Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2014.01.23. 21:07:24

Lenne egy kérdésem:
ki cserélé el a tegnapi 4-1-et a bajnoki döntetlennel?
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.01.23. 08:20:19

azt írtam a félidőben, hogy -1góllal vagyunk a Levante szinvonal alatt. függetlenül az eredménytől ez így is volt.
mi változott? NO.1: a szerencse. szerencse az öngól, szerencsések Tello góljai.
No.2: Messi játékfelfogása. látta, hogy ma (tegnap) itt képtelen gólt lőni, megpróbált valami mást!!! megpróbálta és meg is tudta csinálni.
No.3: Tello kiválóan indult be, és éppen "elégszer" ahhoz, hogy némi szerencsével, begyakorolja a góllövést.
No.4: a Levante ERRE nem volt felkészítve! és nem is tudta le reagálni. ne legyenek kétségeink: akármilyen másik csapat ellen ugyanezzel akár egyetlen gólig sem juthatunk.
No.5: úgy egyébként ez a támadásvezetés az ami eredményes ha jól csinálják, mert váratlan, gyors és még további kreativitást is rejt!
azért Tello nekem is rejtély egyelőre, nagyon örülnék ha tovább tudna fejlődni (és miért ne?) valamint az is, hogy miért kell egy gól minimum ahhoz, hogy egy Levante ellen kellő önbizalommal álljunk fel?
végül: minden jó, ha a vége jó?!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.01.23. 07:51:02

https://pbs.twimg.com/media/BenmgWyCUAAjuE0.jpg:large

Az Atma - Bilbao meccs érdekesnek ígérkezik :) Kíváncsi vagyok, hogy a madridiak fognak-e tartalékolni esetleg. Érdekes lesz egy madridi elődöntő...
"And my heart will leave you never."
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2014.01.23. 01:13:20

Chino írta: Szerintem is cseréljük le a fél keretet. :D
Amúgy te kiket hoztál volna az utóbbi három évben? No offense, tényleg kíváncsi vagyok-
Fabregás még ha fél szezonra jó :lol: azért maradhatna, Sánchez helyett én Tevez-t hoztam volna el a City-től, aki akkor elég fasírtban volt a vezetőségtől kezdve mindenkivel (amúgy Agüero-t, de ő túl drága lett volna). Song helyett egyértelműen egy középhátvédet kellett volna hozni, Busquets cseréjét pedig meg lehetett volna oldani Mascherano-val vagy esetleg Romeu-val. Alba esete érdekes, mert mint írtam, benne látok fantáziát, de a favoritom akkor is Filipe Luis lett volna. Roberto helyett pedig első sorban Thiago-t kellett volna megtartani, megfelelő meccsszámot biztosítani a számára, bár a véleményem az, hogy a nyáron úgyis "cserélődik" majd Rafinha-ra. Tello helyett Cuenca-t kellett volna a csapatnál tartani, hátrébb nem lennénk vele abban biztos vagyok (oké, hogy megsérült, de ha nem megy az Ajax-ba lehet nem sérül meg, ezt nem tudhatjuk). Dos Santos pedig csak padmelegítő, a nyáron el kellett volna engedni.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2014.01.23. 00:46:51

Most sajnálhatjuk, hogy nem Tello játszott a bajnokin. A sok Alexis hívő most láthatta, hogy nem is olyan rossz ez a srác. Gyors, tudja hogyan kell beindulni, és Messi rutinból elé varázsolja a labdát. Nem esik kétségbe a kapu előtt, és jobb lábbal rugdossa a gólokat. De ha kellett, Messinek is vissza tudta gurítani. Több bizalmat érdemelne, nem csak tíz perceket.
Messi visszafogott volt, de a góloktól beindult. Alves javulhatna, Xavi és Roberto közepes volt, Song jól mozgott, még bátrabb lehetne, voltak használható indításai. Csak a második félidő volt biztató.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.01.23. 00:20:12

Ez után az öngól után tényleg elhiszem, hogy vasárnap csak kifelé pattant minden. :D
Az első félidő teljesítménye továbbra sem biztató, a második félidőről meg mindent elmond, hogy a Levante 4-szer hagyta ugyanazt megcsinálni. A Levante nem tudom mit gondolt, talán elhitték magukról, hogy van itt keresnivalójuk, mindenesetre amint volt terület, csak be kellett rugdosni Tello elé a labdát.
Legalább a továbbjutás letudva, és talán a csapat vesz egy kis lendületet a továbbiakra.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.23. 00:07:11

connor írta:Több kérdés is megfogalmazódhat bennünk az utóbbi 2,5 meccsel kapcsolatban, a szezonnal kapcsolatban.
Szerintem is cseréljük le a fél keretet. :D
Amúgy te kiket hoztál volna az utóbbi három évben? No offense, tényleg kíváncsi vagyok-


A meccsről.
Nagyon aggódtam a félidőben de a Levante megtette azt a szívességet, hogy kiegyenlített így ki ki kellett kicsit jönniük a bunkerből, ez az X itt nem volt olyan jó eredmény nekik mint a bajnokságban. Tesómmal akkor fogadtam 2 sörben, hogy lesz közte legalább három.
Sajnos a kp-nk kritikán aluli volt, Xavistól, Robertostól, Songostól együtt.Xavit és SR-t nem szabad együtt játszatni. Még szerencse, hogy Messi sokszor visszalépett.
Alves feljavult a második félidőre, szükség volt rá. Voltak buta hibái, de meg tudta bontani a védelmet.
A gólért kár. Nagyon összehozta az egész védelem, a saját dolgunkat nehezítettük meg.
Tello egy rejtély. Képes volt 3,5 gólt lőni úgy, hogy az utolsó tíz percig rossz volt nézni amit csinál.
Az eredmény tökéletes, az érdemi kérdések úgy néz ki eldőltek. Jelenleg ez a lényeg. Felesleges túl nagy következtetéseket levonni, nem egy túl veretes csapatot állítottunk ki. Érdemi meccseken nem ilyen összeállításban játszunk.
Remélem Puyi sérülése nem túl komoly, bár nagyon csúnyát kapott a bokájára, bízzunk benne, hogy nem súlyos.
Forca Barca!!!!
Avatar
bzozo
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2005.11.28. 10:19:37

2014.01.22. 23:52:48

na csak megvan!!

tello 3 gól!!
ha ez a rossz forma felőlem kitarthat év végéig ez az eredményessség!! :D
VISCA EL BARCA
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2014.01.22. 23:51:22

Gareth Tello írta:Tello-tripla, easy win. :mrgreen:
Óriási :D Azt írtam kabaré gólokat kapunk. Az első gólunk meg... :lol:
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.22. 23:43:25

bár voltak szerencsés gólok, de azért összességében bőven megérdemelten nyertünk.
tellokám, az bravo, ideje volt már. =D> [-o<

jöhet a sociedad.
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2014.01.22. 23:11:46

Több kérdés is megfogalmazódhat bennünk az utóbbi 2,5 meccsel kapcsolatban, a szezonnal kapcsolatban.
Bennem továbbra is az az egy kérdés merül fel: miért? miért erőltetjük azt a taktikát, amit így, ebben a formájában kiismert a "világ", ráadásul ugyanazokkal az arcokkal. Bár az is igaz, hogy mást nehezen tehetünk, mert az utóbbi évek igazolásaiból igazából én senkire sem mondanám, hogy tökéletesen bevált. Sáncheznek vannak jó meccsei, esetleg időszakai, de huzamosabb ideig képtelen gólveszélyesen játszani. Márpedig azért hoztuk ide. Fabregás félévente "cserélgeti" a formáját, ősszel penge, tavasszal hulla. Az pedig, hogy ez a 3. szezonja és még mindig Xavi mögött áll, ha alapkezdőről beszélünk (az edző(k)nél, nem pl. a magyar vagy spanyol fórumokon). Xavi kiöregedésével lesz majd helye elvileg. Elvileg, mert neki inkább Iniesta helyén lenne az "igazi" pozíciója, ahol klasszis tud lenni - vagy ott sem. Az Arsenal-ban ahol klasszis lett teljesen mást játszott, más pozícióban. Alba elvileg jó lenne. Elvileg és amennyiben egy védekezőbb típusú játékos játszana a másik oldalon, olyan, mint anno Alba helyén volt Abidal, aki fejjel sem volt ügyetlen. Ugyanis, ha az Alba-Piqué,Masch-Alves négyes van a védelemben, akkor a rögzített helyzetek a nálunk megszokott általánosnál is veszélyesebbek lesznek a 3 "törpe" védő miatt. Alba ugyanis a védekezésünket jelentősen meggyengíti a játékstílusa és a testmagassága miatt. Tehát én nem tekinteném bomba igazolásnak, még akkor sem, ha hosszú távon beválhat. Song egyértelműen kevés szerephez jutó peremember, aki valószínűleg 1, de maximum 2 szezonon belül távozni is fog, mert nem hiszem, hogy ennyivel beérné. És végül Neymar. Vele vagyok EDDIG egyedül elégedett. Ő képes különbséget jelenteni elöl, ha egészséges.
És a fiatalok: Tello és Roberto baromi nagy nullák, Cuenca-t szépen "leépítettük"(belőle sem biztos, hogy Tello-nál jobb lett volna, de talán több elképzelés lett volna a játékában), Dos Santos pedig egyértelműen nem ide való. Montoya ígéretesnek indult, de mostanában nem hozott jó meccset. Bartra az, aki talán jövőre már a kezdőbe is beférhet, ha nem igazolunk klasszis védőt.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.22. 23:01:39

Ezt nem hiszem el. Egyszer jönnek át a félpályán és pontrúgásból megint gólt kapunk, mintha a bajnokit látnám.
Robertoval csak meg megvagyunk 11-en, Tellot rossz nézni, Xavi csak két méterre passzol.
Cesc-SR, tello-Alexis, de gyorsan.
Forca Barca!!!!
Avatar
bzozo
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2005.11.28. 10:19:37

2014.01.22. 22:55:16

nem ítélkezem de ez a meccs jobb is lehetne ha komolyan vennék már a dolgukat!! :twisted: :twisted: Hajráá fiúúk!!
Bízom a jobb folytatásban!!
VISCA EL BARCA
Nem Ede72
Jugador del Barça
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2011.11.24. 15:04:14

2014.01.22. 22:43:23

bojankrkic27 írta:Tello... egy sima ütempassz... mit keresel te még nálunk?!
Ugyanezt kérdezném S Robertóval kapcsolatban is...
Mit keres itt a csapatban????
Matát meg eladta a Chelsea a MU-nak...nekünk persze minek is egy kiforrott középpályás???
bojankrkic27
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2008.03.01. 14:28:23

2014.01.22. 22:01:39

Tello... egy sima ütempassz... mit keresel te még nálunk?!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.22. 21:37:27

shutterisland írta:

MÁS : már most szinte biztosra vehető, hogy a sociedad lesz az ellenfél, ha továbbjutunk.
3-0-ra vezetnek másodosztályú ellenfelükkel szemben az első meccsen.
Ez várható volt. Szerintem vagy iszonyatosan megnehezítik a dolgunkat, akár ki is ejtenek minket, vagy nagyon sima továbbjutás lesz. Ellenük valahogy nem tudok két kiegyenlített meccset elképzelni.

Lehet, hogy ez a kezdő túlzottan is tartalékos. Ha legutóbb a biztos továbbjutás tudatában egy erős csapatot küldött fel Tata most is lehetnénk egy kicsit "izmosabbak". Habár lehet, hogy csak a nagy visszavágás gondolata mondatja ezt velem.
Forca Barca!!!!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.22. 21:13:57

a kezdőt nézve nem sok kedve van az embernek a meccshez, de itt most az a legfontosabb, hogy elérjük, hogy ne legyen a visszavágó éles meccs.

egy legalább két gólos győzelem jó lenne, de már egy egy gólos siker is megnyugtató.
most nem arra célzok, hogy ha döntetlen lesz, vagy kikapunk, akkor jajj, kiesünk, hanem arra, hogy nem kellene még egy éles meccs ebbe a dömpingbe.
ez még akkor is számít, ha a visszavágón így is úgy is fognak játszani alapemberek.
nem mindegy, hogy küzdeni kell, vagy labdás edzés lesz és lehet fejben készülni a fontosabb meccsekre.

MÁS : már most szinte biztosra vehető, hogy a sociedad lesz az ellenfél, ha továbbjutunk.
3-0-ra vezetnek harmadosztályú ellenfelükkel szemben az első meccsen.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.22. 21:04:14

Barcelona line-up (official): Pinto - Alves Bartra Puyol Adriano - Xavi Song Sergi Roberto - Pedro Messi Tello

Bench Barcelona: Valdes, Mascherano, Alba, Busquets, Cesc, Alexis, Dongou


Nincs meglepetés tehát. Robnak azért örülök, remélem, ma többet fog mutatni, mint az utóbbi pár meccsen.

Tello-tripla, easy win. :mrgreen:
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.01.22. 15:41:30

Barcaman14 írta:A Levante minden bizonnyal pontosan ugyanazt fogja játszani, mint a bajnokin. De kötve hiszem, hogy ismét végig olyan precízen fognak védekezni. Mi pedig remélhetőleg nem úgy fogunk játszani, mint a hétvégén és eldöntjük a párharcot már ma.

Egy korai gól jelentősen megkönnyítené a dolgunkat, úgyhogy bízzunk benne, hogy nem fogjuk olyan álmosan kezdeni a meccset, mint legutóbb.
Háát én már hétvégén is nagyarányú győzelmet vártam, aztán az is csoda volt, hogy 1 gólt tudtunk valahogy szerezni.
Az biztos, hogy a Levanténak ugyan azt kel játszani amit hétvégén, de koránt sem vagyok biztos benne, hogy több élet lesz a játékunkban mint volt. Mégis csak kupameccs, nem fogunk megszakadni és a lélektani előny is egyelőre a valenciai csapatnál van.
Azért egy 0-2 őt jó lenne összehozni.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.22. 10:12:10

A Levante minden bizonnyal pontosan ugyanazt fogja játszani, mint a bajnokin. De kötve hiszem, hogy ismét végig olyan precízen fognak védekezni. Mi pedig remélhetőleg nem úgy fogunk játszani, mint a hétvégén és eldöntjük a párharcot már ma.

Egy korai gól jelentősen megkönnyítené a dolgunkat, úgyhogy bízzunk benne, hogy nem fogjuk olyan álmosan kezdeni a meccset, mint legutóbb.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2014.01.22. 00:02:48

a 18-as keret

Valdés, Pinto,


Adriano, Dani Alves, Puyol, Mascherano, Bartra, Jordi Alba,
Sergi Roberto,Fàbregas, Xavi, Sergio, A. Song,
Tello, Dongou, Pedro, Alexis, Messi,

kimaradt: Pique, Montoya, Iniesta, Neymar
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.01.20. 18:22:30

Szerdán szerintem simán nyerünk.

Valahogy éreztem, hogy be fog csúszni egy X a három Levante elleni meccs egyikén, de reméltem, hogy a bajnokit behúzzuk. Sajnos nem igy történt.

Viszont nem tudom elképzelni, hogy ne verjük el simán ezt a Levantét, a következő két meccsen.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2014.01.18. 21:42:20

Csak a meccs ismétlését láttam. Az első félidőből csak Pinto bravúrja említhető, és az a téves elképzelés, hogy Tello a jobb oldalon játsszon. A másodikban kicsit jobb játék, szép Messi gól. Alexis észrevehetetlen maradt, Tello feljavult, Song aktív volt, S. Roberto talán először nyújtott elfogadhatót. Ez most elég volt a sima meccshez, a biztos továbbjutáshoz. Messi érthetően visszafogott volt, de meccsek kellenek a formába kerüléshez.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2014.01.17. 09:54:53

barlacy írta:Behúztuk, viszonylag simán.Nem erőlködtünk, így is könnyen nyertük a mérkőzést.Sajnálhatjuk Neymar sérülését, most nem bántották.Kifordult(aláfordult) a támaszkodó bokája.Messi kiemelkedett, ahogyan Bartra és Pinto is.
A többiek?Puyi régi napjait idézte,S.R.jól játszott.Tello hozta amit tud,(nem túl sok...)Song elég sokszor nem szabadult a labdától belebonyolódott, szerelték...Alves ma viszonylag kevesebb hibával játszott,A.S.visszatért a régi énjéhez...
Adriano tulajdonképpen megfelelt. Edzőnk jól tette,hogy játszatta Messit, mert amúgy 0:0 lett volna....
Én nem húznám le Alexist. Ennek a meccsnek abszolúte nem volt tétje, a Getafe ennek ellenére ahol tudott, belerúgott mindenkibe. Ezért nem is hajtott senki, nekünk a 0-0 is bőven elég lett volna. És ne felejtsük, hogy Alves volt az oldalán. Tőle nem sok labdát kapott.

Nekem Alves is a szokásos volt: béna beadások, sokszor teljesen céltalanul. Ráadásul az ő oldaláról jött a Getafe legnagyobb helyzete is. Fentragadt, Puyol jött ki védekezni a helyére, és bent így nem volt elég ember. Ezt már a kis csapatok is keményen ki tudják használni.
Véleményem szerint Alvesnak nem kéne ennyire felmennie, a beadásaiból sok hasznunk úgy sincsen. Ha meg felmegy, rendszerint elfelejt visszajönni.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.01.17. 08:03:54

shutterisland írta:nah, jöhet a levante, ha őket kiütjük, akkor a döntőbe jutásért a racing-sociedad párharc győztese.
azt hiszem nem panaszkodhatunk, a real, az atletico, a bilbao, a villarreal, a sevilla és a valencia sem keresztezi az utunkat.
igen, mondhatjuk a döntőig ki van kövezve az utunk....
Válasz küldése