Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
rrobbiefcb
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010.12.04. 19:27:34

2014.05.11. 20:51:56

Tömény szánalom ez a csapat. Fantáziátlan, lassú körbepasszolgatás. Tökéletesen értelmetlen beívelések. Semmi intenzív mozgás, bemozdulás. Kényelmes sétálgatás. Rohadtul idegesítő ez a taktikai zsákutca és a sok motíválatlan pénznyelő.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.05.11. 20:51:44

Csak annyit mondanék, hogy Willy Caballero...
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2014.05.11. 20:51:30

Te jó ég :D

Ha bajnokok leszünk (csoda lenne ilyen "támadó" játékkal, bár a Nou Camp tehet csodát),akkor Willyt igazoljuk le, Ő többet tett érte ma, mint a mi srácaink, de legalább akartunk :D

(aki nem érti mit beszélek, nézze meg mit fogott a 94.percben :D) így nem lett bajnok az Atma
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
CsocseX
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2014.04.17. 00:04:53
Tartózkodási hely: Braunschweig (Németország)

2014.05.11. 19:57:55

Hát, nem sokat látok a meccsből, mert itt nálunk felváltva adják minhárom élbajnokit. Annyit láttam, hogy a Celta tömi a Realt. :) Amennyit észleltem, hogy elég szépen támadtunk az első játékrészben, bár sajna nem vagyunk túl szerencsések egyelőre. Mascherano ismét villogtatta bizonytalanságát leghátul azzal a lufttal, de ezúttal szerencséje volt, hogy nála maradt a laszti. Örülök, hogy Cesc állt be Xavi helyére. Szerintem ebből az ütött-kopott Barçából ennél erősebb felállítást nem hiszem, hogy ki tudott volna préselni Martino, úgyhogy összességében meg vagyok elégedve a kezdőcsapattal. Egy, maximum két gól fog dönteni szerintem, remélem a mi javunkra. Piszok nehéz második félidőnek nézünk elébe.

Visca el Barça!
Força Barça!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.11. 19:49:13

Sajnos amitől féltem, teljes mértékben beigazolódik, a srácok már réges-rég elmentek nyaralni fejben. Egészen elképesztő amiket csinálnak, olyan amatőr hibákat, hogy el se hiszem.
Pedronak mintha idegen lenne a labda, szerintem a héten ő nem is járt edzésen. Adriano nem mer odamenni 5 méteren belülre egy támadóhoz sem, mert fél hogy kicselezik...
Sanchez bemutat egy szép cselt, aztán 3 méteren 5 méterrel mellé passzol, egészen hihetetlen. De szinte mindenki, talán csak Fabregas nem csinált eddig valami égbekiáltó baromságot.

Szépen nyomunk amúgy, de hát ez semmire se elég.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21326
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.05.11. 18:06:42

Kíváncsi leszek, mi lesz a nagy fogadkozásból, mert már párszor hallottunk nagy szavakat a srácoktól a szezonban, de eddig egyszer sem váltották be az ígéreteket.
Ha tényleg felszívjuk magunkat, akkor is igen nehéz lesz megnyerni a bajnokságot. A mai meccset valszeg behúzzuk, az Atma-t pokoli nehéz lesz még egy motivált Barcának is legyőzni, mert nagyon szervezettek, és a Real elleni kupapárharcot leszámítva remekül teljesítenek a rangadókon.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.11. 18:06:16

MichaaBee írta:Hivatalos kezdőnk: Pinto; Alves, Bartra, Mascherano, Adriano; Cesc, Busquets, Iniesta; Alexis, Messi y Pedro.

Úgy tűnik sokak vágya teljesülhet, Fabregas kezd Xavi kárára. :)
Így Xavi pihenhet az Atma elleni bajnoki döntőre! :D
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2014.05.11. 18:00:28

Hivatalos kezdőnk: Pinto; Alves, Bartra, Mascherano, Adriano; Cesc, Busquets, Iniesta; Alexis, Messi y Pedro.

Úgy tűnik sokak vágya teljesülhet, Fabregas kezd Xavi kárára. :)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.05.11. 16:32:36

Barcaman14 írta:Tényleg egészen elképesztő ez a szezon, nagy szüksége is volt már azért egy ilyenre a Ligának a két nagy sokáig tartó egyértelmű uralma miatt.
Mindenesetre elkötelezett Barca fanatikusként is azt kell, hogy mondjam(és nem hinném, hogy ezzel egyedül vagyok), hogy a bajnoki címet idén nem érdemelnénk meg, vagyis inkább úgy a helyes, hogy a matracosoknak járna a leginkább.
Nem voltunk kiegyensúlyozottak és tényleg csak a riválisok botlásainak köszönhetjük, hogy még mindig élnek a remények.

Ettől függetlenül, ha már ismét megnyílt a lehetőség természetesen be kell húzni ezt a 2 meccset, már csak azért is, hogy a Kapitányunkat és valószínűleg még a történelmi siker korszak 1-2 alakját is bajnoki címmel búcsúztassuk. :)

A nagy csalódások nálam legalábbis már hetekkel ezelőtt megtörténtek, így, ha esetleg nem sikerülne behúzni, nagyon már meg sem lepődnék. Két nehéz meccs előtt állunk, valahol a 10-15%-os készültségi szinten mentálisan legalábbis, úgyhogy a helyzeti előny szerintem továbbra sem nálunk van, de remélem rám cáfolnak és még utoljára odateszik magukat.
nekem, fogalmam nincs, hogy mi lesz a két meccsen, de egyben nagyon biztos vagyok: ha megnyerjük mindkettőt, senki nem vonhatja kétségbe, hogy megérdemeltük!
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.05.11. 16:01:46

Szerintem a 2 meccs főként attól függ majd,hogy Messinek milyen kedve lesz,ha harapós lesz akkor senki nem állítja meg és összerugdos 3-4 gólt a 2 meccsen,ha nem akkor a Pedro Alexis kettősből nehezen nézem azt ki,hogy megnyerik nekünk a ligát. A foghíjas és szétesett hátsó alakzatunkra nem is akarok gondolni mert ha eszembe jut akkor a tavalyi rúgjunk több gólt mint kapunk mentalitást kell elővennünk!Bizakodó vagyok és várom az eset hetet. :)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.11. 15:52:33

Tényleg egészen elképesztő ez a szezon, nagy szüksége is volt már azért egy ilyenre a Ligának a két nagy sokáig tartó egyértelmű uralma miatt.
Mindenesetre elkötelezett Barca fanatikusként is azt kell, hogy mondjam(és nem hinném, hogy ezzel egyedül vagyok), hogy a bajnoki címet idén nem érdemelnénk meg, vagyis inkább úgy a helyes, hogy a matracosoknak járna a leginkább.
Nem voltunk kiegyensúlyozottak és tényleg csak a riválisok botlásainak köszönhetjük, hogy még mindig élnek a remények.

Ettől függetlenül, ha már ismét megnyílt a lehetőség természetesen be kell húzni ezt a 2 meccset, már csak azért is, hogy a Kapitányunkat és valószínűleg még a történelmi siker korszak 1-2 alakját is bajnoki címmel búcsúztassuk. :)

A nagy csalódások nálam legalábbis már hetekkel ezelőtt megtörténtek, így, ha esetleg nem sikerülne behúzni, nagyon már meg sem lepődnék. Két nehéz meccs előtt állunk, valahol a 10-15%-os készültségi szinten mentálisan legalábbis, úgyhogy a helyzeti előny szerintem továbbra sem nálunk van, de remélem rám cáfolnak és még utoljára odateszik magukat.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2014.05.10. 15:34:54

Valdés kivételével 24 játékos fog utazni Elchébe. Délelőtt folyamán már Xavi és dos Santos is rendesen tudott edzeni, így ők is pályára léphetnek holnap.

Martino: "Ez egy egyedülálló lehetőség. A játékosoknak elmondtuk, hogy tőlük függ, hogy megnyerjük-e a bajnokságot vagy sem. Örülünk, mert a múlt héten úgy nézett ki a hazai döntetlen (Getafe 2-2) után elveszítjük a ligát, de kaptunk még egy esélyt, hogy megnyerjük."
visca el barca írta:neymar albával együtt dőlt ki 17-én. akkor azt mondták h 3 hét. simán játszhatna az atletico ellen, csak gondolom a hulye vb miatt nem erőltetik...
Sajnos én is kinézem belőlük, de ha lesz esély az utolsó fordulóban is a bajnoki címre, remélem azért összedrótozzák vagy akármi...
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.05.10. 12:59:12

neymar albával együtt dőlt ki 17-én. akkor azt mondták h 3 hét. simán játszhatna az atletico ellen, csak gondolom a hulye vb miatt nem erőltetik...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2014.05.10. 12:47:27

Piqué tegnap már majdnem 100%-os állapotban tudott edzeni, így ő valószínű pályára léphet az Atletico ellen a jövő héten. Rajta kívül Jordi Alba felépülésére adnak jó esélyt az orvosok, míg Neymarnak kb semmi esélye, hogy pályára léphessen a matracosok ellen.

Martino amúgy most tart épp sajtótájékoztatót. Kíváncsi vagyok rá.
Kép
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2014.05.10. 09:59:56

A mostani fordulóban a legfontosabb, hogy győzzön az Atletico, és a Realnak semmi esélye ne maradjon! A nagy fogadkozás ellenére nem bízom a Barcában, félek, hogy későn jött ez az esély, és nem tudnak belekapaszkodni. Fejben már befejezték a bajnokságot, és Tata nem az az ember, aki fel tudja rázni őket.
Ha mégis nyerünk vasárnap, akkor pedig jöjjön a bajnoki döntő, és cáfoljanak rám a fiúk!
bujna
Barça B
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2004.10.17. 11:59:20
Tartózkodási hely: Miskolc

2014.05.10. 09:43:48

Gyerekek! Akkor most mikor lesz az Elche - Barcelona meccs? Megállapodtak már az időpontban? Marad a vasárnap 19 óra?
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.05.10. 08:28:47

amit mi most még csak lehetségesként ismerünk az valószínű, hogy néhány érintett játékosnál már tény, ezért én attól nem tartok, hogy mondjuk Alves azért lenne gyengébb a két hátralévőn, mert lehet hogy elmegy.
ha valami aggaszt akkor talán Tata piknikes hétvégi felkészülése....,bár még ez is elsülhet jól is.
az talán a leg abszurdabb, hogy ha valakire rá illik, hogy - szándékosan - láthatóan - nem hajtott jó néhány meccsen az éppen az a Messi volt aki nem hogy nem készül elmenni, de éppen, hogy rá épül?! a jövő csapata.
szóval van itt azért kérdőjel bőven, a válaszokat viszont hamarosan megkapjuk.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2014.05.10. 07:16:24

Arról nem beszélve, ha most nyer egy kupát, az növelheti az árat.

Alvesért nem kár. Pedro is többször ér vissza védekezni, mint ő. Jó lesz oda Montoya, csak kapjon lehetőséget. Nekünk hátvéd kell, nem egy JK oda. Alves mellett, teljesen felesleges egy jobb szélső. Aki oda kikerült, meghalt mellette, szinte alig kapott labdát miatta.

És igen, kell egy csatár. Anélkül nem fog menni. Kell nekünk egy vérbeli befejező játékos. És Dongout vagy Traoret is fel lehetne hozni beépíteni őket. A kővetkező év legyen egy új csapat építésére szánt idő. Nem érdekel, ha nem nyerünk semmit, csak látszódjon, hogy jó irányba indultunk el.
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.09. 20:59:40

Barcaman1993 írta:
Léfe írta:Ugy látom még nem jutott az alábbi kérdés senki sem az eszébe. Elvileg a 2 gyözelmet lehozni egyáltalán nem lehetne gond. Csakhogy az a sok eltanácsolásra váro játékos - köztük menők is-
Egy kupával és 14 millió euróval lehetnek gazdagabbak (mármint a játékosok együtt véve). Azt hiszem ez elég nagy motiváció. Ill. ezen a szinten sztem ezeknek a játékosoknak már kulcskérdés, hogy a végén hány kupával búcsúznak majd a pályafutásuktól. Ez se elhanyagolandó dolog.
Egyrészt ez is igaz, másrészt azért ez szerintem messze nem lejátszott ügy, hogy itt most mindenki távozik akiről pedzegetik. Sok tényezős történet ez, attól függ elsősorban hogy kit sikerül igazolni és mennyiért. Pl. hiába akarjuk mi Reust ha elviszi valamelyik angol csapat vagy Aguerót ha ő meg kap egy olyan ajánlatot hogy marad inkább a City-ben és akkor már lehet Alexis is egyből marad.
Vagy Dani Alves esete, ő is lehet itt fog maradni ha egyszerűen nem marad pénz jobb oldali védőt igazolni mert elköltjük másra a keretet ( kapusra, középső védőre, Reusra stb. )
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.05.09. 18:53:18

Léfe írta:Ugy látom még nem jutott az alábbi kérdés senki sem az eszébe. Elvileg a 2 gyözelmet lehozni egyáltalán nem lehetne gond. Csakhogy az a sok eltanácsolásra váro játékos - köztük menők is-
Egy kupával és 14 millió euróval lehetnek gazdagabbak (mármint a játékosok együtt véve). Azt hiszem ez elég nagy motiváció. Ill. ezen a szinten sztem ezeknek a játékosoknak már kulcskérdés, hogy a végén hány kupával búcsúznak majd a pályafutásuktól. Ez se elhanyagolandó dolog.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2014.05.09. 16:56:32

Ugy látom még nem jutott az alábbi kérdés senki sem az eszébe. Elvileg a 2 gyözelmet lehozni egyáltalán nem lehetne gond. Csakhogy az a sok eltanácsolásra váro játékos - köztük menők is-
fognak e ugy hajtani ahogy kellene ? Mascherano-Alves-Fabregas-Pedró-Alexis egy kicsit most sok lehet, ha nem teszik oda rendesen magukat.
Más: botladozott itt mind a három esélyes, bajnok az lesz -megérdemelten- akinek a végén legtöbb pontja lesz. Mi van Angliában -ugyanez. Ne feledjük a 2. vagy a 12. forddulóban elszort pontok ugyanugy hiányoznak mint most.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.09. 16:44:45

mess2009 írta:egy dolgot nem értek: mindenki azt harsogja, mennyi esélyt kaptunk??!! és MI MENNYI ESÉLYT ADTUNK másoknak !! ha egyebet nem nézünk csak a tiszta papírfoma győztes meccsek eladása okozta hogy mások(!!) egyáltalán esélyessé léphettek elő!
nem szándékom, hogy a korábbi kritikáimat most tisztára mossam, de még ezen kívül is van egy alapos tény ami mellettünk szól: a csapatból fontos meccseken és hosszú ideje alap emberek hiányoznak : Pique, Pulyol, Alba, Neymar, Valdés és ezek Neymart kiváéve mind a védelemből!!
csak próbálok tárgyilagos lenni.... és persze újra reménykedni!
Mindentől függetlenül ugyanezt próbáltam már többeknek elmondani. Ez most nem arról szól, hogy ki érdemli meg és ki nem, ezt felejtsük el most el.
Szerintem inkább mi adtunk több esélyt, mert olyanok ellen botlottunk akik ellen senki se gondolta volna, kiscsapatok ellen. Talán egyedül a Bilbao volt az aki rangadón tudott kiütni minket. A komoly meccseket szinte mind behúztuk.
Szóval ez az "esély adás" amit mindenki előszeretettel hajtogat bőven többirányú, talán csak az Atleticóval lehet egy lapon említeni.
Azzal nem hiszem, hogy a Real "esélyt adna" nekünk, hogy megvertük őket. Dehát ezt az elvakult emberekkel nem nagyon lehet megértetni, úgyhogy már letettem róla. Csak gondoltam megemlítem

Barcaman:
Én is jobban örültem volna, ha szép játékot látok és úgy leszünk másodikok, ne adj' Isten harmadikok, csak az az igazság, hogy bármennyire is fáj ennek el kellett jönnie és örüljünk, hogy a rangadókon azért többnyire meg volt. Viszont én bevallom, jobban örülök, hogy ezeken a meccseken láttam ilyen játékot. Az jobban megviselne, ha a kiscsapatok ellen folyamatosan gálázunk a nagy meccseken meg kuka az egész csapat.
Ez most egy ilyen szezon volt, viszont azt sem mondanám, hogy az egész szezonunk flop volt. Az őszünk azért elég komoly volt és tavasszal is voltak igen jó mérkőzéseink. Persze most lehet mondani, hogy a tavasz a fontosabb, én csak annyit akarok mondani, hogy kompletten kell nézni és akkor máris nem olyan katasztrófális mint itt sokan látják.
Forca Barca!!!!
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.05.09. 16:14:43

mess2009 írta:egy dolgot nem értek: mindenki azt harsogja, mennyi esélyt kaptunk??!! és MI MENNYI ESÉLYT ADTUNK másoknak !! ha egyebet nem nézünk csak a tiszta papírfoma győztes meccsek eladása okozta hogy mások(!!) egyáltalán esélyessé léphettek elő!
nem szándékom, hogy a korábbi kritikáimat most tisztára mossam, de még ezen kívül is van egy alapos tény ami mellettünk szól: a csapatból fontos meccseken és hosszú ideje alap emberek hiányoznak : Pique, Pulyol, Alba, Neymar, Valdés és ezek Neymart kiváéve mind a védelemből!!
csak próbálok tárgyilagos lenni.... és persze újra reménykedni!
Most a sírból kaptuk vissza az esélyt. És közben sok, feszültséget okozó kérdés félig-meddig tisztázódott. Kell egy szép prémium - ígéret és az, hogy az ATMA a BL-re figyeljen.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.05.09. 15:47:59

diagonal írta:Ez tény, de az egy egész különlegesen játszó csapat volt egy különleges edzővel, nem is tudom, nagyon úgy kell állnia csillagoknak meg nagyon szerencsésen kell alakulnia mindennek, hogy egy ilyen csapat összejöjjön valahol és ráadásul ennyi időn át így játsszon.
Ehhez annyi mindennek kell klappolni egyszerre, hogy nem tudom valaha látunk-e még ilyen korszakot.
Elég lett volna annyi is, hogy tavasszal úgy játszunk, mint ősszel. Akkor már a kupa és a bajnokság zsákban lenne (a BL nyilván kérdéses), a játékról nem is beszélve...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.05.09. 08:31:26

egy dolgot nem értek: mindenki azt harsogja, mennyi esélyt kaptunk??!! és MI MENNYI ESÉLYT ADTUNK másoknak !! ha egyebet nem nézünk csak a tiszta papírfoma győztes meccsek eladása okozta hogy mások(!!) egyáltalán esélyessé léphettek elő!
nem szándékom, hogy a korábbi kritikáimat most tisztára mossam, de még ezen kívül is van egy alapos tény ami mellettünk szól: a csapatból fontos meccseken és hosszú ideje alap emberek hiányoznak : Pique, Pulyol, Alba, Neymar, Valdés és ezek Neymart kiváéve mind a védelemből!!
csak próbálok tárgyilagos lenni.... és persze újra reménykedni!
Válasz küldése