Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.31. 21:39:12

3rd division teams Lleida, Nastic, Sant Andreu, Cartagena, Xativa, Algeciras and Racing are possible cup opponents.

Sorsolás november 8-án.
Avatar
pitta19
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2006.08.25. 09:59:59
Tartózkodási hely: Acélváros

2013.08.29. 22:38:13

Én is azt gondolom, hogy a Neymar-Messi-Alexis hármasnak egy mérkőzésen összesen legyen 3 darab kaput eltaláló lövése, az édes kevés, legyen bárki az ellenfél.
Persze, nem lehet minden meccsen hetet rúgni, de azt sem szabad elfelejteni, hogy az elmúlt három mérkőzésen kettő gólt rúgtunk. Tény, hogy a Levante elleni meccset leszámítva eddig harmatos a támadó játékunk, de ezt eddig kompenzálta a védelem.
Lesz ez még sokkal, de sokkal jobb is, a kupát megnyertük és pont, de eddig a látottakkal szerintem sokan nem vagyunk teljesen elégedettek.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.08.29. 22:20:00

Chino írta:Plusz megy az, hogy semmi helyzetünk nem volt. Ez ilyen formában messze áll az igazságtól. A játékunkból kifolyólag nálunk kicsit másképpen néznek ki a helyzetek.
mi az hogy a játékból kifolyólag nálunk máshogy néznek ki a helyzetek? a helyzet az, mikor kurtoának védeni kell, vagy szétfogácsoljuk a lécet stb stb.

tegnap konkrétan ilyen nem volt. nincs mit szépíteni ezen. bár kurtoának kellett kétszer "védenie", messi büntije és ennyi. hjaj meg piqué egyszer stadionbú ki.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.08.29. 21:53:47

Focimeccset ültem le nézni, de inkább kertrecharcot kaptam.
Szerintem sokan túlzásba esnek azzal, hogy mindenképpen más taktikát kell találni, mondván ezek a csapatok feltalálták a spanyol viaszt és nem megy a tiki-taka. Nem tudom, hogy akár a real, akár más nagyobb csapat hogyan boldogult volna. Plusz megy az, hogy semmi helyzetünk nem volt. Ez ilyen formában messze áll az igazságtól. A játékunkból kifolyólag nálunk kicsit másképpen néznek ki a helyzetek. Hányszor volt olyan, hogy az utolsó passz nem sikerült vagy éppen sikerült kivágni a védőnek a csatár elől, főleg a bal oldalról érkeztek ilyen labdák.
Ha a Madrid felvállalta volna a játékot legalább kettő lett volna közte, de ezt ők is tudják, és mint sok más csapat arra játszanak, hogy falat húznak és majd talán egy kontrából sikerül betalálni. Ezt kb. 10 percig adta fel a az Atma a második félidő elején, nem is ment nekik. Ráadásul ilyenkor az átlövések se könnyűek mert rendre fennakadnak a védőkben. Mellesleg hja a spori néhány sárgát kioszt az első félidőben lehet hogy láttunk volna valami focit is.
Nekem meggyőződésem, hogy ezt a meccset meg lehetett volna magabiztosan nyerni, de ahhoz piszok mázli, normális játékvezetés illetve ellenfél és nem ellenség kellett volna. Ha ezeket mind összevesszük nem csoda hogy nem sziporkáztunk tegnap és egy ilyen nyögvenyelős meccset hoztunk le.
Forca Barca!!!!
Avatar
JanPieterzoon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009.02.01. 00:01:49

2013.08.29. 17:44:27

Szerintem ez a henteléses téma azért kicsit bonyolultabb. A Barcelonánál az utóbbi években kiépítettek egy olyan játékstílust, amit nagyon nehéz játszani, a Barcelonán kívül nem is nagyon tudja semelyik másik csapat sem effektíven játszani. Gyors, okos, technikás játékosok kellenek hozzá, olyanok, mint Messi, Iniesta, Neymar, stb. Rengeteg rövid passz, technikás megoldások, gyors játék.

Viszont ezek a játékosok egy valaminek híján vannak, ez pedig a fizikai erő, egy agresszív, hentelős, bunyós meccsen fizikailag nem tudják felvenni a harcot egy Pepe vagy Arda Turan szerű játékos ellen. Nyilván az ellenfelek ezt meg is próbálják kihasználni, odarúgdosnak, fizikai kontaktust erőltetik, ameddig a bíró hagyja...

Ezt pedig a Barcelona úgy tudja kivédeni, ha minél többet színészkedik! Szerintem ha a szívünkre tesszük a kezünket, akkor el lehet ismerni, hogy az utóbbi években egy kicsit sok volt a színészkedés, de én ezt nem tartom szégyellni való dolognak, egész egyszerűen a logikát követve ez a legjobb megoldás az agresszív, hentelős csapatok ellen! Követve ugyanis a Real Madrid és Atletico Madrid féle csapatok logikáját, akik addig keménykednek, ameddig a bírók meg nem büntetik őket, akkor szerintem abban sincs semmi kivetnivaló, hogy addig színészkednek a Barca játékosok, ameddig a bíró nem bünteti őket...

Más kérdés, hogy sajnos az utóbbi években ugye kicsit el is híresült erről a Barca, volt ebből több balhé is (főleg ugye Mourinho ideje alatt) így a bírók is gondolom egyre kevésbé hisznek nekik, így a bizonytalan helyzetekben talán már jobban meggondolják, hogy adjanak-e sárgát vagy pirosat. Szóval lezárva a mondandómat, szerintem a színészkedés egy jó válaszlépés volt az agresszív csapatok ellen, de részben ennek köszönhetjük azt is, hogy manapság már egyre többet engedik ellenünk ezt a játékot.

Ez az én véleményem, lehet, hogy egyeseknek egy kicsit túl őszinte vagy túlzó, de szerintem érdemes ebből a szempontból is megvizsgálni a dolgokat.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.08.29. 16:56:18

mess2009 írta: semmi baj, hogy nem értünk egyet de azért a lényegre nem reagáltál!
1./ a sokpasszos tiki-taka eleve generálja és teret ad a faultoknak(sokkal gyakrabban és sokkal több játékos "kínálja fel magát") én elhiszem és szeretem is nézni ha Messit a cikázása közben tisztes távolból követik és aszisztálnak a góljához de sokan ezt nem tolerálják és leütközik mert ez a hatékony módja a semlegesítésének!!!! okolhatod a bírót de soha nem kapsz olyat aki mindent lefúj!
2./a(lehetséges ) megoldás: a direktebb (kevesebb oktalan passz) mert EZ ALATT ÁLL BE A HENTES A HELYÉRE!!! a célpontok közelébe.számomra felfoghatatlan, hogy jó néhány esetben elindítunk egy kontrát(?!) minden adva a pillanat, a terület , nálunk a labda és mi következik???? a felpasszolt ember MEGÁLL!! vagy visszapasszol. a megtévesztő jelenleg az , hogy vannak (gyenge) csapatok akik ellen ez a felfogás erdményes így elfedik az (idestova) évek óta változást sürgető bajokat.(lásd a mai felvezető cikket). ebben persze tévedhetek, ez annyira nyilvánvaló, hogy talán az illetékesek is tudják de változtatni beismerem nem könnyű!
azért mert arra reagáltam, amivel nem értettem egyet.

1. tőlem aztán annyiszor "semlegesíthetik" messit így amennyiszer akarják, ha csak így tudják megállítani (mert csak így), akkor csinálják. csak kapják meg a megfelelő büntetést mellé. amikor már a harmadik hátulról felrúgást kapja ugyanattól az embertől, akkor az az ember kapjon sárgát. és ha a negyedik sárgás szabálytalanságánál megkapja a pirosat, akkor már nem messi semlegesítésének fogják hívni, hanem sima hentelésnek és hopp, máris nem olyan jó az az atletico taktika.

2. oké, tehát, ha olyan gyorsan csináljuk, hogy a hentesek utol se érnek minket, akkor lehetett volna jobb is. te ezt mondod, én meg azt, hogy ezt az atleticot egy sima kettővel küldtük volna haza normális körülmények között. ha nem hagyták volna őket rugdosódni megállt volna a tudományuk. első félidőben is rengetek olyan akció volt, hogy amint lett volna valami már szabálytalanság, és azzal állt meg az egész. a második félidőben is volt a hatvan, hetvenedik perc körül, amikor nagyon jók voltunk és jöttek az akciók folyamatosan (alves például folyamatosan veszélyes beadásokat dobált be), de aztán megint jött a balhés időszak, ami minden másról szólt, csak a fociról nem.

mondhatjuk, hogy lassúk voltunk, és hogy nem jó úton járunk (lehetséges), csak azt kérdezném meg, hogy bármely más csapat a világon tudott volna valamit kezdeni ezzel? azon kívül, hogy szerencséje van és talál egy gólt valahogy. ami nekünk is összejött volna, ha messi berúgja. mert szerintem pont erre lett kihegyezve ez az atletico. játék megölése, egy gólt találni. simeone elmondta előtte, hogy a barca a legjobb csapat, nem tudnak vele versenyre kelni, de egy - egy meccsen ellehet őket kapni. és igaza van, ha a bíró partner ebben a játékban, ha messi kihagyja a tizenegyesét és valdes nem védi a kettő közül valamelyiket, akkor ők is nyerhettek volna.

ha tízből egyszer bejön ez neki, akkor már lehet sokat mondok. mert azért legtöbbször a bírók nem engedik az ilyen játékot. de tegyük fel, hogy az a pár alkalom van amikor engedik. akkor még emellett is a legtöbb nehéz meccsünket, azért beszoktuk húzni. de menjünk tovább, most az a rész van, amikor nem húzzuk be. aztán jön az, hogy messi azért még így is 90% felett rúgja a tizenegyeseket, ha jól emlékszem. de most megint továbbmegyünk, mert nem rúgja be. és akkor még mindig ott van a jelenlegi utolsó mentsvárunk, valdés, aki most tényleg megmentette a seggünket. kettőből kettőt védett. szóval neki se szabadott volna védenie, és AKKOR bejött volna simeone elképzelése. azért az láthatjuk, hogy majdnem a legrosszabb forgatókönyv volt nálunk, és majdnem a legjobb az atleticonál, és mégis mienk lett a kupa.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.08.29. 16:02:08

Ezért kár volt fönt maradni. Pedig már kezdtem azt hinni az elején, hogy végre jó meccset játszunk. Nem értek egyet 1-2 emberrel. Kifejezetten jól játszottunk (volna) a tegnapi meccsen. Az Atletico azt a taktikát követte, hogy előbb odarúgnak nekünk, mint hogy bármit is kezdhetnénk a labdával. A játékvezetőnek már a meccs elején el kellett volna kezdenie a lapok osztogatását, így elejét véve ennek a rengeteg faultnak. Ha meg folytatják a szabálytalankodást, akkor kiállítást. Gabi és Koke mennyit szabálytalankodott. Ha 15-nél 2-en nem álltak meg, akkor egyszer sem. Ettől függetlenül egyáltalán nem voltunk rosszak. A védelemnek jár a pacsi Valdesszel egyetemben, mert rendkívül jól védekeztek. A Xavi-Fabregas kp is jól forgatta a zsugát, ezzel sem volt gond. Ini is végre jól szállt be a játékba. A gondok inkább a csatárokkal voltak. Messi és Neymar szétforgatta volna őket, de mindig vkinek sikerült odapakolnia... Így elég nehéz gólt szerezni.

Az idő előrehaladtával már úgy voltam vele, hogy bárhogy is alakul a meccs, de vhogy húzzuk be. 11-est megkaptuk, Messi elpuskázta. Pedig nem kis szükség lett volna erre a gólra. 2 meccsen nem sikerült megverni az Atleticot, ez mindenképpen figyelmeztetés jellegű. Hétvégén jöhet a Valencia, ahol szintén rendkívül nehéz dolgunk lesz.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.08.29. 12:48:08

sok mindent leirtatok már tegnapről, uhogy csak röviden

- messi nagyon hátul játszott, lényegében cesctől vette el a terepet. így egyik sem tudott mit csinálni, teljesen elhalt ötlet volt.
- xavi borzalmasan lassú. jó, lehet kérték tőle h lassítsa a játékot, de ennyire? megkapja a labdát, forog, aztán oldal passz. ennyi idő alatt már villa is visszért...
- vv nyerte meg a kupát. reálos haverom azt mondta, h vv utolsó éve vmi brutális lesz, mindent véd, csak azért h borsot törjön az orrunk alá, hogy tud ő így is játszani.
- taktika: az első 20 percben csak forogtam mint xavi, h ki hol játszik, mindenki feltűnt mindenhol, írtam is meccsközben h olyan random focinak tűnt az egész. ami még feltűnt, h nagyon sokszor próbáltuk oldalról begyömöszölni a labdát, vagy alves homályaival, vagy neymar vissza passzaival (amik tök jók voltak, csak nem jött a második hullám)
- volt egy olyan jelenet, hogy a falat kapartam. atma kontra, és a védőink megint úgy rohangáltak jobbra balra h kész benny hill show volt az egész, de komolyan, mint a grundon..
- játékvezetés: csak gabinak és a töröknek volt legalább 4-4 tiszta sárgája. és akkor még direkt taposásról meg egyéb nyalánkságokról szó sem volt. simeone mindig is egy türhő paraszt volt, sikerült a játékosainak is átadni a mentalitását.
- örülök h nem a vadparasztokból álló brigád nyerte a kupát.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
PPP
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2012.03.16. 15:27:09

2013.08.29. 12:23:43

Vakmacska írta:
Osztom a véleményedet. A RM is ezzel a taktikával fogott meg minket. Csak ott Pepe meg Ramos henteskedett, amibe még Arbeola is besegített néha.
csak egy kisebb sajtóközlemény, mert már nem egy helyen láttam itt az elmúlt napok folyamán: ArbeLOA és nem ArbeOLA.
Abartesto írta:...
wtf :lol:
Avatar
Szuszimester
Jugador del Barça
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2007.06.25. 19:55:16
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2013.08.29. 11:42:53

Szerintem azért nem csak mi nem tudunk mit kezdeni a bekkelős focival. Lásd Freiburg - Bayern kedden. Ezzel az antifocival senki nem tud mit kezdeni, hiszen az ellenfél nem is focizni akar.
A játékvezető hihetetlen volt, nem értem miért engedte ennyire a favágást. Nem is csodálkoztam, amikor Leo idegből lécre rúgta a tizit. Sajnos Tata engedett már a "közönség" nyomásának, egyértelműen látszott, hogy Neymar még nem bír 90 percet.
Viszont mindig is lesznek olyan csapatok még az európai elitben is, amelyek ezzel a "játékkal" eredményeket fognak elérni. Ugye a Chelsea is BL győztes lett.
Szóval nehéz itt meglelni a spanyol viaszt. Vannak és lesznek, akik taktikázni fognak és nem focizni. Azt pedig vagy sikerül feltörni (azért többségében még így is sikerül), vagy nem. Ez benne van a fociban.
A védelmen azonban tényleg van mit javítani, bár szerintem nincs egyszerűen vezére a védelemnek. Ezen Puyí még 35 évesen is tud segíteni. Alba, Alves, Masch, és Pique nem vezérei a védelemnek, azért látszik az fejetlenségnek. Ami a "szerencsénk", hogy meccsenként 2-3-szor kell közbeavatkoznia komolyan a védelemnek, és eddig még álljuk a sarat. De oda kell egy vezéralak.
Szuszimester
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.08.29. 11:34:03

Boixos írta:évek óta nem tudunk mit kezdeni az ilyen bekkelős, 11en a 16on beállós brigádokkal szemben, úgyhogy semmi extra nem történt. ilyenkor múlik azon a bugi, h beköszönnek-e egy-egy átszaladáskor az ellenfeleink, vagy sem. most mákunk volt, nem jött be nekik, ezért esett le nekünk a váza.
sem rijkaard, sem guardiola, sem vilanova nem tudott előrelépni ezügyben, nem tudom, h az öregben mennyi spiritusz van, h ezen a problémán átlibbenjen.

arról nem beszélve, h tök fölösleges ilyenkor a bíróval foglalkozni, az olyan volt, amilyen, eddig is töketlenek voltunk az ilyen helyzetekben, nem ezen az egyorrún múlt.
az atma meg a másik fele. ha van egy olyan brigád, akiknél az egyik gyökér, konkrétan az a vadparaszt godin arra van ráállítva, h szisztematikusan gallyazza messi fájós lábát, akkor ezektől nem lehet azt várni, h eleve feltett kezekkel fognak kijönni egy meccsre.
ki kell találni valamit az ilyen szitukra, mert sztem egyre több ilyen meccsünk lesz.
Osztom a véleményedet. A RM is ezzel a taktikával fogott meg minket. Csak ott Pepe meg Ramos henteskedett, amibe még Arbeola is besegített néha.
Sajnos az ilyen tömörülésnél még az átlövés sem tud segíteni. Komoly taktikai változás kell ide.
Az a baj, hogy nem tudjuk kihasználni a játékosaink gyorsaságát. Mit ér Pedro és Messi gyalogkakukk sebessége, ha az ellen tudatosan átengedi a területet, és egy falat húz fel a tizi vonalára.
Nekem már az is megfordult a fejemben, hogy mi lenne, ha átállnánk kontrára. Pepnél néha látszódott, hogy próbálkozik ezzel, de már csak akkor, ha vezettünk 2-3 góllal.
Sajnos a szélről beadott labdák sem sokat érnek. Most lenne jó egy Ibra felépítésű emberke előre. Az megoldaná az ilyen szitukat.


A tegnapi meccsről meg annyit: sajnos nagyon látszódott a taktika: ha Messihez került a labda, hárman négyen vették körbe, és addig rugdalták, míg el nem esett. Nem is emlékszem rá, hogy szerelték-e egyáltalán szabályosan. És ez jellemző volt. Rengeteg szabálytalanság volt, és sajnos a bíró nagyon elbénázta az ítéleteket. De hát ez van, ez a spanyol játékvezetés. A Barca tisztában van ezzel, ahogy mi is, tudják jól, hogy egy ilyen csapattól csak favágásra lehet számítani.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2013.08.29. 11:25:26

Nem volt egy szép meccs a tegnapi, de volt olyan időszak, amikor egy ilyen kínkeservesen kiszenvedett kupának tudtak is örülni a szurkolók. A mai Barcával kapcsoltban nagyobb az elvárás, el lettünk kényeztetve az utóbbi időben. No de a lényeg a kupa behúzása volt. Ez sikerült. A játék nekem sem tetszett, de voltak biztató jelek.
Nem beszélnék külön minden játékosról, de nekem tetszett nagyon tegnap Valdes, akit sokan - köztük én is - lesajnáltunk. Nos tegnap Ő hopzta a kupát! Jó voltak Busi mélységi passzai. Tetszett, hogy Messi jobban kihúzódott jobbra, főleg a meccs elején, és onnan indult meg. Ez jó fegyver clehet, mert ő és Neymar képesek bárkit megverni 1 az 1-ben, szóval ha szélen indulnak, vagy onnan befelé húznak, nagy eséylünk lehet a gólszerzésre. Bár az is igaz, hogy ebben az esetben nem ártana valaki középen, aki be is tudja lőni a passzokat, ugyanios ha Alexis áll középen, akkor 10-ből max 1-2 gól születik. Neymar jó volt, nagyot küzdött. Sok sárgát fognak róla begyűjteni az ellenfelek. Bár most sok csele nem jött be, de általában visszaszerezte a labdát.
Na és akkor a negatívumok. Egyrészt a bíró ténykedését mindenki kifejtette már. Tényleg viccesen osztogatta a sárgákat, de nekem például nagyon nem tetszik az sem, ahogy mi fetrengünk és reklamálunk állandóan. Busi, Alves (bár tegnap ő pont nem), Alba, Pedro és Alexis nagyon dobálja magát, rettenetesen rájátszanak a szabálytalanságokra. Kicsit nem ártana visszább venni. Busi szép labdákat adott előre, de a visszapasszai félelmetesen gyengék voltak. Itt is jobban kell figyelni. Albának tényleg nem kéne annyira felfutnia, mert Neymarnak nincs helye lendületből támadni. És hát a góllövéssel ,sőt a helyzetek kialakításával is vannak bajaim. Nem hiszem el, hogy 90 perc alatt szonte 0 helyzettel hozunk le egy meccset. Sokkal jobban kéne támadni a kaput, meg kéne szerezni a vezetést, akár több góllal is, és aztán mehet az alibi játék. De ez így nem lesz jó. És ha már védőt nem igazolunk, legalább ezt tegyük rendbe. Olyan egyzserűen zavarba hozható a védelmünk, hogy az már vicces. Ha mondjuk 2-3 ember viszi rá a 4 védőnkre a labdát, mindenki rohan össze-vissza, senki nem tudja neki pontosan mi is a feladata. Én mindig úgy gondoltam, hogy ha az alapképességek megvannak, akkor egy jó edző össze tudja rakni a védelmet. Igaz nem vagyunk sokan középső védőként, de valahogy rendezni kéne a sorokat.
Ami még a meccs kapcsán pozitív volt az az, hogy sok ilyen meccsünk lesz az idén, ahjol ennyire keményen védekeznek ellenünk, ésw ki tudja máskor lehet hasonló felfopgásban vezeti a baíró a meccset. Szóval szokni kell !!!
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1434
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2013.08.29. 10:49:19

Mikaos írta:Tegnap egyetlen egy dolog hibádzott a taktikában: a bíró.
Igenis, ki kell mondani, hogy a meccs teljességgel a bíró kezében volt. Ilyen durván ritkán lehet látni, hogy egy bíró befolyásol egy meccset.
Az, hogy az Atletico játékosai szabadon rugdoshatták a mieinket, és ennek ellenére volt olyan állás, amikor 3-1-re vezettünk MI a sárgalapok tekintetében, az minimum nevetséges, de inkább szánalmas.
Jelentős hatása volt ennek a meccsre: az Atletico-sok mindenféle következmény nélkül ölhették a játékunkat. Biztos vagyok benne, hogyha a szakállas vérengző megkapja a második szabálytalanság után a sárgáját, akkor a meccset kézben lehetett volna tartani egyrészt a bíró részéről, másrészt az Atletico nagyon hamar bukta volna a jól felépített, de szabálytalankodásokra épülő taktikáját, és előbb-utóbb ennek meglett volna az eredménye a kapott gólok számában is.
Így egy torzult meccsképet kaptunk, úgy tűnt, mintha az Atletico velünk egy szinten lenne, ami egy nyilvánvaló hazugság.
Ha ilyen bírói mentalitás lesz az év nagy részében, akkor nagy bajban leszünk. Ennek semmi köze, sajnos, a focihoz.
Az valóban igaz, hogy borzasztóan gyenge és következetlen bírót kaptunk (és nem csak most). A sárgalapokkal kapcsolatban viszont szvsz elsősorban az volt a gond, hogy amíg az ellenfél tökéletesen begyakorolt és kivitelezett szabálytalanságokat alkalmazott ellenünk (hiszen ez is része a taktikájuknak), addig nálunk ezek a becsúszó szabálytalanságok többnyire "vészfékek" és sokkal durvábbnak, látványosabbnak tűnnek. Simeone szépen beoltotta a srácaiba azt az alattomos stílust, ami mindig jellemezte, ezekre az "olaszos" trükkökre építette fel az egész párharcot és mindvégig kézben is tartotta azt. Ehhez persze kellett mindkét meccs bíráskodása is, de ettől függetlenül Simeone taktikailag megnyerte ezt a párharcot.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.08.29. 10:22:25

Tegnap egyetlen egy dolog hibádzott a taktikában: a bíró.
Igenis, ki kell mondani, hogy a meccs teljességgel a bíró kezében volt. Ilyen durván ritkán lehet látni, hogy egy bíró befolyásol egy meccset.
Az, hogy az Atletico játékosai szabadon rugdoshatták a mieinket, és ennek ellenére volt olyan állás, amikor 3-1-re vezettünk MI a sárgalapok tekintetében, az minimum nevetséges, de inkább szánalmas.
Jelentős hatása volt ennek a meccsre: az Atletico-sok mindenféle következmény nélkül ölhették a játékunkat. Biztos vagyok benne, hogyha a szakállas vérengző megkapja a második szabálytalanság után a sárgáját, akkor a meccset kézben lehetett volna tartani egyrészt a bíró részéről, másrészt az Atletico nagyon hamar bukta volna a jól felépített, de szabálytalankodásokra épülő taktikáját, és előbb-utóbb ennek meglett volna az eredménye a kapott gólok számában is.
Így egy torzult meccsképet kaptunk, úgy tűnt, mintha az Atletico velünk egy szinten lenne, ami egy nyilvánvaló hazugság.
Ha ilyen bírói mentalitás lesz az év nagy részében, akkor nagy bajban leszünk. Ennek semmi köze, sajnos, a focihoz.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2013.08.29. 09:16:24

évek óta nem tudunk mit kezdeni az ilyen bekkelős, 11en a 16on beállós brigádokkal szemben, úgyhogy semmi extra nem történt. ilyenkor múlik azon a bugi, h beköszönnek-e egy-egy átszaladáskor az ellenfeleink, vagy sem. most mákunk volt, nem jött be nekik, ezért esett le nekünk a váza.
sem rijkaard, sem guardiola, sem vilanova nem tudott előrelépni ezügyben, nem tudom, h az öregben mennyi spiritusz van, h ezen a problémán átlibbenjen.

arról nem beszélve, h tök fölösleges ilyenkor a bíróval foglalkozni, az olyan volt, amilyen, eddig is töketlenek voltunk az ilyen helyzetekben, nem ezen az egyorrún múlt.
az atma meg a másik fele. ha van egy olyan brigád, akiknél az egyik gyökér, konkrétan az a vadparaszt godin arra van ráállítva, h szisztematikusan gallyazza messi fájós lábát, akkor ezektől nem lehet azt várni, h eleve feltett kezekkel fognak kijönni egy meccsre.
ki kell találni valamit az ilyen szitukra, mert sztem egyre több ilyen meccsünk lesz.
PUYOL-XAVI-INIESTA
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.08.29. 08:40:29

kristop írta:
mess2009 írta:a bíró a Spanyol átlagot hozta egy eredendően durva meccsen mit tehet? le nem lőheti őket, a lapokat osztotta -néha jól néha kevésbé...
összgezve: gyorsabb, direktebb játék kell különben gyakran ezt fogjuk látni amit ma.
na ezzel a résszel rohadtul nem értek egyet. neharagudj, az lehet, hogy sikeres játék volt így utólag, amit az atma választott, de az nem játék. ha átlag bíró lett volna, akkor nem engedi ezt és megszívják ezt a "sikeres játékot". az nem játék, hogy támadgatunk, támadgatunk, és amikor csináljuk a ritmusváltásokat, cseleket, kényszerítőket, akkor minden egyes alkalommal szabálytalankodnak.

mert hát tényleg nem volt túl olajozott a gépezet, de így hogy lehetne az? olvastam már olyat is meccs óta, hogy a tizi nem volt tizi. értitek, két játékos rámegy, összezár pedrora, miranda még bodicsekket is tol, a labdához egyik se ér hozzá, közük nincs hozzá és erre ott reklamálnak az atmások, meg dühöngenek a kispadon. és miért? mert egész végig engedte a bíró és elhitték ez a normális. nem, egyáltalán nem az. és engem nagyon fel is idegesített. az összes kontránál összes megindulásnál ezt csinálták. lehet mondani, hogy nem szimpatikus a reklamálás, de érted, te játszani akarsz, a másik nem és mindig amikor alakulna valami, akkor egyszerűen felrúg.

az, ha valaki elkésik, vagy harc van a labdáért és végül szabálytalanság lesz belőle tök oké. de ha direkt csak arra megy, hogy a másik ne tudjon focizni, lábra, testre az sárga. a taktikai szabálytalanság is oké, viszont sárgás. a taposás, a könyökösök nincsenek benne a kemény meccsben sem. filipe luis is bocsánatot kér messitől persze, meg a pirosánál is reklamál, hogy de miért, miközben olyan könyökösöket tol mindkét esetben többször, mintha kaszálna.

ez a meccs pont ugyanaz a meccs volt, amit mourinho is tolt akkor, amikor meg nem tudott játékban jobbnak lenni nálunk, mert aláztuk őket. látta, hogy semmi esélye és nyomott egy szerencsejátékot. vagy kikap egy ilyen bírót, aki végig nekik fúj, vagy kapnak két kiállítást meg ezer sárgát és akkor mehet az újságoknak a bíró szidás. jól kitalálta, mert ő mindenképpen jól jár.

szóval nem, ezt minimális se szabad tolerálni, meg hogy hát kemény volt az atletico. ami pozitívum volt a meccsben az valdes, a védelmünk, és hogy azért tudtunk hajtani, hiába nem ment, az akarás legalább végig meg volt. neymar megvan? hány labdát szerzett, hányszor visszajött, és szó nélkül tűrte az odalépéseket. szimpatikus.
semmi baj, hogy nem értünk egyet de azért a lényegre nem reagáltál!
1./ a sokpasszos tiki-taka eleve generálja és teret ad a faultoknak(sokkal gyakrabban és sokkal több játékos "kínálja fel magát") én elhiszem és szeretem is nézni ha Messit a cikázása közben tisztes távolból követik és aszisztálnak a góljához de sokan ezt nem tolerálják és leütközik mert ez a hatékony módja a semlegesítésének!!!! okolhatod a bírót de soha nem kapsz olyat aki mindent lefúj!
2./a(lehetséges ) megoldás: a direktebb (kevesebb oktalan passz) mert EZ ALATT ÁLL BE A HENTES A HELYÉRE!!! a célpontok közelébe.számomra felfoghatatlan, hogy jó néhány esetben elindítunk egy kontrát(?!) minden adva a pillanat, a terület , nálunk a labda és mi következik???? a felpasszolt ember MEGÁLL!! vagy visszapasszol. a megtévesztő jelenleg az , hogy vannak (gyenge) csapatok akik ellen ez a felfogás erdményes így elfedik az (idestova) évek óta változást sürgető bajokat.(lásd a mai felvezető cikket). ebben persze tévedhetek, ez annyira nyilvánvaló, hogy talán az illetékesek is tudják de változtatni beismerem nem könnyű!
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.29. 07:58:02

AMúgy azt tudni a végén Turant miért állította ki a cserepadról a bíró ?
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2013.08.29. 07:32:01

Semmi gond a tiki-takával, csak állva nem hatásos. Messi és Neymar egymással nem nagyon játszottak össze. Sajnos a csapat lassu és körülményes, tegnap sem volt tempó a játékban. Sokan vannak gyengébb formában.
Fecó
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.08.29. 03:04:01

nem vagyok elégedett, de :
1. az atletico bármely nagy csapat orra alá borsot tud törni, nagyon komoly csapat lett.
2. amikor trófeáért mennek a matracosok, akkor különösen jók, (2 euroliga döntő, 2 európai szuperkupa döntő, vagy legutóbb a cdr döntő) simeone fel tudja őket tüzelni, ha valami kupa forog kockán.

az atletico pedig csak a baltát hagyta az öltözőben.
ha a bíró időben kapcsol, és pár sárgával díjazza őket (turan,gabi,juanfran,filipe...), akkor egyrészt hatékonyabbak lehettünk volna, hiszen vissza kellett volna vegyen a madridi egylet, másrészt nem fajul idáig a végén.
Avatar
bennike123
Jugador del Barça
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2012.03.18. 19:02:58

2013.08.29. 03:01:05

Emberek, leágazóban van a csapat!
Kiismerték a taktikánkat, sajnos vége van a tiki-takának! :( (hacsak Tata nem talál ki valami világverőt, mert ennek sajnos vége!)
Ac dc - Aerosmith - Def Leppard - Guns n Roses - Led Zeppelin - Nirvana - The Doors - Queen. ~the REAL music~
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.08.29. 02:10:30

Capon írta: Nem kimondottan szeretem a bírózást, bár én is megemlítettem a ténykedését, de az biztos, hogy szerencséje volt vele az Atléticonak. Hagyta, hogy ezt játsszák nem nagyon akart beleszólni a meccsbe, ezért írtam, hogy beszari volt.
Másik bíró az első negyed óra után megunja a 25 szabálytalanságot és a következő 3at sárgával jutalmazza, utána már mindenkinek leesik, hogy ebből ennyi elég volt. És hogy ezután hogy fogtak volna minket, hogy tudták volna tördelni a játékot már soha nem tudjuk meg, bár valószínűleg sehogy.
De azért nem ártott ez a kiképzés a srácainknak szerintem, had szokják csak a parázs meccsek hangulatát, ne a BL negyeddöntőbe pislogjunk, hogy ja fel kellett volna pörögni a meccsre.
abból a szempontból tényleg jó, hogy hozzászokunk a küzdős, hajtós meccsekhez. az viszont már nem annyira, hogy a tizenötödik percig minimum négyszer rúgták fel messit, az egyiknél filipe luis hátulról térdelt bele abba a combjába, ami korábban sérült volt. és semmi sárga nem jön, ehhez akkor se lehetne hozzászokni, ha folyton ilyen meccseket játszanának. nem is csodálkoznék, ha három - négy játékosunk holnap csak részben edzene együtt a csapattal, mert ezek a rúgások, azért nagyon tudnak fájni másnap, mégha meccs közben el is nyomja az adrenalin.

és az se túl jó, hogy például kevésbé tudtuk az edzésen gyakorolt dolgokat, mozgásokat elmélyíteni, mert nem volt annyi folyamatos játék, ha próbáltunk valamit, bamm. ha ők próbáltak valamit, akkor meg általában elvettük tőlük.

most direkt megnéztem a tegnapi és mai bl meccseket, mert volt pár parázs csata ott is, csoportkörért ment és néhány meccsnek még az utolsó pillanatokban is volt tétje. a legdurvább csapatoknak is egy tízessel kevesebb szabálytalansága volt, mint ma az atmának.

Pique: "Referee allowing many fouls? They want the players to entertain the fans, but they don't give us the chance to do it."
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2013.08.29. 02:07:19

Én 14:00-ra vártam a mérkőzést. Töltöttem kólát, vittem popcornt is (Amit nehezen sikerült elkészitenem...) és lám-lám nincs meccs. :D
Na de, aztán ránéztem az oldalra és látom 23:00...Ki is vártam, rossz ötlet volt.
Siralmas mérkőzés...Remélem szimplán nagyképűek vagyunk, és csak lenéztük az ellenfelünket, és ezért ez a siralmas eredmény.
2008 óta érzem a csapat minden egyes szezonjában, hogy a BL bármelyik pillanatban a miénk lehetne...Ez az érzés az utolsó BL győzelmünk óta csak halványodik...Kezd elegem lenni abból, hogy minden egyes meccset úgy ülök le nézni, hogy arra gondolok, mi lesz ha vesztünk!?
Hát jó, mondhatjuk hogy legalább a trófea megvan, de a játék képe alapján egyenlőre csak ez... :?
Kép
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2013.08.29. 01:56:13

nehéz értékelni a meccset, mert alig tudtunk helyzeteket kialakítani. inkább volt ez biztonsági játék, mint gólra törő. a srácok tudták, hogy nem nekik kell teperni az eredményért, ezért okosan, taktikusan mentek fel. volt 3 helyzete az Atletinek, egy ziccer és két lövés. ez még bőven belefér, főleg, ha a kapusunk így véd. :) tavalyi szuperkupa miatt sokan alázták Valdest, holott az első meccsen hibázott, és meg is nyertük a találkozót. az más kérdés, hogy ez előny nem volt elég a visszavágóra.
most nyugodtan mondhatjuk, hogy megmentette a srácok seggét, bár azt nem tudni hogy ha hátrányba kerülünk ugyan ilyen gyengén játszottak volna a fiúk.

A két középső védőnkkel elégedett vagyok, viszont a szélsők nem teljesítenek az elvárható szinten. amolyan tessék lássék módjára állnak oda az emberükhöz. bezzeg mascherano, a labdával együtt repül az ellenfél. nyilván nehezebb dolguk van, sokszor hátra fele futva kellene szerelniük, de amikor felállunk, akkor sem az igazi.

Xavi szerintem azzal a feladattal lépett pályára, hogy vigyázzon a labdára, diktálja a tempót, okosan kockázat nélkül vezényelje le a meccset. lehet, hogy gyengének tűnik, de inkább gondolom, hogy csupán a taktika része volt. Cesc és Sergio nekem tetszettek, főleg busquets zseniális labdái(az a kettő ami volt). sokkal több ilyen kellene tőle, mert láthatjuk, hogy képes rá. Messi Neymar AS sz@rok voltak. próbálkoztak, nem jött össze semmi. a cserék sem zavartak sok vizet. Pedro összehozott egy 11-t, ami jó, bár lehet, hogy csak elszerencsétlenkedte a helyzetét, és ez jött ki belőle.:) összességében, taktikus focival nyertünk. nem estünk nekik ész nélkül, ez pozitív. alacsony színvonalú mérközésen, de meg van a kupa. martinonak biztosan nagyon fontos, a többiek meg sz@rnak rá. mind1 a kötelező behúzva, dolgozni tovább!
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.08.29. 01:50:26

kristop írta:
mess2009 írta:a bíró a Spanyol átlagot hozta egy eredendően durva meccsen mit tehet? le nem lőheti őket, a lapokat osztotta -néha jól néha kevésbé...
összgezve: gyorsabb, direktebb játék kell különben gyakran ezt fogjuk látni amit ma.
na ezzel a résszel rohadtul nem értek egyet. neharagudj, az lehet, hogy sikeres játék volt így utólag, amit az atma választott, de az nem játék. ha átlag bíró lett volna, akkor nem engedi ezt és megszívják ezt a "sikeres játékot". az nem játék, hogy támadgatunk, támadgatunk, és amikor csináljuk a ritmusváltásokat, cseleket, kényszerítőket, akkor minden egyes alkalommal szabálytalankodnak...
Nem kimondottan szeretem a bírózást, bár én is megemlítettem a ténykedését, de az biztos, hogy szerencséje volt vele az Atléticonak. Hagyta, hogy ezt játsszák nem nagyon akart beleszólni a meccsbe, ezért írtam, hogy beszari volt.
Másik bíró az első negyed óra után megunja a 25 szabálytalanságot és a következő 3at sárgával jutalmazza, utána már mindenkinek leesik, hogy ebből ennyi elég volt. És hogy ezután hogy fogtak volna minket, hogy tudták volna tördelni a játékot már soha nem tudjuk meg, bár valószínűleg sehogy.
De azért nem ártott ez a kiképzés a srácainknak szerintem, had szokják csak a parázs meccsek hangulatát, ne a BL negyeddöntőbe pislogjunk, hogy ja fel kellett volna pörögni a meccsre.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.08.29. 01:39:17

Jó rossz meccsek voltak az már egyszer biztos...Szánalom szégyen és undormány amit az Atma csinált...Mou-t is túlszárnyalták,pedig ő találta ki ezt a förmedvény stílust előszőr...

Amúgy nem volt itt akkor baj,nem kell szívrohamot kapni...Egy szezon eleji rossz formában lévő csapat taktikusan játszott és behúzta a kupát ennyi...Igazából hogy nem vagyunk jó formában ez tény,értve itt a fizikai állapotot főleg...Innentől abból kell kihozni a maximumot ami van...Ha nekiállunk erősebben támadgatni,tuti elpasszoljuk azt lekontráznak...nem vagyunk olyan formában erőnlétben még,hogy simán nyíltan nyomathassuk egy ilyen stílus ellen...Kimentünk a biztonságra törekedtünk,megpróbáltunk elől vmit de nagyon nem erőltettük...Minek tettük volna 1-1után nekik kellett volna jönni...Összességében megérdemeltük a kupát,az Atma nem is akart focizni...

Amúgy az utsó 20 percben elkezdtünk hasonlítani kicsit önmagunkra,mentek a beindulások,elmozgások,megverek egy embert elfutok...a 70.perc körül volt az amikor mintha megbeszélt lett volna hogy meghajtják...Azt figyeltem hogy szinte hajszál pontosan a 70.percben elkezdtek jobban mozogni,többet vállalni a játékosok...Taktika volt ez sztem amit láthattunk...Nem szép de eredménye meglett...később ha jobb állapotban leszünk más lesz,az is biztos...

Amúgy a bíró botrányos volt...Kb az első félidőben ki kell volna osztania 4-5sárgát és akkor lett volna meccs is...Így hogy hagyta hogy az Atam 4méterenként lefaltoljon minket,nem lehetett focizni...A a játékossok is kedvüket vesztették,meg is értem,álandóan lerúgnak a bíró meg csak mozizik...És itt a baj,hogy sok bíró ilyen felfogásban vezeti a mecseket,hogy nem adok lapot majd majd...Pedig megkéne fogni a meccseket hogy ne történhessen ez...És európa szerte rendre a bírók kb fele nem teszi ez...A mai labdarúgás legnagyobb hibája ez...Ha megrúgja vki Messit úgy hogy köze nincs a labdához,kapjon egy sárgát,de okés megértem rögtön nem fogja szórni de nehogy már amikor harmadszor játsza el vki ugyan ez...Akkor legközelebb meggondolná megrúgja e...így nem...A szabálykönyv is ezt írja elő,de persze a bírók zöme akkora láma hogy az már fáj...És volt akinek a meccs alatt 8 sárgás belépője volt egyet sem kapott? :shock: Ez mi? Elképesztő tévedések vannak,minden ligában minden sorozatban,igenis kellene a videobíró,túl gyors a mai foci,a bírók mindíg le vannak maradva...

A piros meg jogos volt,nem volt...Igazából nem mutattak olyan közeli képet hogy tisztán láthassuk...Gyanús volt...Annyit mondok kijárt volna 3-4piros lazán az atletico játékosainak,innetől...

Küzdeni tudunk,akarni akarunk,a játék lesz jobb ebben biztos vagyok...A védekezésünk sokat javult akárhogyis,a legnagyobb hibákat a középpályásaink követik el amikor hátra kerülnek,vki szólhatna már nekik hogy a 16oson belül nem vesszük mellre a labdát,hanem elrúgjuk vagy 60 méterre...összeségében nyertünk egy kupát egy hajtós szívós jó játékosokból áll és mind emelett alpatomos csapat ellen,akik ellen a világon mindenki megizzadt volna,és nem gondolom hogy bármelyik csapat ki tudott volna hozni többet ebből a 2 meccsből...Lesz ez még jobb,sokkal jobb,de eddig ne sírjunk 2 kupa,2 győzelem,és 4meccsen mindössze 1 kapott gól...Azért eret vágni nincs okunk...Az meg hogy nem jtászottunk jól meg szépen,nos kérem szépen ahhoz kell egy ellenfél is,olyan aki ne sülyled le arra a szintre,hogy bírkózást rendez a gyepen foci helyett...Visca el Barca!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Válasz küldése