogy valaki igen. De azt is latni kell kozben, hogy nem csak az o szemelye miatt hianyoljak sokan Danit. Ha Bellerin sprintelne fol-ala, de nem lenne tarsa, akkor se lenne megoldva a helyzet. Ha meg van jobbszelso, Robinal jobban kevesen kombinalnak - a labdakihozatalokat nem is emlitve.
Ezzel most nagyon egyet értek. Alves is sokkal jobban tudott játszani, mikor Messi jobbszélen volt, mint amikor középen.

SR-nek is voltak remek meccsei, de meg lehet nézni a Celtic elleni második félidőt, mikor Messi többet húzódott ki jobbszélre egyből feljavult! Tényleg nagyon nem jön be LE mostani taktikája, a középpálya mellett a jobbszél is szét van barmolva, a balszélen erőltetünk mindent, ott meg Neymarob 10-ből 8 támadás elhal, igaz, a maradék kettőből gólhelyzet, vagy gól lesz.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2016.11.28. 20:04:04

Ha belegondolunk, órási fegyvertény ez az egy pont. Egy az egyben a BL csapat állt ki hétvégén is, vagyis nincs a Barcelonában egyetlen olyan játékos sem, akit be lehetett volna állítani a csapatba.
Meccs közben sem tudott, vagy mert LE érdemben cserélni.
Nem hogy rotálásról nem beszélhetünk, de tényleg állandóan ugyanazok játszanak, és egyre kevesebb eredménnyel. Az összes poszton nemhogy alternatíva nincs, de az első osztály szintjét megütő csere játékos sem.
Ezért mondom, hogy szép eredmény a döntetlen, még ha mellénk állt is a szerencse.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.11.28. 19:11:14

Barcaforever írta: Brutálisan hiányzik az Alves-Messi tengely jobb oldalról. :|
Ahhoz, hogy valaki folyamatosan jol jatsszon jobbhatvedet az is kene, hogy legyen elotte egy ember akivel kombinalhat. Nalunk jelenleg ilyen nincs. Messi kozepen van a meccsek 90%-aban, Suarez kimegy sokszor, de vele kombinalni nem nagyon lehet, Rakitic meg SR nyakara van kuldve valamiert. Nem muszaj SR-t szeretni, szerintem a kezdosebessegen kivul megvan benne minden, ami nekunk a poszthoz kell, ez miatt meg nem valtanam en le - elfogadom, hogy valaki igen. De azt is latni kell kozben, hogy nem csak az o szemelye miatt hianyoljak sokan Danit. Ha Bellerin sprintelne fol-ala, de nem lenne tarsa, akkor se lenne megoldva a helyzet. Ha meg van jobbszelso, Robinal jobban kevesen kombinalnak - a labdakihozatalokat nem is emlitve.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3974
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2016.11.28. 18:59:52

visca el barca írta:
Res írta:1.Ergo innen már csak felfelé vezethet az út
2.az új játékosok csapatba építéséhez idő kell és türelem
1. nem hinném. LE topicjában már leírtam, de leírom itt is. LE-nek ua. a gyengesége ami anno guardiolanak volt. egyrészt ua. a sémát játszatja orrvérzésig, semmi más taktika nincs a repertoárjában, másrészt meccselni sem tud. meccs közben annyi a taktikai zsenialitása, hogy rakiticet lehozza és a DS/arda/AG trióból vki beáll a helyére.
2. az új játékosok umtiti kivételéve max időhúzó csere szintjét ütik meg. egy más felállásba, más játékfelfogásban lehet, hogy működnének, de ehhez a labdakihozatalos, apró passzos tiltitolihoz az ilyen AG félék sík hülyék.

ezt a szezont ha megmenti valaki az nem LE lesz - ő erre alkalmatlan - hanem a játékosok, ha észbe kapnak, hogy 1 hét múlva elúszhat a bajnokság. ilyen játékkal BL sem lesz idén, max ha kapunk egy olyan kókler """""""""sorsolást"""""""""" mint tavaly a real. de a 16 között uis a bayern jön és akkor ott vége is lesz a szezonunknak (ha úgy játszunk mint mostanság)

szerk: bár én vagyok a legnagyobb ellenzője masch kp-n való játszatásának, de mivel annyira átrohan rajtunk mostanában mindenki buszkecc helyén lehet megpróbálnám, hogy legalább legyen egy ütközőemberünk. a labdakihozatalt meg majd megpróbálja megoldani a mellette játszó két másik ember

Néha akkora öröm, mikor találsz vkit, aki pontosan ugyanúgy látja a dolgokat. :wink:

Reggel leírtam pontosan ugyanezt LE topicjában, de vmiért nem küldte el. :roll:

Alba élete leggyengébb szezonját tolja.

Digne-nek sztem nem volt 5 jó beadása, Neymar sohase passzolt neki. :lol:

SR, egyszerűen nagyon gyenge jh-nak. Én sokszor nem is értem, hogy azokat a biztató szavakat, hogy jó lesz Ő, meg hosszú évekre megoldhatja a jh posztot.... Igen megoldhatja Bilbaoban vagy Valenciában.Ő egy középpályás nem védő. A city is szépen kihúzta a játékot a szélre és a 2 szélsőjük konkrétan hülyét csinált Digne-ből és SR-ből. Sevilla dettó, alig várom az El Classicot.... Ez az idő is eljött. :? Brutálisan hiányzik az Alves-Messi tengely jobb oldalról. :|

Neymar egyszerűen akkora árnyéka önmagának, hogy nem igaz, folyamatosan 3-4 emberbe vezeti bele a labdát, 0 de tényleg 0 helyen.

Iniesta nélkül a kp semmi egy nulla.

Busquets szerintem életében nem adott el annyi labdát, mint augusztus óta.

Nagyon hiányzik a csapatból egy vezérszellem, egy igazi csk. Puyol, Xavi... Messi egy gólgyáros orvgyilkos, de sajnos nem csk alkat ezt bizonyítja a válogatottban is. Ő nem az, mint ami Puyol volt, aki 0-2nél oda sprintelt!!! kb mindenkihez, hogy gyerünk csináljuk tovább meglesz és a végén 3-2.

A RM kiegyensúlyozott teljesítményt nyújt, mit mondjak, még csak december van változhat a világ, de vmi brutális formajavulás kéne hozzá.... Pont azt érzem a csapaton, mint 2-3 éve a realon, hogy 2 meccsen bárkit megverhetnek, ha nagy a tét, de a hosszú távú kiegyensúlyozottság nincs meg egyáltalán.

Andre Gomes meg lássuk már be, hogy semmit se csinál, színtelen, szagtalan. :shock: Ügyes gyerek meg minden, de egyszerűen nem illik ide, vagy rossz helyen tolja, de semmi olyat nem mutatott még, amire bármi pozitívat kéne szólni.

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Kép
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.11.28. 18:48:53

A presszing átjátszására is vannak különböző sémák, ezeket kéne alkalmazni, ahogy azt tettük korábban is.
Egyébként meg a Real ellen ilyenre nem kell készülnünk, mert az ő letámadásaik egyáltalán nincsenek normálisan megszervezve.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.11.28. 18:43:32

Persze, hogy nem tudunk mit kezdeni a presszinggel, ha kitesszük a szélre a két középpályásunkat, nem lehet őket kipasszolni, ha 20-30 métereseket kell passzolni. Ez LE sara, ezen muszáj lesz változtatnia hétvégére. 2014 őszén ugyanez volt egyébként a középpályánkkal, aztán változtatott, és tudjuk mi lett a vége... :)
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.11.28. 18:39:03

S.Agüero írta:De magyarázd már el, hogy egy ütköző vkp-val mivel lennénk beljebb? Könnyebben hoznánk ki a labdát, vagy játszanánk meg a középpályásokat?
Kicsit furának tűnik, hogy mindenki egycsapásra most jött rá, hogy kell ellenünk védekezni/letámadni. :)
Lejárt már az ilyen vkp-nak a korszaka szerintem, ez már nem elég.
De én ilyet nem mondtam. Egyébként meg igen, ha nem is most, de az éven már bőven használják ellenünk ezt a fegyvert. Nyilván ehhez olyan keret kell, akik ezt meg is tudják tenni a mérkőzések 80%-ban, mert ez baromi fizikumot igényel. A tegnapi meccsen is azt vártam mikor fognak visszább állni, meddig bírják ezt a koncentrációt és fizikai igénybevételt. Mint láthattuk szinte végig bírták az egész meccsen. Folyamat lihegtek a nyakunkon és kényszerítettek hibára minket, e mellett ha szükség volt azonnal visszazártak a saját térfélre. Gyorsan és kombinatívan játszottak, szerencsénk volt az egy ponttal. Persze nem csak Busit, hanem mindenkit hibára kényszerítettek. Félre ne értsd, nem rá hegyezem ki a dolgot, de nála látszott, hogy nagyon nem tud mit kezdeni a labdákkal meg a pressinggel és persze Gomes sem meg más sem. A Sociedad csapatként hozta ezt a játékot és sajnos mi is. Az, hogy ketten elől ragadunk folyamat azt már nem biztos, hogy el tudjuk viselni, főleg úgy nem, hogy labdaszerzéskor nem megjátszhatók, ergo feleslegesen maradnak fennt. Nincsen Ini és nincsen ész sem és technika sem a kp-n. Gomes nagyon kevésszer indult előre egy az egyeket nem igen vállalt, Denis jobb volt és talán őt kellett volna kezdetni, de ezt is csak utólag mondom, látva mind kettő játékát. Nem vagyok edző, nem is voltam, csak játszottam. Nem nekem kellene kitalálni, hogy mit kell játszanunk. Azt írom, ami láttam és azt, hogy ez így nem jó.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.11.28. 18:38:10

És ki lenne az?

Ennyit kéne LE-nek csinálni, nézzétek meg az első gólunk előtt a középpályásaink helyezkedését, és a tegnapi helyezkedést. https://www.youtube.com/watch?v=nJU9QJel27Y" target="_blank Ott vannak közel egymáshoz, oda is teszi Busi SR-nek, és ott a lehetőség, gól, ennyi. Tegnap is egy kis terület kellett neki, aztán a passzából Neymar el tudott futni, Messi pedig megoldotta. Úgyhogy csak egy picit kellene változtatni a középpálya játékán, és nem lenne gond.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy tegnap jó volt, mielőtt valaki belekezd megint. :)

Casemiro mellett azért nem Rakitic van, hanem Kroos és Modric, akik azért jobbak nála előrefelé.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MatyiG 2016.11.28. 18:39:09-kor.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21325
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.11.28. 18:18:22

S.Agüero írta:De magyarázd már el, hogy egy ütköző vkp-val mivel lennénk beljebb? Könnyebben hoznánk ki a labdát, vagy játszanánk meg a középpályásokat?
Kicsit furának tűnik, hogy mindenki egycsapásra most jött rá, hogy kell ellenünk védekezni/letámadni. :)
Lejárt már az ilyen vkp-nak a korszaka szerintem, ez már nem elég.
Ha megnézed, a Real is bőven beljebb lett Casemiroval. Mikor kidőlt buktak is pontokat, azóta már jobban pótolják, de azért látszik a hiánya védekezésükön.

Nem feltétlenül ilyen típusú kp-t néznénk meg, de szerintem találnánk olyat, aki labdatartásban, passzjátékban hasonlóan jó, mint Busquets, de jobban ütközik, jobban fejel, több labdát szerez, gyorsabb. Abban az esetben persze, ha Busquets a szezon végéig sem javul fel.
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2016.11.28. 18:14:47

Nehéz jót mondani játékunkról a látottak alapján.C.Vela egyszerűen eltüntette Albát, a baloldalunkon csak jöttek és jöttek...Busi lassúsága ma különösen kitűnt, amúgy a csapat játékosai csak álldogáltak...Sokakkal ellentétben én Gomessel elégedett voltam, nem úgy mint Suarezzel.Több meccs óta csak alibizik,elfoglalja egy futballista helyét...Ennyit Paco is tud produkálni!(lehet hogy többet is...)

Hogy lehet luftot rúgni tizenhatosunkon belül válogatott védőinknek?Csoda, hogy nem léptek le minket több góllal...
A labdakihozatal álldogáló társakkal nehéz!Ha kicsit előrehaladtunk- jött a visszapassz...magunkra is húztuk őket.

Ennél csak jobb jöhet!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.11.28. 17:44:32

Kash írta:Biz isten kipróbálnám egy meccsen, hogy Messi mit mutatna Iniesta vagy Rakitic helyén.
Ini helyén felesleges játszatni, mert nála a világon nincs senki, aki jobban hozná a szerepet. Ha meg Rakitic helyett játszana, akkor védekezésben nagyobb lyuk lenne a középpályán mint most, pedig most is van. Én a Granada elleni második félidős felállást próbálnám már inkább ki akkor.
LG írta:A válogatottban is már kevés volt az EB-n, sőt, már a 14-es VB-n is. Sosem bírta a presszinget, csak régebben ezt kevés csapat tudta/merte játszani ellenünk.
Ezzel mondjuk nem értek egyet, az évek során rengeteg olyan meccset játszott, ahol a nyomás alatt jól teljesített. Csak ahhoz kell egy egész olyan középpálya is, akik képesek rajta kívül is ezt játszani, meg egy olyan szisztéma is. Ezért volt jó a Xavi-Ini-Busi trió, ott minden klappolt.

Busit meg érdemes idén a válogatottban megnézni, nincs csúcsformában egyáltalán, de sokkal jobb, mint általában nálunk.
Normandia írta:Azt látom, hogy gondolkodásban lassú. Tudom mindjárt belinkel Palesz egy ellenkező statot.:-D, de ettől még így tűnik számomra. Nem azt mondom, hogy kiégett, de azt igen, hogy előre játékban marha gyenge.
Felesleges, a múltkor se hatott meg.. :mrgreen: Amúgy tényleg nem értek egyet, de az igaz, hogy ha marad ez a középpályás felépítés, akkor továbbra is csak szenvedés várható tőle. De ebben az esetben az előre játékunk akkor se lesz sokkal jobb, ha Masch jobban szűr.. Viszont halkan megjegyezném, hogy annak ellenére, hogy ő a vkp, állítom több mélységi indítása volt eddig idén, mint Rakiticnek és Gomesnek együtt.
Normandia írta:Ezen kell változtatnunk. Attól, hogy évtizedek óta így játszunk, attól ezt még lehet fejleszteni. Ugyanis ez már egy fegyver ellenünk, ha tetszik, ha nem. Nézzétek meg az utolsó 10 meccsünket, talán a Malaga kivételével mindegyik ezt játszotta ellenünk. Ki jól, ki meg kevésbé jól.
De épp ez az, fejleszteni kell, nem megváltoztatni. Ha meg egy jól működő középpályánk lenne Busin kívül, akik labdatartós focira vannak "berendezve", az ő teljesítménye is radikálisan feljavulna. Ebbe tuti biztos vagyok, bár ez a megérzésem nyilván senkit nem győz meg.. :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.11.28. 17:44:06

De magyarázd már el, hogy egy ütköző vkp-val mivel lennénk beljebb? Könnyebben hoznánk ki a labdát, vagy játszanánk meg a középpályásokat?
Kicsit furának tűnik, hogy mindenki egycsapásra most jött rá, hogy kell ellenünk védekezni/letámadni. :)
Lejárt már az ilyen vkp-nak a korszaka szerintem, ez már nem elég.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.11.28. 17:34:41

S.Agüero írta:De mi így játszunk évtizedek óta. Nem fogunk egy ütköző btb-t betenni oda, vagy ha be is tesszük, nem azt fogjuk vele játszani, ezért fölösleges is.

Sevilla meg a Bilbao meg ugyanúgy presszingelt, csak akkor például a társak is jobban játszottak mellette. Előre játékban meg nem tudom, hogy mit vártok tőle. Nyilván nem azt, hogy ennyi labdát eladjon, az jogos, de nem ő fog kulcspasszokat adni, vagy ha mégis, az csak plusz dolog. Ezt Gomesnek és Rakiticnek kellene megoldania, amire ők alkalmatlanok.
Nehéz ám úgy kihozni a labdát, hogy 5 ember áll hátul, 5 meg elöl, mert tegnap ez történt. Ez pedig LE hibája.
De ehhez az is hozzátartozik, hogy elöl semmi mozgás nem volt, így lehetetlen megjátszani őket, jöttek is az előreívelések... :roll:

Gondolkodásban pedig továbbra is ő az egyik legjobb a csapatban. LE-nek kéne kicsit átrendezi a középpályás játékunkat, Businak jobban koncentrálni a meccseken, és egyből kevesebb eladott labda lenne szerintem.
Ezen kell változtatnunk. Attól, hogy évtizedek óta így játszunk, attól ezt még lehet fejleszteni. Ugyanis ez már egy fegyver ellenünk, ha tetszik, ha nem. Nézzétek meg az utolsó 10 meccsünket, talán a Malaga kivételével mindegyik ezt játszotta ellenünk. Ki jól, ki meg kevésbé jól.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2016.11.28. 16:50:15

Res írta:
Kash írta:Messit a középpályára és kész. Néha olyan érzésem van vele kapcsolatban, hogy a kapusposzton kívül a többit bármelyik másik játékosunknál is jobban megoldaná.
Egyetértenék, de akkor ki rúgja a gólt????????
Hát folyton azon megy a hőbörgés, hogy így Paco úgy Paco és sosem játszatjuk...Van 4 támadó játékosunk Messi kívül előre, Neymar, Suarez, Paco, Arda és talán még Rafinha is...Biz isten kipróbálnám egy meccsen, hogy Messi mit mutatna Iniesta vagy Rakitic helyén.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21325
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.11.28. 16:34:39

A válogatottban is már kevés volt az EB-n, sőt, már a 14-es VB-n is. Sosem bírta a presszinget, csak régebben ezt kevés csapat tudta/merte játszani ellenünk. Pep érában nem nagyon kaptunk 3-4 gólokat, az utóbbi 2, egyébként sikeres szezonban meg nem ilyen meccs volt, és mindegyikben a középpályás védekezés, illetve annak hiánya volt a legnagyobb probléma.

Amúgy Busquets előtt azért fizikailag jóval keményebb srácok tolták a poszton, pl. Touré, Edmilson, Motta, Márquez, Davids.
Válasz küldése