Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.19. 09:28:45

AndrésGerardHernandez írta:Pavel: Igen jól hangzik, de ezer támadást vezettünk, amiből egy sem jött be, csekély a valószínűsége, hogy abból a kettőből, pláne hogy Didier csatár, tehát a védelem nem lett volna megbontva miatta. Kettő meg az, hogy pár évvel ezelőtt 94. percben esett a döntő gól, tehát megint csak ez az időn túli dolog... na érted!
Csak, hogy kötekedjek. Azon a meccsen sem mi húztuk az időt.
A második félidőben a három perces hosszabbítást sem értettem. Simán lehetett volna 4 vagy 5 perc.
De mindegy az már történelem. Jövőhéten jobb helyzet kihasználással egy három gólos különbség reális lenne.
Avatar
AndrésGerardHernandez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2011.02.19. 19:06:40
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

2012.04.19. 08:52:44

Pavel: Igen jól hangzik, de ezer támadást vezettünk, amiből egy sem jött be, csekély a valószínűsége, hogy abból a kettőből, pláne hogy Didier csatár, tehát a védelem nem lett volna megbontva miatta. Kettő meg az, hogy pár évvel ezelőtt 94. percben esett a döntő gól, tehát megint csak ez az időn túli dolog... na érted!

A visszavágó, meg azért lesz így cikisebb, mert vagy lövünk nehezen két gólt és öljük az időt eldugva a lasztit (ami megvalósítható, nem is olyan nehezen, ha 100%-ot beleadunk) +akkor lesz fetrengés, színészkedés is részünkről készüljünk fel rá, vagy pedig mindent beleadunk és három gól alatt nem állunk meg, de ez igen nehéz feladat a kékek ellen, valamint ha nekik ugrunk, borítékolható min. egy bekapott gól, tehát nem törhetünk meg akkor sem ha D.D. megint beköszön. Nem lenne nehéz a gólzáporra szavazni, de nem nagyon kedvezett eddig nekünk ez a terv. Gondolok itt az előző Kelszi elleni visszavágóra a szerencsés utolsó pillanat utáni Ini gólra, vagy az Inter elleni szenvedésre. Izgalmas meccs lesz az biztos és bármi lehet belőle. Már dörzsölöm is a tenyerem. :twisted:
dak900
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2010.11.13. 12:10:53

2012.04.19. 08:43:55

G.Gabe írta:A legnagyobb baj az, hogy Pepen látszott többször is: tanácstalan.
Eddig beváltak a húzásai, remek cseréi voltak, remek taktikákat talált ki, mindig varázsolt egy nyuszit a kalapból. Ki kell találni valamit erre a védekezésre, de gyorsan, mert már mindenki ezt játssza ellenünk.
Volt már rá precedens, hogy egy hét alatt olyat alkotott az ellenfél taktikája ellen, hogy szétcincálták őket. Erre lenne szükség most is.
Egy jó taktikára.

És nem ártana gyakorolni a távoli lövéseket.
Az hogy Messi a szabadokat a sorfalba rúgta... nem szokott ilyen ideg lenni...
Részben lehet hogy tanácstalan volt, mert a betömörülő védelemmel szemben sokszor nem tudunk mit kezdeni, DE a tegnapi meccs olyan volt mint a Sevilla elleni hazai meccsünk...be voltunk oltva gól ellen... :roll: Tegnap hiába hozta volna be Tellot...elhúzta volna szélen, bepasszolja, ahol 5 védő vágja ki egyből a labdát!! Most van 1 hetünk, hogy megmutassuk a világnak, hogy még mindig mi vagyunk a legjobbak!! :) :wink:
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2012.04.19. 08:40:45

G.Gabe írta:A legnagyobb baj az, hogy Pepen látszott többször is: tanácstalan.
Eddig beváltak a húzásai, remek cseréi voltak, remek taktikákat talált ki, mindig varázsolt egy nyuszit a kalapból. Ki kell találni valamit erre a védekezésre, de gyorsan, mert már mindenki ezt játssza ellenünk.
Volt már rá precedens, hogy egy hét alatt olyat alkotott az ellenfél taktikája ellen, hogy szétcincálták őket. Erre lenne szükség most is.
Egy jó taktikára.

És nem ártana gyakorolni a távoli lövéseket.
Az hogy Messi a szabadokat a sorfalba rúgta... nem szokott ilyen ideg lenni...
Nem tudom, szerintem teljesen jó volt a taktika... a helyzetkihasználásunk volt az ami keresztülhúzta a számításainkat... ill. Pep mesterét! :D rengetegszer átjátszottuk a "kékek" védelmét... ebből csak be kellett volna 1et lőni... nem a taktikán múlt ez most...:)
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.19. 08:36:11

A legnagyobb baj az, hogy Pepen látszott többször is: tanácstalan.
Eddig beváltak a húzásai, remek cseréi voltak, remek taktikákat talált ki, mindig varázsolt egy nyuszit a kalapból. Ki kell találni valamit erre a védekezésre, de gyorsan, mert már mindenki ezt játssza ellenünk.
Volt már rá precedens, hogy egy hét alatt olyat alkotott az ellenfél taktikája ellen, hogy szétcincálták őket. Erre lenne szükség most is.
Egy jó taktikára.

És nem ártana gyakorolni a távoli lövéseket.
Az hogy Messi a szabadokat a sorfalba rúgta... nem szokott ilyen ideg lenni...
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
dak900
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2010.11.13. 12:10:53

2012.04.19. 08:18:13

samy85 írta:na 1 gyors elemzés! hát kellett volna az 1 gól idegenben! De a játékunk alapján nincs ok aggodalomra... Nyilván valamennyire tudatos volt a hazaiak visszaállása, de az 24 kapura lövésünk volt. nekik meg 5 talán(?) a passzok hétszáznyolcvan valamennyi... már nem emlékszem... nekik százhetven valamennyi... és 87% ban passzoltunk.... jól játszottunk... tudom a stat nem számít ilyen szempontból, de több mint bíztató ez a visszavágóra... Drogba jól játszott lényegében ő ennek a "stílusnak" köszönheti a hírnevét... jó csatár na! Amit rábíztak hibátlanul hajtotta végre.... a Színészkedéssel nem foglalkozom... ez mára "sajnos" a focihoz tartozik... Ha a Bayern-Real odavágóra mondták azt hogy a Bayern 120%on játszott érzésem szerint a Chelsea is többet adott ki magából! szerintem mi is jól pörögtünk... de a vv Barcelonában ennél többre is képesek lehetünk.... Abban biztos vagyok hogy a Londoniak beállnak a visszavágón. és próbálnak Drogbára, illetve Torresre játszani! sőt 2en együtt is a pályán 1ütt lehetnek...
Megint játszhatunk egy olyan meccset, mint 2010-ben az Inter ellen, mondjuk annyi különbséggel, hogy itt csak egygólos hátrányban vagyunk. Viszont azon a meccsen csak 10 emberrel játszott az Inter, kb. 65 percig... De én bízom a csapatban!!! :) Csak egy gólt kell találni, aztán már könnyebben jön a többi.
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2012.04.19. 08:13:37

na 1 gyors elemzés! hát kellett volna az 1 gól idegenben! De a játékunk alapján nincs ok aggodalomra... Nyilván valamennyire tudatos volt a hazaiak visszaállása, de az 24 kapura lövésünk volt. nekik meg 5 talán(?) a passzok hétszáznyolcvan valamennyi... már nem emlékszem... nekik százhetven valamennyi... és 87% ban passzoltunk.... jól játszottunk... tudom a stat nem számít ilyen szempontból, de több mint bíztató ez a visszavágóra... Drogba jól játszott lényegében ő ennek a "stílusnak" köszönheti a hírnevét... jó csatár na! Amit rábíztak hibátlanul hajtotta végre.... a Színészkedéssel nem foglalkozom... ez mára "sajnos" a focihoz tartozik... Ha a Bayern-Real odavágóra mondták azt hogy a Bayern 120%on játszott érzésem szerint a Chelsea is többet adott ki magából! szerintem mi is jól pörögtünk... de a vv Barcelonában ennél többre is képesek lehetünk.... Abban biztos vagyok hogy a Londoniak beállnak a visszavágón. és próbálnak Drogbára, illetve Torresre játszani! sőt 2en együtt is a pályán 1ütt lehetnek...
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.19. 07:49:59

AndrésGerardHernandez írta: Apropó Drogba! Azért aki jön itt a színészkedésével, először nézze meg a saját házunk (Barca) környékét nagyítóval aztán hánytorgassa fel. Szerintem belefért, mert egyrészt a spori észen volt, másrészt nem befolyásolta a meccs alakulását. Volt ez már fordítva is, ne legyünk azért álszentek sem!
Amit leírtál az igaz, de egy apróságban tévedsz. Drogba fetrengése nagyban befolyásolta a meccset. Az első félidőben minimum három támadást kellett visszafognunk miatta. Nem állítom, hogy gólokat lövünk belő, de lehet. A gólt pedig akkor kaptuk amikor már régen az öltözőben lettünk volna.
Drogba színészkedése tudatos volt.
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.19. 07:48:34

[quote="herlius"]

Ha valami felróható Pep hibájaként, az bizony a csatárkérdés. Lehet, hogy zseniális meglátás volt a Messi-féle árnyékék feltalálása, de egyszersmind kiherélte vele az összes többi csatárunkat. Az idei évre totálisan kicsúcsosodott a csapat Messi-függősége, gyakorlatilag a csapat életben maradása függ a góljaitól, ez pedig soha nem túl szerencsés dolog. quote]

Hát most nagyon kijött, hogy előről hiányzik David Villa. Sajnos nincs egy vérbeli befejező csatárunk. Pedro is formán kívül van, bár most rúgott két szép gólt a bajnokságban, de tegnap látszott, h ide még nem elég. Nagyon érződött a tanácstalanság a fiúkon..
Messi létfontosságú nekünk, nem csak a góljai miatt. Tegnap is voltak remek beindulásai, eljutott a 16-osig, és ott végül szerelték. Miért? Mert öten vették körbe, nem volt kinek passzoljon. Nem jöt Alexis, se Fabre, senki! Ott állt 1-2 mp-ig, és sehol senki! Ha csak egy jött volna, már nemöten lettek volna rajta, csak hárman, és úgy talán még ő is megoldja.
Fabre meg az elején, mikor eltörte a labdát.... Nagy gólt akart rúgni, bele akart bikázni. Pedig bőven elég lett volna csak belsővel bepasszolni.
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.04.19. 07:17:36

nagyatyesz írta:Az 1-0 nem egy jó eredmény, de könyörgöm, ez a Bl elődöntőjének első párharca volt!
megfogadtam h nem szolok hozzá a bl topichoz, mert tegnap sokakhoz hasonloan én is rettentoen dühös voltam... de...

nem az a baj, hogy kikaptunk, ez egy egy olyan sportág ahol nem lehet mindig gyozni. a baj az, ahogyan kikaptunk... mert ha szétaláz a cslezi, és lő még 5 kapufát, plusz valdes a meccs embere, akkor azt mondom h jol van...

de ennél idegesitobb vereség egyszeruen nem létezik. bár pesszimista ember vagyok, azért nem temetném még a csapatot. de nem lesz egyszerű. golt otthon uis fogunk kapni, a kérdés az, hogy terry meg cahill, letud e még egy ilyen meccset hozni. és bármennyire is támadó gépezet vagyunk, azért valljuk be három golt loni az idegenben majd még inkább bunkert játszó cslezinek, majdnem lehetetlen feladat...

cselzi-real-cselzi. azért is kellet volna nyerni, hogy a sracok önbizalommal tele lépjenek pályára a madrid ellen a classicon. nem jött össze. aztán ha véletlenül a classico sem sikerül, az megint kihathat a bl-re...

tul magasra tettték a srácok a lécet az elmult években, ezt a szintet átugrani már nem lehet. leverni a lécet azt viszont igen...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
AndrésGerardHernandez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2011.02.19. 19:06:40
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

2012.04.19. 07:03:14

Igen, sok újat nem tudok már írni, kb. Bob Marley a meccs vége utáni első hsz-ben leírta az egészet.

Nekem nagyszerű meccs volt, egy élményt adott. Ki szeretném hangsúlyozni, amit 'nagyatyesz' is írt, ez egy Bajnokok Ligája ELŐDÖNTŐ volt. Én csak egy elvárással ülök le egy ilyen meccs elé, mégpedig hogy a tét ne nyomja agyon a csapatok játékát és az iramot. Persze a Barca esetében az 'iram' szót kicsit másként kell alapból nézni, az elsöprő dominanciájuk miatt. A játék folyt, néha kevésbé, néha jobban, de az összképet tekintve nálam nem lapos, így ez rendben is van.

Az eredménnyel kapcsolatban pedig kettős érzés van bennem. Egyrészről Barca drukkerként azt mondom, jó lett volna nyerni, DE! Daffy-hoz hasonlóan én is elsősorban inkább a jó focit (persze ez relatív) szeretem, így van bennem egy erős objektivitás is, ami nem engedi azt mondatni velem, hogy igazságtalan az eredmény. Most komolyan azt kellene felróni a Kelszinek, hogy beálltak védekezni, akár hazai pályán is ellenünk? Ha tudunk, gondoljunk bele egy picit, milyen taktikával is érdemes ellenünk játszani? ... Szerintem rendkívül jól védekeztek és (ami 100%-ossá teszi a teljesítményüket a szememben) minden egyes kontrájuk életveszélyes volt. Talán megtévesztő lehet az a kapura lövési statisztika, mert okés, hogy csak 1 (de abból gól is lett!), de ha Puyi, vagy Masc akár csak még egyszer is hagyja lőni Drogbát, szerintem az is gól. Egy szóval a kékek rendkívül ki voltak élezve és nem is hibáztak, így nálam egyértelmű, hogy megérdemelt a sikerük. Apropó Drogba! Azért aki jön itt a színészkedésével, először nézze meg a saját házunk (Barca) környékét nagyítóval aztán hánytorgassa fel. Szerintem belefért, mert egyrészt a spori észen volt, másrészt nem befolyásolta a meccs alakulását. Volt ez már fordítva is, ne legyünk azért álszentek sem!

A Barca teljesítményét ennek fényében értékelve, azt kell hogy mondjam nem játszottak ők rosszul, egyszerűen az ellenfél teljesítménye nem engedte, hogy ennyi kihagyott ziccerrel, helyzettel nyerjenek. Messire sem tudom azt mondani, hogy rossz volt, hiszen próbálkozott ő is, sokat mozgott, mélyen visszajött labdáért, talán egyszer sután találta el a labdát, de ez meg benne van a pakliban nálam.

Az eredmény, tehát nálam teljesen megérdemelt, a folytatás pedig izgalmas lesz. Le se kellene írnom, hogy mi lesz ha a Kelszi talál egy gólt az "új stadionban". Márpedig szerintem megvan rá az esély.

Az esetleges továbbjutás nem lesz egyszerű, de így van ez jól, ez adja meg a torna rangját. Mostanra körvonalazódni látszik, hogy mégsem biztosan érdemtelenül jutottak idáig ezek a csapatok és a legjobb négy között, egy forduló után SENKI nem érezheti biztosnak a továbbjutást, még egyszer 110%-ot kell nyújtani, aki hibázik elhull. (Ez szinte kommentátori közhelyek gyűjteménye, de most tényleg így gondolom.)

A végére még azért egy link, bár ha tudnák raknék többet is, pl. A.Cole passza, vagy Drogba megiramodásai közül is volt egy-két látványos.
http://www.youtube.com/watch?v=v6v5voN_BFQ

HAJRÁ BARCA!!!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.04.19. 02:27:22

nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2012.04.19. 02:12:01

Egy oldalt olvastam csak vissza a fórumon, de elég is volt!
Egyrészt! Az 1-0 nem egy jó eredmény, de könyörgöm, ez a Bl elődöntőjének első párharca volt! Néhány éve egy ilyen eredménynek örültünk volna...hogy miért? csak mert ez a Bl! Itt nem gyakori idegenben 5 góllal nyerni! Sok éve drukkolok a Barcának, sok éve követem a bajnokok ligáját, de ha egy bl elődöntőn a csapat egy gólos hátrányba került az odavágón, az oké hogy nem volt jó, de semmiképpen sem volt leírt a párharc!
A történet másik oldala, hogy rengeteg helyzetünk volt! Rossz volt a helyzetkihasználás, de ha - ne adj Isten - kiesünk, akkor ez csak a Mi hibánk lesz! Nem az angoloké! Ők azt tették, amit kell ellenünk. Védekeztek - és nem is túl jól, mert sok helyzetünk volt! De otthon be kell gyalulni őket! Ha nem, akkor kiesünk...ez van! Attól még ez a mi csapatunk, és a sok troll majd kereshet új kedvenc csapatot! :-)
Viszont biztos vagyok benne, hogy otthon a félidőben már 2-0 lesz az állás...de ott még tovább kell csinálni, mert egy gól és vége
Avatar
IvánC
Madridista
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2008.12.10. 15:55:24
Tartózkodási hely: Brno, Osztrák-Magyar Birodalom

2012.04.19. 02:05:24

Nem tudom, miért megy a nagy önsajnálkozás, ugyanez megy a madridistán is egy roszabb meccs után. Az 1-0 ellenére nem volt pályán a Chelsea, még ugyanilyen unott focinál is elég berúgni 1-2 helyzetet és rögtön ti vagytok a továbbjutók. 10-ből ha 1 ilyen meccs van, amikor nem megy be semmi.
.Az euro százmilliókból összevásárolt csapatok leginkább.
Ne légy már ennyire véresszájú, nyilvánk a gólrekordunk is a bekkelő stilusunk következménye...... :lol:
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.04.19. 00:55:34

Ronaldinho&Barca írta: Azt pedig még mindig tartom, hogy a gólt védeni kellett volna.

CSAK A BARCA!!!
Nehéz megítélni szerintem. rövidről kellett a hosszúba átérni rövid idő alatt.
én abban láttam a hibát,hogy nem tudta eldönteni,hogy lábbal vagy kézzel menjen a "lövésre"...félmegoldást választott.
de ő okolható legkevésbé a vereségért szerintem.
Alexis,Cesc. ők ketten 4 100as ziccert hagytak ki.
egyet kellett volna csak berúgni,akkor más lenne itt is a hangulat.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4517
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2012.04.19. 00:46:40

Amikor a végén rúgtunk egy kapufát, akkor tudatosult bennem, hogy nem nyerhettünk az este. Óriási ajándékokat adtunk a cselzinek, Fabregas és leginkább Alexis olyan helyzeteket hagyott ki, hogy megérdemeltük ezt a vereséget. Inkább most, mint a visszavágón. Bár abban szinte biztos vagyok, tovább jutunk és talán a legjobbkor jött a pofon, van mit átbeszélni, megbeszélni a fejekben. Első gólt baromi nehéz lesz megszerezni, főleg hogy 16oson belül 11 ember védekezik, de ha meg van, onnantól a továbbjutás karnyújtásnyira van.

Azt pedig még mindig tartom, hogy a gólt védeni kellett volna.

CSAK A BARCA!!!
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
cyrax
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2009.08.19. 13:27:11

2012.04.19. 00:33:38

herlius írta: Ha valami felróható Pep hibájaként, az bizony a csatárkérdés. Lehet, hogy zseniális meglátás volt a Messi-féle árnyékék feltalálása, de egyszersmind kiherélte vele az összes többi csatárunkat. Az idei évre totálisan kicsúcsosodott a csapat Messi-függősége, gyakorlatilag a csapat életben maradása függ a góljaitól, ez pedig soha nem túl szerencsés dolog. A csapatnak egyszerűen nincs B terve arra az esetre ha Messi nem lő gólt, nincs formában, kiveszik a játékból. Nincs egy olyan rutinos gólvágónk, aki a fontos pillanatokban villanhat egyet. Az összes támadónk kizárólag pelyhes fiatalokból áll, márpedig a BL-ben ezen a szinten a rutin mindennél többet ér. Cesc és Alexis is döntő pillanatban rontott ziccert; a nyakamat tenném rá, hogy pl egy Inzaghi ezekből mindkettőt bevágta volna. Nagyon komolyan rendet kell tenni a fejekben, mert borzasztóan nehéz 90 perc következik. Több hiba egyszerűen nem fér bele.
És akkor még bónuszban egy klasszikus, ahol megint csak nyerni kell
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1434
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2012.04.19. 00:31:41

Game90 írta:Sikerült saját magunkat megvernünk. Ez a 80%-os labdabirtoklás sem ér sokat, ha a helyzeteknél megijedünk és sorra kihagyjuk őket (Sánchez 2x, Fabregas 2x, Pedro, Busquets), nem csodálom, hogy Pep sorra nyomta a facepalm-okat. És rengeteg pontatlanság is volt a játékunkban. Sajnos hazai pályán sem lesz könnyebb, Di Matteo tuti, hogy felhívja Mourinho-t a visszavágó előtt.

Chelsea-től ezt lehetett várni még hazai pályán is, védekezésük úgy ahogy elment, mondjuk egy szót sem szólhattak volna, ha lövünk nekik 3-4 gólt, de a támadójátékuk egy gyengébb spanyol középcsapatéhoz hasonlított. Drogba meg az egyik legundorítóbb focista, de nálam a mezőny egyik legjobbja volt.

Ja, most nem ártott volna egy Ibra típusú csatár előre...
Ha valami felróható Pep hibájaként, az bizony a csatárkérdés. Lehet, hogy zseniális meglátás volt a Messi-féle árnyékék feltalálása, de egyszersmind kiherélte vele az összes többi csatárunkat. Az idei évre totálisan kicsúcsosodott a csapat Messi-függősége, gyakorlatilag a csapat életben maradása függ a góljaitól, ez pedig soha nem túl szerencsés dolog. A csapatnak egyszerűen nincs B terve arra az esetre ha Messi nem lő gólt, nincs formában, kiveszik a játékból. Nincs egy olyan rutinos gólvágónk, aki a fontos pillanatokban villanhat egyet. Az összes támadónk kizárólag pelyhes fiatalokból áll, márpedig a BL-ben ezen a szinten a rutin mindennél többet ér. Cesc és Alexis is döntő pillanatban rontott ziccert; a nyakamat tenném rá, hogy pl egy Inzaghi ezekből mindkettőt bevágta volna. Nagyon komolyan rendet kell tenni a fejekben, mert borzasztóan nehéz 90 perc következik. Több hiba egyszerűen nem fér bele.
cyrax
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2009.08.19. 13:27:11

2012.04.19. 00:30:33

mahitoo írta:...
Teljesen egyetértek....
Drogba meg simán kenterbe veri Busit színészkedésben
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2012.04.19. 00:28:23

Ha esetleg a Real behúzza a bajnokságot, a Chelsea vagy a Real pedig a BL-t, akkor az összes "FOCIT szerető" szurkolónak kívánom, hogy mostantól minden meccs abból álljon, hogy a csapatok 10 emberrel védekezzenek, és egy embernek rúgdossák fel a labdákat.Az euro százmilliókból összevásárolt csapatok leginkább.Minden meccs ebből álljon, és a maximális gólkülönbség 2-0 legyen, míg a meccsek 90%-a 0-0.Ez a FOCI, ezért szeretett bele anno mindenki.

Nem érdeklel, hogy kihagytuk a ziccereket, nem érdekelnek a kapufák, nem érdekel, hogy Drogba 15 percig pihent a földön fekve.Ez a "mocskos", "színész", "UEFA és bírók által segített" csapat akar focizni jelenleg Európában egyedül.Kivéve a Bilbaót és talán az Arsenalt a nagyobb csapatok közűl.

Elképesztően csalódott vagyok.Persze ez a foci varázsa.Egy Apoelnél, egy görög válogatottnál.Nem ezeknél az összevásárolt csapatoknál.Tudom, sokan azt mondják, gyengék voltunk, magunkhoz képest.És akkor a többi csapat hol van?Megmondom: sehol.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.19. 00:05:13

Fabregast a lelátóra kéne ültetni Piqué mellé.
Nem is emlékszem, hogy mikor lőtt utoljára gólt.
Tudom, hogy ő középpályás, de könyörgöm, 5 lépésről azért illk azt a nyamvadt labdát a hálóba juttatni!
Az első 20 perc után úgy éreztem, hogy behúzzák a fiúk ezt a meccset, ehelyett kikaptak.

Volt már ilyen helyzetben a Barca, hogy kaptak egy ilyen csúnya pofont.
És sikerült belőle felállni.

Sajna a Real annyiból jobban áll, h nekik egy 1-0 elég otthon. Nekünk nem.
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.04.18. 23:41:50

Game90 írta:Ja, most nem ártott volna egy Ibra típusú csatár előre...
Ezt nem tudom megérteni Pepnél... Miért sokszor Fabre játszik középcsatárt, vagy Alexis?
"And my heart will leave you never."
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.04.18. 23:38:19

Sikerült saját magunkat megvernünk. Ez a 80%-os labdabirtoklás sem ér sokat, ha a helyzeteknél megijedünk és sorra kihagyjuk őket (Sánchez 2x, Fabregas 2x, Pedro, Busquets), nem csodálom, hogy Pep sorra nyomta a facepalm-okat. És rengeteg pontatlanság is volt a játékunkban. Sajnos hazai pályán sem lesz könnyebb, Di Matteo tuti, hogy felhívja Mourinho-t a visszavágó előtt.

Chelsea-től ezt lehetett várni még hazai pályán is, védekezésük úgy ahogy elment, mondjuk egy szót sem szólhattak volna, ha lövünk nekik 3-4 gólt, de a támadójátékuk egy gyengébb spanyol középcsapatéhoz hasonlított. Drogba meg az egyik legundorítóbb focista, de nálam a mezőny egyik legjobbja volt.

Ja, most nem ártott volna egy Ibra típusú csatár előre...
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2012.04.18. 23:37:46

dak900 írta: Ez miért lenne kevés otthon?? :D Komolyan mondom, ez csak szerencse kérdése volt...ha otthon is így játszunk, és az a 2 kapufa befelé pattan, akkor már az eredményben is megmutatkozik a különbség. A visszavágón szerintem minden attól függ, hogy az első félidőben be tudunk-e találni...ha nem jön össze, akkor pedig jön a görcsös játék...de ne legyen igazam!! :)
Az "EZ" a helyzetkihasználásra utalt, tehát otthon hiába focizzuk le őket a tudom is én hova, ezt a játékot gólra játsszák.. És abból meg ma nem sokat szereztünk, pedig...
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.04.18. 23:33:22

Mondjuk Alexis nem az a gólvágó típus, ezt senki se mondta, mielőtt félreértések történnének. De egyetértek, ennél jobb helyzetkihasználás kell.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Válasz küldése