Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
papek89
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2008.12.07. 01:15:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.02. 12:48:42

Én nem értekek itt egy sok véleménnyel. Először is kezdjük azzal, hogy Pep miért lépett le. Mert már nem tudta motiválni a csapatot. Itt a kulcs. 2008tól kezdve nyertek itt számtalan trófeát rekordidő alatt, sőt, a spanyol csapat gerincét is a barca adja, nyertek 2 EB-t, meg egy VB-t. Jól vannak lakva, nincs motiváció és amit én fő gondnak látok, nincs versenyzés a posztok között. Ez itt a legnagyobb probléma. Valdés vajon miért akar lelépni. Évek óta ő az első számú kapus, jól van lakva, plusz nincs versenyhelyzet. Az őszi forma is még a Pep munkája, utána jött még ráadásul Tito betegsége, a sérülések, ebből kifolyólag meg a csúnya vereségek. Kell néhány igazolás, had legyen verseny a posztokért, plusz kell egy jó edző, aki kordában tudja tartani a srácokat és tud új taktikai elemeket kitalálni. Nem pedig a fél csapatot lecserélni.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.05.02. 11:58:00

Tegnap este egy emberen láttam érzelmeket: Villán.
Dühös volt, ha nem kapta a labdát, ha rosszul adták, ha valami nem sikerült.
Veszekedett a többiekkel is.
A többiek meg.... csak bambán bambultak ki a fejükből.
Totális üresség volt bennük.
Hihetetlen volt ezt látni.
Fabre a gól után egy tapssal kísért lagymatag "gyerünk, fiúk!"-at előadott, de szerintem ez is csak alibi volt, mint a játéka.

Brutális volt ez az érzelmi üresség a fiúkban.....
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2013.05.02. 11:48:28

Sajnos a meccset nem láttam, csak látom az eredményt meg azt, hogy mindenki Fabregas fejét akarja.
Újabb hidegzuhany. Ezeket a gondokat nem tudja a Barca házon belül megoldani. Idén nyáron igenis a zsebükbe kell nyúlni és megvenni Pique mellé Hummelst és előre Neymart. Xavit a kispadra tenném de sürgősen, és Thiagot betenni már végre helyére, nem pedig a 80. percben beállítani amikor már 3-0-ra vezetnek. A tiki-taka haláláról tényleg nem beszélhetünk. Ameddig ilyen emberekből áll ez a keret, addig ez lesz. Egyszerűen vissza kell hozni a tempósabb, intenzívebb változatát ami még a Pep éra elején volt.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2013.05.02. 11:39:28

Gokuci írta:
Clark71 írta:"Cesc, ez komoly, hogy eltelt 65 perc, és még mindig nem futottál?" - írta Twitterén az ibériai hokis. "Nem érzed a gránátvörös-kék színek jelentőségét. Szégyen, hogy ilyen viselkedéssel a Barcelona játékosa vagy. Játékosok kellenek, olyanok, akikre valóban szükség van, nem a média nyomására kell vásárolni. És bátran ki kell rúgni azokat, akik azt gondolják, hogy sétálgathatnak a pályán."
"Mindenki Alexis Sánchezt kritizálja, de ő legalább minden meccsen megjátszható. Mások meg sem izzadnak..." - fogalmazott Tubau a lefújás után. "Szerződtetni kell egy szélsőt, egy befejezőcsatárt, és egy német stílust képviselő, magas, erős középső védőt. A sztárocskák, vagy akik azt képzelik magukról, távozzanak!"

Érdekes látja a hokis a dolgokat,de van szeme hozzá és ráadásul nagyon jól fogalmazott!
Maximálisan egyet értek vele!
Hiába saját nevelés valaki, ha nem képes küzdeni!
Pedro, Fabre, Villa, Alves, Adriano, Song mehet.
Sorolom is az érveket.

Pedro:
Sosem tartottam Őt olyan játékosnak, aki képes lehet arra, hogy húzóember legyen a csapatban, amíg más dolgozott helyette, ment a szekér, gólt rúgott, gólpasszt adott, mert megcsinálták neki a teret a helyzetet, most, hogy neki kéne boldogulnia elveszett.

Fabre:
A jelenlegi Barca rendszerében nincs olyan poszt, ami neki megfelelne.
Főleg úgy, hogy nem akar sem futni, sem küzdeni.
Ha hozzáérnek dobálja magát, üresbe nem fut, nem passzol, mire labdához ér 3x szerelik.
Alibi...

Villa:
Egy kiváló középcsatárról beszélünk, akinek a válási perével eltört valami az életében és nem a lábára gondolok...
Onnantól nyílegyenesen haladt a szakadék fel, amelybe most meg is érkezett, ha Bojant el kellett küldeni ezért a teljesítményért, akkor neki sem kell maradnia.
A gyorsasága nagyon megkopott az önbizalma pedig az ülő béka feneke alatt található.

Alves:
Őt már tavaly elengedtem volna.
Kiváló játékos, ha jobbközepet kell játszani, de a védőmunkája nulla, ezért is van az, hogy mivel Alba is ennyit tesz hozzá a védekezéshez, a 2 vagy sokszor egy igazi védő tehetetlen az ellenfél támadásai ellen. (Masch esetében gondolok az egy védőre).
A beadásaiból a legritkább esetben lesz helyzet, a passzai sokszor mennek ellenfélhez, rengetegszer kontráznak le az eladott labdáiból.
Adriano:
A porcelánbaba...
Ilyen sérülékenységgel nincs értelme itt tartani, sajnos nem lehet rá hosszabb távon számítani.
Song:
Az év baklövése.
Chigrinskyhez tudnám hasonlítani, aki hasonló gyorsasági mutatókkal rendelkezett.
Nem fordul, már szinte kanyarodik.
Ebben a gyors rendszerben, ahol a szélső hátvédek hiányában a védelem közepén kéne megállítani a gyors kontrákat teljesen impotens.


Ezekkel lehet egyetérteni, nem érteni, értetlenkedni, én így látom. :)
Ezzel azért nem értek egyet, mert Pedro minden meccsen hülyére futja magát de nem érünk vele semmit, mert nem olyan területekre fut ahova érdemes lenne...alibi futás, ugyanígy Sanchez, hiába fut sokat semmit nem ér elől, teljesen súlytalan, Fabrenak azért van esze a focihoz, ami a másik ketőnek nincsen..
Gokuci
Jugador del Barça
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2011.01.24. 21:28:32
Tartózkodási hely: Eger

2013.05.02. 11:35:07

Clark71 írta:"Cesc, ez komoly, hogy eltelt 65 perc, és még mindig nem futottál?" - írta Twitterén az ibériai hokis. "Nem érzed a gránátvörös-kék színek jelentőségét. Szégyen, hogy ilyen viselkedéssel a Barcelona játékosa vagy. Játékosok kellenek, olyanok, akikre valóban szükség van, nem a média nyomására kell vásárolni. És bátran ki kell rúgni azokat, akik azt gondolják, hogy sétálgathatnak a pályán."
"Mindenki Alexis Sánchezt kritizálja, de ő legalább minden meccsen megjátszható. Mások meg sem izzadnak..." - fogalmazott Tubau a lefújás után. "Szerződtetni kell egy szélsőt, egy befejezőcsatárt, és egy német stílust képviselő, magas, erős középső védőt. A sztárocskák, vagy akik azt képzelik magukról, távozzanak!"

Érdekes látja a hokis a dolgokat,de van szeme hozzá és ráadásul nagyon jól fogalmazott!
Maximálisan egyet értek vele!
Hiába saját nevelés valaki, ha nem képes küzdeni!
Pedro, Fabre, Villa, Alves, Adriano, Song mehet.
Sorolom is az érveket.

Pedro:
Sosem tartottam Őt olyan játékosnak, aki képes lehet arra, hogy húzóember legyen a csapatban, amíg más dolgozott helyette, ment a szekér, gólt rúgott, gólpasszt adott, mert megcsinálták neki a teret a helyzetet, most, hogy neki kéne boldogulnia elveszett.

Fabre:
A jelenlegi Barca rendszerében nincs olyan poszt, ami neki megfelelne.
Főleg úgy, hogy nem akar sem futni, sem küzdeni.
Ha hozzáérnek dobálja magát, üresbe nem fut, nem passzol, mire labdához ér 3x szerelik.
Alibi...

Villa:
Egy kiváló középcsatárról beszélünk, akinek a válási perével eltört valami az életében és nem a lábára gondolok...
Onnantól nyílegyenesen haladt a szakadék fel, amelybe most meg is érkezett, ha Bojant el kellett küldeni ezért a teljesítményért, akkor neki sem kell maradnia.
A gyorsasága nagyon megkopott az önbizalma pedig az ülő béka feneke alatt található.

Alves:
Őt már tavaly elengedtem volna.
Kiváló játékos, ha jobbközepet kell játszani, de a védőmunkája nulla, ezért is van az, hogy mivel Alba is ennyit tesz hozzá a védekezéshez, a 2 vagy sokszor egy igazi védő tehetetlen az ellenfél támadásai ellen. (Masch esetében gondolok az egy védőre).
A beadásaiból a legritkább esetben lesz helyzet, a passzai sokszor mennek ellenfélhez, rengetegszer kontráznak le az eladott labdáiból.
Adriano:
A porcelánbaba...
Ilyen sérülékenységgel nincs értelme itt tartani, sajnos nem lehet rá hosszabb távon számítani.
Song:
Az év baklövése.
Chigrinskyhez tudnám hasonlítani, aki hasonló gyorsasági mutatókkal rendelkezett.
Nem fordul, már szinte kanyarodik.
Ebben a gyors rendszerben, ahol a szélső hátvédek hiányában a védelem közepén kéne megállítani a gyors kontrákat teljesen impotens.


Ezekkel lehet egyetérteni, nem érteni, értetlenkedni, én így látom. :)
Kiváló netes foci, kézilabda és hokimanager:
Csak ajánlani tudom!


http://www.powerplaymanager.com/r896199" target="_blank
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2013.05.02. 11:32:39

ggbuffon írta: Akit én elhajtanék, legalábbis kicsit mellőznék:

Pique: mióta ezzel a "táncdalénekessel" van, illetve ha nincs mellette a védelemben vki, aki agyilag rendben tartja, akkor nem más, mint egy

Xavi: persze nem adnám el, de mostmár tényleg csak kisebb csapatok ellen játszatnám..hasonlóan járt ő is mint Pirlo, lassú, körülményes, egyre

Villa: én nagyon sajnálom, mert szinte soha nemjátszott azon a poszton, ahol ő is megrúgta vna Eto'o-hoz hasonlóan a szezonkénti 30-35gólját és

Pedro: én mindig azt gondoltam vele kapcsolatban h neki soha nem szabadott volna olyan helyzetbe kerülnie, h állandó kezdő egy

Alexis: nem rossz játékos ő, Juve szurkolóként sokszor láttam az udine-ben anno..egyszerűen ez nem az ő közege, őt egyszerűen inkább bénította,

Song: tnap a jobbak között volt (Ribery 2 gólt eredményező elfutásáig) de süt róla, h ez a gyerek meg mit keres itt? Kicsit elhamarkodottan csapott le

Abidal: együttérzésből felesleges megtartani, pedig a védelem legnagyobb királya volt..remélem helyrerázódik az élete, de koránál fogva, már vele se

Puyol: rá már tényleg nem szabad építeni, maximum padosként

Alba/Alves/Adriano : belőlük 1et mindenképp elkell küldeni, ha lehetne én Alvest küldeném el, na nem a játékostudása miatt v a motivációja miatt, hisz rajta lehet érezni h megy, hanem egyrészt ő a legidősebb, őt lehet a
Messit mérnem adod el? Bírom az ilyen hozzászólásokat, akik azt hiszik ez olyan, mint bemenni a Tescoba és venni 20 deka Parizert meg 3 zsemlét... Menj el menedzserjátékot játszani, aztán adogasd veszegesd a népet. :roll:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.05.02. 11:32:17

Rivaldo11 írta:...!
egyetértek, bár Reusra csak akkor lenne esélyünk,ha valahogy előkaparnánk,hogy saját nevelés...amúgy nem érdekli a vezetőséget. :roll:
kár,mert remek játékos, illene hozzánk. De majd elviszi a city nagy pénzért, mi meg majd Pedrozunk,meg Sánchezezünk jövőre is... :evil:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.02. 11:22:25

Aludva egyet a történtekre, azt mondom, az elődöntővel kiadtuk magunkból a maxot idén. Na természetesen a 0:7 nagyon csúnya, összességében nem volt realitás egész tavasszal a bL döntő...egész egyszerűen nem játszottunk úgy. Magáról a meccsről nem érdemes beszélgetni, 0:4-ről nekem, 15 éves kispályás múlttal amatőr szinten sem lenne könnyű elhinnem, hogy sikerülhet. Ami lényeges: Egy jó, és erős csapattól kaptunk ki, de egy momentuma nem volt a párharcnak, amikor azt mondtam magamban, hogy ez igen, így még nem láttam csapatot játszani, mint a bajorokat...extrát nem kellett mutatniuk.
Meg kell újulni, és ezt elsősorban igazolásokban látom. Neveket nem említek ( álmaimban a Messi-Neymar-Reus hármas rohamoz, Piqué pedig Hummelssel takarít) majd a nyáron kiderül kik jönnek, és mennek.
A taktikáról nem érdemes papolni. Ezt fogjuk nyomatni, amíg ez a keret adott. Akik a Tiki-taka haláláról beszélnek ( tényleg, mióta nem játszottuk úgy istenigazából ezt...?) azoknak annyit: Ha éhesek, gyorsak vagyunk, és sokat futunk ( idén ez hiányzott, de nagyon), akkor ismerhetnek akárhogy, működni fog. Ha gyors vagy, nem számít hogy tudom a következő lépésed, úgyis megcsinálod...ez már csak ilyen. És én hiszek is benne. Nálunk egy gerinc,-Piqué, Busi, Inii, Xavi, Leo- nálunk a világ legjobbja...fűzzük fel a szálra a többi kiegészítőt, és csapjunk oda!
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Clark71
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2008.06.29. 13:58:52

2013.05.02. 11:18:32

"Cesc, ez komoly, hogy eltelt 65 perc, és még mindig nem futottál?" - írta Twitterén az ibériai hokis. "Nem érzed a gránátvörös-kék színek jelentőségét. Szégyen, hogy ilyen viselkedéssel a Barcelona játékosa vagy. Játékosok kellenek, olyanok, akikre valóban szükség van, nem a média nyomására kell vásárolni. És bátran ki kell rúgni azokat, akik azt gondolják, hogy sétálgathatnak a pályán."
"Mindenki Alexis Sánchezt kritizálja, de ő legalább minden meccsen megjátszható. Mások meg sem izzadnak..." - fogalmazott Tubau a lefújás után. "Szerződtetni kell egy szélsőt, egy befejezőcsatárt, és egy német stílust képviselő, magas, erős középső védőt. A sztárocskák, vagy akik azt képzelik magukról, távozzanak!"

Érdekes látja a hokis a dolgokat,de van szeme hozzá és ráadásul nagyon jól fogalmazott!
XAVI Hernández Fun Club
F.C. Barcelona Forever
Avatar
Clark71
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2008.06.29. 13:58:52

2013.05.02. 11:12:05

Laza írta:oké a bayern jó csapat,jól játszottak...gratula nekik tnyleg..
és nem kifogás de tényleg.. ilyen játékkal bárk ellen kiestünk volna...
a PSG is éppen nem ejtett ki és egy gyenge Bilbao-t sem tudtunk elverni...
ugyan ilyen játékkal ha nem rosszabbal áltunk ki egy remek formában lévő Bayern ellen...
Én annyak örülök,hogy nem a Reallal sorsoltak össze minket mert tőlük is kaptunk volna ennyit szerintem vagy majdnem ennyit...

sajnos valóban vérfrissítés kell. ezzel nem azt mondom hogy,igazoljuk le őt meg őt...oldjuk meg házon belül akkor de valami legyen...
Teljes mértékben egyetértek,de ez házon belül nem megoldható!
Sajnos zsebbe kell nyúlni,ráadásul jó mélyen!!
Rossel bácsi 100-130 millát elővehet!!!
Kapus 30m
2védő 50-60m
Neymar 50m
...
XAVI Hernández Fun Club
F.C. Barcelona Forever
Laza
Capitá del Barça
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2007.10.26. 21:44:21
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.02. 10:52:57

oké a bayern jó csapat,jól játszottak...gratula nekik tnyleg..
és nem kifogás de tényleg.. ilyen játékkal bárk ellen kiestünk volna...
a PSG is éppen nem ejtett ki és egy gyenge Bilbao-t sem tudtunk elverni...
ugyan ilyen játékkal ha nem rosszabbal áltunk ki egy remek formában lévő Bayern ellen...
Én annyak örülök,hogy nem a Reallal sorsoltak össze minket mert tőlük is kaptunk volna ennyit szerintem vagy majdnem ennyit...

sajnos valóban vérfrissítés kell. ezzel nem azt mondom hogy,igazoljuk le őt meg őt...oldjuk meg házon belül akkor de valami legyen...
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.05.02. 10:41:18

http://kepfeltoltes.hu/view/130502/9362 ... es.hu_.jpg

Bocsi a képért, de ez vagány :lol:
Barcás vagyok, nem kötekedek, csak na, ami vicces az vicces :)
ggbuffon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2008.02.15. 23:23:36

2013.05.02. 09:54:32

amúgy énis és sokan most Vilanova-t szedik elő, de azért afölött jótékonyan mindenki átugrik, h Pep-nek vastagon benne van a keze abban, h ilyen egydimenziós játékot játszik a Barca..elég összevetni pl a 2008/09es Barca játékát teszem azt a tavalyival..akkor a labdatartás jóval offenzívebb képet festett, tavaly nagyon sok meccsen odáig silányult mint a spanyol válogatottnál, h azért jó a labda, mert nincs az ellenfélnél, ergo gólt biztos h nemkapunk belőle(remélem érződik a szemléletbeli különbség)

Szép lassan elűzött olyan játékosokat a keretből, akik mást is tudnak alkalomadtán. Yaya Toure elherdálása például nálam azonnali tarkólövést érdemelne..persze lehet mondani h retinensek voltak, de ez alapjáraton mégiscsak egy futballcsapat, ahol ugyan fontos a csapategység stb, de mégiscsak elsősorban a futballtudást kellene szemelőtt tartani.

Én már akkor tudtam h "baj lesz" amikor megérkezett Alba a balszélre..két ilyen szélsőt nembiztos h elbír egy támadó felfogású csapat..Vilanova elkövette azt a baklövést, h feladta az egész pályás letámadás rendszerét (nézzük meg mit produkáltunk a Milan elleni visszavágón játékban, amikor viszont használtuk, Messivel az élen) aminek egyenes következménye volt, h még a kisebb csapatok is majd játsznyi könnyedséggel fogják tudni kihozni a labdákat, nemhogy Bayern meg Real szintű csapatok, fizikai párharcokra kényszerítve Xaviékat, ami ugye méretüknél és felépítésüknél fogva alapból esélytelen..a két fentragadt szélső mögé kerülés se okozott így senkinek se különösebb problémát, ráadásul Busquets minden csak nem a klasszikus labdaszerző középpályás prototípusa (egyébként Xavi pótlására szerintem ő a legmegfelelőbb személy és nem Thiago v Fabregas), így ott állt a 2fős védelmünk a meccseken inkább Shakirát figyelő Pique egy társsal, aki legtöbbször mégcsak nemis védő volt..az eredmény, h az ellenfeleknek szinte mindig akadt nem 1-2 (mint a Guardiola korszakban) helyzete, hanem 7-8..ezen az se fog változtatni ha Hummels lesz középen Pique mellett, ez egyszerű játékrendszerbeli probléma

A változás meg kemény dió lesz, hisz az egoista elnökség aligha fogja beismerni a hibáját h Vilanova kinevezése mistake lett..márpedig ugye ide az kell, mert egy picit módosítani kell a szemléleten és a felfogáson...
Pénz se nagyon van..az ilyen Neymarokért kidobni 40-50M-kat meg teljes homály-t vetít előre..
A fizikai felkészülés is elég gyatrára sikeredhetett, mert elég lejtmenetben érkeztünk a szokásos tavaszi,koranyári frissesség helyett...márpedig mind2 német ezzel verte elsősorban agyon a spanyolokat..

Magához a tegnapi és az ezévi eredményekhez: értem én h Messi, na de elvileg ott van a csapatban vb és eb győztes játékosok armadája + tele válogatott szintű játékosokkal...Messi hiánya nem lehet arra ok, h így játszanak..Xavi és Iniesta pl bizonyíthatta vna, h tényleg "ellopta" előlük Messi az Aranybogyót, illetve a szokásos mantrát, h mindenkiből ők csinálnak királyt elől (főleg ugye Messiből)..hát ez a tézis valahogy megbukott..

Akit én elhajtanék, legalábbis kicsit mellőznék:

Pique: mióta ezzel a "táncdalénekessel" van, illetve ha nincs mellette a védelemben vki, aki agyilag rendben tartja, akkor nem más, mint egy középszerű játékos..mostmár lassan 2éve formán kívül, tnap is hiába küzdött, egy ilyen suta öngól is mint tegnap ezen a szinten...őt egyértelműen lapátra tenném

Xavi: persze nem adnám el, de mostmár tényleg csak kisebb csapatok ellen játszatnám..hasonlóan járt ő is mint Pirlo, lassú, körülményes, egyre ritkábban tud nagyobb papírokat adogatni

Villa: én nagyon sajnálom, mert szinte soha nemjátszott azon a poszton, ahol ő is megrúgta vna Eto'o-hoz hasonlóan a szezonkénti 30-35gólját és valszeg nem is fog. Kora és fizuja mindenképpen a távozása mellett szól, máshol még nagy hasznát veszik (remélem a Juve elviszi , h kicsit hazabeszéljek:) )

Pedro: én mindig azt gondoltam vele kapcsolatban h neki soha nem szabadott volna olyan helyzetbe kerülnie, h állandó kezdő egy Barcelonában..egy technikás iparos sajátnevelés, így a padon mindig kell legyen számára hely, de h kezdő?

Alexis: nem rossz játékos ő, Juve szurkolóként sokszor láttam az udine-ben anno..egyszerűen ez nem az ő közege, őt egyszerűen inkább bénította, semmint motiválta, h ilyen kaliberekkel kell együtt játszani..

Song: tnap a jobbak között volt (Ribery 2 gólt eredményező elfutásáig) de süt róla, h ez a gyerek meg mit keres itt? Kicsit elhamarkodottan csapott le rá a klub, szerintem egy átlagos képességű középpályás átlagos képességekkel

Abidal: együttérzésből felesleges megtartani, pedig a védelem legnagyobb királya volt..remélem helyrerázódik az élete, de koránál fogva, már vele se leszünk előrébb

Puyol: rá már tényleg nem szabad építeni, maximum padosként

Alba/Alves/Adriano : belőlük 1et mindenképp elkell küldeni, ha lehetne én Alvest küldeném el, na nem a játékostudása miatt v a motivációja miatt, hisz rajta lehet érezni h megy, hanem egyrészt ő a legidősebb, őt lehet a legnagyobb lóvéért elpasszolni, nagyon magas a fizetése, ráadásul a helyére belehet építeni Montoya-t..ennyi támadó szellemű védő nem kell a kezdőbe..

Ami mindenképp kell:

Legalább 2 belső védő, 1 balhátvéd v jobbhátvéd, akik a szó klasszikus értelmében azok, a csatársorba pedig legalább 2 ember alaphangon..Llorente elherdálása pl érdekes (az meg ugye pláne h a hozzánk, a Juve-ba jön)..én speciel Rosellék helyében Suarezt és Cavani-t hoznám)
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.05.02. 09:43:32

Én egyszerűen nem értem, hogy miért eröltetik Fabregast center poszton.
Egy nagy nulla ott, újfent nem rúgott kapura sem.
Pedrot meg Villát kirakni szélre, mikor csatárok, nevetséges.
mikor Villa bejött középre, akkor próbálkozott is, Pedro lövése szerintem meg már dühből jött.
Fabregas meg... nevetséges volt. Többször volt, h Villa üresen állt, kérte a labdát, persze nem kapta. Aztán meg mikor 16oson lövőhelyzetben volt Fabre, kitolja a SZÉLRE úgy, hogy Villának sprintelnie kellett a labda után, úgy meglepte a passz.

Hozzáállás?
Hát ezek szerint jól láttam Ini szemében a félelmet a meccs elején.
Egyedül Piqué tartotta be azt tegnap, amit ígért.

Komolyan mondom, inkább jött volna a Barca B, ezt az eredményt ők is hozták volna simán.
Tito meg mehetne nyugodtan a levesbe, ha csak erre a sablonos játékra képes. Ekkora ökörséget még életemben nem láttam, hogy a beadásaival a nézőket riogató Alvesnek a feladata az, hogy pontosan fejre adja be a lasztit a 170 cm-es játékosainknak a 190-es védők közé. Aki ezt kitalálta, azt el kell kergetni. Honnan jött ez a baromság? Onnan, hogy egyszer Messi BL-döntőben a MU-nak fejelt egy gólt?
No meg ezek a felesleges előreívelgetések is ugyanúgy marhaságok voltak.
Tito taktikailag képtelen volt változtatni.
A csatáraink a széljátékkal ki lettek herélve, már elfelejtették az is, hogyan kell gólt rúgni. Régen a Messi-Eto-Henry hármas folyton cserélgették a posztjaikat, most meg csak Messi lehet középen.

Én nem értem, hogy Tito mit akar, de nem is akarom megtudni.
Be kell látni, hogy rég nem látott mélységekbe taszította a Barcát, rögtön az első idényében. Képtelen motiválni a csapatot. Azt, hogy a Milan ellen mit, csinált azt nem tudom, de én már azt is kinézem, hogy a meccs előtt Pep beszélt a fiúkkal.
A baj az, hogy a fiúk is érzik: ez a taktika nem működik, látják, hogy Tito is tanácstalan, és ez totál elbizonytalanítja őket.
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2013.05.02. 09:23:08

Minthogy most nincsenek meg sem a szellemi, se a személyi feltételei egy új szakasz nyitásának, szolgálja ki a mandátumát Rosell is, Tito is, de csak akkor hosszabbítsanak, ha ősztől csodát tesznek. Arra azért gondolni kell, hogy a távozás gondolatával foglalkozó játékosaink most leértékelődtek a piacon és az érkezőknek se akkora megtiszteltetés, hogy a Barcaba jöhetnek.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.02. 09:03:16

Bob_Marley írta:Gondok nyilván vannak, de ebből a meccsből 0 következtetést kell levonni, teljesen egyértelmű volt, hogy 4:0 után kiestünk, tisztes helytállás volt a cél, ez sajnos nem jött össze eredményben.Egy felforgatott csapatot tudtunk kiállítani a sérülések eltiltások miatt, ez nem mentség nyilván de ez jött össze, érdemi dolgok Münchenben eldőltek, a bajnokság meg azért jóval fontosabb még ha vezetünk is jó pár ponttal.Én abszolút nem élem meg tragédiaként ezt a meccset, nyilván 0:3 otthon nagyon de nagyon régen volt (BL-ben talán a Shevchenko féle Kiev nyert itt ennyivel) s valamelyest kínos, de várható volt sajnos hogy itt semmiféle "comeback" és hasonlók nem várhatóak.
Én Tito-t hagynám dolgozni, illetve a 2 vkp-s rendszert amit lejjebb is írtak igazán elkezdhetnénk már (nyilván most Busi miatt ez lehetetlen lett volna) Song jól teljesített ma, ahogy Bartra is, meg öröm az ürümben, hogy végül is rúgtunk gólt csak rossz helyre :mrgreen: De Pique-nek is volt nem 1 szép megmozdulása, elégedettnek nyilván nem lehet lenni mert 0:3 az nullhárom, Baern jó csapat megérdemelten mentek tovább ez nem is kérdés, a maiban ennél több nem volt elvárható a csapattól, s úgy láttam amit lehetett megtettünk, s a játékra se mondanám, hogy kilátástalan lett volna, elégedettnek nem lehet lenni, de palotaforradalmat sem érzek.
miből kell akkor hosszútávú következtetést levonni, ha nem egy 7-0-ás összesítésből? nem rég még a világ legjobbjai voltunk, most meg padlót töröltek velünk. hiába tartalékos kerettel álltunk fel tegnap is, azért a fél spanyol válogatott a pályán volt, az európa - és világbajnokokkal szórakoztak tegnap a németek a Nou Campban !!! nem egyszerűen csak nem sikerült helytállni, hanem kegyetlenül felpofoztak és megaláztak minket.
híve vagyok egyébként legtöbbször a középutas, integrált gondolkodásnak, de most észre kell venni, hogy óriási problémák vannak, nem lehet mellébeszélni. a pep által képviselt, idén titoval fémjelzett korszaknak vége. a baj pedig a keret viszonylagos gyengeségén túl az, hogy tito új korszak létrehozásához nem elég.
ahhoz, hogy valami új és csodálatos létrejöjjön, ahhoz össze kellett omlania az előzőnek, ez megtörtént. viszont észre kell venni, és eltakarítani a romokat, mert ha féltéglából és elrohadt fából építed fel ugyan azt a házat, akkor az [auto_cenzúra] lesz. gyökeres változás kell.

nem vagyok különösebben csalódott a tegnapi miatt, mert fény derült legalább a helyzet súlyosságára, csalódott akkor leszek, ha homokba dugják a fejüket.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.05.02. 08:49:48

Ha tegnap délután Barcelonába telefonált volna Uli, h "gyerekek, nem megyünk el, ne játsszuk le ezt az esti meccset, mert....", akkor azt mondták volna neki, h "rendben, csomagoljatok ki, gratulálunk a döntőhöz". Ezzel jellemeztem is a meccset.

Nehogy már ne legyen nagyon, nagyon égő 0-7-tel abszolválni egy BL elődöntőt egy "világlegjobbja" csapatnak. Titotól sajnos olyan távol áll a motiválás, mint tőlem a harangöntés. De nem akarom bántani, küzdelmes szezon van mögötte, megérdemli a következőt, természetesen, rendben. Ez a Messi sérülés is nagyon gyanús volt, senkinek meg sem fordult a fejében, h itt tovább lehet jutni , mondjuk csak realisták voltak.

De pár kérdést feltennék nekik, h mi jut eszükbe ezekről a párharccal kapcsolatban:

Küzdés?
Akarat?
Koncentráció?
Szavahihetőség?
Közönség?
Nagyképűség?
Alázat?
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.05.02. 08:36:30

nos, nem kell visszavonni semmit a 4:0 utáni elemzésekből legfeljebb azoknak akik bagatelizálták a gondokat.
soha nem voltam dilemmában, hogy egy Barca meccset otthagyjak, hát tegnap ez is eljött.a véleményem: Tito V. soha nem lesz nagy edző, én cserélnék. Valdés: jó, hogy megy, Alves: mivel mindenkit nem küldhetünk el én hagynám, csak újra be kell építeni egy megújuló csapatba,Piqué: marad, Bartra beépíteném, Pulyol: fokozatosan leépíteni, Alba: u. az mint Alves, Abidal:elküldeném,Mascherano: marad, Busqets:marad, Montolya :elküldeném, Adriano: meghagynám, Xavi: u.az mint Pulyol, Iniesta:marad, Thiago:marad, Song:marad, Pedro: elküldeném, Fabregas : elküldeném, Villa:elküldeném, Sanchez:elküldeném( nem annyira rossz, de olyan helyet foglal el ahol a hatékonysága nulla! nem gólerős.)Messi:nyilván marad.
amint látható az én véleményem szerint, kicsit mélyebben kellene belenyúlni a csapatba, ha hinni lehet a pletykáknak három ebből bejön: egy kapus, Neymar, esetleg Hummels. a többire vagy mégis áldozni kell vagy felhozni a fiatalokat a B-ből. a játékstílusról sokat nem kell filozofálni: ott volt az orrunk előtt két meccsen át, ez a közeljövő korszerű labdarúgása amit a Németek bemutattak. és még egy: amire mostanában majd nagy szükségünk lesz: türelem, türelem. bizalom, bizalom......
tossademar
Barça B
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2013.03.08. 15:57:10

2013.05.02. 06:44:17

Hát ennyi.

Nem akarok a jelenlegi szezon BL sorotazáról írni, azt mindenki látta.

Gratulálok a BM-nek!!!! Ez a csapat megnyeri az idén a trófeát, teljesen megérdemelten. Tegnap nem haraptak annyira mint az odavágón és így is lenyűgöző volt a játékuk.

A Barcelona???

A lehető leghamarabb be kell húzni a bajnokságot, és átgondolni, tervezni kell a jövőt. Messi nem véletlenül nem játszott tegnap.

Azt írtátok, hogy azzal, hogy Ő kimaradt a kezdőből, szinte "feladtuk" a BL-t tegnap. Lehet, még egyet is értek vele.

Utólag azt gondolom, hogy ez volt a legjobb döntés.
Titot hagyni kell dolgozni még legalább a jövő évi szezonban, és ha majd jövő ilyenkor is ennyit tudunk nyújtani játékban, jómagam is azt mondom, hogy új szakmai stáb kell.

Ha másra nem is, de arra mindenképpen jó volt a tegnapi meccs, hogy a kevesebbet játszó játékosok is megérezték milyen játszani a Barcelonában egy komolyabb nemzetközi szintű mérkőzésen.

Valdez mehet, Pique tetszett, Alves elfáradt az utóbbi időben, na nem futómennyiségben, fejben. Bartra szerintem hozta azt amiért beállították. Adriano nagyon hullámzó volt, Xavi-Iniesta középszerű, Song tetszett, Villa mehet, Pedro nagy küzdő, megtartanám. Fabregas tőlem mehet.
Sanchez, Thiago van bennük potenciál.
Ez a véleményem egyenként a tegnapi összecsapás alapján.

Ez a Barca még mindíg a számomra legkedvesebb európai csapat.

Vamos Barca!!!!
Avatar
Facsy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.11.30. 21:53:16
Tartózkodási hely: Tószeg

2013.05.02. 06:14:56

mypeter írta: Nem a csapat állományával van probléma, hanem a hozzáállással, és ez edzői hiba. 4 hónap kemoterápia, után nem lehet ilyen meccseket levezényelni. Szerintem új edző kellene, egy jó védő és egy világsztár szintű csatár Messi mellé, hogy ne legyen egyedül. Ennyi.
Ozt kísz... jaj de vannak bajok istenem...az eféle hozzàszòlàsokat tényleg komolyan gondoljàtok???? Visszajön Tito a kezeléséböl, ugy hagyva itt a csapatot h alig vesztet pontot, most évvégén elpicsàz bennünket egy brutàlis csapat és egyböl mennie kell? Még ideje se volt komolyabb vvaltozasokat csinàlni se a keretben se a taktikàval.föleg ugy ha uj taktika lesz nwm kis idö mire àtszoknaka jàtékosok,màr ha sikerül elsöre megtalalni a jo taktikat. Hadjatok abba lécci az eféle komizàsokat és probàljatok meg turelmesek lenni. A focihoz sokkal jobban ertö emberek vannak ott Barcelonàba, had dolgozzanak. Most pedig oruljunk a brutalis elonynek a bajnoksàgban. Példàt lehet venni az murol. Màr rég nyertek blt.megnyeetek a plt es nagyon boldogok. Nem kuldenek el Fergi bàcsit. Had dolgozzon Tito is.nem lehet mindig mindent. Ez most a bayern ellen télleg fàjo dolog de erett mar barca reszrol is meg a bayern reszerol is. Visca el Barca!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.05.02. 04:51:55

Gondok nyilván vannak, de ebből a meccsből 0 következtetést kell levonni, teljesen egyértelmű volt, hogy 4:0 után kiestünk, tisztes helytállás volt a cél, ez sajnos nem jött össze eredményben.Egy felforgatott csapatot tudtunk kiállítani a sérülések eltiltások miatt, ez nem mentség nyilván de ez jött össze, érdemi dolgok Münchenben eldőltek, a bajnokság meg azért jóval fontosabb még ha vezetünk is jó pár ponttal.Én abszolút nem élem meg tragédiaként ezt a meccset, nyilván 0:3 otthon nagyon de nagyon régen volt (BL-ben talán a Shevchenko féle Kiev nyert itt ennyivel) s valamelyest kínos, de várható volt sajnos hogy itt semmiféle "comeback" és hasonlók nem várhatóak.
Én Tito-t hagynám dolgozni, illetve a 2 vkp-s rendszert amit lejjebb is írtak igazán elkezdhetnénk már (nyilván most Busi miatt ez lehetetlen lett volna) Song jól teljesített ma, ahogy Bartra is, meg öröm az ürümben, hogy végül is rúgtunk gólt csak rossz helyre :mrgreen: De Pique-nek is volt nem 1 szép megmozdulása, elégedettnek nyilván nem lehet lenni mert 0:3 az nullhárom, Baern jó csapat megérdemelten mentek tovább ez nem is kérdés, a maiban ennél több nem volt elvárható a csapattól, s úgy láttam amit lehetett megtettünk, s a játékra se mondanám, hogy kilátástalan lett volna, elégedettnek nem lehet lenni, de palotaforradalmat sem érzek.
Kép
Kép
Kép
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.02. 01:05:38

Mezner2 írta:Én a nyáron hoznám : Cr,Balotelli,Agüero,Özil,Casillas,Yaya,Robben,Ribéry...
Nyertem!!!
Illetve ti nyertetek,mert ink. elteszem magam holnapra. Balet a mi játékrendszerünkbe,te atyaég....
Elfelejted hogy itt könnyen lehet játékrendszerben és a kispadon is változás lesz:-) A legnagyobb hiba szerintem az lenne ha most kiállna a vezetés és azt mondaná, hogy hát igen, volt egy csomó problémánk, sérülések, pechünk is volt, meg különben is a bírók is ugye stb. de majd jövőre ez a keret megmutatja megint.
Nem fogja megmutatni, ez egy folyamat vége volt ma, egyszerűen elfáradt, elvesztette a motivációját több játékos. Xavi max. szintet tartani tud de inkább lassan hanyatlik, Puyol kiöregedett sajnos pedig zseniális volt. A kapusunk távozik. Messivel és több más játékossal motivációs gondok is vannak. Eleve ha csak Puyol és Xavi kiesik márpedig ki fog max. 1 éven belül mindkettő, már borul az egész rendszer mivel nincs jelenleg megfelelő helyettesük, bár lehet csak én nem látom ki lenne az.
Semmi baj egyébként, ez egy természetes folyamat, csak éppen fájó persze látni, de bekövetkezik minden csapattal és mindig mert semmi nem tart örökké. A Barca talán hibázott ott hogy nem készült előre erre a váltásra, pedig mindenki tudta hogy eljön ez, most meg itt áll a szakmai vezetés és láthatóan fogalma nincs mit kellene csinálni. Nem is csoda mert nincs is kivel megcsinálni jelenleg.
Nyílvánvaló hogy igazolni kell, azt nem tudom hogy éppen Bale-t kell-e, de kell az tuti. És sajnos nem csak egy játékost.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.05.02. 00:09:54

Én a nyáron hoznám : Cr,Balotelli,Agüero,Özil,Casillas,Yaya,Robben,Ribéry...
Nyertem!!!
Illetve ti nyertetek,mert ink. elteszem magam holnapra. Balet a mi játékrendszerünkbe,te atyaég....
Gokuci
Jugador del Barça
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2011.01.24. 21:28:32
Tartózkodási hely: Eger

2013.05.02. 00:07:52

Mezner2 írta:
Gokuci írta:Azt hiszem, hogy ma kéne észrevenni a vezetőségnek, hogy itt nem keretszűkítést kell csinálni, hanem cserét...
Nagyon sok játékos van, akire a jövőben már nem lehet számítani.
Alves
Fabregas
Pedro
Villa
Song
Adriano
Valdés maga akar menni...


Ennyi játékost nem bír el egy keret...

Kell igazolni egy középhátvédet
Hummels BVB

Egy jobbhátvédet
Jallet PSG

Szélsőt
Bale SPURS

Kapus
Akinfeev

A B-ből pedig
Deulofeu
Sergi Roberto
Muniesa

Mascerani is lehet Busi Alternatívája, ha érkezik Hummels, meg feljön Muniesa
Utóbbi kh és bh is egyben...

Frissíteni kell!
Azt pedig elfelejtettem, hogy Titoval kell kezdeni a tisztogatást...
Kapcsold ki szerintem a Fifa Managert és ink. térj nyugovóra,késő van már....
Légy oly szíves ne mond meg, mit tegyek! :)
Egyébként sem fifázom...
Kiváló netes foci, kézilabda és hokimanager:
Csak ajánlani tudom!


http://www.powerplaymanager.com/r896199" target="_blank
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.05.01. 23:56:55

Capon írta:Nem láttam ezt a meccsünket sem, de úgy gondolom, hogy ezzel a 0-3al otthon teljes és kerek lett a történet. Ezt nehezen lehet kimagyarázni.
Én hiszek benne azért egy kicsit,hogy Titonak sikerülni fog...Nyilatkozgatásban idén úgyis nagyok vagyunk!
Válasz küldése