Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.02.22. 16:37:09

S.Agüero írta:
Hát ez az, semmit sem tett hozzá. Az, hogy Pique felment fejelni és ott ragadt még megértem, de hol a bánatban császkált Matyi koma a gól előtt? Szerencsétlem Alvest savazzuk rendessen, de azt senki sem veszi figyelembe, hogy a másik védőnk merre járt éppen. Tök egyedül bénázott bananos Dani.
Egyébként meg nem képes arra amire Masch.
Mondjuk ő is felment fejelni? :o
Hát ez az.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.02.22. 16:33:10

zola8787 írta:
Hagyjad. Matyiő neve nem annyira jó, meg a kiállása, így teljesen mindegy, hogy konkrétan "hiba nélkül" lehozta a tegnapi meccset és semmi köze a vereséghez, így neki akkor sem szabad játszania... Véletlenül sem a csatárok hibája, hogy 0 gólt lőttünk.
Nem védem a csatárokat, mert tényleg nem ment nekik, de ahhoz, hogy valamit is kezdhessenek támogatás kellene a középpályáról. Ini hozta a formát, ami az előrejátékban semmi se volt.
Oldalpasszok és pontatlan kiugratási kísérletek. Nyilván egyszerű leírni, hogy a csatárok nem lőttek gólt, de ahhoz helyzet is kellene. Összesen 2, azaz kettő lehetőségünk volt. Mégis miből kellett volna gólt, gólokat lőniük?
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.02.22. 16:31:29

Chino írta:
Nigel írta:
Szuszimester írta:

Az utóbbi 11 meccsen ő volt a király, szerződést kell hosszabbítani, mekkora ász... Sőt még a kezdő kihirdetésekor is. Csak vissza kellene olvasni. Itt nem a taktikával volt a gond, változtatott is rajta, ha valaki nem vette volna észre, jól cserélt. A csapat mondott csődöt. Rengeteg pontatlanság volt, olyan passzokat rontottak, amiket eddig csukott szemmel megcsináltak, a befejezéseknél meg rendre rossz megoldást választottak. Pedro előtt ott tátong üresen a fél kapu, ő meg izomból fel akarja varrni a rövid felsőbe, ahol áll egy védő + a kapus.
Kontrázzunk? Hogyan, mikor az ellenfél ki sem mozdul a térfeléről? Két lehetőség volt kontrára, de még akkor is volt hátul három védő.
Egyszerűbb lenne LE-re kenni az egészet, szívesebben is tenném, de látszott, hogy semmi nem akar sikerülni, nem véletlenül verte Messi a földet, gurult el a gyógyszer Neymarnál vagy kapta fel a vizet Piqué és Masch is. A bíró pedig csak asszisztált ehhez.
Az az igazság, hogy egy 100%-ot nyújtó Malaga-t még így is elvertünk volna, de egy x-et kihoztunk volna, viszont tegnap legalább 200%-ot nyújtottak. Szerintem az egész szezonban nem szívták még fel így magukat, sajnos ennek mi lettünk az "áldozatai". Olyanokat mentettek, hogy az eszméletlen, mindenhová odaértek, plusz a játékvezető(k)től is kaptak egy kis hátszelet. El kell ismerni tegnap iszonyatosan jók voltak, meggyőződésem, hogy egy Real vagy Atma is hasonlóan megszenvedett volna. A bekapott gól nagyon rányomta a bélyegét a meccsre.
Talán nem is baj, hogy kedden jön a City, gyorsan lehet javítani.
Nagyon éreztem, hogy hiába egy ilyen sorozat, ilyen játékkal, az első rossz eredmény után jön a temetőhangulat és el kell adni gyorsan 5-6 játékost. Kár hogy erre nem lehet fogadni. #-o
ti pedig jó lenne, ha azt vennétek itt észre, hogy kényszeresen előjöttök ezzel a..."temetői hangulat..."jelzőkkel!
miközben ha végigolvasom a szöveged érdemi részét, annál temetőibb nem is kell! [-X más..: éppen LE. nyilatkozta, hogy mindent meg akar nyerni.. ez önmagában is égés...
kontra játék: nem nekünk kellene kitalálni , hanem éppen LE. nek (gondolom én.) a példákat pedig nap mint nap láthatod, hogy hogyan kell...(mondjuk úgy, hogy nem állandóan az ellenfél térfelén passzolgatsz, vagy úgy hogy figyelsz és ha lehetőség adódik tudatosan indítasz pl. szögletek után, váratlan labdaszerzést követően stb.....
nyilván lehet más a véleményünk, de ha azt mondod, hogy tegnap jó volt a taktikánk !? nos akkor tévedsz.
a cserék? semmit nem jelentettek éppen mert a taktika nem javult, még nagyobb presszió, még több elbaltázott beadás ....
azzal viszont egyetértek, hogy a Malaga jól játszott és jó taktikát valósított meg ellenünk!
csak az a baj, hogy ők nem az a csapat akikre én azt tudom mondani egy sima itthoni meccsen, hogy ok. ha megnyerték had vigyék...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.02.22. 16:21:49

Hát ez az, semmit sem tett hozzá. Az, hogy Pique felment fejelni és ott ragadt még megértem, de hol a bánatban császkált Matyi koma a gól előtt? Szerencsétlem Alvest savazzuk rendessen, de azt senki sem veszi figyelembe, hogy a másik védőnk merre járt éppen. Tök egyedül bénázott bananos Dani.
Egyébként meg nem képes arra amire Masch.
Mondjuk ő is felment fejelni? :o
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.02.22. 16:15:46

Normandia írta:hogy Matyi nem lehet alternatívája Mascnak
mert? mi csinált már megint szerencsétlen? én nem emlékszem semmi hibára tőle, hozta amit kellett.[/quote]


Hát ez az, semmit sem tett hozzá. Az, hogy Pique felment fejelni és ott ragadt még megértem, de hol a bánatban császkált Matyi koma a gól előtt? Szerencsétlem Alvest savazzuk rendessen, de azt senki sem veszi figyelembe, hogy a másik védőnk merre járt éppen. Tök egyedül bénázott bananos Dani.
Egyébként meg nem képes arra amire Masch.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.02.22. 15:34:23

Nigel írta:
Szuszimester írta:
Szép dolog a saját stílus, de vannak olyan helyzetek, amikor változtatni KELL. Én ezt látom L.E. legnagyobb hibájának. NEM tudunk változtatni meccs közben...
Ezt azoktól kellene megkérdezni elsősorban akik LE kinevezése mellett voltak. Egy ekkora klubnál sztem ez lenne a minimális feltétel egy edzőnél, hogy tudjon változtatni a csapaton meccs közben is. Aki erre nem képes az nem erre a kispadra való. Játékosként csodáltam ezt az embert, de edzőként egy színtelen, komoly karakter nélküli szakvezetőt látok hogyha a kispadra pillantok.
Az utóbbi 11 meccsen ő volt a király, szerződést kell hosszabbítani, mekkora ász... Sőt még a kezdő kihirdetésekor is. Csak vissza kellene olvasni. Itt nem a taktikával volt a gond, változtatott is rajta, ha valaki nem vette volna észre, jól cserélt. A csapat mondott csődöt. Rengeteg pontatlanság volt, olyan passzokat rontottak, amiket eddig csukott szemmel megcsináltak, a befejezéseknél meg rendre rossz megoldást választottak. Pedro előtt ott tátong üresen a fél kapu, ő meg izomból fel akarja varrni a rövid felsőbe, ahol áll egy védő + a kapus.
Kontrázzunk? Hogyan, mikor az ellenfél ki sem mozdul a térfeléről? Két lehetőség volt kontrára, de még akkor is volt hátul három védő.
Egyszerűbb lenne LE-re kenni az egészet, szívesebben is tenném, de látszott, hogy semmi nem akar sikerülni, nem véletlenül verte Messi a földet, gurult el a gyógyszer Neymarnál vagy kapta fel a vizet Piqué és Masch is. A bíró pedig csak asszisztált ehhez.
Az az igazság, hogy egy 100%-ot nyújtó Malaga-t még így is elvertünk volna, de egy x-et kihoztunk volna, viszont tegnap legalább 200%-ot nyújtottak. Szerintem az egész szezonban nem szívták még fel így magukat, sajnos ennek mi lettünk az "áldozatai". Olyanokat mentettek, hogy az eszméletlen, mindenhová odaértek, plusz a játékvezető(k)től is kaptak egy kis hátszelet. El kell ismerni tegnap iszonyatosan jók voltak, meggyőződésem, hogy egy Real vagy Atma is hasonlóan megszenvedett volna. A bekapott gól nagyon rányomta a bélyegét a meccsre.
Talán nem is baj, hogy kedden jön a City, gyorsan lehet javítani.
Nagyon éreztem, hogy hiába egy ilyen sorozat, ilyen játékkal, az első rossz eredmény után jön a temetőhangulat és el kell adni gyorsan 5-6 játékost. Kár hogy erre nem lehet fogadni. #-o
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.02.22. 13:25:39

S.Agüero írta:
ZBarca írta:Javi Gracia (Málaga edző): " Hogy is szokta Suárez ünnepelni a góljait? Ja igen! Ez annak a szimbóluma, amennyi pontot szereztünk ma a Camp Nouban."
KÉP
De nagy lett az arcuk. :roll: =D>

Úgy jöttek ide,hogy hátha megússzák 3 alatt, ehhez képest simán nyertek, a 0-1 ránk nézve hízelgő.Persze,hogy nagy az arc, van is mire.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.02.22. 13:23:37

ZBarca írta:Javi Gracia (Málaga edző): " Hogy is szokta Suárez ünnepelni a góljait? Ja igen! Ez annak a szimbóluma, amennyi pontot szereztünk ma a Camp Nouban."
KÉP
De nagy lett az arcuk. :roll: =D>
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.02.22. 13:23:02

visca el barca írta:
Normandia írta:hogy Matyi nem lehet alternatívája Mascnak
mert? mi csinált már megint szerencsétlen? én nem emlékszem semmi hibára tőle, hozta amit kellett.
Hagyjad. Matyiő neve nem annyira jó, meg a kiállása, így teljesen mindegy, hogy konkrétan "hiba nélkül" lehozta a tegnapi meccset és semmi köze a vereséghez, így neki akkor sem szabad játszania... Véletlenül sem a csatárok hibája, hogy 0 gólt lőttünk.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.02.22. 13:16:57

Javi Gracia (Málaga edző): " Hogy is szokta Suárez ünnepelni a góljait? Ja igen! Ez annak a szimbóluma, amennyi pontot szereztünk ma a Camp Nouban."
KÉP
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2015.02.22. 13:07:50

A Sociedad elleni vereség utáni jó szériát le lehet húzni a wc-n. Csak arra volt jó, hogy ne húzzon el jobban a Real, egyébként nem csoda volt, amit 11 meccs alatt lehoztak, hanem ez egy FC Barcelonától elvárható, ilyen kerettel. Most megint a Real lesz jobb helyzetben, míg mi megint elkezdhetünk a nulláról építkezni és reménykedni, hogy egyszer csak megelőzik már a riválist.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.22. 12:46:42

igen, amugy tényleg vicces, hogy volt zsinorban pár jó meccsünk, és rögtön mindegyik lenyilatkozta h a triplázása cél.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Szuszimester
Jugador del Barça
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2007.06.25. 19:55:16
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2015.02.22. 12:22:41

Bob_Marley írta:Nem lenne ildomos visszakeresni, de itt már olyanok kerültek szóba, hogy a BL döntőn vajon játszhat-e Messi vagy Neymar, meg a City milyen gyenge meg hogy a lassan a Real előtt leszünk jó sok ponttal. Most meg ki a hülye ki honnan esik ki és társai. :D
Na igen, ez a másik, ami zavar. Jelen esetben az, hogy a MI játékosaink is csomóan átmentek Facebook huszárokba, még Messi is hirtelen elkezdett nyilatkozgatni, meg riportokat adogatni, és tessék: ELSŐ adandó alkalommal visszanyalt a fagyi.

Nem véletlen volt Pepnek az a szabálya, hogy nem osztogathatnak meg mindenféle hülyeségeket, meg mehetnek reklámforgatásokra, riportokra amikor csak akartak.

A focista, főleg a profi focista, koncentráljon a labdarúgásra, és NE A DUMÁRA !
Szuszimester
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.22. 12:10:17

palesz77 írta:hogy az MSN-el mostantól minden meccset megnyerünk?
nem, de az vicces, hogy van 3 db 100 millios világklasszisunk és egyik sem képes kapura lövést produkálni 94 perc alatt.
Normandia írta:hogy Matyi nem lehet alternatívája Mascnak
mert? mi csinált már megint szerencsétlen? én nem emlékszem semmi hibára tőle, hozta amit kellett.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.22. 11:37:03

A legnagyobb baj az, hogy 1 gólt sem tudtunk rúgni. Akkor leghosszabb esetben is három pont a különbség és az el classicot is figyelembe véve még mindig a saját kezünkben marad a sorsunk. De sajnos egy pontra is kevesek voltunk.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.02.22. 11:30:36

Bob_Marley írta:Nem lenne ildomos visszakeresni, de itt már olyanok kerültek szóba, hogy a BL döntőn vajon játszhat-e Messi vagy Neymar, meg a City milyen gyenge meg hogy a lassan a Real előtt leszünk jó sok ponttal. Most meg ki a hülye ki honnan esik ki és társai. :D
Sajnos mindenhol ez megy. Főleg a politikában meg a sportban. City-t verjük jövőhéten, onnantól ismét BL + bajnokság + kupa lesz az alap :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.02.22. 11:24:48

Nem lenne ildomos visszakeresni, de itt már olyanok kerültek szóba, hogy a BL döntőn vajon játszhat-e Messi vagy Neymar, meg a City milyen gyenge meg hogy a lassan a Real előtt leszünk jó sok ponttal. Most meg ki a hülye ki honnan esik ki és társai. :D

Nagyon bosszantó meccs volt, sajnos Alves hibája gyakorlatilag az első félidőt megölte. "Sokkot kaptunk" és csak kerestük a játékunkat az első félidőben. Másodikra már javult a helyzet, ahogy viszont ment az idő lett egyre türelmetlenebb jó pár játékos és jöttek a hibák. Fájó vereség, de tovább kell lépni. Malaga jól játszott, s rendkívül szervezettek voltak, meg is érdemelték a 3 pontot. Pont az ilyen meccsek miatt meg úgy en bloc, nem lehet hurráoptimizmusba meg temetői hangulatba átmenni, mert a bajnokság hosszú. Ilyenekből nekünk is meg a riválisoknak is lesz nem egy meccs, a döntő ezeket ki tudja behúzni vérrel-verítékkel. Majd az el classico dönt meg odáig úgyse hibázik senki, na persze. :D 24 forduló után annyira szoros az eleje, hogy tényleg bármi lehet. Még a Valencia lemaradása sem katasztrofális, de az esetleges 1-4-7 pont a matracosok meg a mi lemaradásunk az semmi. Ez nem menti fel a tegnapi eredményt, mert a lehetőségek megvoltak, de maga az egész csapat dekoncentrált volt. A gól, a hisztik, a lesek (tök mindegy hogy az volt vagy nem, befújta a bíró) árulkodóak voltak. Keseregni viszont nincs idő, jövő héten megint korai meccs és a Granada otthon 200%-ot fog nyújtani, s rohadtul kellenek nekik a pontok.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Nigel
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2015.02.22. 11:10:57

2015.02.22. 11:18:00

Szuszimester írta:
Szép dolog a saját stílus, de vannak olyan helyzetek, amikor változtatni KELL. Én ezt látom L.E. legnagyobb hibájának. NEM tudunk változtatni meccs közben...
Ezt azoktól kellene megkérdezni elsősorban akik LE kinevezése mellett voltak. Egy ekkora klubnál sztem ez lenne a minimális feltétel egy edzőnél, hogy tudjon változtatni a csapaton meccs közben is. Aki erre nem képes az nem erre a kispadra való. Játékosként csodáltam ezt az embert, de edzőként egy színtelen, komoly karakter nélküli szakvezetőt látok hogyha a kispadra pillantok.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.02.22. 09:59:13

Micsoda temetőhangulat már megint.. :D Nem tudom mit hittek itt sokan, hogy az MSN-el mostantól minden meccset megnyerünk? Természetes, hogy nem tudják az egész szezont maxon pörgetni, és minden meccset megnyerni nekünk, nélkülük meg nincs veszélyes támadójátékunk. Semmi meglepő szerintem, majd a következő meccsre összekapják magukat, aztán minden megint jó lesz. Olyan szempontból meglepő, hogy pont egy Malaga ellen kaptunk ki, de mivel ez a taktika kétélű fegyver, ezért az ilyen meccsek bármikor becsúszhatnak, változni ettől még nem változik semmi, maradtunk pont ugyanolyan csapat mint 2 hete, csak most gyengébb napot fogtak ki a srácok.
Avatar
Szuszimester
Jugador del Barça
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2007.06.25. 19:55:16
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2015.02.22. 09:28:04

Tudjátok engem azért az is zavar egy picit, hogy ilyen profi játékosok ekkora fizetésekkel hogyan nem tudnak csak egy picit is gondolkodni a pályán...

Alves, Alba ... 19-szer ugyanazt csinálják, 19-szer elrontják vagy az ellenfél levédekezi, és 20-adszorra is ugyanazt csinálják...

Világéletemben fociztam, most is teszem, Xavival egyidősen. De azért nem vagyok buta. Ha van egy nálam jobb ellenfél védő, megpróbálom a gyengébbik ellen. Ha valami adott meccsen nem megy, változtatok.

Szép dolog a saját stílus, de vannak olyan helyzetek, amikor változtatni KELL. Én ezt látom L.E. legnagyobb hibájának. NEM tudunk változtatni meccs közben...

Ezen kívül mennyire igaza van annak, aki azt írta: egy szinte ificsapattal felálló Malaga tett minket padlóra. Néztem az ellenfél játékosait...hát tényleg.
Szuszimester
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.02.22. 09:19:38

ZBarca írta:KÉP
Ez nem busz volt, hanem valami más...
A kép alapján nekem pont "busznak" tűnik. A széleket szabadabban hagyták, s amilyen veszélyt jelentett a csapat a beadásokkal meg is tudom érteni őket.

Most így végigolvasva a hsz-em, eszembe jutott a jó öreg Asterix és Obelix. :D
Avatar
Szuszimester
Jugador del Barça
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2007.06.25. 19:55:16
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2015.02.22. 09:19:12

mess2009 írta:a meccs után (mérgemben) azt mondtam nincs ötletem mi történt...., a meccs előtt dícsértem LE.-t, hogy az összeállítása ezúttal jó.
kissé lehiggadva azt mondom, a jól láthatóan elbaltázott taktikán úsztunk el! mi volt ez? világos: a védők mögé történő beívelések!! soha ennyit ebből nem láttam, de vesztünkre teljesen hatástalannak bizonyult.
a másik: tisztán látszik, hogy ez a lassú, kiismerhető, sokpasszos játék egy közepesen erős, fegyelmezett és jó kondiban lévő dupla védősorral felálló védelemmel szemben hatástalan!!!!!(az MSN nem rosszul játszott, hanem nem tudott jobban játszani)
mit kellene játszani? gyors kontrákat!
a harmadik: semmit nem léptünk előre a kontrák kivédésében!!! a dupla védőfal előtt görcsöl az egész bagázs az ellenfél térfelén, aztán elég egy vaktában előre ívelt labda amire legalább hárman felfutnak és máris verve vagyunk.
hogy hibás e LE.? bizony az . nem egyedül de első helyen. a foci már csak ilyen, a siker a góllövőké a vereség az edzőé (elsősorban).
azt mondtam MSN. ebben az összefüggésben (együtt) igaz de persze egyénileg nyilván van különbség mégpedig elég markánsan kezd kibontakozni:
Messi ha keményen és sokan -kvázi eredményesen rá állnak egy idő után elveszíti a játékkedvét, nem hajt. Neymar hajt és jól mozog a mezőnyben, de szorongatott helyzetben nem elég gólerős, Suarez a leggyengébb láncszem egyelőre csak villanásai vannak ez pedig édes kevés.
ami pedig a hatékonyabb kontra játékot illeti azért is sajnálom, mert így ez a három ember igenis alkalmas lenne (volt is!) ha ez lehetne a taktika - alkalmanként!!

Bizony jól láttad! Most olvastam egy statisztikát, miszerint 48! át-beívelést hajtottunk végre a meccsen. Ez hosszú évek óta tartó "rekord" megdöntése... Csak totál értelmetlenül.
Szuszimester
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.02.22. 08:54:56

Nem kell temetni a csapatot, mint ahogyan eddig sem kellett volna túlzottan dicsérni. Mi változott a múlt heti henger òta? Semmi, csak most a csapat mondott csődött, úgy kompletten. Elképzelés nélkül, tompán, pontatlanul játszottunk. A Malaga pedig egy számukra egyedül alkalmazhatò taktikával jött elő, amire Luchonak nem volt megfelelő válasza. Alves balféksége meg eleve meghataározta a Malaga további játékát. Az is látható volt, hogy nem kettős, hanem hármas védőfalat húzott a Malaga a középpályán elkezdve a zavarást. Természetesen egy jó középpályával ezt simán meg kellett volna oldani, de se Ini se Rafinha nem tudta gyorsan átjátszani, Busiról nem is beszélve. A három csatárunk pont ezért saját megoldásokkal próbálkozott sikertelenül. Messi nem véletlenül lépegetett vissza, hogy valamelyest szervezze a játékot. Az is világossá vált, hogy Rakitic nélkül nem megy a jobboldal és hogy Matyi nem lehet alternatívája Mascnak. A Malaga dicsérhető, mert egy nagyon életképes taktikával megfojtotta a játékunkat, amire nem tudtunk reagálni.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.02.22. 08:44:05

a meccs után (mérgemben) azt mondtam nincs ötletem mi történt...., a meccs előtt dícsértem LE.-t, hogy az összeállítása ezúttal jó.
kissé lehiggadva azt mondom, a jól láthatóan elbaltázott taktikán úsztunk el! mi volt ez? világos: a védők mögé történő beívelések!! soha ennyit ebből nem láttam, de vesztünkre teljesen hatástalannak bizonyult.
a másik: tisztán látszik, hogy ez a lassú, kiismerhető, sokpasszos játék egy közepesen erős, fegyelmezett és jó kondiban lévő dupla védősorral felálló védelemmel szemben hatástalan!!!!!(az MSN nem rosszul játszott, hanem nem tudott jobban játszani)
mit kellene játszani? gyors kontrákat!
a harmadik: semmit nem léptünk előre a kontrák kivédésében!!! a dupla védőfal előtt görcsöl az egész bagázs az ellenfél térfelén, aztán elég egy vaktában előre ívelt labda amire legalább hárman felfutnak és máris verve vagyunk.
hogy hibás e LE.? bizony az . nem egyedül de első helyen. a foci már csak ilyen, a siker a góllövőké a vereség az edzőé (elsősorban).
azt mondtam MSN. ebben az összefüggésben (együtt) igaz de persze egyénileg nyilván van különbség mégpedig elég markánsan kezd kibontakozni:
Messi ha keményen és sokan -kvázi eredményesen rá állnak egy idő után elveszíti a játékkedvét, nem hajt. Neymar hajt és jól mozog a mezőnyben, de szorongatott helyzetben nem elég gólerős, Suarez a leggyengébb láncszem egyelőre csak villanásai vannak ez pedig édes kevés.
ami pedig a hatékonyabb kontra játékot illeti azért is sajnálom, mert így ez a három ember igenis alkalmas lenne (volt is!) ha ez lehetne a taktika - alkalmanként!!
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2015.02.22. 08:24:45

Mindent a sikeres Gardióla érához hasonlitani nem szabad. A nagy sikerekhez komplett jó csapat kell akik éhesek a győzelmekre. Most van 3 szuper csatár - azt annyi. Akkor volt egy jó D Alves
Puyol-Abidal hátul, de Pique is rendben volt. Középpályán Xavi-Iniesta uralta a meccseket.
Most mi van azt látni. Minimum 5-6 ember kellene középre és hátra. A mostaniakkal nem jutunk többre. Az közvetlen mult azért hozott gyözelmeket, mert az AM., a Bilbao és a Villareál nem bekkelt, és a laza védelmüket szétszedtük. De most elkezdődött a régi nóta.
Válasz küldése