Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.31. 20:30:31

Én amúgy nem láttam azt, hogy gyengén játszunk, inkább a kényelmes szót használnám. Mi irányítottunk, jobbak voltunk végig-sajnos nem kaptunk érte semmit. A meccs előtti alapcélt-ne kapjunk ki, és legyen lőtt gólunk-viszont mindenképp teljesítettük.
Hazai pályán kiütjük őket.
Ui: Amúgy hihetetlen, hogy milyen sikernek próbálják megélni a rossz eredményt, és a játékot odaát :D Varane játéka mint kapaszkodó...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.01.31. 19:04:53

az egyetlen probléma a real elleni játékunkban, hogy tele gatyával megyünk ki állandóan, mintha évek óta aláznának minket 5-0-ás eredményekkel. a visszavágón is ez, de behúzzuk, mert sem az uefa, sem a nasa nem engedheti meg azt a luxust h kiessen barcelona.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.01.31. 18:47:56

Hihetetlen, hogy tud visszavenni igazi énjéből a csapat, amikor a Real az ellenél. Az utóbbi időben remekül játszottak, most meg begörcsöltek. A labdát alig tudták megtartani az első félidő első részében, a passzokba sok hiba csúszott, sok labda ment el a lábak alatt/mellett és lett az az ellenfélé. Nagyon pontatlanok voltunk és két gyenge teljesítmény, Alvés és Pedro töketlenkedése majdnem megbosszulta magát.

A visszavágón annyival van jobb dolgunk, hogy van egy idegenben lőtt gólunk, szóval egy 0-0 is elég lesz, bár hazai pályán illene győzni és megmutatni, ki a jobb.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.01.31. 16:13:27

Zsazsa Jr írta:
Ehhez persze azért hozzá jött, hogy kevés volt a mozgás és lassú volt a labdajáratás, tehát a visszavágón mivel valószínű ugyan ezt fogják alkalmazni, ezért egy dologgal kerekedhetünk föléjük!Rengeteg elmozgással illetve gyors labdajáratás és természetesen sokkal eredményesebb helyzetkihasználás!

Ha ez mind sikerül, akkor biztos, hogy megverjük őket!
Sokszor végigfutottuk már ezeket a köröket. Akármilyen meccset nézünk a Barcát leszámítva mindenhol láthatjuk, hogy folyamatosan mennek a keresztmozgások a csatárok között, így megmozgatják az ellenfél védelmét. Vki azt nyilatkozta korábban, hogy itt tanulta meg a taktika jelentőségét. Ha jól megnézzük, akkor nincs is olyan játékosunk, aki szinte a posztjától eltérő helyen tartózkodna a pályán. Néha persze, vagy egy-két kivétel, de a keresztmozgásokkal egyáltalán nem élünk. És azt is ki lehet venni, hogy a Real ellen a szélső hátvédeink szinte alig támadnak. Lehet, hogy taktikailag fegyelmezettek vagyunk, de a szükséges mozgások nagyon ritkán vannak meg.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Zsazsa Jr
Barça B
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2012.02.28. 11:01:47

2013.01.31. 16:05:43

Na akkor én is véleményt nyilvánítanék:

Kissé csalódót vagyok az 1-1 miatt, de ettől függetlenül teljesen igazságos eredmény született!

Az, hogy itt megint írják páran, h ennyi meg annyi %-on pörögtünk...ez marhaság!Annyira játszottunk jól, amennyire a real hagyta!

Igen, a saját fegyverünkkel tudnak leginkább megfogni, ez pedig a feltolt védekezés és a folyamatos letámadás!

Ehhez persze azért hozzá jött, hogy kevés volt a mozgás és lassú volt a labdajáratás, tehát a visszavágón mivel valószínű ugyan ezt fogják alkalmazni, ezért egy dologgal kerekedhetünk föléjük!Rengeteg elmozgással illetve gyors labdajáratás és természetesen sokkal eredményesebb helyzetkihasználás!

Ha ez mind sikerül, akkor biztos, hogy megverjük őket!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3985
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.01.31. 14:37:59

Alapjában elégedettnek kellene lenni a döntetlennel.Írják sokan, hogy el kellett volna döntenie Pedronak.Valóban, viszont túlságosan szorították a rövid sarok irányába, nem merte első szándékból elvállalni egy ütemmel előtte jobb szögből. Sokan elfelejtik az első perc CR szabadrúgását, amikor is Pinto óriási bravúrjának köszönhető, hogy azonnal nem kerültünk hátránya. Esetleg CR ajtó-ablak fejesét, amikor köszönettel tartoztunk neki a kihagyott ziccerért. "lassúak, botrányosan gyengék, lézengő" stb.. szerintetek Xavi, Messi, Busi? Messit szinte minden labdaátvételénél 5 ember vette körül.
Minden csapat annyit játszik, amennyit az ellenfél enged. Ez a Madrid nem ugyanaz, akik aszisztáltak a 2:6 és az 5:0 alkalmával. Agresszív letámadás már az ellenfél térfelén, presszionálás labdás embernél.Saját fegyverünket fordítják taktikailag ellenünk, egyenlőre eredményesen sokszor.
Megemlítve a gusztustalan faragást is, amiben partner volt a játékvezető is.
Xavi teljesen jogosan emlegette a sorsdöntő hibát, arról nem beszélve, ha a gól előtt 1 perccel Ricardo Carvalho második sárgával következetesen "kirepül" nem jött volna az egyenlítő gól, mert a Madrid 3-4 percig reklamált volna.

Szerintem kifejezetten jó eredmény az 1:1, a rúgott gól még sokat érhet.
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.31. 14:26:13

Piqué meg öngyújtót talált a tizenhatosunknál, szóval nem hazudtolta meg önmagát a Bernabeu...
Az vicces jelenet volt. Piqué mutogatta az öngyújtót, erre odalépett hozzá Puyol, kikapta a kezéből, és eldobta a fenébe. Mintha azt mondta volna Karcsi bácsi, hogy "Hagyd a fenébe, inkább foglalkozz a játékkal" Megjegyzem igaza volt Puyinak.

Meccsről:

Tegnap a meccs után csalódott voltam, és sajnáltam, hogy csak döntetlen lett a vége. Mára már azért kicsit kitisztult a fejem, köszönhetően a 10 órás alvásnak. :lol: Mára már másképpen vélekedek.

Mindkét oldalon voltak jó-rossz megoldások, amiből gól/gólok születhettek volna. Picit jobban megérdemeltük volna a győzelmet, de azt gondolom, hogy sokkal nem voltunk jobbak. Ettől Mi többet tudunk. És ezt otthon be is fogjuk majd bizonyítani cirka egy hónap múlva.

Ha lebontom csapatrészekre a dolgot, akkor nálam, mint sok más embernél az tűnik szembe, hogy a középpálya tegnap nem volt túlságosan egyben. Ebben nyílván a Madridnak is vannak érdemei. Talán túl sok volt az a 4 középpályás. Cesc, Ini, Xavi, Busi. Talán egymás elől vették el a helyet. Ini nem sokat mozgott ki a bal oldalra, ami számomra nem túnik ésszerű döntésnek, mivel szerintem egy Essient simán át tudna játszani, ami néha meg is történt.

Összességében a látott helyzetek alapján inkább a Madridra hízelgő ez az 1-1. Viszont azt én is megjegyezném, hogy egy jó meccset lehozó Madrid egy kb. 60%-on pörgő Barcelonával érte el ezt az eredményt. (lehet jönni azzal, hogy DE mert a Madrid érdeme miatt pörgött csak ennyire) Én azt láttam a meccs elején is, hogy ebben a játékban nem lesz köszönet. Nem voltunk eléggé koncentráltak, azok a középpályán eladott ladbák sem voltak megszokottak. (még a Madrid ellen sem)

Csak azért sajnálom, hogy ennyi lett az eremény, mert 0-0-ás döntetlen mellett csak a győzelem az elfogadható számunkra. És azt szerintem mindenki belátja, hogy 0-0 biztosan nem lesz a visszavágó, ahogy az is gondolom mindenkinek világos, hogy a Madrid fog gólt lőni a Camp Nouban. Viszont mi meg simán képesek vagyunk 2-3 gólt lőni Nekik, még ha a csapat ki is egészül Di Mariával, Coentraoval, Ramosszal, meg Pepével.

Ezt az eredményt még pozitívnak is értékelhetjük, mivel a játékosaink legalább nem engedhetnek ki fejben. Főleg nem most, hogy eljött a szezon legfontosabb szakasza. Most kell odatenniük magukat, most kell megmutatni, mert ha most fogunk meghunyászkodni, akkor amit idáig elértünk semmissé fog válin. (a bajnokságot kivéve)

Minden esetre bizakodó vagyok, és úgy gondolom sikerül összeszedetten, koncentráltan,, gólratörőbben futbalozni. Ennek eredményeképpen pedig klavilifikáljuk magunkat a döntőbe, ami hol is lesz? :oops: :lol:
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.01.31. 14:18:46

ab1daL írta:
Erxy írta:A meccs után ezt írta ki Alves a twitter oldalára, nagyjából azt jelenti, hogy kár a döntetlenért, de még nagyobb kár a rasszista megnyilvánulásokért.. Állítólag, amikor Alves labdába ért, huhogtak a lelátón. Nem tudom, ez mennyire igaz, én nem hallottam, de gondolom nem viccből írta ki Dani a twitterére. :roll:
Nem egyszer történt ez meg, tisztán lehetett hallani. Most tart amúgy sajtótájékoztatót Dani, gondolom megjegyzi a dolgot.. Piqué meg öngyújtót talált a tizenhatosunknál, szóval nem hazudtolta meg önmagát a Bernabeu... =D>
az még hagyján, de volt pofája a mocsoknak megmutatni a gyújtót a sporinak... micsoda alja népség vagyunk, pfej... :lol:

amugy örülnék ha a legközelebbi clasicon vhogy játszana masche, jo lenne ha lenne legalabb egy ember a csapatban, aki nem ilyen kis megszeppent nyuszi, hanem odatud csapni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2013.01.31. 14:51:02-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.01.31. 14:00:06

Wade-Fan írta:
Piqué meg öngyújtót talált a tizenhatosunknál, szóval nem hazudtolta meg önmagát a Bernabeu...
mintha a Camp Nou-ba csak a szentek járnának :)
Láttál összehasonlítást leírva,vagy akárcsak egy bezzeg mi kezdetű mondatot ? NEM, azt meg hadd jegyezzük már meg,ha türhőék megint hozták a formájukat,ez itt az eurobarca...
Renka
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2013.01.31. 13:18:28

2013.01.31. 13:57:28

Kicsit viccesek nekem ezek a szélsőséges hozzászólások oda-vissza. Játszott a két csapat egy jó ki-ki meccset néhány hatalmas helyzettel és rengeteg nagy mentéssel. A mezőny két legjobbja Varane és Piqué volt, nem véletlen,h csak 1-1 gól esett. Messi vasárnap még Isten volt, szerdára már csak egy földi halandó, akinek Varane folyton leszedte a labdát a lábáról és ez persze most már mindig így lesz :lol: . Most komolyan, Varane tényleg nagyot játszott és Messi most kevésbé bírt az Őt ilyenkor rendszeresen osztó, faragó védelemmel....de ennyi, nem kell ezt túlmisztifikálni. Barcelonában megint lesz majd egy meccs...egy másik meccs.
Wade-Fan
Barça C
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2013.01.26. 22:34:32

2013.01.31. 13:50:49

Piqué meg öngyújtót talált a tizenhatosunknál, szóval nem hazudtolta meg önmagát a Bernabeu...
mintha a Camp Nou-ba csak a szentek járnának :)
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.01.31. 13:39:23

Erxy írta:A meccs után ezt írta ki Alves a twitter oldalára, nagyjából azt jelenti, hogy kár a döntetlenért, de még nagyobb kár a rasszista megnyilvánulásokért.. Állítólag, amikor Alves labdába ért, huhogtak a lelátón. Nem tudom, ez mennyire igaz, én nem hallottam, de gondolom nem viccből írta ki Dani a twitterére. :roll:
Nem egyszer történt ez meg, tisztán lehetett hallani. Most tart amúgy sajtótájékoztatót Dani, gondolom megjegyzi a dolgot.. Piqué meg öngyújtót talált a tizenhatosunknál, szóval nem hazudtolta meg önmagát a Bernabeu... =D>
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.01.31. 13:39:08

Varane valóban nagyot játszott,de azért nem kell túlmisztifikálni a dolgokat. Pl Messivel az egész meccsen 3szor találkozott,ebből egyszer úgy szerelte,hogy előtte Carvalho elhúzta Messi elől kézzel a labdát,és lelassította ezzel.

ettől függetlenül a madrid legjobbja volt, de pl Messi rossz játékához köze nem volt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2013.01.31. 13:35:44

REMY írta: Varane :wink: itt nem a pocsék napkifogással kell jönni.
Tény, hogy nagyot játszott a srác, de ő inkább az utolsó pillanatban történő mentéseivel tűnt ki, (gólvonalról mentett, Cesc-et befutja, vagy épp hogy Messi elé "beugrik" hátulról tökéletes ütemben) nem azzal, hogy folyamatosan ott loholt volna Messi nyakán. Pláne, hogy a védelmetekből Carvalho lépett ki néha Messire, s nem Varane.

Messi legfőbb problémája szerintem az volt, hogy nem volt ott a harmadik csatár a pályán, a középpályánk pedig hátrébb csúszott a kelleténél, így Messi nem tudott kivel összejátszani, mert Fabregasék távol voltak tőle, az egy szem Pedro meg kevés elől. Többször is teljesen egyedül vezette rá a labdát a madridi védelemre, amiből vagy labdavesztés lett, vagy vissza kellett fordulnia.

Biztonsági játékkal érkezett a csapat Madridba, nem akartunk mindenáron győzni, jó az x is, legalábbis minden jel erre utalt. Kezdve az összeállítással, hogy mind a 4 középpályásunk a pálya közepén volt (tehát az egész bal oldalunkat feladtuk azzal, hogy Iniesta is bement középre, Essiennek volt is bátorsága párszor felfutni). A biztos labdabirtoklásra helyeztük a hangsúlyt, úgy gondolkodtak Rouraék, hogy ha a középpályán egyszerre ott lesz Busi, Xavi, Cesc, Iniesta plusz Messi is, akkor a meccs elején, amikor a legintenzívebb a letámadásotok kevésbé jön zavarba a csapat, könnyebben megtartjuk a labdát, stb. Ez nagyjából sikeres is volt.


Teljesen más: "Daniel Alves @DaniAlvesD2

Grand trabajo de mi equipo, lastima el resultado y mas lastima aun lo de racista que hay en algunos lugares pero soy feliz como soy gracias"

A meccs után ezt írta ki Alves a twitter oldalára, nagyjából azt jelenti, hogy kár a döntetlenért, de még nagyobb kár a rasszista megnyilvánulásokért.. Állítólag, amikor Alves labdába ért, huhogtak a lelátón. Nem tudom, ez mennyire igaz, én nem hallottam, de gondolom nem viccből írta ki Dani a twitterére. :roll:
Kép
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.01.31. 13:17:37

Nekem valahogy olyan érzésem volt egész meccsen,hogy jó nekünk az X is, nem pörögtek,nem akartak támadni a srácok,átadtuk a területet a Madridnak (végre),de ebből nem jöttek gyilkos kontrák,amire képes lehetne a gárda,ha néha meg is próbálná.
Nem a bíró miatt lett X ez tény,viszont a partjelzők elmehetnek azért a .... pont oda ! Ennyire egy tróger semmit érő bandát,mint akik az lfp égisze alatt fújják a sípot,és lengetik a zászlót,ez egyszerűen FELHÁBORÍTÓ !
Hány tévesen lesen megállított akciónk volt? lehet,hogy egy kezemen nem tudnám megszámolni ! Ha a bárki úgy végezné a munkáját a civil életben mint ezek a söpredékek évek óta,akkor senkinek nem lenne már állása!

Messiben egy kicsit csalódtam,nem az volt a baj,hogy nem ment,nála ez belefér,hanem az,hogy nem is vállalt,ellézengett a középpályán,el volt a langyos vízben,és mindezt egy Real ellen ! :?

Piqué,Puyol jár a pacsi,ha Varane-t illetük a teljesítménye alapján (abszolút jogosan) világklasszis jelzővel,akkor Gerrardinho-nak is kijár ez !

Alba oldaláról rengeteg veszélyes beadás jött be,és 1az1be egyszer sem tudta elverni Essient,ami számomra csalódás volt !

Alves abszolút tűrhető volt,javarészt levédekezte CR-t,aki szintén 00 volt a meccs során.

Busi,és Xavi botrány volt amit műveltek,látszik,hogy elszoktak tőle,hogy nyomás alatt játszanak,mert szorongatott helyzetben nem volt egy jó döntésük sem körülbelül ,ennél mind2-nél sokkal,de sokkal több kell,ha BL-t akarunk nyerni!

Cesc a gólján kívül pályán volt? vagy csak arra az 1 támadásra ugrott be ?

Pedro,ha nem impotens eldönthette volna a meccset,és valószínűleg attól úgy megzuhant volna a Madrird,hogy még közé rakunk legalább 1-et meccsfordító szitu volt sajnos !

Iniesta meg egyszerűen zseni,akkor csinált bohócot a madridiakból,amikor akart!

Az viszont egy nevetséges eleme a játékunknak,hogy nem támadjuk a kaput,a szélső már a 16-os vonalában van,és a mi ELSŐ VONALUNK!!! még a térfél közepén lézeng ! Lehet szidni Alvest,meg a szélsőket,hogy minek adják be,de valaki súgja már meg,hogy a többiek miért nem érkeznek soha a labdákra ??


Összegezve: Egyik csapat sem hagyta,hogy a másik a játékát játssza,és ebből született egy igazságos pontosztozkodás!
Elszomorít,hogy ami az elmúlt 5évben minket jellemzett,hogy minden Clássicon a maxot hozzuk,mintha vért ittunk volna,az most a Real védjegyévé vált,mi meg csak elkavirnyázunk a pályán,ezt nem lehet megengedni!
És ami a legbosszantóbb,hogy így is kivégezhettük volna őket,ha odafigyelünk a helyzetkihasználásra!
Kimondhatatlanul csalódott vagyok,hogy ahelyett,hogy elvágtuk volna ezt az évüket,visszahoztuk őket a szezonba!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.01.31. 13:13:06

REMY írta:
Asys írta:Ha Messi nem fog ki ilyen pocsék napot...
Varane :wink: itt nem a pocsék napkifogással kell jönni.
:lol: :lol: :lol:

remy ne haragudj, de azért kicsit tulzásba estetek odaát. a gyerek lehozott egy jó meccset, egyszer szerelte messit, meg egyszer lefutotta egy 5m-es sprintben, ti meg ugy ajnározzátok mintha évek óta leradírozná a világ legjobbjait mindenhonnan :lol:

élvezzétek ki h játszott mert jo5é ugy teszi a padra ramos és pepe visszatértével mint a pinty :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2013.01.31. 13:11:18

REMY írta:
Asys írta:Ha Messi nem fog ki ilyen pocsék napot...
Varane :wink: itt nem a pocsék napkifogással kell jönni.
Ha Messi jó napot fog ki, akár a jóisten is lehet a madrid védősorában...
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.01.31. 13:01:13

REMY írta:
Asys írta:Ha Messi nem fog ki ilyen pocsék napot...
Varane :wink: itt nem a pocsék napkifogással kell jönni.
Azért ne csináljunk a srácból rögtön világlegjobbja védőjét, főleg itt ne.. Kétségtelen, nagyot játszott a srác, szomorú, hogy ahogy felépül az idegileg gyenge kettős, rögtön ők lesznek a kezdők.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.01.31. 12:57:02

Asys írta:Ha Messi nem fog ki ilyen pocsék napot...
Varane :wink: itt nem a pocsék napkifogással kell jönni.
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2013.01.31. 12:46:08

Szerintem meg pont, hogy a Real nem tudta a játékát játszani... az utóbbi madrid elleni meccseket nézve most először éreztem azt, hogy nem tudtak lekontrázni minket (annyiszor) a jobb oldalon kétszer ha elmentek, a balon egyszer se (Ronci-Benzema kényszerítőjét nem számolva, mert az gyakorlatilag középen volt), csak ugye onnét érkezett pár veszélyes beívelés főleg szögletek után. De slusz-passz ennyi... Nem mentünk bele adok-kapokba amibe korábban annyiszor (a rohanás egyik kaputól a másik értem ez alatt) továbbá végre nem az ellenfél térfelének közepéig volt feltolva a védekezésünk!
Mou ellenünk kitalált taktikáját mással nem tudjuk megfogni, idomulnunk kellett valamelyest és megtettük. Ha Messi nem fog ki ilyen pocsék napot...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.01.31. 12:22:13

Mi nem tudtuk a játékunkat játszani, ez a real érdeme javarészt,másrészt a mi bénaságunk,és az,hogy edző nélkül játszunk hetek óta. Ezt a meccset a félidőben,vagy meccs elején elmondott 3 egyszerű taktikai mondattal meg lehetett volna izgalommentesen nyerni, ehelyett ment a lötyögés.

Mert azt szerintem mindenki látta a meccs kezdetekor már,hogy míg a real játékosok pörögnek,hajtanak, mi meg lézengtünk kedvtelenül.
A vicc az,hogy még így is röhögve nyerhettünk volna, ha nem vagyunk a kapu előtt bénák.

Nah mindegy, ez is egy olyan klasszikus volt, amin nem tudtunk dominálni, és egyre többször van ez, már nem csak 5-10 percekre.

Hibákról meg inkább nem beszélek,mert annyira nyílvánvaló taktikai hibákat vétünk,hogy nem igaz,hogy nem látja a szakmai stáb, hiszen ordít a képernyőről,hogy mit csinálunk rosszul.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.01.31. 11:55:27

barlacy írta:A mérkőzés elején a Real jobb volt, de csak a mi kisebb hibáink miatt került fölénybe.
azért ez vicces :D általában azért kap ki egy csapat vagy azért X-elnek le, mert hibáznak és nem azt játsszák, amit tudnak.

Ha nem így lenne, akkor felesleges is lenne lejátszani a bajnokságot, mert a 20 csapatból 18 csapat tuti vereséget szenvedne a Real - Barca ellen... és a "döntő" a klasszikus lenne...
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2013.01.31. 11:45:28

A mérkőzés elején a Real jobb volt, de csak a mi kisebb hibáink miatt került fölénybe. Szerencsére ezután Busiék megnyugodtak, és nyomtunk.A helyzetek alapján nyerni kellett volna,a durva játékot produkáló Madridot segítette az elfogult,12.játékosként szereplő sípos.
Kettős emberelőnyben kellett volna zárulnia a meccsnek!Fel nem foghatom, hogy a durva stílus hogyan engedhető meg ! A kemény férfias játék nem azonos az aljas durvasággal!!!
Arbeloa? X.Alonso? Essien?Néha Khedira?Callejon?
Nálunk Alves produkál sok szabálytalanságot, de talán ilyen durva még egyszer sem volt mint ezek...
Remélem a visszavágón sikerül nyernünk.Csak ilyen bírót ne küldjenek!
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.01.31. 10:38:10

Eltudom képzelni, ahogy Messi ott várt Arbeloa-ra mint anno Mourinho a bíróra. Ja persze :lol: Messi provokálta a mérkőzésen Abeloa-t? Én úgy láttam egész meccsen ő rugdosta Leot, amit meg is említett neki Messi. De, hogy ő provokálta egész mérkőzésen... :roll:

A Punto Pelota exkluzív értesülése szerint a tegnapi El Clasico után Messi a parkolóban provokálta Arbeloát, aki a feleségével az autójukban ült és távozni készültek. Az argentin többek közt hülyének nevezte a Real Madrid védőjét. Helyszíni szemlélők szerint az argentin csatár a mérkőzés tetemes részét is Arbeloa provokálásával töltötte.

http://www.mundodeportivo.com/20130131/ ... 80211.html
Kép
Avatar
Celtic
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009.02.24. 21:43:20

2013.01.31. 10:30:13

Én is úgy érzem, hogy lesz ami lesz alapon játszott a csapat, de attól nem félek, hogy a Nou Campban ne vernénk meg a reált.
Viszont én ott látom a problémát, hogy olyan edző van a csapat elött, aki van amikor ott van, van amikor nincs. Ez így nem jó.
Amikor Guardiola volt az edző, mindenki lenyilatkozta (kötelességből vagy nem, de volt benne igazság) Guardiola nélkül nem lennének ott ahol. Tehát vezette a csapatot.
Tito meg van amikor ott van amikor nincs. Úgy gondolom, hogy egy olyan edző kellene aki azt a szemléletet mutatja mint Guardiola vagy Tito, de ott van. Nyilván a legjobb az lenne, ha Tito űlne ott, de továbbra is azt vallom, ez így nem jó, hogy van is meg nincs is. Ettől természetesen nem azt mondom hogy Tito rossz edző vagy ember, hanem ellenkezőleg. Jó választás volt kinevezni, de csak akkor ha a csapatnak is jó. Ez így pedig nem biztos.
Válasz küldése