Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2014.11.02. 13:04:29

Egyetértek.
Évek óta egyre rosszabb teljesítményt ad néhány itt már előttem is fikázott játékos.
Lehet, hogy jobb lenne nélkülük. De ők vannak.
Az mindenképpen LE hibája, hogy a játékosok ilyen mentalitással mennek fel a pályára.
A másik komoly hiba, hogy nincs egy vezére a csapatnak. Nincs egy húzó játékos, mint anno
Puyol volt.
Sokan fikázzák Xavit is. Igaz, hogy nincsenek már meg úgy a gyilkos passzai, de még mindig egyedül ő képes stabilitást adni a középpályának.
Egyébként valamelyik meccsen azt vettem észre, hogy nagyon sokszor érkezett a kapu, elé, került gólhelyzetbe. Ez teljesen új volt nekem.

Messi a csk: ez nekem sem tetszik. Szerintem ő nem egy vezéregyéniség. Lehet, hogy elért már jó pár dolgot a csapatnál, de ő nem csk alkat.
Akkor ki lehetne a csk? Ez jó kérdés.
Egyébként tényleg ráférne Messire a pihenés. Vagy megmondani neki: nem neked kell az összes gólt rúgni. Hiszen ezért jött Suarez, nem? De ki tudja, hogy ő ezt hogy viselné el.

Egy évet mindenképpen az új csapat építésére kell áldozni. Mindegy mi az ára, a lényeg, hogy az elmaradást be kell hozni: évek óta nem volt új játékos beépítve a csapatba. Akikkel próbálkoztak, már nincsenek itt. Akik meg itt vannak, azokat nem játszatják. Csak nem értem, hogy miért? Egy Alves pl nem mindegy, hogy játszik-e vagy sem? Úgyis ingyé fog elmenni!
Akkor meg itt fogunk állni két zöldfülüvel.
Egyszerűen felfoghatatlan számomra, hogy LE ezeket a dolgokat hogy nem látja át.
Pepnek volt töke hozzá, hogy egy Decot és egy Ronaldinhot elzavarjon a csapattól.
Szerintem ő most simán leültetné Messit is a padra, vagy fel a lelátóra.

Meccsről meccsre ugyanazok a problémák, hibák jönnek elő, még sincs változás.
Akkor hogy elemzik ki a hibákat? Így?
Miért csak a szurkolók látják át ezeket a dolgokat?

Egy gólt persze nem lehet egy ember nyakába varrni. Ahogy egy balesetre is igaz, hogy minimum két hiba kell hozzá, a gólhoz is legalább kettő kell. Itt meg több is volt, és ez is rendszeres: mozizás közelről, rossz helyezkedés, másikra várás.
A klub körüli kavarások sem tesznek jót. Ki tudja, hogy Messinek mennyire jár a fejében az adócsalásos botránya, a bírósági tárgyalások, a vezetők egymás elleni csatározásai mennyire viselik meg a csapatot. Mihozzánk csak egy-egy cikkecske jut el, de ők napról napra ott vannak, benne vannak.
A Madrid is szenvedett, mikor a vezetőségben nem volt összhang. Mou kavart, stb.
Mi ugyanezen megyünk át.
A legjobb lenne tiszta vizet önteni a pohárba:
a vezetőség mondjon le, legyenek új választások, és bárkit is választanak meg, pofa be legyen.
Szarni le, hogy mi volt eddig, előre nézni, és újra felépíteni a csapatot.
Nyugodjanak le a kedélyek.

Gondoljatok csak bele: ha hozzátok jut el a cégen belül a hír, hogy [auto_cenzúra] van a palacsintában, jön a nav ellenőrizni, stb, akkor nálatok is hetekig ez a téma, ideges mindenki, még a legutolsó ember is, és mindenre figyeltek ilyenkor, csak a melóra nem.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2591
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.11.02. 12:19:57

Tegnap nem is a kapott góllal volt a fő gond mert azt az előző szezonokban is megszoktuk kapni hála Alves és vagy Mascheranónak hanem az,hogy a negyed milliárd eurós támadó triónk körbelőtte a kaput! Voltak szép megoldásaik de az egész ....t sem ért! Ha otthon egy középcsapat Celtat nem tudunk megverni akkor mi lesz a Sevilla,Valencia,Atletico Madrid ellen? :evil:
Kezd engem a szezon 11-12esre emlékeztetni amikor a kisebbek ellen szépen elszórtuk a pontokat, a Real meg mindenkit agyonvert.Bár akkor legalább a Barbenauban megcsaptuk a Madridot 3-1re,idén még ez az öröm sem volt meg.
L.E. meg jobb ha elkezdi játszani a Barta - Montoya kettőst hátul,középen meg a Mas-Ini-Rakitic hármast vagy eltakarodhat a fenébe a kis kedvenc Alvesével együtt!
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.11.02. 11:49:17

másnál is előjött ilyen deja vu, mintha pep első két meccse után lennénk?

nézem tegnap is, már a hetvenedik perc, és még mindig tök nyugodt vagyok, annyira biztos voltam benne, hogy lövünk egy hármat az utolsó percekben. a végén meg csak néztem magam elé, hogy mi van, ezt a meccset nem nyertük meg? most komolyan? kikaptunk?
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
barca0000
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:32:46

2014.11.02. 11:40:13

Én azt mondom teljesen felesleges itt azon vitatkozni hogy kit kellet volna igazolni meg kit kéne eladni. A mi keretünk papíron borzasztó erős de sajnos csak papíron . A legnagyobb baj LE nyilván nem az ö hibája hogy tegnap minden ziccer kimaradt de az hogy a játékosok nem elszántak nem akarnak az az övé . Nem tudom ki emlékszik még pl Rijkaard utolsó évébe Márquez teljesítményére mondjuk ki egy katasztrófa volt majd jött Guardiola és Márquez megint topp védő lett ! Most se biztos hogy el kell adni mindenki aki most gyenge hanem 1 olyan edzőt kéne idehozni akit mindent ki tud hozni a játékosokból.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.11.02. 11:34:07

csababarca írta:Aubameyang játszott végig a jobb oldalon tegnap, Reus balról indult, illetve középen tűnt fel, de a jobboson elvátve volt.
de ez off.
Akárhogy is nézem, de sztem Pierre középen játszott. Sem Kagawa, sem az örmény nem középcsatár. De mindegy ezt tényleg hagyjuk.
csababarca írta:Szóval hagyjuk ezt az erős keretet, mert nem erős annyira, és nem variálható.
Persze ha Alves hozná a 4 évvel ezelőttit,meg Piqué is, akkor más lenne,de nem hozzák 1-2 éve,szóval ez már csak a ködösítés.
Erről beszélek. Nevek alapján megvagyunk, de a teljesítmény elmarad a korábbi évekétől. Pedig ha megnézzük mondjuk a Bayern keretét, hasonló korú játékosokkal találkozunk, mint nálunk. Ők pedig az évek múlásával nem hogy visszaestek, de még jobbak lettek. Nem értem, hogy mi miért nem tudunk továbbfejlődni, vagy szinten tartani? Túl nagy a kontraszt. Na mindegy le is zárom ezt a témát.
palesz77 írta:Veled egy élmény vitatkozni.. :D
Megmagyaráztam a dolgokat...
palesz77 írta: Hát mert a támadószekcióval nincs nagyobb probléma, tegnap is lőhettek volna 6 gólt legalább, és egy szót sem szólhatott volna a Celta. Úgyhogy Reus nem tudom miben változtatott volna a tegnapi játékunkon - azon kívül, hogy ő biztos belőtt volna egyet. A helyzetek kialakításával van nagyobb gondunk inkább, és ha Reust jobbszélsőnek hoznánk, akkor őt valahogy helyzetbe kéne hozni gondolom. Úgyhogy igazából tökmindegy, hogy ki futkározik a jobb szélen - bár Suárez nem csak ott van, de tudom, hogy téged ez nem érdekel -, amíg nem tudunk helyzeteket kialakítani, csak egyéni villanásokból.
Ezzel a Reus dologgal nem arról beszélek, hogy jobbak lennénk mint Suárezzel. Arra céloztam, hogy Suárezt égbekiáltó baromság volt 81 millióért idehozni a jobb oldalra. Ennek a töredékéért elhozhattuk volna Reust, aki ha a jobboson, ha a baloson játszik, akkor is szélső. Itt a gazdasági vonalat kívántam bírálni.
palesz77 írta:Ha csak a nevekről beszélünk, akkor a Münchennek ott van a Ribery-Lewa-Robben trió, mögöttük Götze, Schweini, Martinez, Thiago, a kapuban Neuer, a védelemben BENATIA, Lahm, Alaba, ez miben gyengébb?
A tegnapi kezdőcsapat: Neuer-Alaba, Boateng, Benatia-Bernat, Xabi, Götze, Lahm-Müller, Lewa, Robben
Én erről a csapatról beszélek. Ennyi hiányzóval meg lehet nézni, hogy hogyan játszottak.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.02. 11:18:00

Barcaman1993 írta:Másrészt engem ez a hőtérkép nem érdekel.
Barcaman1993 írta:Ezt a Xavi fáradt dolgot hagyjuk.
Veled egy élmény vitatkozni.. :D
Barcaman1993 írta:Ki beszélt a középpálya problémájáról? Azzal is van probléma, de erről nem beszéltem. Én Reust Suárez posztján helyeztem volna el. Ezt a Reus balszélső dolgot honnan vettétek (nem csak Te, mert már több embertől is olvastam)? Én akárhányszor látom, mindig a jobboson játszik, tegnap is ott játszott a Bayern ellen.
Hát mert a támadószekcióval nincs nagyobb probléma, tegnap is lőhettek volna 6 gólt legalább, és egy szót sem szólhatott volna a Celta. Úgyhogy Reus nem tudom miben változtatott volna a tegnapi játékunkon - azon kívül, hogy ő biztos belőtt volna egyet. A helyzetek kialakításával van nagyobb gondunk inkább, és ha Reust jobbszélsőnek hoznánk, akkor őt valahogy helyzetbe kéne hozni gondolom. Úgyhogy igazából tökmindegy, hogy ki futkározik a jobb szélen - bár Suárez nem csak ott van, de tudom, hogy téged ez nem érdekel -, amíg nem tudunk helyzeteket kialakítani, csak egyéni villanásokból.

A balszélsőt meg innen a fórumról veszem, meg néztem pár videót róla a nyáron, a jobb megmozdulásai 75%-a legalább a balosról indultak.
Barcaman1993 írta:A nevekről beszélek.
Ha csak a nevekről beszélünk, akkor a Münchennek ott van a Ribery-Lewa-Robben trió, mögöttük Götze, Schweini, Martinez, Thiago, a kapuban Neuer, a védelemben BENATIA, Lahm, Alaba, ez miben gyengébb?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.11.02. 11:14:12

Aubameyang játszott végig a jobb oldalon tegnap, Reus balról indult, illetve középen tűnt fel, de a jobboson elvátve volt.
de ez off.

Barcaman, kicsit rózsaszín a szemüveg ne haragudj.
Csatársorunk ok, az top, realé hasonló erősségű.
KP viszont csak a neveiből él, realnál ez is erősebb, bayerné is sokkal, de láthattunk a psg kp-ja is röhögve ette meg a mienket. Szóval jól hangzanak a nevek, de teljesítmény kevés van mögötte.
Védelmet meg hagyjuk az bohózat, real,psg,chelsea,bayern, atma...ezek védelmek,a miénk egy romhalmaz.

Szóval hagyjuk ezt az erős keretet, mert nem erős annyira, és nem variálható.
Persze ha Alves hozná a 4 évvel ezelőttit,meg Piqué is, akkor más lenne,de nem hozzák 1-2 éve,szóval ez már csak a ködösítés.

Amik a tények,hogy a csatársorunk kimagasló, a többi közepes. Persze ettől működhetne a dolog,de nem működik.
De ne kezdjünk már bele ebbe a jajj de jó keretünk van,legerősebb,mert ez bullshit.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.11.02. 11:06:20

palesz77 írta: Suárez szinte full ugyan azon a poszton játszik eddig nálunk, mint a Poolban, csak úgy halkan megjegyezném. Meg is nézheted:
Chelsea ellen, City ellen, United ellen vs a Real ellen, Celta ellen.
Az, hogy annyira nem megy neki a játék ELŐFORDULHAT, hogy azért van, mert 4 hónapig eltiltott volt, és most kezdődik neki a szezon igazából.. De persze ehhez biztos semmi köze a dolognak.
1-2 dolgot hozzáfűznék. Gólokat direkt nem írtam, gondolva az eltiltására. :wink: Másrészt engem ez a hőtérkép nem érdekel. Azt látom a saját szememmel, hogy a támadásokat neki középen kell befejeznie és nem szélen kialakítania. Meg lehet nézni a Poolban szerzett góljait. Szinte mindet középről lőtte.
palesz77 írta: És Reus miben oldaná meg a középpálya gondjait? Meg ő miért játszana a posztján, amikor a pálya baloldalán szeret - és tud a legjobban - játszani? Persze tudom én, hogy mindig az kell, aki nincs itt.. Csak jó lenne elfogadni, hogy Lucho egy olyan embert akart előre, mint Luis, aki igazi gólvágó, de mellé képes a támadó harmad több posztján is jól teljesíteni.
Ki beszélt a középpálya problémájáról? Azzal is van probléma, de erről nem beszéltem. Én Reust Suárez posztján helyeztem volna el. Ezt a Reus balszélső dolgot honnan vettétek (nem csak Te, mert már több embertől is olvastam)? Én akárhányszor látom, mindig a jobboson játszik, tegnap is ott játszott a Bayern ellen.
palesz77 írta:Xavi a Real ellen elfáradt már gondolom, most meg szintén jól nyúlt bele a meccsbe, jött egy támadó és egy kp-ás 2 kp-ás helyett, így Messi visszább léphetett. Utána jöttek is a helyzeteink - Pedro konkrétan gólpasszt adott Suáreznek, csak ő a kapusba fejelte -, nem tudom mi probléma volt a tegnapi cserékkel összességében.
Ezt a Xavi fáradt dolgot hagyjuk. Ennek semmi bizonyítéka sincsen. Itt arról van szó, ahogy Xavi, ahogy Rafinha esetében, hogy a jól játszó játékost nem hozzuk le. Ez alapszabály. Rakiticet sokkal indokoltabb lett volna lehozni tegnap. Azt meg megint hagyjuk, hogy jöttek a helyzetek. A cserék előtt már 5-6 góllal kellett volna mennünk a helyzetek alapján, nem a cserék miatt lettek helyzeteink.
palesz77 írta:A 10. fordulóban vagyunk..
Itt nem a forduló számáról van szó. Látom a Real Madridot játszani és látom minket. Látom, hogy hogy játszanak, de a fontos, hogy hogy nyernek. 5 helyzetből berúgnak 4-et és simán nyernek. Mi 10 helyzetből rúgunk 2-3 gólt, az mára már megszokottá vált. Ennek az eredménye meg is lett az elmúlt 3 vereségünk során, hogy képtelenek vagyunk belőni a helyzeteinket.
Illetve a 10. forduló mellé tegyük oda, hogy mi még nem játszottunk az Atletico ellen... Csak egy x esetén is már komoly a lemaradásunk.
palesz77 írta:München játékoskerete mióta gyengébb? Amúgy tényleg szebb focit játszanak, sokkal dinamikusabbak, a Real ellen viszont ugyanúgy cumiztak..
Nézzük a csatársort. Messi-Neymar-Suárez vs Robben-Lewa-Müller. Aztán nézzük meg a Bayern középpályáját, ahol Lahm és Bernat játszanak, 2 szélső védő...
Szóval az a problémám, hogy miért képesek ugyanolyan feltételek mellett úgy játszani ahogy, és mi miért nem tudunk ugyanúgy, mikor korábban mi is tudtunk? Sőt sztem még jobbak jis voltunk.
Az a Bayern-Realt hagyjuk. Az 1 meccs volt. A mi esetünkben 2-2,5 éves sorozatos romlásról beszélünk.
palesz77 írta: Mióta van nekünk toronymagasan a legjobb keretünk? A Chelsea, Real, München, City, PSG kerete minimum egy szint a miénkkel, van amiben jobbak is.. Szóval ezzel nem egészen értek egyet.
A nevekről beszélek. Ismétlem magam, a Messi-Neymar-Suárez 3-ashoz képest senki még közel hasonlót sem tud kiállítani. Akkor ideveszem az Iniesta-Xavi-Rakitic-Sergio-Mascherano középpályát, ami nem feltétlenül a legerősebb, de a 3 legerősebben mindenképpen benne van. A védelemnek meg szintén simán a legjobbak közé kéne tartoznia, ha a megfelelő embereink formában lennének (Alba-Piqué-Alves, Vermaelen felépülne...).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Barcaman1993 2014.11.02. 11:17:24-kor.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Raul Madrid
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2010.10.03. 20:57:50

2014.11.02. 11:02:34

Ronaldinho-t is lehetett pótolni, akkor Messi-t pláne. El kellene adniuk, mert ez már csak rosszabb lesz. Más játékos így állna a játékhoz, nem lenne kérdés hogy mennie kell.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.11.02. 10:45:35

Barcaman1993 írta:
csababarca írta:Messit el lehet adni,de mi értelme? Most komolyan,tegye a szívére bárki a kezét, és mondja azt,hogy az érte kapott pénz értelmesen, tisztességesen lenne elköltve?!
Alapesetben senki sem adná el, ahogy én sem. De a vak is látja, hogy ez nem az a Messi, aki korábban volt. És nem arra célzok, hogy megkopott volna (27 évesen #-o ), amivel a fél fórum magyarázkodik. Tegye oda magát rendesen, lássam a lelkesedét, hogy egyáltalán érdekli a dolog. Ha ez megtörténik a gólok is jönni fognak.

Ez az eladás meg igen is egy komoly téma. A 20 plusz x milliós fizetését arra kapja, amit a korábbi években nyújtott. Ahogy most játszik azzal semmi baj nem lenne, ha annyi pénzért tenné, mint a többi játékosunk. De így az elvárások is sokkal magasabbak. Nyilván a fizetéscsökkentésbe meg nem menne bele. 10 évig meg egy így játszó Messit (ennyi pénzért) nézegetni elég nagy luxus lenne. Mind sportszakmailag, de leginkább gazdaságilag.

Én egyetértek ezzel.
Így gondolom én is, csak azt próbálom érzékeltetni,hogy nem biztos,hogy jól járnánk egy esetleges eladással. Látva az utóbbi évek borzalmas igazoláspolitikáját, nem lennék nyugodt,ha a vezetőség ölébe huppanna cirka 100M...

Egyébként idén nem látom,hogy akkor gond lenne Messivel,tavaly ezerszer gázabb volt a szitu. Helyzetkihasználása botrányos,de ha tegnap belő az 5 100as zicceréből 2-t,akkor senki egy szót nem szólna. Ezen kéne sűrgősen javítania,mert az utóbbi 4-5 meccsen annyi helyzetet puskáz el, amivel gólkirálynak lehetne lenni már most.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.02. 10:43:58

Barcaman1993 írta: Idén nyáron elhoztuk a világ legjobb csatárát, Suárezt. 27 évesen 81 millióba került. Már két meccs után szemmel látható, hogy a csapatunk vezére jobbszélsőként számít rá... Vannak szép dolgai, ahogy Villának is voltak, de láthatóan nem az igazi. Már most egy nagyobb összeget mernék tenni rá, hogy 3-4 év múlva hasonló körülmények között fog távozni, mint Villa.

És akkor kérdem én:
Miért kellett a világ egyik legjobb szélsőjét (Sanchez) elengedni, hogy idehozzunk egy középcsatárt a helyére?
A 81 milliós középcsatárunk miért nem a posztján játszik, ha már itt van?
Messit miért nem próbálják meg egyáltalán a jobbosra kitenni?
Suárez szinte full ugyan azon a poszton játszik eddig nálunk, mint a Poolban, csak úgy halkan megjegyezném. Meg is nézheted:
Chelsea ellen, City ellen, United ellen vs a Real ellen, Celta ellen.
Az, hogy annyira nem megy neki a játék ELŐFORDULHAT, hogy azért van, mert 4 hónapig eltiltott volt, és most kezdődik neki a szezon igazából.. De persze ehhez biztos semmi köze a dolognak.

Sánchezt meg hagyjuk már könyörgöm. Ő akkor jó, ha rá épül a csapat, és úgy villog ahogy akar. Nálunk ez nem valósult volna meg, a tavalyinál kétlem, hogy jobb teljesítményt lehozott volna bármikor is nálunk.
Barcaman1993 írta: Nem lett volna több értelme a nyáron Pedrot eladni és a helyére Reust idehozni, aki egyébként is ideakart jönni? Anyagilag is minimális veszteségünk lett volna, mindenki a posztján játszana, és lenne 4 rendes támadónk.
És Reus miben oldaná meg a középpálya gondjait? Meg ő miért játszana a posztján, amikor a pálya baloldalán szeret - és tud a legjobban - játszani? Persze tudom én, hogy mindig az kell, aki nincs itt.. Csak jó lenne elfogadni, hogy Lucho egy olyan embert akart előre, mint Luis, aki igazi gólvágó, de mellé képes a támadó harmad több posztján is jól teljesíteni.
Barcaman1993 írta:Továbbá Enriquének szeretnék gratulálni. Már leírtam, hogy nagyon tetszik ez a Suárez a szélen taktika, még szeretném az elismerésemet átadni a tökéletes cseréinek. A Real ellen lehozta a meccs egyik legjobbját Xavit, majd most a legjobb Rafinhát. Nem tudom ebben mi volt a logika?
Xavi a Real ellen elfáradt már gondolom, most meg szintén jól nyúlt bele a meccsbe, jött egy támadó és egy kp-ás 2 kp-ás helyett, így Messi visszább léphetett. Utána jöttek is a helyzeteink - Pedro konkrétan gólpasszt adott Suáreznek, csak ő a kapusba fejelte -, nem tudom mi probléma volt a tegnapi cserékkel összességében.
Barcaman1993 írta:Ráadásul a csapat 1 hét alatt elbukta szépen a bajnokságot.
A 10. fordulóban vagyunk..
Barcaman1993 írta:És megmondjam, hogy mi bánt a legjobban? 2 csatornát kapcsolok a TV-n és látom a Bayernt játszani. Ismerős edző, szinte azonos játékfelfogás, hasonló szisztéma, gyengébb játékoskeret és olyan játékot látok, hogy tátva marad a szám...
München játékoskerete mióta gyengébb? Amúgy tényleg szebb focit játszanak, sokkal dinamikusabbak, a Real ellen viszont ugyanúgy cumiztak..
Barcaman1993 írta:Ez a csapat nekem nagyon hasonlít a 06-07-es és a 07-08-as csapatra. Toronymagasan a világ legerősebb kerete, de már messze nem csapat, frusztráltságot, fásultságot érzek a csapaton és azt, hogy itt jó pár ember nem teszi igazán oda magát. És ilyenkor sajnálok 1-2 embert, leginkább Mascheranot, aki a szívét-lelkét beleadja, de mindhiába a többiek miatt.
Bocsi, kicsit sok lett.
Mióta van nekünk toronymagasan a legjobb keretünk? A Chelsea, Real, München, City, PSG kerete minimum egy szint a miénkkel, van amiben jobbak is.. Szóval ezzel nem egészen értek egyet.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.11.02. 10:39:55

csababarca írta:Messit el lehet adni,de mi értelme? Most komolyan,tegye a szívére bárki a kezét, és mondja azt,hogy az érte kapott pénz értelmesen, tisztességesen lenne elköltve?!
Alapesetben senki sem adná el, ahogy én sem. De a vak is látja, hogy ez nem az a Messi, aki korábban volt. És nem arra célzok, hogy megkopott volna (27 évesen #-o ), amivel a fél fórum magyarázkodik. Tegye oda magát rendesen, lássam a lelkesedét, hogy egyáltalán érdekli a dolog. Ha ez megtörténik a gólok is jönni fognak.

Ez az eladás meg igen is egy komoly téma. A 20 plusz x milliós fizetését arra kapja, amit a korábbi években nyújtott. Ahogy most játszik azzal semmi baj nem lenne, ha annyi pénzért tenné, mint a többi játékosunk. De így az elvárások is sokkal magasabbak. Nyilván a fizetéscsökkentésbe meg nem menne bele. 10 évig meg egy így játszó Messit (ennyi pénzért) nézegetni elég nagy luxus lenne. Mind sportszakmailag, de leginkább gazdaságilag.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.11.02. 10:20:17

Hozhattuk volna Reust is harmadannyi pénzért, igen. de ez logikusabb lett volna, a vezetőség pedig full vakok gyülekezete, Zubi,Barto, hagyjuk már ezeket,komolytalanok. (nekem Suárezzel sincs bajom,csak lehet jobb opció is lett volna,kevesebb pénzért, több lehetőséget nyitva hagyva)
Véletlen ha Reust hozzuk,akkor maradt volna pénz értelmesebb védőkre, nem egy sérültre, meg egy 30 éves kiöregedő idétlenre.
Ne adj Isten,még egy posztján top 3as Kroost is idehozhattunk volna aprópénzért, Rakitic mellé, és nem lenne gondunk.

De ez így logikus lett volna,és olcsóbb megoldás összességében,tehát nem tudtak volna belőle kilopni Bartoék elég pénzt maguknak...

Messit el lehet adni,de mi értelme? Most komolyan,tegye a szívére bárki a kezét, és mondja azt,hogy az érte kapott pénz értelmesen, tisztességesen lenne elköltve?!
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.11.02. 10:17:26

aludtam egyet a vereségre(szándékosan nem meccset írok) és ma sem jobb. azokkal akik nem tudják mi (mekkora) a szerepe egy edzőnek nem lehet vitázni ezt szögezzük le. ha valaki azt hiszi, hogy a világsztárok csak úgy önmaguktól rúgják a gólokat ?! az pedig vesse össze a tegnapi Real és Barca meccseket, a válasz ott volt a füvön.
L.E. : egy vezetőnek a fociban a hatalmon kívül (amit ugye mástól kap egy időre) rátermettségre, személyiségre, tekintélyre, szakmai tudásra, az embereit magával ragadni képes elképzelésre ....minimum szüksége lenne. én azt látom, hogy sajnos nem csak engem (és sok szurkolót) de ami a nagy baj a saját embereit sem tudja meggyőzni, magával ragadni, huzamosan max. teljesítményre ösztönözni. az csak hab a tortán, hogy a nyilvánosság előtt a megjelenése, megnyilvánulásai enyhén szólva - jellegtelenek és ez bár látszólag nem a lényeg de vissza hat az öltöző béli munkájára.
nem abszolutizálom a szerepét! nyilván másoknak is van saruk a pályán és azon kívül is de nálam ő bizony hunyó a javából.
egy két dolog még. : a kapus. azokkal értek egyet akik szerint a pontatlan, gyenge lövések tették naggyá tegnap amellett, hogy jól tette a dolgát. Messi.: én is attól félek, hogy már nem lesz a régi.pontatlan, időnként görcsös, néha lemondó, egy biztos, én még nem adtam fel vele kapcsolatban.....Neymar..nehéz ügy. lassan arra hajlok, hogy túl dimenzionált a valós képességeihez mérten. Suarez.: tegnap már láttam jó megmozdulásait is, ha valaki arra biztatta, hogy itt bizony(elsősorban és másodsorban is...) passzolni kell nagy állat volt....
hogy nem volt szerencsénk? - az már biztos! mint ahogy az is, hogy erre hagyatkozva soha nem leszünk bajnokok.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.11.02. 10:09:29

A meccsről, csak egy szó: kiábrándító. Sok szót nem is fecsérelnék rá, már számtalanszor elismételtem azt, amit minden meccs után elismétlek. A helyzeteket be kell lőni. Erről ennyit, kicsit másról is írnék.

Kérdem én, hogy Messi minek hosszabbított szerződést? Nekem ne dumálja meg senki, hogy rossz formában van. Már a meccs elején is látszott rajta, ahogy a Real ellen is és az összes többi meccsen is látszik rajta az az unott, fásult, nem érdekel az egész arckifejezés, amit a pályán tovább is fokoz. Nem küzd, nem hajt, a védekezés nem érdekli, a gólokat már nem lövi, ellenben 3x annyit tekeredik rá a labdára folyamatosan, mint korábban szokta. Ezért kár volt hosszabbítani. Ha itt szeretne maradni és itt képzeli el a jövőjét, akkor illene is tenni érte vmit. Mert ez nem állapot. Csak a fizetéséből világklasszis játékosokat tudnánk venni.

Aztán vegyük elő a vezetőséget és a fantasztikus trénerünket is. Már most megmondom, hogy ezzel a Luis Suárez transzferrel még nagyobb bakot lőttünk, mint a David Villa biznisszel. Villa korának egyik legjobb középcsatára volt. 28 évesen idehoztuk, majd 3 évvel később 3 millióért továbbengedtük. A játékával sosem tudott kibontakozni, ugyanis mint középcsatárt a szélre száműztük.
Idén nyáron elhoztuk a világ legjobb csatárát, Suárezt. 27 évesen 81 millióba került. Már két meccs után szemmel látható, hogy a csapatunk vezére jobbszélsőként számít rá... Vannak szép dolgai, ahogy Villának is voltak, de láthatóan nem az igazi. Már most egy nagyobb összeget mernék tenni rá, hogy 3-4 év múlva hasonló körülmények között fog távozni, mint Villa.

És akkor kérdem én:
Miért kellett a világ egyik legjobb szélsőjét (Sanchez) elengedni, hogy idehozzunk egy középcsatárt a helyére?
A 81 milliós középcsatárunk miért nem a posztján játszik, ha már itt van?
Messit miért nem próbálják meg egyáltalán a jobbosra kitenni?

Aztán folytassuk tovább. Szeretnék gratulálni a vezetőségnek a nyári átigazolásokhoz, leginkább a csatársorhoz. Van 3 világklasszisunk, abból az egyik nem a posztján játszik, a másikat meg úgy tűnik, hogy már nem érdekli a játék. Mellettük van egy Pedronk aki már 3 éve formán kívül van, előbb nézem ki belőle, hogy a saját kapujába talál, mint az ellenfelébe, ill. a 0 km-es fiatalok. Végülis ha változtatni kell, akkor minden meg van oldva. Kérdem én:
Nem lett volna több értelme a nyáron Pedrot eladni és a helyére Reust idehozni, aki egyébként is ideakart jönni? Anyagilag is minimális veszteségünk lett volna, mindenki a posztján játszana, és lenne 4 rendes támadónk.

Továbbá Enriquének szeretnék gratulálni. Már leírtam, hogy nagyon tetszik ez a Suárez a szélen taktika, még szeretném az elismerésemet átadni a tökéletes cseréinek. A Real ellen lehozta a meccs egyik legjobbját Xavit, majd most a legjobb Rafinhát. Nem tudom ebben mi volt a logika?
Ráadásul a csapat 1 hét alatt elbukta szépen a bajnokságot. Nem sokára jön a Sevilla-Valencia-Atletico 3-as, onnantól pedig már kemény pontokkal le fogunk maradni. Ilyen játékkal pedig kijelenthető, hogy a BL-re sem lesz esélyünk. A szerencse, hogy a kupában is hamar el fog dőlni a sorsunk, tehát a szezon felénél valószínűleg készülhetünk a következő szezonra. Remélem legalább már akkor szóhoz jut egy-két fiatal, hogy legyen bármi értelme is ennek a szezonnak.
És megmondjam, hogy mi bánt a legjobban? 2 csatornát kapcsolok a TV-n és látom a Bayernt játszani. Ismerős edző, szinte azonos játékfelfogás, hasonló szisztéma, gyengébb játékoskeret és olyan játékot látok, hogy tátva marad a szám...

Ez a csapat nekem nagyon hasonlít a 06-07-es és a 07-08-as csapatra. Toronymagasan a világ legerősebb kerete, de már messze nem csapat, frusztráltságot, fásultságot érzek a csapaton és azt, hogy itt jó pár ember nem teszi igazán oda magát. És ilyenkor sajnálok 1-2 embert, leginkább Mascheranot, aki a szívét-lelkét beleadja, de mindhiába a többiek miatt.
Bocsi, kicsit sok lett.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Barcaman1993 2014.11.02. 10:31:48-kor.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.11.02. 09:08:54

ZBarca írta:
Léfe írta:Messi jó-jó de a régi már nem
soha nem lesz, talán el kellene adni. Több mint egy éve kedvetlen, alig rug golt, nem hajt,
cselei sem jönnek be. Ez már nem formaingadozás.
Azért én az idei Messire egyáltalán nem mondanám azt, hogy kedvtelen. Volt egy rossz meccse a Real ellen és a tegnapin se jött be neki minden, de azért egyáltalán nem hasonlít a tavalyi Leora.
Ilyenkor lenne érdemes 1 meccsre leültetni, de ő úgy sem engedné.

Az pedig szánalmas, hogy Luis Enriquét már sokan kikezdik, könyörgöm az nem az ő hibája, hogy a milliókat kereső sztárok képtelenek 6-7 méterről ziccert belőni.

Nagyon remélem, hogy Fermálen játszhat már lassan és be is válik, akkor Maszk felmehetne Busi helyett, csak legyen mersze az edzőnek kidobni a csapatból.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.11.02. 09:01:21

Léfe írta:Messi jó-jó de a régi már nem
soha nem lesz, talán el kellene adni. Több mint egy éve kedvetlen, alig rug golt, nem hajt,
cselei sem jönnek be. Ez már nem formaingadozás.
Azért én az idei Messire egyáltalán nem mondanám azt, hogy kedvtelen. Volt egy rossz meccse a Real ellen és a tegnapin se jött be neki minden, de azért egyáltalán nem hasonlít a tavalyi Leora.
Kép
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2014.11.02. 08:54:01

Persze a sok kihagyott helyzetre rá lehet fogni mindent, mert lehetett volna sok-1 ide. De a fő gond az amit még nem láttam kifogásolni : nincs középpályánk. Nincs szürés, de semmi, átfutottak rajtunk. De az előre játék szervezése se ment. Ha mentünk előre akkor lassan és pontatlanul. Minden lepattanó az övék lett. Az 1-1 párharcokat is elvesztetttük. Rugtak egy golt hát aztán, kellett volna rugni nekik 5-öt, de nem. Nem bizom - többször iram már - az elkövetkező pár évben. Nagyobb csere kellett volna, csak a támadósor oké, még ez után is.
Bizom a három támadóban, szervezőt, irányitót kellene szerezni. Xavi és Iniesta szintü spiler a világon nincs. Sajnos Rakitics bár nem rossz, többiekkel együtt, de nem az a szint. Szétesett a
Xavi-Ini-Messi hármas. Lehet, hogy ugy van -ettől én is tarok, Messi jó-jó de a régi már nem
soha nem lesz, talán el kellene adni. Több mint egy éve kedvetlen, alig rug golt, nem hajt,
cselei sem jönnek be. Ez már nem formaingadozás.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.02. 08:50:29

Nagyon vártuk Súarez, hogy végre játszhasson, de valahogy azóta lett gyengédebb a játék. Maga Súarez jól mozog, DE vele 3 ember, aki nem védekezik és ott a jobb szélen a beadogatásaival súlytalan. Neki elől és középen lenne a helye, igazi vérbeli 9-es. Alexissel pont emiatt előrébb lennénk a jobb oldalon. A középpályán meg Busi szerepeltetése a teljesen érthetetlen kategória! Vkp poszton Javiert kell erőltetni, a legjobb a poszton. A védelemben meg tk mindegy, mert Piqué formán kívül, Matyi sz@r, Vermalen állandóan sérült... maradt Bartra, aki még nem is játszott idén.... Szóval érdekes....
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.11.02. 03:23:12

Nem szeretném hosszan kommentálni a meccset. Mindenkikedvence Busquets még mindig trágya,és szerintem nem is lesz jobb. Alves hozza a szokásosat,Alba meg teljesen formán kivül van. Mielőtt valamelyik Messi fan lehurrogna, már 1 éve mondom,hogy Messi belefársult ebbe a játékba,el kéne adni. Neki is több esélye lenne az aranylasztira,nekünk is a bajnokságra. Egyszerüen már nem nyújt neki semmi újat ez a közeg. Pedro hozta az átlagos teljesitményét,a semmi extrát. Neymar a tipikus brazil játékos,ha megy,akkor a semmiből rúg 3 gólt,ha meg nem,akkor meg felbukik a labdában-lásd ma.Lehet,hogy kicsit elfogult vagyok Suarezzel,de ma is jól mozgott, a váratlant is meg tudja húzni, egyszerüen csak a gól hiányzik belőle-meg a 500+ játékperc. Jelen pillanatban egyetlen egy játékosunk van,aki bármely ligában megállná a helyét,az meg nem más,mint Mascherano. Ha kell védő,ha kell középpályás,egyszerüen zseniális a pali. Nincs itt nagy baj,csak a csapatnak formába kell lendülnie,szerintem Lucho túlságosan rotál a posztokon,igy nem tud egyetlen egy játékosunk se formába lendülni. Majd kialakul az egész,egyelőre tetszik az elképzelés,amit a csapat szeretne játszani-egyedül Ininek nincs posztja,de majd megtalálják azt is.

Más : Egyedüli aggályom a tridentével kapcsolatban,hogy ez igy kevés lesz védekezésben. Egyik sem elég agressziv ahhoz,hogy visszaszerezzük a labdát a támadóharmadban,ezáltal nagyobb a teher a középpályán,illetve a hátvédeken. Suarez meglepően sokat segit hátra,de a másik kettő jóllakott sztárocska nagyon idegesitett a mai nap. Személy szerint mindkettőt lecseréltem volna, akinek nincs kedve játszani,annak nem muszáj. Nagyon remélem,hogy utoljára volt Messin a csapatkapitányi karszalag,mert egyáltalán nem érdemli meg! Aki ilyen flegma,sétálgatós,... az max a padot érdemli,nem a karszalagot!
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.11.02. 01:29:53

Én sem igazán értem. Tetszik a játék, csak éppen játszhatunk reggelig, akkor se lesz gól. Akkor... ez most tetszik...? Nekem egyébként nem csak a helyzetkihasználás nem tetszett. Rengeteg apró hiba, pontatlanság a játékban, sok egyéni, olykor technikai hiba, ami korábban nem volt jellemző. Alap passzok, átadások nem sikerülnek, ziccerek előtt, döntő pillanatokban hibázunk.

Izgalmas szezon elé nézünk, kíváncsi vagyok, mi fog ebből kisülni.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.11.02. 01:24:36

gránit írta:palesz, elég, ha egyszer leírod :D De konkrétumot ám, mert ha általánosságokat látok, makacs, nagyon makacs tudok ám lenni :D Jobb csapatvédekezés. Igen, ezt láttuk a gólnál is, aki a környéken volt, töketlenkedett. Sajnos semmivel nem léptünk előre a tavalyi évhez képest, sőt, ha összehasonlítjuk a tavaly novemberi és a jelenlegi helyzetünket a tabellákon, rosszabbul állunk.
Akkor két hete még pont ugyanolyan jók voltunk, mint tavaly. :wink:
Amúgy a két csere után csak én vettem észre, hogy 3 védővel játszottunk?
3-3-1-3-féleség volt. Masch fellépett Busi helyére, mellette volt Xavi és Rakitic, előttük Messi, előtte pedig a 3 támadó. :)
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.11.02. 01:23:55

Jol jatszottunk persze...Csak eppen kozeppalyank nem volt. Rakiticre alig emlekszem, Buszkecc akar popcornt is zabalhatott volna. Rafinha probalt valamit, de keves, es tole tobb egyelore nem is varhato el. Kb megint volt vedosor, meg csatarsor es ennyi.(Aztan csodalkozik mindenki, hogy a Kozeppalyan ugy megy at barki, mint egy vonat) Ment ugyanaz a futkoraszas mint a Real ellen, aztan oda lett adva a csataroknak hogy kezdjenek vele valamit.
Vagyis hat, kinek mi a "jo jatek". Nekem ez nem. Hiaba van rakat kapuraloves, semmi tudatossag nincs benne, semmi jo beindulas, inditas, kiugratas, tudatos haromszog. Oda van dobva Neymar Messi Suarez harmasnak es kezdjetek vele valamit.
Ennyi erovel jatszhatnank 7 vedovel meg 3 csatarral, aztan verhetjuk majd a mellunket, hogy Bravo megint nem kap golt 10 ezer percig, csak eppen egy latvanyos kiugratas-ziccer-golunk nincs.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.11.02. 01:20:36

palesz, elég, ha egyszer leírod :D De konkrétumot ám, mert ha általánosságokat látok, makacs, nagyon makacs tudok ám lenni :D Jobb csapatvédekezés. Igen, ezt láttuk a gólnál is, aki a környéken volt, töketlenkedett. Sajnos semmivel nem léptünk előre a tavalyi évhez képest, sőt, ha összehasonlítjuk a tavaly novemberi és a jelenlegi helyzetünket a tabellákon, rosszabbul állunk.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.11.02. 00:45:37

Ha Bravo nem ilyen jó, több gólos vereség is lehetett volna.
:mrgreen:
Jah, vagy ha a 8 helyzetből belövünk 2-t, nyerünk. #-o
A cél most már az első négy.
Ezeknek meg mi értelme?

Nekem tetszett a mai játékunk, Alvesen kívül. Egy szerencsésebb napon nyertünk volna 3-1-re.
Szerintem jól játszottunk, csak ugye nem ment be semmi, tipikus példája a reggelig játszunk, se lövünk gólt.
Egyszerűen szerencsétlenek voltunk, máskor kitömtük volna őket.

Csak ugye nincs ha, meg volna. :)

Asszem szerdán sem lesz könnyű meccsünk. :roll:
Válasz küldése