Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.02.23. 21:24:09

[quote="Mihu"][/quote]

Én ha jól emlékszem Ibra rendszeresen lesen volt az Inter ellen.

De igen, a legfontosabb az a lendület lenn, és egy csatárral kellene játszani

Villa
Ini Messi Pedro/Alexis
Thiago/Xavi Busi

Alba Puyol Piqué Alves


Elől Pedro (Alexis) és Villa Cserélgethetnék akár a posztokat is.
Ha Alves fellép a támadásokhoz, akkor Alexis behúzódhat Villa mellé, megosztva a figyelmet, nem beszélve arról, hogy ott lenne mögöttük Messi is. Ha Alba is fellép baloson, akkor Ini is befelé húzódhat. Itt esetleg Tello is játszhatna, mert ő még el is meri vállalni távolról, amikből gól is lehet.
Itt lehet elgondolkodni azon, hogy Alba helyett Adriano kezdjen, hiszen Ha ő van ott, akkor Ini maradhatna a szélen, Adriano befelé húzhat, és tüzelhet ő is.
Akár olyat is el tudok képzelni, hogy nem a tizin belülre adják be a labdát, hanem a középen jövő Messinek, vagy a behúzódó Adrianonak, Ininek, vagy akár, ha Thiago kezd, neki, és azonnal tüzelés.
Meg lehetett figyelni, ha beadás lehetett volna, egy Barca játékos volt középen, nyolc védő között, a tizi előtti rész meg üres volt.
Ha meg badjuk, és kifejelik, akkor szintúgy ott lehet várni a albdát, és tüzelni. De nem tötymörögve, hanem max egy igazítás, és egyből. Valahogy csak pattan az a labda.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.02.23. 17:58:36

Zolee23 írta: Amennyiben kiesünk, nyilván csalódótt leszek, de bőven megleszek elégedve azzal is ha a szezon végén "csak" egy bajnokság - kupa komboval kell beérjük.
Megnyertük már valamelyiket? Vagy lemaradtam valamiről? :)
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Firefox
Capitá del Barça
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2011.06.03. 21:06:35

2013.02.23. 17:45:59

Mi sohasem veszítünk. Mi csak esélyt adunk másoknak, hogy belekóstoljanak abba, amit mi folyamatosan érzünk. Visca el Barca!' 8)
RESZKESS MILAN! :twisted:
Gracias Pep Guardiola! Visca el Barcaaaaa!!!
Fuc*k off Madrid!
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4095
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.02.23. 16:10:54

Mivel az egyetemen még nincs tanulni való, így nagy unalmamban kicsit elemezgettem azt, hogy mit ronthattunk el Milánóban, ebből kiindulva mely’ területeken kell javítani. Ezzel párhuzamosan megpróbáltam megvizsgálni, hogy hogy lehet továbbjutni a párharcból. Mit csináltunk jól a Chelsea ellen, illetve mivel szinte biztos, hogy a Milan ugyan olyan taktikával fog felállni, mint anno az Inter, visszanézve azt a meccset megpróbáltam rájönni, hogy miért nem tudtunk helyzeteket kialakítani az Inter ellen. Ha egy mód van rá, akkor mindenképpen szeretném, ha Bob reagálna erre, mert a taktikára való rálátását nagyra értékelem :wink: Jöjjön először a Milan meccs:

1. kép
Jól látható, hogy ha lett volna ott egy center, akkor ki lehetett volna ugratni Zapata mindkét oldalán (2es pont) Az 1-es pont pedig azt jelzi, hogy Alba nagyon hiányzott onnan, mert Iniesta a befelé mozgással elvitte volna Abate-t, és Messi kidobhatta volna Alba-nak, akinek 3 célpontja lehetett volna (Iniesta, a center, Pedro)
2. kép
Itt is a center hiányára szeretném felhívni a figyelmet. Ha ott lett volna egy 9-es, Alves vagy laposan vagy ívelve is meg tudta volna játszani. A másik dolog pedig, hogy Pedro a két hátvéd között volt, és ahelyett, hogy kiugrott volna, visszafele mozog, teljesen El Sharawy mögé. A másik lehetőség hogy kényszerítővel üres területet tudott volna nyitni Alvesnek a szélen.
3. kép
Busquets és Xavi sorozatosan visszajött a védelem vonaláig, és sokszor egymást „fogták”. A középpályán így egy 5-2 elleni szitu bontakozik ki, a labdakihozatal esélytelen. A nagy sárga körben nincs senki…
4. kép
Busquets teljesen feleslegesen jött vissza már nem először. Így a védelmi vonalban 6an vannak. Messire és Fabregasra is ketten figyelnek.
5. kép
Center hiánya... laposan vagy ívelve is meg lehetne játszani.
6. kép 7. kép 8. kép
Defenzív, biztonságos taktika. Itt a 8-as képpel kezdődik a jelenetsor. 50:30 az idő. Xavi teszi Alvesnek, Iniesta és Fabregas itt még megvan. Majd a 6-ossal folytatódik, eltelt 7 mp, és egyedül Fabregas jött fel a támadással. Messi elveszíti a labdát. Miért nem jött fel Ini és Xavi? 9 védő volt 20 méterre a kaputól, 4 támadóval szemben. Mögöttük óriási üres terület, ahova a két játékmesternek véleményem szerint fel kellett volna érni. A 7-es képen pedig látszik, hogy hol tartózkodtak, sőt az is, hogy Busi és Alba is teljesen visszahúzódva, biztosítva hátul maradt…
Chelsea 1 Chelsea 2 Chelsea 3
A Chelsea ellen sok gólhelyzetet és helyzetet alakítottunk ki. Ezen a meccsen középcsatárral álltunk ki, Alexis személyében, akit néha felváltott Fabregas. 3 képet hoztam, amin tisztán látszik, hogy a Chelsea ugyan olyan vonalban védekezett, mint a Milan, csak amíg itt volt kire felpasszolni a labdát, a San Siroban senki, így jobbára egyedül kellett megpróbálni valamit kialakítani. Továbbá látni azt is, hogy a védők mögött mekkora terület volt, ahova vagy a középcsatárnak, vagy Iniestának is ki lehetett tenni, és mivel volt center, így lett volna kit megjátszani középen.
Inter 1 Inter 2 Inter 3
Az Inter ellen viszont megint érthetetlen taktikával és felfogással mentünk ki. Itt is volt középcsatár, Ibra személyében, viszont nem jutottak el hozzá a labdák. Vagy ha el is jutottak, csak a kapunak háttal átvette, megpróbálta megtartani, de meg kellett várni, amíg azokra a hatalmas üres területekre játékostárs érkezik. Nyílván itt közrejátszott az is, hogy Keita volt a másik középpályás, de itt is megfigyeltem, hogy Xavi állandóan Keita hátsójában lógott, így a középpálya jobb oldalára jobbára Alves, vagy a középhátvédet játszó Touré lépett be, hogy legyen kinek passzolni. De Alves belépésével szünetelt a jobb szélünk.

Amit megállapítottam, aztán majd a taktikához tőlem sokkal jobban értők megcáfolják ha nem így van: lendület, lendület, lendület!!! A középpályán nem szabad teli pelussal kezdeni a meccset, hanem ott kell lenni a 16-os előtt. Létszámegyenlőség közeli helyzetet kell teremteni, mert 6-7 a 9 ellen jobban meg tudja oldani, mint 4-5 a 9 ellen...A másik fontos, hogy kell egy középcsatár. Én ezért is preferálnám a 3-3-4et, elől gyémánt alakzattal. Villa középen centerként, Alexis és Pedro két szélen a védekezés és kontrák miatt, mert Fabregas nem fog visszaérni Boateng-el, mögöttük pedig Messi. Vagy Messi Villa helyén, Messi helyén pedig Fabregas, aki a PL-es tapasztalatából kifolyólag talán jobban meg tudja akasztani a támadásokat a pálya közepén, és Messivel nagyon jól érzik a zsugát.
Kép
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2013.02.23. 14:59:33

Az elmúlt 5 évben ott voltunk az elődöntőben! Remélem ez a sorozat nem szakad meg! :)
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.23. 14:59:28

Zolee23 írta:Nem történt tragédia szerintem. A Milanról beszélünk, otthon leszünk, fellehet még innen állni bőven, főleg egy Barcának.

Amennyiben kiesünk, nyilván csalódótt leszek, de bőven megleszek elégedve azzal is ha a szezon végén "csak" egy bajnokság - kupa komboval kell beérjük.
az a baj, hogy egy betömörülő védelem ellen nem tud a csapat mit játszani, csak a körbe-körbe passzolgatás, nulla helyzet, közben kontrából meg még kapunk is egyet... mert az biztos, hogy az olaszok beállnak védekezni a Camp Nou-ban és nem fognak nekünk esni, hogy akkor majd kiütnek minket. szerintem sajnos 1-0, vagy 2-1 lesz a vége... de ne legyen igazam!!!
a kupa meg érdekes dolog!!! az utóbbi hónapokban sok góllal vertük volna a Real-t, de most ők jönnek fel, nekünk meg az idei legrosszabb formánk van... nem lepődnék meg rajta, ha a Real menne a döntőbe. ha mondjuk ez a meccs decemberben van, akkor kb. 2-3 góllal megyünk... de így...
egyébként tavaly is ez volt (és minden évben), hogy karácsonyig jól megy a szekér, utána év elején nem, aztán tavasszal megint jól megy... csak közben ki lehet esni a BL-ből, meg a kupából!!!
Zolee23
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2009.08.17. 22:27:25
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.23. 13:44:22

Nem történt tragédia szerintem. A Milanról beszélünk, otthon leszünk, fellehet még innen állni bőven, főleg egy Barcának.

Amennyiben kiesünk, nyilván csalódótt leszek, de bőven megleszek elégedve azzal is ha a szezon végén "csak" egy bajnokság - kupa komboval kell beérjük.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.02.23. 08:49:17

Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.02.23. 07:20:46

Huh, csak most kapcsolok, hogy a barca-real kiray kupa vegkimenetele hatassal lesz ra a milan elleni visszavagora.

Tehat, ha kiejtjuk a realt, akkor magabiztosan allnak ki milan ellen.
Ha kiestunk, akkor idegesen, stresszelve allnak ki milan ellen.



Mindenkeppen be kell huzni az el clasico -t.
KépKép
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.02.23. 01:12:18

Csak legyen mit kihasználni...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.02.23. 00:25:50

Az tuti, hogy szoros lesz, helyzetkihasználáson és a szerencsén fog múlva a továbbjutás, meggyőződésem.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.02.22. 23:27:54

Mondjuk nem hiszem hogy messzire kell mennünk ahhoz, hogy rájöjjünk arra, hogy lehetetlen nincs... 2009.
Inter ellen is simán továbbmehettünk volna, Bojan gólja rémlik?
Chelsea ellen tavaly nem továbbmehettünk volna? Kapufa.

Akkor most miért ne sikerülhetne? Egyszerűen annak a csapatnak kell kifutnia, akik éhesek a sikerre, és nem sétálgatós, totyogós nyugdíjas csoportot kell felküldeni a pályára.
Nem azt mondom, hogy ha hajtunk és akarunk, akkor továbbmegyünk, mert lesz még 11 játékos, aki nem azt akarja, de sokkal nagyobb rá az esély...
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2013.02.22. 23:14:12

szerintem nem lesz baj. így izgalmas lesz a visszavágó. úgy is régen volt már ilyen szituban a csapat. a madrid elleni derbivel leehet hangolni a visszavágóra. ha ott működik a gépezet, akkor a milan ellen is fog.

Alapvetően a hozzáállással volt a gond. Így járunk, ha döntetlenre játszunk. benyaltuk a gólt, de nem tudtunk felpörögni, mert egy x-ért mentünk ki...mindig azt mondtam, hogy ennek a csapatnak hátrány, ha idegenben kezd, mert elpocsékol 90 percet a 180-ból, mivel a biztosra megy, és nem halnak meg a pályán. könnyen belátható, hogy két meccsen sokkal jobban kijöhet a két csapat közti különbség, mint egyen. még is állandóan döntőt csinálunk belőle...felbosszant ez a hozzáállás, mivel idegenben kellene gólokat szerezni, és otthon biztonságra játszani. ennek éppen az ellenkezőjét csináljuk a 6kupás szezon óta...

ez a beszari taktika volt a vesztünk. sikerült megint összehozni egy idegbeteg, döntő 90 percet, ahol vaskos handikappel indulunk...Xavit sokan kritizálják, teljesen alaptalanul. ő az ész, ő felel a taktikáért, nélküle nem lenne ma ez a csapat, ami. hál istennek egészen biztosan ott lesz a visszavágón, mert az edzőnek nem olyan szelektív a memóriája, mint néhány fórumozónak. őszintén szólva talán annyiban módosítanám a kezdőt, hogy messit kihúznám jobbra, villát vagy pedrot középre tolnám. talán a védelemben adrianot szerepeltetném, mert alba nem olyan jó mostanában. a két szélen kell két jól cselező ember, Ini és leo személyében van kettő. már csak azt kell megvalósítani, hogy a labdáikra érkezzen valaki középen és a második vonalban. Cescre is szükség lesz, a lövőereje miatt.

nem a képességekkel van a gond, hanem a hozzáállás volt borzasztó. időhúzó, alibi passzolgatások, várva az ellenfél hibáira. ha nekik esünk, és egy érintőből játsszunk, nincs az a védelem, amit ne tudnánk hibára kényszeríteni.

talán még annyit, hogy nem tartom annyira jó játékosnak tellot, viszont ő kimegy, megpróbál cselezni, és rádurrantja, ha lövőhelyzetig jut. talán be kellett volna dobni az odavágón. hiába jobb AS mérföldekkel, a kis tello önbizalommal el tudja tüntetni a különbséget.

(aki olyan hülye, hogy 0:0-nál, esetleg 1:0nál kinyomja a tv-t arra nincsenek szavak...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Yaya(07-10) 2013.02.22. 23:29:22-kor.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2013.02.22. 23:12:10

Mindenki biztos benne hogy a védelmünk bekap egy gólt és abban is hogy ha kapunk egyet akkor ki is esünk de mégis mindenki esélyesnek látja a fordítást :lol:

Egy hasonlót várnék mint az Arsenal ellen két éve 2-1ről végletekig felcsavart letámadás és sikeréhség.
Közel sem olyan jó a Milan védelme mint amilyenné emeltük egy Gyirmót kaliberű csapat védelme és masszívnak tűnt volna amilyen agilitással játszottunk.
Egyszerűen ezt a buszrendszert sablonszral nem törjük fel kockáztatni kell Thiago nálam alap leginkább Xavi kárára. 1v1-ek , villámgyors egyérintők stb
Fizikálisan sem hinném hogy bírnák a pressziót 90 vagy 120 percig csak ahhoz presszió kell nem lagymatag labdázgatás mint szerdán
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.02.22. 22:43:25

Az csak engem zavar,hogy a Barcelona már fél éve nem nyert egy nagy csapat ellen sem? (a 3-2es Real meccs óta)
Egy Celtics ellen is igen megszenvedett csapat otthon,idegenben meg ki is kapott! (A Juve egy laza hármast gurított nekik legutóbb)
Látom itt azért van egy két ember aki már régóta figyelemmel kíséri a csapat meccseit.
Szóval,nekik:miért nem lő a Barca távolról kapura és miért kell állandóan azt erőltetni,hogy a gólvonalig cipelik be a labdát?
Messi miért vezeti bele egyre gyakrabban középen 4-5 védőbe a labdát ahelyett,hogy megindulna a 16os valamelyik sarka felé és onnan megpróbálna tüzelni?
Nem lenne jó ha nyáron eladnák Alexist meg Pedrot és vennének egy gólerős csatárt Messi mellé(Falcao vagy Neymar) mert Messin kívül kis túlzással nincs csatára a csapatnak.
Tényleg érdekel a véleményetek,írjatok!
Avatar
pitta19
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2006.08.25. 09:59:59
Tartózkodási hely: Acélváros

2013.02.22. 21:46:40

Vakmacska írta:Amúgy meg érdekes. Itt a hétvége, bajnoki fordúló, és senki nem foglalkozik azzal a meccsel. Pedig szerintem ez is fontos lesz.
És még jövő héten 2 db klasszikus is lesz, ami szerintem nagyon kihathat a Milan elleni visszavágóra is.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.02.22. 21:30:47

Bob_Marley írta:
Vakmacska írta:Nekem meg egész nap gyomoridegem volt a meccs előtt. Pont, mint a cselszkij elleni napokon. Éreztem, hogy ez lesz.

Amúgy meg érdekes. Itt a hétvége, bajnoki fordúló, és senki nem foglalkozik azzal a meccsel. Pedig szerintem ez is fontos lesz.
Ezen én is elgondolkoztam és kicsit csalódott is vagyok, hogy oké a hibákat keressük, de rohadt fontos meccsünk van a hétvégén, s amit már a Milan előtt is írtam, hogy lehet itt megnyugtató előnyről beszélni csak 2-3 forduló aztán csoki van.
Milan kikaptunk evvan, nálam elmúlt, nem is érzek olyan hú de nagy destroy them all érzést, nem dőlök kardomba ha kiesünk, legalább akkor "megszabadulunk egy tehertől" s még jobban lehet koncentrálni a bajnokság+kupa kombóra.Kikaptunk egy meccsen és világvége hangulat van, mi lesz itt ha mondjuk ikszelünk a Sevilla ellen bele se merek/akarok gondolni :D

Visszavágóhoz még csak annyit, hogy valóban én is úgy gondolom hogy a 2:0 még ha nagy előny is, nem ledolgozhatatlan, már írtam okos meccsterv kell, azt butaságnak tartom hogy kimegyünk aztán "kard ki kard" 1 kapott gól és kicsengettek, képlet egyszerű, félidőnként 1 gól ha ez megvan, hosszabbításban felőrölni fizikailag őket, s egy becsorgót berakni, nálam ez lenne a "meccsterv" nem tudom mi lesz a szakmai stábé, valószínűleg bonyolultabb :D De olyat hogy kimegyünk, meg 3 védő meg ilyenek azért picit hú bele Balázs gondolat, 90 perc rohadt hosszú, s mint írtam 1 kapott gól nagyon-nagyon mélyre sodorná a gárdát, ráadásul az a meccs további részét is befolyásolhatná, hiába mész ki te feltüzelve azért 1 bekapott gól nagyon megfog, főleg ha ilyen a szitu, s pl Milánóban is a Boateng gól gyakorlatilag az egész második félidőnket lerendezte, onnantól kezdve volt teljes apátia.
A teljes kockázatvállalás az idő múlásával teljesen érthető, de olyat hogy 3 védő pl, azt teljesen kizártnak tartom, öngyilkos taktika.
Azért esik kevés szó a bajnokiról, mert ez a milánói zakó utáni második nap. Márpedig minden csoda három napig tart :D
Ez meg az volt asszem, bár én más szót is tudnék rá alkalmazni...

Abban mondjuk igazad van és alapesetben egyet is értek, h nem kell nekünk egyelőre 3 gólban gondolkodni, a kettő is elég az életben maradáshoz. Igaz, akkor nem kaphatunk, de (még) nem is kaptunk :) A FB csoportba be is írtam múltkor, h ebben benne lehet egy büntetőpárbaj is, ami után VV lehet a hősünk 8)

Tehát tényleg elég lehet a halfonkénti egy skuló. Viszont ha benyelünk egyet a 75. körül, akkor meg ment a levesbe a taktika. Uh azért csak nem így kellene matekozni, még ha logika van is benne.

A 3 védős cuccal meg a felforgatott kezdővel én sem igazán érek egyet, több kárt okozhatna, mint hasznot. A hozzáállást kellene megreformálni, nem a keretet, szerkezetet. És ezért is került szóba GT avája :D Ha kíméletlen felfogásban megyünk fel és nem a tötyögi stílussal, akkor van keresnivalónk, máskülönben tényleg csak az UEFA segíthet rajtunk. Ami nem egyenlő az eszetlenséggel, csak maximális győzni akarás és elszántság legyen az, ami süssön a képernyőn keresztül is.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.02.22. 21:20:43

Anno Pep pont a busztaktika ellen hozta Ibrát. Magas, erős, agresszí, és gólerős is. Csak hát nem vált be. Jelleme miatt sem, meg a taktika miatt sem. Azért abban volt igazság, hogy már Messire volt kihegyezve akkor is minden.

Le lehet ültetni őt is néha a kispadra, pihennie kell neki is. Túl nagy rajta a nyomás, mindenki tőle várja a gólokat, ez lett megszokva.
Én elképzelhetőnek tartom, hogy emiatt nem megy Alexisnek, meg Pedronak sem. Túl görcsösen akarnak megfelelni, úgy érezhetik, hogy el lettek nyomva Messi mellett. Lehet, hogy a mögött a hírek mögött is, hogy Villa állítólag menni akar, is ez húzódhat meg: csatár létére a szélen játszatják őt is. Pedrot is, meg Alexist is.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.02.22. 21:15:28

Vakmacska írta:Nekem meg egész nap gyomoridegem volt a meccs előtt. Pont, mint a cselszkij elleni napokon. Éreztem, hogy ez lesz.

Amúgy meg érdekes. Itt a hétvége, bajnoki fordúló, és senki nem foglalkozik azzal a meccsel. Pedig szerintem ez is fontos lesz.
Ezen én is elgondolkoztam és kicsit csalódott is vagyok, hogy oké a hibákat keressük, de rohadt fontos meccsünk van a hétvégén, s amit már a Milan előtt is írtam, hogy lehet itt megnyugtató előnyről beszélni csak 2-3 forduló aztán csoki van.
Milan kikaptunk evvan, nálam elmúlt, nem is érzek olyan hú de nagy destroy them all érzést, nem dőlök kardomba ha kiesünk, legalább akkor "megszabadulunk egy tehertől" s még jobban lehet koncentrálni a bajnokság+kupa kombóra.Kikaptunk egy meccsen és világvége hangulat van, mi lesz itt ha mondjuk ikszelünk a Sevilla ellen bele se merek/akarok gondolni :D

Visszavágóhoz még csak annyit, hogy valóban én is úgy gondolom hogy a 2:0 még ha nagy előny is, nem ledolgozhatatlan, már írtam okos meccsterv kell, azt butaságnak tartom hogy kimegyünk aztán "kard ki kard" 1 kapott gól és kicsengettek, képlet egyszerű, félidőnként 1 gól ha ez megvan, hosszabbításban felőrölni fizikailag őket, s egy becsorgót berakni, nálam ez lenne a "meccsterv" nem tudom mi lesz a szakmai stábé, valószínűleg bonyolultabb :D De olyat hogy kimegyünk, meg 3 védő meg ilyenek azért picit hú bele Balázs gondolat, 90 perc rohadt hosszú, s mint írtam 1 kapott gól nagyon-nagyon mélyre sodorná a gárdát, ráadásul az a meccs további részét is befolyásolhatná, hiába mész ki te feltüzelve azért 1 bekapott gól nagyon megfog, főleg ha ilyen a szitu, s pl Milánóban is a Boateng gól gyakorlatilag az egész második félidőnket lerendezte, onnantól kezdve volt teljes apátia.
A teljes kockázatvállalás az idő múlásával teljesen érthető, de olyat hogy 3 védő pl, azt teljesen kizártnak tartom, öngyilkos taktika.
Kép
Kép
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.02.22. 21:00:56

Gareth Tello írta: Mondjuk ha választani kéne, hogy egy szabálytalan góllal jussunk tovább, vagy hatalmasat küzdve, erkölcsi győztesként essünk ki, akkor utóbbi. Nem bírnám elviselni a madridisták szurkálódását. :lol:
Pedig muszáj lesz vmi szabálytalansággal továbbjutnunk, ha BL-t akarunk nyerni. Jo16é papa megmondta, h máshogy nem tudunk :P


Gareth Tello írta: Támadásban pedig... DESTROY THEM ALL filozófia az alap, direktebb játék kell, ha nem megy a ziccerek kialakítása (van egy olyan érzésem, hogy nem lesz olyan könnyű a busztaktika ellen), akkor lőni bátran távolról, gyorsan járatni a labdát, minden védelmi hibát kihasználni (ilyen brutális nyomás alatt biztos vagyok benne, hogy lesz), ha pedig véletlenül mégis kialakul egy ziccer, azt kíméletlenül be kell vágni....


...a másik kérdés, hogy Rouráék bevállalják-e, hogy Thiagót kezdetik Xavi helyén...
A sokkal gyorsabb labdajáratás, intenzívebb elmozgás már csak abban is égetően fontos, h ezzel több szabadrúgás is jöhetne a veszélyes zónából. Állított szituból meg simán beverhető legalább egy szög a koporsójukba.

Ehhez Messin kívül jól jöhetne egy jó Xavi, akit kötve hiszek, h kihagynánk a kezdőből, ha nem sérült. A rutinja, a profizmusa, a szeme és a technikája azért kamatozhat. Mondjuk nyilván ezt nem az odavágóra alapozom :P
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.02.22. 20:55:35

Nekem meg egész nap gyomoridegem volt a meccs előtt. Pont, mint a cselszkij elleni napokon. Éreztem, hogy ez lesz.

Amúgy meg érdekes. Itt a hétvége, bajnoki fordúló, és senki nem foglalkozik azzal a meccsel. Pedig szerintem ez is fontos lesz.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.22. 19:58:41

miihii írta:Én meg azt érzem, h lesz egy erősen véleményes gólunk, legyen az kamu tizi után vagy les v akármi (, ami után megint lehet majd szénné oltani minket). Már a meccs után is ez ugrott be vmiért és azóta sem múlt el, tehát nevezhetjük meggyőződésnek is lassan :)
Hát nem tudom, ha rögtön meccs után beugrott, az intuíció, lehet benne valami.
Mondjuk ha választani kéne, hogy egy szabálytalan góllal jussunk tovább, vagy hatalmasat küzdve, erkölcsi győztesként essünk ki, akkor utóbbi. Nem bírnám elviselni a madridisták szurkálódását. :lol:
miihii írta:Az avád meg nagyon adja, csak ilyen szellemben lesz komoly keresnivalónk. Az egyetlen kérdés, h vajon a gyerekek a szöveg mellett most kivételesen a pályára is levetítik e majd a nagy fogadkozásokat vagy újfent nagyobb lesz a füstünk, mint a lángunk...
Pont az Interes visszavágó miatt rándul előre is már görcsbe a gyomrom kicsit, az egész felvezetése és a látottak után. Gondolom itt is hasonlóra lehet számítani majd, jön a szurkolók tüzelése, a fogadkozások és a többi, amitől én speciel olyan doppingállapotba kerültem anno a ""Remontada"" előtt, h annak a feléből simán kihajtottuk volna a továbbjutást. Sztem rengetegen voltunk még így, és elképzelni nem tudtunk borzasztóbb arcaesést ezután... Egy emberként álltunk a csapat mellett, hittünk és minden idegszálunkkal rajta voltunk a derbin. Csak sajnos a csapat nem nőtt fel a közelébe sem az ígéreteiknek, sem a tudásuknak...

Ez nagyon fájó pont még évek múltán is, mert így kiesni borzasztó, h még a csapat is cserben hagyta önmagát és minket.

Most itt lesz az újabb kör a bizonyításra. De akkor tényleg hektószám kell inni a vért a meccs előtt és játékkal produkálni, nem a szánkkal.
Én nagyon bízom abban, hogy Tito/Roura felidézik majd a játékosokban azt a meccset, akár meg is nézetik velük az egész drámát, benne José rohanásával, mindennel, és aztán hagyják, hadd gondolkozzanak el a srácok azon, min is kéne változtatni.
Aztán a nagy meccs előtt már napokkal nyomatni nekik azt, amiről beszéltünk, gyerünk srácok, nincs tilitoli, kimegyünk, küzdünk, harcolunk, hajtunk, és ha kell, meghalunk.
Puyol szerepe itt nagyon nagy lehet, őszintén szólva el tudom képzelni (sőt), hogy nagyobb a tekintélye az öltözőben, mint Rourának, ha a Kapitány magáévá teszi ezt a filozófiát, gondolkodást, akkor át tudja adni a többieknek is, ami szintén rengeteget számíthat.
Szóval ha minden jól megy, egy olyan csapat futhat ki a Camp Nou gyepére azon az estén (már most látom, hogy örökre bele fog égni az emlékezetembe), amelynek minden tagja csak egyre gondol:
DESTROY THEM ALL.
Ez lenne mindennek az alapja.

És a következő, hogy ha megvan ez a mentalitás, az megmutatkozik-e játékban, megmutatkozik-e gólokban... Mert szerintem az első gólig nagy lesz a szenvedés. De nem szabad feladni, menni kell előre, és ha egyet bekotor Messi vagy Villa, akkor átszakad a gát, kicsit fel lehet lélegezni (NEM lelazulni, NEM tilitolizni), aztán ugyanúgy nyomni tovább, hogy jöjjön még egy gól. Aztán még egy.

Viszont arról sem szabad megfeledkezni, hogy nagy hátrányba kerülünk egy újabb kapott góllal, szóval a szélsőhátvédek egyszerre lehetőleg ne menjenek fel támadni, főleg ne Alves (Alba inkább vissza szokott érni az ellenfél támadásaihoz), Busquets szerepe talán az eddiginél is fontosabb lesz, az esetleges kontrákat ugyanis írmagjukban el kell fojtani, és ki kell küszöbölni a tolódási hibákat, amire példa volt az odavágón Muntari találata.

Támadásban pedig... DESTROY THEM ALL filozófia az alap, direktebb játék kell, ha nem megy a ziccerek kialakítása (van egy olyan érzésem, hogy nem lesz olyan könnyű a busztaktika ellen), akkor lőni bátran távolról, gyorsan járatni a labdát, minden védelmi hibát kihasználni (ilyen brutális nyomás alatt biztos vagyok benne, hogy lesz), ha pedig véletlenül mégis kialakul egy ziccer, azt kíméletlenül be kell vágni. És itt jön a képbe Villa, akit most mindenképpen pályára küldenék, nem érdekel, hogy milyen formában volt, milyen formában lesz, ő mindig képes gólt lőni, a rutinja jól jöhet majd, meg persze azt se felejtsük el, hogy helyzetkihasználását tekintve hatékonyabb a többi támadónknál, legalábbis Alexisnél bizonyosan. Messit akár ki lehet tolni jobbra, ha szenved középen, Pedro ettől függően bal vagy jobb szél, esetleg közép, mögéjük meg Iniesta-Thiago, Xavit mellőzném ezúttal.
(Mondjuk itt a másik kérdés, hogy Rouráék bevállalják-e, hogy Thiagót kezdetik Xavi helyén... Mert az odavágón még cserélni sem mert a mester, így elég nehéz elképzelni, hogy egy ilyen fontos meccsen váratlant húzzon.)

És ott van Fortuna is, aki talán visszaadja nekünk azt, amit elvett tőlünk a Chelsea által.

Szóval sok mindennek kell megvalósulnia, ha tovább akarunk jutni, de a meccs utáni abszolút letargia és depresszió után már sokkal pozitívabban látom a dolgokat.
MEGCSINÁLJUK.
DESTROY THEM ALL.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.02.22. 19:25:58

annak örülök, hogy egyetértesz a lényegi résszel, csak
Tényleg kezd már kicsit sok lenni belőled és Deunemtudomhogykellleírnimivelmégnemisjátszottanagycsapatbanfeubó
minden 2.ik hozzászólásod erről szól
jött elsőben a személyekedés, mintha éjjel-nappal nyomnám deut a fórumon (magamtól nagyon-nagyon ritkán hoztam szóba, sokszor inkább védtem), a másodikban meg egy orbitális túlzás, tekintve, hogy még mindig nem vagyok benne biztos, hogy a hsz-eim 2%-ánál több szól deulofeuról.

mindegy, tényleg az a lényeg, hogy menjünk tovább, és támadjuk azt a rohadt kaput keményen.
ha xavival, akkor xavival, ha mással, akkor mással.
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2013.02.22. 19:18:11

shutterisland írta:ajj, hagyjuk már.

megemlítettem, hogy milyen stílust látok szükségesnek, ha megint csődöt mond a tili-toli ezen verziója, ami az odavágón volt.

tudom, hogy nem lesz se thiago, se tello, se senki, aki direktebb vonalat képvisel, de leírtam a véleményem.

ha nem tetszik a stílusom, akkor ne írogassál itt olyat, hogy sok lesz már belőlem meg deulofeuból, miközben a 2000 akárhány hsz-em közül ha 30-at össze tudsz nekem számolni, ahol róla írtam, akkor már jó vagy.

a személyeskedést nem én kezdtem, te kötöttél belém full feleslegesen.
Igazából nem beléd kötöttem úgy általánosságban gondoltam, csak Te magadra vetted.lehet nem véletlen.
És mivel ez egy fórum, még szép, hogy véleményeltérések vannak.Egyedül a Deu...-s részt gondolhatod személyeskedésnek, de azt akárhogy magyarázod akkor is igaz.szerelmes vagy belé.Befejeztem ne reagálj rá, mert csak rosszabb lesz és jönnek a főnökök.:)
Béke van, nem állt szándékomban ellened szólni, minthogy oda is írtam, hogy igazad van.ki kell valamit találni különben kiesünk.
Egyébként simán benne van a srácokban, hogy megfordítjuk és ahogy azt hiszem mihii írta, végre nem csak a szánk lesz nagy, hanem meghalunk a pályán, sikerülhet is.De én nem leszek annyira csalódott mint sokan mások, lehetett már számítani, hogy nem lesz mindig kolbászból a szalonna.Mindig nem lehetünk mi a legjobbak.
Forca Barca
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.02.22. 19:08:15

ajj, hagyjuk már.

megemlítettem, hogy milyen stílust látok szükségesnek, ha megint csődöt mond a tili-toli ezen verziója, ami az odavágón volt.

tudom, hogy nem lesz se thiago, se tello, se senki, aki direktebb vonalat képvisel, de leírtam a véleményem.

ha nem tetszik a stílusom, akkor ne írogassál itt olyat, hogy sok lesz már belőlem meg deulofeuból, miközben a 2000 akárhány hsz-em közül ha 30-at össze tudsz nekem számolni, ahol róla írtam, akkor már jó vagy.

a személyeskedést nem én kezdtem, te kötöttél belém full feleslegesen.
Válasz küldése