Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
BAudrey
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.10.29. 20:55:04

2014.10.29. 21:02:10

Sziasztok! A segytségeteket szeretném kérni, mert valahogy el szeretnék juti a jövő heti Ajax - Barcelona meccsre. Épp kint leszek , viszont olyan 250 EUR körül találtam csak jegyeket. Azért ez elég húzós. Általában 100-150 EUR nál meg szokott állni. Aki meccsre jár, azoknak szólna a következő pár sor.Esetleg nem tudtok olyan oldalt , kapcsolatot, ahol max 100 - 150 EUR körül megállna a jegyár? Vagy egy álomvilágban élek? Köszönöm
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.10.29. 10:51:00

Samper írta:
Kovbal88 írta:[
Annyit fűznék hozzá, hogy utólag könnyű okosnak lennie, azt mondom Piqué és Mathieu volt nagyon gyenge.
A másik a madridnak nem csak ez a három helyzete volt, amit belőtt hanem volt ott még jó néhány. Gyengék vagyunk, de egy jó csapatösszeállítással lehet ez jobb
Neymar Suarez Messi
Iniesta Mascerano Rakitic
Alba, Bartha Mathieu Alves
T.Stegen
a kispadot inkább hagyjuk
Minthogy Ini sérült, helyette én Sampert játszatnám. És Halilovicot leültetném a kispadra.
Azért azt te sem gondolod komolyan , hogy egy olyan játékost kezdetnél akinek eddig egy meccse van a Barcában ??? Ha olyan nagy istenkirálycsászár lenne akkor rendre ott ülne a padon vagy minden edzésen ott lenne , de ezek közül egyik sem teljesül még az edzéses része sem. Nagy tehetség és egyszer még meghatározó tagja lehet a Barcának de nem idén és nem is jövőre.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2014.10.29. 08:55:28

Kovbal88 írta:[
Annyit fűznék hozzá, hogy utólag könnyű okosnak lennie, azt mondom Piqué és Mathieu volt nagyon gyenge.
A másik a madridnak nem csak ez a három helyzete volt, amit belőtt hanem volt ott még jó néhány. Gyengék vagyunk, de egy jó csapatösszeállítással lehet ez jobb
Neymar Suarez Messi
Iniesta Mascerano Rakitic
Alba, Bartha Mathieu Alves
T.Stegen
a kispadot inkább hagyjuk
Minthogy Ini sérült, helyette én Sampert játszatnám. És Halilovicot leültetném a kispadra.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2014.10.29. 08:18:41

pepG1991 írta:Így utólag, azt mondom, hogy látva az első fél órát, szerintem nem feltétlen volt hibás döntés xavi játszatása. Nem azt mondom, hogy sziporkázott a csapat, de stabilan állt a lábán. Aztán jött Piqué és minden megváltozott. Még most sem tudom, hogy mi volt a célja azzal a mozdulatsorral. A hibát inkább abban látom, hogy LE félidőben nem cserélte le Xavit és küldte be Rakiticet, amikor már érezni lehetett az egyenlítő gólt követően, hogy lendületett kapott a Madrid. Mathieu pozícióját és játékat inkább nem minősíteném. Az Alba-Neymar kettőssel,akár a mérközést is meglehett volna nyerni az első félidőben. Suarezt viszont nem játszattam volna, inkább vagy Rakiticet raktam volna, vagy Mascheranot toltam volna fel Busquets mellé, Iniesta pedig kaphatott volna egy Messiéhez hasonló kötetlen szerepkört, nyilván több védekező feladattal. Suarez pedig jöhetett volna eredménytől függően, vagy a félidőben vagy egy picit később. Egy fáradtabb védelemmel találta volna magát szembe. Ami pedig a kh posztot illeti, hát itt nem igazán tudom, hogy mi lett volna a jó megoldás, talán a pique-mathieu kettős, megtámogatva egy Mascherano, Busquets szűrő párossal. Megérdemelten győzött a Madrid, de azt gondolom, hogy az első és harmadik gólt komoly egyéni hiba előzte meg, ami döntőem befolyásolta a dolgokat. A második gól esetében azt mondom, hogy szögletnél benne van a figyelmetlenség a kommunikációs zavar, de az első gólnál 2 ember biztosított középen, piqué mégis becsúszott, Iniestanak pedig minden fajta nehézség nélkül egyszerűen csak ki kellett volna engednie a labdát.
Annyit fűznék hozzá, hogy utólag könnyű okosnak lennie, azt mondom Piqué és Mathieu volt nagyon gyenge.
A másik a madridnak nem csak ez a három helyzete volt, amit belőtt hanem volt ott még jó néhány. Gyengék vagyunk, de egy jó csapatösszeállítással lehet ez jobb
Neymar Suarez Messi
Iniesta Mascerano Rakitic
Alba, Bartha Mathieu Alves
T.Stegen
a kispadot inkább hagyjuk
pepG1991
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2012.04.14. 19:57:56

2014.10.29. 01:23:33

Így utólag, azt mondom, hogy látva az első fél órát, szerintem nem feltétlen volt hibás döntés xavi játszatása. Nem azt mondom, hogy sziporkázott a csapat, de stabilan állt a lábán. Aztán jött Piqué és minden megváltozott. Még most sem tudom, hogy mi volt a célja azzal a mozdulatsorral. A hibát inkább abban látom, hogy LE félidőben nem cserélte le Xavit és küldte be Rakiticet, amikor már érezni lehetett az egyenlítő gólt követően, hogy lendületett kapott a Madrid. Mathieu pozícióját és játékat inkább nem minősíteném. Az Alba-Neymar kettőssel,akár a mérközést is meglehett volna nyerni az első félidőben. Suarezt viszont nem játszattam volna, inkább vagy Rakiticet raktam volna, vagy Mascheranot toltam volna fel Busquets mellé, Iniesta pedig kaphatott volna egy Messiéhez hasonló kötetlen szerepkört, nyilván több védekező feladattal. Suarez pedig jöhetett volna eredménytől függően, vagy a félidőben vagy egy picit később. Egy fáradtabb védelemmel találta volna magát szembe. Ami pedig a kh posztot illeti, hát itt nem igazán tudom, hogy mi lett volna a jó megoldás, talán a pique-mathieu kettős, megtámogatva egy Mascherano, Busquets szűrő párossal. Megérdemelten győzött a Madrid, de azt gondolom, hogy az első és harmadik gólt komoly egyéni hiba előzte meg, ami döntőem befolyásolta a dolgokat. A második gól esetében azt mondom, hogy szögletnél benne van a figyelmetlenség a kommunikációs zavar, de az első gólnál 2 ember biztosított középen, piqué mégis becsúszott, Iniestanak pedig minden fajta nehézség nélkül egyszerűen csak ki kellett volna engednie a labdát.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.10.28. 23:20:32

aynas írta:Guillem Balague a Barcelona belsős újságírója
Balague egy bohóc, nem a barca belsős újságírója.
Kép
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2014.10.28. 23:19:29

Chino írta:
palesz77 írta: Ó, ne legyél te abban olyan biztos.. :lol: Nem csodálkoznék, ha év végén jönnének a nyilatkozatok a játékosoktól, hogy "érzem magamban az erőt a folytatáshoz, és úgy gondolom még hasznára lehetek a csapatnak", a stáb meg bedobná a "Xavi/Alves még mindig a posztja legjobbja, örülnénk ha nálunk folytatnák, nagy hasznára tudnának lenni a csapatnak" kliséket, és még 1 évig boldogítanának minket. Őszintén csodálkoznék, ha a Xavi-Alves-Pedro-Pique kvartettből év végén 2 is távozna..

A Pedro-Piqué duó viszont 99%, hogy marad. Itt az dönthet talán, ha Vermaelen felépül és beilleszkedik a csapatba, akár stabil kezdőként, akkor Piqué szerintem lépni fog.

Pedro valószínűleg jövőre távozni fog. Idén is azért maradt , mert elment fő riválisa Alexis + LE. is maradásra bírta. Kell ennél több? (Mondjuk azóta már LE is megbánta.)
Emellett Pedroban is éget a bizonyítási vágy , azt gondolta , hogy majd ő bizonyít , amíg nem fog játszani Suárez , aztán majd megint kezdő lesz. Elhitte.
Hiába küzd , akar , hajt , egyszerűen nincs jobb szó rá , egy szerencsétlen. És az a fej , amikor kínjában röhög , saját magát múlja alul.
LE is védi (jó persze érthető , ez a dolga), hogy keményen eddz , satöbbi. hagyjuk már ezt , berúgja a gólokat vagy nem ?!
Pedro sem olyan hü**e mint amilyennek kinéz . 27 éves , tudja azt nagyon jól , hogy váltania kell jövőre , még egy nagy csapatban lenne helye.(Gondolok itt egy Arsenalra , mert arról mennek most a hírek.) Ha jövőre is marad akkor egy erős túlzással mondhatom azt , hogy vége a karrierjének. Lehet , hogy túlzó volt , de már az idei szezonban is elég szépen építi lefele a karrierjét.

Piquéről meg annyit , hogy kijelentette , hogy maradni fog , várható , hogy nem is fog elmenni.
Mennyi pénzt megadnék , azért , hogy egy Vermaelen - Barta duót lássak a védelem közepén. Van egy olyan érzésem , hogy Vermaval , egy Gabri Millito 2.0-t vettünk.
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2014.10.28. 22:00:15

http://somiserem.blog.nepsport.hu/archi ... hircsokor/" target="_blank

Guillem Balague a Barcelona belsős újságírója szerint a nagy meccseken nem fog működni a Neymar-Messi-Suárez trió. A beatwriter szerint Suárez támadásban beilleszthető a gépezetbe, a Clásicón is jól mozgott a labdával, de anélkül ő sem fog meghalni a pályán - védekezésben nem bírja el a csapat azt, hogy a támadótrió egyike sem zár vissza rendszeresen. Balague szerint a Bajnokok Ligájában nem engedheti meg magának senki, hogy három ember kiessen védekezésből, ma már teljes csapattal kell lezárni a területeket - bár a spanyol bajnokság nagy része ellen ez is elég lehet.

erről írtam a szombati vereség után. megnyugtat, hogy azt ami nyilvánvaló, nem én látom egyedül.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.10.28. 13:30:33

palesz77 írta: Ó, ne legyél te abban olyan biztos.. :lol: Nem csodálkoznék, ha év végén jönnének a nyilatkozatok a játékosoktól, hogy "érzem magamban az erőt a folytatáshoz, és úgy gondolom még hasznára lehetek a csapatnak", a stáb meg bedobná a "Xavi/Alves még mindig a posztja legjobbja, örülnénk ha nálunk folytatnák, nagy hasznára tudnának lenni a csapatnak" kliséket, és még 1 évig boldogítanának minket. Őszintén csodálkoznék, ha a Xavi-Alves-Pedro-Pique kvartettből év végén 2 is távozna..
Én is tartok valami ilyesmitől, de ez függ attól, hogy a fiatalokkal mennyire akar majd számolni LE. Ha Rafinha-t komolyan gondolja és érkezne Halilovic, nem biztos, hogy Xavi nem lépne. Idén várható volt, hogy játszani fog, még ha többnyire csereként vagy kezdőként olyan 60 percet, jövőre már nem vagyok ebben biztos. Alves-el kapcsolatban viszont mi is az igazság? Zubi azt mondta nincs semmilyen opció a szerződésében és mivel nem hosszabbíthatunk, hála a transferbannak, mindenképp menni fog. Ezek szerint őt ki lehet lőni.
A Pedro-Piqué duó viszont 99%, hogy marad. Itt az dönthet talán, ha Vermaelen felépül és beilleszkedik a csapatba, akár stabil kezdőként, akkor Piqué szerintem lépni fog. Az egyértelmű, hogy Matyi előtte van és Mascheranot is inkább használja LE. Akkor legjobb esetben is csak 3.-4. számú védő lehetne. Ezt nem biztos, hogy el fogja fogadni.
És abban sem vagyok biztos, hogy Deu nem jön majd haza. Ha így folytatja a szezonban, komolyan el lehet gondolkodni a hazatérésén.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.28. 12:21:59

visca el barca írta:üdv!

xavitól és alvestől nem kell tartani, jövőre mindketten elmennek innen.

...

amgy vicces h minden évben igazolunk egy csomót, aztán a nagy meccseken, vhogy mindig ugyanaz a 11 ember játszik. ezt kellene elfelejteni de gyorsan.
Ó, ne legyél te abban olyan biztos.. :lol: Nem csodálkoznék, ha év végén jönnének a nyilatkozatok a játékosoktól, hogy "érzem magamban az erőt a folytatáshoz, és úgy gondolom még hasznára lehetek a csapatnak", a stáb meg bedobná a "Xavi/Alves még mindig a posztja legjobbja, örülnénk ha nálunk folytatnák, nagy hasznára tudnának lenni a csapatnak" kliséket, és még 1 évig boldogítanának minket. Őszintén csodálkoznék, ha a Xavi-Alves-Pedro-Pique kvartettből év végén 2 is távozna..

Az utolsó meg tényleg nagyon gáz, fb-on votl egy jó kép erről:
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.10.28. 12:01:17

Erico Soldados írta:...
üdv!

xavitól és alvestől nem kell tartani, jövőre mindketten elmennek innen. egy-két napja írtam, hogy ha a belga valaha mozgásra képes lesz, lehet elküldeni piquét is, kiegészítve perdroval. ők négyen a mult, helyettük előbb vagy utóbb tényleg újaknak kell jönni.

amgy vicces h minden évben igazolunk egy csomót, aztán a nagy meccseken, vhogy mindig ugyanaz a 11 ember játszik. ezt kellene elfelejteni de gyorsan.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2014.10.28. 04:27:22

Hogy Messi fájdalomcsillapítokkal ment ki a pályára, az sok mindenre mentség. Csak arra nem, hogy miért kellett végig pályán is maradnia, ha a második félidőben eltűnt. Szünetben meg kellett volna lépni a Piqué - Bartra és a Busquets - Alba cserét. Akkor a védelem Alves-Bartra -Mathieu-Alba alakzat lett volna és Masche vk. Kérdés, hogy a harmadik csere Rakitic vagy Munir lett volna - és mikor. És ki maradt volna végig a pályán. Messi? Xavi? Ini sérülten is?
Erico Soldados
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.01.21. 14:40:07

2014.10.28. 00:00:40

Jó estét a Szakmázóknak!

Szerintem nem lenne tisztességes csak a csapatot, vagy akár Luis Enrique-t okolni a gyenge szereplés miatt. Úgy gondolom, hogy a problémák sokkal központibbak, mint amit mi a pályán, vagy esetleg a kispadon látunk/láthatunk.
Egy profi játékos számára - és legyen az gyerekkorában akár Barca, Real, MU, stb. drukker - a Barcelonába igazolás lehetősége nem csak sportszakmai szemmel előrelépés, de ez, illetve ’A’ Barca az a hely, ahol egy elhivatott futballista - kis szerencsével, de mindenképp - jó eséllyel válhat ikonná. Tehát szerintem leszögezhető, hogy továbbra is presztízs Barcelonában futballozni. Így a probléma a másik oldalnak feszül:
Átigazolási politika. A tény, hogy jó pár éve szinte képtelenek vagyunk igazolni egy klasszis védőt (pláne nem egy komplett védelmet) szinte már komikum tárgya (Barcelonában is). Persze mondhatnánk, hogy Zubizarreta és csapat idén nyáron is igyekezett sztár védőt/védőket és ütőképesebb kispadot igazolni, valljuk be ez idén nyáron sem sikerült. Hogy miért: PSG-Barca ’sima 3:2’; Real-Barca: ’sima 3:1’ (ha az eddigi rangadókat tekintjük). Persze előkaphatnánk a statisztikákat, hogy a két meccsen ki milyen arányban passzolt vagy szerelt jól vagy rosszul, pont a Barca esetében felesleges erről beszélni. Barcelonába ’finesz & henger’ futball kell (mint egy jó bor, amibe egyszerűen nem tud az ember belekötni, csak élvezi azt)! Természetesen ezért – legalábbis amint a pályára lépnek – a játékosok a felelősek, és bár el nem feledem a korábbi nagy diadalokat, győzelmezek (és minden tiszteletem a 6kupás bajnokoké) be kell látni: Piqué, Alves, Xavi, Ini (és még sorolhatnám) sem csillog már régi fényében. Legyen az oka kiégés, motiválatlanság vagy egyéb, a jövőt már nem nekik kell írniuk. Azt hiszem, hogy a barcelonai emberek, szurkolók is vágynak már valami újszerűre. Mindaddig, míg az átigazolási politikánk (komplett vezetőségi kar és „filozófiája”) nem változik, szerintem kevesebb eséllyel pályázunk kivételes győzelmekre, pillanatokra (melyhez az igazolási tilalom sem járul túlságosan majd hozzá).
Bár tudom, hogy szentségtörés, de azt hiszem, közeleg az idő, amikor komoly reformok alá kell, hogy vessük a – talán már kevésbé féltve őrzött - játékstílusunkat is, és bár nem vagyok edző sem taktikus, szerintem egy ütőképes kontra játék - a névjegyünket jelentő - tiki-taka labdakihozatallal fűszerezve talán (akár) működőképes is lehetne. Egy biztos! Túl sokat már nem ártana, de bízzuk ezt a nagyokra.

Fel a fejjel Barcelona!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.10.27. 19:37:55

barlacy írta:Ne temessünk korán : sem csapatot , sem edzőt!.
Emberek! Most már talán mindenki látja (ha akarja ),hogy Alves nem idevaló.1.Hogy a középpályán Xavi már túl lassú 2,Hogy hamarabb kell Neymart lekapni ha elfárad (a védekezése is 0 volt ) 3, Hogy Pique körül rendet kell rakni talán ez a legelső.
Azt gondolom,hogy az első félidőben jól nyomtunk.Kár, hogy a helyzetek kimaradtak. Szabad kikapni a jobbtól, tegnap ez történt.
Mathieuról: szerintem kár ekézni megfelelt.jól vett részt a csapat mozgásában, volt egy jó lövése is, Neymar volt az , aki előtte ellazsálta a védekezést.
Alvessel volt a legkevesebb baj, sőt!
Xavi-val kapcsolatban valahol meg tudom érteni LE-t. Nem azt mondom, hogy helyes döntés volt, de volt benne ráció. Az elmúlt két meccsen amikor Xavi játszott nagyon jó volt a kp, kellően stabil és támadóbb felfogású. Szerintem Lucho valami hasonlót akart húzni. Rakitic is kreatív játékos, de előre játékban Xavi egyértelműen jobb. Ha képesek lettünk volna jobban tartani a labdát, és nyomás alatt tartani a középpályájukat a kevesebb védekezni tudó játékos miatt, akár be is jöhetett volna és LE lenne a király. Nyilván utólag okos az ember, lehet, hogy választhatta volna biztosabbat egy Real ellen de ez van. Be is látta, meg is lépte a cserét, de már későn.

Neymart pedig nem lett volna értelme lekapni. Kit tudunk behozni, Munirt? tehetséges srác, de azért ez egy Clasicó. Suarezt le kellett vinni, és lett volna egy Pedro-Messi-Munir támadótriónk. A brazilban azért benne van, hogy bármikor villanhat és több védőt el tud vinni. El is fáradt, folyamatosan rugdosták, amit a spori nem nagyon akart észrevenni, ketten hárman csüngtek rajta, de még így is több veszély van benne, mint Pedroban vagy Munirban egy ilyen meccsen.

Mathieu balbekként való játszatása hiba volt, ez nem lehet kérdéses. Amit viszont nem értek, hogy Ini helyett miért nem lehetett Albat behozni. Azért egy friss Jordi oda balszélsőnek nem kis gondot okozhatott volna. legalábbis Robinál klasszisokkal többet. És védekezni is jobban visszaérhetett volna. Ha valaki, akkor egy friss Alba két méteres hátrányból le tud futni egy Jamest, Iscot, Benzemat stb.
Forca Barca!!!!
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.10.27. 09:55:20

Nehéz nem bosszúsnak lenni még így 2 nap távlatából is, mert tragikus 2. félidőt produkáltunk. Ezzel nem a Madrid érdemeit akarom csökkenteni, mert ők tudták mit akarnak játszani, és játszották is. Érdekes, hogy sokat bíráltuk a Madridot, hogy a Modric.James-Kroos trió mennyire gyengén védekezik, hogy robognak át rajtuk a csapatok...ehhez képest a középpályán agyon lettünk verve. És azt kell mondjam, hogy ez nem a keret alkalmatlansága miatt volt, hanem az edző töketlenkedése miatt. Nagyon rosszul taktikázott LE, kezdve a hátvédsor összeállításával, Alba kihagyásával, de nálam a legnagyobb hibát ott követte el, hogy a középpályánkat úgy küldte fel, mint ha visszamentünk volna az időben 5-6 évet. Meggyőződésem, hogy ha a mostani trió mellé beteszi Rakiticet mondjuk Suarez kárára, akkor utaljuk a középpályát, és hozzuk a meccset. Az csak hab lett volna a tortán, ha Busi helyett Mascot játszatja. Na de ha mi szurkolók innen látjuk a bajokat, ő nem látja a csapat mellől? Komolyan nem hiszem le, hogy Montoya annyira rossz lenne, hogy ezt a gyenge Alvest ne tudná kiszorítani. De még az esélyt sem kapta meg. Tavaly Bartra bizonyította, hogy jó belső védő, de mi továbbra is Piquét erőltetjük, aki olyan lassú, mintegy tehervonat. Ha visszatér Vermalen még ennyi lehetősége sem lesz. Majd csodálkozunk, ha jövőre menni akarnak, mi meg nem igazolhatunk...
Másik dolog a rotáció, ami hasznos, mert mindig tud pihentetni egy-egy játékost. De ki kell alakítani egy kezdőt, mert nem mehetünk oda a bl egyenes kieséses szakaszára és a nagy meccsekre úgy, hogy mindig más játszik.
Avatar
ali991
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2008.07.20. 11:32:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2014.10.27. 08:57:01

Az összeállítás kicsit meglepő volt. Alapból Albát beraktam volna szélre, és Matyi meg Piqué kezdhetett volna középen. A középpályán Xavi semmit nem ért sajnos, Rakitic-et kellett volna berakni, Mascerano és Iniesta mellé. A támadósor még jó is volt, azt leszámítva, hogy Suarez kicsit bátortalan volt, és Neymar elfáradt a 2. félidőre.

Tanulni kell a vereségből, Xavit, meg el kell felejteni a kp-ról, helyette Rakiticet játszatni. BArtra és Montoya is többet játszhatna.

Fájó vereség, de a szezonnak még nincsen vége. Majd a BL-döntő után lehet értékelni a csapat teljesítményét.
FC bARCELONA-MÉS QUE UN CLUB

"It ain't about how hard you hit, it's about how hard you can get hit and keep moving forward...how much you can take and keep moving forward!"
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2014.10.26. 17:50:35

Ne temessünk korán : sem csapatot , sem edzőt!.
Emberek! Most már talán mindenki látja (ha akarja ),hogy Alves nem idevaló.1.Hogy a középpályán Xavi már túl lassú 2,Hogy hamarabb kell Neymart lekapni ha elfárad (a védekezése is 0 volt ) 3, Hogy Pique körül rendet kell rakni talán ez a legelső.
Azt gondolom,hogy az első félidőben jól nyomtunk.Kár, hogy a helyzetek kimaradtak. Szabad kikapni a jobbtól, tegnap ez történt.
Mathieuról: szerintem kár ekézni megfelelt.jól vett részt a csapat mozgásában, volt egy jó lövése is, Neymar volt az , aki előtte ellazsálta a védekezést.
Suarez jó lesz, kell egy kis idő míg felveszi a ritmust.
Sergit sokan bántják, holott góltól is mentette csapatunkat, és a passzjátékban is hiba nélkül vett részt!
Messi az elején jól nyomta, a második játékrészben Neymar elszürkülésével társ nélkül maradt
.,a játékvezető is Madridista volt(zömmel).
Nézzünk előre,vegyük már végre elő Montoyát! érdekesség:a korosztályos válogatottakban mindíg Montoya volt a legjobb jobbhátvéd , Carvajal csak tartalék volt., ha volt,.. és nyert címeket !!!
El fog menni!!!!
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2014.10.26. 13:13:49

üdv. én is Alba játékát hiányoltam nagyon tegnap, mert Matyi balhátvédként nem sok kakit ér, arra a posztra egy gyors, fordulékony játékos kellett volna (Alba) aki képes összejátszani Neymarral, mert erre Matyi szemlátomást is képtelen volt tegnap. értem én h a magassága miatt kezdet, de akkor is inkább középhátvédet kellett volna játszani. nálam így nézet volna ki a csapat:

Bravo
Alves Piqué Matyi Alba

Busquets Mascerano

Iniesta

Suarez Messi Neymar

és így lett volna kellő magas játékos, Sergio támadásoknál egy kicsit feljebb lépne és Javi meg visszazár a védelembe amíg a két szélső hátvéd fent van a támadásoknál.
mvik
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2594
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.10.26. 12:54:10

"Luis Enrique még keresi a kezdőcsapatát"

10. fordulóban tök jól állunk, nem? :D Van ám itt koncepció!
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.10.26. 12:51:16

Jordit nem szabadott volna kihagyni ebből a csapatból, a leggyorsabb, ráadásul emellett legnagyobb munkabírású játékos ebben a csapatban, minden meccsen öröm nézni, ahogy a baloldalon lefutja az ellenfeleket és összejátszik a többiekkel. Kicsit úgy érzem, Mathieu a rögzített helyzetek miatt lett játszatva, holott Piqué vagy Mascherano helyére is be lehetett volna tenni. Nem én vagyok a menedzser, de a középpályán rendre stabil, olykor brillírozó Mascheranot így fel is toltam volna a mostanában (tegnap is) halovány, lassú Busquets helyére, illetve az idejétmúlt Xavi helyén kezdhetett volna Rakitic, aki tavaly Baccával karöltve verte meg a Madridot. Főleg azért mondom, mert az "öreg" megint nem vállalt magára semmit érdemben.

Egyetértek még azokkal is, akik szerint biztosra mentünk. A vezetés megszerzésében egy szokásos hajszálpontos keresztlabda és egyéni megoldás döntött a javunkra Neymartól, és utóbbiak mintha ezután el is fogytak volna. A Real játszott, pont. A Camp Nouban majd nyerünk.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.10.26. 11:06:02

aynas írta: Ezt LE óvodás módon eltaktikázta. ERGO DILLETTÁNS VOLT. Ez a meccs már a felállásnál eldőlt.
én az ilyenekkel azért nem tudok egyetérteni, mert minden működött, amíg az EGYÉNI hibák nem jöttek. a minden működöttet persze nem úgy kell érteni, hogy nincs az ellenfélnek helyzete, mi meg dominálunk, mert azért csak a real ellen játszottuk, akik marha jók, hanem inkább úgy, hogy vezettünk és itt is, ott is van egy csomó helyzet, jól játszunk, ők is jól játszanak és mégis mi vagyunk előnyben.

de most tényleg, egy igazi adok kapok volt, amiből nem azért jöttek ki jobban, mert hú de lefociztak volna minket meg meg jaj de eltaktikázta magát le (csak a 3-1 után, amikor ketten voltak nálunk hátul kábé csak), hanem azért, mert piqué miafsaztakartott és abból lőttek egy tizenegyest, meg mert iniesta miahaláltakartott.

én is máshogy álltam volna fel, amit utólag is jobbnak ítélek, de ettől függetlenül szerintem bejött, amit az edzőnk akart, arra meg nem tudja felkészíteni a csapatát, hogy lécci ne passzold már oda az ellenfélnek a labdát vagy lécci ne érj már kézzel bele, mert akkor nekünk rossz lesz.

aminél számomra hibázott, hogy nem tudott semmit se lépni, miután 3-1ra fordult az állás, de tényleg semmit. nem éreztem, hogy akkor most majd lövünk egyet és megint nyílt, nem éreztem, hogy veszélyesek lennénk. egyszerűen előretoltuk az embereinket, akik nem csináltak elől semmit, ötlet nélkül voltak, amivel csak annyit értünk el, hogy hátul senki nem volt és azt csinált a real, amit akart.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2014.10.26. 10:40:22

A történet ott kezdődik, hogy a real ellen eleve nem állok fel 3 védekezni képtelen csatárral. Mondjuk Marcelo nem is jött fel sokat a bal oldalon. Lásd első gól.
A következő pedig a kp. Ha már 3 védekezni képtelen csatárral állunk fel, akkor az a minimum, hogy 2 szűrűvel játszok (Busquets, Mascherano).
Ezt LE óvodás módon eltaktikázta. ERGO DILLETTÁNS VOLT. Ez a meccs már a felállásnál eldőlt.
Pique az első gól előtt belevetődött a labdába. Ha lábon marad nincs gól.
A 2. gólnál, a szögletnél Busquets marad le Pepéről, de Pique is csak néz nagyokat. Alves meg földön fetreng, színészkedik, hogy őt meglökték.
A 3. gólnál Iniesta elpasszolja a labdát, de Mascherano is kirongyolt a helyéről, szólhatott volna neki,hogy jövök, segítek.

A helyes felállás nálam:

Alves, Pique, Mathieu, Alba

Rakitics, Mascherano, Busquets, Iniesta

Neymar, Messi
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.10.26. 10:15:29

jó, akkor másnaposan röviden. suarez jó volt, jó lesz, ritkán kapott labdát, de szinte csak jó megoldásai voltak, ezzel ellentétben neymarnak mintha az eddigi jó formája teljesen eltűnt volna, mindent elrontott kivéve az elején a gólt. a meccsről hosszan nem nagyon kell beszélni, nincs mit elemezni, ha újrajátszanánk, akkor lehet a fordított eredmény lenne, eléggé összejött nekik minden. céronaldótól szokásosan nem kellett félni, ha órákig játszunk se tudott volna jó megmozdulást hozni, viszont benzema, isco, marcelo, james marha jól játszott náluk.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2014.10.26. 02:09:02

Már jó ideje nem szóltam hozzá a meccsekhez, de ezután a vereség után megteszem.

Nem látom olyan tragikusan a teljesítményünket mint egyesek, a helyzetünket all in all annál inkább.

Nem rossz csapat ugyanis ez a Barca, éppen csak egy jó középszar, identitás nélkül. Kb. a világ 3-4. legjobb csapata lehetünk jelenleg, és ez pont ahhoz elég, hogy a vezetőség ne lépjen meg bizonyos alapvető változtatásokat, amik az újbóli csúcstámadáshoz kellenének.

A nyáron szerintem egyértelmű feladat lett volna, hogy egy jobbhátvédet és egy középső védőt hozzunk, illetve szerintem egy szervező középpályást hozzunk a jövő évi átigazolási problémát figyelembe véve.

Ehhez képest olyan játékosok érkeztek (Suarezt leszámtíva), akik abszolút félmegoldást jelentenek a csapat problémáira, de lehet hogy még ezzel is túloztam. Engem ez a mostani csapat a 2006-osra emlékeztet, ahol megfértek a Ronaldinho, Eto'o, Deco szintű spílerek mellett a Mották, Oleguerek. Talán erős a párhuzam, de ttől még tény: a topszinten álló riválisaink sokkal komplettebb keretekkel dolgoznak.

A védelemben gyakorlatilag egy olyan embert nem tudok megnevezni, akiben 100 %-ig megbíznék. Érdekes, hogy pont Mascherano az, aki még a leginkább feljavult tavalyhoz képest. Mindenesetre eléggé várom Vermaelen beépülését, illetve nem értem, hogy Bartrához miért nem nyúl Enrique. Annyira jók a helyettesei? aligha. Jobbhátvéd poszton elvileg három jelölt is lenne, de Alves "szenzációs" játékával mindenkit kiszorít. Ja, és jövőre garantáltan távozik. Csak kérdem én, akkor Montoyával miért hosszabbítottunk szerződést? Vagy legyen meg a lehetősége legalább a kicsik ellen, vagy adjuk el. A brazil srácról nem is beszélek, nem tudom milyen céllal hozták ide. Mathieu meg szerintem kiegészítő emberként 10 millióért jó vétel lett volna, de az, hogy alapkezdőként számolunk vele, az egész csapat színvonalát minősíti. Piqué szerintem nagyon jóllakott játékos benyomását kelti, Busquetsről ugyanez a véleményem. ÉS itt térnék át a középpályára.

Busquets a Pep-féle rendszerben nagy játékos volt, jó passzolási statisztikák, remek helyezkedés, játékintelligencia. Amióta kicsit direktebb játék elérése a cél, kijönnek Sergio gyengeségei: lassú, ütközésre alkalmatlan, flegma, szűrni nem tudó szűrőjátékos. Egyébként ma az első félidőben szerintem nem volt rossz, aztán nagyon visszaesett. Amúgy aki isteníti, annak jelezném: 2010-ben is az ő gyatra teljesítménye kellett leginkább ahhoz, hogy megegyen minket az Inter idegenben.
Szerintem egyértelműen Mascheranoval kellene számolni kezdőként. Ezen a poszton világklasszis játékos ő, és Rakiticcsel együtt meg is lenne a kellő izom a középpályán. A csatárhármas nevek alapján a világ legjobbja, középpályáról kell nekik megadni a támogatást. Csak ha mondjuk Iniesta lesérül vagy csak simán nem megy neki a játék ld.: ma, akkor kérdés, ki fogja ezt megoldani? Ezért is tartottam fatális hibának pl. Thiago eladását.

Összességében a fél csapat nagyon jó, a fele öreg és/vagy jóllakott játékosokból áll. Xavi, Pedro, Alves, Piqué, Busquets: mind olyan játékosok, akikre már játékstílusukból vagy egyéb tényezőkből adódóan szerintem nem lehetne már alapozni, vagy nem ilyen súllyal.

Gyakorlatilag olyan keretekkel kell a versenyt felvennünk, amelyeknek sokkal kevesebb gyenge pontja van. Egyébként itt sokat emlegették a vezér szót, szerintem az egyes csapatrészeknek is kell egy vezér, ami pl. a védelemben egyáltalán nincs, de már a középpályán sem Xavi "kiszállásával". Illetve valóban hiányzik egy Puyol. Xavival kapcsolatban is zavaró, hogy szerintem csak az frusztrálja, hogy nem lép pályára, amúgy nem látom hogy tüzelné a csapatot, illetve emlékeztetné játékostársait, hogy mivel jár ennek a meznek a viselése. Vagy lehet, hogy csak én várok el túl sokat.

Annyi tartalékot még érzek idén a csapatban, hogy foltozásokkal címeket lehetne idén nyerni, de ahhoz néhány emebr csapaton belüli pozícióját újra kéne gondolni. A gond az, hogy egy ilyen "tisztogatáshoz" Enriquének szerintem nincs meg a tekintélye, pedig itt olyat kellene meglépni, amibe még Del Bosquénak is beletört a bicskája. Így pedig marad ez a klasszisai révén stílusos, de a nagy ellenfelek ellen elhasaló poszt-tiki-taka hibrid Barca idénre, jövőre meg jöhet a szűk esztendő.

Azért bízom benne, hogy mégis csoda történik.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.10.26. 00:45:53

Hát komolyan lesújtó volt ez a mai mérkőzés. Több dolog miatt is. Bár én számítottam rá, hogy kikapunk, de arra nem, hogy 3 gólt is benyel a csapat, ráadásul orbitális védelmi hibák tömkelegével és rossz támadójátékkal.
Most csak gyorsan felsorolnám a hibákat.
1.Mascherano hátul. Ha nem vkp-t játszik, akkor inkább ne is játsszon.
2. Xavi. Rangadókon már nem elég jó. Rakitic legalább a védekezéshez hozzá tud tenni. Támadásban mindketten kevesek. Roberto meg egyenesen vicc.
3. Alves. Szerintem ehhez nem kell mit hozzáfűzni.
4. Busquets egymagában, Mascherano vagy Rakitic nélkül kevés a kp-ra, nem tudjuk sem megtartani sem kellő intenzitással visszaszerezni a labdákat.
5. Piqué. Bohóc, bár a 11-es számomra elég megkérdőjelezhető, mivel egyértelműen nem szándékosan ért kézzel a labdába.
6. Messi középen, Suárez a szélen. Megint azt láthattuk, hogy Messi sétálgat, középen pedig üres a játéktár, az ellenfél középhátvédei úgy léphetnek ki biztosítani a szélsőkre ahogy akarnak, mert nincs kit fogjanak középen.



+ Lusi Enrique.
Rá külön is ki kell térnem. Addig ameddig ez az ember az edzőnk, addig fikarcnyi esélyünk sem lesz a trófeákra. Luis Enrique egyet tud, motiválni. Ebben több, mint Martino volt pl. Azonban arról, hogy hogyan is kellene eredményes taktikát kidolgozni az eddig mutatottak és az eddig elért eredményei alapján fogalma sincs. Tökéletesen megmutatják az eddigi meccsek is, hogy az a hajtás, amit a csapat mutat, elég a kicsik ellen, mert nálunk vannak klasszisok, de amint egy erős ellenfél jön szemben bukunk, mert ha a másik is elég motivált, akkor a különbséget az edző személye, taktikája jelentheti. Márpedig Lucho eddig bukott minden teszten, ráadásul ötlettelen volt amikor bajba került a csapat.
Mostmár a vak is láthatja, amiről már itt is beszéltek páran: a bekapott gól nélküli meccsekből nem lehet kiindulni.
Nagyon remélem, hogy hamar(1-2 éven belül) egy vezetőség váltásra kerül majd sor és akkor végre olyan edzőt hoznak ide, aki tekintélyes és jó stratéga is. Mellé pedig végre megfelelően igazolunk majd a csatársoron kívül más posztokra is, mert amit ezek a nyáron műveltek az felér egy bűncselekménnyel, aminek most ittuk,isszuk a levét és jövőre is fogjuk a büntetés miatt. Minden gratulációm =D> :roll:
Válasz küldése