Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
garamm
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:34:39
Tartózkodási hely: Ejrópa

2013.12.22. 08:43:51

Hola!

A főoldal nyitó cikkéből: "a Barcelona Madridban szombaton délután a Getafe ellen."
Aprócska elírás. Ma vasárnap van.

A mai eredménytől függetlenül, kívánok boldog karácsonyt az Eurobarca munkatársainak, olvasóinak! :D
Hajrá Barca!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.12.21. 23:55:39

Possible line-up (vs Getafe): Pinto - Alves Pique Bartra Alba - Iniesta Busquets SergiRoberto - Pedro Cesc Alexis ‪#‎fcblive‬ [rac1]

Kíváncsi leszek a kezdőre.
Én inkább Dongou-t tenném a kezdőbe, és Cesc menne vissza a középpályára, de még az is lehet, hogy a Busi-Song kettős fog kezdeni... :roll:
Szenvedős meccsnek ígérkezik, de mégis valamiért egy simább győzelem lesz szerintem. :)
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2013.12.21. 17:06:01

Pinto - Alves, Piqué, Bartra/Mascherano, Alba/Adriano - Busquets, Song, Iniesta - Alexis, Fábregas, Pedro

Ilyesmi kezdőre gyanakszom. Normális cserénk nagyon nincs, Tello, Roberto és Alba/Adriano jöhet majd be...
Szenvedős meccs lesz, de szerintem egy góllal (0:1/1:2) nyerünk. Abban pedig valamiért egészen biztos vagyok, hogy nem kapunk ki.

Én személy szerint inkább tolnám egy Busquets-Iniesta-Roberto/Fábregas középpályával, de ez megint azt a problémát vetíti elő, hogy csak akkor tudnánk a három csatárposzton effektíve három csatárral kezdeni, ha Dongou vagy Tello bekerülne a kezdőbe. Erre pedig gyakorlatilag semmi esélyt nem látok...ennél az is sanszosabb, hogy Roberto kezd, de az sem túl valószínű.
Így viszont marad az, hogy Busquets és Song egyszerre játszanak, ráadásul úgy, hogy Song játszik egyel feljebb, kvázi Xavi helyén.
Pedig ezt is inkább nézném fordítva, mert Busquets simán van annyira jó futballista, hogy Iniestával párban irányítson (irányít ő így is, csak nem úgy... :) ).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kurdt 2013.12.22. 10:03:07-kor.
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.21. 16:44:24

Barcaman1993 írta:Már játszott jó párszor azon a poszton, ilyenkor Fabregast általában Martino hátrahúzta. Ügyes volt, de remélem, hogy most nem lesz rá szükségünk. A nagyobb neveknek most (Fabre, Ini, Alexis) ki kell húzni vmit a cilinderből, mert ez nem lesz sétagalopp. Most se Messi, se Neymar nem fogja hozni a meccset, ráadásul Xavi is ezek szerint sérült. Titkon szurkolok Pedronak, hátha sikerült most összekapnia magát, elég sok gólt lőtt mostanában.
Tudom, de tétmeccsen is, mondjuk húsz percnél hosszabb időtartamig. :D

Hát igen, nem lesz könnyű, remélem, valamelyik srácunk megrázza magát, bár ha egy hihetetlenül balszerencsés öngóllal nyernénk, engem az sem zavarna.

Amúgy Dongou lesz a csodafegyver. 8)
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.12.21. 16:42:21

Gareth Tello írta: Egyébként egyszer Rob gyereket is megnézném Messi-poszton. (Mondjuk nyilván nem élesben kísérleteznék ezzel, de ha vezetünk két-három góllal, akkor be lehetne hozni oda, kíváncsi lennék, hogy tolná.)
Már játszott jó párszor azon a poszton, ilyenkor Fabregast általában Martino hátrahúzta. Ügyes volt, de remélem, hogy most nem lesz rá szükségünk. A nagyobb neveknek most (Fabre, Ini, Alexis) ki kell húzni vmit a cilinderből, mert ez nem lesz sétagalopp. Most se Messi, se Neymar nem fogja hozni a meccset, ráadásul Xavi is ezek szerint sérült. Titkon szurkolok Pedronak, hátha sikerült most összekapnia magát, elég sok gólt lőtt mostanában.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.21. 16:35:33

Barcaman1993 írta:Húha. Martino megnevezte a keretet, amit magával visz Madridba: Pinto, Olazábal, Montoya, Piqué, Fàbregas, Pedro, Iniesta, Alexis, Mascherano, Bartra, Sergio, A. Song, Jordi Alba, Tello, Adriano, Dani Alves, Sergi Roberto & Dongou.

Se Xavi, se Puyol. Előbbi nyilván sokkal nagyobb hiányzó lesz. Ezzel még sokkal keményebb meccs lesz. Nagyon remélem, hogy Fabregast a középpályára vezényli és Alexis, vagy Dongou lesz középen. Mondjuk sztem Fabregas lesz elől és Song fog kezdeni a helyén, de ennek nagyon nem örülnék.
Egyébként egyszer Rob gyereket is megnézném Messi-poszton. (Mondjuk nyilván nem élesben kísérleteznék ezzel, de ha vezetünk két-három góllal, akkor be lehetne hozni oda, kíváncsi lennék, hogy tolná.)

Még mindig a Sánchez-Dongou-Pedro hármas lenne talán a legjobb elöl, mögöttük a Cesc-Ini párossal.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.12.21. 16:31:58

Húha. Martino megnevezte a keretet, amit magával visz Madridba: Pinto, Olazábal, Montoya, Piqué, Fàbregas, Pedro, Iniesta, Alexis, Mascherano, Bartra, Sergio, A. Song, Jordi Alba, Tello, Adriano, Dani Alves, Sergi Roberto & Dongou.

Se Xavi, se Puyol. Előbbi nyilván sokkal nagyobb hiányzó lesz. Ezzel még sokkal keményebb meccs lesz. Nagyon remélem, hogy Fabregast a középpályára vezényli és Alexis, vagy Dongou lesz középen. Mondjuk sztem Fabregas lesz elől és Song fog kezdeni a helyén, de ennek nagyon nem örülnék.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2013.12.21. 14:31:47

Vasárnap kiderűl, hogy bajnokok leszünk vagy,......

A Getafe – a madridi együttes kilenc esztendeje tagja a Primera Divisiónnak – pályáján, az Alfonso Coliseum Pérez Stadionban, amikor nyerni tudott a Barcelona (2004/2005, 2005/2006, 2008/2009, 2009/2010, 2010/2011, 2012/2013 – sorrendben 2-1, 3-1, 1-0, 2-0, 3-1, 4-1) - mindig bajnok lett! Ha nem nyert (2006/2007, 2007/2008, 2011/2012 – sorrendben 1-1, 2-0, 1-0), akkor a Real Madrid végzett az élen..........

....tehát, igen fontos meccs vár ránk.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.17. 19:02:41

Még a Villarreal-meccshez:
http://www.youtube.com/watch?v=lqyUZtZ1iAI" target="_blank
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.12.16. 00:56:57

barca99 írta: Nem tudom sem többször, sem máshogy leírni. Ha nem gálázva nyerünk 5-0-kra, akkor pánik, vészharang, minden van a fórumon, mert ez a keret mennyivel jobb a többinél, szóval alap, hogy így kell nyernünk. Viszont ez sehol nem így működik. Érted, neked lehet az elvárás, hogy mivel erősebb a keretünk, simán nyerjünk 10 perc alatt, csak ennek nincs köze a realitáshoz.
Úgy látom, sokkal jobban szeretsz egy általad kitalált véleménnyel vitatkozni, mint azzal, amit leírok, úgyhogy azt hiszem ehhez rám nincs is szükség, további jó szórakozást.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.12.15. 23:00:05

sjd írta:
barca99 írta: Csak érted, a lényeg pont az, hogy tavaly ezekkel a játékosokkal nem ment a védekezés, a megfojtás, most meg igen. Te legyintesz, mintha ez alap lenne (de legalábbis valami hasonló módon írtál róla), pedig nagyon nem.
És mennyivel racionálisabb kiszúrni a mélypontot és ahhoz viszonyítgatni? Inkább az lenne az alap egy Barcelonától, hogy a Bayern 7et tesz közé? Azért én úgy gondolom, hogy ebben a keretben több van annál, hogy már hallelujázni kéne, ha nem az van, hogy minden útszéli csapat gólt rúg nekünk.
Úgy érzem, hogy ha most a 10. helyen állnánk, akkor is meg tudnád magyarázni, hogy ilyen a foci meg nem lehet minden csapatot megverni.
barca99 írta: Az lehet, hogy közvetlenül nem Tatát hibáztatod, de ha azt írod, hogy már megint nem dolgoztunk ki helyzeteket, akkor abban benne van, hogy nem megfelelő a taktika, ami meg ugye az edző kritikája. :)
Légy szíves ne próbáld meg megmagyarázni nekem, mire gondolok, sokan megpróbálták már, és senkinek sem sikerült. :wink: Én úgy gondolom, hogy a támadások eredménytelenségéhez hozzátartozik, hogy Montoya rossz döntéseket hozott, ezt akárhogy is csűröd-csavarod, így lesz.
barca99 írta: A szint meg pont attól lesz képzeletbeli, hogy te/ti folyamatosan ezt várjátok el, már egyfajta alapként, de ezen a fórumon már leírtam néhányszor, hogy ilyen legfeljebb egy virtuális világban a monitorodról köszönhet vissza, mert olyan csapatot sehol nem fogsz találni, akinek nincsenek szenvedősebb periódusai, izzadós meccsei.
És akkor ne is nevezzük nevén a szenvedős periódust, hanem dugjuk homokba a fejünket, hogy 'jaj, de ügyesek voltak"?
Nem tudom sem többször, sem máshogy leírni. Ha nem gálázva nyerünk 5-0-kra, akkor pánik, vészharang, minden van a fórumon, mert ez a keret mennyivel jobb a többinél, szóval alap, hogy így kell nyernünk. Viszont ez sehol nem így működik. Érted, neked lehet az elvárás, hogy mivel erősebb a keretünk, simán nyerjünk 10 perc alatt, csak ennek nincs köze a realitáshoz.

A szenvedős periódusokat meg nyugodtan leírhatod. Azt ne írd, hogy nincs helyzetünk, ha nem így volt.

Kép
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2013.12.15. 22:05:44

Itt egy jó kis videó,ami bemutatja játékosok napját a meccsek előtt és után.

http://www.youtube.com/watch?v=80xC5aqgQfs" target="_blank

Majd figyeljétek a vége felé Songot. :mrgreen: Szerintem Alves a stylistja.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.12.15. 20:19:02

barca99 írta: Csak érted, a lényeg pont az, hogy tavaly ezekkel a játékosokkal nem ment a védekezés, a megfojtás, most meg igen. Te legyintesz, mintha ez alap lenne (de legalábbis valami hasonló módon írtál róla), pedig nagyon nem.
És mennyivel racionálisabb kiszúrni a mélypontot és ahhoz viszonyítgatni? Inkább az lenne az alap egy Barcelonától, hogy a Bayern 7et tesz közé? Azért én úgy gondolom, hogy ebben a keretben több van annál, hogy már hallelujázni kéne, ha nem az van, hogy minden útszéli csapat gólt rúg nekünk.
Úgy érzem, hogy ha most a 10. helyen állnánk, akkor is meg tudnád magyarázni, hogy ilyen a foci meg nem lehet minden csapatot megverni.
barca99 írta: Az lehet, hogy közvetlenül nem Tatát hibáztatod, de ha azt írod, hogy már megint nem dolgoztunk ki helyzeteket, akkor abban benne van, hogy nem megfelelő a taktika, ami meg ugye az edző kritikája. :)
Légy szíves ne próbáld meg megmagyarázni nekem, mire gondolok, sokan megpróbálták már, és senkinek sem sikerült. :wink: Én úgy gondolom, hogy a támadások eredménytelenségéhez hozzátartozik, hogy Montoya rossz döntéseket hozott, ezt akárhogy is csűröd-csavarod, így lesz.
barca99 írta: A szint meg pont attól lesz képzeletbeli, hogy te/ti folyamatosan ezt várjátok el, már egyfajta alapként, de ezen a fórumon már leírtam néhányszor, hogy ilyen legfeljebb egy virtuális világban a monitorodról köszönhet vissza, mert olyan csapatot sehol nem fogsz találni, akinek nincsenek szenvedősebb periódusai, izzadós meccsei.
És akkor ne is nevezzük nevén a szenvedős periódust, hanem dugjuk homokba a fejünket, hogy 'jaj, de ügyesek voltak"?
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.12.15. 16:58:19

nem hiszem, hogy aggódni kellene, a villarreal nagyon jó kis csapat, nem véletlenül állnak friss feljutóként is az élmezőnyben.
ráadásul szépen felhúzták a dupla falat, amivel még a legerősebb összeállításunkban és legjobb formánkban is meg szoktunk szenvedni.
azért a bilbaoi meccsnél jobb volt a csapat, ott volt pár helyzete az athletic-nek, és mezőnyben is gyengébbek, enerváltabbak voltunk.

egyébként meg nincs messi, nem csoda, hogy félkarú óriás a csapat.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.12.15. 15:36:23

sjd írta:...
Csak érted, a lényeg pont az, hogy tavaly ezekkel a játékosokkal nem ment a védekezés, a megfojtás, most meg igen. Te legyintesz, mintha ez alap lenne (de legalábbis valami hasonló módon írtál róla), pedig nagyon nem.

Az lehet, hogy közvetlenül nem Tatát hibáztatod, de ha azt írod, hogy már megint nem dolgoztunk ki helyzeteket, akkor abban benne van, hogy nem megfelelő a taktika, ami meg ugye az edző kritikája. :)

A meccs után egyébként elhangzott, hogy Song azért játszott, mert a Villarreal két csatárral áll fel általában, így Busquets lépett volna vissza, hogy mindig 2v1-ben tudjunk ellenük védekezni, Song pedig szűrt volna, de Marcelino meglepő módon a két évvel ezelőtti Sevillával előadott performanszát vette elő tegnap is.

Az Ajax ellen tuti nagy volt a mellény, és fejben arra készültek, hogy az iksz simán jön, a Bilbao ellen innen már nehéz volt, de fejlődtek, helyzetek alapján, szerencsével éppen mi is elhozhattuk volna a három pontot.

A szint meg pont attól lesz képzeletbeli, hogy te/ti folyamatosan ezt várjátok el, már egyfajta alapként, de ezen a fórumon már leírtam néhányszor, hogy ilyen legfeljebb egy virtuális világban a monitorodról köszönhet vissza, mert olyan csapatot sehol nem fogsz találni, akinek nincsenek szenvedősebb periódusai, izzadós meccsei.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.12.15. 14:29:09

Véleményem szerint tegnap jó meccset hoztunk le.
Nekem Monty is tetszett, de látszik, hogy van még mit tanulnia. A kapu előtt bizonytalan volt, ez igaz, de bele fog jönni. Pár hónappal ezelőtt még ennyire sem volt képes. Bele kell rázódnia, fog fejlődni még ő, csak kapjon lehetőséget.
Nekem sokkal okosabb játékosnak tűnik, mint Alves. Ő csak a robot beadásokat csinálja, Monty viszont már a Celtic ellen is bizonyította, hogy nem erőből oldja meg a bepasszt, hanem tényleg figyel, hogy hol jönnek, és úgy igyekszik beadni a labdát. Sajnos ezen kell még csiszolnia, de szerintem ha beérik, akkor jobb lesz Alvesnál is.
Arról nem beszélve, hogy ő mindig visszajött a támadásból védekezni, nem úgy, mint Alves.
Hányszor kaptunk az ő oldaláról gólt már, mert fönt maradt, mert rosszul helyezkedett?
Hányszor volt, hogy Pedro szerelt a tizink sarkánál, mert Alves még csak félpályán sétálgatott?

Tegnap a csapat hozzáállása nagyon jó volt. Végig támadtak, helyzeteket alakítottak ki.
Lehetett volna több is.
Én úgy látom jó úton haladunk.
Viszont Fabre játékát én sem értem. Miért eröltetik őt ennyire elől? Látszik rajta, hogy az nem az ő posztja, rengeteg labdát eladott. Song sem mozgott otthonosan ezen az előretolt poszton. Ő tipikusan az a játékos, aki ütközik, labdát szerez, és már tolja is tovább, minden cifrázás nélkül. Erre most ott volt előretolva, cselezzen, osztogassa a labdákat.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3985
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.12.15. 13:22:32

A tavalyi év meccsei: Getafe-Barcelona 1:4. Tavasz: Barcelona-Getafe 6:1.

Ez annyira nem volt nagy szenvedés egyik sem. Abban viszont igazad van, hogy volt pár év régebben, mikor kínlódtunk ellenük. Ilyet mindegyik csapatra találni. Nekem talán a Schuster érában ugrik be kemény meccs, valamint az oda-visszavágós kupameccs, ahol bealáztak kicsit.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.12.15. 13:17:09

Alcantara írta:Rosszul látod. Én megnéztem tegnap a Málaga ellen őket, nem képviselnek túl nagy játékerőt.
Az is sokat elárul, hogy az otthoni győzelmeiket a sereghajtók ellen érték el. Az első tízből két csapattal játszottak:Bilbao, Valencia. Egyik sem ütős idegenben, mégis elhozták mindhárom pontot.

Azt a meccset hozni kell, bárki kezd a csatársorban.
Tipikusan minden évben megszenvedünk velük. :wink: Egyébként az Osasuna idén 16 meccsen 14 pontot szerzett, közben x-eltek a Reallal és a Barcával...

A minden meccs más meg ezen a meccsen is igaz lesz.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3985
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.12.15. 13:12:38

Barcaman1993 írta: A szezon talán legnehezebb meccse elé nézünk jövő héten. A Getafe ellen majdnem minden évben pontokat vesztünk, most se Neymar, se Messi nem lesz. Más most elkönyveltem, hogy nem hozunk onnan 3 pontot.
Rosszul látod. Én megnéztem tegnap a Málaga ellen őket, nem képviselnek túl nagy játékerőt.
Az is sokat elárul, hogy az otthoni győzelmeiket a sereghajtók ellen érték el. Az első tízből két csapattal játszottak:Bilbao, Valencia. Egyik sem ütős idegenben, mégis elhozták mindhárom pontot.

Azt a meccset hozni kell, bárki kezd a csatársorban.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.12.15. 12:55:58

2. dolog a meccsről:
1. A Villareal jó csapat és nagyon szervezetten védekeztek.
2. Martino teljesen eltaktikázta az egészet. Már a Cartagena ellen is egyértelmű volt, hogy Song teljesen alkalmatlan arra, hogy irányítsa a játékot. Erre Tata betette... Közben meg Fabregas, akire szükség lett volna a középpályán, ő meg csatárt játszott... Már az első 10 percben minden egyértelmű volt. Bevallom, én meglepődtem, hogy megnyertük a meccset. Szerencsére mikor Xavi bejött Song helyett, akkor egyből megváltozott a játék. Jó lenne ha ezeket a taktikákat Martino elfelejtené...

Az első félidő minősíthetetlen volt, a második félidő viszont nagyon jóra sikeredett. Neymarra lassan elfogyunk a jelzőkből... Rajta kívül, ha Albát ki tudom emelni, akkor lehet, hogy sokat mondok. Alexis nagyon halovány volt, ahogy Fabregas is, amíg Tata vissza nem vonta a kp-ra. Számomra pedig egyre nyilvánvalóbb, hogy Montoya kevés lesz ide. A védekezésével sok problémám nincs, de a támadójátéka botrányosan gyenge. Kiteszik neki szélre, de képtelen pontosan levenni a labdát, vagy jól megjátszani. Alves ebben fényévekre van tőle, de Alba és Adriano is.

És milyen igazam lett... Mondjuk a bíró egy idióta volt, hogy ezért Neymarnak sárgát adott, de ő volt agyatlan, hogy ilyen helyzetbe hozta magát... 4 sárgát durvaságokért kapni egy csatárnak minden csak nem normális. Most megisszuk ennek a levét. A szezon talán legnehezebb meccse elé nézünk jövő héten. A Getafe ellen majdnem minden évben pontokat vesztünk, most se Neymar, se Messi nem lesz. Más most elkönyveltem, hogy nem hozunk onnan 3 pontot. A lehető legerősebb csapatot kell majd kiküldeni. Akármennyire nem akarom Fabregast elől látni, most kénytelen vagyok azt mondani, hogy ott kezdjen, mert szükség lesz minden klasszisra a csapatból. A védelmet se kell elaprózni: baloson Albával, jobbosan Alvessel, vagy Adrianóval.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Barcaman1993 2013.12.15. 13:13:48-kor.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.12.15. 12:37:09

barca99 írta: A tavalyi év után nekem elég merész, hogy egy ilyen megfojtást nem tudunk értékelni, de ha nem, akkor nem. :)
Sőt, ahhoz képest, hogy 1930-ban 12-t kaptunk a Bilbaotól, rohadt jó a csapat, hogy idén csak 1-et. :)
barca99 írta:Pontrúgás után talán 4 gólt kaptunk idén, tekintve a meccsek számát, és a kivédekezni való szituációkat, ez egy vállalható szint, főleg a mi magasságunkkal.
Persze, itt csak arról van szó, hogy nem jelen semmit, hogy a Villareal nem tud egy épkézláb támadást vezetni, mert az ilyen szituációkból is lehet gól.
barca99 írta:Montoya helyzete meg szerintem azért nem tartozik ide, mert nincs edző, aki ezzel bármit tudna kezdeni. Arra tud valamit kitalálni, hogy ne csak a felállt fallal szemben tologassuk jobbról balra, de azzal nem tud mit kezdeni, hogyha végre a védelem mögé kerültünk, akkor az utolsó passzt ne rontsa el a játékos. Legalábbis én így látom, Tata dolga az, hogy a széleken mögéjük tudjunk menni, illetve legyenek érkezők, de az már a játékosok felelőssége, hogy ebből mit hoznak ki. És ha most Montoya mondjuk kétszer jól centerez és lövünk belőle kettőt, 4-1 a vége, akkor meg az lenne, hogy milyen jó megoldásunk van a visszahúzódó csapatok ellen. Pedig a taktikai utasítások ugyanazok.
Én egy szóval nem mondtam, hogy Tatát hibáztatom ezért, nyilván egy gyenge teljesítményhez hozzátartozik a játékosok alulteljesítése. Ha Sanchez rúgott volna mellé 8 ziccert, Tata az ellen sem tehetett volna semmit, de ettől még nem lenne senki elégedett. Sok esetben a játékosokon múlt, hogy egy támadásból nem lett semmi, de mondjuk azért ebben Tata keze is benne van, hogy a Song-Cesc párosnak kellett a játékot csinálnia a 16os előterében.
barca99 írta:Pont ezt nem szeretem ebben a fórumban, hogy egy streril, tökéletes, sehol nem létező szint az alap. Harcolni kellett a második félidőben a győzelemért, ez tényleg kritikán aluli. :) Olyan soha, sehol nincs, hogy ilyen meccsek ne csússzanak be, bármilyen legyen az edző és a keret, bármekkora legyen a különbség az ellenfélhez képest. Vagy hogy egy szervezett, koncentrált csapat ellen ne legyen szenvedés. Ezzel ugyanúgy szenvedünk, mint bármelyik edző, bármelyik csapat, szóval nem értem, ez nálunk miért baj.
Én lennék nagyon elszállva, hogy nem tartom normálisnak, hogy miután az Ajax és a Bilbao ellen is sikerült belefutni egy pofonba, a 3., komolyabb játékerőt képviselő csapat ellen is a bírónak kell elindítania a góltermelést? Én azt már nem "becsúszásnak" mondanám, hogy bő 2 hét alatt harmadszorra sem igazán sikerült meggyőző játékerőt demonstrálni támadásban.
Amúgy nyilván egy sehol nem létező, képzeletbeli szint, amit ebben a szezonban már többször láthattunk ettől a csapattól...
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2013.12.15. 11:39:44

Léfe írta:A másik: Pedrót kiprobálnám középpályán. Gyors, sokat fut, és lát is. Tegnapi meccs nem volt vészes, de dinamikusabbnak, gyorsabbnak kellene lenni az ellenfél kapuja elött.
- nem elég labdabiztos,
- nem lát olyan jól,
- nem passzol elég jól,
- soha nem játszott ott.

Nem hiszem, hogy jó megoldás lenne.
Mostanában viszont nem mozog rosszul, jönnek néha a cselek is (ilyenkor komolyan meg szoktam lepődni, talán kissé elfelejtettem, hogy ő ilyet is tud). Összességében szerintem rajta és Alexisen felmérhető, hogy mennyire más a taktikánk és a felfogásunk, mint tavaly. A szélsők sokkal inkább támadják a kaput, mint tapossák a vonalat, inkább a 16-on belülre igyekeznek betörni és kevesebb a visszapassz is. A kontrákat sem adjuk fel olyan nagy számban, szóval tetszik a dolog. (Persze, nem tértem ki rá, hogy mi az, ami esetleg nem stimmel, szóval belém lehet kötni, de ez inkább csak csemegézés volt.)
barca99 írta:...
Én is úgy látom, hogy túl magasak az elvárások. Az, hogy egy bajnokság 5. helyezettje ellen még a 2. félidőben is focizni kell, nem tudom, miért gáz. Jól összerakott, motivált csapat volt az ellenfél, mi pedig közel sem vagyunk a legjobb formában, abszolút vállalható volt a tegnapi meccs. Nyilván, ha valami nem tökéletes, akkor szóvá lehet tenni, de a türelemre kéne helyezni a hangsúlyt. A címek sorsa csak fél év múlva dől el, addig van még idő fejlődni.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2013.12.15. 11:18:48

Az eddigekkel egyetértve hozzátenném, hogy Messi távollétében miért teszik ki szélre Neymárt. Ő már játszott középen és golt is tud rugni, és sok szabadrugást szerez. Szélsőként, főleg ennyire a vonalon csak Messivel hasznos. A másik: Pedrót kiprobálnám középpályán. Gyors, sokat fut, és lát is. Tegnapi meccs nem volt vészes, de dinamikusabbnak, gyorsabbnak kellene lenni az ellenfél kapuja elött.
Fecó
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.12.15. 11:11:01

Alcantara írta:Nem volt olyan rossz kis meccs, de ennek a pozitív kezdetét, nagyjából a megadott 11-es határozza meg. Alexis nagyszerűen játszott szerintem, mindig megjátszható volt, a második gól előtt nagyon önzetlen volt, sok csatárt ismerek, aki egyből ellőtte volna a rövidbe kisebb-nagyobb sikerrel.
Nagy meglátás, hatalmas passz volt. Ehhez kellett Fabre zseniális passza is a második vonalból.

Nem tudom kinek mi a véleménye a Villareal gólszerzőjének, Musacchionak a játékáról, de én nagyon jó kis játékosnak láttam. Fizikailag kiváló, fiatal, vezéregyéniség ráadásul.
Amennyiben valóban keresgélünk belső védőt, felesleges Dél-Amerikában bogarászni, ez a gyerek tökéletes megoldás lenne, ráadásul a Bl-ben is bevethető a tavasz folyamán.
Igaz csak a tegnapi meccs alapján tudok ítéletet mondani, de gondolom nem véletlen több olasz klub érdeklődése, vásárlási szándéka, valamint a közönség drapériája az argentin szövetségi kapitány részére.
Neymarral elképesztően jól jártunk, messi hiányában nagyon lehet rá számitani szerintem nagyon jó kis játékos a brazil. Jó kis meccs volt, a Villareal kemény ellenfél volt.Egyébként Montoyával én sem vagyok megelégedve szép szép hogy saját nevelés meg minden, de nem hiszem hogy ő lenne a legmegfelelőbb ember D.Alvés esetleges pótlására majd a jövőben. Eddig nálam csak D.Luiz volt az igazi alternatíva a kh posztra, de ez a Musacchio elképesztően tehetséges és remek fizikumú, szegény barta csak borult mellette mint a dominó. :o Gondolom hogy az ára is elfogadható lenne és nem kerülne annyiba mint a brazil, meg úgye a brazilal kapcsolatban még ott van Mou szerepe is akinek kitudja hogy valójában mi is a terve vele, lehet hogy direkte szívatásból is alánk tenne csak hogy idegesítsen minket. [-X
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára JOseppe 2013.12.15. 11:22:14-kor.
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.12.15. 11:10:11

sjd írta:Az engem még mindig nem vigasztal, hogy a Villareal semmire sem volt képes, ha egyszer nagyrészt a Barca sem. Meg azért az ilyen szögletből fejelt gólokat nem bagatellizálnám el annyira, tekintve, hogy ezzel akkor döntetlenre mentették az állást. (És azért az elmúlt években nem egy ilyet láthattunk, hogy a Barca ellenfelének semmi köze nem volt a meccshez, de azért talált egy ilyen gólt.) Az Osasuna elleni 0-0t sem az ellenfél bátor támadójátékáról jegyeztük meg mindenesetre. Az első félidő annyiból állt, hogy Song meg Alexis elé 1szer-1szer szerencsésen odapattant a labda, ezen kívül meg volt a 11es. Ezt azért nem nevezném helyzetek kialakításának. De főleg nem tudatos kialakításának. Cesc ziccere volt az első, ahol látszott, hogy ez most nem csak odapattant meg ellőttük jobb híján, hanem valami elképzelés is volt mögötte, és erre egy órát kellett várni. Egyszerűen pontatlan volt a csapat, ha kicsit fel kellett pörgetni a játékot.

Amikor már megvan a gól, és vérszemet kap az ellenfél, onnantól Neymar egyedül is végigviszi, de a büntető nélkül ez necces lett volna. Azt meg nem értem, hogy Montoya töketlenkedése miért ne tartozna bele ebbe a kalapba, tökmindegy, hogy az ő vagy más alkalmatlansága miatt nincsenek ziccerek. Kicsit ilyen "ha bemegy, gól" érvelésnek tűnik.

Egyébként tény, hogy a Bilbao meccsel ellentétben ki tudtuk hozni a saját térfelünkről a labdát, sőt, a játék képe azért egész más volt, de igazából azt nem láttam a meccsben, hogy ha nincs az a 11es, akkor is idő kérdése lett volna csak a gól. Lehet, hogy csak nekem nem számít gálázásnak az, hogy egy ilyen meccsen ne kelljen a második félidőben még küzdeni a győzelemért, de pl. a Rayo ellen egy percig nem aggódtam, annak ellenére, hogy a Villarealnál sokkal dominánsabb és veszélyesebb játékot mutattak.
A tavalyi év után nekem elég merész, hogy egy ilyen megfojtást nem tudunk értékelni, de ha nem, akkor nem. :)

Pontrúgás után talán 4 gólt kaptunk idén, tekintve a meccsek számát, és a kivédekezni való szituációkat, ez egy vállalható szint, főleg a mi magasságunkkal.

Montoya helyzete meg szerintem azért nem tartozik ide, mert nincs edző, aki ezzel bármit tudna kezdeni. Arra tud valamit kitalálni, hogy ne csak a felállt fallal szemben tologassuk jobbról balra, de azzal nem tud mit kezdeni, hogyha végre a védelem mögé kerültünk, akkor az utolsó passzt ne rontsa el a játékos. Legalábbis én így látom, Tata dolga az, hogy a széleken mögéjük tudjunk menni, illetve legyenek érkezők, de az már a játékosok felelőssége, hogy ebből mit hoznak ki. És ha most Montoya mondjuk kétszer jól centerez és lövünk belőle kettőt, 4-1 a vége, akkor meg az lenne, hogy milyen jó megoldásunk van a visszahúzódó csapatok ellen. Pedig a taktikai utasítások ugyanazok.

Pont ezt nem szeretem ebben a fórumban, hogy egy streril, tökéletes, sehol nem létező szint az alap. Harcolni kellett a második félidőben a győzelemért, ez tényleg kritikán aluli. :) Olyan soha, sehol nincs, hogy ilyen meccsek ne csússzanak be, bármilyen legyen az edző és a keret, bármekkora legyen a különbség az ellenfélhez képest. Vagy hogy egy szervezett, koncentrált csapat ellen ne legyen szenvedés. Ezzel ugyanúgy szenvedünk, mint bármelyik edző, bármelyik csapat, szóval nem értem, ez nálunk miért baj.
Válasz küldése