Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2013.04.24. 04:56:21

Nézzük fordított szemüveggel a játékosanyagunkat. Kit igazolna le közülük a Bayern? Szerintem csak Messit és Busquetset. A többieknél van nekik jobb.
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.04.24. 03:20:16

herlius írta: ...
Teljesen egyetértek, sőt. Nagyon sokan már a Milan ellen is LENÉZŐEN, FELSŐBBRENDŰKÉNT fogalmaztak az ellenféllel kapcsolatban. Én pl. nagyon nem szeretem ezt a szurkolói viselkedést sem az aktuális ellenfél oldalán, sem a miénken. Nagyon dühítő amikor a sok paprikajancsi egy 2-0-ás vereség után azzal érvel, hogy az ellenfélen semmi sem múlott majd a tudáskülönbség kijön. :roll: Most kijött... A mostani Barcelona-nak már nincs meg az a technikai fölénye, ami Pep első 3 évében megvolt. Ennek sok oka van, jóllakottság, öregedés, egysíkú taktika, stb. A JELENLEGI Barcelona-ban 2 vagy 3 olyan játékos van, aki technikailag kicsivel még az elit fölött áll: Messi és Iniesta biztos, Xavi pedig talán (még mindig meghatározó, de rajta is érződik az idő múlása). Rajtuk kívül sok pozícióban gyengék vagyunk. Nincs épkézláb csatárunk. Nem szélsőnk, csatárunk. A védelmünk közepén pedig Piqué-n kívül van egy 35 éves veteránunk, aki többet sérült, mint egészséges és egy vkp-ból "csinált" hátvédünk. Illetve még ott a "zöldfülű" Bartra és az ugyancsak veterán, de kb. egy év kihagyás után visszatérő Abidal, aki megint nem középhátvéd. Tulajdonképpen 3 középhátvéd van a csapatban (Piqué, Bartra és Puyol), a többiek "tudnak ott játszani" kategóriába tartoznak. Piqué "úr" pedig koncentrálhatna a futballra is, ha már az asszony egy kontinenssel arrébb van jelenleg. Meg egyébként is.
Összességében van egy fizikálisan messze az elit mögött lévő, jóllakott csapatunk, egy agyonjátszott taktikával, amit újítások helyett csak foltozgat az aktuális edző - aki egyébként az 5. éve van a csapat mellett. Ne csodálkozzunk, ha nem működik a gépezet.
Egyébként mi futballklub lennénk és nem jótékonysági intézmény. Tehát Abidal-nak, Sáncheznek, Villa-nak, Dos Santos-nak mindenképp mennie KELL a nyáron. Abidal-ért a maximum, amit még tehetünk, hogy helyet biztosítunk neki a szakmai stábban vagy a vezetőségben. Ha nem felel meg, akkor mehet. Nagy dolgot csinált, a klub kiállt mellette, holott lehet máshonnan már rég kitették volna, de van egy határ, méghozzá a profizmus határa, amin túl bizony nincs helye finomkodásnak. Rijkaard-nál is túl sok volt a bizalom és kevés a hála. Sánchez, Pedro, Villa abszolút formán kívüliek már régóta, Villa-nak vannak jobb meccsei, a másik kettőnek az sem. 3 csatárt viszont nyilván nem küldünk el egyszerre. Azért inkább Pedro maradjon, mert jó korban van még (Villa idős) és biztos, hogy tud ő ennél jobbat is (Sáncheznél semmi bizonyíték nincs arra, hogy ennél többre képes). Dos Santos pedig máshol is üldögélhet a kispadon.
Tito is mehet Isten hírével, talán Pep mögött lenne a helye újból. 5 évet volt nálunk, megpróbálta most egyedül is, de minden rangadót elbukott, a Milan elleni egy árva meccset kivéve és igenis sara van benne, hogy ide jutottunk, mert aki beteg az gyógyuljon, ne dolgozzon. A játékosok sem lépnek pályára törött lábbal. Ha az edző lesz beteg, hosszú távra, akkor gyógyuljon meg - mert Tito-n ránézésre látszik, hogy még nem heverte ki - és addig is adja át a helyét egy szakembernek. Ne a 3. vonalnak. Egyébként is neki is megérett már 5 év után a váltás.

A futballról pedig általánosságban annyit, hogy lassan SZÜKSÉGSZERŰ lesz a gépiesítés a bíráskodás terén. Miért? Egy videóbírónak nem lehet reklamálni. Egy videóbíró látja, hogy bent volt-e vagy sem, hogy kéz volt-e vagy sem, hogy ütött-e vagy sem, stb. És esetleg van egy perc ami alatt lehet mérlegelni. Nem minden kis sz.r mezőnybeli szabálytalanságnál, hanem az olyan meccset eldöntő szituációknál, mint a piros lap, 11-es, áthaladt-e a labda a gólvonalon, stb.
Mostanában égbekiáltó hibák vannak szinte MINDEN meccsen. A hétvégén a Levante ellen is a befújt 11-es nem volt 11-es, de volt egy kezezés, ami az volt és nem fújták be, a Levante-gól érvényes volt. A PSG elen Ibra lesgólja, most Gomez lesgólja, Alba lökése,stb. csakhogy a mi közelmúltbeli meccseinket idézzem. Itt súlyos hibákról van szó, ami talán a korábbi évekre nem volt ilyen arányban jelen a nemzetközi, ill spanyol fociban. El kellene gondolkodni az UEFA-nak, ill a szövetségeknek a bíráskodáson. Bár tény, hogy elgondolkodik az ember ilyenkor, hogy nem-e könnyebb-e így a befolyásos embereknek manipulálni a sportágat. :roll:
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.24. 01:40:44

Nyáron kell a vérfrissítés, de nem csak emberanyagban, hanem taktikai szinten is. A mai és a Milan elleni első meccs, meg még néhány, nagyon megmutta, hogy az európai topcsapatok utolértek minket. Sőt, ha így fog folytatódni le is fognak hagyni minket.
Az idei BL bíráskodás, hát nem feküdt nekünk, de a mai meccs nem ezen múlt, nem érdemeltünk győzelmet, de ekkora vereséget sem.
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.04.24. 01:22:12

Itt már kell bűnbakot keresni. Ez nem egy meccs óta tart, hanem a téli szünet óta/ tavaszi szezon elejétől. Gyakran szenvedés nézni a meccseket, mert annyira kedvtelenül játszanak. Egyetlen jó meccsünk volt ebben a pár hónapban az a Milan elleni, de ahhoz is mi kellett? Kupa vereség, bajnoki vereség, odavágó elvesztése...
Nyáron itt mozgolódás lesz, egyrészt kell, másrészt ráfér a csapatra.
Lesz egy új kapusunk biztosan. Rajta nem fog múlni sok minden, mert mindent védő hálóőr úgysincs.
Lesz egy új védőnk. (ebből lehetne akár kettő is, így Alves is mehetne a Macskahalálba...)
Lesz egy új csatárunk, remélhetőleg igazi szélső. Engem nem érdekel, ha Neymar az, csak jó legyen végre...

Egy csapatot nem lehet ugyanazokból az emberekből évekig fenntartani. Ez mindenre igaz. Muszáj befektetni néha, ha sikereket akarnak elérni. A Real se fektetett be az idei évre, és meg is lett a haszna, végig szenvedték az évet, a bajnokságot buktát, egy kupát nyerhetnek akár, bl-be ez kevés lesz, még a Dortmund ellen is szerintem, akiket egyébként idén még nem győztek le, úgyhogy nem tudom mire olyan magabiztosak.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2013.04.24. 01:18:46

csabooo írta:A játékosokat meg is értem meg nem is. Nem értem miért játszanak x-re, vagy egy kisebb vereségre, azt hiszik otthon minden összejöhet ? Azért mert a Milannak gurítottak egy 4est, még nem kell mindig a hazai környezetre alapozni. Abból a szempontból meg értem, hogy jól laktak, el lágyúltak nem tudnak úgy pörögni, mint mikor ki voltak éhezve a kupákra.
Itt nagyon sokan hajlamosak megfeledkezni egy alapvető dologról. Mégpedig arról, hogy rajtunk kívül egy ellenfél is van a pályán. Pep idejében kialakult egyfajta téveszme a csapattal kapcsolatban, ami úgy szólt, hogy a Barca akkor és azt vert meg, akit csak akart, de ha olyan kedvük van akkor jó az X is. Ez egyébként is egy hatalmas marhaság, de az idén különösen az. Tudomásul kéne már venni, hogy a meccs eredményét nem csak a mi srácaink döntik el a fejükben, de az ellenféltől is nagyban függ. Ha ikszelünk vagy kikapunk az nem azért van, mert ma belefért ez is, hanem mert az adott napon ennyi volt a maximum a csapatban és az ellenfél valamit jobban csinált. Az idén már sokadjára csinál valamit jobban az adott ellenfelünk, mi pedig folyamatosan követjük el ugyanazokat a hibákat, amiket természetesen ki is használnak ellenünk. Nincs ebben semmiféle rejtett lazaság vagy taktikázás a csapat részéről. Ebben a gárdában most ennyi a maximum és lehet, hogy néhány éven belül még ennek a szintnek is nagyon örülnénk.
Avatar
Poszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2008.04.28. 17:37:22

2013.04.24. 00:52:19

Szerintem néhányan itt elgondolkodhatnának azon, hogy mit is jelent Barca drukkernek lenni. Vagy bármilyen más csapat drukkerének... Mert szerintem nem azt, hogy egy-két vereség vagy rossz meccs után elméletben már eladogatjátok a fél csapatot, és leváltjátok az edzőt! Anélkül, hogy bárkit is bántani akarnék, most komolyan, 10 évesekkel van tele a fórum? Mert kb azok gondolkodnak így. Egyszerűen nem tudom megérteni ezt a hozzáállást. Fájó a vereség, de fel kell állni, jövőre újra megpróbáljuk. A másik meg, hogy egy nagyon (DE NAGYON JÓ!!!) csapattól kaptunk ki. Könyörgöm, nyertünk egy bajnokságot (vagyis fogunk), nem nyerhetünk meg minden évben mindent. Nem játszhatunk minden meccsen álomfocit, a játékosok is emberek... Az ellenfelek kiismerték minket, megtanultak alkalmazkodni a játékrendszerünkhöz. Ez van, el kell fogadni, és tovább szurkolni a csapatnak, nem bűnbakokat keresni, mert az a legkönnyebb, főleg a számítógép előtt. Ez nem a Fifa 13, ez a valóság! ;)

ui: A Bill Shankly-s idézet röviden és tömören összegzi amit gondolok, és leírtam! Igaza volt az "öregnek". Respect! (Y)
csabooo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2008.10.19. 18:20:56
Tartózkodási hely: Székelyföld

2013.04.24. 00:22:58

Nos, az világos, hogy a Bayern megérdemelten vert, meg és jut a döntőbe( bízok a csapatban, mert nem volnék igazi drukker ha nem tenném, de a realitás ez). Minden pontunkban fölülmúlt minket, egyszerűen felnőttek hozzánk.

A játékosokat meg is értem meg nem is. Nem értem miért játszanak x-re, vagy egy kisebb vereségre, azt hiszik otthon minden összejöhet ? Azért mert a Milannak gurítottak egy 4est, még nem kell mindig a hazai környezetre alapozni. Abból a szempontból meg értem, hogy jól laktak, el lágyúltak nem tudnak úgy pörögni, mint mikor ki voltak éhezve a kupákra.

A vezetőséget lehet szerintem hibáztatni, legalább is én őket fogom( persze csak piánoba), mivel a ő dolguk lenne szvsz az hogy, jó játékos politikával igazoljanak, ne fölös embereket, és amit el is mondtak a meccs utáni elemzésbe, hogy ne terheljék túl őket, mert az ősz brutálisan jó, sziporkáznak az emberek, de tudjuk hogy tavasszal vannak a kemények diók, és arra az elmúlt években is kiderült, leereszkedik a lufi, most ma, ki is pukkadt...

Szerintem innen minimális esélyünk van, de én bízok a csodában, egyszer már meg csinálták ezek a fiúk, és kellő akarással, akár meg is lephetik a BM-t. Az biztos hogy 1 hét alatt kell rendezni a sorokat, és a főleg a fejekben rendet rakni, nem tudom erre most ki alkalmas jelenleg az egész vezetőségből.

Szerintem akár meg lehetne kockáztatni azt hogy 2 védő kp-al állunk ki, bár ezt inkább ma kellett volna, mivel otthon kellenek a gólok...

Vázolnék egy elképzelést( és ez most tényleg csak az, nem kell túl misztifikálni, és lehürrögni)

V.V

Piqué - Bartra - Alba

Song - Busi

Xavi - - - - - - - - - Ini

Alves - Messi - Pedro/AS



Így Alvesé a jobb oldal, ami nem feltétlenűl jó a jelenlegi helyzetben, és ellnféllel szemben.

Ez csak egy elképzelés, reális esély nincs erre, én el gondoltam magamban, de így is sok hiba van ebbe a fel állásba, csak a 2 vk-ra akartam kitérni hogy talán meg lehetett/lehetne fogni őket úgy + védekezéshez is segíthettek/segíthetnek volna.
Barça,Barça,Baaarça!!!
Zoolee76
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.04.23. 23:23:24

2013.04.24. 00:07:53

tntnt írta:
Zoolee76 írta:
CartmanBarca írta:Nagyon fáj, ami ma történt, de sajnos valamilyen szinten várható volt. Találtam egy nagyon jó képet, ami most aktuális minden divatdrukker számára, akár itt a fórumon, akár szerte a nagyvilágban.
Kép

Nem hiszem, hogy nagyon nagy változtatások kellenének a stábban, nyilván pár poszt erősítésre szorul, de ennek a pocsék játéknak nagyobb részben mentális okai vannak. Remélem hogy jövőre, egy feltüzelt, sikeréhes csapatot láthatunk az európai porondon is (mert szinte biztos hogy itt véget ért a párharc, de a remény hal meg utoljára).
Holnap alap dolog, hogy Barca mezben és a jó idő ellenére Barca sálban indulok el otthonról, és sorstársaimnak kitartást kívánok a várható savazások ellen. :roll:


Újpest szlenggel élve: "Majd jövőre" :D
Sziasztok!
Mint kóros Liverpool drukker lévén szíven ütött ez az idézet.
Nagyon [auto_cenzúra] mostanság a Pool,de persze kitartunk mert ez a szeretett klub!
Tudom hogy ti évek óta el vagytok kényeztetve a jobbnál jobb eredményekkel,de tény ma a Bayern sokkal többet tett a győzelemért mint a Barca!
Ami pedig hozzátartozik,játékkal győzte le a világ legjobb együttesét ami hasonlítható a MI régi 6-3 unkhoz.
Szenzáció,ami pont most a ti bőrötökön csattan,de könyörgöm ennyi elég ahhoz hogy meginogjon a hitetek a csapatban?
Ha a Liverpool játszana évekig így én lennék a legboldogabb foci fan Magyarországon!
A világ változik,és most a Bayern jobb mint a Barca,rég volt ilyenre példa,de várható volt hogy egyszer a tiki takát is semlegesítik!
Én úgy láttam a meccset mint objektív szemlélő hogy nem az akarással volt probléma,itt teljesen kihúzták a "méregfogát" a Barcának,és evvel sajnos semmit sem tudtak csinálni!
Ezt a focit ismerik,ezt tudják játszani.
Minek is változtatni egy olyan szisztémán,ami az esetek 99%-ban eredményes,én nem tenném,ti!?
Bocs hogy csak úgy bejöttem,de ezek kikívánkoztak!
Én magam nevében köszönöm ezt a sportszerű hozzászólásodat. Bízzok a holnap a jövőhétben :) szóval szerintem nincs lehetetlen meglesz az a 5 gól. 3 rúg Messi, 1 Pedro, 1 Iniesta. Meglátjuk hogy bejönn-e :)
Hajrá és ha nem sikerülne is az biztos a Barca emelt fővel fogja elhagyni a Bl-t!
Biztos vagyok benne hogy Barcelonában nyerni fogtok,a kérdés már csak annyi,mennyire!?
Zoolee76
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.04.23. 23:23:24

2013.04.24. 00:05:40

gg86 írta:Azt nem értettem, hogy miért nem lehetett megpróbálni a Milan elleni visszavágón bevált variációt, azaz Messi tehermentesítését Villa középre hozásával. Már szünetig látszott, hogy a támadójáték (Messi) teljesen hatástalan, ennél rosszabb aligha lett volna.
Véleményem szerint a mostani csapat (edző) nagy hibája, hogy a nagy meccseken már nem győzelemre játszik, hanem a vereség elkerülésére és ez óriási különbség. Így játszott a Milan elleni első meccsen, a PSG ellen és most is (+ a Real meccseket is idevehetjük).
Szerintem az volt a legnagyobb probléma hogy Messit olyanok fogták akik hasonlóan intelligens focisták,és ha már ketten tudják mit akar majd csinálni akkor le is kapják a pályáról!
AZ tényleg fura volt hogy egyszerre 3an is mehettek rá,úgy hogy más közben nem maradt üresen.
Ez valami iszonyat koncentrációra és kondícióra utal...
Zoolee76
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.04.23. 23:23:24

2013.04.24. 00:02:22

fcbarca78 írta:
Zoolee76 írta:
CartmanBarca írta:Nagyon fáj, ami ma történt, de sajnos valamilyen szinten várható volt. Találtam egy nagyon jó képet, ami most aktuális minden divatdrukker számára, akár itt a fórumon, akár szerte a nagyvilágban.
Kép

Nem hiszem, hogy nagyon nagy változtatások kellenének a stábban, nyilván pár poszt erősítésre szorul, de ennek a pocsék játéknak nagyobb részben mentális okai vannak. Remélem hogy jövőre, egy feltüzelt, sikeréhes csapatot láthatunk az európai porondon is (mert szinte biztos hogy itt véget ért a párharc, de a remény hal meg utoljára).
Holnap alap dolog, hogy Barca mezben és a jó idő ellenére Barca sálban indulok el otthonról, és sorstársaimnak kitartást kívánok a várható savazások ellen. :roll:
Újpest szlenggel élve: "Majd jövőre" :D
Sziasztok!
Mint kóros Liverpool drukker lévén szíven ütött ez az idézet.
Nagyon [auto_cenzúra] mostanság a Pool,de persze kitartunk mert ez a szeretett klub!
Tudom hogy ti évek óta el vagytok kényeztetve a jobbnál jobb eredményekkel,de tény ma a Bayern sokkal többet tett a győzelemért mint a Barca!
Ami pedig hozzátartozik,játékkal győzte le a világ legjobb együttesét ami hasonlítható a MI régi 6-3 unkhoz.
Szenzáció,ami pont most a ti bőrötökön csattan,de könyörgöm ennyi elég ahhoz hogy meginogjon a hitetek a csapatban?
Ha a Liverpool játszana évekig így én lennék a legboldogabb foci fan Magyarországon!
A világ változik,és most a Bayern jobb mint a Barca,rég volt ilyenre példa,de várható volt hogy egyszer a tiki takát is semlegesítik!
Én úgy láttam a meccset mint objektív szemlélő hogy nem az akarással volt probléma,itt teljesen kihúzták a "méregfogát" a Barcának,és evvel sajnos semmit sem tudtak csinálni!
Ezt a focit ismerik,ezt tudják játszani.
Minek is változtatni egy olyan szisztémán,ami az esetek 99%-ban eredményes,én nem tenném,ti!?
Bocs hogy csak úgy bejöttem,de ezek kikívánkoztak!
sztem a mai barcanak nem az a célja, hogy a 99%-ban működőképes szisztémát fenntartsa, és 1%-ban meg tutira kihuzzák a méregfogát ( ezt a nagycsapatok fogják megtenni, spanyolországban meg a Real). Ez a mai barca ( messivel) ennél többre hivatott. Az az igazság, hogy a nagy csapatok megtalálták az ellenszert. A Real ellen ha jól tudom az utolsó 10 meccsünkből 2-őt???( ez nem biztos) nyertünk
Igazságtalan a foci mert gólra játsszák!
Ha pontozásos lenne akkor biztos mindig ti nyernétek.
Viszont a sok milliárd nem Barca fan nevében mondom az sem lenne igazságos!!!:)
Egy új szisztéma tanulást igényel,és amíg nem forr ki jönnek a pofonok!
Nem hinném hogy "csak" ember csere elég lenne a mostani Bayern ellen.
Viszont olyan csapatból aki meg tudja a Barca játékát fogni ilyen szinten, csak 3-4 van a világon,és azok sem mindíg.(persze ez a nemzetközi porondra nem vigasz nektek)
Igen,mikor láttam hogy a PSG ellen ami egy újonnan összeállított sztárcsapat,"csak" idegenben lőtt góllal jutottatok tovább,miközben a Bayern oda vissza verte az én titkos riválisomat a Juvét,akkor sejtettem hogy nem lesz egyszerű Münchenben Barca mezben,de álmomban sem gondoltam hogy ekkora lesz a különbség!
Ami viszont nem vitatható,azokat a meccseket szeretem nézni amikor a Barca játszik,és olyan ellenféllel akik meg is szorongatják,mert az nem kidobott 2 óra az életemből.
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2013.04.23. 23:55:18

Azt nem értettem, hogy miért nem lehetett megpróbálni a Milan elleni visszavágón bevált variációt, azaz Messi tehermentesítését Villa középre hozásával. Már szünetig látszott, hogy a támadójáték (Messi) teljesen hatástalan, ennél rosszabb aligha lett volna.
Véleményem szerint a mostani csapat (edző) nagy hibája, hogy a nagy meccseken már nem győzelemre játszik, hanem a vereség elkerülésére és ez óriási különbség. Így játszott a Milan elleni első meccsen, a PSG ellen és most is (+ a Real meccseket is idevehetjük).
canon82
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.01.06. 21:18:49

2013.04.23. 23:54:09

Sajnos kiestünk itthon 5 nem rúgunk a Németeknek! :(
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.04.23. 23:50:07

Rivaldo11 írta:A középpályánk továbbra is bivaly, de elöl és hátul sajnos szint alatt teljesítünk elég régóta.
a bivaly középpályánkon ugy szaladnak át h öröm nézni. nincs szerelésünk félpályánál... és ez meccsek ota igy van. buszkecc nem tud mindenhol ott lenni, ráadásul ő inkább a labdatartós játékban, mintsem a labdaszerzősben hasznos...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
fcbarca78
Jugador del Barça
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2008.02.04. 11:48:06

2013.04.23. 23:44:56

Zoolee76 írta:
CartmanBarca írta:Nagyon fáj, ami ma történt, de sajnos valamilyen szinten várható volt. Találtam egy nagyon jó képet, ami most aktuális minden divatdrukker számára, akár itt a fórumon, akár szerte a nagyvilágban.
Kép

Nem hiszem, hogy nagyon nagy változtatások kellenének a stábban, nyilván pár poszt erősítésre szorul, de ennek a pocsék játéknak nagyobb részben mentális okai vannak. Remélem hogy jövőre, egy feltüzelt, sikeréhes csapatot láthatunk az európai porondon is (mert szinte biztos hogy itt véget ért a párharc, de a remény hal meg utoljára).
Holnap alap dolog, hogy Barca mezben és a jó idő ellenére Barca sálban indulok el otthonról, és sorstársaimnak kitartást kívánok a várható savazások ellen. :roll:
Újpest szlenggel élve: "Majd jövőre" :D
Sziasztok!
Mint kóros Liverpool drukker lévén szíven ütött ez az idézet.
Nagyon [auto_cenzúra] mostanság a Pool,de persze kitartunk mert ez a szeretett klub!
Tudom hogy ti évek óta el vagytok kényeztetve a jobbnál jobb eredményekkel,de tény ma a Bayern sokkal többet tett a győzelemért mint a Barca!
Ami pedig hozzátartozik,játékkal győzte le a világ legjobb együttesét ami hasonlítható a MI régi 6-3 unkhoz.
Szenzáció,ami pont most a ti bőrötökön csattan,de könyörgöm ennyi elég ahhoz hogy meginogjon a hitetek a csapatban?
Ha a Liverpool játszana évekig így én lennék a legboldogabb foci fan Magyarországon!
A világ változik,és most a Bayern jobb mint a Barca,rég volt ilyenre példa,de várható volt hogy egyszer a tiki takát is semlegesítik!
Én úgy láttam a meccset mint objektív szemlélő hogy nem az akarással volt probléma,itt teljesen kihúzták a "méregfogát" a Barcának,és evvel sajnos semmit sem tudtak csinálni!
Ezt a focit ismerik,ezt tudják játszani.
Minek is változtatni egy olyan szisztémán,ami az esetek 99%-ban eredményes,én nem tenném,ti!?
Bocs hogy csak úgy bejöttem,de ezek kikívánkoztak!
sztem a mai barcanak nem az a célja, hogy a 99%-ban működőképes szisztémát fenntartsa, és 1%-ban meg tutira kihuzzák a méregfogát ( ezt a nagycsapatok fogják megtenni, spanyolországban meg a Real). Ez a mai barca ( messivel) ennél többre hivatott. Az az igazság, hogy a nagy csapatok megtalálták az ellenszert. A Real ellen ha jól tudom az utolsó 10 meccsünkből 2-őt???( ez nem biztos) nyertünk
tntnt
Barça C
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2013.02.26. 23:09:15

2013.04.23. 23:42:41

Zoolee76 írta:
CartmanBarca írta:Nagyon fáj, ami ma történt, de sajnos valamilyen szinten várható volt. Találtam egy nagyon jó képet, ami most aktuális minden divatdrukker számára, akár itt a fórumon, akár szerte a nagyvilágban.
Kép

Nem hiszem, hogy nagyon nagy változtatások kellenének a stábban, nyilván pár poszt erősítésre szorul, de ennek a pocsék játéknak nagyobb részben mentális okai vannak. Remélem hogy jövőre, egy feltüzelt, sikeréhes csapatot láthatunk az európai porondon is (mert szinte biztos hogy itt véget ért a párharc, de a remény hal meg utoljára).
Holnap alap dolog, hogy Barca mezben és a jó idő ellenére Barca sálban indulok el otthonról, és sorstársaimnak kitartást kívánok a várható savazások ellen. :roll:
Újpest szlenggel élve: "Majd jövőre" :D
Sziasztok!
Mint kóros Liverpool drukker lévén szíven ütött ez az idézet.
Nagyon [auto_cenzúra] mostanság a Pool,de persze kitartunk mert ez a szeretett klub!
Tudom hogy ti évek óta el vagytok kényeztetve a jobbnál jobb eredményekkel,de tény ma a Bayern sokkal többet tett a győzelemért mint a Barca!
Ami pedig hozzátartozik,játékkal győzte le a világ legjobb együttesét ami hasonlítható a MI régi 6-3 unkhoz.
Szenzáció,ami pont most a ti bőrötökön csattan,de könyörgöm ennyi elég ahhoz hogy meginogjon a hitetek a csapatban?
Ha a Liverpool játszana évekig így én lennék a legboldogabb foci fan Magyarországon!
A világ változik,és most a Bayern jobb mint a Barca,rég volt ilyenre példa,de várható volt hogy egyszer a tiki takát is semlegesítik!
Én úgy láttam a meccset mint objektív szemlélő hogy nem az akarással volt probléma,itt teljesen kihúzták a "méregfogát" a Barcának,és evvel sajnos semmit sem tudtak csinálni!
Ezt a focit ismerik,ezt tudják játszani.
Minek is változtatni egy olyan szisztémán,ami az esetek 99%-ban eredményes,én nem tenném,ti!?
Bocs hogy csak úgy bejöttem,de ezek kikívánkoztak!
Én magam nevében köszönöm ezt a sportszerű hozzászólásodat. Bízzok a holnap a jövőhétben :) szóval szerintem nincs lehetetlen meglesz az a 5 gól. 3 rúg Messi, 1 Pedro, 1 Iniesta. Meglátjuk hogy bejönn-e :)
Barcaforever2626
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2010.03.27. 22:27:01
Tartózkodási hely: Nemetorszäg

2013.04.23. 23:41:53

Egy a lényeg gyerekek : BARCA-DORTMUND döntö lesz.. :D :D :D
"Ebben a csapatban az emberi érték ugyanannyira fontos, mint a futballtudás." -PIQUE
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2013.04.23. 23:41:35

Laci7 írta:Igen, Tito helyett kell alapvetően valaki más.
Sajnos ezen a meccsen csúcsosodott ki az idei év vergődése.
Azért valljuk be őszintén: a bajnokságban is sok meccs elég nyögve nyelősen sikeredett. Lehet, hogy meg lett a 3 pont, de ugyanezzel a hozzáállással.

Tito képtelen motiválni a srácokat, képtelen taktikailag megújulni.

kérlek mondj már valakit, aki beleillene ebbe a Barcelionába mint edző. idejönne valaki és jobban elbarmolna mindent.. Én csak egyetlen egy embert tudok elképzelni Tito helyet és az Cruyff. De ő nem hiszem, hogy leülne :(
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2013.04.23. 23:40:59

Be vagyok ba**va sajnálom! De a remény hel meg utoljára! Szerelmem a Barca! Van visszaút!!!
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.23. 23:40:06

Yokozuna írta:Óriási csalódás, de várható volt. A kirakat csapat nem első leszereplése. A legnagyobb fájdalom Tito volt. Összeállít egy ilyen csapatot Bartrával, a sérült Messivel, a tehetetlen Pedróval és Alexissel, és utána csak áll az oldalvonal mellett, és még cserélni sem képes. Bizhatunk benne, hogy a visszavágóra majd kitalál valamit? A másik fájdalmas az óriási fizikai fölény a németek részéről. Iniesta, Xavi, Busi minden párharcban alul maradt.
Voltak bírói tévedések, de előtte vagy négy kezezést produkált a zavarodott védelem. Piquén kívül a többi védő maximum csere lehetne egy igaz Barcában, de inkább el kéne adni őket.
Vissza Rourát, és soha többé sérült játékost a pályán!
A fizikai fölény sajnos várható volt, állítsd oda a Bayern játékosokat a Barca játékosok mellé. Az amivel ezt ellensúlyozni lehetett volna, a gyors egyérintős játék és ebből a beindulások, az sajnos ma nem működött.
Az eleve meglévő komoly problémákon túl ( Messi sérülése, a csapat pocsék formája, az ellenfél bombaformában, a védelem ahol egy embert Piquét tudtunk csatába küldeni aki fizikálisan felért az ellenfél támadóival stb. ) ami fájó volt, hogy a Bayern lényegesen motiváltabb volt sajnos. Rajtuk éreztem ma hogy akarják ezt a BL sikert idén, a Barcán nem igazán. Úgy jöttek ki olyan ellentmondást nem tűrően, hogy itt ma csak ők nyerhetnek, mint akik vért ittak. El sem kezdődött a meccs szinte és pszichikailag már csatát is nyertek.
Zoolee76
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.04.23. 23:23:24

2013.04.23. 23:38:06

CartmanBarca írta:Nagyon fáj, ami ma történt, de sajnos valamilyen szinten várható volt. Találtam egy nagyon jó képet, ami most aktuális minden divatdrukker számára, akár itt a fórumon, akár szerte a nagyvilágban.
Kép

Nem hiszem, hogy nagyon nagy változtatások kellenének a stábban, nyilván pár poszt erősítésre szorul, de ennek a pocsék játéknak nagyobb részben mentális okai vannak. Remélem hogy jövőre, egy feltüzelt, sikeréhes csapatot láthatunk az európai porondon is (mert szinte biztos hogy itt véget ért a párharc, de a remény hal meg utoljára).
Holnap alap dolog, hogy Barca mezben és a jó idő ellenére Barca sálban indulok el otthonról, és sorstársaimnak kitartást kívánok a várható savazások ellen. :roll:
Újpest szlenggel élve: "Majd jövőre" :D
Sziasztok!
Mint kóros Liverpool drukker lévén szíven ütött ez az idézet.
Nagyon [auto_cenzúra] mostanság a Pool,de persze kitartunk mert ez a szeretett klub!
Tudom hogy ti évek óta el vagytok kényeztetve a jobbnál jobb eredményekkel,de tény ma a Bayern sokkal többet tett a győzelemért mint a Barca!
Ami pedig hozzátartozik,játékkal győzte le a világ legjobb együttesét ami hasonlítható a MI régi 6-3 unkhoz.
Szenzáció,ami pont most a ti bőrötökön csattan,de könyörgöm ennyi elég ahhoz hogy meginogjon a hitetek a csapatban?
Ha a Liverpool játszana évekig így én lennék a legboldogabb foci fan Magyarországon!
A világ változik,és most a Bayern jobb mint a Barca,rég volt ilyenre példa,de várható volt hogy egyszer a tiki takát is semlegesítik!
Én úgy láttam a meccset mint objektív szemlélő hogy nem az akarással volt probléma,itt teljesen kihúzták a "méregfogát" a Barcának,és evvel sajnos semmit sem tudtak csinálni!
Ezt a focit ismerik,ezt tudják játszani.
Minek is változtatni egy olyan szisztémán,ami az esetek 99%-ban eredményes,én nem tenném,ti!?
Bocs hogy csak úgy bejöttem,de ezek kikívánkoztak!
tntnt
Barça C
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2013.02.26. 23:09:15

2013.04.23. 23:36:22

Yokozuna írta:Óriási csalódás, de várható volt. A kirakat csapat nem első leszereplése. A legnagyobb fájdalom Tito volt. Összeállít egy ilyen csapatot Bartrával, a sérült Messivel, a tehetetlen Pedróval és Alexissel, és utána csak áll az oldalvonal mellett, és még cserélni sem képes. Bizhatunk benne, hogy a visszavágóra majd kitalál valamit? A másik fájdalmas az óriási fizikai fölény a németek részéről. Iniesta, Xavi, Busi minden párharcban alul maradt.
Voltak bírói tévedések, de előtte vagy négy kezezést produkált a zavarodott védelem. Piquén kívül a többi védő maximum csere lehetne egy igaz Barcában, de inkább el kéne adni őket.
Vissza Rourát, és soha többé sérült játékost a pályán!
Ne haragudj de egyáltalán nem értek veled egyet. Pepnek is voltak rossz meccsei, egy ilyen meccs után nem kell elküldeni Titot. Jobban tisztábban van a játékosok tudásával mint mi. Nem gondolnám hogy Villa vagy Fabregas akinek a szezonba egy két jó meccse volt többet tett volna hozzá a játékhoz mint Pedro vagy Sanchez. Én bízzok a csodákban, és lesz is jövöhéten!!!!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.23. 23:35:21

Két fontos-és állandó-problémát látok: Egyik, hogy egyszerűen nincs jó teljesítmény Messi mellett a csatársorban. Kéne még egy 16-20 gólos támadó, aki húzza a szekeret, ha kell. Meg lehet nézni pl. a 10-11-es szezonban mit rakott le az asztalra Villa, és Pedro, és mit rak le most...
A másik: A védelembe kell egy klasszis futballista. A középpályánk továbbra is bivaly, de elöl és hátul sajnos szint alatt teljesítünk elég régóta.
Ezeket pár igazolással lehet és kell is orvosolni, ha sikerül, csúcsra juthatunk újra.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.04.23. 23:35:20

Laci7 írta:Bartra pedig sokkal jobb teljesítményt nyújtott, mint a két BL döntőt és VB döntőt megjárt Piqué, aki ma valami eszméletlen gyenge volt szerintem. Barta talán két alkalommal hibázott, egyszer rosszul helyezkedett, egyszer meg elpasszolt egy labdát. ENNYI.
Visca El Barca!
Arról nem is beszélve, hogy egyedül neki volt kapuralövése a csapatból!

Igen, Tito helyett kell alapvetően valaki más.
Sajnos ezen a meccsen csúcsosodott ki az idei év vergődése.
Azért valljuk be őszintén: a bajnokságban is sok meccs elég nyögve nyelősen sikeredett. Lehet, hogy meg lett a 3 pont, de ugyanezzel a hozzáállással.

Tito képtelen motiválni a srácokat, képtelen taktikailag megújulni. Roura bebizonyította helyettesítésekor, hogy ő sem egy géniusz taktikailag.
Pep mindig remek érzékkel nyúlt bele a meccsekbe, remekül motiválta a játékosokat (még tavaly is, mikor a Cselszkij kiejtett bennünket, mentek előre, mint a gép, pedig már tavaly is lehetett volna mondani, hogy jól laktak a fiúk), és ez hiányzik innen. Egy erős kezű edző.
Anno Pep meg merte húzni, hogy azok a sztárok, akik lazsáltak, repültek.
Még Ronaldinhot is ki merte tenni.
én Alexist nem küldeném el. Ő volt egyedül, aki tényleg akart a pályán.
Alba-Alves középpályások sokkal inkább, mint védők. Alba ma este csak szerencsétlenkedett, simán lepattant ezekről a benga játékosokról.
Abidal lehet, hogy tényleg szerencsésebb lett volna ma este.
De tök mindegy.
El kell a vezetőségnek gondolkodnia azon, hogy Tito jó választás-e jövőre is.
Neymar lehet, hogy jó ötlet Messi mellé, Cuenca jöhetne vissza, Pedro el, Villa, meg AS maradjon. És kell egy védő, meg egy kapus.
rufolde
Barça B
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2011.07.27. 22:39:00

2013.04.23. 23:32:48

Mindenki hajtja a magáét:)
Eslső kérdésem,messi akar focizni? Második kérdésem:mi nem tudunk varázsolni odahaza......?Ki és mi állítja hogy ez a párharc lefutott... Éveken keresztül elhalmoztak mint szurkolót.Miért ne tehetnénk csodát megint.
3. egy góljuk volt szaályos aki nem hiszi,mr rengeteg videót látni a ólokról... Egyébként megéremelték ,de magasan mondjuk 2:0 és nem 4... Kassai nagyon velük volt...
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2013.04.23. 23:31:45

Óriási csalódás, de várható volt. A kirakat csapat nem első leszereplése. A legnagyobb fájdalom Tito volt. Összeállít egy ilyen csapatot Bartrával, a sérült Messivel, a tehetetlen Pedróval és Alexissel, és utána csak áll az oldalvonal mellett, és még cserélni sem képes. Bizhatunk benne, hogy a visszavágóra majd kitalál valamit? A másik fájdalmas az óriási fizikai fölény a németek részéről. Iniesta, Xavi, Busi minden párharcban alul maradt.
Voltak bírói tévedések, de előtte vagy négy kezezést produkált a zavarodott védelem. Piquén kívül a többi védő maximum csere lehetne egy igaz Barcában, de inkább el kéne adni őket.
Vissza Rourát, és soha többé sérült játékost a pályán!
Válasz küldése