Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.09.22. 16:59:46

Nincs most könnyű sorozatunk. Tegnap a Rayo sem adta magát könnyen, gyorsak, határozottak, és (madridi csapatról lévén szó) undorító módon taplók voltak, ráadásul azon a teremfoci pályán, amit ők stadionnak neveztek, nagyon egyszerű dolguk volt a terület szűkítésével.
Viszont azért a végére kijött, hogy ebben a játékban a Barca a jobb, a sok pontatlanság ellenére is kijött a minőségi különbség, amit az eredményjelző is mutat. (És csak Neymaron múlt, hogy ez nem lett nagyobb.) Semmi probléma nincs a direktebb játékkal, ha itt Messik és Neymarok (és főleg Fabregasok, mert ő nagyon él ebben a stílusban) játszanak, a túloldalon meg nem, a nagy számok törvénye alapján egyszer nem tudja az ellenfél visszarúgni mezőnybe, és ott a gólt, ez most szám szerint 4-szer történt meg.

Valdes hihetetlen, a tizenegyest már halál nyugodt arccal néztem végig, mert tudtam, hogy kivédi.
Montoya oldalán nagyon sokszor jöttek be sajnos, ráadásul nem kontrából, hanem egyszerűen megverték.
Song nekem tetszett, bár a labdakihozataloknál még mindig vannak problémái, szerintem a helyezkedése egyre javul. (ld. első gól)
A többiek rendben voltak. Cesc, mint említettem, nagyon élt ebben a stílusban. Messi kicsit mint a mesében, hol volt, hol nem volt, de legalább előbbi esetben addig nem hagyta magát, amíg 4-5 embert meg nem alázott, de alapvetően nem hiányzott most tőle a gól, jól játszott anélkül is.
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2013.09.22. 16:32:42

Dave87 írta: A tegnapi Rayo-ban pl. egyetlen épkézláb játékos nem volt, még egy kiöregedett róka sem, aki legalább minőséget képviselt volna. Senki.
Tegnap sikerült lehúzniuk a saját szintjükre, a 0:4 csalóka.
Először is szeretném leszögezni, hogy nem kötekedésnek szánom a mondandómat, és elnézést kérek, ha megbántalak vele. Már rengeteg embertől olvastam/hallottam ezt a színvonallal foglalkozó gondolatot.
Attól, hogy egy csapatban nincsenek sztárok, szerintem nem szabad őket alacsonyabb rendűnek tekinteni. Azt írod, hogy gyenge meccs volt, gyenge színvonallal. Nem tudom, hogy mire gondoltál pontosan. Az első félidő szerintem kifejezetten izgalmas volt, szinte teljesen kiegyenlített volt a játék, és még akármi lehetett volna a második félidőben az első alapján. Én úgy gondolom, hogy ilyen egy jó meccs (egy semleges szurkolónak legalábbis biztosan, egyelőre arról nem beszélek, hogy a Barca mit mutatott, erről majd később).

Nem a te hozzászólásodra reagálva, de hasonló témában elejtve ütött szöget a fejembe a minap egy ismerősöm gondolata. Mikor meglátta, hogy a Real Sociedad bejutott a BL-be, felháborodva közölte, hogy a spanyol bajnokság színvonaltalan, mivel még egy Real Sociedad is be tud jutni a legrangosabb európai kupába. Értetlenül meredtem rá, szerintem ugyanis a bajnokság arról szól, hogy a csapatok játszanak egymással, és a teljesítményük alapján jön létre egy rangsor. Nem pedig az alapján, hogy melyik klubnak milyen múltja van, vagy éppen hány sztárjátékost tud felvonultatni. Elég sokan vannak, akik ez alapján ítélnek, és elfelejtik közben, hogy az erőviszonyok könnyedén változhatnak, és emiatt cserélődnek a csapatok is.

Na, és akkor a meccsről is.
Pedro három góljának nagyon örültem, ő is megmutatta, hogy tud azért okosan játszani (főleg helyezkedni), nem hiába van még itt. Neymar sajna megint nem talált be, iszonyatos pechje volt tegnap. Már-már túl önzetlennek találom néha, szerintem vállalhatna kicsit többet simán, és jönnének a gólok is.
A védelem elég zilált volt megint, Valdés előtt le a kalappal. Sokat szidtam tavaly, de ennek szerintem világos, hogy oka volt. Ha így védett volna az előző szezonban is, nem szóltam volna egy rossz szót sem. Elég nehezen lehet úgy értékelni őt, hogy tudjuk, hogy nem marad jövőre.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.09.22. 16:14:55

mess2009 írta:azt rettenetesen sajnálnám, ha Iniestát valami rotációs alapba degradálná Tata, még akkor is ha most bajok vannak vele, különösen mert ugye folyik az alku a klubbal!(lehet, hogy így akarják elbizonytalanítani a menedzserét?)
nekem ez pont nagyon tetszik, hogy a cesc, iniesta, fabregas hármas folyamatos variálásban van egymással. amióta jött fabregas ezt mondta pep, meg tito is, de a végén mindig az volt, hogy iniesta és xavi kezdett a lényegi meccseken, fabregas meg a kevésbé fontosakon. most úgy tűnik, hogy tényleg folyamatosan rotációban vannak. ez talán jó xavinak, mert nem fog teljesen kifulladni, jó lehet fabregasnak, mert fontosabbnak érezheti magát, és most jó nekünk, mert iniesta meg se közelíti az igazi önmagát jelenleg.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.09.22. 16:03:04

A védekezésünkkal továbbra is baj van...Tény...Én viszont alapvetően nem konstrukcióban látom a hibát,vagy taktikailag...És nem is Mascherano a baj...Pique...Botrányos...Kb a kényes szituk 80%a miatta van,mert vagy rosszul lép ki,vagy nem tud szerelni,vagy csak elbambul,és onnantól a többieknek kell megoldania felvenni az ő területét és már el is tolódtunk...Mióta Shakirával összejött pocsék lett...És tavaly is nem egyszer pocsék volt,idén meg nem volt meccs ahol ne lett volna legalább 5 ordító hibája...Őt tekintik alapnak de vele van a legnagyobb baj...Puyol amíg mellette volt ment neki kb azóta hogy nem ő van ott,Pique pocsék...Megjegyzem egy formában lévő Puyol mellett kb bárki lehetne jó lenne...Én nem tudom Tata mit tud kezdeni vele de ha így folytatja bárkivel jobban járnánk a helyén...Vmi nagyon elromlott nála nyílván képességekben nincs baj,de rossz nézni amit művel...

Jó tegnap Adriano meg Montoya tényleg "remekelt",de hát benne van nem az első számú védőink...De Pique fix...Sokkal nagyobb bajnak érzem hogy ő lámáskodik...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
Dave87
Capitá del Barça
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2007.12.06. 20:42:02
Tartózkodási hely: Magamon kívül

2013.09.22. 12:09:02

A Rayo (akit olyan veretes csapatok, mint a Malaga is péppé vertek) tegnap 9szer lőtt kapura ellenünk, míg nekünk 8 próbálkozásunk volt. Plusz a csávó 0:1-nél tizenegyest hibázott. Ezek az fcbarcelona.com statisztikái.

A védekezésünk katasztrófa, és beigazolódni látszik, hogy idén is elkövettük a hibát, amit most már lassan minden évben: elfelejtettük, hogy valahogy védekezni is kell. (Mondjuk, ha az új trend szerint nem birtokoljuk annyit a labdát, akkor az komoly lesz).
Meccsek óta Victor Valdes világklasszis teljesítménye kell ahhoz, hogy meccsben maradjuk, néha több gólos vezetés ellenére is.
Ha nem a labdatartáson alapuló, hanem hosszú labdákkal operáló játékot akarunk játszani, akkor személyi változásokat kell eszközölni. Nem kell most azonnal senkit kirúgni, nyilvánosan megbotozni vagy az ifibe száműzni és helyére 60+ millióért vásárolni, de azért vegyük már észre, hogy erre alkalmatlan a keret.
Labdavesztésnél, kontráknál zavarba lehet hozni a csapatot, nem is kicsit.
Szerintem gyenge meccs volt, gyenge színvonallal. Az angol, de már a német bajnokság meccsei is keményebbek, mint a LA Liga. A Barca, Real, ATMA hármason kívül a többi gárda egy vicc. Lecsórósodott csapatok, akik egyszer-egyszer - amikor a nagyok már annyira lebecsülik őket, hogy jóformán kapus nélkül állnak fel - képesek egy x-re, netán győzelemre. Nem hiszem, hogy egy 50-60 meccses idény közben ekkora sztárok nem röhögnek egymás között az öltözőben, mikor felcsendül a szokásos "Komoly játékerőt, minőséget képviselő ellenfél a Valladolid, Recre, stb." mantra. Aztán ha éppenséggel kikapnak, akkor visszanyalt a fagyi, ennyi.
A tegnapi Rayo-ban pl. egyetlen épkézláb játékos nem volt, még egy kiöregedett róka sem, aki legalább minőséget képviselt volna. Senki.
Tegnap sikerült lehúzniuk a saját szintjükre, a 0:4 csalóka.
"A pénzem 90%-át italra és nőkre költöttem. A többit elherdáltam." - George Best
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.09.22. 11:31:12

Barcaman14 írta:Megint simán nyertünk, de én személy szerint, ezúttal sem láttam túl nagy előrelépést. A védelmünk tegnap sem állt a helyzet magaslatán, volt pár elég hajmeresztő dolog. A támadásvezetéseink továbbra sem elég energikusak, inkább arra támaszkodunk, hogy Messi vagy Neymar okoz egy kis kavarodást az ellenfél védelmében. Mondjuk ez eddig többnyire be is jött. :)

Nagyon kevésnek érzem a labda nélküli mozgást illetve a letámadásunk is jócskán veszített a hatékonyságból a Levante elleni első fordulós játékhoz képest. A labdabirtoklási dominanciánkat pedig azért ennyire drasztikus módon nem kéne elhagyni szerintem.

Vannak még hibák bőven, de egyelőre jönnek az eredmények. Viszont az igazán komoly megmérettetéseken ez édes kevés lesz.
Adom, teljesen. A védelmünkben látom megint a hibát. A csatársorunkra azt hiszem ezúttal sem lehet panasz, ahogy a középpályára sem. A védelem viszont katasztrófa. Csak ámulunk, hogy Valdes milyen szinten véd, de ehhez ahhoz is hozzátartozik, hogy a védelmünk ilyen helyzetbe is hozza őt. Amit a Montoya-Adriano duó tegnap lehozott, főleg az első félidőben, az vmi botrány volt. Azon idegeskedtem, hogy Tata hozza már be Alvest, mert Adrianot hamarosan kiküldi a bíró. Aztán nem így lett, de nyugodtan megtehette volna. Ott volt a 11-es, de azon kívül is Valdesnek volt 2-3 nagyon nagy védése, és jópárszor nagyon simán vitték a védelmünkre a bogyót. Ez a nagyok ellen kevés lesz. Aztán az sem tetszik, hogy Valdes egyfolytában felrúgdossa a labdát. Pontos számot nem tudok mondani, de akárhányszor megint fölrúgta a labdát az mindig az ellenfélnél landolt. Messivel. Neymarral, Pedroval mondjuk érdekes is lenne, ha nálunk maradna. A Piqué-Mascherano párost sem fényezném annyira, volt ennél sokkal jobb meccsük is. Nagyon el kéne egy jó középhátvéd.

Érdekes, hogy megdőlt ez a labdabirtoklási statisztika. Mondjuk, aki évről évre figyelte a Rayo elleni meccseinket, akkor az láthatta, hogy korábban is rendkívül sokat birtokolta ellenünk a Rayo a labdát. Sajnos ez a statisztika megdőlt, jobb lett volna tovább húzni. Azt meg csak remélni tudom, hogy Pedro ilyen formában folytatja. :D
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.09.22. 11:19:52

Megint simán nyertünk, de én személy szerint, ezúttal sem láttam túl nagy előrelépést. A védelmünk tegnap sem állt a helyzet magaslatán, volt pár elég hajmeresztő dolog. A támadásvezetéseink továbbra sem elég energikusak, inkább arra támaszkodunk, hogy Messi vagy Neymar okoz egy kis kavarodást az ellenfél védelmében. Mondjuk ez eddig többnyire be is jött. :)

Nagyon kevésnek érzem a labda nélküli mozgást illetve a letámadásunk is jócskán veszített a hatékonyságból a Levante elleni első fordulós játékhoz képest. A labdabirtoklási dominanciánkat pedig azért ennyire drasztikus módon nem kéne elhagyni szerintem.

Vannak még hibák bőven, de egyelőre jönnek az eredmények. Viszont az igazán komoly megmérettetéseken ez édes kevés lesz.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.09.22. 11:17:31

A Tot El Camp szerint legutóbb 316 meccsel ezelőtt volt az ellenfélnél többet a labda :shock:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2013.09.22. 10:30:14

Barbas írta:
Tom51 írta:Ez a meccs úttörő volt, abból a szempontból,hogy hosszú idő után az ellenfél birtokolta többet a labdát 51-49 arányban. :shock: :)
Hát igen, ha az ellenfél hátul adogat, és a letámadás nem ül, annak ez a következménye.
Nem, a labdabirtoklás drasztikus változása szerintem abból fakad, hogy Valdes pl. a hozzá kerülő labdák 80%-át felívelte, kézből kirúgta (korábban kigurította, odapasszolta a hozzá közeli védőnknek és indult a tiki-taka). A védők is többször hosszan indítanak.
Ezzel csak az a baj, hogy mivel elől nincs jól fejelő játékosunk, ezeknek a labdáknak a nagy része az ellenfélhez került és kezdeményezhették a támadást. Tehát logikusan volt az ellenfélnél többet a labda.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára corol 2013.09.22. 10:33:23-kor.
Avatar
Barbas
Barça B
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2005.07.18. 23:06:33

2013.09.22. 09:02:38

Tom51 írta:Ez a meccs úttörő volt, abból a szempontból,hogy hosszú idő után az ellenfél birtokolta többet a labdát 51-49 arányban. :shock: :)
Hát igen, ha az ellenfél hátul adogat, és a letámadás nem ül, annak ez a következménye.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.09.22. 08:37:05

néhány észrevétel: letámadás - csak akkor lehet hatásos, ha egy előretolt védekezéssel párosul!! ha a három támadó futkos a labda után (ahogy tegnap gyakorta megesett, ugyanis éppenséggel ők támadtak le minket!) az csak növeli az ellenfél önbizalmát, mert "kipasszolgatnak" bennünket. min. olyan mentalitás és fizikum kellene mint tegnap Songnak volt őt éreztem egyedül jó faltörő kosnak.
Valdés - szerintem kicsit túl fényezzük, a két tizeneggyes ugye nem az ő érdeme, azok a reflexek szintén fele-fele (egyszerűen bele rúgják a labdát) de azt aláírom, jó formában véd mostanság. tiki-taka - bizony elkezdhetjük búcsuztatni a (mindjuk így:klasszikus) Barca stílust valamit valamiért! lehet siratni, lehet tagadni, hogy "á, nem változtatunk...." amit tegnap (és nem csk tegnap)láttunk az egy más stílus (lesz) de még csak alkulóban van. azt rettenetesen sajnálnám, ha Iniestát valami rotációs alapba degradálná Tata, még akkor is ha most bajok vannak vele, különösen mert ugye folyik az alku a klubbal!(lehet, hogy így akarják elbizonytalanítani a menedzserét?) Neymar nekem nagyon tetszik! most még kissé bizonytalan, hogy passzoljon, vagy lőjön de amit addig csinál az világklasszisra vall ez nem vitás.Messi - annak örültem tegnap, hogy nem rúgott gólt de mégis hajtott és jól is játszott. Pedro - ez "is" benne van, azért ne bízzuk el magunkat..... volt már ilyen. Montolya - valaki itt nagyon örült neki én kevésbé, kifejezetten a cserepadon a helye. Tello - úgytűnik eldőlt, csak Pedro után valahol Alexis magasságában a helye. Song- nekem tetszett tegnap még akkor is ha sokat lefújták, hatásosan szűrt és tovább jött előre is mint szokott.. szóval összegezve: ne szóljunk egy szót sem (jó magyarosan) , alakulunk, miközben eredményesk maradtunk - ez több mint szép!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7492
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.09.22. 01:25:07

Yokozuna írta: Érdekesek voltak a cserék. Úgy néz ki, Tata nem találja a helyét Iniestának, és nem is elégedett vele. Pedro helyett jött be, de nem derült ki milyen posztra. Tellot megint a jobb oldalra állította, pedig ott, ahogy egy előző hozzászóló is írta, csak szenved. Amint feltűnik a bal oldalon, egyből veszélyt jelent az ellenfél kapujára.
Iniesta bejött balszélre, többször játszott ott, főleg amikor előnyben voltunk, bár nem fekszik neki igazán, Tello pontosan ezért játszott a jobboson.

Nekem valahogy olyan érzésem volt a meccsen, mintha azt játszanánk amit az ellenfeleink szoktak. Letettünk a rövidpasszos játékról és mentek az ívelgetések előre, hátha valaki meg tud indulni. Ennek is volt köszönhető a sok pontatlan passz és labdavesztés.

Egy kicsit átmentünk a másik végletbe, talán túlságosan direkt játékot akartunk erőltetni. Jobban kellene ötvözni a taktikát. Remélem, hogy ez ilyen szárnypróbálgatás voltTata részéről, ami egy Rayo ellen bele is fért. nem hiszem, hogy túlságosan nagy probléma lett volna egy 65-35 %-os mezőnyfölényt kialakítani.
Neymar ma is nagyon jó volt, kellenek ezek a váratlan dolgok amiket produkál. Azért a kapufáért kár, jó lenne ha sikerülne már nehogy nagyon rágörcsöljön. A szokásos assistja azért újra megvolt.
Forca Barca!!!!
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2013.09.21. 23:52:51

Érdekes mérkőzés volt. Inkább az ellenfél támadott le, a Barca labdaszerzés nem működött. Mégis nagyon szép gólok születtek, ráadásul Messi gólt sem lőtt. Valdes jó formája szerintem annak is köszönhető, hogy állandó veszély van hátul, és gyorsan be tud melegedni. Nincs hátul adogatás, tili-toli, hanem azonnal támadás indítás, sokszor felívelés.
Érdekesek voltak a cserék. Úgy néz ki, Tata nem találja a helyét Iniestának, és nem is elégedett vele. Pedro helyett jött be, de nem derült ki milyen posztra. Tellot megint a jobb oldalra állította, pedig ott, ahogy egy előző hozzászóló is írta, csak szenved. Amint feltűnik a bal oldalon, egyből veszélyt jelent az ellenfél kapujára.
Tom51
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007.01.23. 17:34:49

2013.09.21. 22:20:56

Ez a meccs úttörő volt, abból a szempontból,hogy hosszú idő után az ellenfél birtokolta többet a labdát 51-49 arányban. :shock: :)
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.09.21. 19:39:02

Montoya kezd, ez bearanyozta a napomat. :D

Annak is örülök, hogy Neymar ismét játszani fog, remélem, be fog találni legalább egyszer a brazil. És Cescnek is jó meccse lesz most szerintem.

Nem lenne szabad gondokat okoznia a Rayónak, visca!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.09.21. 19:34:22

Chino írta:Nem tévedtem olyan nagyot.

A hivatalos kezdő:

Valdés, Montoya, Piqué, Mascherano, Adriano, Song, Xavi, Fàbregas, Pedro, Messi Neymar
Messi-Neymar-Fabregas 3-as a kezdőben. :D Majdnem minden adott egy igazi showhoz. :D Én egyébként egy nagyon kemény meccset várok, messze nem olyan rossz csapat ez a Rayo, mint ahogy a legutóbbi 2 alkalommal elintéztük őket. A mai meccsen legyen meg a 3 pont, ha ehhez gála is hozzájárul, akkor nagyon elégedett leszek. Kellenének Messi gólok és jó lenne, ha Neymar is beköszönne. :D Azt hiszem kicsit elrugaszkodtam a földtől...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7492
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.09.21. 19:26:37

Nem tévedtem olyan nagyot.

A hivatalos kezdő:

Valdés, Montoya, Piqué, Mascherano, Adriano, Song, Xavi, Fàbregas, Pedro, Messi Neymar
Forca Barca!!!!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7492
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.09.21. 14:19:32

Rivaldo11 írta:Komolyan kérdezem, mit láttok Bartrában? Mindenki-vagy majd mindenki-mint a jövő emberéről beszél róla. Ha így lenne, itt megkapná a lehetőséget, de egyszerűen kevés ide a srác. Montoyáról, és Sergi robertoról már nem mondanám el ugyanezt, nekik tényleg lehetne keresnivalójuk, több lehetőségek kell kapniuk.
Hogy mit látunk Bartraban? Csupán annyit, hogy amikor játszott jó teljesítményt hozott le, pedig abszolút a mély vízbe lett bedobva, de ha ez nem így lenne, annyira szűkösek vagyunk középső hátvéd poszton, hogy muszáj annyit rotálni amennyit tudunk. Főleg most, hogy egy Rayo ellen játszunk és Piqué sem 100 %-os. Nem lenne túl szerencsés ha rásérülne, még Puyol sincs itt. Ennél nincs is megfelelőbb alkalom, hogy Bartra kezdjen. Ha nem játszik akkor sosem fogjuk megtudni, mit is tud, mennyire lehet számítani rá. Piquét, Busquetset, Xavit stb. is űzték volna el a csapatból és látjuk mi lett.
Ha Bartraról ezt mondod akkor Sergi Roberto és Montoya milyen alapon játszana? Ők mit bizonyítottak?
A lényeg hogy Piquét egyáltalán nem kellene erőltetni, ha pedig így lesz akkor Montoya-nak vagy Bartranak kezdenie kell. Adrianot nem lehet betenni középre, mert nincs más alternatívánk baloldalra és se Busquets-et se Songot nem tudjuk betenni oda.

Remélem Tello nem kezd, hanem olyan 60. perc körül betenni Neymar helyére, hadd pihenjen ő is. A jobboson játszatni hülyeség, láthattuk, hogy csak szenved, csereként beszállva Neymar helyére pedig potenciális veszélyforrást jelenthet.

Én egy hasonló kezdőt várnék:
VV-Montoya/Alves-Bartra-Masch-Adriano--Song-Xavi-Cesc---Neymar-Messi-Pedro

Aztán beszállhatna Tello-Ini/Sergi Roberto-Alexis

Persze az eredménytől függően.
Forca Barca!!!!
Avatar
Atomot Nekik!
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2011.01.24. 21:00:25

2013.09.21. 14:17:56

Szívem szerint az alábbi kezdővel állnék ki, még ha kissé meredeknek is tűnhet:
Valdes - Montoya, Bartra, Mascherano, Adriano - Song, Fabregas, Iniesta- Pedro, Messi, Neymar.
Csere (ha minden jó): Piqué, Sergi Roberto, Tello.

Lehet, nem lenne bombabiztos a védelmünk (amúgy sem az :(), de egy jó kis gólgazdag meccset láthatnánk, ahol vélhetően a második félidőben is oda kellene figyelni. :D
Jose Carreras mondta, h két csapatnak szurkol: a Barcának és a Real ellenfelének. (by barca 1986) ;-)
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.09.21. 14:05:12

hiába próbáljuk fényezni, most (ismét) egy gyenge csapat jön, így nemigen lesz mit összehasonlítani(mármint a jó-avagy-rossz játékot) ha még ehhez hozzávesszük, hogy (valószínű nagyobb) rotálás lesz, akkor marad az, hogy idegenben(Madridban!?) fontos három pont kell! nem feltétlenül kevés, de mégis papírforma.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2013.09.21. 13:28:15

visca el barca írta:
Rivaldo11 írta:Komolyan kérdezem, mit láttok Bartrában? Mindenki-vagy majd mindenki-mint a jövő emberéről beszél róla. Ha így lenne, itt megkapná a lehetőséget, de egyszerűen kevés ide a srác. Montoyáról, és Sergi robertoról már nem mondanám el ugyanezt, nekik tényleg lehetne keresnivalójuk, több lehetőségek kell kapniuk.
Te honnan tudod h kevés ide? abból, a 3x20 percből szűrted le amit tavaly játszott?
Onnan, hogy csak annyit lehetőséget kap. Gondolod, ha elég lenne ide, ennyit játszana?
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
mekkora
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2009.06.11. 16:02:57
Tartózkodási hely: Magyarország

2013.09.21. 13:11:00

visca el barca írta:
Rivaldo11 írta:Komolyan kérdezem, mit láttok Bartrában? Mindenki-vagy majd mindenki-mint a jövő emberéről beszél róla. Ha így lenne, itt megkapná a lehetőséget, de egyszerűen kevés ide a srác. Montoyáról, és Sergi robertoról már nem mondanám el ugyanezt, nekik tényleg lehetne keresnivalójuk, több lehetőségek kell kapniuk.
Te honnan tudod h kevés ide? abból, a 3x20 percből szűrted le amit tavaly játszott?

Másik szemszögből nézve ( csak kötekedés képp :D ), te honnan tudod hogy idevaló ? abból a 3x 20 percből szűrted le ?
Ma 3 órát álltam a parkolni tilos zónában, holnap megpróbálom ugyanezt autóval .
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.09.21. 13:09:50

Rivaldo11 írta:Komolyan kérdezem, mit láttok Bartrában? Mindenki-vagy majd mindenki-mint a jövő emberéről beszél róla. Ha így lenne, itt megkapná a lehetőséget, de egyszerűen kevés ide a srác. Montoyáról, és Sergi robertoról már nem mondanám el ugyanezt, nekik tényleg lehetne keresnivalójuk, több lehetőségek kell kapniuk.
Lehet, hogy kevés, nem tudom, talán nem is ez a legfontosabb. De mondj helyette valakit, akivel hátul lehetne minimálisan is rotálni. Mert szerencsére úgy elvagyunk eresztve középső védőkkel, hogy nem tudjuk éppen ki kerüljön a csapatba.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.09.21. 12:38:18

Rivaldo11 írta:Komolyan kérdezem, mit láttok Bartrában? Mindenki-vagy majd mindenki-mint a jövő emberéről beszél róla. Ha így lenne, itt megkapná a lehetőséget, de egyszerűen kevés ide a srác. Montoyáról, és Sergi robertoról már nem mondanám el ugyanezt, nekik tényleg lehetne keresnivalójuk, több lehetőségek kell kapniuk.
Te honnan tudod h kevés ide? abból, a 3x20 percből szűrted le amit tavaly játszott?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2013.09.21. 12:09:41

Komolyan kérdezem, mit láttok Bartrában? Mindenki-vagy majd mindenki-mint a jövő emberéről beszél róla. Ha így lenne, itt megkapná a lehetőséget, de egyszerűen kevés ide a srác. Montoyáról, és Sergi robertoról már nem mondanám el ugyanezt, nekik tényleg lehetne keresnivalójuk, több lehetőségek kell kapniuk.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Válasz küldése