Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.13. 11:50:41

bowlinggolyo írta:
Kash írta:...ráadásul mind támadásban, mind védekezésben kivette a részét, ahogyan azt egy csatárnak kell.
Erre csak annyit szeretnék mondani, hogy nézd meg, amikor már 3-0 volt és égetően fontos a védekezés, akkor ő mit csinált. Nos elárulom állt elől és sétált, nem támadta le a labdás embert, pedig ott állt tőle 5 méterre....
Igen, sajnos volt, amikor sétálós önmagát idézte, talán az utolsó 5-8 percben jött teljesen vissza zavarni, de ettől függetlenül tegnap nem megyünk tovább nélküle. A televíziós "szakértők" jól mondták, hogy a Milan nagyjából mindent jól csinált, de Messiből nem lehet felkészülni!
:-)
Az első gólja lehetetlenül kis helyen, elképesztő megoldás és kivitelezés, a második pedig láb között visszarúgva a rövidre, Tőle talán megszokott kivitelezéssel. ZSENIÁLIS!
Még a sétálására visszatérve, nekem a tegnapi meccsen nyújtott védekezése bőven elég lenne bármelyik meccsre!(ez kéne legyen az alap)
Nagyon nagy boldogságot okoztak nekem a "srácok", azt a kis szerencsét megérdemeltük, mert sokat tettünk a továbbjutásért!
Talán valahol olvastam a hozzászólások között, milyen szerencsések vagyunk, hogy ezt a csapatot láthatjuk játszani (most már évek óta) és ezzel maximálisan egyetértek!
Valakinek a tiki-taka unalmas, szerintem a maxon pörgő Barca tiki-taka csodálatos, csak hátra kell dőlni és élvezni a zenekart! :-({|= =D>
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára senkialfonz40 2013.03.13. 12:04:04-kor.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.03.13. 11:33:47

nem olvastam még a mai adagot vissza, nem tudom írta e valaki, de tegnap elég érdekes felállásban játszottunk. valaki erősítsen meg benne, mert 2 infarktus között nem biztos h jol láttam.


------------------------vv----------------------

--------------masche----piqué---------alba--

------------------busi--------------------------

--------------xavi--------------ini--------------

-----alves-----messi----------------pedro--

--------------------------------villa------------


próbáltam nagyjabol pontosan felrajzolni. alves 1000% h nem védőt játszott, mert ha jobb oldalon szerelni kellett, masche, busi, vagy xavi (!) tette meg.

pedro kint a halálban, a holtzónában, labdát sem kapott

villa meg ahogy sokan reméltük, benn a darálóban, legalább 2 védőt lekötve.

jól láttam? :D

amugy fantasztikus volt az egész meccs, mikor villa beverte akkor és ott azt mondtam, hogy nincs az az Isten h mi most kikapjunk.

este úgy pörögtem még mint állat, vmikor reggel 5kor aludtam el :? :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
nismopedro
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2011.06.25. 10:27:58

2013.03.13. 11:29:47

Először is le a kalapokkal a tegnapi meccs előtt! Mindkét csapat azt játszotta amit kellett. Respect a Milannak is mert ilyen vereség után, így lehozták a meccset, komolyabb durvaságok nélkül sztem nagyon pozitív dolog és egyfajta példa is néhány csapat szamára!

A Barca pedig megmutatta hogy mi is az a foci, jól játszottunk,uraltuk a meccset! A legnagyobb húzás volt Villa középre tétele, lefoglalt 2 védőt, ezzel a többieknek helyet csinálva, a gólja pedig gyönyörű volt! De mindenkiről lehetne még persze sorokat írni! Remélem újra érzik magukban a fiúk az erőt, és hogy ezzel a játékkal ilyen felfogással lehet keresnivalónk!
A legjobbakat mindenkinek!
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2013.03.13. 11:27:20

bowlinggolyo írta:
Kash írta:Messi hihetetlenül jól játszott, idén ez volt a legjobb meccse(szerintem), és ráadásul mind támadásban, mind védekezésben kivette a részét, ahogyan azt egy csatárnak kell.
Erre csak annyit szeretnék mondani, hogy nézd meg, amikor már 3-0 volt és égetően fontos a védekezés, akkor ő mit csinált. Nos elárulom állt elől és sétált, nem támadta le a labdás embert, pedig ott állt tőle 5 méterre. Szóval sok esetben nem védekezett annyira, amennyire elvárható lett volna, ettől függetlenül nagyon nagy meccset játszott és az a 2 gólja valami ember feletti volt (főleg az első).

Mindenki tisztában van azzal, hogy a Barca milyen kvalitásokkal rendelkezik és ez a meccs után méltán mondhatják, hogy visszatértünk a versenybe. Nagy löketet fog ez a nagy győzelem adni a csapatnak és remélem, ha már a Wembleyben lesz a döntő ismétli a történelem önmagát, akár csak 2 éve.
Milyen tipusú védekezést akarsz te látni egy csatártól?
Mikor van 1 kapus, 4 védő, és egy védekező középpályás.
Persze nem azt mondom, hogy Messi briliánsan védekezik, de véleményem szerint, amennyit hozzátett a meccshez, 2 gól...megbicsájtható az az 5 méter futás, + mire utoléri. :)
Persze neked is igazad van, védekezés még mindig nem az erőssége, ráadásul ez csak az én véleményem volt. 8)
Kash voltam...
Kép
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2013.03.13. 11:19:00

Kash írta:Messi hihetetlenül jól játszott, idén ez volt a legjobb meccse(szerintem), és ráadásul mind támadásban, mind védekezésben kivette a részét, ahogyan azt egy csatárnak kell.
Erre csak annyit szeretnék mondani, hogy nézd meg, amikor már 3-0 volt és égetően fontos a védekezés, akkor ő mit csinált. Nos elárulom állt elől és sétált, nem támadta le a labdás embert, pedig ott állt tőle 5 méterre. Szóval sok esetben nem védekezett annyira, amennyire elvárható lett volna, ettől függetlenül nagyon nagy meccset játszott és az a 2 gólja valami ember feletti volt (főleg az első).

Mindenki tisztában van azzal, hogy a Barca milyen kvalitásokkal rendelkezik és ez a meccs után méltán mondhatják, hogy visszatértünk a versenybe. Nagy löketet fog ez a nagy győzelem adni a csapatnak és remélem, ha már a Wembleyben lesz a döntő ismétli a történelem önmagát, akár csak 2 éve.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
orska
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2008.01.09. 14:43:37
Tartózkodási hely: Idegi alapon

2013.03.13. 10:40:08

Reg nem szoltam a forumon (lehet, jobb is :D ), de ezt nem lehet szo nelkul hagyni. Amit tegnap a csapat csinalt, az meltokeppen alatamasztja azt, hogy a tortenelem egyik legjobb (vagy A legjobb) csapatarol van szo. Minden ellenunk szolt, rossz forma, "oregedo" kulcsemberek, kiismert taktika, Tito hianya, egyszoval benne volt egy nagy fiasko. Ennek ellenere a csapat ugy jatszott, hogy szinte levegohoz sem engedte jutni a Milant. Lehet mondani hogy ez a Milan nem annyira eros mint az elmult evekben, de tele vannak fiatal, gyors, ambiciozus jatekosokkal es a bajnoksagban is jol teljesitenek. Ilyen modon megfojtani egy masik csapatot, meg egy Nb2-es szintu ellenfellel szemben is teljesitmeny, nemhogy a vilag egyik legpatinasabb csapataval szemben. Ez elkepeszto, es ilyet mas csapattol nem lehet latni. Le a kalappal, most mar johet akarki a kovetkezo korben, ilyen jatekkal felvehetjuk a versenyt barmelyik csapattal a nyolc kozott.
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2013.03.13. 10:24:56

Elképesztő meccs volt. :)
Most mindenki láthatta, milyen az igazi Barca, és úgy gondolom, pénteken mindenki őket akarja elkerülni, mint sem a Realt vagy a BVB-t.
Messi hihetetlenül jól játszott, idén ez volt a legjobb meccse(szerintem), és ráadásul mind támadásban, mind védekezésben kivette a részét, ahogyan azt egy csatárnak kell.
Számomra ez a meccs volt a 3 éves szurkolásom alatt a legjobb, talán a Madrid elleni 5-ös übereli csak ezt a mérkőzést.
Óriási Gratuláció a csapatnak! :wink:
Kép
maki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2011.02.05. 04:51:08
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.13. 10:10:39

Hihetetlen, amit tegnap a srácok nyújtottak, le a kalappal! Mindenki hozzátette a magáét, még Titoék is, Villa középen játszatása nagyszerű húzás volt, ő teremtette meg a helyet Messinek (érdemes elolvasni a zonalmarking elemzését a meccsről). Egyszerűen minden összejött, Niang kihagyta a ziccert, Kassaiék nem húzták be a lest a második gólnál (csoda, hogy nincs ezzel tele minden fórum :) ) és a helyzeteket sem szórakoztuk el. Csak így tovább!
Apart from a right foot, Rivaldo had everything.
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.13. 09:58:08

A sok kétkedőnek szépen üzentek a srácok. Ja, és a TIKI-TAKA él, egy kicsit betegeskedett, de köszöni szépen már jobban érzi magát!!! Akkor most meg van az ellenszer vagy nincs??? Állítólag Milánóban már megtalálták, csak Barcelonába jövet elvesztek azok a papírok ugye?
Azt hiszem mindenki érti mire gondolok!
Óriási grat a fiúknak, tegnap minden a helyén volt. Ja, és le a kalappal Kassai úr előtt.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.13. 09:49:15

bali 15 írta:
Fabregás ráadásul 7 év "lemaradásban" van az előző két játékoshoz képest, ami a mostani Barca játékstílusát illeti. Nem tudom mi lesz az ő sorsa, de jelenleg jobban uraljuk a középpályát nélküle, mint vele.
Nincsen semmilyen lemaradásban, egyszerűen szegénynek a szerepköre más. Az Arsenalban egy ilyen "False 9-Second Striker" pozícióban volt.
Itt sajnos ilyesmi nincs :?

Úgy látszik, hogy ha a védők tudják a dolgukat akkor Busquets-el kiegészülve sikerül megakasztani a kontrákat. Én meg már egy stabilabb 4-2-3-1-es felállást szorgalmaztam, mondjuk ki tudja.
Alba sokkal defenzívebb volt tegnap, de így is lőtt egy gólt.
de van, csak őt Messinek hívják!!! az igazi 10-es!!!
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2544
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2013.03.13. 09:24:13

Fabregás ráadásul 7 év "lemaradásban" van az előző két játékoshoz képest, ami a mostani Barca játékstílusát illeti. Nem tudom mi lesz az ő sorsa, de jelenleg jobban uraljuk a középpályát nélküle, mint vele.
Nincsen semmilyen lemaradásban, egyszerűen szegénynek a szerepköre más. Az Arsenalban egy ilyen "False 9-Second Striker" pozícióban volt.
Itt sajnos ilyesmi nincs :?

Úgy látszik, hogy ha a védők tudják a dolgukat akkor Busquets-el kiegészülve sikerül megakasztani a kontrákat. Én meg már egy stabilabb 4-2-3-1-es felállást szorgalmaztam, mondjuk ki tudja.
Alba sokkal defenzívebb volt tegnap, de így is lőtt egy gólt.
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2013.03.13. 09:11:40

Jó kis elemzés! Különösen azopknak ajánlom, akik nem vették észre, milyen fontos szerepe volt tegnap Villának!
Mint legszebb napjaikban - meccselemzés, Barcelona-Milan
By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.03.13. 08:55:06

Sikerült tökéleteset játszanunk és ezzel sikerült a továbbjutás is. Elképesztő, hogy az odavágó vagy a Real elleni vereségek és a lelketlen játék után, ilyen szinten fel tudtunk állni. Ez is bizonyítja, hogy koránt sem ért véget itt semmi, ezek a srácok továbbra is sikerre éhesek és továbbra is a világ legjobbjai.

A tegnapi játékot fölöslegesnek érzem elemezni. Egy az egyben azt nyújtottuk, amivel feljutottunk a csúcsra. A hozzáállás is nagyszerű volt.
Azért 3-0-nál nem kicsit rágtam a körmöm, de Alba góljánál hatalmas kő esett le a szívemről. Sikerült megcsinálni és ezzel reméljük visszatérünk a helyes útra.

Hétvégén a Rayo ellen egy kicsit lehet szusszanni, pihentetni a kulcsembereket. De nagyon remélem, hogy érzi a csapat, hogy így kell hozzáállni a játékhoz, Titoék pedig látják, hogy mik is az igazi erősségei a csapatnak, mert ez esetben ott folytathatjuk, ahol 4-5 meccsel ezelőtt abbahagytuk.

Visca el Barca :!:

szerk.: illetve kiemelném Kassai-t és csapatát is, tökéletesen hozták a meccset!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.03.13. 08:46:41

sjd írta:Azt hiszem valahogy emiatt voltam úgy vele, hogy bár hittem a csapatban, de nem bíztam bennük. Egyszerűen egy dolgot nem tudok mondani, amit ne hánytunk volna a játékosok és Roura szemére az elmúlt hetekben és ne javították volna ki. Középcsatáros játék, agresszív letámadás (Messit kb. két éve nem láttam így üldözni a labdát), bátor játék, jó cserék. Elképesztő élmény volt, Alba gólja előtt már az agyvérzés kerülgetett, amikor a Milan hozta a labdát.
Felfelé nem tudok senkit kiemelni, de egyvalakit mégis: Man of the Match: Niang :twisted:

Ja és ezt jegyezzétek fel: 6 kaput eltaláló lövésből 4 gól, ilyet sztem évekig nem fogunk még látni.

szerk.: Bob azért eszembe jutottál párszor a meccsterveddel :D , amikor megrúgta Villa a 3.-at mondtam is, h ez nagyon korai lesz
nagyjából az első bekezdésben a lényeg, ez történt és ez erre a meccsre meg is magyaráz mindent.van persze amiben én még újra kell.hogy gondoljak bizonyos dolgokat az pedig a Barca-stílusra vonatkozó jóslatom.most úgy áll a helyzet, hogy három bukott meccsalapján jósoltam meg a végét, de ez az (egyelőre?!) egy meccs megingatott. egy mentségem viszont van és az megnyugtat: állandóan és pontosan azt kértem számon, azt hiányoltam ami tegnap ÚJRA ELŐKERÜLT:a gyorsaság, az előre játék, a hatékony letámadás, és Messi! igen: Messit ebben a szezonban én most láttam először megizzadtan! nos még egyszer:igen én nem hittem, de reméltem és csodálatos élménnyel gazdagodva újra hihetek. köszönöm fiúk!
AntiFc
Barça C
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2013.01.26. 16:18:59
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.13. 08:44:43

Minden elismerésem, ez nem kis munka volt, nagyon felszívtuk magunkat, remélhetőleg ez nem egy meccses dolog..mindenki kivette a részét a játékból..én maximum Dani Alves értelmetlen beadásait rüheltem, mert inkább próbáljuk ki passzolni a védelmet, ne pedig a 100ból 1szer eredményes beadásokkal próbálkozzunk. Visca el Barca
Vannak akik azt hiszik hogy a futball úgyszólván élet-halál kérdése. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal több.
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2013.03.13. 08:39:28

bali 15 írta:Nagy szívvel játszott a csapat.

De ki kell emelnem azt is, hogy a szerencse is nagy faktor volt.
Az a Niang helyzett majdnem a padlóra küldött minket, de nem.
Ez így igaz!

Egyébként nem tartom lehetetlennek, hogy az öltözőn belül pénzbírság volt kilátásba helyezve! Már csak azért is, mert mióta Tito hiányzik - főleg az elmúlt 1 hónapban -, igen csak nagy volt a fejetlenség a csapatban...
By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
Avatar
vlxe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 781
Csatlakozott: 2008.05.07. 23:16:25
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

2013.03.13. 08:36:36

Óriási, hatalmas teljesítményt tettek a srácok tegnap este a pályára! Nagyon nem bíztam a továbbjutásban, sokkal inkább a tisztes helytállásban. Örülök, hogy ennyire jó meccset játszottunk, amiben azért észre kell venni néhol a hibákat is, mert ugye a hiba akkor hiba, ha nem győzünk, és nem jutunk tovább. Ilyen helyzetekben kényelmesebben kezelhetőek a hibák, ami nem mindig jó... Ha ilyen szinten tudjuk művelni az elkövetkezendő két hónapban a játékot, akkor nem tudom elképzelni, hogy ne játszunk döntőt. Mindegy kit kapunk a sorsoláson, és milyen ágra kerülünk, ha így játszunk nem sok esélye lesz az ellenfélnek. Meg amúgy is egy jó csapatnak mindenkit meg kell verni, mindegy ki az :!:
Kép
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2013.03.13. 08:32:10

Az elmúlt egy hónapban erre vártam! Végre játszottunk, küzdöttünk, Iniesta játszott, ragyogóan, Cesc padozott és egy igazi csatár - Villa - kötötte le a védők figyelmét, hogy Messi fickándozhasson! :) Végre jó szerkezetben, nagyon jó iramban és pontosan játszott a csapat! Lehet, hogy kellett a sok pofon az elmúlt egy hónapban!
By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.13. 08:12:01

fantasztikus volt tegnap a csapat!!! ez az IGAZI Barca!!! nagyon nagy gratula! megmutatták, ők a világ legjobbjai!
múltkor írtam, amikor itt nmindenki pánikolt, hogy emlékszem én egy Milan-Depor BL meccsre, amikor a Milan az első meccsen sima 4-1-re győzött, aztán a második meccsen a Depor 4-0-val lemosta a Milant és továbbment...
hát, meg kellett volna tennem a 4-0-t tippmixen...
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.03.13. 01:10:19

Ím egy szál magányos milan szurkoló a barcás szurkolók tömegében amikor csapata megkapja a 4. gólt :

http://www.youtube.com/watch?v=AXJsN3Kr ... r_embedded :D
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2013.03.13. 01:08:46

bizony, ki fogja hagyni a sárgák miatt. nagyon kedvelem pedro-t de mostanában tényleg akkora 0, hogy nem kezdetném semmi pénzért.
Avatar
JanPieterzoon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009.02.01. 00:01:49

2013.03.13. 00:53:09

sörvirsli írta:Bízok benne,hogy legközelebb Pedro fog padozni és az egyre jobb formába lendülő Alexis kezd.
Ha jól emlékszem (99%-ra mondom), akkor Pedro kapott egy sárga lapot, ami miatt nem játszhat a következő meccsen. Annyira amúgy ezt nem bánom, szerintem ő kimaradhat nyugodtan, nem érzem, hogy annyit hozzá tudna tenni a játékhoz, mint korábban.
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2013.03.13. 00:49:38

masch a fatális hibája ellenére nagyon jó volt. rengeteg megelőző szerelése, labdaszerzése volt középső védőként. kirobbant a falból, és már a félpálya előtt megakadályozta a milan akciókat. a 3-gólunk született ilyen szituációból, ha minden igaz. ilyen szempontból jobb, mint Puyol, viszont a kapitány nem követ el ehhez hasonló szarva hibákat, jobban fejel, fizikálisan erősebbek vagyunk vele. a középpályán játszatnám mascht sergio helyett, vagy mellett adott esetben. remek játékos, jó az összjátékban, jól szerel, és hihetetlenül agresszív. ez volt a szezon legnehezebb meccse. többet nem fogunk két gólos hátrányba kerülni egy top csapat ellen, így ennél csak könnyebb jöhet.

Jó volt látni újból a boldog arcokat. Villa gólöröme nekem a BL döntőn szerzett parádés gólja utáni eufóriát idézte. remélem a gátak is felszakadtak, minden visszatér a helyes kerékvágásba. szép volt fiúk! bíztam bennük, de az utolsó pillanatig piszkosul ideges voltam...:)
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.03.13. 00:47:45

Remélem a következőben a Galata vagy Malaga/Porto trió közül kapunk valakit,jó lenne egy könnyebb meccs a potenciális elődöntő előtt.
De a mai játékunkkal tök mindegy kit kapunk mert végük!
Bízok benne,hogy legközelebb Pedro fog padozni és az egyre jobb formába lendülő Alexis kezd.
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.03.13. 00:32:36

Nagyon pozitív élményt nyújtott a mai mérkőzésen a csapat. Most a pályán beváltotta a csapat, amit a játékosok nyilatkozatokban ígértek. Hajtás, futás, küzdelem. Nagy dolog az, ahogy ezek a 170 cm körüli emberek nekiugrottak a náluk fél/egy fejjel magasabb, jóval erőteljesebb ellenfeleiknek. Csak remélni tudom, hogy ezt a hozzáállást átmenti a csapat a soron következő BL-meccsekre, mert akkor lesz keresnivalónk a még komolyabb ellenfelek ellen is.

Pár dolog mellett azonban nem tudok én sem elmenni.
Egyrészt végre újra a Xavi-Iniesta tengely játszhatott Busquets előtt a középpályán. Fabregás nem rossz, de sokat kell még javulnia/fejlődnie ahhoz, hogy arra a szintre felérjen, ahol ez a két ember jelenleg tart. Bár én igazából kétlem azt, hogy Cesc valaha is úgy fog tudni játszani, mint Xavi. A két játékos stílusa messze van egymástól. Fabregás ráadásul 7 év "lemaradásban" van az előző két játékoshoz képest, ami a mostani Barca játékstílusát illeti. Nem tudom mi lesz az ő sorsa, de jelenleg jobban uraljuk a középpályát nélküle, mint vele.
Másrészt jó volt látni, hogy (a másik tippem is bejött :D) Villa személyében újra van egy igazi csatár Messi mellett a kezdőben. Sokkal veszélyesebb a csapat, ha ők ketten egyszerre a pályán vannak.
Harmadrészt azonban a védelmünk még mindig nincs teljesen rendben.
Azt le kell szögezni, hogy Alba visszafogása, védekezőbb szerepkörbe helyezése jó húzás volt. Kell az a plusz egy védő a kontráknál, ez ad stabilitást a hátsó alakzatnak. Más kérdés, hogy én célszerűbnek tartanám egy fizikálisan erősebb, jobban fejelő védő szerepeltetését, de Alba ezúttal megállta a helyét. A gólja csak hab volt a tortán.
A mérkőzés és a továbbjutás igazi kulcsa azonban Niang kihagyott helyzete volt, amire szinte egyből jött a második gólunk. Mascherano (aki egyébként nem játszott rosszul) szinte "eldönthette" volna a továbbjutást azzal az egy (de óriási) hibájával. Ezt egy komolyabb, rutinosabb csatárral szemben nem engedhetjük meg magunknak. Az igazi probléma, hogy Puyol és Mascherano közül szinte lehetetlen eldönteni, hogy melyik a jobb megoldás. Puyol jobban fejel, de sokkal lassabb, mint az argentin. Puyol jelenléte, mint kapitány adhat pluszt a csapatnak, Mascherano viszont az életkora miatt jobban bírja a hajtósabb meccseket is szuflával, mint a lassan 35 éves Puyi. Nehéz lesz eldönteni 1-1 meccs előtt, hogy ki legyen a kezdő. Ezt az egy posztot leszámítva viszont szerintem a mai kezdőnk volt az Igazi "gála" kezdő. Szinte visszaköszönt a 2011-es csapat- amit Pep épített fel Tito segítségével.
Mindenesetre örülhetünk, hogy a bajnokság mellett lesz még miért izgulni a továbbiakban is. Elsőként pénteken a soroláson (egy Bayern-Real és Barca-Galata párosítás nekem tetszene :wink: )
Válasz küldése