Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.10.24. 11:33:50

mess2009 írta:hidd el a baj oka, hogy a sokpasszos játéknak (is) vannak komoly hátulütői!! az egyik pl. hogy nem mindég sikerül megtalálni a helyes arányt!!
sokkal többet próbálkozunk távolról mint a pep érában. nah, ott soha nem volt 16-oson kívülről kapuralövés. ha adriano játszik, ő 3x-4x biztos megkuldi. rajta kívöl iniesta meg xavi is szokott próbálkozni, tegnap, ha jol emlékszem volt 1 kaput eltaláló ilyen lövés, 2-3 a lelátón kötött ki, a többit meg már a 16-osnál blokkolták...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2012.10.24. 11:23:31

csababarca írta:Bocs,de Alexis nagyon negatívan lógott ki tegnap is a csapatból.
Idegen test a pályán,sokkal idegenebb,mint Ibra volt pl.
Rossz néz,hogy mennyire nem tudja mit kéne csinálnia.
Pedig nem rossz játékos,technikás,de itt elemi hibákat vét.
Nem tudom miért,de tavasz óta így "játszik".
És akkor még meg sem említettük, hogy a Celtic gólját is az ő agyatlan szabálytalansága miatt kaptuk. Nagy reményeket fűztem a sráchoz, de sajnos borzasztóan beszürkült a játéka. Néha összejön neki 1-2 jobb meccs, de hosszabb távon inkább negatív irányba lóg ki a csapatból.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2012.10.24. 11:18:13

bzozo írta:na ennyit az enerváltságról!!
Küzdelem és a megérdemelt kiharcolt Isten adta Győzelem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Akkor is ezt írnád, ha csak 3 percet hosszabít a spori? Dícséretes a csapat küzdőszelleme, de ettől még nem játszunk jól. A korábbi években egy ilyen Celtic-et félóra alatt lerendeztünk volna, a tegnap meg azon kellett izgulni, hogy nehogy pont nélkül maradjunk.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.10.24. 11:11:56

sjd írta:
barlacy írta:de feltűnt Alexis gyenge játéka. Lehet, hogy ügyetlen? vagy nincs ütemérzéke?
sőt, focizni sem tud, adjuk el.... :roll:
Bocs,de Alexis nagyon negatívan lógott ki tegnap is a csapatból.
Idegen test a pályán,sokkal idegenebb,mint Ibra volt pl.
Rossz néz,hogy mennyire nem tudja mit kéne csinálnia.
Pedig nem rossz játékos,technikás,de itt elemi hibákat vét.
Nem tudom miért,de tavasz óta így "játszik".
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.10.24. 10:56:48

mess2009 írta:hidd el a baj oka, hogy a sokpasszos játéknak (is) vannak komoly hátulütői!! az egyik pl. hogy nem mindég sikerül megtalálni a helyes arányt!! amikor már régen előre kellene törni, jön a beidegzett hátra biztosabb!! (tegnap pl. dühítően látványosan...stb.Tello esetében! hányszor ad hátra, ahelyett hogy meghúzná???!!! amihez úgy egyébként igazán ért, mert a többi az nulla.)
És ha meghúzza, akkor kinek adja be? Messinek, aki kb. 30 méterre a kaputól várja a visszapasszt? Sancheznek, aki a túloldalon ugyanott helyezkedik?
Egyszerűen egyedül nem lehet előre játszani, akkor működne ez, ha az egész csapat tudatosan úgy mozogna, hogy előrefelé is nyissanak passzlehetőséget. De ha egyszer mindenki visszafelé helyezkedik neki szándékosan, akkor gyakorlatilag nincs más lehetősége, mint hátraadni a labdát.
Az pl. mennyire durva már, hogy Alba góljánál 3 (!!!) ember helyezkedett a 16-oson belül, Villa és Bartra rajta kívül. (És ha Villa nincs a pályán, garantálom, hogy ez a 3 ember csak 2 lett volna.) Utolsó percben, amikor hajtunk a gólért, egy beadásra több védőnk érkezik, mint támadónk és az ellenfél kétszeres létszámfölényben lehet a saját 16-osán belül.
barlacy írta:de feltűnt Alexis gyenge játéka. Lehet, hogy ügyetlen? vagy nincs ütemérzéke?
sőt, focizni sem tud, adjuk el.... :roll:
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2012.10.24. 09:26:21

nekem Sergio hiányzott nagyon a pályáról. elképesztő stabilitást ad a csapatnak, hatalmas űr tátongott a helyén. song általában csak légüres térben cammogott, egyenlőre nem találja a helyét. xavi szerintem jól játszott, sokat vállalt, csak nem kapta meg a megfelelő támogatást a középpályáról, amit egyértelműen sergio hiányának tudok be. illetve Leo is kevesebbszer volt megjátszható, nem nagyon akaródzott futni a kis kedvencünk.

Az ilyen betömörülő csapatok ellen lenne szükség Villára, mert Messinek sokkal hátrébb kell húzódnia, hogy keresztbe mozgással meg tudja bontani a falat, csak sajnos középen nincs megjátszható ember...a szélsőink gyengék voltak, tito fogalmam sincs mire várt a 75. percig a cserével, és miért mindig Tello érkezik, ráadásul pont olyan csapat ellen, ahol még véletlenül sem tudjuk kihasználni a gyorsaságát..

A szögletek elvégzése életveszély saját csapatunkra nézve...egy labdavesztés és vakarhatjuk a fejünket, hogy egyedül viszik rá valdesre...a szögleteket lövéssel, vagy beadással és fejessel kell zárni, különben csak saját magunkat szívatjuk meg. volt belőle vagy egy tucat, de semmi veszélyt nem jelentett az ellenfélre, ellenben a mi kapunkra... jó lenne valamit kitalálni, mert pl egy madrid keményen büntetni fogja a pedro féle labdavesztéseket.

Nem voltunk rosszak, meg volt a megfelelő számú ziccer a meccs eldöntéséhez. általában messinek egy ilyen meccsen 2-3 gólja van, most egyet sem sikerült találnia, így szoros lett a vége, de megnyerték a srácok. szerencsére lehet rotálni a csapatot, így talán nem fog visszaütni a későbbiekben, hogy nem sikerül időben lezárni a meccseket.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2012.10.24. 09:04:21

Bob_Marley írta:Győzelem megint meglett, s ez a lényeg, de továbbra sem tudom hova tenni a dolgokat.Ma nem volt vészes jól mozgott a csapat voltak helyzeteink is 1-2 szitut leszámítva végre visszafele is sikerült jól rendeződni, Bartra nagy volt de mégis úgy látom nem elég jó a csapatjátékunk, legalábbis nem olyan mint amilyet tudnánk.
Nagyon tűzzel játszanak a fiúk meccsek óta, valamikor így megfogunk égni, remélem nem a bajnokságban.De összességébe a maira elmondható a fiúk hozták a győzelmet s a játék is helyenként jó volt.

szerk: Mikaos hsz-vel egyet értek.Főleg a Bartra-s résszel, nem lehet csak úgy bedobni emberkéket a csapatba, jól időzített Tito helyt is állt.
hidd el a baj oka, hogy a sokpasszos játéknak (is) vannak komoly hátulütői!! az egyik pl. hogy nem mindég sikerül megtalálni a helyes arányt!! amikor már régen előre kellene törni, jön a beidegzett hátra biztosabb!! (tegnap pl. dühítően látványosan...stb.Tello esetében! hányszor ad hátra, ahelyett hogy meghúzná???!!! amihez úgy egyébként igazán ért, mert a többi az nulla.) ugyanez igaz volt még Messire is, egy-két ígéretes kontralehetőséget szinte ösztönös lezserséggel passzol hátra?! és már el is szált a dolog... szóval összegezve: ha nincs lendület, és sebesség a szekér döcög...
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2012.10.24. 08:39:46

Kiszenvedtük!Legalább 3-4 góllal kellett volna nyernünk a helyzetek alapján.Jó a Celtic kapusa, és a szerencse is elég nagy barátja!A csapattal nem voltam elégedetlen, de feltűnt Alexis gyenge játéka. Lehet, hogy ügyetlen? vagy nincs ütemérzéke?
A Bartra fiú szerintem kitűnő volt!
Lesz ez a játék még sokkal eredményesebb is,csak jöjjön már Puyi,rendszeresen játsszon Montoya , Bartra is.
Alexander Mahone
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.12.10. 18:48:57
Tartózkodási hely: Abu-Dhabi

2012.10.23. 23:57:46

margarin írta:A mai meccs hőse ..magasan Bartra..
Más meccset néztél. Jól játszott, de smemi extra.
Úúúúútálom Ibrát. De ma egy ilyen langalétra csávó jól jött volna.
Ráadásul fellökni sem nagyon lehet őt.
Egyszer már kudarcot vallot-e téren.
"Akár azt gondolod képes vagy képtelen vagy rá, igazad van."
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2012.10.23. 23:46:16

ne felejtsük el, hogy ahogy mondta a kommentátor vasárnap hajnali ötkor ért haza a csapat. konkrétan volt másfél napja a csapatnak regenerálódni és felkészülni a celtic ellen.

alba például számomra még mindig egészen hihetetlen. depor ellen szétfutja magát, és most kedden pedig a legtöbbet futja a mezőnyben (12,7km) és a kilencvennegyedik percben is odaér a kapu elé.

a mai kicsit gyengébb volt a depor elleni parádé után (így is volt több, mint húsz kapura lövésünk), a rayo elleni meg ismét nagyon kemény lesz idegenben.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.10.23. 23:30:11

Győzelem megint meglett, s ez a lényeg, de továbbra sem tudom hova tenni a dolgokat.Ma nem volt vészes jól mozgott a csapat voltak helyzeteink is 1-2 szitut leszámítva végre visszafele is sikerült jól rendeződni, Bartra nagy volt de mégis úgy látom nem elég jó a csapatjátékunk, legalábbis nem olyan mint amilyet tudnánk.
Nagyon tűzzel játszanak a fiúk meccsek óta, valamikor így megfogunk égni, remélem nem a bajnokságban.De összességébe a maira elmondható a fiúk hozták a győzelmet s a játék is helyenként jó volt.

szerk: Mikaos hsz-vel egyet értek.Főleg a Bartra-s résszel, nem lehet csak úgy bedobni emberkéket a csapatba, jól időzített Tito helyt is állt.
Kép
Kép
Kép
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.10.23. 23:27:05

Én nem láttam olyan rossznak a helyzetet, mint páran írják.
Lehet, hogy nem a legjobban játszottunk, de így is volt 3-4 hatalmas helyzetünk, ezen felül 2 nagyon komoly szabadrúgás Messi-től. Tény, hogy pont Messi egy kicsit szürke volt ma, keveset mozgott, és kihagyta azt, amit máskor 100-ból 99-szer belő...de van ilyen is. Nem lehet mindig rá játszani, a többieknek is kell gólokat lőniük.

Bartra nagyon jó. De nem értek egyet azokkal a hangokkal, akik azt mondják, hogy már hamarabb be kellett volna vetni. Egyrészt mi alapján mondják? Másrészt a szezonban eddig egyetlen meccsen lehetett volna őt kezdetni, de Tito tudja / érzi igazából, hogy mikor jön el az idő. Most jött el, és utólag csak annyit mondhatunk: tökéletes időzítés. Várjuk a folytatást, mert ez eddig nagyon biztató. Jó öreg Puyi nem fog 50 éves koráig játszani (aztán nehogy elkiabáljam!).
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2012.10.23. 23:23:16

Úúúúútálom Ibrát. De ma egy ilyen langalétra csávó jól jött volna.
Ráadásul fellökni sem nagyon lehet őt.

Én nem akarom szídni a csapatot, mert nagyon szeretem őket.
Inkább a miértekre vagyok kiváncsi.
Miért nem próbálkoztunk többet is távolról, ha veszélyes lövéseink voltak.
Miért nem cserélt előbb Tito? Pedro a 2. félidőben nagyon eltűnt, Alexis csak szenvedett.

Most mondják, h állítólag 90-10 volt a labdabirtoklás. Brutális.

Miért pont ma dobta be a mélyvízve Bartrát Tito?
Meg kell mondani, a gyerek remeket alakított. Nem volt lámpalázas.
Lehet rá szerintem építeni. Ahogy Montoyára is.

Xavi, Ini mostanság elég rosszul teljesít.
Villa remélem visszarázódik.
Messi meg..... remélem csak ma volt ilyen béna rossz napja.
Avatar
margarin
Jugador del Barça
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2010.08.02. 00:12:41
Tartózkodási hely: Budapest

2012.10.23. 23:15:03

A mai meccs hőse ..magasan Bartra..
19 éves koromig játszottam a Barca csapatában aztán felébredtem:):):)):):
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2012.10.23. 23:13:19

Egyébként elnézve a mai meccsek hihetetlen volt:
Juve X-elt a dánokkal és csak 3., a másikban Valencia, Bate, Bayern a sorrend, és csak a gólkülönbség dönt. (6-6 pont). A cselszkij meg kikapott, és csak 2. a csoportban.

Bartra: hihetetlen jól hozta le a meccset, két nagy helyzete is volt.
Amúgy miért Samarasnak adták Mascherano öngólját?
Manheim István
Barça B
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2007.09.16. 18:37:30
Tartózkodási hely: Budapest

2012.10.23. 23:03:14

Köszönet a csapatnak a küzdésért.
nagyon nehéz egy felállt védelemmel szemben akik anti focit játszanak.
Sikerül!!! más nem számít
Alexander Mahone
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.12.10. 18:48:57
Tartózkodási hely: Abu-Dhabi

2012.10.23. 23:01:11

... és megint megfordítottunk egy meccset. :lol: Szerintem már most többet, mint a Pep-érában összesen.
"Akár azt gondolod képes vagy képtelen vagy rá, igazad van."
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.10.23. 22:59:56

Xavi hihetetlenül lelassította a játékot.
Hát igen én sem igazán értettem hogy miért nem lépte meg a hétvégi csere fordítottját, ott ugye az volt az indok hogy le kellet lassítani a játékot.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.10.23. 22:57:21

Esküszöm az elmúlt 2 hónapban többet izgultam Barca-meccsen, mint a Guardiola-érában összesen :D
Egyébként viszont elég tré játékot mutatott be a csapat, fel nem tudom fogni, hogy a 8 védő közé miért nem lehet valakit feltolni. Ha legalább 10-szer nem indította be Sanchez Albát a védők mögé a szélen, akkor egyszer sem, viszont mindannyiszor vissza kellett passzolnia, mert egyszerűen senki nem érkezett középen. Ha ott jönne végre valaki kicsit gyakrabban, mint szökőévente egyszer, akkor csak azzal BL-t lehetne nyerni, hogy Jordit indítgatják, mert a gyerek 5 méteren hatot ver a védőre (ld. gól). És a 90. percben is kb. ugyanez a helyzet, megkapja Tello a szélen, és mikor még megy a labda felé, Messi már visszafelé helyezkedik, nehogy előre tudjunk menni, hanem vissza kelljen passzolnia. :roll:
Ja meg a másik agybaj, a kisszöglet=kontralehetőség az ellenfélnek a védők feltolásával című játékelem. Gyakorlatilag lejátszanak egy normál támadást, ahol Bartra meg Song a 16-oson belül helyezkedik, csak teljesen feleslegesen, mert még 10. szándékból sem próbálják meg beadni a labdát. Viszont a Celtic vezethetett jó kis 2-2 elleni akciókat belőle.
Apropó, Bartra, Titonak most legszívesebben egy olyan pofont osztanék ki, mint amilyet ő adott Mourinhonak, amiért idáig jegelte, átjátszhatatlan volt a srác. Érdekes módon nem is rúgott 4-et a Celtic. Hozzáteszem, a mai Celticet elnézve még az öngólhoz is nekünk kellett volna a gólpasszt adni, annyira közük nem volt a gólszerzéshez, de azért jó pár fontos labdát szerzett, pl. a 2. gólt megelőző támadás is tőle indult.

Szóval alapvetően megint a saját dolgát nehezítette meg a csapat, BL-elődöntőben sztem készülhetünk hatodszorra is ugyanarra a forgatókönyvre, ha ez lesz továbbra is a játék...
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2012.10.23. 22:56:21

mess2009 írta: egy tiszta tizenegyest viszont elvett a spori Messitől, de a hárompont megvan, lesz ez még jobb is.
nem tudom mire gondolsz. Én csak egy kezezés-gyanús esetet láttam.
Ha a becsúszásra, az nem volt tizi. Tisztán labda volt.

Sajna ez a nap nem volt Messi napja.
Xavi hihetetlenül lelassította a játékot.

Pedro-Alexis....
Hááát, igen. Ma szenvedtek ők is. Azt hittem, h A.S. fizikailag fel tudja venni a keménykedést, de nem sikerült.
Fejben nagyon nem voltak ott a fiúk ma, de küzdelemből ötös, az biztos.

Volt egy időszak, amikor gyors egymás utánban több távoli veszélyes lövésünk is volt. Aztán hirtelen leálltak vele. Miért?
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2012.10.23. 22:46:08

ma dícsértem Tito összeállításait de hogy mi értelme volt a végre működő Fabre Messi kettőst szétlőni azt nem tudom, Sanchez és pedro csőd, de ma Messinek sem jött össze semmi, és ha ugye ő gyengélkedik akkor ez van! Alba viszont ma is csúcs volt!!! a Celtic beállt bekkelni ami ugye nem éppen a kedvenc felállás a számunkra é ez meg is látszott! a kis Bartra szépen helyt állt, Song nagyon passzív-lepasszolós játékot mutatott középen de hiba nélkül, Iniestából most valahogy még mindég hiányzik az átütő erő, de a gólja szép volt.
egy tiszta tizenegyest viszont elvett a spori Messitől, de a hárompont megvan, lesz ez még jobb is.
socio66

2012.10.23. 22:45:47

csak a második félidőt láttam, ott azért nagyon komoly fölényben játszottunk, persze lehet úgy is értékelni ezt a győzelmet, hogy megint bemakkoltuk az utolsó percben, de azért az távol áll az igazságtól.
amúgy ahhoz képest, hogy relatíve gyenge ellenfeleink vannak a bl-ben, szenvedünk rendesen a győzelmekért, de nincs ezzel semmi gond, most csak tovább kell szépen lépni, a kupát tavasszal adják.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2012.10.23. 22:42:41

Már fogalmaztam meg magamban azt, hogy így kell elajándékozni két pontot.
Alba szerencsére az utolsó pillanatban szó szerint berúgta a gólt.
De ez nem változtat azon a véleményemen, hogy hihetetlen enerváltan játszottak ma. Messi 0 volt, totál nem az ő napja volt ez. Az, hogy kihagyta a helyzeteit, az még egy dolog. De az, hogy alig volt jó passza, szinte minden labdát eladott, és volt, hogy simán leszerelték egy-egyben, ami nála szokatlan.

Mi van velük? Ez a taktika, hogy legyen izgi a meccs, és csak az ucsó pillanatban nyerjünk? Mintha erről szólna az egész idény. Ruszkik ellen, a hétvége, Sevilla, stb....

Küzdöttek, küzdöttek, de semmi ötlet nem volt.
Viszont hatalmas gát szabadult fel belőlük. Felszakadt a görcsösség.
Avatar
bzozo
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2005.11.28. 10:19:37

2012.10.23. 22:42:20

na ennyit az enerváltságról!!
Küzdelem és a megérdemelt kiharcolt Isten adta Győzelem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
VISCA EL BARCA
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.10.23. 22:41:42

Ismét jók jöttünk ki a végjátékból. Ezzel így egész szezonra simán kiegyeznék. Lehet kevesebb gála, több szenvedős meccs, ha sorra jönnek a győzelmek.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Válasz küldése