Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Quaresma77
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2009.06.17. 11:44:08
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2014.09.30. 17:03:29

A psg idei teljesítménye hagy némi kívánni valót maga után, és még finoman fogalmaztam.. Nem játszhat ugye Thiago Silva és Zlatan sem, amíg nálunk szinte csak Suarez van a harcképtelenek között, nem értem miért ez a "pesszimizmus" (lehet elővigyázatosság) . Szerintem több góllal 2-0-ra húzzuk a meccset. És külön kiemelném azt a hírt ami a főoldalon van, Zlatan nélkül nem ugyanaz a psg. Abszolút nyugodtan ülök le meccset nézni.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.09.30. 16:54:48

Végre egy derbi az új szezonban! Alig várom már! Mindenképp jó meccsre számítok és Barca győzelemre természetesen. Javítanunk kell mindenképp az idegenbeli formánkon a BL-ben. Utóbbi 13 meccs: 4 győzelem, 3 X, 6 vereség.
A várható kezdőket már leírtátok,egyéb infók mellett. Egyébként ma játszunk először full sárga szerelésben.

egy kis retró:

Kép

ui: A 4-4-2, nem tűnik rossz ötletnek, kemény lenne a középpályánk, látom a sporton is latolgatták ezt a lehetőséget. Van variációs lehetőség, meglátjuk LE húz-e váratlant.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7463
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.09.30. 15:06:53

mess2009 írta: külön érdekesség, hogy két nagyon áhított védővel is szembe nézünk majd !!(Marquinhos és D Luiz) Maxwell meg a mi emberünk volt...
És még ott van Motta, aki pláne a mi kölykünk, bár én inkább egy Matuidira tippelnék helyette.
mess2009 írta:én a védelemben középen a Pique-Mathieu párost látnám szívesen, Mascheranót pedig a középpályán Rakitics és Ini mellett. (úgysem így lesz)
tippem: döntetlen.
remény: győzelem.
Gondolom LE nem most fog kísérletezni, de megnéznék egy Masch-Busi-Rakitic-Ini kp-t, elől pedig mehetne a Messi-Neymar páros. Így akár Busquets, akár Rakitic "szabadabb kezet" kaphatna, a védekezésben pedig sokkal stabilabbak lennénk. Nem értem igazán, miért nem próbáltuk még a 4-4-2-őt, ami támadásban átmehetne akár 4-3-3-ba Inivel. Szerintem nem elvetélt ötlet, bár tényleg nem most kééne kipróbálni.

Én is érzek egy X-et, de nem lenne túl nagy meglepetés a győzelem se.
Forca Barca!!!!
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2591
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.09.30. 12:11:15

Tavasszal a City ellen is ment a gyászhangulat,de őket is oda-vissza vertük,így hogy sem Silva se Zlatan nem lesz,csak is a győzelem a valószínűsíthető! :)
13 tavaszán is egy félcsatáros (Messi a 2. félidőre lesérült,amúgy meg Pedro+Alexis voltak még elöl...) csapattal is csak egy 90valahányadik percben kapott malacgól miatt ikszeltünk velük.
Remélem Ter Stégen lesz a kapuban,hátul én is az Alba-Mas-Matyi-Alves négyest valószínűsítem,középen meg a szokásos,elől lesz két támadónk (Neymar+Messi)+1 Pedrónk,csakhogy a PSG-nek hátul a baloson ne legyen sok dolga.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.09.30. 10:39:49

visca el barca írta:
Chino írta:Azért Mathieu sem egy teknősbéka.
eddig én is lassúnak tartottam, aztán a granda elleni meccsen, egy szöglet után olyan sprintet tolt, h még bél meg cr is csak bólogatott volna.
Nekem sem a végsebességével van bajom, hanem a fordulékonyságával. Egy alacsony súlypontú játékos - mint Lucas - könnyebben megforgatná szerintem őt, mint Maschot. De ha tényleg a jobboson szokott játszani a Brazil, és nem középen, akkor Albával ketten szerintem megoldanák a feladatot, úgyhogy a pontrúgások miatt lehet tényleg célszerűbb lenne Bartrat játszatni - bár úgyis az Alves-Masch-Matyi-Alba védősor fog kezdeni..
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.30. 10:31:56

Chino írta:Azért Mathieu sem egy teknősbéka.
eddig én is lassúnak tartottam, aztán a granda elleni meccsen, egy szöglet után olyan sprintet tolt, h még bél meg cr is csak bólogatott volna.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.09.30. 08:32:46

érték mérő ide, értékmérő oda, nekem inkább ugyanaz okoz fejtörést, (ahogy alább írta valaki) hogy melyik Barcát látjuk ma?!! sajna tavaly is többször fel kellett tenni ezt a kérdést... ez ha figyelembe vesszük akár az Apoel ellenit, vagy a Liga döntetlent egyelőre(!) idén is aktuális.
amúgy nyugodtan kijelenthetjük : szerencsénk van, hogy idegenben egy tartalékos PSG vár minket, az persze szintén tény, hogy a milliomos keret így is erős a motivációjuk pedig az egekben lesz (megmutatni csak azért is!)
külön érdekesség, hogy két nagyon áhított védővel is szembe nézünk majd !!(Marquinhos és D Luiz) Maxwell meg a mi emberünk volt...
én a védelemben középen a Pique-Mathieu párost látnám szívesen, Mascheranót pedig a középpályán Rakitics és Ini mellett. (úgysem így lesz)
tippem: döntetlen.
remény: győzelem.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7463
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.09.30. 01:10:12

gg86 írta:
palesz77 írta: ... Mascot mindenképp játszatnám, mert ő a legfürgébb emberünk hátul
Sokan háborognak, vagy nem értik, hogy miért játszik ő a védelemben, nos Palesz77 megadta a választ! Én is hasonlóképp látom, régóta megfigyelhető, hogy az 1 fürge - 1 lombrágó a preferált középső védő felállásunk.

Azért Mathieu sem egy teknősbéka. Ő is elég gyors, nem véletlenül volt szélső védő. Nem egy Alba, de nem is Piqué. Masch-al együtt elég "fürge" párost alkotnak. Bartra-nak is igazából a sebesség a gyengéje. Viszont az igaz, hogy egy szem Mathieu-vel elég törpe a védelmünk, még ha nem lesz Ibra akkor is. Ezért is favorizálnám a fiatal spanyolt, őt nem sokan verik meg levegőben.

Lucas-t kétszer láttam játszani, akkor nem alkotott valami hatalmasat és a statjai sem adnak hanyatt vágódásra okot. De ez lényegtelen, kifoghat egy olyan napot, hogy őrületbe kerget minket. Nagyon kíváncsi vagyok mit fognak játszani ellenünk. Megpróbálnak nyílt játékot vagy tömörülés és bíznak a kontrákban meg a pontrúgásokban.
Forca Barca!!!!
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.09.29. 23:50:39

visca el barca írta: kérdés h vermaelen majd lombrágó ( :D ) vagy a fürge kategoriaba lesz e besorolva...
A belga lesz a Jolly Joker, amolyan two in one azaz fürge és lombrágó is egyben.
crixus írta:
Erxy írta: Munirnak mire fel?
Munir-nak azért, mert veszélyesebb, mint Pedro és Sandro együttvéve, illetve nem elhanyagolható, hogy ő középcsatár.
Pedrot most vegyük ki a pakliból (sajnos Lucho sokszor bennhagyja).
Ami a Munir-Sandro összehasonlítást illeti, azt azért érdemes figyelembe venni, hogy a marokkói eddig lényegesen több játéklehetőséget kapott, mint a fiatal spanyol.
Ebből következően több lehetősége volt helyzetbe kerülni, ezért veszélyesebbnek tűnik. Ugyanakkor ami számomra ez alatt a pár meccs alatt leszűrhető, hogy Sandro gyorsabb és robbanékonyabb, ráadásul erősebb testfelépítésű is, így nehezebb elválasztani a labdától, mint Munirt.
Szóval kíváncsi lennék, hogy ugyanannyi kapott játékperc alapján, Sandro hányszor kerülne helyzetbe és abból mennyit váltana gólra. "Tartok tőle" nem 2 gól állna a neve mellett.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.29. 22:51:17

gg86 írta:
palesz77 írta: ... Mascot mindenképp játszatnám, mert ő a legfürgébb emberünk hátul
Sokan háborognak, vagy nem értik, hogy miért játszik ő a védelemben, nos Palesz77 megadta a választ! Én is hasonlóképp látom, régóta megfigyelhető, hogy az 1 fürge - 1 lombrágó a preferált középső védő felállásunk.
idén eddig volt

4 matyi-masch
1 matyi-piqué
2 piqué-barta kombó

kérdés h vermaelen majd lombrágó ( :D ) vagy a fürge kategoriaba lesz e besorolva...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.09.29. 22:42:47

palesz77 írta: Mondjuk ha Lucas kezdő lesz - nem tudom mennyit játszik idén, hogy lehet-e egyáltalán erre számítani -, akkor Mascot mindenképp játszatnám, mert ő a legfürgébb emberünk hátul, Bartra és Matyi lehet kicsit darabosak lennének együtt a kis Brazil ellen.
Én úgy tudom, hogy Lucas jobb oldalról szokott indulni, így találkozhatna Alba-val, aki levédekezhetné. Egyébként a rögzített helyzeteknél rettentő nagy hátrány, hogy ha 3 törpével áll fel a védelmünk (Alba, Alves, Masch).
Erxy írta: Munirnak mire fel?
Munir-nak azért, mert veszélyesebb, mint Pedro és Sandro együttvéve, illetve nem elhanyagolható, hogy ő középcsatár.
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.09.29. 22:21:27

Holnap a 2 legjobbját nélkülöző PSG ellen hasonló meccset várok, mint tavasszal a City ellen.(PSG-Barca 0:2).
A másik mérkőzésen megosztoznak a csapatok a pontokon (APOEL-Ajax 1:1).

Ebben az esetben a 6 ponttal vezetnénk a tabellát a 2 pontos Ajax és az 1-1 pontos APOEL és PSG előtt.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2014.09.29. 22:06:29

palesz77 írta: ... Mascot mindenképp játszatnám, mert ő a legfürgébb emberünk hátul
Sokan háborognak, vagy nem értik, hogy miért játszik ő a védelemben, nos Palesz77 megadta a választ! Én is hasonlóképp látom, régóta megfigyelhető, hogy az 1 fürge - 1 lombrágó a preferált középső védő felállásunk.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.09.29. 21:52:36

crixus írta:Vicc kategória lesz, ha Mascherano a védelemben játszik majd, illetve, ha Pedro kezdő lesz. Munir-nak és Bartra-nak kijárna a kezdő...
Munirnak mire fel?
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.09.29. 21:42:15

crixus írta: Vicc kategória lesz, ha Mascherano a védelemben játszik majd, illetve, ha Pedro kezdő lesz. Munir-nak és Bartra-nak kijárna a kezdő...
Mondjuk ha Lucas kezdő lesz - nem tudom mennyit játszik idén, hogy lehet-e egyáltalán erre számítani -, akkor Mascot mindenképp játszatnám, mert ő a legfürgébb emberünk hátul, Bartra és Matyi lehet kicsit darabosak lennének együtt a kis Brazil ellen.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.09.29. 21:21:07

Chino írta:
Most újra lehet majd mondani, ha nyerünk, ne adj' Isten nem kapunk gólt, hogy nem volt Silva, Lavezzi meg Ibra, így ez sem mérvadó, nem találkoztunk erős csapattal. #-o
Komolyan már előre látom. Ha pedig X-elünk vagy kikapunk lesz itt olyan gyászhangulat, károgás meg kétségbeesés, mint a Malaga után sem volt. Jön majd, hogy a Realtól kapunk egy ötöst stb.

Ha most elkapjuk őket nagy lépést teszünk a továbbjutás, de akár a csoportelsőség felé. Elvileg ez lesz a legnehezebb meccsünk a csoportban. Ha odatesszük magunkat nem lehet baj. Nagyon kíváncsi leszek a kezdőre, habár Pedro kezdetése 100% sajnos és inkább csak a kapus személye a kérdéses. Ha Lucho nem húz váratlant szerintem valami hasonló lesz:

Mats-Alves-Masch-Mathieu-Alba-Busi-Ini-Rakitic-Messi-Neymar-Pedro

Mondjuk egy Bartra-Mathieu belső védő párosnak jobban örülnék. Hiába nem lesz Ibra, kelleni fog a magasság és Bartra a francia mellett szerintem van olyan magabiztos, mint Masch.
Látom neked bármilyen eredmény jó lenne. :lol:
Azért a bizonyítványt ne magyarázzuk előre. Azt te sem gondolhatod komolyan, hogy a PSG ugyanolyan kemény ellenfél lesz Thiago Silva, Ibra és Lavezzi nélkül. Magyarul a legjobb védő és a legjobb csatár nem lesz "csak" ott. Ha tőlünk is kiveszik Messi-t azért nem ugyanolyan a csapat. Jó, így is az eddigi legkeményebb ellenfél lesz a PSG, de nem mindegy, hogy milyen erős 11-el tudnak kiállni.

Egyébként egyetértünk, mert egy győzelemmel elég komoly lépést tennénk a csoportelsőség felé.
Szerintem azonban a döntetlen a realitás, mert elöl nem vagyunk annyira jók, a PSG pedig Ibra nélkül még inkább bekkelni fog és felívelgetik majd Cavani-ra a labdát.
Vicc kategória lesz, ha Mascherano a védelemben játszik majd, illetve, ha Pedro kezdő lesz. Munir-nak és Bartra-nak kijárna a kezdő...
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.09.29. 21:18:00

Őszintén én sem lennék ellenére, hogy három robottal álljunk ki holnap, ráadásul így akár minőségi cserénk is lesz Inivel. De nem hiszem, hogy ez bekövetkezne, ha Masch játszik akkor védő lesz.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.09.29. 20:43:27

kíváncsi vagyok, hogy milyen mentalitással megyünk ki holnap. "idegenben jó az x" vagy ugyanúgy letámadunk mint eddig.
a sport egyébként azon spekulál, hogy akár Mascherano és Busquets együtt szerepelhet a középpályán.
ezt mondjuk nem tartom buta elképzelésnek, de nem hiszem, hogy erre szükség lesz holnap. bayern meg real ellen talán.
Kép
Ronaldinho0408
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:16:37
Tartózkodási hely: Budapest

2014.09.29. 18:47:46

Üdv mindenkinek,

kicsit off, de remélem nem túl zavaró a hozzászólásom, arról szeretnék érdeklődni, hogy hol tudnám megnézni a holnapi Barca meccset Budapesten? Úgy tudom h a MOM-ban lévő Paulaner már régóta nincs nyitva, de ha jól tudom van a Bazilikánál is. Az nyitva van, voltatok már ott, érdemes ott nézni vagy esetleg tudtok ajánlani más helyet?
Előre is köszönöm a válaszaitokat
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3985
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.09.29. 16:32:48

Jobb lett volna, ha mindhárom játszik, úgy nagyobb értéke lenne a győzelemnek.
Ibra amúgy sem alakított túl sokat ellenünk eddig, ha játszana is, Matyi levenné a pályáról őt.

Remélem "pénzeszsákékat" helyretesszük holnap este.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7463
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.09.29. 15:58:52

visca el barca írta:
Leon írta:A PSG hétfői közleménye szerint Ibra nem épült még fel teljesen lábsérüléséből és ezért nem játszik a Barca ellen kedden. – írja a Reuters.
mintahogy silva és lavezzi sem. így pláne verni kell őket.
Most újra lehet majd mondani, ha nyerünk, ne adj' Isten nem kapunk gólt, hogy nem volt Silva, Lavezzi meg Ibra, így ez sem mérvadó, nem találkoztunk erős csapattal. #-o
Komolyan már előre látom. Ha pedig X-elünk vagy kikapunk lesz itt olyan gyászhangulat, károgás meg kétségbeesés, mint a Malaga után sem volt. Jön majd, hogy a Realtól kapunk egy ötöst stb.

Ha most elkapjuk őket nagy lépést teszünk a továbbjutás, de akár a csoportelsőség felé. Elvileg ez lesz a legnehezebb meccsünk a csoportban. Ha odatesszük magunkat nem lehet baj. Nagyon kíváncsi leszek a kezdőre, habár Pedro kezdetése 100% sajnos és inkább csak a kapus személye a kérdéses. Ha Lucho nem húz váratlant szerintem valami hasonló lesz:

Mats-Alves-Masch-Mathieu-Alba-Busi-Ini-Rakitic-Messi-Neymar-Pedro

Mondjuk egy Bartra-Mathieu belső védő párosnak jobban örülnék. Hiába nem lesz Ibra, kelleni fog a magasság és Bartra a francia mellett szerintem van olyan magabiztos, mint Masch.
Forca Barca!!!!
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.09.29. 15:53:22

Leon írta:A PSG hétfői közleménye szerint Ibra nem épült még fel teljesen lábsérüléséből és ezért nem játszik a Barca ellen kedden. – írja a Reuters.
Nem megtévesztés ez?
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.09.29. 15:47:34

Engem az izgat, hogy holnap melyik arcát mutatja a csapat. A Szombatit, vagy a múlt Szerdait. Engem még aggaszt ez a kontraszt.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
kadarzsolt85
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2012.02.09. 09:44:29

2014.09.29. 15:37:16

Leon írta:A PSG hétfői közleménye szerint Ibra nem épült még fel teljesen lábsérüléséből és ezért nem játszik a Barca ellen kedden. – írja a Reuters.
Pedig jobb lenne ha jatszana,hogy egy kicsit dolgoztassa meg a Barca vedoket .
Barca Barca Baaarca
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.29. 15:36:15

Leon írta:A PSG hétfői közleménye szerint Ibra nem épült még fel teljesen lábsérüléséből és ezért nem játszik a Barca ellen kedden. – írja a Reuters.
mintahogy silva és lavezzi sem. így pláne verni kell őket.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése