Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.05.09. 05:51:15

Így, hogy újra nyílt a bajnokság, a 3 csapat teljesen igazságosan meg tud osztozkodni a jelentősebb trófeákon.

Real Madrid spanyol kupa (jogosan megérdemlik), Atletico Madrid BL (jogosan megérdemlik) Barcelona Spanyol bajnokság(jár nekünk)! 8) 8)
Avatar
trey88
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2009.09.24. 00:11:19
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/Budapest
Kapcsolat:

2014.05.08. 22:31:08

Ha tegnap este óta nem néztem meg 50-szer a tabellát akkor egyszer sem :D Vasárnapot akarooook!!!
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.08. 22:08:55

Barcaman1993 írta:Nyilván nem szó szerint kellett értelmezni, amit írtam. Arra akartam utalni, hogy amikor Peppel pl. csak kupát nyertünk, akkor is teljesen elégedett voltam a csapattal, mert a szezon 90%-ában csak tátottam a számat. Ha idén megnyerjük a bajnokságot, akkor nyilván ezt nem fogom megtenni, mert ez a játék elképesztően gyenge, amit a csapat az elmúlt időben produkált.
Ez tény, de az egy egész különlegesen játszó csapat volt egy különleges edzővel, nem is tudom, nagyon úgy kell állnia csillagoknak meg nagyon szerencsésen kell alakulnia mindennek, hogy egy ilyen csapat összejöjjön valahol és ráadásul ennyi időn át így játsszon.
Ehhez annyi mindennek kell klappolni egyszerre, hogy nem tudom valaha látunk-e még ilyen korszakot.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.05.08. 20:09:27

diagonal írta:Ezzel nem sok klubvezetés, sőt, nem sok edző értene egyet a mai futballban, konkrétan valószínűleg egy sem :)
De az tény a Barca a látványos játékáról volt híres a Pep érában és az ember könnyen megszokja a jót. Most nem megy olyan jól sem eredményességben sem játékban, de én hiszem hogy egy Messi köré felépített új Barca, új edzővel és néhány új játékossal akik még nagyon harapnak megint látványosan fog majd játszani, még akkor is ha könnyen lehet jövő szezonban is végig döcögni fog a szekér, mert ezek az időszakok amin most a csapat átmegy mindenhol elég hosszadalmasak és nehezek.
Ha az a kérdés, hogy ki érdemelné meg a bajnoki címet akkor nem is vitás hogy az Atletico, sok szempontból. Azért én reménykedem hogy nem ők nyerik meg.
Nyilván nem szó szerint kellett értelmezni, amit írtam. Arra akartam utalni, hogy amikor Peppel pl. csak kupát nyertünk, akkor is teljesen elégedett voltam a csapattal, mert a szezon 90%-ában csak tátottam a számat. Ha idén megnyerjük a bajnokságot, akkor nyilván ezt nem fogom megtenni, mert ez a játék elképesztően gyenge, amit a csapat az elmúlt időben produkált.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.08. 19:49:10

Barcaman1993 írta:Legyen játék és legyen eredmény. Ha van játék, de nincs eredmény, az se olyan nagy probléma, de a lényeg a játék és a nézők szórakoztatása.
Ezzel nem sok klubvezetés, sőt, nem sok edző értene egyet a mai futballban, konkrétan valószínűleg egy sem :)
De az tény a Barca a látványos játékáról volt híres a Pep érában és az ember könnyen megszokja a jót. Most nem megy olyan jól sem eredményességben sem játékban, de én hiszem hogy egy Messi köré felépített új Barca, új edzővel és néhány új játékossal akik még nagyon harapnak megint látványosan fog majd játszani, még akkor is ha könnyen lehet jövő szezonban is végig döcögni fog a szekér, mert ezek az időszakok amin most a csapat átmegy mindenhol elég hosszadalmasak és nehezek.
Ha az a kérdés, hogy ki érdemelné meg a bajnoki címet akkor nem is vitás hogy az Atletico, sok szempontból. Azért én reménykedem hogy nem ők nyerik meg.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.05.08. 19:19:11

Chino írta:Most komolyan miért ne érdemelné meg a csapat. Jöhetnek itt a lélektelen játékkal, meg öngólokkal, de sokszor elvette ezt a sors tőlünk is. A Getafe ellen, ha a bíró nem bírálja felül a partjelzőt a kezezésért, vagy nyelünk be egy gólt az utolsó percben. Vagy a Granada ellen a 15 helyzetünkből egy bemegy. Mert sok ilyen "HA" is van.
A Real se nyújtott olyan formát, hogy a lelküket kitették a pályára, sőt. Ráadásul, ha sikerül a liga, mi megnyertük a rangadókat, magunk mögé utasítottuk egy döntetlent kivéve a másik két bajnokesélyest.
Chino, itt nem az a bajom, hogy a Granada ellen hogyan vesztettünk és társai. Nálam a probléma, hogy a madridi 4-3 óta egyedül a Bilbao ellen láttam futballt. Legyen játék és legyen eredmény. Ha van játék, de nincs eredmény, az se olyan nagy probléma, de a lényeg a játék és a nézők szórakoztatása. Gondolom te sem azért ülsz majdnem 2 órán át a TV előtt, hogy semmi ne történjen.

A Realt meg nem elemezgetem, mert ugyanúgy nem érdemlik meg a győzelmet, ahogy mi sem. Itt az Atletinek kéne befutnia az én belátásom szerint, nyilván ha mi nyerünk azon sem fogok bánkódni, de egy ilyen szezon után megérdemelnék.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2014.05.08. 18:38:20

CsocseX írta:Ejha... Elég durván alakulgat ez a liga így a végére. Most kell összedobni minden tudást, ráedzeni, rákoncentrálni, és csúnyán behúzni azt a nagy bazi serleget. Két meccsről van szó... Jómagam is maximális hajtást várok el most a csapattól. Van ebben a csapatban annyi, kell hogy legyen. A szurkolók hangját is hallani szeretném.

VAMOOOOOOOOOOS!
én kint leszek, és addig süvöltök, míg meg nem nyerjük a ligát :)))
Avatar
CsocseX
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2014.04.17. 00:04:53
Tartózkodási hely: Braunschweig (Németország)

2014.05.08. 18:21:10

Ejha... Elég durván alakulgat ez a liga így a végére. Most kell összedobni minden tudást, ráedzeni, rákoncentrálni, és csúnyán behúzni azt a nagy bazi serleget. Két meccsről van szó... Jómagam is maximális hajtást várok el most a csapattól. Van ebben a csapatban annyi, kell hogy legyen. A szurkolók hangját is hallani szeretném.

VAMOOOOOOOOOOS!
Força Barça!
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.05.08. 18:06:29

Pedig nagyon kellene mindegyik. Puyolt tuti összevarják majd a meccsre, szerintem Piqué is ott lesz....
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.08. 17:15:12

Barcaman1993 írta:
MessiCesc írta:A szezonunk megmentéséért, Titoért, Puyol és Valdés szép visszavonulásáért és Martinoért kell harcolnunk az hátralévő 2 meccsen! FORCA BARCA!!!

Talán picit off, de a sérültekkel mi van? Jó Valdést én is tudom, de Puyol, Piqué, Alba és Neymar ott lehet az Atleti ellen?
Minden szavaddal egyetértek. Nem érdemeljük meg az elsőséget, de a Tito-Puyol-Valdes 3-as mindenképpen.

Most komolyan miért ne érdemelné meg a csapat. Jöhetnek itt a lélektelen játékkal, meg öngólokkal, de sokszor elvette ezt a sors tőlünk is. A Getafe ellen, ha a bíró nem bírálja felül a partjelzőt a kezezésért, vagy nyelünk be egy gólt az utolsó percben. Vagy a Granada ellen a 15 helyzetünkből egy bemegy. Mert sok ilyen "HA" is van.
A Real se nyújtott olyan formát, hogy a lelküket kitették a pályára, sőt. Ráadásul, ha sikerül a liga, mi megnyertük a rangadókat, magunk mögé utasítottuk egy döntetlent kivéve a másik két bajnokesélyest.

A Valladolid meghálálta a bizalmamat. Egyedül bennük bíztam, hogy pontot rabolhatnak.
Az Atleticot most más muszáj megverni otthon. A Camp Nou-ban mindig a szerencsén vagy egy paraszthajszálon múlt, hogy nem sikerült győzni. A szuperkupán is inkább nekünk állt a zászló, a Bl-ben pedig gólokkal verhettük volna őket.
Én abban bízom, hogy a nagy meccsekre rendre felszívják magukat a srácok és Messi szerződés-kálváriája is lezártnak tűnik. Egyedül a hiányzók jelentenek fájó pontot, reméljük legalább egyikük felépül a döntőre. Ehhez viszont az kell, hogy az Elche ellen nem tingli-tanglizzuk el a meccset, hanem ha kell izomból húzzuk be. Nem kell gála sem, de csak a győzelem az elfogadható.
Forca Barca!!!!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.05.08. 16:21:43

MessiCesc írta:A szezonunk megmentéséért, Titoért, Puyol és Valdés szép visszavonulásáért és Martinoért kell harcolnunk az hátralévő 2 meccsen! FORCA BARCA!!!

Talán picit off, de a sérültekkel mi van? Jó Valdést én is tudom, de Puyol, Piqué, Alba és Neymar ott lehet az Atleti ellen?
Minden szavaddal egyetértek. Nem érdemeljük meg az elsőséget, de a Tito-Puyol-Valdes 3-as mindenképpen.

Én nem hiszem, hogy felépülnek. Elvileg Piquének már egészségesnek kéne lennie, a Neymar-Alba duónak meg hamarosan. Ehhez már kéne edzés képeket látnunk róluk, de egy darab sincs. Puyol megint kérdőjel, de ő úgyis csere lenne... Meg ehhez hozzátartozik, hogy Tata az egészséges játékosokat még vagy 2 hétig padoztatja, hogy végre kezdhessenek. Én már elkönyveltem a Pedro-Messi-Alexis csatárhármast és az Adriano-Masche-Bartra-Alves védő 4-est. Neymar mindenképpen elférne ebben a csapatban, nem kicsit jobb Pedronál...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.05.08. 16:06:00

A szezonunk megmentéséért, Titoért, Puyol és Valdés szép visszavonulásáért és Martinoért kell harcolnunk az hátralévő 2 meccsen! FORCA BARCA!!!

Talán picit off, de a sérültekkel mi van? Jó Valdést én is tudom, de Puyol, Piqué, Alba és Neymar ott lehet az Atleti ellen?
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.05.08. 11:06:19

visca el barca írta:
zola8787 írta:Neymar zavarja Kurtóát
honnan? :D a lelátóról? :D majd jól megdobálja szotyival :D
:lol:

Elvileg van rá esély,hogy felépül addig és beszáll egy félidőre! :)
Ami jó lenne,ugyanis idén ellenük csak ő lőtt gólokat! :twisted:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.05.08. 10:38:58

zola8787 írta:Neymar zavarja Kurtóát
honnan? :D a lelátóról? :D majd jól megdobálja szotyival :D

egy dolog miatt fogom "sajnálni" ha megnyerjük a ligát: lehet az atletico annyira megtörik, h a bl-t is bukja.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.05.08. 10:30:03

Ezt a bajnokságot már többször is elbuktuk, de Fortuna megint kikaparta a gesztenyét. Innen hozni kellene. És ezen a két meccsen nincs mese, olyan hajtást várok el a csapattól mint a Milan elleni 4-0. Az volt talán az utóbbi 3 év legjobb meccse részünkről. Az AtMát meg táncsak megverjük már hatodjára. Neymar hiányozni fog, mégiscsak ő lőtt csak nekik gólt.

Vaaamooos!
Richi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2005.06.12. 18:32:16

2014.05.08. 09:52:57

Nagyon elégedett, lennék a szezonnal(csak eredményességre és nem mutatott játékra értem), ha végül bajnokok lennék az utolsó fordulóban megelőzve az Atletico-t, real csak a 3. helyen végezne, valamint az Atletico megverné a BL-ben a balettos brigádot. Ugyanis a bajnokságot aki megnyeri az 38 meccsen a legjobb volt, míg a BL-ben maradna az ami az elmúlt éveket jellemzi, h vagy a Barca nyer, vagy az aki legyőzi a Barcát. A vége meg az lenne, hogy a real-nak lenne sikertelenebb éve és nem nekünk. Jövőre meg új igazolásokkal építünk egy új alapot, 2-3 év múlva meg akár jöhet egy újabb sikerkorszak. :wink: :D
Addigis VISCA EL BARCA! VISCA EL CATALUNYA! TITO PER SEMPRE ETERN!
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2014.05.08. 09:45:44

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... os-2334265" target="_blank

Érdekes cikk. Kezdem elhinni, hogy még meglehet. Nyerni kell mind a 2 meccsen ennyi. Hajrá Barca!
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2014.05.08. 09:40:22

corol írta:Hát igen, egy közepes Barca ezt a bajnokságot is simán behúzta volna, a kicsik közül kellett volna legalább kettőt megverni.
A jelenlegi helyzet szerint valóban a Real-nak áll a zászló, bár ha a Real a négyből egyet betlizik, vagy kétszer X-el és a Barca nyerné a hátralévő két mérkőzését, akkor pontszámban esetleg hármas holtverseny és a Barca a bajnok. Nem mintha megérdemelnénk!!! :D
Hát, amikor leírtam, azért nem gondoltam volna, hogy ez a forgatókönyv jön be. :D :D :D :D :D
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.05.08. 09:37:36

Castiel írta:
Léfe írta:Azzal foglalkoni, hogy ki érdemli meg a bajnoki arnyat hülyeség. Az érdemli meg aki a legtöbb pontot gyüjti a vgére. A többi duma. Botlotttunk, de a ké Madridi csapat is, ugyhogy, ez egál.
Igaz, de azért ha a 3 bajnokaspiráns egymás ellenijét megnézed, akkor: Real---1 pont
Atmad----5 pont Barca---7 pont
Barca szurkolóként nekem kicsit böki a csőröm, h így legyenek bajnokok a blancok! Nyílván a többi csapat elleni meccsek is fontosak ilyen szempontból! Sokat szenved(t)ünk a "kicsik" ellen!
A lényeg h kaptunk egy nem várt, utolsó utáni esélyt, élni kell vele!
Értem én, hogy miért böki a csőröd, viszont ez bajnokság. Nem 4 meccsről van szó, hanem 38-ról. Cseszhetjük, hogy vertük oda a Real-t, ha kikapunk az Elche-től, ikszeltünk a Granadával.

Remélem így alakul: AtMa, Real meg a Barca most nyer és az utolsó fordulóban egy 97. percben szerzett lesről történt elfutás utáni Messi által felrúgott AtMa védőről bepattan a labda úgy, hogy Neymar zavarja Kurtóát és így nyerünk 1-0ra.
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2014.05.08. 09:33:15

Léfe írta:Azzal foglalkoni, hogy ki érdemli meg a bajnoki arnyat hülyeség. Az érdemli meg aki a legtöbb pontot gyüjti a vgére. A többi duma. Botlotttunk, de a ké Madridi csapat is, ugyhogy, ez egál.
Igaz, de azért ha a 3 bajnokaspiráns egymás ellenijét megnézed, akkor: Real---1 pont
Atmad----5 pont Barca---7 pont
Barca szurkolóként nekem kicsit böki a csőröm, h így legyenek bajnokok a blancok! Nyílván a többi csapat elleni meccsek is fontosak ilyen szempontból! Sokat szenved(t)ünk a "kicsik" ellen!
A lényeg h kaptunk egy nem várt, utolsó utáni esélyt, élni kell vele!
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2014.05.08. 09:23:04

Egy vélemény...
http://sportgeza.hu/futball/2014/05/07/tatabarca/" target="_blank
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2014.05.08. 09:17:07

Nem tudom, hogy a sracokat mi motivalna, de ha az nem, hogy otthon majdnem 100 ezer ember elott meglehet a bajnoki cim akkor semmi. (persze az elche legyozese utan)

Gyerunk! Gyujtsuk be a huszonharmadikat. :twisted:
Kép
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2014.05.08. 09:13:29

Azzal foglalkoni, hogy ki érdemli meg a bajnoki arnyat hülyeség. Az érdemli meg aki a legtöbb pontot gyüjti a vgére. A többi duma. Botlotttunk, de a ké Madridi csapat is, ugyhogy, ez egál.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.05.08. 09:10:30

Ha nem vernénk meg az Elchét akkor tényleg nem érdemelnénk meg a címet de akkor már mindegy is mert az ATMA 99%,hogy veri a Malagát otthon.
Viszont a Camp Nouban legyőzve őket nagyon is kijárna nekünk a cím,az eseteben mégiscsak 10 pontot szednénk össze a 2 nagy lenne. 8)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
19Messi19
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2009.02.01. 19:02:13
Tartózkodási hely: Barcelona

2014.05.08. 09:04:37

Csodás napra ébredtem.
Tegnap a 85. percig néztem a Real meccsét, úgy voltam vele, hogy na ezt is kiszenvedte a Madrid. Elkapcsoltam, megnéztem egy filmet, majd úgy hajtottam a fejem nyugovóra, hogy végleg elúszott a bajnoki címünk.

Erre kelek fel ma. Megnézem, hogy még is mi lett a végeredmény ... nem akartam hinni a szememnek. :D A 87. percben egyenlített a Valladolid. Hihetetlen !! Nem tudom ki akarta így, a sors vagy Tito, de lényegtelen.

Amondó vagyok, hogy ezt a bajnokságot meg KELL nyernünk magunkért, a játékosokért, de legfőképpen Tito-ért!

Nagyon, de nagyon nehéz lesz az ATM elleni meccs, de bízzunk benne, hogy hazai pályán végre sikerül elkapnunk őket. Az sem érdekelne, ha egy 93. percben rúgott öngóllal verjük meg őket, csak legyünk bajnokok!

Visca el Catalunya !!!
„Magyarnak lenni: Büszke gyönyörűség! Magyarnak lenni nagy szent akarat, Mely itt reszket a Kárpátok alatt.”
Válasz küldése