Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2015.03.09. 23:19:34

Chino írta: Nem akarok mélyen belemenni, de mitől alkalmatlan, most mi a panasz rá? Milyen szakmai zsűri döntött el mit? ...
Csak egy kis irónia volt : )
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.03.09. 23:02:19

Én is nagyon remélem ezt a Rakitic-Rafinha-Ini kp-t. Ha jól alakul a meccs, akár Sampert is be lehet rakni a horvát helyett, hadd pihenjen a City előtt.

gg86 írta:
mess2009 írta: egy dilemma: mi lesz LE.-vel?? lassan meg kell dícsérnünk? #-o
Felesleges. Totál alkalmatlan edző ide, áll és nézi a meccset, ezt a szakmai zsűri már korábban eldöntötte. Most kéne váltani amíg nem késő. Sajnos nem láttam a meccset, de örülök, hogy ilyen sima lett, végre nem hagytuk ki a ziccert és megelőztük a Madridot. Fájó lenne innen elbukni, annak ellenére, hogy nem vártam/várok bajnoki címet a csapattól.
Nem akarok mélyen belemenni, de mitől alkalmatlan, most mi a panasz rá? Milyen szakmai zsűri döntött el mit? #-o
Most leváltani amikor olyan konstans formában van a csapat, mint az utóbbi három évben egyszer sem?
Azért mert nem őrjöng, mint Simeone rossz edző? Akkor nézd meg mondjuk Ancelottit, ha már a spanyolországi edzőknél tartunk. Ő mit csinál! Végigrágózza az egész meccset fapofával. Az már más kérdés, hogy közben a csapata is látványosan szenved. Akkor ő is sz@r edző?
Itt valami nem kerek nekem, bár lehet, hogy rossz meccseket nézek.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.03.09. 16:12:20

nem, nem kapott csak masch, alba, meg adriano
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2015.03.09. 15:49:40

Mathieu végül kapott lapot a Rayo ellen? Mert nem emlékszem rá, de most csak Maschét mondják sárgaveszélyben.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.03.08. 19:49:14

S.Agüero írta:Ez esetben egy Montoya ; Piqué ; Bartra ; Adriano - Rakitic ; Rafinha ; Iniesta sor kell.
MSN majd megoldja elöl. :mrgreen:
Szerintem tökéletesen működne így a csapat, a középpálya nagyon remélem, hogy ilyen lesz. [-o<
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.03.08. 19:15:30

whitecule írta:
Barca96 írta:lehet, hogy egy kicsit OFF, de a bajnoki mérkőzésekhez van köze.
Hogy állunk a sárga lapokkal, kiknél áll fenn a veszély, hogy az Eibar ellen begyűjtsék az ötödiket a Classico előtt?
Mathieu és Mascherano azok a játékosok, akiknek négy lapja van. Alba és Alves nem lesz bevethető, előbbi az öt sárga miatt, utóbbi a piros miatt. Szerintem se Matyit, se Maschet nem kellene játszani az Eibar ellen, Busin kívül ne menjünk komoly hiányzókkal.
Ez esetben egy Montoya ; Piqué ; Bartra ; Adriano - Rakitic ; Rafinha ; Iniesta sor kell.
MSN majd megoldja elöl. :mrgreen:
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2015.03.08. 18:44:43

mess2009 írta: egy dilemma: mi lesz LE.-vel?? lassan meg kell dícsérnünk? #-o
Felesleges. Totál alkalmatlan edző ide, áll és nézi a meccset, ezt a szakmai zsűri már korábban eldöntötte. Most kéne váltani amíg nem késő. Sajnos nem láttam a meccset, de örülök, hogy ilyen sima lett, végre nem hagytuk ki a ziccert és megelőztük a Madridot. Fájó lenne innen elbukni, annak ellenére, hogy nem vártam/várok bajnoki címet a csapattól.
Avatar
whitecule
Barça B
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2015.01.05. 22:17:49
Kapcsolat:

2015.03.08. 18:22:29

Barca96 írta:lehet, hogy egy kicsit OFF, de a bajnoki mérkőzésekhez van köze.
Hogy állunk a sárga lapokkal, kiknél áll fenn a veszély, hogy az Eibar ellen begyűjtsék az ötödiket a Classico előtt?
Mathieu és Mascherano azok a játékosok, akiknek négy lapja van. Alba és Alves nem lesz bevethető, előbbi az öt sárga miatt, utóbbi a piros miatt. Szerintem se Matyit, se Maschet nem kellene játszani az Eibar ellen, Busin kívül ne menjünk komoly hiányzókkal.
Avatar
Barca96
Jugador del Barça
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2011.02.19. 22:03:54

2015.03.08. 18:19:38

lehet, hogy egy kicsit OFF, de a bajnoki mérkőzésekhez van köze.
Hogy állunk a sárga lapokkal, kiknél áll fenn a veszély, hogy az Eibar ellen begyűjtsék az ötödiket a Classico előtt?
”A bajnokságban nagyon nehéz dolgunk lesz, mert a Madrid nagyon jó állapotban van. De nyerjék meg ők maguknak, mi nem fogjuk még meg is lökni őket a cél felé.”
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2015.03.08. 17:29:30

Pont most siránkozunk Bartra miatt, mikor Mathieu a csapat egyik legjobbja volt? Nehogy aztán meg valaki Busquetst kezdje hiányolni.
Az első félidőben igenis észnél kellett lenni a védőknek, mert Messi, Iniesta és Xavi nagyon keveset nyújtott. Tetszett a második félidő kezdése, mert a szokásos szunyókálás helyett most teljes koncentráció és hatékony támadójáték volt jellemző. Bár már emberelőnyben, de a cserék is jól sikerültek, újabb lendületet hoztak.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.03.08. 17:08:03

sztem azért kellett mert 3 középső védővel nem lehet nekimenni egy idénynek.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.03.08. 16:50:43

visca el barca írta:
jó, értem én h divat továbbra is orrvérzésig fikázni, de ha félretesszük h bartra a mi kutyánk kölyke, reálisan nézve semmivel nem mutat többet mint matyiő. a francia lejátszott 20 meccset, az első egy-két találkozón volt egy-két gyengébb megmozdulása, sokszor középre fejelte vissza a golyót, elszórt labdákat, de én nem emlékszem látványos hibájára, vagy hogy róla kaptunk volna ordító gólt, netalántán összehozott volna büntiket. egyszer játszott a baloson, ott tragikus volt, de középen bőven hoz egy masszív jó átlagot. bartra mellett jelenleg az az egy szólhatna, hogy matyival szemben van még benne 10 év. SEMMI TÖBB.

Mivel Te is leírod,hogy nem mutat többet, feltételezem,hogy úgy gondolod kb egy szint. (de lehet tévedek)
Szóval minek is kellett 20 millióért egy 30+os védő,ha van egy nagyjából ugyanilyen ingyen?
Ezzel támadható a dolog, legalábbis szerintem.

Bár nekem semmi bajom Mathieu-val, kellemes csalódás,sokkal rosszabbra számítottam. Csak szerintem felesleges volt, ezt Bartra is lehozza.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2015.03.08. 16:33:43

visca el barca írta:
Chino írta:Annak örüljünk, hogy nem a kezdőcsapatban van helye.
jó, értem én h divat továbbra is orrvérzésig fikázni, de ha félretesszük h bartra a mi kutyánk kölyke, reálisan nézve semmivel nem mutat többet mint matyiő. a francia lejátszott 20 meccset, az első egy-két találkozón volt egy-két gyengébb megmozdulása, sokszor középre fejelte vissza a golyót, elszórt labdákat, de én nem emlékszem látványos hibájára, vagy hogy róla kaptunk volna ordító gólt, netalántán összehozott volna büntiket. egyszer játszott a baloson, ott tragikus volt, de középen bőven hoz egy masszív jó átlagot. bartra mellett jelenleg az az egy szólhatna, hogy matyival szemben van még benne 10 év. SEMMI TÖBB.
Ha ennyit fog játszani, nem is fog mellette szólni semmi több. Így nem lehet. Játszol pár meccset, aztán 4-et, 5-öt nem. Mathieu kis túlzással többet játszott a Barcában, mint Bartra egész karrierje alatt.

Nem bántom a franciát, az első pár meccsét leszámítva jól is szerepel. De az az érzésem, hogy a végére 60-70 millába fog fájni a leigazolása. 20 amiért vettük, meg 40-50 amikor már nem számítunk rá, és Bartra vagy eligazolt, vagy nem fogja 26 évesen megütni azt a szintet, amit meg tudott volna, ha játszik, és veszünk helyette egy lutri embert. És Matyiban még az idein kívül kb 2 szezon van benne.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.03.08. 16:21:17

Bartra sokkal magabiztosabb, agresszívabb, fiatalabb, hasznosabb előre játékban. Szerintem ez pont elég. És egyébként több szerelése is van, mint Mathieu-nek.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.03.08. 16:01:52

Chino írta:Annak örüljünk, hogy nem a kezdőcsapatban van helye.
jó, értem én h divat továbbra is orrvérzésig fikázni, de ha félretesszük h bartra a mi kutyánk kölyke, reálisan nézve semmivel nem mutat többet mint matyiő. a francia lejátszott 20 meccset, az első egy-két találkozón volt egy-két gyengébb megmozdulása, sokszor középre fejelte vissza a golyót, elszórt labdákat, de én nem emlékszem látványos hibájára, vagy hogy róla kaptunk volna ordító gólt, netalántán összehozott volna büntiket. egyszer játszott a baloson, ott tragikus volt, de középen bőven hoz egy masszív jó átlagot. bartra mellett jelenleg az az egy szólhatna, hogy matyival szemben van még benne 10 év. SEMMI TÖBB.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.03.08. 15:49:12

crixus írta: Kicsit utánanéztem ki mennyit is játszott a hátvédeink közül.

Mascherano: 20 bajnoki (19 kezdőként), 1616 perc - ő mondjuk játszott vkp-t is nem egyszer, tehát ennek is betudható a legtöbb játékperc

Piqué: 18 bajnoki (17 kezdőként), 1574 perc

Mathieu: 19 bajnoki (17 kezdő), 1500 perc

Bartra: 9 bajnoki (6 kezdő), 633 perc

Magyarán szólva Bartra 24 évesen is csak 4. számú középhátvéd a csapatban úgy, hogy Vermaelen szerepét nem tudhatjuk miként képzeli el később Lucho. Én biztosan lelépnék a gyerek helyében....
Azért legyünk korrektek. BL Bartra 5 meccs-5x kezdő minden meccset végigjátszott

Mathieu 3 meccs-2x kezdő --> 200 perc

Spanyol kupa: Bartra 5 meccs-4x kezdő --> 363 perc

Mathieu 5 meccs- 4(?)x kezdő ---> 321 perc

Mondom ezt úgy hogy 100x szívesebben látnám a spanyolt 3. számú kh-ként (a Piqué-Masch tengelyt, most értelmetlen lenne megbontani) és jobbnak is tartom, de várható volt, hogy Matyi játszani fog, ha már az edző kérésére jött. Annak örüljünk, hogy nem a kezdőcsapatban van helye.

A meccs elment egy jó kis szórakozásnak. Suarez gólja megadta az alaphangot (ami teszem hozzá gyönyörű volt) utána viszont félidőig elég langyosan csordogált a meccs nem tudtunk igazán felpörögni.
Piqué gólja már gyakorlatilag eldöntötte a meccset, kicsit össze is zuhantak. Messinek gratula a triplának, bár lehetett volna az több is :evil: , igazán stílusos lenne és örülnék neki, ha a Klasszikuson előzné be Cr-t. Rafinha is nagyon jó szállt be, tetszett a játéka, kihasználta azt az időt amit kapott. Alba hál'Istennek kisárgázta magát, jövő héten Masch-ot pihentetném, akár annak az árán is hogy Rakitic lesz a vkp. Nem szabad megkockáztatni, hogy az Eibar ellen begyűjtsön egy sárgát, hatalmas szükség van rá a Madrid ellen, főleg, ha Busi sem lesz 100%-os.
Azt a 11-est én sem értettem, de nem osztott nem szorzott. Suarez pedig végre zsinórban hozza a gólokat, talán már el lehet mondani, hogy kezd visszatalálni a régi önmagához. Csak így folytassa.
Pedro előtt itt volt a nagy lehetőség, újra nem élt vele. Nem tudom mi lesz így.
Forca Barca!!!!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.03.08. 15:44:46

minden itt elhangzott dícsérő szóval egyetértek. nézzünk inkább néhány érdekességet:
nem örültem a tizi utáni kiállításnak, mert ugye emberhátrányban egy "kis" csapat ellen....
Messi: most(is) lejött, mennyire "emberből van ez a srác" ! a gólig leszegett fej, görcsös játék, semmi tűz, aztán vigyor és brillírozás.
Suarez: most van ott a srác amiért megvették, ami nekem nagyon tetszik, hogy ez a három különböző karriert befutott világsztár mennyire tiszteli egymást, örülnek egymás sikerének és még ezen belül külön jár egy lapáttal mindkettőtől Messinek. valahogy egy háromszöget képzelek el aminek a csúcsán Messi áll és ez csak úgy összeállt a természetes intelligencia nyomán.
Masc -Busi összevetés: na éppen ez az a csapat ( gyors, lendületes, technikás támadó foci) ahol még Mascherano is szenvedett, Buquets pedig lazán" le kullogta" volna miután egyhez sem ért volna oda ahol Masc. ütközött... persze tudom, semmi értelme a mi lett volna ha...,csak mert néhányan már elő hozakodtak a témával.
egy dilemma: mi lesz LE.-vel?? lassan meg kell dícsérnünk? #-o
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.03.08. 15:39:46

visca el barca írta:a legnagyobb vicc amugy h 87.000 néző volt kint :D egy rayo ellen, délben. furcsa ez nekem.
Nem is voltak annyian, 870 lesz az, csak a média... :mrgreen:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.03.08. 15:16:46

a legnagyobb vicc amugy h 87.000 néző volt kint :D egy rayo ellen, délben. furcsa ez nekem.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.03.08. 15:09:10

Tegnap titkon reménykedtem benne, hogy 5 gólt lövünk, csak hogy beérjük abba is a Realt, de megint túlteljesítették az elvárásaimat :)
A megismételt büntetőt nem értem, nagyon szigorú volt a spori, semmi olyat szabálytalanságot nem láttam ami indokolná.
Suárez első, ütemtelenül ellőt gólja meg nagyon okos és jól kivitelezett lövés volt =D>
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.03.08. 14:35:53

visca el barca írta:bár mostanában néha-néha védelmembe veszem, róla azért sok mindent elmond, hogy egy ilyen meccsen sem tud a kapu közelébe kerülni...
Kerülhetett volna, ha hajlandó belemenni egy 1v1-be lendületből, de ő inkább megfordult..
ZBarca írta:A spanyolok megfejtették, hogy Gil Manzano miért ismételtette meg a büntetőt! Alvarez a büntetőrúgás elvégzése előtt kilépett a gólvonal elé, ami szabálytalan.
Még jó, hogy 10-ből 10 büntetőnél nem lép előrébb a kapus kicsivel.. :lol:
Avatar
trey88
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2009.09.24. 00:11:19
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/Budapest
Kapcsolat:

2015.03.08. 14:33:04

A spanyol játékvezetés pedig a legsz@rabb Európában. Minden meccsen megcsinálják az ultrabrutál fogyatékosságot úgy, hogy 5 méterekre állnak az esettől. Nem hiszem el hogy nem találnak olyan embereket, akik felnő a feladathoz. Második osztályban ugyanez, néha be szoktam lőni pár meccset, Barca B-t meg ha tehetem nézem. Talán egyszer felnőnek a spanyol foci világban elfoglalt pozíciójához.

Visca el Barca ;)
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.03.08. 14:23:58

visca el barca írta:
ZBarca írta:A spanyolok megfejtették, hogy Gil Manzano miért ismételtette meg a büntetőt! Alvarez a büntetőrúgás elvégzése előtt kilépett a gólvonal elé, ami szabálytalan.
:lol: :lol: :lol: hagyjuk már, minden kapus kilép egy kicsit. még jó h nem ezen múlt a meccs, hallgathatnánk évekig.
Hát igen, ez számomra is furcsa indok, dehát a spori szava szent. :D
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.03.08. 14:16:36

kristop írta:pedro futkározott.
bár mostanában néha-néha védelmembe veszem, róla azért sok mindent elmond, hogy egy ilyen meccsen sem tud a kapu közelébe kerülni...
ZBarca írta:A spanyolok megfejtették, hogy Gil Manzano miért ismételtette meg a büntetőt! Alvarez a büntetőrúgás elvégzése előtt kilépett a gólvonal elé, ami szabálytalan.
:lol: :lol: :lol: hagyjuk már, minden kapus kilép egy kicsit. még jó h nem ezen múlt a meccs, hallgathatnánk évekig.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.03.08. 14:16:02

A spanyolok megfejtették, hogy Gil Manzano miért ismételtette meg a büntetőt! Alvarez a büntetőrúgás elvégzése előtt kilépett a gólvonal elé, ami szabálytalan.
Kép
Válasz küldése