Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2014.02.01. 22:42:57

Szerintem is lehetnek rossz meccsek, gyengébb forma, meg február, de ez a produkció ahhoz is kevés volt. Miért kell egy egész félidőt ellazsálni egy padlón heverő ellenféllel szemben?
Aztán persze hogy jönnek a vélemények, hogy mindenkit el kell zavarni. És, ha meggondolom, egyre kevesebb játékost tudnék mondani, aki olyan nagyon pótolhatatlan lenne. Eddig Messi biztos az volt, de most mintha elvesztette volna a vezér szerepét, és magára maradt. Neymartól meg ne várjunk megváltást az átigazolási botrányának árnyékában.
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2014.02.01. 21:52:40

Azt ne felejtsük már el, h február van, még csak február.
Lehet tökéletes szezont várni, de nem igazán megszokott, h vki veretlenül nyerjen bajnokságot, h ne veszítene pontokat.
Mindenki hibázik, ahogyan most mi (mert nem a Valencia volt jó, pedig ők is képesek jobb focira), a madridiak is buknak még pontokat, akár ebben a fordulóban is.
És különben, évek óta jellemző, h ez a kritikus időszak, a kapu dömping, a Bl nyolcaddöntő, és a közte lévő bajnokik, általában a nyolcaddöntő visszavágójára szoktak belelendülni a srácok. Persze lehet most nem erről van szó, de egy kisebb hullámvölgy után már mindenki temeti a csapatot, sőt temet mindent. Nem kell optimistán hozz állni, de pesszimistán sem. Ha a realitás talaján maradunk, még mindig bajnok esélyesek vagyunk, Bl-ben is a legjobbak között van a csapat, kupában is már az elődöntő következik.
Komolyan, nem hiszem el, h egy-egy vereség, v pofon (bár ezt én nem tartom annak, max egy kis ébresztőnek, ami idejében jött) után mindenki bukásra predesztinálja a csapatot.
Mért lennénk gyengébbek, mint a Madrid v a ManCity? A madrid elég sok mákos meccsel a háta mögött sikerült utolérnie, és bár a City most egész jó passzban van, de nekik is voltak gyengébb meccseik, sőt bár nem sokszor adok igazat Mounak, az utóbbi időben a bírók megkönnyítették a dolgukat és a szerencsével sem álltak hadilábon.
Természetesen ez nem mentség a mai játékunkra, de én annak örülök, h most jött ez a pofon, nem később, esetleg egy kieséses párharcnál. Itt van esély javítani. Mert nem voltunk rosszak, álmosak, dekoncentráltak voltunk, és nem akartuk eléggé ezt a győzelmet, elkényelmeskedtük, Valdestől Messiig, mindenki játékán látszott, h csak akkor hajtottunk, mikor a bárd a nyakunkat érte.Ennyi. Megvertük magunkat.
Belefért? Igen, reméljük. Jókor jött? A legjobbkor, annak ellenére, h egy vereség sosem jöhet jókor. Tanulunk belőle? Én hiszem, h igen. Itt a világ vége? Dehogyis [-X :mrgreen:
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2200
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2014.02.01. 21:35:42

S.Agüero írta:Mennyit változik a világ 3 hét alatt.
Utóbbi 4 bajnoki meccsünk : 1 vereség, 2 döntetlen, 1 győzelem. 5 pont.
3 hét alatt leadtuk az 5-6 pontos előnyünket a Madriddal szemben.
Akkor még azt mondtam, hogy ez a bajnokság a miénk lesz, most már nem vagyok ebben olyan biztos. 40%-nál nem adnék többet, hogy mi kerülünk ki győztesként a végén.
Ugyanez viszont megtörténhet a másik két csapatnál, szóval nincsen világvége.
Egyébként sem tartom amúgy vetélytársnak az Atletit, áprilisban kipukkadnak.
Jövőhéten is egy nehéz meccsünk lesz a Sevilla ellen idegenben...
Azért reménykedjünk egy Madrid-pontvesztésben, könnyen összejöhet a Bilbao ellen. :)

Btw, nekik is lesznek nehéz meccseik a közeljövőben. Villareal otthon, Getafe idegenben, Atleti idegenben...
Attól, hogy a többiek is veszítenek pontokat nem leszünk jobb csapat, főleg hogy hátrafelé haladunk. Tavaly is ez volt bajnokság meg lett, de a BL megmutatta hol tartunk...

De a legrosszabb, hogy mindig csak a magyarázkodás jön, pedig csak focizni kellene, azt pedig tud a csapat
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.02.01. 21:23:40

Mennyit változik a világ 3 hét alatt.
Utóbbi 4 bajnoki meccsünk : 1 vereség, 2 döntetlen, 1 győzelem. 5 pont.
3 hét alatt leadtuk az 5-6 pontos előnyünket a Madriddal szemben.
Akkor még azt mondtam, hogy ez a bajnokság a miénk lesz, most már nem vagyok ebben olyan biztos. 40%-nál nem adnék többet, hogy mi kerülünk ki győztesként a végén.
Ugyanez viszont megtörténhet a másik két csapatnál, szóval nincsen világvége.
Egyébként sem tartom amúgy vetélytársnak az Atletit, áprilisban kipukkadnak.
Jövőhéten is egy nehéz meccsünk lesz a Sevilla ellen idegenben...
Azért reménykedjünk egy Madrid-pontvesztésben, könnyen összejöhet a Bilbao ellen. :)

Btw, nekik is lesznek nehéz meccseik a közeljövőben. Villareal otthon, Getafe idegenben, Atleti idegenben...
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2014.02.01. 21:13:56

Jövő héten Sevilla....az is kemény lesz
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2014.02.01. 21:09:23

Azért elég érdekesen állnak itt hozzá egyesek. Általában a két véglet: vagy minden oké, happy, rózsaszín, vagy pedig 20-ból 20 játékos takarodjon. Kár, hogy kevesen látjuk jól, objektíven a helyzetet.
Az utóbbi időben sajnos túl sok a rossz meccs, túl sok a rossz periódus. Persze, 100%-ban nem lehet nyerni, de a folyamatos botladozás, rossz játék már nem elfogadható, amennyiben sikeres akar maradni a csapat.
Én igenis úgy vagyok vele, ha valakiben nem látom, hogy hosszabb távon (nem egy meccs alapján) nincs hasznára a csapatnak és valószínűleg nem is lesz, akkor azt igenis szeretném minél hamarabb távol látni a csapattól. Nyilván nem elfelejtve, hogy ki-ki mit tett a csapatért, de én a Barcelona-nak szurkolok és nem Ronaldinho-nak, Messi-nek, Xavi-nak, vagy XY-nak. Tehát örültem R10, Rijkaard, Deco és Vilanova távozásának is. Tito esetében annak nagyon nem ahogy távozott (amiért). És igenis akit bírálni kell azt bírálom és nem értem azokat az embereket, akik játsszák a bólogatós kutyát és a "ráérünk arra még" vonalat képviselik. Ugyanez volt a játék 2006/07-ben és tavaly a BL kapcsán is. "Nincs probléma", "egy vereség belefér", stb. Az élet pedig mégis azokat igazolta, akik kritikusan álltak a csapathoz. Tavaly hányan bizonygatták, hogy BL-t nyerünk, csak év eleji visszaesés, stb. Aztán a PSG-t alig tudtuk kiejteni.

Én idén (is) láttam az összes meccsünket és bizony még olyan színvonalon sem játszunk, mint tavaly. Voltak nyilván jó meccseink, szép megmozdulásaink, de a csapat ugyanazt játssza szinte lépésről lépésre és ugyanazokkal, mint az elmúlt években. Ezen mindenképp változtatni kell, ha emlékszünk rá, akkor a sikerekhez mindig is keretfrissítés kellett, ahogy meglépte ezt Rijkaard a 2. évében Deco-val,Eto'o-val, Giuly-vel, stb. és meglépte Pep is Alves-sel, Busquets-cel, Iniesta-val (aki addig Deco mögött volt a rangsorban), Piqué-vel,stb. Ennek most is hasonlóképp kellett volna történnie, azonban az utóbbi két nyáron csupán három játékos érkezett a csapathoz, akik közül Song csak kiegészítőember. Ez nem elég. És nem is lesz elég az újabb sikerekhez, pláne, hogy Tata már a 2. edző Pep után, aki ugyanarra a taktikára játszik, amivel 4 éve BL-t nyertünk. A váltás kötelező lenne a sikerhez.
A fentebbi okok miatt szeretném a csapattol távol látni Tello-t, Pedro/Sánchez duó egyikét, Puyol-t és Mascherano-t mindenképp, Xavi-t esetleg (bár mivel nekem ő volt mindig is a személyes kedvencem mióta futballkövető és Barca szurkoló vagyok, így nagyon nehéz ezt kimondani). Iniesta-nak pedig egyértelműen jót tenne egy kis versenyhelyzet, padozás. Alves-t csak azért nem sorolom a távozók közé, mert jelenleg nem látok olyan játékost, aki megfelelően tudná őt pótolni.
A személyes cseréken kívül pedig szükség van valamilyen szintű változtatásra a taktikai felállásban is. Erre pedig úgy tűnik Tata sem hajlandó, ahogy Tito sem volt. És itt nem forradalmi változásra van szükség, hisz Pep sem váltott Rijkaard-hoz képest taktikát, maradt a 4-3-3, maradt a két szervező kp, a két felfutó hátvéd, stb. Amin viszont változtatott azok olyan apró, de mégis fontos dolgok, mint a labdatartás passzpontosság előtérbe helyezése az egyéni cselekkel szemben, a csapatrészek tolódása, stb. Alkalmazkodtunk ahhoz, hogy az ellenfelek inkább készültek a Barca-ból, úgy, mint cselgépekből, szoros emberfogást előnyben részesítve a területvédekezéssel szemben - a pontos és gyors passzjátékunk az egyéni képzettséggel párosulva lekövethetetlen lett, a védők nem bírták fogni a csatárokat, mert mindig volt hátulról érkező és a passzok is gyorsak voltak. Kiszámíthatatlan volt, hogy 2-3 rövid passz között mikor gondolja Iniesta,Xavi vagy Alves, hogy kiugratnak valakit elölről. A csatársorunk gyorsasága pedig lehetővé tette a kiugratások sikerességét. Azonban az ellenfelek rájöttek, hogy ha területet védenek és nem embert fognak első sorban, leszűkítik a játékteret, hagynak minket akár a saját térfelükön gurigázni és behúzódnak két sorban a kapu elé, nem fogunk tudni kiugratni, nem fogunk tudni összejátszani a kis terület miatt. Erre kellene Martino-nak megfelelően reagálnia, amit nem tett és nem is fog megtenni. :roll:

Én egy tapasztalt, de mindenképp merész edzőt szeretnék látni a kispadon, aki igeni megmondja Messinek, hogy b+, kimész a szélre és széthajtod a beled, ha a legjobb akarsz maradni, lehet, hogy nem leszel 50+ gólos, de amíg hajtasz és teszel is érte, így is te maradsz a legjobb, mert a csapatod javát szolgálod és további címeket fogsz nyerni. Aki mer változtatni Guardiola taktikáján, vagy épp leporolni a korábbi jegyzeteket. A 4-3-3-as taktikát klasszikus középcsatárral és két vkp-sal játszani, illetve ha szükséges szándékosan területet adni az ellenfélnek, hogy kevésbé legyen kiismerhető a játékunk.
Ennek az edzőnek pedig azt is látnia kellene, hogy bizony egy "jóllakott" keret nem fog sikereket elérni, meg kell mozdítani akikre addig sziklaként néztek és ki kell venni őket a csapatból/pozíciójukból, versenyt kell teremteni. És ha ez bekövetkezik, akkor az olyanok, mint Piqué is hajtani fognak a helyükért, ha pedig nem teszik, akkor feleslegesen vannak itt. Nálam jövőre mindenképp új kapus, új középhátvéd(ek), új tkp. és új csatár fog kelleni. Lehet, hogy soknak tűnik elsőre, de ha belegondolunk, hogy a mai kezdőhöz képest ez legfeljebb 5 helyen jelentene változást, amiből a kapus és egy középhátvéd még a visszafogottak szerint is szükséges lenne akkor pláne nem sok. Én továbbra is Barcelona szurkoló maradok, ha nem nyerünk semmit akkor is, de a teljesítményt illetően objektív próbálok maradni, nem elvakult.
flecksd
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2013.03.29. 19:40:18

2014.02.01. 20:49:24

Elnézést kérek előre is ha a mondandómban van valami olyan amit már előttem leírtak, de direkt nem olvastam el az előző hszeket,hogy ne befolyásoljanak. Na szóval:

Bődületesen csalódtam a csapatban a második félidőben. Nekem olybá tünt mintha a csapat csak a mezét küldte volna ki a szünet után. (Azzal is tisztában vagyok, hogy az előző időszakban eléggé el voltunk kényeztetve hazai pályán) Az első 30 perc bizakodásra adott okot de már ott is látszott, hogy valami nem stimmel nem ültek a befejezések, és ez eddig nem volt ránk jellemző, hogy 14 kapuralövésből 4 fogjon kaput és abból is csak 1 gól legyen. Aztán a második félidő volt a totális csőd. A szokotnál is szelősebb volt a védekezésünk Pique sztem nem volt ott a meccsen fejben egyáltalán. Alvesről nem is beszélnék mert amit nyújt az utóbbi másfélvében az minden csak nem Barca szint. Ő elsősorban védő lenne nem szélső viszont szélsőnek meg már lassú és pontatlan. Masce hozta azt amit tud stabilan. Viszont Jordi szintén messze maga alatt játszot.( itt jobb lett volna a kupavédelmünk most). És ez volt itt szerintem a legnagyobb gond. Stabil védelem nélkül nem lehet mérkőzést nyerni, de még csak X re sem kihozni. Elől megrúgtuk a magunk gólját( igen szabad a Barcának is 1 góllal nyerni ha más nem megy) De amit a védelmünk összerakott ma az semmire sem volt jó. És nem Xavit Messit Alexist Pedrot kell piszkálni mert ez a mai nem rajtuk ment el( nem feledve azt h nagyon sok hiba volt elől).

Remélem ennél gyengébb játékot már idén nem látunk. Főleg hogy mostmár meg sem engedhetünk magunknak lazítást. A legrosszabb az hogy mostantól minden meccset meg kell nyernünk, ha bármilyen trófeát akarunk. És ez baromira nehéz meló( nem csak a Barcának hanem mindenkinek.) De mint igazi szúrkoló nem fogom betonig savazni a Csapatot, hanem bízok egy szebb és erőteljesebb folytatásban.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.02.01. 20:41:38

sztem minden évben ugyanezeket a dolgokat írogatjuk le ilyentájt :D
csak az a gáz, h ugye egyre idősebb, egyre jóllakottabb, egyre nehezebben motíválható és ezzel párhuzamosan egyre szerényebb "motiváló személyzettel" megtámogatott brigáddal játszuk ezeket el. ez meg is látszik a mostani álláson, azért még abszolút nem írnám le a bajnokságot és a többi cuccot sem így február elején, de az tuti, h egyre nehezebb dolgunk lesz tartani a srácok által a közelmúltban felállított szintet. pláne úgy nehéz, ha azt nézem, h pl a bajnokságban egy robot állattal felálló gép-madriddal és egy minden meccsükön konkrétan az életükért harcoló atletikóval kell bugiznunk. ezzel együtt messit azért még nagyon nem írnám le a 27 évével, mert most jött vissza egy többhónapos kihagyásból, biztos, h kell egy kis idő neki, amíg felveszi a ritmust.
meglátjuk mi lesz a vége a dolgozatnak.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2014.02.01. 20:34:52

Számomra döbbenet, hogy elmúlt évek során, egyre hátrébb kell menni a múltba, mennyire stabil is volt a védelmünk. Ennyit jelent egy név: Puyol. Fájó nem fájó, de ő volt a vezér ott hátul. Valdes meg kedvére bohóckodhatott különböző akrobata mozdulatokkal és a tíz milliós fizetés igényével.. Mascherano nálunk kezdett védőt játszani, meg is látszik. Alba pedig inkább mondanám szélsőnek, mint hátvédnek. Borzalom. Elől pedig egyedül Messi képes elvonni a figyelmet a védőkről, de középen megeszik, 2-3 ember ott figyeli. Pedro meg Alexis max buli meccseken ha ilyent elér. De kell már Neymar te jó ég.. Középpálya pedig minden, csak nem az ami az elmúlt jó néhány évben volt, nincs stabilitás, nincs jó elképzelés, gyilkos passz, alibi. Másik nagy gond, hogy padról nincs aki lendületet hozhatna. Ez mind a hiba, de eggyel orvosolható lenne, ha csapatként játszanánk, számomra a sok dolog mellett ez veszett el igazán.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Szuszimester
Jugador del Barça
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2007.06.25. 19:55:16
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2014.02.01. 20:17:52

Chino írta:
Szuszimester írta:Szerintem aki erre az oldalra ír, nem a vereség miatt van elkeseredve, hanem annak (illetve most már azoknak és a pontvesztéseknek) mikéntje miatt.
Érdekes... :-k

Én eddig nem olvastam olyanokat, hogy Messi kerékkötő és kiöregedett, Xavit vonultassuk vissza vagy menjen az USA-ba, Iniestat tegyük padra, Busquets egy nulla, Valdes megye1-be se való és sorolhatnám hajnalig.

Szóval igen. Leginkább azért keseregnek és írnak az emberek ilyeneket mert most kikaptunk(esetleg a Levante elleni X miatt, de kb. ennyi), vagy éppen rádöbbennek, hogy nem verhetetlen a csapat.
Kíváncsiságból megnéztem néhány topic-ban a szavazásokat. Mit ne mondjak. Érdekes tanulságokat lehet levonni belőlük.
Thiagoval kapcsolatban pedig ez a tipikus, mindig az kell, aki nincs. Ha mondjuk teszem azt Cesc-szel lenne ez, őt siratnák az emberek.
De eddig nem is láttunk folyamatosan olyan gyenge produktumokat olyan gyakorisággal, mint az utóbbi időkben. Függetlenül a győzelmektől, idén is volt jó néhány meccs, ahol csak Fortuna fogta a kezünket. Én alapvetőleg optimista ember vagyok, de tapasztalatból realistán próbálom szemlélni a dolgokat, és az én véleményem az, hogy ez így nem jó, ami most a csapattal van.
Szuszimester
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15502
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.02.01. 20:17:15

sjd írta:...
Elfogadom az érveidet, de nem értek egyet vele.
Mondjuk az nem érv, amit Piqué meg Busquets vonatkozásában mondtál,mert nekik nem ez a feladatuk.
Pedro,Sánchez,Xavi,Fabregas,Messi és a két szésőhátvéd feladata,hogy veszélyhelyzetet jelentsen együtt, de külön is képesnek kéne rá lenni. Persze nem Xavi megindulásokat várok,de hol vannak már azok a gyilkos passzok,amik jellemezték?
Ebből messze Messi (jézus,de hülyén hangzik) a legveszélyesebb mindig. Többiek csak passzolgatnak,de oldalirányba,előre kevésszer jutnak.
Néha szükség van a megindulásokra egyénileg is, amit persze le kéne követni a társaknak, bemozogni akkor is az üres területekre, amikor egy játékos egedül megindul. Ezt Messi esetében sem csinálják meg a társak, de Messi sem csinálja amikor más próbálkozik,vagy passzolgatnak a többiek.
Több összetevős a dolog, én így látom,Te úgy. Megoldást erre keresni kell valóban, mert Messi központú a csapat, ami nem baj, de ilyen mértékben nem is jó.

Amondó vagyok,hogy Messi elé kellene egy center, nem feltétlen egy nagydarab center, de akár Alexis is lehetne ott,elmozgatni a védőket, stb, ebben Villa pl nagyon jó volt, úgy húzta el az embereket Messi elől a mozgásával,ahogy a nagykönyvben meg van írva.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2014.02.01. 20:18:24-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Nem Ede72
Jugador del Barça
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2011.11.24. 15:04:14

2014.02.01. 20:16:04

nemtom99 írta:
A csapat építését nem most, hanem 2-3 éve kellett volna, amikor rájöttek, hogy mit kel játszani a Barca ellen...ehelyett eröltettük Bojant, Tellot, Cuencát, S Robertot, Bartrat...na ez aztán a névsor...vettük Songot, meg Fabregast...hát nem nagy válasz a problémáinkra...
Igaz.Én se tudom mit vártunk a Bojan.Tello.Cucu triótól..De! azt azért nem mondanám, h Song és Fabre rossz igazolás volt...Song teljesen jó egy cserének,kiegészítő embernek.Ne legyünk telhetetlenek..Nem lehet minden poszton Messi szintű játékosunk,nem hogy csereemberek
Ez igaz, és persze említsük meg Neymart, aki Ronaldinho óta a legjobb igazolásunk.
Én csak azt akartam mondani, hogy nem lehet minden fiataltól elvárni, hogy olyan karriert fognak befutni a csapatban, mint xavi, Ini és Messi...őket sokáig nem lehet majd beérni.
Azt akartam mondani, hogy a csapat vezetése, akár vezetők akár edzők, nem készültek fel arra, hogy mi lesz akkor, ha kitalálják az ellenszert a játékunkra..pedig kitalálták....
nemtom99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2008.07.27. 15:06:45
Tartózkodási hely: Szeged

2014.02.01. 20:06:19

A csapat építését nem most, hanem 2-3 éve kellett volna, amikor rájöttek, hogy mit kel játszani a Barca ellen...ehelyett eröltettük Bojant, Tellot, Cuencát, S Robertot, Bartrat...na ez aztán a névsor...vettük Songot, meg Fabregast...hát nem nagy válasz a problémáinkra...
Igaz.Én se tudom mit vártunk a Bojan.Tello.Cucu triótól..De! azt azért nem mondanám, h Song és Fabre rossz igazolás volt...Song teljesen jó egy cserének,kiegészítő embernek.Ne legyünk telhetetlenek..Nem lehet minden poszton Messi szintű játékosunk,nem hogy csereemberek
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.01. 19:58:13

Szuszimester írta:Szerintem aki erre az oldalra ír, nem a vereség miatt van elkeseredve, hanem annak (illetve most már azoknak és a pontvesztéseknek) mikéntje miatt.
Érdekes... :-k

Én eddig nem olvastam olyanokat, hogy Messi kerékkötő és kiöregedett, Xavit vonultassuk vissza vagy menjen az USA-ba, Iniestat tegyük padra, Busquets egy nulla, Valdes megye1-be se való és sorolhatnám hajnalig.

Szóval igen. Leginkább azért keseregnek és írnak az emberek ilyeneket mert most kikaptunk(esetleg a Levante elleni X miatt, de kb. ennyi), vagy éppen rádöbbennek, hogy nem verhetetlen a csapat.
Kíváncsiságból megnéztem néhány topic-ban a szavazásokat. Mit ne mondjak. Érdekes tanulságokat lehet levonni belőlük.
Thiagoval kapcsolatban pedig ez a tipikus, mindig az kell, aki nincs. Ha mondjuk teszem azt Cesc-szel lenne ez, őt siratnák az emberek.
Forca Barca!!!!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.02.01. 19:54:06

csababarca írta: Egyetértek nagyrészt,Messit viszont nem nevezném kerékkötőnek. Sokat próbálkozik,de egyszerűen nen megy neki semmi,rossz megoldások sorát választja.
Viszont, ami mellette szól,hogy rajta kivül senki nem tud veszélyhelyzetet teremteni,de senki.
Ez kicsit olyan, mint azt mondani, hogy Valdes nem volt gáz ma, mert az egész csapatból ő állt a legközelebb ahhoz, hogy kivédje a gólokat. Én pl. annyira nem haragszom mondjuk Busquetsre vagy Pique-re, hogy nem tudott veszélyhelyzetet teremteni.
Lehet, hogy Sanchez vagy Iniesta azon a poszton, annyiszor keresve a labdával, annyiszor elvállalva a befejezést bőven tudna ennyi veszélyt teremteni. Neymar pl. tudott is a Valladolid ellen, de sajna az csak egy meccs, kevés ahhoz, hogy messzemenő következtetéseket vonjunk le ennek kapcsán.

Nagyon sok privilégiumot kapott Messi ezen a poszton, már túl sokat is, éppen ezért konkrétan az is a feladata, hogy veszélyhelyzetet teremtsen, sőt, gólokat lőjön. Ehhez képest lassan az egész passzjátékot szabotálja a megindulásaival, a tetejébe pedig egy olyan hozzáállást mutat, amiért még megye 2-ben is fenéken rúgnák. Próbálkozik ő, csak nem küzd, a kettő között számomra nagy különbség van, főleg, amikor még nem is megy neki.

De ráadásul az a legnagyobb baj, hogy ez nem egyszemélyi feladat kéne, hogy legyen, hogy veszélyt teremtsen, mert ez egy csapatjáték, és szerintem mindent elmond, hogy sokan mégis így gondolkodnak. Ennek nincs is értelme, hogy más nem tud helyzetet teremteni, mert a helyzetet közösen kéne teremteni, nem úgy, hogy egy ember rátekeredik a labdára, és megpróbálja bevinni. Éppen ezért tartom kerékkötőnek ezt a mentalitást.
Avatar
Szuszimester
Jugador del Barça
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2007.06.25. 19:55:16
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2014.02.01. 19:51:10

nemtom99 írta:Atya Úr Isten.... Mekkorát tud változni pár nap/hét alatt az emberek véleménye...borzasztó..Már az egész csapatot elküldenétek... meg hogy Messi sem a régi,mert már 27!!! éves...és akkor mivan?!Nem nyerhetünk meg minden meccset,kupát állandóan.Ez már várható volt.Idény előtt még mondtam haveromnak hogy azon se lepődnék meg ha idén semmit se nyernék..új csapatot kell építeni ez tény,de nem megy 1-ről a 2-re főleg ha az egész csapatot küldenétek már,pedig pár hete mekkora "királyok" voltunk... Lehet itt osztani Tata-t is de úgy gondolom Pep el sem lennénk előbbre amíg a védekezés 0 meg ilyen holmi 27 éves kiöregedett :lol: Messik rohangálnak a csapatban..
Szépen építeni kell egy új csapatot ami egy új kapussal és védő(védőkkel)kell kezdeni,ami égetően fontos.A többi poszt meg még "ráér" ott nincsenek akkora problémák.
Nem azt írtam, hogy Messi kiöregedett, de láthatóan átalakulóban van a játéka. Nem kockáztat, nem megy bele ütközésekbe és olyan labdákra, amikre két éve igenis odaért, ma már nem ér oda. Én nem küldeném el az egész csapatot, de igenis kellenek minőségi új emberek. Az én véleményem nem változott meg, mert legutóbb is azt hiányoltam, hogy nincsen "sebességben" a csapat. Hát ma sem volt sebességben, pedig a focipályán bizony futni kell, gyorsabban gondolkodni-passzolni, és sokat.

Az, hogy most már lassan alkalomadtán elkápráztatnak bennünket néhány meccsel kevés lesz egy bajnokság vagy BL megnyeréséhez. Sőt ki is merem mondani: nincs esélyünk idén BL-t nyerni, és a tavaszi formánkat ismerve, a bajnokságnak sem mi vagyunk a favoritjai. Mindezek után azt kívánom teljes szívből: cáfoljanak rám és ne legyen igazam!

Visca el Barca!
Szuszimester
Nem Ede72
Jugador del Barça
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2011.11.24. 15:04:14

2014.02.01. 19:50:00

nemtom99 írta:Atya Úr Isten.... Mekkorát tud változni pár nap/hét alatt az emberek véleménye...borzasztó..Már az egész csapatot elküldenétek... meg hogy Messi sem a régi,mert már 27!!! éves...és akkor mivan?!Nem nyerhetünk meg minden meccset,kupát állandóan.Ez már várható volt.Idény előtt még mondtam haveromnak hogy azon se lepődnék meg ha idén semmit se nyernék..új csapatot kell építeni ez tény,de nem megy 1-ről a 2-re főleg ha az egész csapatot küldenétek már,pedig pár hete mekkora "királyok" voltunk... Lehet itt osztani Tata-t is de úgy gondolom Pep el sem lennénk előbbre amíg a védekezés 0 meg ilyen holmi 27 éves kiöregedett :lol: Messik rohangálnak a csapatban..
Szépen építeni kell egy új csapatot ami egy új kapussal és védő(védőkkel)kell kezdeni,ami égetően fontos.A többi poszt meg még "ráér" ott nincsenek akkora problémák.
A csapat építését nem most, hanem 2-3 éve kellett volna, amikor rájöttek, hogy mit kel játszani a Barca ellen...ehelyett eröltettük Bojant, Tellot, Cuencát, S Robertot, Bartrat...na ez aztán a névsor...vettük Songot, meg Fabregast...hát nem nagy válasz a problémáinkra...
Avatar
Szuszimester
Jugador del Barça
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2007.06.25. 19:55:16
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2014.02.01. 19:39:35

Szerintem aki erre az oldalra ír, nem a vereség miatt van elkeseredve, hanem annak (illetve most már azoknak és a pontvesztéseknek) mikéntje miatt.

Ez a játék kevés lesz bármihez, és egyszerűen nem látom a javuló tendenciát... viszont sajnos ellenlábasainknál igen, és ez az, ami igazán aggasztó.
Szuszimester
nemtom99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2008.07.27. 15:06:45
Tartózkodási hely: Szeged

2014.02.01. 19:35:38

Atya Úr Isten.... Mekkorát tud változni pár nap/hét alatt az emberek véleménye...borzasztó..Már az egész csapatot elküldenétek... meg hogy Messi sem a régi,mert már 27!!! éves...és akkor mivan?!Nem nyerhetünk meg minden meccset,kupát állandóan.Ez már várható volt.Idény előtt még mondtam haveromnak hogy azon se lepődnék meg ha idén semmit se nyernék..új csapatot kell építeni ez tény,de nem megy 1-ről a 2-re főleg ha az egész csapatot küldenétek már,pedig pár hete mekkora "királyok" voltunk... Lehet itt osztani Tata-t is de úgy gondolom Pep el sem lennénk előbbre amíg a védekezés 0 meg ilyen holmi 27 éves kiöregedett :lol: Messik rohangálnak a csapatban..
Szépen építeni kell egy új csapatot ami egy új kapussal és védő(védőkkel)kell kezdeni,ami égetően fontos.A többi poszt meg még "ráér" ott nincsenek akkora problémák.
Kép
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.02.01. 19:31:54

Anno 3 évvel ezelőtt kikaptunk hazain a feljutó Hércules-től, az is nagy blama volt, mégis bajnoki címet meg BL-t ünnepeltünk év végén. Nincs itt gyászmenet másik csapatok is fognak még rontani....
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2014.02.01. 19:29:52

blupatrik írta:Nem tudja valaki, hogy mikor volt legutóbb olyan, hogy nem a Barca vezette a tabellát?
Ha jól figyeltem a kommentátor mondott valami olyasmit, hogy a Barcelona 59 fordulón keresztül vezette a tabellát.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.01. 19:12:42

Rivaldo11 írta:Aki érti a futball lélektanát, tudja, miért vesztettük el ezt a meccset. Most persze mindenki rossz, Tata, Messi, Xavi, meg úgy ahogy van, az egész brigád. Pedig nincs olyan nagy baj, gyengék voltunk, kikaptunk. Ennyi történt, menni kell tovább.

Nem vagy normális. Akkora blődségeket beszélsz, hogy az valami fájdalmas. Itt az egész keretet ki kell cserélni, de legalább nyolc játékost, Init Messivel együtt a padra, Valdest kikú..ni a francba (akit idén eddig Istenként kezeltek), Tatanak még a nyomát se lássuk, jó ha a középmezőnyben végzünk.

Igen sz..r meccs volt, rengeteg gyenge teljesítménnyel, ennek ellenére egy kis koncentrációval gólokkal verhettük volna őket. Arra kíváncsi leszek mi lesz az általános vélekedés, ha elrakjuk a Sevillat.

Persze, hogy nem ugyanaz a csapat, mint a Pep-éra alatt, nem is lehet azt a színvonalat fent tartani, de ott is volt nem egy ilyen meccsünk. Sőt, legtöbbször, ha messinek nem ment, akkor vége volt mindennek.
Akik régebb óta (inkább úgy fogalamaznék a Rijkaard időszak előtt) követik a spanyol focit, akkor tudják milyen tud lenni a Barca is.
Ez az alakulat még mindig top-csapat és ha a Pep-team-et sírjátok vissza, ott is megvoltak ezek a januári-februári mélypontok. Akkor egy több mint két hónapos "Messi-hiánnyal" valószínű ősszel elvesztjük a bajnokságot.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15502
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.02.01. 19:06:00

sjd írta:...
Egyetértek nagyrészt,Messit viszont nem nevezném kerékkötőnek. Sokat próbálkozik,de egyszerűen nen megy neki semmi,rossz megoldások sorát választja.
Viszont, ami mellette szól,hogy rajta kivül senki nem tud veszélyhelyzetet teremteni,de senki. Xavi sem,Cesc sem,Iniesta próbálkozik néha...így nehéz,hogy egyedül Messi veszélyes akkor,ha a kp-n labdához jut,az összes többi kút,ezt az ellen is tudja.

Egyébként addig tart ez a forma,amíg Messié is,amint ő elkezd magához képest közepes szintet hozni,már jobb lesz.
Meg Neymar lehet neki is jót tesz majd,ha visszatér.

Mindenesetre,a nyarat én nullára értékelem,ha nem hozunk 3 kezdő szintű játékost.



Rivaldo11!
Én veled 99%ban mindig egyetértek,de itt nem kell lélektanról beszélni. A védőink nem tudnak védekezni, amikor az ellen megindul,abból mindig veszélyhelyzet van. Nem tudnak védekezni,addig itt nem kell lélektanról beszélni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.02.01. 19:02:31

blupatrik írta:Nem tudja valaki, hogy mikor volt legutóbb olyan, hogy nem a Barca vezette a tabellát?
Egy héttel ezelőtt, amikor az Atleticonak előbb volt a meccse. :lol:
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.01. 19:02:18

Aki érti a futball lélektanát, tudja, miért vesztettük el ezt a meccset. Most persze mindenki rossz, Tata, Messi, Xavi, meg úgy ahogy van, az egész brigád. Pedig nincs olyan nagy baj, gyengék voltunk, kikaptunk. Ennyi történt, menni kell tovább.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Válasz küldése