Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.08.29. 14:28:53

Ronaldinho&Barca írta:küzdős sima győzelem
az milyen? :mrgreen:

nagy játékot én sem várok, egy 2:0 bőven elég lesz. remélem neymar játszik vmennyit , nem akarom rafinha szerencsétlenkedését nézni a baloson...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4516
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2015.08.29. 13:23:42

Bízok benne hogy Neymar kezdeni fog ma, szerintem az elejétől rohamozni kell, MSN-re pedig nem fognak tudni koncentrálni huzamosabb ideig. Szerintem egy 50-60 perc környékén kaphat simán ma lehetőséget, majd ha meg lesz a vezetés jöhetnek a tartalékok. Amennyire fontos lesz a jó támadás, annyira a védelem, ha a belga tud ma is jó játékot produkálni Bartra nem fog könnyű helyzetbe kerülni. Szerintem hazai pályán küzdős sima győzelem. Amíg a madrid keresi önmagát hozni kellene minden pontot.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.08.29. 12:50:07

LG írta:
Bob_Marley írta:Első hazai meccs mindig nagyon fontos, befogjuk ezt húzni nyugodt 2:0. Neymar kezdő lesz, de szerintem 60 percnél többet nem kell erőltetni. Gyakorlatilag ő nem edzett semmit a felkészülés során. Rafinha gól/gólpasszt várok ma. :D
Szerintem is behúzzuk, de én küzdelmes meccsre számítok, a Bilbao ellenihez hasonlót.
Egyszerű szerintem sem lesz, de első 20 percben gól és onnantól nyugodt játék majd egy második a vége felé. Malaga odateszi magát, de a győzelem nem fog veszélyben forogni, legalábbis előzetesen így gondolom.
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.08.29. 12:20:24

Bob_Marley írta:Első hazai meccs mindig nagyon fontos, befogjuk ezt húzni nyugodt 2:0. Neymar kezdő lesz, de szerintem 60 percnél többet nem kell erőltetni. Gyakorlatilag ő nem edzett semmit a felkészülés során. Rafinha gól/gólpasszt várok ma. :D
Szerintem is behúzzuk, de én küzdelmes meccsre számítok, a Bilbao ellenihez hasonlót.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.08.29. 12:12:35

Első hazai meccs mindig nagyon fontos, befogjuk ezt húzni nyugodt 2:0. Neymar kezdő lesz, de szerintem 60 percnél többet nem kell erőltetni. Gyakorlatilag ő nem edzett semmit a felkészülés során. Rafinha gól/gólpasszt várok ma. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.29. 11:33:34

Vakmacska írta:Malaga ellen kik lehetnek a kispadon?
Squad (vs Malaga): Bravo, Ter Stegen, Sergi Roberto, Bartra, Mascherano, Vermaelen, Mathieu, Alba, Busquets, Gumbau, Rakitic, Iniesta, Rafinha, Munir, Messi, Suarez, Sandro, Neymar

Védelemre leszek leginkább kíváncsi, Maschot szinte biztosra veszem, a kérdés csak az, hogy ki lesz a párja.. Mondjuk ha Busi biztonsági okokból nem kezd, akkor Masch mehet vkp-nak, de Sergio elpusztíthatatlan, szerintem simán kezdő lesz. Neymar remélem legalább 30 percet játszik, de még jobb lenne, ha kezdeni is tudna már, nagyon kéne a játéka. A meccs meg remélem jobb lesz, mint a tavaly őszi Malaga elleni, akkor 0 kapura tartó lövéssel zártunk - igaz, az idegenben volt.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.08.29. 08:22:58

...pontrúgások? én is gyakran elgondolkodom, hogy miért erőltetik az edzők többnyire egy emberrel?
valahol már láttam statisztikát, szinte senkinél nem igazolódik különleges hatékonyság...a nagy számok törv. alapján, pl.Messi két szabi gólja után valószínű várhatunk fél évet egy újabbra..., u. ez van a tizikkel is...
én csak arra tudok gondolni, hogy harc folyik a gólkirályi címekért is és ha különleges nem is de mindenesetre esély az újabb gólra, tehát az kapja aki egyébként is esélyes a címre.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2015.08.29. 00:41:33

Malaga ellen kik lehetnek a kispadon?
Gondolom Rafinha (hacsak nem kezdő lesz), Munir és Sandro?
Hátul meg vagyunk, lehet válogatni. Gondolom JHV poszton SR fog kezdeni, balon Alba.
középen én Bartrát kezdetném mindenképpen, a kp a szokásos lesz: Ini- Busi- Rakitic.
Elől meg csak az lesz a kérdés, hogy RAfinha, vagy Neymar kezd-e.
Bevallom, én Rafit inkább Ini helyett kezdetném, és elől Sandrot raknám be szélre. Vagy ő kifejezetten csak csatár?
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.08.25. 10:53:38

Javaslom a Barca fiatalok topikot, esetleg az FC Barcelona 14/15-öt.
A Fifa egy szégyen
Avatar
splinter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2009.03.12. 21:31:22

2015.08.25. 08:46:36

Azért írok ide, mert nem találtam megfelelő topicot hozzá. Mivel a két ifisnek nincs még forumszájtja a 'sztárok' mappában. :)
Szóval Munir és Sandro...
Munir személy szerint nekem nagy csalódás..amilyen jól kezdte a tavalyi szeptembert, ezzel egyenes arányosságban lenullázta magát, de nem csak nálam, hanem LE-nél is..Mintha visszafáradt volna a Secunda teljesítményébe.... És amikor meg itt lenne a nagy alkalom, hogy bizonyítson... 5 méterre pattannak a labdakezelései tőle... Ez még egy sepregetőtől is gáz, nem hogy egy Barcelona csatártól...
Sandro... Játékot neki, perceket neki.. Szerintem a csapat jelenlegi leggyorsabb játékosa és ügyes, masszív. Én nagyon csipázom Rafinha-t, de sajnos be kell látni, hogy ő egy vérbeli középpályás kitűnő labdaérzékkel és technikai tudással. De, sajnos a bal oldalon nem tudja úgy felvenni a harcot az ellennel, mint a kp-n...
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2015.08.24. 20:06:35

Sajnálom Alvest, hogy lesérült, de remélem egy-két meccsről lemarad, és helyette SR játszhat majd. Tegnap egy igazán kemény és nagy koncentrációt igénylő meccsen remekül teljesített, hátul is biztos volt, elöl pedig kifejezetten az egyik legjobbunk volt. Sajnos az utolsó passzokat elrontotta- van még mit tanulnia-, de ennek ellenére be merte vállalni azt, amit Rafinha valamiért nem mert. Sajnálatos, hogy csak a felsőlécet bombázta telibe, gólt érdemelt volna.
Ha kap több lehetőséget, akkor lesz Alvesnak alternatívája.
Esetleg sörmeccseken -spanyol kupa első meccsein- ki lehetne próbálni, hogy bal oldalon mire képes, hátha ott is tudna játszani.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.08.24. 13:37:04

Messinek hiányzik Neymar a legjobban , de szerintem nem volt rossz. Neki is kell még idő mire formába lendül. Kiélezett helyzetekbe szerintem simán oda adhatná a tiziket Rakiticnek bár úgyse fogja. Mostmár nemtudom hanyadik fontos büntetőt szúrta el. Chelsea, Sevilla, City ami így hirtelen beugrik.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Strange
Barça C
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2015.06.09. 21:03:03

2015.08.24. 13:09:38

Official: Further tests this morning have shown that Busquets, who was subbed off after a knock yesterday, has no ankle injury.

Official: Further tests this morning have confirmed that Dani Alves has a thigh muscle injury.

Busquets úgy tűnik megúszta.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.08.24. 09:27:13

kristop írta:mennyire lehet furcsa egy olyan meccs, ahol sergi roberto és vermaelen nyújtja a legjobb teljesítményt a csapatból :D még mindig nagyon szezon eleje van.
Suarez, Rakitic, Alba és Masch se volt annyira elveszett. Én inkább Messi miatt aggódom. Elég kerékkötő volt. Jó lefoglalta őket ez igaz, de a szuperkupa óta még a villanás szándékát se láttam. Jó lenne ha nem az történne mint tavaly előtt. Rafhina is nekem csalódás volt. Vissza kéne tenni középre és a tacskókat próbálgatni.

Sergi és Vermaelen előtt pedig megnyilt a bizonyítás lehetősége. És most Busquets sérülésével Bartra előtt is. Hármuk közül aaz egyik ideje eljöhet.
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.08.24. 09:07:41

kristop írta:mennyire lehet furcsa egy olyan meccs, ahol sergi roberto és vermaelen nyújtja a legjobb teljesítményt a csapatból :D még mindig nagyon szezon eleje van.
Igazságtalan Suarezt azért ne3m kiemelni, mert tőle már megszoktuk a gólokat. Rakitic is rengeteget gürizett és Alba oldalát se kellett félteni.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.08.24. 08:02:31

mennyire lehet furcsa egy olyan meccs, ahol sergi roberto és vermaelen nyújtja a legjobb teljesítményt a csapatból :D még mindig nagyon szezon eleje van.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.08.23. 22:20:35

Messias2 írta: Nehezen hiszem, h így tervezte. Inkább arról volt szó, h nem tudtuk gyakorlatilag kihozni a labdát az 1. félidőben, a Bilbao pressingjének köszönhetően. Illetve a kp-nk is rendkívűl gyenge volt, nagy volt a pontatlanság. 2. félidőre visszavett a Bilbao a letámadásból, kis levegőhöz jutottunk, és ott is volt a gól. Utána meg már eszetlenül támadtak. Nagyon fontos győzelem, ami teljesen megérdemelt. Sérülések nagyon aggasztóak, én főleg Busiért aggódom, mert Masch nem tudja helyettesíteni. Alves sérülése is fájó, de ha SR így fogja tolni, akkor nem kell félni.
Szerintem pont ezért voltak deffenzìvebbek. Visszább is álltak. Az elmúlt 2 meccs tanulsága volt, hogy nem lehet ész nélkül támadni ez ellen a bilbao ellen. Nagyon jól fárasztottuk őket hátul, igaz hogy előre játékban gyengébbek voltunk. Az első félidőben talán egy helyzetecskéje volt a bilbaónak. A védelem nagyon rendben volt.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2015.08.23. 22:20:11

Nagyon nehéz meccsen van meg a három pont. Egészen lefújásáig nem örültem neki, hogy a Bilbao ellen kezdjük a bajnokságot, mert ellenük mindig necces. Úgy látom egy cseppet sem vesztettük az agresszivitásukból, amit Busquets és Alves bánt. De ez hihetetlen, hogy Adurizt és a fiatal középhátvédet (aki nem Laporte, hanem a másik) simán ki lehetett volna szórni, viszont csak az utóbbi kapott egy sárgát(!).

Nagyon elégedett voltam ma Robertóval, pedig ha valaki, akkor én nem vagyok érte oda. Rajta kívül Busquets, Iniesta és Vermaelennel nyújtott jó teljesítményt. A három támadóból ezt maximum Suárezre lehet elmondani, de a gólját leszámítva Ő se csinált sokat. Messi egyáltalán nem érezte ma a játékot, Rafinha pedig nem úgy teljesített ahogy a felkészülési meccseken. Egyiknek se tudom felróni, mivel a Bilbao az első félidőben nagyon feltolta a védelmét, ezért minimális alkalommal tudták megkapni a labdát.

Hiányzott ma Neymar, de Arda és Vidal is.

Közben x-elt a real =D> Bár még nagyon korán van, de azért örülök, hogy -2 ponttal kezdik a szezont.
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2015.08.23. 22:03:40

messideco írta:Következő meccsen lehet egy:

Bravo
Roberto - Bartra - Vermaelen - Alba
Rakitic - Mascherano - Iniesta
Messi - Suarez - Neymar

sor,ami nem föltétlenül rossz, otthon kellene nyerni a Malaga ellen így is :)
Ettől a hátvédsortól még mindig a hideg kiráz... ígyse sokkal jobb, de azért Matyit simán betenném Bartra helyett. Ha SR és Verma azt hozza amit ma akkor jó lesz.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.08.23. 21:57:40

Következő meccsen lehet egy:

Bravo
Roberto - Bartra - Vermaelen - Alba
Rakitic - Mascherano - Iniesta
Messi - Suarez - Neymar

sor,ami nem föltétlenül rossz, otthon kellene nyerni a Malaga ellen így is :)
"And my heart will leave you never."
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2015.08.23. 21:50:06

hajnesz írta: ki kell találnia arra az esetre, ha Suarez kifárad, mert így nem fogja bírni egész szezonban. Valami hihetetlen,hogy mennyit fut! Mint valami mérgezett egér...
Szerintem a hakni meccsekre jön a szokásos: Messi középen, Neymar balon, jobbra meg majd berak valakit.

Nekem egyértelműen SR játéka tetszett a legjobban, nagyon meglepett vele. Szerintem hátul sem volt gond vele, jól helyezkedett, sok labdát fejelt ki, jól szerelt, visszaért időben.
Előre játéka kiemelkedő volt, meglepő dolgokat csinált, sajnos az utolsó passzai nem jöttek be.
ÚGy tűnik ez az ő igazi posztja. Emlékezzetek vissza: Xavi is kvk poszton kezdte, de nagyon nem feküdt neki, Rijkard tolta előrébb.
Én örülök, hogy Neymar ma nem játszott, őt elég könnyen kihozták volna a sodrából, és még kiállíttatta volna magát.

A Bilbao sok csapat életét meg fogja még keseríteni, reméljük RM és ATMA dolgát is.
Évadnyitónak tökéletes volt, letudtuk az egyik legnehezebb csapatot a bajnokságban.
Meg van a három pont, aggódhatunk a sérültekért, hogy ne legyen komoly bajuk.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2015.08.23. 21:49:35

Neymar és Piqué hiánya, és a mai sérülések még időben figyelmeztetnek arra, hogy nagyon gyenge a csere állomány. De ez már tény, változni nem fog, és lehet, hogy a mély víz egyeseknek jót is tesz. Roberto például egész elfogadható volt.
Szerencse a sérülésekben, hogy pótolható emberek estek ki. Masc előrébb megy, ami erősíti a középpályát, bár gyengíti a védelmet. Ha Rakitic, Messi és Suarez nem sérülnek le, akkor átvészeljük ezt az időszakot.
A Bilbao ellen Messi rontott már tizenegyest null nullás meccsen, ez a mostani is nagyon gyatrára sikerült. Ma nem ő volt a vezér, de így is sok védőt leköt. Bravo és Vermalen átlagon felüli volt.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.08.23. 21:19:58

Akkor én rosszul tudtam :), köszi az infót.
"And my heart will leave you never."
lordgabros
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009.09.13. 18:14:27
Tartózkodási hely: Szeged

2015.08.23. 21:17:56

MessiNeymarSuarez írta: A közönség is nagy paraszt, Iniestát már X meccs folyamatosan fütyüli....
. =D>
A BEIN Sport-on azt mondták a kommentárok, hogy a 2010-es VB után mindenki tapsolta (ők is), azonban még 2010 szeptemberben kiállítottak róla egy játékost és azóta van füttykoncert.
Itt a kiállítás. Ő nem tehetett róla, hogy mit fütyült a rigó, amúgy simán megadható:

https://www.youtube.com/watch?t=12&v=gAmOAFISYko" target="_blank (sajnos csak ilyen linket találtam)
Avatar
bzozo
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2005.11.28. 10:19:37

2015.08.23. 21:07:53

lényeg a 3 pont...Remélem tanulnak a hibákból.
Messi nagyon maga alatt teljesít augusztusban.....
Remélem javul mert ez nem tesz jót a morálnak.
Nagyon nincsenek még egy húron a srácok --ezen is csiszolni kell majd Luchonak
VISCA EL BARCA
Válasz küldése