Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
MateLona
Barça B
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2015.01.01. 18:48:53
Tartózkodási hely: A Nap alatt.

2015.02.02. 22:44:33

visca el barca írta:
koczan.attila írta:A döntőt hol rendezik?
nem találom sehol. sztem azt csak később szokták leszervezni.

amugy remélem a reál stadionjában :D bár perec biztos elintézné h ne ott legyen...
a döntő helyszíne szerintem sincs még kijelölve/eldöntve.
tavaly ugye a Mestalla-ban volt és ugyan az emlékek kellemetlenek, szerintem az egy jó hely lenne! :)
"A Barça egy kultúra, egy vallás, valami más. " - Thierry Henry
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.02.02. 22:19:23

balintbarca írta:Két Király Kupa meccsen is a keretben volt Diagné D. (eredmenyek.com adatbank). Ő ki? Milyen poszton bevethető? Infó róla valakitől?
https://www.google.hu/?gfe_rd=cr&ei=sen ... +barcelona" target="_blank

Védő.
balintbarca
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2013.12.22. 16:21:59

2015.02.02. 22:11:27

Két Király Kupa meccsen is a keretben volt Diagné D. (eredmenyek.com adatbank). Ő ki? Milyen poszton bevethető? Infó róla valakitől?
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.01.30. 15:43:32

Még nem tudni
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.01.30. 15:43:06

koczan.attila írta:A döntőt hol rendezik?
nem találom sehol. sztem azt csak később szokták leszervezni.

amugy remélem a reál stadionjában :D bár perec biztos elintézné h ne ott legyen...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2015.01.30. 15:45:35-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
koczan.attila
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013.07.23. 16:32:20

2015.01.30. 15:23:52

A döntőt hol rendezik?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.01.30. 15:13:26

szurkoltam a getafenek, jobb lett volna velük játszani. mindegy, ez van, két meccsen jobbnak kell lennünk és kész. ha továbbjutunk a döntő necces lehet (elég egy rossz napot kifogni), de innen már meg kell csinálni.

jó lenne egy katalán házi döntő 8)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2015.01.29. 21:39:10

A 80. percben megszerezte a vezetést a Villareal, ezzel szinte biztossá vált, hogy velük mérkőzünk a döntőért.

Az odavágó február 11-én, 20:00-kor lesz a Camp Nou-ban. Egyedül Mascherano lesz sárga veszélyben.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.01.29. 17:02:13

Kicsit lehiggadva a tegnapi meccs után.
Nos, én az első félidőt eléggé kaotikusnak láttam a Barca részéről, rengeteg előrevágom meg pattogós labda, amik nagy része vagy ellenfélhez ment, vagy kétesélyes volt a megszerzése. Pontosan ezért, szinte egyáltalán nem volt folyamatos a játékunk és az ATMA eléggé sokat birtokolta a labdát. Ugye az első gól is ilyen előrevágom szituból jött, amit Masch vágott előre, de megelőzték a címzettet, Torres meg nagyon szépen bevágta. Az Atletico ahelyett, hogy visszaállt volna, kiakarta végezni a Barcát és mindent beleadva támadott, amire rá is fázott, mert egy gyönyörű kontra után, aminek kulcsmomentuma Leo csele volt, Ney nagyon szépen berúgta Suarez passzából az egyenlítő gólt. Itt már úgy gondoltam, hogy meglesz a meccs. Azt hittem egy kissé lehiggadunk és ezt a rohanást és összevisszaságot magunk mögött hagyjuk és egy kis tervszerűséget viszünk a játékunkba lassítva azt, de nem, továbbra is ment a pattogós felemelt labdák tömkelege. Aztán történt, ami történt jöttek a gólok egymás után. A tizenegyes nem volt az, egy szabályos gólunkat nem adták meg és egy megadható tizenegyes helyet mi lőttük a 3. gólt. Itt már érezhető volt, hogy az ATMA nem tud nyerni és a durvaságokon kívül játszani sem akar. Gabi kiállítása meg végkép belátásra bírta Cholo-t és szó szerint feladta a meccset.
A második félidő meg egy kényszerű időtöltésnek felelt meg mind a két csapat számára. Az Atletic nem akart és tudott többet és mi sem akartunk többet a továbbjutásnál.
Összességében, ha nem lennék Barca szurkoló, jól elszórakoztam volna a meccsen, mert az első félidő nagyon látványos és izgalmas volt, de azért nekem van hiányérzetem így az eufória közben is. Van még mit fejlődni, de azért minden elismerésem a csapaté, mert a hit és akarat benne volt mindenkiben. =D> Stegen pedig nagyon jó lesz. A gólokról nem tehetett és hihetetlenül pontosan adja ki a labdát lábbal, akár 30-40 méterre is és egy eléggé unalmas második félidőben, ahol szinte semmi dolga nem volt, azt az egy bombát fölétolta minden előzmény nélkül. Halkan jegyzem meg én a bajnokikon is őt védetném, mert nagyobb potenciált látok benne, mint Bravo-ban.

Bocs, ha hosszú lett. :mrgreen:
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2015.01.29. 15:50:30

S.Agüero írta: Odaértek már a legutáltabb csapataim közé : Real, Chelsea, Atlético. :)
De jó volt, míg Mourinho volt a Real edzője. Csak egy csapatot kellett utálni.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.01.29. 15:41:16

S.Agüero írta:Odaértek már a legutáltabb csapataim közé : Real, Chelsea, Atlético. :)
Én MÉG nem haragszom rájuk, bár egyre kevésbé szimpatizál már velük az ember.
Egyelőre még az az érzés kerekedik felül bennem, hogy örülök, hogy van valaki aki képes felvenni a versenyt a két naggyal. Hosszabb távon nyilván ez a érzés is változni fog ha még mindig ezt a cél szentesíti az eszközt focit játszanak.
Simeone remekül fanatizálja a csapatát, de kíváncsi leszek mikor jön el az a pont amikor már nem csak az erőfociból meg a durvaságokból próbálnak megélni. Simeonénak jó példaként a Villarrealt tudnám állítani, ők is (a két nagyhoz képest) kevés pénzből építettek anno egy ütőképes csapatot és nem az ellenfél leugrásával akartak eredményeket elérni hanem technikás játékosokkal és fantasztikus játékkal.
Jó lenne ha ebbe az irányba tartana majd az Atlético!
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.01.29. 13:03:13

S.Agüero írta:Én ebben az évben szavaztam volna meg, de te tudod. :mrgreen:
és tényleg, jól van na :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.01.29. 12:24:55

visca el barca írta:én is csak az tudom mondani mint amit tegnap a kommentátor csávó félpercenként, kár h kiállították gabit a félidőben. ha a második félidőben is lett volna vagy 2-3-4 gól, tuti h jövőre ezt szavaztam volna meg az év meccsének.
Én ebben az évben szavaztam volna meg, de te tudod. :mrgreen:

Amúgy én is pont erre gondoltam a félidőben, hogy már megvan, mire szavazok. :D

Az Atlético elég undorító volt egyébként tegnap, de már sajnos lassan kezdem megszokni.

Odaértek már a legutáltabb csapataim közé : Real, Chelsea, Atlético. :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.01.29. 11:47:14

én is csak az tudom mondani mint amit tegnap a kommentátor csávó félpercenként, kár h kiállították gabit a félidőben. ha a második félidőben is lett volna vagy 2-3-4 gól, tuti h jövőre ezt szavaztam volna meg az év meccsének.

amugy volt itt minden, ketrecharc, kamu fetrengések, újabb kamu büntető a henteseknek, aztán egy meg nem adott tizi, meg nem adott neymar gól, verekedés, minden ami a szórakozáshoz kell :D

remélem ma este a getafe otthon vhogy kiharcolja a továbbjutást, jobb lenne velük játszani mint a villarreallal, de végül is tök mindegy, innen ezt a kupát be kell húzni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
ZolTano
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2012.03.12. 12:49:39

2015.01.29. 11:16:54

Yokozuna írta:Kevés csapat bírná ki, hogy egy kézzel védett ziccer után azonnal gólt kap, az Atletico sem bírta. Láttuk, a védelmünk azért nem olyan acélos, szerencsére a támadósor a felkínált területen élt a lehetőségekkel.
Lehet, hogy ez a sikeres párharc menti majd meg LE szezonját.
azért azt tegyük hozzá, h ezt 10 bíróból 7 nem fújja be. én sem fújtam volna be, még a real ellen sem. 2 méerről teljes erőből nekivágta a labdát még kifordulni sem volt ideje féluton könyököt ért ( hozzátéve, ha nem a könyököt éri akkor úgy szájba veri a labda, h lehet fel sem kel), szal sztem jól döntött a bíró, de láttunk ilyenért tizit. a kamu tizijüket így is megkapták.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.01.29. 11:05:42

Látom tegnap Ardának elgurult a gyógyszer. Vagy a cipő :lol:
http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... et-2391229" target="_blank
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.01.29. 10:35:45

Yokozuna írta:Kevés csapat bírná ki, hogy egy kézzel védett ziccer után azonnal gólt kap
csúnya lett volna, ha egymás után két kamubüntetővel hozzák vissza magukat a párharcba
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2015.01.29. 08:19:40

Kevés csapat bírná ki, hogy egy kézzel védett ziccer után azonnal gólt kap, az Atletico sem bírta. Láttuk, a védelmünk azért nem olyan acélos, szerencsére a támadósor a felkínált területen élt a lehetőségekkel.
Lehet, hogy ez a sikeres párharc menti majd meg LE szezonját.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2015.01.29. 00:30:29

nem szívesen mennék bele az esetleges problémák taglalásába, mert brutálisan örülök annak, h azt az atletikót szórtuk ki két győzelemmel, akik az előző kanyarban a megdöbbentő realmadridot írták ki a rendszerből.
szép volt fiúk! =D> =D> =D>

ja, jó volt a hangulat. ha diego costa még az atma-ban játszott volna, akkor verekedés miatt tuti, h félbeszakad ez a mai meccs. :D
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.28. 23:58:40

https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hph ... 7174_o.jpg

Neymar rosszul megitélt gólja, látszik hogy nem volt les, persze bírtam hogy megvárták amíg végigrohan és belövi és csak utána fújtákbe.
Avatar
CsocseX
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2014.04.17. 00:04:53
Tartózkodási hely: Braunschweig (Németország)

2015.01.28. 23:48:33

Feast4 írta:Kit kaphatunk amúgy a következő körben?
A Villarreal és a Getafe párharc győztesét. (a Villarreal 1-0-s előnnyel megy a visszavágóra)
Força Barça!
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.01.28. 23:46:11

Rivaldo11 írta:Közben szántó dávidtól, meg bánkidodótól megtudom, hogy Neymar olajat öntött a tűzre azzal, hogy belőtte a ziccert. :lol:
Igazából a gólöröm miatt... meg a kötény miatt. Mondjuk nem értem miért kellett ezért Neymart ennyire kiutálni a végére , semmi rosszat nem akart ő , végülis csak eldöntötte a meccset. :D

Ez a Bánki egy vicc , mindig annyit nevetek rajta. Logopédushoz nem ártana benéznie. Ez az ember beszélni nem tud... elkezd egy mondatot , és nem tudja befejezni. :D A szavakat se tudja kiejteni.
Az maradt meg bennem , hogy " Suárez ebben a Barcelonában csak egy 4. 5. számú játékos , Messi meg őőő meg őőő Messi után. " #-o

A meccsel kapcsolatban annyit , hogy számítani lehetett arra , hogy így fogja kezdeni az Atletico. Az első 10 perc lesz a mérvadó. Nyilván a gól is bekavart , de a saját játékukkal vertük meg őket.(favágást kivéve) A piros lap jól jött , de mondjuk ez eléggé bekavart , és unalmas lett a mérkőzés. Tovább jutás megvan és ez a lényeg! Szerintem a Villarealt kapjuk , de innen már be kell húzni!!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.01.28. 23:39:46

mess2009 írta: a kontrák! sokszor megkaptam itt már, hogy az nem Barca stílus.... nos az lehet, de az a mai labdarúgás legélesebb fegyvere és ha akarjuk lám tudunk bánni ezzel is!!
az igazi erény természetesen az első félidő volt, szerencsétlen első perces kapott gól egy őrjöngő idegenbeli katlan, és mégis hoztuk az eredményt, a félidőt és a meccset is ami ugye a továbblépést eredményezte!
Stilus nem szilus célra vezet. Nem azzal nyertünk amit tudunk hanem azzal amit ők tudnak. Jó ez sarkítás, de valahol igaz.
Nálam a meccs kulcsemberei egyértelműen Messi, Neymar, Suarez és Rakitic és Ter Stegen voltak. A három támadónk nagyon érezte egymást nagyon jól ugratták ki egymást, Rakitic bár sokak szerint lehet most haloványabb volt még egy csomószor Alves helyére is odaért, hihetetlen mi mezőnymunkát megcsinál egyedül. A csávó egy komplett középpálya kb. Ter Stegen pedig nagyon durca. Rideg az ipse mint a gép és nagyon pontos. Az meg hogy egy 0 másidk félidőben egy hirtelen ellőtt olyan labdát simán kivett félelmetes. A 11-esre is jól mozdult rá.Tulajdonképp szerintem ők öten verték meg az Atleticot.
Masherano meg Pique szerintem ma közepes volt, az első gólnál nem tudom hova szaladtak.
Alves legalább kilőtte a Holdat, de Alba. Nem tudom mikor volt ennyire halovány mint ma. Nem is értettem néha mit csinál. Még kötényt is kapott azt hiszem egyszer.
Ini nagyon nem volt ma jó.De már meccsek óta nem az. Darabos lassú körülményes Xavisodik.
Busquets meg mostanában hozta a szokásos tedd ki had hüljön játékot. Valahogy vissza kéne hozni a palit az életbe mert ez így gáz lesz.
Rafhina most kifejezetten jól szált be nagyon akart de a kevesebb néha több. Volt amikor nagyon rátekeredett a labdára.
Mathieu végülis ütközni nem volt hülyeség behozni, bár lehet jobb lett volna ha Busquetset kapja le és Masch fellép.

LE. viszont végre együtt élt a játékkal és most először láttam rajta, hogy tudja mit csináln, nem csak pilledten nézi a meccset. Ez talán jó előjel.

Összességében szép volt és Gartulálok! Nagy győzelem!

Kit kaphatunk amúgy a következő körben?

Kár hogy a Villareall jön vasárnap egy kis pihi jót tett volna többeknek is.
Kép
Avatar
CsocseX
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2014.04.17. 00:04:53
Tartózkodási hely: Braunschweig (Németország)

2015.01.28. 23:32:56

Intenzív meccsre számítottam, de nem gondoltam volna, hogy ilyen jól jövünk ki az első félidőből, valamint azt sem, hogy ilyen könnyen feladja az AtMa, ami persze abszolút logikus, de róluk akkor sem gondoltam volna. (mondjuk a Barça ellen én is azonnal feladnám :D) A kulcs szerintem is az első kontránknál volt, még pedig elsősorban Messi csele, majd Suárez külsős passza, és végül Neymar hihetetlenül higgadt lövése. A srác elképesztő fejlődésen esett át. (talán kellett ehhez egy kicsit a brazilok leszereplése is a VB-n) Sokkal higgadtabb, átgondoltabb, profibb. Mondhatnám akár úgy is, hogy tavaly mintha még kisgyerek lett volna, aki egy évre rá már felnőtté vált. A harmadik gólunknál szintén nagyon okos volt, hogy leszedte a labdát a kapusról, mert lehet, hogy csúnyán belebikázta volna, ha kapásból lövi.

Mindig is voltak brutál meccseink (még a történelmi Barçának is természetesen), és lesznek is még, szóval mindenféleképpen elégedett vagyok a látottakkal.

Az AtMa megmutatta, hogy mennyire tud futballozni. Ezt bizonyítják a sárgák, a pirosak, és az is, hogy nyált csorgatva várják a rögzített helyzeteket. Ez mind csak taktika kérdése. Nincs stílus, nincs felépített támadás, csak egy tökéletes motivátor, egy edző, és egy Calderón, valamint egy nagy rohanás, kapálás, vagdalás az egész, némi passzjátékkal karöltve. Olyan sűrűn kerülnek ezekbe a helyzetekbe, hogy elképzelhetetlen, hogy ezekből ne váltsanak gólra néhányat. Én ennyiben látom az Atlético jelenlegi játékát.

Lélektanilag hatalmas löketet kell, hogy adjon a ma este mindenkinek, és innen már jó eséllyel megnyerhetjük a kupát. (de még bármi lehet emellé)

Gratulálok a srácoknak!
Força Barça!!!

p.s.: Ki gondolta volna ezt még az Anoeta után? xD
Força Barça!
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.01.28. 23:16:25

westerngom írta:
danianevem írta:Az MVP nyilván Neymar volt, a közönség a végére meg is szerette.
ugye most itt a Barca közönségre gondoltál... :roll: :lol:
Meglepte a hazai közönséget, hogy futballistát is láthatnak egy focimeccsen. :lol: A füttyszónak én örülök, ebből látszik, hogy félnek tőle, csak aztán a favágók nehogy eltörjék a lábát...
Válasz küldése